Orijinalini görmek için tıklayınız : 112 ACİL SERVİS.........

EMİNÇOLAK
16.06.2005, 19:17
Arkadaşlar dün akşam özel bir TV kanalında 112 acil servis hakkında bir program izledim.
Özellikle istanbuldaki rezaletleri gösteriyordu acil servis merkezindeki arkadaşların şikayetlerini dile getirdiler başta telefonların sapıkları ve diyer lüzumsuz arayanlar yüzünden gerçek hastalara sıra gelmiyor yanılmıyorsam günde ortalama 80 bin kişi arıyor ve bunların 74-75 bin kişisi gereksiz arayan lar gerçek ihtiyacı olan sayısı 5 bin kişi (bu rakamlar istanbul için)
Bir diğer sorun'da bana göre en önemlisi trafik, kimse ambulansa yol vermiyor halbuki burda geçen bir saniyenin bile önemi var bunu ençok yaşayan bilir.
Ben eşimi dört sene önce 23 yaşında kaybettim ve ambulans trafie takıldı ve zamanında hastaneye yetiştiremedim ve elimden birşey gelmedi. Sevgili abim tevfik abi gardaşını sivas ve sivasspor aşıgı gardaşını hastaneye yetiştiremedi neden çönkü ambulans trafie takıldı orda kaybedilen 10 dk. gencecik 33 yaşındaki gardaşımızın kan kaybından vefaat etmesine sebep oldu (Allah hepsine rahmet etsin)
Ben diyorumki arkadaşlar lütfen ama lütfen trafikdeyken ambulanslara yol verelim ve emniyet şeridini ihlal etmeyelim unutmayalımki birgün o ambulansda bizler ve ailemizden birileri olabilir......

5841
16.06.2005, 19:40
SANA KATILMAMAK ELDE DEYIL. İŞİM GERGEGİ HER GUN TRAFIKTEYIM ,ÖYLE Ö....LER VARKI YOL VERMEK YERINE YOLU KAPAMAK İÇİN ELINDEN NE GELIYORSA YAPIYOR BUNLARIN HEPSINI KINIYORUM. LUTFEN BİRAZ SAYGI..........

HakkıTİMUÇİN
16.06.2005, 21:08
EMİN GARDAS...

DÜN GECE O PROGRAMI BENDE SEYRETTİM..YANILMIYORSAM KANAL 7 DE İDİ...BENDE SENİN KADAR ETKİLENDİM...MALESEF ÜLKEMİZDE BİLİNÇLİ İNSANLAR ÇOĞALMADIKÇA BU TÜR SORUNLAR ARTARAK DEVAM EDECEKTİR...

112 ACİL SERVİS TELEFONLARINI *****ÇA ZEVKLER İÇİN ARAYANLAR...AMBÜLANSA YOL VERMEYENLER...EMNİYET ŞERİDİNİ LÜZUMSUZ İŞGAL EDENLER... (SALİH ABİ AÇIKÇA YAZMAMIŞ AMA BEN YAZAYIM BU ÖKÜZLER..BUNLARA ÖKÜZ DEMEK BİLE HAYVANLARA HAKARET OLUR) BUNLAR İÇİN İNSAN HAYATININ HİÇ BİR ÖNEMİ YOK...AMA YILMAMAK BUNLARLA ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR MÜCADELE ETMEK LAZIM...SU FORUMU AÇMAK BİLE BU KONUDA OLUMLU BİR YAKLAŞIMDIR..

BU YÜZDEN BUKADAR ÖNEMLİ BİR KONUYA DEĞİNDİĞİN İÇİN SENİ KUTLUYORUM..

BU KONU NEKADAR GÜNDEMDE KALIRSA, TOPLUM BİLİNCİNİN GELİŞMESİNE O KADAR KATKI OLUR...

ElbeyLi58
16.06.2005, 22:53
EGITIM SART

CEVIK
16.06.2005, 23:16
Arkadaşlar dün akşam özel bir TV kanalında 112 acil servis hakkında bir program izledim.
Özellikle istanbuldaki rezaletleri gösteriyordu acil servis merkezindeki arkadaşların şikayetlerini dile getirdiler başta telefonların sapıkları ve diyer lüzumsuz arayanlar yüzünden gerçek hastalara sıra gelmiyor yanılmıyorsam günde ortalama 80 bin kişi arıyor ve bunların 74-75 bin kişisi gereksiz arayan lar gerçek ihtiyacı olan sayısı 5 bin kişi (bu rakamlar istanbul için)
Bir diğer sorun'da bana göre en önemlisi trafik, kimse ambulansa yol vermiyor halbuki burda geçen bir saniyenin bile önemi var bunu ençok yaşayan bilir.
Ben eşimi dört sene önce 23 yaşında kaybettim ve ambulans trafie takıldı ve zamanında hastaneye yetiştiremedim ve elimden birşey gelmedi. Sevgili abim tevfik abi gardaşını sivas ve sivasspor aşıgı gardaşını hastaneye yetiştiremedi neden çönkü ambulans trafie takıldı orda kaybedilen 10 dk. gencecik 33 yaşındaki gardaşımızın kan kaybından vefaat etmesine sebep oldu (Allah hepsine rahmet etsin)
Ben diyorumki arkadaşlar lütfen ama lütfen trafikdeyken ambulanslara yol verelim ve emniyet şeridini ihlal etmeyelim unutmayalımki birgün o ambulansda bizler ve ailemizden birileri olabilir......

GARDAŞ BU YAZINA NASIL BİR CEVAP YAZA BİLİRİM

BENİ 07-01-2003 GÜNLERDEN SALI SAAT GECENİN 23 Ü

AMBULANS IN SİRENLERİ AVAZI CIKDIGINCA BAGIRIYOR

NE OLUR YOL VERİN SİVAS SEVDALISI İŞ ADAMI EROL ÇEVİKİ

ACİLE YETİŞ DİİRİM DİYE AMA NE CARE NECARE DUYAN KİİM

FERYADI YÜREKLERİ DAGLAYAN HACI ANNEMİN HAYKIRIŞI NI

BEN BİLİRİM GARDAŞIM AMBULNS SİRENİNİN KULAK LARIMDA

NEYİ CINLATDIGINI NE ZAMAN DUYSAM SANKİ İCİNDE EROL ÇEVİK

VAR SEVGİLİ GARDAŞIM BEN BİLİRİM ACININ RENGİNİ VE TADINI

SENİ SELAM LIYORUM BÖYLESİNE BİR ÖNEMLİ BİR KOPNUYA

DEGİNDİGİN İÇİN LÜTFEN SAGA CEKİN AMBULANS GECSİN

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Kaptan-58
17.06.2005, 10:57

AMBULANSLARA YOL VERMEYEN O TELEFONLARI MEŞGUL EDEN İNSAN DEĞİLDİR.. HAYVANDA DEĞİLDİR. ADİ BİR MAHLUKATTIR... BUNU YAPANLAR RESMEN ALLAH IN VERDİĞİ CANLA OYNAMAKTADIR... LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKATLİ OLALIM...

UUTMAYIN BİR GÜN SİZİNDE BAŞINIZA GELEBİLİR....

borranfirtinasi
17.06.2005, 11:00
abi valla çok haklısın bende izledim biz millet olarak ne kadar duyarsısız ya hele ne davar şeref adi insanlar var aramızda arıyorlar rahatsız ediyorlar ayıp ya bunların kanı bozuk şerefsizlerin boş yere meşgul ediyorlar lütfen herkes kendine düşen görevi yapsın

abircan
17.06.2005, 12:34
allah rahmet eylesin her iki kardeşimin yakınınada ve diğerlerine, malasef türkiyemin halleri herşeyde böyleyiz, kural nedir bilmiyoruz, toplumsal saygımızı yitirmişiz artık, inanın memeleketimin insanını tanıyamıyorum artık, alah ıslah etsin demek geliyor içimden, başkasına hakkına rıza göstermeyi unuttuk becillik ve egoizm herşeyden önde gidiyor, mutsuz, eğitimsiz, dolandırıcı, yalancı bir toplum olmaya doğru gidiyoruz, insanlar dürüstlüğü artık meziyet gibi anlatıyor, oysa dürüst olmak zorunda insan, insan olmanın temel şartı budur, söylenecek çok şey var, evet herşeyin temeli eğitim o ise bizde yok, kadınlarımız okuryazar değil, toplumun genel eğitim ortalaması ilkokul dördü geçemiyor, 1980 den sonra öğretmenin değeri düşürülmüş, en kötü puanlı okullar ve en düşük maaşlı meslek grubu haline getirilmiş, kahveden çıkmayan kumar oynayan ögretmen tipi türedi, dünyadan genel eğitim psikolojisinden ve pedagojiden nasibini almamış hasbel kader yazı tura test tekniğiyle ögretmen oluıyor insanlar, bu öğretmendende bu sonuç alınır, dolayısıyla bu kadar hızla yozlaşan bir toplum elde ederiz malasef sorunlarımız çok, çok büyük ve derinde, allah hepimize akıl ve ruh sağlığıyla huzur içinde sevdikleriyle bir yaşam nasib etsin, söylenecek çok laf var ne diyelim burası yeri değil, allah yöneticileri ıslah etsin, işimiz çok zor toplum olarak, çok değiştik çok, bu millet ayaktaysa hala ana babalarımızın yüzü suyu hörmetine ayaktayız, allah ailelerimizi büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin
saygılar dostlar

Fiko72
17.06.2005, 13:36
EGITIM SART

ALMANYADAN ÜLKEMIZE IZINE GELDIGIMIZDE INANIN ÖYLE ZORLANIYORUZ BURALARDA

puar
17.06.2005, 16:30
emin abi gerçekten o bu konu çok onemli bizler malesef kendimiz acı çekmedimiz bir konuda yada eylemde duyarlı olmuyoruz. unutmamak lazımki o ambulanslarda bizlerin olmama garantisi yok biz sivaslılar olarakta anadolunun en bağrı yanık kesimi olarak çok daha fazla duyarlı olmamız gerekir herşey gecmeden...unutmayınki burdaki bir bu konu bizim okyup kulak arkası yapılsın diye yazılmadı lütfen bunun bilince olalım. vede herkez ile paylaşalım vakity geç olamadan canlar yanmadan.

puar
21.06.2005, 13:07
"Ey yaralı gülüm...Bir sevda mevsimi geçti bu ömürden vermeden nefesimi..."

LütfiÜnal
24.06.2005, 15:10
GARDASLAR SITEMIZIN HEPINIZIN BILDIGI GIBI SADECE SPORA DEGIL TOPLUMUN BÜTÜN MESELELERININ SEVIYELI SEKILDE TARTISILIP FIKIR ÜRETILMESINE KATKISI COK BÜYÜK.
BÖYLE GÜZEL BIR BASLIK ACARAK COK ÖNEMLI BIR KONU HAKKINDA TOPLUMU BILINCLENDIRMEK GERCEKTEN COK MANALI.BU SEBEPTEN DOLAYI YAKINLARINI KAYBEDEN IKI KARDESIMIZINDE ACILARINI PAYLASIYOR ÖLENLERE ALALH TAN RAHMET DILIYORUM.
BU VESILEYLE DAHA ÖNCE YAPMIS OLDUGUM CAGRIMI TEKRARLIYOR VE SIVASSPOR YÖNETIMI, KIZILAY,IL SAGLIK MÜDÜRLÜGÜ VE TARAFTARLARLA BERABER SEZONUN SIVASTAKI ILK MACINDASIVASSPOR SÜPERLIGE TAZE KAN GETIRDI DIYE BIR KAMPANYA BASLATIP KAN BAGISI YAPABILIRIZ EGER BUNU BASARABILIRSEK GERCEKTEN SPORLA DAYANISMANIN ÖNEMINI DÜNYAYA DUYURMUS OLURUZ.INSALLAH ILGI DUYAR FIKIR VE GÖRÜSLERINIZI YAZARSINIZ.

EMİNÇOLAK
24.06.2005, 15:14
GARDASLAR SITEMIZIN HEPINIZIN BILDIGI GIBI SADECE SPORA DEGIL TOPLUMUN BÜTÜN MESELELERININ SEVIYELI SEKILDE TARTISILIP FIKIR ÜRETILMESINE KATKISI COK BÜYÜK.
BÖYLE GÜZEL BIR BASLIK ACARAK COK ÖNEMLI BIR KONU HAKKINDA TOPLUMU BILINCLENDIRMEK GERCEKTEN COK MANALI.BU SEBEPTEN DOLAYI YAKINLARINI KAYBEDEN IKI KARDESIMIZINDE ACILARINI PAYLASIYOR ÖLENLERE ALALH TAN RAHMET DILIYORUM.
BU VESILEYLE DAHA ÖNCE YAPMIS OLDUGUM CAGRIMI TEKRARLIYOR VE SIVASSPOR YÖNETIMI, KIZILAY,IL SAGLIK MÜDÜRLÜGÜ VE TARAFTARLARLA BERABER SEZONUN SIVASTAKI ILK MACINDASIVASSPOR SÜPERLIGE TAZE KAN GETIRDI DIYE BIR KAMPANYA BASLATIP KAN BAGISI YAPABILIRIZ EGER BUNU BASARABILIRSEK GERCEKTEN SPORLA DAYANISMANIN ÖNEMINI DÜNYAYA DUYURMUS OLURUZ.INSALLAH ILGI DUYAR FIKIR VE GÖRÜSLERINIZI YAZARSINIZ.
+ imza

HakkıTİMUÇİN
24.06.2005, 15:20
+ imza

+ bir imzada benden...hatta bide kaşe...

puar
25.06.2005, 13:29

+imzaaaa

1967 dernek serkan20
25.06.2005, 14:07
EGITIM SART
kesinlikle

BAŞARDIK
30.07.2007, 11:41
BAKIN ARKADAŞLAR.BURDA ANLATILMAK İSTENEN KONUYU İYİ ANLAYIN.BOŞ YERE 112 Yİ ARAMAYIN.ASILSIZ TELEFONLAR YÜZÜNDEN AMBULANS HALEN BULUNMUYOR.GEÇEN BİR ARKADAŞIMIZ AMBULANS ÇAĞIRMIŞ.GELEN HASTANEDEKİ ŞÖFÖRE NEDEN GEÇ KALDIN DEMİŞLER.BİZİMLE ALAY EDENLER VAR.ASILSIZ YERE AMBULANS İSTİYORLAR GİDİYORUZ BAKIYORUZ KİMSE YOK DEMİŞ.KONUYU AÇAN KİŞİ ZATEN BAHSETMİŞ DURUMU.BENDE ANLATAYIM DEDİM.

ÇOCUKLARIMIZI UYARALIM.BAZEN OYUN SANIYORLAR.EĞLENMEYE ÇALIŞIYORLAR.GENELDE ÇOCUKLAR YAPIYORMUŞ.YAPMAZ YAPMAZ DEMEYELİM.ONLARI HER TÜRLÜ EĞİTİMDEN MAHRUM ETMEYELİM.15-17 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR YAPIYORMUŞ GENELDE.

58ikose58
31.07.2007, 16:59
bunlara söylenecek tek şey var.
allah islah etsin

ceza_tolga_rep
31.07.2007, 17:28
gerçekden çok önemli bi konuya değinmişsiniz.inşallah türkiyemiz bunn da altından kalkar ve atatürkün çizdiği uygur medeniyetlere daha da yaklaşırız.

BAŞARDIK
31.07.2007, 17:30
ÇOCUKLARA ANLATIN.OYUN SANIP YAPMASINLAR.

ÖENEMLİ ÖENEMLİ ÖNEMLİ