Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivaslı görme engellilerden rekor

3mC
06.03.2007, 22:46
Eskişehir'de düzenlenen Türkiye 2. Görme Engelliler Halter Birinciliğine katılan Sivas Görme Engelliler Spor Kulübü, şampiyonada 5 altın, 6 gümüş madalya kazandı.

Eskişehir'de düzenlenen Türkiye 2. Görme Engelliler Halter Birinciliğine katılan Sivas Görme Engelliler Spor Kulübü, şampiyonada 5 altın, 6 gümüş madalya kazandı.

Sivas Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Sefa Gülbil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2-4 Mart tarihlerinde Eskişehir'de yapılan müsabakalarda kenti başarıyla temsil ettiklerini belirtti.

Sporcularının iki ayrı kategoride takım halinde birinci geldiğini ifade eden Gülbil, sporcuların tamamının turnuvada katıldıkları kilolarda Türkiye rekoru kırdığını söyledi. Bu turnuvada Brezilya'da temmuz ayında düzenlenecek olan Dünya Şampiyonasına katılacak sporcuların da belirlendiğini, kulüpten 5 sporcunun milli takıma seçildiğini anlatan Gülbil, müsabakalara 6 aydır hazırlandıklarını, bunun sonucunda önemli başarılar elde ettiklerini belirtti.

Aldıkları başarıya rağmen kentte yeteri kadar ilgi görmediklerinden yakınan Gülbil, şunları kaydetti: ''Sporcularımız zorluklara rağmen önemli başarılar elde ediyor. Ancak bize destek veren kuruluşlar olmasına rağmen beklediğimiz ilgiyi göremiyoruz. Bu turnuvalara büyük zorluklarla gidiyoruz. Yapılan yardımlar yeterli gelmiyor.

Turnuvalara giderken başarılı olmak zorunda olduğumuzu biliyoruz. Bürokrasiden ve esnaflardan sponsorluk desteği istiyoruz. Amatör sporlarda sponsorluk yasasından yararlanmak istiyoruz. Halen esnaflarımız bize yapacağı miktar kadar vergiden muaf olacaklarını bilmiyorlar. Sponsor desteği gördüğümüzde bizim başarımız daha da yükselecektir.

Çünkü biz Sivas'ın adını Türkiye'de temsil ediyoruz. Türkiye'nin adını da dünyada tanıtacağız.'' İmkansızlıklar nedeniyle 16 Mart'ta Ordu'da yapılacak görme engelliler judo turnuvasına katılamayacaklarını belirten Gülbil, amaçlarının milli takıma daha fazla sporcu vermek, uluslararası platformlarda dereceye girecek sporcular yetiştirmek olduğunu, ancak kendilerine gereken desteğin verilmemesinden dolayı bunu sınırlı bir oranda gerçekleştirdiklerini kaydetti.

AA

Besyo_cu
06.03.2007, 22:55
Helal olsun asıl onların bu onurlu işlerini görmeyenler engelli

Ertugrul
06.03.2007, 23:42
Görme engelli sporcularımızı gösterdikleri başarıdan ötürü kutluyorum.
Sivas Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Sefa Gülbil ''imkansızlıklar nedeniyle
16 Mart'ta Ordu'da yapılacak görme engelliler judo turnuvasına
katılamayacaklarını...''Bu çok acı bir haber,Sivaslı işadamlarımızın engelli
sporcularımıza destek vermesini istiyoruz.Maddi sıkınıtılar ile önlerine bir engel de
biz çıkarmayalım...

rido-_-58
06.03.2007, 23:48
bütün görme engelli sporcuları kutluyorumm sivaslı olarak sizi icten kuluyorum

58Mert58
07.03.2007, 00:31
Bravo sizinle gurur duyuyoruz.

em-re_58
06.09.2007, 11:02
Helal olsun asıl onların bu onurlu işlerini görmeyenler engelli

++++ÇOk güzel demişsin yaw+++++

EyüphanAydın
21.05.2008, 16:48
Bir Sivaslı Olarak Bir Kez Daha Gururlandım.

Gerçekten Spor'un Sadece Futbol OLmadığını Bilmeliyiz.

Buradanda Çok Sıkıntılar Çeken Bu Görme Engelli Kardeşlerimize

Bir El Uzatılmasını İstiyorum.

Biz Onların Yanında Olursak,Onlarda Bu Gibi Başarıları Getiricektir.

yusuf_yusuf
21.05.2008, 17:55
butun gorme engelılerı kutlarım----------

XXCakir58
21.05.2008, 20:18
Onlara helal olsun diyorum. Onlari kutluyorum ve insallah daima böyle basarili olurlar

yerliturkuaz
21.05.2008, 21:19
Onların bu büyük başarısını yürekten destekliyorum ve bu başarılarını bir şekilde medyaya duyurmaları gerekir...

Sabancı ailesi bu konuda engelli demek istemiyorum onlara yardımcı olacaklarına inanıyorum...