Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivaslı İbrahim Toraman

SivasSpor.Com
27.04.2007, 22:18
http://www.sivasspor.com/images/stories/abdullah_yigit.jpg

Abdullah YİĞİT / Hürdoğan Gazetesi

Böyle bir fırsat elimize bir daha zor geçer. Ligde rahat bir konumdayız, rakip takım son derece stresli ve Türkiye'deki bütün futbolseverler bu maçın sonucunu merakla bekliyor. Bütün objektiflerin Pazar günü Sivas'a çevrilecek olmasını Sivas için son derece önemli bir şans olarak görüyorum.

Sivasspor'un oynayacağı futbol ile Sivasspor taraftarının tribünde sergileyeceği tavır, Türkiye'de bütün futbolseverlerin önüne gelecektir. İşte bu nedenle, Sivasspor'lu futbolcuların ve taraftarın kendilerini göstermeleri için son derece önemli bir fırsat.

Beşiktaş maçı öncesinde Yiğidolardan bir ricam olacak. Bilindiği gibi Beşiktaş'ın kaptanı Sivaslı olan ve "58" numaralı formayı giyen İbrahim Toraman. Her zaman "58 numarayı giymekten ve Sivaslı olmaktan gurur duyuyorum" diyen İbrahim'e Sivas tribünlerinin de gereken ilgiyi göstermesini bekliyorum. Beşiktaş gibi Türkiye'nin önemli takımlarından birisinde Sivaslı İbrahim Toraman'ın "58" numaralı formasıyla kaptanlık yapması bir Sivaslı olarak beni son derece gururlandırıyor.

Gaziantepspor'dan Beşiktaş'a geldiği için hemen herkesin Gaziantep'li bildiği İbrahim Toraman'ın "58" numarayı giymesiyle de herkes Sivaslı olduğunu öğrendi. Sivas'la irtibatını hiç bir zaman koparmayan,bazen de telefon açık bana Sivasspor'un durumunu soran İbrahim kardeşimizi, Sivaslı olarak bağrımıza basmalıyız. Onu, takım arkadaşlarının yanında mahçup duruma düşürecek hareketlerden kaçınalım. Maçtan önce İbrahim'i tribünlere çağırarak sevgi gösterisinde bulunup alkışlayalım. Maç başladığı zamanda bir an bile susmadan takımımıza destek verelim. Gerçek Yiğidoluk budur işte!

Taraftarımızdan bir diğer ricamda, yukarıda da ifade ettiğim gibi Türkiye'nin gözü bu maçta olacak,ne olur yüzümüzü kızartacak hareketlerde bulunmayalım. Pazartesi günü Türkiye, Sivas'ın misafirperverliğinden ve oynadığı iyi futboldan söz etsin! Eğer bunu başarırsak o zaman "iki kere galip gelmiş" sayılırız.

1967_DERNEK_MUSTAFA
27.04.2007, 22:24
beşiktaşın kantanını havalanında karşılayacağız bizler beşiktaşla oynayacağımız karşılaşmada sivasspor taraftarlarının yani yiğidoların centirmen olduğunu göstermeye çalışacağız türkiyenin gözü bu karşılaşmada olacak birde taraftarlardan ricamız olacak tahriklere kapılmayalım

mesut_koçak_58
27.04.2007, 22:25
helal olsun ibrahım toraman.......

AYDIN1985
27.04.2007, 22:55
Abdullah abiye bu yazi icin cok tesekkür ederim, cok güzel seyler yazmis. Insallah hersey bizim istedigimiz gibi olur.

tolga583434
27.04.2007, 23:01
forza ibrahim toraman...

helal olsun kardeşimize...

o gercek ve büyük bir sivaslı...

onunla gurur duyuyoruz...!!!

gardasin.58
27.04.2007, 23:29
Bu guzel yazisindan dolayi Abdullah kardesimize tesekur ederim kardesimiz üzerine düsen görevini yapmis simdi sira taraftarda onlarda üzerlerine düseni yaparlar sivasi olmanin geregini yerine getireceklerine inaniyorum simdiden tesekur ederim.

ofgurleyuk78
27.04.2007, 23:29
İbrahim Toraman. Adam gibi adam. , Beşiktaşın gururu, Sivas'ın yüzakı. Elbette hemşehrimiz layık olduğu (Krallar gibi) şekilde ağırlanacak. İnşallah bJK yı da krallar gibi ağırlar bohçasına 1 - 2 gol koyup yollarız. Sivaslıyız, Gururluyuz, en önemlisi de CENTİLMENİZ. Az kalsın unutuyordum herkesten çok misafir perveriz. Türkiyeye taraftar nasıl olur göstereceğiz.

Flavio
27.04.2007, 23:54
58 varsa Sivas vardır Sivas varsa sevgi vardır..
İbrahim bizim kardeşimiz gereken ilgi gösterilecektir..

ceza_tolga_rep
28.04.2007, 01:24
bence ibrahim toraman bizim gururumuzdur.onu bence trübünlere çağırmalıyız.

zaralım 58
28.04.2007, 07:54
onu tribünlere çağırıp sevgi gösterisinde bulunursak bizler kendimizi ve onu yüceltmiş oluruz çünkü o bizim en iyi hemşehrilerimizden biri hasan kabze gelincede aynı şeyi yapmalıyız

iozgur
28.04.2007, 09:19
Abdullah abiyi destekliyorum.Toraman sivasın gururu.

sivasli_kocak
28.04.2007, 09:45
benımde en cok sevdıgım futbolculardan biri bende turubunlere cagırın bi sivasli olarak

buloca021
28.04.2007, 10:15
ıbrahım toramana tam destek hep destek werelım sıvaslı ve sıvası turkıyeye tanıtan en obemlı ısımler arasındadır kım ne derse desın sewıyoruz senı ıbooo

samet yıldız
28.04.2007, 11:07
İBRAHİM ABİYİ ÇOK SEVERİM VE SİVAS LI TARAFTARLARIN ONA GEREKEN İLGİYİ GÖSTERMESİNİ İSTERİM SİVAS TAN ONUN GİBİ FUTBOLCULAR AZ ÇIKAR

berlinli1967
28.04.2007, 11:34
beşiktaşın kantanını havalanında karşılayacağız bizler beşiktaşla oynayacağımız karşılaşmada sivasspor taraftarlarının yani yiğidoların centirmen olduğunu göstermeye çalışacağız türkiyenin gözü bu karşılaşmada olacak birde taraftarlardan ricamız olacak tahriklere kapılmayalım

1967 genc taraftarlar olarak havaalanında karşılıklıyacağız beşiktaşın kaptanını bualemdee varsa yoksa 1967 genc taraftarla heytttttttttttttt

Uğur_58
28.04.2007, 11:47
normal şartlarda bjk oynadıgı futbolla bakarak sivas bu mactan cok rahat galip gelir bundan eminim tabi fedarasyon el altında bjk yeyaptıgı kıyakları bu macta segilemezse bu yüzden macın sonucunu tesir edecek hakem hatası olursa macı büyük bi hakem hatasıyla bjk kazanırsa büyük olaylar yasanır belki sivas bu olayların içinde olmaz ama bazı kulupler bu olaylarda yerini alır hakem cem deda olması ise beni gercekten korkutuyo

yigidomustafa58
28.04.2007, 11:55
helal olsu be...

Şampiyon yiğidolar...

sandal5877
28.04.2007, 12:01
almamız gerekeken bir maç ibo üzülecek ama
dogdugu şehir üzecek onada katlanır inşallah...

huseyin_prs
28.04.2007, 12:06
istanbul da yaşayan bir sivaslı olarak ibrahim toraman ı herzaman destekliyorum ibrahim toraman ile gurur duyuyorum Allah yolunu açık etsin ayrıca 58 numaralı formayı giydiği için çok teşekkür ediyorum mükemmel bir oyuncu. ben galatasaraylı ve sivassporluyum ama ibrahim toraman ın maçalrını da izliyorum ve zevk alıyorum.o bizim gurur kaynağımız.