Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivasspora Psikolog Gerekli...

yigido Atilla
24.05.2007, 18:28
Avrupada Profesyonel Futbol oynayan her Takimin psikolugu var. Konya da Oynadigimiz macta yedigimiz 3 kirmizi kart sonrasi Baskan Mecnun Odyakmazin Tv deki Röpartajlarini her kes biliyor Futbolcu Alinirken bunlarin birde Beyin testinden gecirilmesi gerektigini söylemisti . (((Aykü testi ))). Futbolcularin Robot degil insan olduklarini malesef cok gec anliyoruz..!!!!!!!!! Teke tek Bülent hoca veya yöneticler Futbolcularla istedigi kadar sahada yaptiklarinin yanlis oldugunu anlatsalar da hic bir seyin degismedigini sahada acikca görüyoruz. Öyle bir Egitimleri olmadigi icin Ne Bülent hoca nede yöneticiler futbolcularin problemlerini cözemezler. En son örnek Petkovic in yedigi 2 ci sari kart ve takim 10 kisi birakmasi .. Bu isleri uzmanlara birakmanin zamani geldi . En az sari kartli bir takim Arti Futbolcu sahada kontrolünü kaybetmeyecek ve takima daha cok yararli olacacaktir.34 hafta Cok iyi Analiz yapildigi taktirde Faydalarini sezon sonunda hep bereber görecegiz.. Milyonlarin harcandigi ligde Anadolu Takimlari Nicin psikologlara ihtiyac duymuyorlar...?????

musti34
24.05.2007, 18:40
en çok kart gören takımız...ç.............

PRoFeSSioNaL
24.05.2007, 18:45
ßence ßu Uygulama İyi Olmaz
.................

altuntas58
25.05.2007, 20:36
Size katılmamak elde değil sayın YİĞİDO ATİLLA kardeşim piskolok her takıma lazım şu bizim kalecimiz petkovic acil piskolok tedavisinden gecmesi lazım takımı resmen sabota etti son 9.dakkikada öldüm öldüm dirildim bu adam kendini kovdurmakmı istiyor yoksa kafasına göre ülkesine erken gitmek içinmi yapıyor anlamak mümkün değil bencede her takıma bir piskolok şart

Bilmiyorum-
25.05.2007, 21:10
GERÇEKTEN NEDEN OLMASIN MILYON DOLARLARIN UCUSTIGI BU BOR SADA 1 TANE PSKOLOG SIVASSPORU BATIRMAZ MALIYET BAKIMINDAN DA BI SORUN OLMAZ ÖZELLİKLE PETKOVICE LAZIM ADAM 6-0 ONDE OLSAK YINEDE SON DK KALE VURUSUNU KULLANMAZ ADAM IN YAPISI BU

sinan-58
25.05.2007, 21:21
GERÇEKTEN NEDEN OLMASIN MILYON DOLARLARIN UCUSTIGI BU BOR SADA 1 TANE PSKOLOG SIVASSPORU BATIRMAZ MALIYET BAKIMINDAN DA BI SORUN OLMAZ ÖZELLİKLE PETKOVICE LAZIM ADAM 6-0 ONDE OLSAK YINEDE SON DK KALE VURUSUNU KULLANMAZ ADAM IN YAPISI BU

sadece oyle olunca değil 1-0 gerideyiz mesala 80. dk petkoviç yine yavaş

albina58
25.05.2007, 21:29
Anadolu kulüplerinde böylesi bir uygulama tutmaz.
öncelikle avrupadan örnek vermişsiniz,avrupada genellikle bir futbolcu ilk okuldan başlayarak amatör bir kulubün alt yapısından futbola başlar,daha sonra eğitimine paralel olarak,A takımına kadar yükselir,yüksek ihtimalle üniversite eğitimi ile beraber,profosyonel futbol yaşantısına devam eder.
Türkiye'de ise en son,Oğuz ÇETİN,aykut KOCAMAN,Metin TEKİN, gibi yaklaşık on yıl kadar evvel futbolu bırakan futbolcularda,futbolculukla beraber akademik kariyeri olan futbolcu görebildim.
Şuan Türkiye liğlerinde akademik bir kariyeride olan futbolcu göremedim.Zaten üstüne basa basa söylemeye çalışdığımız konuda budur.Futbolumuzun dibe vurma noktasına gelmesi veya önümüzdeki yıllarda SOS vermesine neden olarak tabandan başlayan eğitimsizliğe dikkat çekmek istiyorum zira istikbal vadeden elimizde bir elin beş parmağını geçmez futbolcu var.
Dikkat çekmek istediğim bir başka konu ise,bir kaç ay önce avrupa ligindeki bir müsabakada,Arda TURAN adlı futbolcu kardeşimizin yapdığı hareketler malum,bunun yanında Süper liğimize bir gözatacak olursak,maçlarda hakemin bir kararından sonra futbolcuların itirazları,anlamsız ikili diyaloğların yaşanması, gibi verilecek bir çok örnekde futbolcuların eğitimi ön plana çıkmakdadır.
Eğitiminde eksiklik olan bir futbolcuya ne kadar Psikoloğ versekde nafile,öncesinde tabandan gelen eğitim şart.

Del Piero
25.05.2007, 21:42
BENCE GEREK YOK BUNLARA BENCE TAKIMIN PSİKOLOĞU ANADOLUDA BAŞKAN. TEKNİK DİREKTÖR VE TARAFTARLARDIR HERKEZ İNANIR GÜVENİR İSE O FUTBOLCU OYNAR MEHMET YILDIZ BALİLİ YASİR VE DİĞERLERİ GİBİ KAROL PEÇZE TAKIMA TEKNİK TAKTİK OLARAK İYİDİ AMA DİYALOG EKSİKLİĞİ VARDI BÜLENT HOCA GELDİKTEN SONRA HERŞEY DEĞİŞTİ DİMİ...

yigido Atilla
26.05.2007, 00:44
Bazi Arkadaslar psikologa gerek olmadigini ve Takimin psikolugunun Baskan Teknikdirektör, Taraftari oldugu düsünen Arkadaslar var cok yanlis. Wolfgan Grobeyi taniyan varmi. 1983,sezonu olmasi gerek Eintrach Braunschweigden Bayer Münchene transfer oldugu sezon Almanyanin en pahali Transferi olarak basinda aciklandi . Bayer Münchene Gittiginde Stoper Mevkinde Wofsburgun Hocasi Klaus Augentahler oynuyordu. Grobe geldikten sonra Bayern Münichin Hocasi Udo Latek Augentahleri Liberoda oynatmak zorunda kalmis cünkü o mevkinin en iyisi Almanyada Wolfgang grobeydi Simdi bunlari nicin yazdin diye bazi Arkadaslar sorabilir. Wolfgang Grobe Profesyonel futbolu noktaladiktan sonra Amötör klüblerde hocalik yapti . Bizim takimi 2 sezon calistirdi cok seyler ögrendik Profesyonel futbolcunun sahada Hakem ve medya ile Nasil Diyalog kurulacagini ve Profesyonel futbolcunun sahada neler yapmasi gerektigini bize her antremandan sonra anlatiyordu ve her Profesyonel takimda psikologun bulundugunu ve futbolcularin Sahada kontrollerini kaybetmemesi icin teke tek konusmalar yapildigini Takimin Bir Futbolcudan daha cok nasil Randiman alindigini anlatiyordu.

NOT : Bu sezon en cok sari kartl gören futbolcular yabancilar Petkovicin ve Balilinin Alt yapi ve Egitim düzeninin iyi oldugunu düsünüyorum yine de psikologlara ihtiyac oldugu acikca görünüyor

zaralım 58
26.05.2007, 06:27
eğer yapılırsa çok iyi bir uygulama olur destek veririm