Orijinalini görmek için tıklayınız : Michael PETKOVIC

skywriter
08.07.2005, 22:04
Oncelikle hayirli ugurlu olsun diyelim...

skywriter
08.07.2005, 22:05
Sivasspor'la anlaşan Trabzonspor'un kalecisi Michael Petkoviç, Trabzonspor'da çok güzel 3 yıl geçirdiğini belirtti, “Şampiyonlar Ligi’nde oynamak isterdim” dedi.

Trabzonspor’da kimseye kırgın olmadığını, profesyonel bir oyuncu olduğunu belirten Petkoviç, “Geçen yıl ligde ikinci olduk ve Şampiyonlar Ligi ön elemesinde oynamaya hak kazandık. Ancak kulübümle yollarım ayrıldı. İki tarafın da ortaklaşa aldığı bir karardı“ diye konuştu. Sivasspor’u tercih etmesinde ise en büyük etkenin Alman çalıştırıcı Werner Lorant olduğunu söyleyen Petkoviç, şöyle devam etti:

”BAŞKA TAKIMLAR DA İLGİLENDİ”

“Bana daha önce Vestel Manisaspor, Samsunspor ve Almanya’nın Wolfsburg takımları transfer teklifinde bulundu. Ancak ben takımın başında Lorant olduğu için Sivasspor’u tercih ettim. Kendisi çok kariyerli ve disiplinli bir teknik adam. Daha önce de Fenerbahçe'yi çalıştırdı. Uzun yıllarda Almanya’da teknik adamlık yaptı. Bu sezon onun yönetiminde başarılı olacağımıza inanıyorum.“

”RÜŞTÜ EN İYİ KALECİ”

Türkiye’de en beğendiği kalecinin Fenerbahçeli Rüştü Rençber olduğunu açıklayan Petkoviç, “Türkiye’de başarılı bir çok kaleci var. Bunların coğu da yabancı. Mondragon, Cordoba, Jevriç gibi. Ama bence Rüştü, onların arasından sıyrılmayı başarıyor. Zaman zaman çok eleştiriliyor ama Türkiye’deki en iyi kaleci Rüştü diyebilirim“ dedi.

“3 BÜYÜKLERDE OYNAMAK İSTERİM”

Her futbolcunun olduğu gibi kendisinin de 3 büyük takımdan birinde forma giymek istediğini vurgulayan Petkoviç, açıklamasını şöyle bitirdi: “Üç büyük takımda forma giymeyi her futbolcu ister. Ben de bu takımlardan birinin formasını giymeyi isterim. Özellikle Fenerbahçe çok büyük bir kulüp. Stadı ve taraftarı tek kelimeyle muhteşem. Daha önce de benimle ilgilenmişlerdi ama olmadı.“

(DHA)

skywriter
08.07.2005, 22:17
Mevki : Kaleci
Doğum Tarihi : 16.07.1976
Dogum Yeri : Fremantle
Boy : 190 cm
Kilo : 88 kg
Ayakkabı No : 44
Medeni Hali : Evli
Burcu : Yengeç
Sözleşme Başlangıç : 30.06.2004
Sözleşme Bitiş : 15.06.2009
Oynadığı Kulüpler : South Melbourne, Trabzonspor

http://www.trabzonspor.org.tr/images/futbolcu/petkovic-k.jpg

26 Maçta;.... Toplam.. Ortalama
Oyun Süresi... 2281.... 87,73
Gol Sayısı......... 0........... 0
Sarı Kart.......... 5......... 0,19
Kırmızı Kart...... 0........... 0

skywriter
08.07.2005, 22:29
http://www.theage.com.au/ffximage/2004/04/24/25s_petkovic,0.jpg
https://www.trabzonspor.com.tr/resim/kartpostal/kart_petkovic.jpghttp://www.footballaustralia.com.au/fileupload/2435/petkovic_michael.jpg

king_of_sivas
08.07.2005, 23:10
http://www.theage.com.au/ffximage/2004/04/24/25s_petkovic,0.jpg
https://www.trabzonspor.com.tr/resim/kartpostal/kart_petkovic.jpghttp://www.footballaustralia.com.au/fileupload/2435/petkovic_michael.jpg

ÇOK İYİ BİR TRANSFER BENCE SİVASSPOR'UMUZA YARARLI OLACAK.TRABZONSPOR'DA GÖRDÜĞÜM KADARIYLA ÇOK İYİ PERFORMANS GÖSTERDİ.

nicolasdasouza58
09.07.2005, 00:56
Bence Hatali bir transfer benim dusuncem bu.
Cunku Yabanci kontenjanimizi kaleciyle azaltmamiz hic iyi degil yavuz gibi kaleci dururken neden aldik ben anlamadim gerci yavuzuda bursapor aldida iyi kaleciydi aslinda yavuz, yada Recep´´i alsak daha iyi olurdu cunku oda genc ve iyi bir kaleci en azindan petkovic den iyi cunku bazen petkovic cok buyuk hatalar yapiyor mesela gecen seneki trabzonspor ´2 4 Galatasaray maci.

Bunlar benim gorusum.

skywriter
09.07.2005, 02:38
Diger basliklarda da yazilmisti, bir takimin kalecisi, aslinda o takimin en onemli oyuncusudur. Bakiniz ornek Rustu. Rustu sayesinde hem Turk milli takimi hem de Fenerbahce sayisiz maclar ve puanlar kazanmistir. Yabanci transferini kaleci ile doldurmak yanlistir fikri bence cok sacma, eger oyleyse yillardir Trabzonspor, Besiktas, Galatasaray ve diger bircok Anadolu takimi transfer yapmayi bilmiyor...

Not: Yavuz Bursaspor'la anlasali cok oluyor. Kendisi kesinlikle super ligi hakeden bir oyuncu degildi, bakin gorun Bursa'nin basini ne kadar agritacak...

gercek58li
09.07.2005, 03:44
BENCE FAYDALI OLUR, AYRICA HER TAKIM KONTENJAN SAYISI KADAR YABANCI OYUNCU ALACAK DIYE BIR KURALDA YOKTUR. HAYIRLI OLSUN... :!:

Bilmiyorum
10.07.2005, 10:11
petkoviç gelicegine inanmıyordum iyiki geldi yöneticileri ve petkoviçi kutluyorum

CAGLAYAN
10.07.2005, 17:08
http://www.pasfotomac.com.tr/2005/07/10/im/FF0E10974A321047B13E3BBFb.jpg
Trabzon'u seviyorum

Tecrübeli kaleci, "Trabzonspor'daki günlerimi asla unutamam. Arkadaşlarımı şimdiden özledim" dedi.

Sivasspor'a imza atan ve yeni bir döneme başlayan Petkoviç, eski takımı Trabzonspor'u yere göğe sığdıramadı. Oradaki arkadaşlarını şimdiden özlediğini ifade eden başarılı kaleci, "Trabzonspor'da geçirdiğim 3 yıl içinde gerçekten çok güzel günlerim geçti. Diğer arkadaşlarımla beraber büyük başarılara imza attığımıza inanıyorum. Trabzonspor'u çok seviyorum. Şenol Güneş ile yaptığım konuşmada benimle çalışmak istemediğini belirtti. Bu da onun doğal hakkıydı. Kendisine, Trabzonspor'a ve taraftarlara binlerce teşekkür ediyorum. Kalbimin bir yerinde Trabzonspor ve Trabzonsporlu arkadaşlarım yer alacak. Onları çok özleyeceğim" diye konuştu.
http://www.pasfotomac.com.tr/2005/07/10/im/B947D0B1D9C65F49BE7E3195b.jpg
BÜYÜK CAMİA
Sivasspor'un kalesine geçmekten onur duyacağını açıklayan Petkoviç, "Şimdiden kendimi motive etmeye başladım. Sivasspor çok büyük bir camia ve takımın başında Avrupa'nın en iyi antrenörlerinden biri olan Lorant bulunuyor. Süper Lig'de hedefleri çok büyük olan bir ekip. Bu sene Trabzonspor şampiyon olsun biz ise büyük başarılar kazanalım" açıklamasını yaptı. Kısa sürede Lorant'ın getirdiği disipline hayran kaldığını da açıklayan tecrübeli file bekçisi, "Takımda tam bir okul havası hakim. Herkes ne yapacağını çok iyi biliyor. Yeni transferlerimiz ise çok iyi. Sezonun başlamasını ve taraftarımız önüne çıkacağımız günü heyecanla bekliyorum. Bize güvensinler" ifadesini kullandı

hemso58
10.07.2005, 17:11
PEK ISTEYEREK GELMEDI.AMA FAYDALI OLACAGINA INANIYO :wink: RUM.CAMIAYA HAYIRLI UGURLU OLSUN :wink:

GuNaY
10.07.2005, 17:12
hayırlı ugurlu olsun... başarısını konusmaya gerek yok zaten... türkiyedeki en basarılı kalecilerden kendisi...

izmirliyigido
10.07.2005, 20:01
Bence de iyi bir transfer oldu? Trabzonspor beklentileri yüksek olan ve hedef bir takımdı. Orada ister istemez bir stres söz konusu oluyor futbolcularda. Sivasspor ise süpriz bir takım. Başarımızı biz kendi içimizde yakalayıp, rakiplere kapalı kutu olacağımız için futbolcular daha rahat oynayacak. Zaten bu seneki hedefimiz 9unculuk...Bu hedefte de tüm futbolcularımız inanın başarılı olacak. Petkoviç, Mohammed Ali, Anderson ve Diss hepsi başarılı olacak ve adından söz ettirecek...

BOZKURT58
10.07.2005, 21:44
Bence Hatali bir transfer benim dusuncem bu.
Cunku Yabanci kontenjanimizi kaleciyle azaltmamiz hic iyi degil yavuz gibi kaleci dururken neden aldik ben anlamadim gerci yavuzuda bursapor aldida iyi kaleciydi aslinda yavuz, yada Recep´´i alsak daha iyi olurdu cunku oda genc ve iyi bir kaleci en azindan petkovic den iyi cunku bazen petkovic cok buyuk hatalar yapiyor mesela gecen seneki trabzonspor ´2 4 Galatasaray maci.

Bunlar benim gorusum.

tamamen seninle ayni fikirdeyim yabanci kontenjanimizi kaleci ile doldurmayacaktik
sonra oyle ahim sahim bir kaleci degilki ya,bizim Yavuz daha iyi idi.Ins yuzumuzu kara cikartmaz

http://img112.imageshack.us/img112/9901/sivasspor0gt.gif (http://www.imageshack.us)

serhankaburcuk
11.07.2005, 14:10
Ben halen Trabzonspor bu kaleciyi neden gönderdi onu düşünüyorum...
Ama şunu söylebilirim;Sivasspor bence Türkiyedeki en iyi 5 kaleciden birini aldı...Artık kalemiz emin ellerde...

nicolasdasouza58
11.07.2005, 20:09
Ama şunu söylebilirim;Sivasspor bence Türkiyedeki en iyi 5 kaleciden birini aldı...Artık kalemiz emin ellerde...

okadar ahim sahim kaleci degilde ondan onlar bisey biliyorlarda gonderiyorlar adamlar 22 yasinda gelcegin en iyi kalecilerinden birini aldi.

yigido24
11.07.2005, 21:39
Hayirli ugurlu olsun Sivassporumuza

serkankustarci
11.07.2005, 22:44
Eski kalecimiz Yavuz la Petkoviç in ortak bir özelliği var.
Her ikiside kurtarılmayacak topları kurtarıyorlar,yenilmeyecek golleride yiyorlar .İyi olur inşallah...

nicolasdasouza58
12.07.2005, 01:18
Her ikiside kurtarılmayacak topları kurtarıyorlar,yenilmeyecek golleride yiyorlar .İyi olur inşallah...

yani ayni rustu :lol:

not abi bu sefer silme :lol: :lol:

serhankaburcuk
12.07.2005, 15:28

okadar ahim sahim kaleci degilde ondan onlar bisey biliyorlarda gonderiyorlar adamlar 22 yasinda gelcegin en iyi kalecilerinden birini aldi.

Kalecilerde en önemli olay bence tecrübedir...Bence tecrübesiyle bize çok şey katacak Petkoviç...

CÜSSKB-Aynur
22.07.2005, 13:35
Yan toplarda çok pasif kalıyor.
Karışıdan gelen şutlarda top kontrolu çok zayıf.
Buna rağmen,Tecrübesiyle, takıma uyumu ile inşallah
Sivassporumuza Hayırlı uğurlu olur.

mortal-love
22.07.2005, 13:47
serkankustarci
SivasSpor-2

Tarih: Sal Tem 12, 2005 5:44 am Mesaj konusu:

--------------------------------------------------------------------------------

HAkLisin valla . wahahahahaha :lol:

sivasli_tufan
22.07.2005, 13:58
bence iyi bi kaleci gibi görunuyor ama yenmeyecek golleri yiyor zor golleride kurtariyor ama sivassporumuza yararli olacagina inaniyorum

Yigido_War
22.07.2005, 14:04
HAYIRLI OLSUN

1967_DERNEK_10UR
22.07.2005, 15:06
Diger basliklarda da yazilmisti, bir takimin kalecisi, aslinda o takimin en onemli oyuncusudur. Bakiniz ornek Rustu. Rustu sayesinde hem Turk milli takimi hem de Fenerbahce sayisiz maclar ve puanlar kazanmistir. Yabanci transferini kaleci ile doldurmak yanlistir fikri bence cok sacma, eger oyleyse yillardir Trabzonspor, Besiktas, Galatasaray ve diger bircok Anadolu takimi transfer yapmayi bilmiyor...

Not: Yavuz Bursaspor'la anlasali cok oluyor. Kendisi kesinlikle super ligi hakeden bir oyuncu degildi, bakin gorun Bursa'nin basini ne kadar agritacak...YAVUZ ERAYDIN BU SENE BURSAPOR'UN BAİINI ÇOK YAKAR ÇOKKKKKKKKKKKKKK.....

koko_yusuf
22.07.2005, 15:48
umuyoruzki kalecimiz petkoviç sevgili sivasımızın ortamına uyum saglıyacak ve bizimle beraber müthiş bir çıkış yapacaktır ve her sivaslı gibi kaznma arzusu ve aşkıyla yanıp tutuşacaktır. :D

kangalli58yasin
22.07.2005, 16:10
INSALLAH IYI OLUR BIZIM ICIN AMA AUSTRALYA MILLI TAKIMINDA BAZEN COK KÖTÜ VE KOLAY HATALAR YAPARDI INSALLAH BIZDE BÖYLE YAPMAZ :wink: :wink:

GuNaY
22.07.2005, 22:41
hadi hayırlısı güvenimizi bosa cıkarmasın yeter!!

5841
22.07.2005, 23:47
İNŞALLAH İYİ OLUR HAYIRLISI OLSUN

Blackkite
23.07.2005, 11:56
hayırlı ugurlu olsun... başarısını konusmaya gerek yok zaten... türkiyedeki en basarılı kalecilerden kendisi...

:D :D :D bence de kendisi :D :D :D

kangalli58yasin
23.07.2005, 12:19
BIZDE OLDUGUNA SEVINIYOR O ZAMAN HERSEYI YAPAR
BIZI ÜZMEMEK ICIN

duhan
23.07.2005, 12:24
petkoviç için fazla soze gerek yok ... ama yıne bı ıkı laf soyleyelım ben bı trabzonsporluyum ve petkoviç trabzondaykende onu begenerek ızler ve turkıyedekı en ıyı yabancı kalecı oldugunu dusunurdum. son zmanlarda ailevi sorunlar yuzunden performansı bıraz dustu ama ben ınanıyorumkı sıvassporda tekrar hayat bulacak.. :lol: :lol: :lol:

BUCAK
27.07.2005, 12:56
PETKOVİÇ'İN TRABZONUN YENİ KALECİSİNDEN DAHA İYİ OLDUĞUNU AKŞAMKİ MAÇTA GÖRDÜK. SİVAS!A HAYIRLI,TRABZON'A GEÇMİŞ OLSUN

serhankaburcuk
27.07.2005, 14:42
PETKOVİÇ'İN TRABZONUN YENİ KALECİSİNDEN DAHA İYİ OLDUĞUNU AKŞAMKİ MAÇTA GÖRDÜK. SİVAS!A HAYIRLI,TRABZON'A GEÇMİŞ OLSUN

Trabzonspor Petkoviçi çok arayacak...Jefersonn iyi kaleci ama henüz çok genç...Dün Petkoviç olsa idi o golleri yemez idi...

Petkoviç ile Sivasspor çok büyük zaferlere imza atacak...

CÜSSKB-Aynur
01.08.2005, 15:56
Özellikle dünki maçta, Petkoviç çok başarılıydı.

sinan-58
01.08.2005, 16:06
petkoviç sivasspor'un kalesini şimdiye kadar başarıyla korudu inşallah bundan sonrada başarıyla korur 8) [/quote][/b]

sahinler
01.08.2005, 16:31
TRABZON GİBİ BİR TAKIM NASIL BOYLE SÜPER BİR KALECİYİ BIRAKTI.SÜPER TRANSNFER

HAS_ORDU
02.08.2005, 04:41
cok iyi bir transfer, yönetimi kutluyorum, türkiyenin en iyi dört kaleci arasindi, helal olsun...

GuNaY
02.08.2005, 12:17
süper lig tecrübesi bize baya yararlı olacaktır!!!

Bilmiyorum
02.08.2005, 12:21
BEN HALA GELDİĞİNE İNANAMIYORUM

sefademir_58
03.08.2005, 17:28
petkovic gibi bir kaleciyi trabzon nasil satar anliyamadim ama bisim icin iyi oldu

abircan
04.08.2005, 11:11

Her futbolcunun olduğu gibi kendisinin de 3 büyük takımdan birinde forma giymek istediğini vurgulayan Petkoviç, açıklamasını şöyle bitirdi: “Üç büyük takımda forma giymeyi her futbolcu ister. Ben de bu takımlardan birinin formasını giymeyi isterim. Özellikle Fenerbahçe çok büyük bir kulüp. Stadı ve taraftarı tek kelimeyle muhteşem. Daha önce de benimle ilgilenmişlerdi ama olmadı.“

ALINTI YUKARIDAKİ HABERDEN
SEVGİLİ PETKOVİÇ ÜZÜLME ASLINDA 3. BÜYÜK TAKIMDA OYNUYORSUN HABERİN OLSUN, AMA BJK VE TS LİLER DUYMASI :) İNANIN BEN 3. BÜYÜK OLAACAĞIMIZA İNANIYORUM, HEP 4. BÜYÜĞÜZ DİYORUM AMA O BAŞKA KONU AMA GERÇEK BU
:)

58_yigido
04.08.2005, 11:56
bence iyiy bir transfer bazılarının dediği gibi yabancı kontenjanı falan diyenler sivasspor'un bütçesi belli yabancı kontenjanını dolduracak kadar parası yok zaten.ayrıca yavuz kalsaydı sivasspor batardı 2. ligde yaptığı hataları daha unutmadık burası süper lig yavuzun hatalarını takım kaldıramaz.

GuNaY
04.08.2005, 23:45
petkovic gibi bir kaleciye sahip olmak herkesin harcı değil... kalitesi belli zaten!!!

CÜSSKB-Aynur
03.10.2005, 13:53
Denizli maçında bana göre, Petkoviç Sahada en iyilerin başında geliyordu.

1967_DERNEK_10UR
03.10.2005, 13:56
çok iyi bir kaleci yan toplarda harika...defansa güven veriyor...inşlallah performansı hep böle gider...

JACKAL_35
03.10.2005, 15:31
Gerçekten çok iyi bir kaleci belkide bu sezon sivassporun yaptığı en iyi trasfer ben gelmeden önce endişeliydim ama şu an aklıma hiç bir soru işareti kalmadı zaten rakamlarda herşeyi açıklıyor OYNDIĞI MAÇ:7 YEDİĞİ GOL:3

1984zalim58
03.10.2005, 15:54
BEĞENDİĞİM VE KALECİLİĞİNİ TAKTİR ETTİĞİM BİRİSİ.TRABZON ŞİMDİ PETKOVİCİ MUMLA ARIYOR .SİVASSPORA KAZANDIRDIKLARI İÇİN EMEĞİ GECEN HERKESE TEŞEKKÜRLER.

erhan5834
03.10.2005, 16:08
BAŞARILI VE KENDİNİ ISPATLAMIŞ Bİ KALECİ AMA ATLATTIĞI SAKATLIKTAN DOLAYI TAM FORM TUTAMADI HALA O SAKATLIĞIN ETKİSİ VAR TAM KAPASİTEYE GEÇİNCE SİVASSPOR İÇİN ÇOK FAYDALI OLACAĞINA EMİNİM..

turanozkanli
03.10.2005, 16:56
petko nun gelmesi yiğidoların gücüne güç kattı 8 haftada kalitesini ortaya koydu denizli maçında bir kalecinin nasıl olması gerektiğini bizlere gösterdi teşekkürler petko

cihanakkus
03.10.2005, 17:10
insallah nazar degmez cok iyi basladı

Blackkite
03.10.2005, 17:12
Bişey demeye gerek yok !! Herşey ortada :)

fethiyeden58
03.10.2005, 17:18
yavuz takımda huzursuzluk yarattığı için gönderildi bence.

fethiyeden58
03.10.2005, 17:20
petkoviç iyi kaleci

CÜSSKB-Aynur
04.10.2005, 11:12
HAFTANIN KARMASI

Petkoviç
(Sivasspor)

Zafer
(Konyaspor)
Serge Die
(K. Erciyesspor)
Tomas
(Galatasaray)
Erkan
(Gençlerbirliði)
Burhan
(Diyarbakýrspor)
Sergen
(Beþiktaþ)
Saidou
(Galatasaray)
Heinz
(Galatasaray)
Gökhan
(Kayserispor)
Nobre
(Fenerbahçe)

Fanatik ten

hemso58
04.10.2005, 11:38
KONUSMAYA GEREK YOK HER MACTA YAPTIGI KURTARISLARLA KALITESINI SAHAYA YANSITIYOR...

extrasivas
04.10.2005, 16:16
petkovic kendini kanitlamis mukembel bir filebekcidir tek sorunu saclarinin hizla dokulmesidir neyseki koku onda degilmi

serhankaburcuk
10.10.2005, 15:07
Allah nazardan korusun mikemmel bir kaleci....Onun kalde olması Sivasspor defansına ayrı bir güven sağlıyor...Onun kalde olması demek Sivassporun maça 1-0 önde başlaması demek...

BROTHERS58
10.10.2005, 15:16

GARDAS YANILDIN KUSURA BAKMA EN İYİ 5 KALECİDEN BİRİNİ DEGİL TA KENDİSİNİ EN İYİ KALECİYİ ALMISIZ!TRABZON YÖNETİMİ TEKNİK HEYETİ HALA YANIYOR AMA İŞ İŞTEN GECTİ DİLERİZ HEP BÖYLE DEVEM EDER VE BİZDE KALEYİ DÜŞÜNMEYİZ BİLE!BİRDE SORUM VAR REİS PETKOVİÇ KAÇ YILLIGINA GELMİŞTİ UMARIM EN AZ 3 YILDIR!!

x_burnley
10.10.2005, 15:20
BANA GÖRE PETKOVİÇ ÇOK İYİ BİR KALECİ TRABZON NEDEN YOLLADI ANLIYAMIYORUM AMA İYİKİ YOLLAMIŞ ŞUAN ŞÖYLE BİR BAKTIĞINIZDA LİGDE EN AZ GOL YİYEN KALECİ BEN PETKOVİÇİ SEVİYORUM MÜKEMMEL BİR İNSAN BAŞKA SÖZE NE GEREK VAR İYİKİ GELDİN PETKOVİÇ HOŞGELDİN PETKOVİÇ

ErdalGüler
10.10.2005, 15:20
TRABZON YÖNETİMİNE SADECE :D:D:D:D:D:D UM...

CAGLAYAN
16.10.2005, 20:02
http://www.pasfotomac.com.tr/2005/07/10/im/B947D0B1D9C65F49BE7E3195b.jpg

SIVAS PANTERI PETKOVIC HERZAMANKI GIBI BUGÜNDE FORMUNDAYDI RAKIP TAKIMIN ATAKLARINA YINE GECIT VERMEDI.

Blackkite
16.10.2005, 20:07
Trabzonsporun maçını izledim bu hafta Samsun'la !! Diyecek tek şey Trabzon bu kaleciyi çok arar. Jefferson Trabzon'un başını daha çok yakar. Petkovic de bizi ligin en az gol yiyen takımı olarak tutmaya devam eder. Tabi defansın da HAKKInı vermek lazım !! E tabi bi de Hayrettin var !!

BROTHERS58
16.10.2005, 20:24
TEK KELİMEYLE TAKIMIN YILDIZI PETKOVİÇTİR!!SU ANA DEK GÖREVİNİ MÜKEMMEL YAPTI HELAL SANA PETKOVİÇ!!

blacksky
17.10.2005, 10:25
Ankarada gençlerbirliği maçında ilk yarı öyle toplar kurtardı ki, takımın ikinci devreye 0-0 başlayıp istediklerini sahaya yansıtmasını sağladı, hani hep derler ya iyi kaleci maç kazandırır diye, işte tam da öyle bir kalecimiz var.

eren1
17.10.2005, 10:30
PETKOVİÇEDE PETKOVİÇİ GETİRENEDE

HELAL OLSUN

CÜSSKB-Aynur
17.10.2005, 10:33
Lorant'tan Petkoviç'e övgü..

Sivasspor Teknik Direktörü Werner Lorant, Gençlerbirliği maçı sonrası yaptığı açıklama Petkoviç'i överken, futbolcularını galibiyet nedeniyle kutladı..
Werner Lorant, çok zorlu bir maç yaptıktları ifade ederek, şöyle konuştu:

''Ben maçın zor geçeceğini baştan beri biliyordum. İlk devre Gençlerbirliği çok güzel oynadı. İlk yarıda savunmamız zor durumlara düştü. Kaleci Petkoviç olmasa yenik duruma düşecektik. Petkoviç'in sayesinde yenilgiden kurtulduk. İkinci yarıda savunmamızın da toparlanmasıyla öne geçmeyi başardık. Maçın özellikle 70. dakikasından sonra hem fizik, hem kondisyon olarak sahada diri kalan futbolcularımı kutluyorum.''
Ajansspor.com dan

CÜSSKB-Aynur
18.10.2005, 09:02
Petkoviç
(Sivasspor)

Serge Die
(K. Erciyesspor)
Sedat
(Gaziantepspor)
Hakki;
(Sivasspor)
Kenan
(Samsunspor)
Fatih
(Kayserispor)
Fahri
(Ç. Rizespor)
Appiah
(Fenerbahçe)
Özgür
(Gaziantepspor)
Hakan
(Galatasaray)
Adnan
(Samsunspor)

18.10.2005 Fanatik ten

CÜSSKB-Aynur
18.10.2005, 09:06
ALTIN KARMA
Petkoviç (Sivasspor)
Orhan (G.Saray)
Sedat (G.Antep)
Serge Die (K.Erciyes)
Luciano (F.Bahçe)
Johnson (Kayseri)
Kais (Samsun)
Rafael (Samsun)
Hakan (G.Saray)
Alex (F.Bahçe)
Yasin (Ç.Rize)
18.10.2005 Fotomaç tan

Arif Coşkun
18.10.2005, 11:07
ALTIN KARMA
Petkoviç (Sivasspor)
Orhan (G.Saray)
Sedat (G.Antep)
Serge Die (K.Erciyes)
Luciano (F.Bahçe)
Johnson (Kayseri)
Kais (Samsun)
Rafael (Samsun)
Hakan (G.Saray)
Alex (F.Bahçe)
Yasin (Ç.Rize)
18.10.2005 Fotomaç tan

Werner Lorant

Göreve geldiği günden bu yana ağzından düşürmediği "Disiplin" kelimesini takımına mükemmel işledi. Sevgi ve güven köprüsünü de buna ekledi. Türküye'yi iyi tanımasının da verdiği avantajıyla Sivasspor'u makina düzeni ile işleyen güçlü bir takım haline getirdi. Kendisine güvenen yönetimi mahçup etmedi.
18 Ekim 2005 Milliyet

CÜSSKB-Aynur
21.10.2005, 09:45
Geçilmez duvar; Petkoviç!

Ligin en az gol yiyen kalecisi Sivasspor'un Avustralyalı eldiveni Michael Petkoviç.. Yıldız kaleci Sivasspor'un başarısının takımdaki arkadaşlığın eseri olduğunu vurgularken, Trabzonspor'a mesaj göndermekten kaçındı..

Petkoviç, Turkcell Süper Ligi'nin ilk 9 haftasında forma giydiği 8 maçta kalesinde gördüğü 3 golle ligin en az gol yiyen kalecisi unvanını elinde bulunduruyor.

Sezon başında Trabzonspor ile yollarını ayırarak, ligin yeni takımı Sivasspor ile 2 yıllık sözleşme imzalayan 29 yaşındaki tecrübeli kaleci Petkoviç, ligin ilk 9 haftasında forma giydiği 8 maçta ortaya koyduğu performans ile tüm futbolseverlerin beğenisini topluyor.

Kuruluşundan 38 yıl sonra Turkcell Süper Ligi'ne çıkan Sivasspor'un ilk yabancı kalecisi olan Petkoviç, ligin ilk 9 haftasında takımının 5 galibiyet, 3 beraberlik alarak, 18 puanla lider Galatasaray ile Fenerbahçe'nin ardından 3. sıraya yükselmesinde büyük rol oynadı.

Forma giydiği 8 maçtan sadece Malatyaspor, Samsunspor ve eski takımı Trabzonspor ile yaptıkları maçlarda birer gol yiyerek, kalesinde gördüğü toplam 3 golle ligin en az gol yiyen kalecisi unvanını elinde bulunduran Petkoviç, Trabzonspor maçının ardından oynanan Kayseri Erciyesspor, Denizlispor ve Gençlerbirliği müsabakalarında kalesinde gol görmedi.

En son Trabzonsporlu Kürşat'tan gol yiyen ve 339 dakikadır kalesinde gol görmeyen Petkoviç, Sivasspor'un başarısında, kendisi kadar takım arkadaşlarının, teknik heyetin ve yönetim kurulunun katkısı olduğunu söyledi.

-''TAKIMDA ÇOK İYİ BİR ARKADAŞLIK VAR''-
Sivasspor'da her şeyin çok yolunda gittiğini ifade eden Petkoviç, ''Takımda çok güzel bir arkadaşlık havası var. Bu da bizim başarımıza olumlu yönde yansıyor. Her şey çok güzel devam ediyor. Takım arkadaşlarım ve hocamız çok iyi. Herkes mutlu ve çok iyi çalışıyoruz'' dedi.

Ligin ilk 9 haftasında 18 puan toplamalarının çok önemli olduğunu kaydeden Petkoviç, geçen hafta zorlu geçen bir 90 dakikanın ardından Gençlerbirliği'ni mağlup ettiklerini, bu maçın geride kaldığını belirterek, hafta sonu oynayacakları Diyarbakırspor maçına iyi bir şekilde hazırlandıklarını söyledi.

Ligin 5. haftasındaki Galatasaray maçı öncesinde belinden ameliyat olduğu için bu zorlu maçta forma giyemeyen Petkoviç, karşılaşmada kaleyi koruyan Vedat'ın da çok iyi bir performans gösterdiğini, ancak şanssız 2 gol yediğini hatırlattı.

Kaleciler Vedat ve Akın ile çok iyi bir arkadaşlık kurduklarını, başarısında onların ve takımının iyi defans yapmasının da etkili olduğunu ifade eden Petkoviç, kırmızı-beyazlı ekipte tüm futbolcuların birbirleriyle çok iyi arkadaşlık kurduğunu vurguladı.

-TRABZONSPOR'A KIRGIN MI?-
Teknik direktör Werner Lorant'ın taktik, teknik açıdan çok tecrübeli bir çalıştırıcı olduğunu belirten Petkoviç, Sivasspor ile 2 yıllık sözleşmesi olduğunu, ancak bir aksilik olmazsa uzun yıllar kırmızı-beyazlı ekibin formasını giymek istediğini ifade etti.

Petkoviç, ligde sıkıntılı günler geçiren ve kaleci sorunu olduğu belirtilen eski takımı Trabzonspor ile eski teknik direktörü Şenol Güneş'e kırgın olup olmadığının sorulması üzerine de yorum yapmaktan kaçındı.

Ajansspor.com dan

serhankaburcuk
21.10.2005, 15:23
Evet bu yazıyı bende okudum Allah nazardan korusun ...Petkoviç daha çok maç kazandıracak inşallah...

1967 dernek serkan20
21.10.2005, 15:43
geçilmez duvar petkoviçi gönülden kutlar başarılarının Allah tarafından daimi olmasını dilerim

erhan5834
21.10.2005, 16:14
PETKOV GERÇEKTEN GEÇİLMEZ DUVAR AMA NAZARA FALAN GELMEZ İNŞALLAH O BİZE DAHA ÇOK LAZIM İYİKİ VARSIN PETKOVV

twity_58
21.10.2005, 17:41
amin amin üfle erhan senin nefesın kuvvetlıdır:D

Yigido_War
21.10.2005, 19:12
Sivassporumuz Petkoviç i almakla büyük akıllılık etti.

Petkoviç bu performansıyla en az 3 yıl kalemizi korur.

balici
21.10.2005, 19:35
1. çanakkale geçilmez

2. petkoviç geçilmez

Ronaldinho
21.10.2005, 20:04
TÜRKİYE YE GELMİŞ EN İYİ KALECİLERDEN BİRİ............

muRTix1
21.10.2005, 20:24
Süper petkoviç işallah hep böyle olur..eğer gençler maçının özetini izlediyseniz çıkardığı toplar gerçektende süper ötesiydi

son yıgıdo
21.10.2005, 20:44
allah petkovu herdaim mutlu kılsın oda bu performansından düşmez inşallahyigit olunmaz yigit dogulur

mami_LEE
21.01.2006, 14:24
Allah ve sivasspor yönetimi petkoviç i kalemizden eksik etmesin :D

ademgoze
21.01.2006, 14:32
bence iyi kaleci ama kayseri maçında yaptıgı hataydı ama cezası verildimi bilmiyorum ama verilmesi lazım disiplin şart bizi yakanı bizde yakarız...
yiğidoya yannış olmaz

mami_LEE
21.01.2006, 14:35
zaten o onu kasten yapmamıştır ligin ilk maçını hatırlıyom malatya golü attığında ilk oturup kara kara düşünen kaleci petkoviç ti

EmmiOgLu
21.01.2006, 15:00
Sivasspor'la anlaşan Trabzonspor'un kalecisi Michael Petkoviç, Trabzonspor'da çok güzel 3 yıl geçirdiğini belirtti, “Şampiyonlar Ligi’nde oynamak isterdim” dedi.

Trabzonspor’da kimseye kırgın olmadığını, profesyonel bir oyuncu olduğunu belirten Petkoviç, “Geçen yıl ligde ikinci olduk ve Şampiyonlar Ligi ön elemesinde oynamaya hak kazandık. Ancak kulübümle yollarım ayrıldı. İki tarafın da ortaklaşa aldığı bir karardı“ diye konuştu. Sivasspor’u tercih etmesinde ise en büyük etkenin Alman çalıştırıcı Werner Lorant olduğunu söyleyen Petkoviç, şöyle devam etti:

”BAŞKA TAKIMLAR DA İLGİLENDİ”

“Bana daha önce Vestel Manisaspor, Samsunspor ve Almanya’nın Wolfsburg takımları transfer teklifinde bulundu. Ancak ben takımın başında Lorant olduğu için Sivasspor’u tercih ettim. Kendisi çok kariyerli ve disiplinli bir teknik adam. Daha önce de Fenerbahçe'yi çalıştırdı. Uzun yıllarda Almanya’da teknik adamlık yaptı. Bu sezon onun yönetiminde başarılı olacağımıza inanıyorum.“

”RÜŞTÜ EN İYİ KALECİ”

Türkiye’de en beğendiği kalecinin Fenerbahçeli Rüştü Rençber olduğunu açıklayan Petkoviç, “Türkiye’de başarılı bir çok kaleci var. Bunların coğu da yabancı. Mondragon, Cordoba, Jevriç gibi. Ama bence Rüştü, onların arasından sıyrılmayı başarıyor. Zaman zaman çok eleştiriliyor ama Türkiye’deki en iyi kaleci Rüştü diyebilirim“ dedi.

(DHA)
TAM İSABET YERİNDE BİR TRANSFER

GuNaY
21.01.2006, 15:34
Petkovsuz zor maç olacak ama ins fazla hissedilmez eksikliği:confused:

mami_LEE
23.01.2006, 12:54
hissetmedik,hissetmiyoruz,hiss etmeyeceğiz kaleci mi adam mı yok bize ??

fatih_5834
23.01.2006, 13:23
BENCE PETKOVIC SIVASSPORA COK ISABETLI BIR TRANSFER OLDU..INSALLAH BU PERFORMANSINI HERZAMAN KORUR.!

yerliturkuaz
23.01.2006, 13:36
cok yerinde bir transfer oldu petkovic ve kendiside nasil bir kaleci oldugunu bize gosterdi.

mami_LEE
27.01.2006, 09:01
zaten öyle bir oyuncu olmasa sivas ımız onu almazdı

BAŞARDIK
04.08.2007, 00:11
petkov inşallah iyi olacak.geçen sene 6 puanımızı yedi.intertotoya kalabilirdik.uefa yı kovalama şansımız devam ederdi.iyi kaleci olmalı bizde.geçmişte nasılsa şimdide öyle olmalı.

Ss--58--Ss
04.08.2007, 00:20
petkovıc guzel kaleci ama bireysel hatalar yapmasa daha guzel olacak..bu sene kendını gostecegını dusunuyorum.simdiden basarılar petkovıce.....:DSİVAS KALESİ GECİLMEZ....:D