Orijinalini görmek için tıklayınız : İbrahim Toraman Sivas'da. . .

ceza_tolga_rep
19.06.2007, 11:26
Beşiktaş'ın milli futbolcusu İbrahim Toraman, tatilini geçirmek üzere memleketi Sivas'a geldi. Sivas Emniyet Müdürlüğü yanındaki Türk Telekom Tesisleri'nde bir süre önce açılan Beşiktaş Yaz Futbol Okulu'nu ziyaret eden Toraman, burada okulun sorumlusu Nurcan Şen ve takım koordinatörü Murat Polat ile görüştü.

Futbol okulunda yeteneklerini geliştirmeye çalışan minik futbolcuların ve ailelerinin yoğun ilgisi ile karşılaşan Toraman, üzerinde Beşiktaş forması olan çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Toraman, 2006-2007 sezonunu değerlendirdi.

İyi ve genç bir takım olduklarını vurgulayan Toraman, Türkiye Kupası'nı müzelerine götürmeyi başardıklarını, ligi ikinci bitirerek Şampiyonlar Ligi'ne katılmaya hak kazandıklarını anımsatarak, "Lige başlarken Beşiktaş olarak hedefimiz şampiyonluktu. Her şeye rağmen kötü bir sezon geçirdiğimizi düşünmüyorum. İyi bir sezon geçirdik. Bundan sonra daha iyi olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Kötü bir olay olmadan, sakatlanmadan bir sezonu daha geride bıraktığını ifade eden Toraman, "Bu yıl hem kendi adıma, hem de takımım adına iyi geçti diye düşünüyorum" dedi.

HEDEF ŞAMPİYONLUK
Hem kendisinin, hem de takımının hedeflerinin her geçen gün daha da büyüdüğünü anlatan Toraman, 2007-2008 sezonunda Beşiktaş'ın hedefinin şampiyonluğa ulaşmak olduğunu belirterek, "Beşiktaş'ın hedefi her zaman şampiyonluktur. Bu yıl da sezona çok iddialı başlıyoruz. Transferler yapıyoruz, iyi takımız zaten. Geçen yıl da bunu göstermiş olduk. Hedef şampiyonluk" dedi.

Sakatlanmadan, performansını daha da üst seviyeye çıkararak takımına faydalı olmak istediğini ifade eden Toraman, "Bu sene şampiyonluk yaşamak istiyorum. İnşallah yaşarız" dedi.

HAKKINDAKİ TRANSFER HABERLERİ
Kendisi hakkında çıkan transfer haberlerine de değinen Toraman, şunları kaydetti: "Benim Beşiktaş Kulübü ile 2010 yılına kadar mukavelem var. Beşiktaş forması giymekten mutluyum, bu forma altında şampiyonluklar yaşamak istiyorum, inşallah onu yaşarım. Tabii zamanı gelince her genç futbolcunun hayalinde Avrupa'nın iyi ekiplerinde de oynamak var. Bizim de hedeflerimiz arasında var. Ama benim buradaki hedeflerim bitmedi, burada, Beşiktaş forması altında şampiyonluklar yaşamak istiyorum. Bunu yaşayalım ondan sonra düşünürüz.

RÜŞTÜ VE MEHMET YOZGATLI'NIN TRANSFERİ
Fenerbahçe'nin milli kalecisi Rüştü ve başarılı oyuncusu Mehmet Yozgatlı'nın Beşiktaş'a transferine de değinen Toraman, "Bunlar kendilerini ispatlamış oyuncular. Başımızdaki insanlar bu oyuncuların Beşiktaş'a faydalı olacağını düşündükleri için aldılar, transfer ettiler. Bence iyi transferler. Bizim çok fazla transfere ihtiyacımız yok, birkaç tane net, isabetli transfere ihtiyacımız vardı. Yöneticiler de arkadaşlarımızın iyi olduğunu söylediler. Yapılan transferler iyi, inşallah takımımıza katkıları olacaktır" diye konuştu.

BEŞİKTAŞ YAZ FUTBOL OKULU
Sivas'ta futbolcu potansiyeli olduğunu anlatan Toraman, kentte Beşiktaş Yaz Futbol Okulu'nun açılmasının önemini vurguladı. Tüm kulüplerin altyapıya önem vermesi gerektiğini ifade eden Toraman, kendisinin de elinden geldiği kadar futbol okuluna destek vereceğini söyledi.

Sivas'tan yeni İbrahim Toramanların çıkacağına inandığını söyleyen genç futbolcu, okuldan yetenekli sporcuların yetişmesini temenni etti. Kendi dönemlerinde böyle imkanların, tesislerin, sahaların bulunmadığını anlatan Toraman, "Biz buralara çok zor şartlarla geldik. Burada kalmak da önemli" dedi.

Saç şeklini değiştirmesiyle ilgili soruyu da cevaplandıran Toraman, uzun süredir aynı saç stili ile gezdiğini, değişiklik olmasını istediğini belirterek, "Bazen değişiklikler iyidir" diye konuştu.

Toraman, yeni sezon hazırlık kampında saçlarını daha da kısalttırmayı düşündüğünü sözlerine ekledi.
Beşiktaş Yaz Futbol Okulu'nda forma giyen çocuklarla da hatıra fotoğrafı çektiren Toraman, çocukların sevgi gösterileri arasında tesislerden ayrıldı.

Yiğiter
19.06.2007, 11:31
tatilini deniz köşerlerinde veya yurtdışında değil de sivasta geçirmesi çok güzel..demek ki vefa istanbulda bir semtin adı değilmiş ibrahim toraman için...

yigido_furkan
19.06.2007, 11:40
tatilini deniz köşerlerinde veya yurtdışında değil de sivasta geçirmesi çok güzel..demek ki vefa istanbulda bir semtin adı değilmiş ibrahim toraman için...

yoo bi 10 gün önce lig tv gösterdi antalyada yigenleriyle tatıl yapıyomus adam hak etti 1senenın yorgunlugunu atmıstır simdide memleketine gelmiş

58mermerbey58
19.06.2007, 13:14
yoo bi 10 gün önce lig tv gösterdi antalyada yigenleriyle tatıl yapıyomus adam hak etti 1senenın yorgunlugunu atmıstır simdide memleketine gelmiş

EVET HAKLISIN GARDAŞIM.ADAM YİĞENLERİYLE SEVGİLİSİYLE GEZDİ.SİVASA GELMEYİDE TERCİH ETTİ BU TATİL DÖNEMİNDE.

SİVASADA GELMESE KÖTÜLEYECEKMİYİZ.GELİR GELMEZ KENDİ BİLİR.AMA ŞUAN GELDİNE GÖRE HOŞ GELMİS.

ceza_tolga_rep
19.06.2007, 13:34
ümit özat,adem dursun vs.. hiç gelmiyor,hiç deilse toraman devamlı gelip şehrimizi renklendiriyor.

ı lave you toroman ibrahim.

58mermerbey58
19.06.2007, 13:36
ümit özat,adem dursun vs.. hiç gelmiyor,hiç deilse toraman devamlı gelip şehrimizi renklendiriyor.

BENDE İNGİLİZCE BİLİYORUM.EVET AY LOVE YOU TORAMAN İBRAHİM.

KONU İÇİN SAĞOL KARDEŞİM

kakikli
19.06.2007, 14:13

toraman sivasa gelse neee gelmese neee..

cenk5821
19.06.2007, 14:18
i.toraman sivasa hosgeldinn .......

KIZILCAN
19.06.2007, 15:53

Ahmet Dursun da mı Sivaslıymış?Şimdi öğrendim.Ümit Özat'ın zaten Sivasla bi alakası yok...İ.Toramanla Hasan Kabzeyi bu yüzden takdir ediyorum.En azından formalarındaki sırt numarası 58...

Sivaslibey
19.06.2007, 15:58
Ahmet Dursun degil kardes, Adem Dursun !!!

KIZILCAN
19.06.2007, 17:32

Pardon :)
........................

Abdullah DuMaN
19.06.2007, 18:56
ADAMIN ANASI BABASI KARDEŞİ BURADA TABİ GELİR TATİLE DEĞİLDE ZİYARETE GELİR

samet yıldız
19.06.2007, 19:04
--->: İbrahim Toraman Sivas'da. . .

--------------------------------------------------------------------------------

bunların arasına hasan kabzeyide eklemek gerek

video58
19.06.2007, 20:47
HADİ HALAY ÇEKELİM.EĞLENELİM.GECE DÜZENLEYELİM.İBRAHİM SİVASA GELDİ.NE GÜZEL OLDU.

zaralım 58
19.06.2007, 21:01
sevgili hemşehrim memleketin SİVAS'a hoş geldin