Orijinalini görmek için tıklayınız : Rıza Çalımbay'dan Anlamlı Bağış


sivaslim58
13.08.2007, 16:40
Beşiktaş'ta forma giydiği dönemlerde ''Atom Karınca'' lakabıyla anılan eski milli futbolcu ve teknik direktör Rıza Çalımbay, memleketi Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Topulyurt köyüne köprü yaptıracak. Toplam 80 bin YTL'ye mal olacak köprü için Rıza Çalımbay ile ilçe kaymakamı Hüseyin Güney arasında protokol imzalandı.
Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Topulyurt köyünde 1963 yılında dünyaya gelen ve ilkokulu köyde bitirdikten sonra ailesi ile birlikte 1970 yılında İstanbul'a taşınan eski milli futbolcu ve eski teknik direktör Rıza Çalımbay, doğduğu ve çocukluk yıllarının geçtiği memleketini unutamıyor.
Futbola başladığı Beşiktaş'ta yıldızı parladıktan sonra milli takıma kadar yükselen, jübile yaptıktan sonra da siyah-beyazlı kulüpte bir dönem teknik direktörlük yapan ''Atom Karınca'' lakaplı Çalımbay, futbolculuk döneminde ve teknik direktörlük yaşamında fırsat buldukça memleketini ziyaret ediyor.
Ziyaretlerinin yanı sıra memleketine çeşitli yatırımlar da yapan Çalımbay, yöre halkı tarafından çok seviliyor. Memleketi Topulyurt'ta yaşayan hemşehrilerine maddi-manevi her türlü desteği veren Çalımbay, şimdi de köyünün ulaşımı için çok büyük önem arz eden köprü için kolları sıvadı.
Yıldızeli'ne gelen Çalımbay, köprü yapımı için kaymakam Hüseyin Güney ile protokol imzaladı.

ATOM KARINCA'DAN 80 BİN YTL BAĞIŞ
Yıldızeli Kaymakamlığı Toplantı Salonu'nda düzenlenen protokol töreninde konuşan kaymakam Güney, ilçelerine bağlı 118 köy ve 6 belde olduğunu, bu yerleşim birimlerinin yol, su, okul, sağlık ocağı gibi her türlü ihtiyacını devlet yatırımları ile çözmeye çalıştıklarını söyledi.
Yıldızeli'nin geniş bir coğrafyaya sahip olması nedeniyle her yerleşim birimine aynı seviyede ulaşmakta güçlük çektiklerini, bazı imkansızlıklar nedeniyle bazı yerleşim birimlerine hizmetlerin götürülmesinde aksaklıklar yaşandığını anlatan Güney, bu süreçte Çalımbay gibi hayırsever kişilerin devreye girdiğini ifade etti.
Rıza Çalımbay'ın başarılı ve değerli bir spor adamı olduğunu belirten Güney, Çalımbay'ın birçok hizmetler yaptığı memleketine şimdi de köprü yaptıracağını söyledi.
Topulyurt köyünün çevre köyler ve Tokat ile bağlantısını sağlayacak olan köprünün toplam 80 bin YTL'ye mal olacağını anlatan Güney, yaklaşık 1 ayda tamamlanması planlanan köprünün tüm maliyetinin Çalımbay tarafından karşılanacağını, işin Özel İdare Müdürlüğü kontrolünde özel bir müteahhit firma tarafından yapılacağını kaydetti.
Başarılı spor adamı Çalımbay ise memleketi Topulyurt'u ve Sivas'ı unutamadığını belirterek, zaman zaman köyüne çeşitli yardımlar yaptığını söyledi.
Köyünün ulaşımı açısından büyük önem arz edecek köprünün yapımı için protokol imzaladıklarını anlatan Çalımbay, memleketine köprü yaptıracak olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, ''Ben her zaman Sivas'ın ve Sivaslıların hizmetindeyim'' dedi.
Konuşmaların ardından Çalımbay ve Güney, köprü yapım protokolüne imza attı. Çalımbay imza attığı sırada, kaymakam Güney ve basın mensupları tecrübeli teknik adamın Sivasspor'a ya da Yıldızeli'ne transfer olacağı yönünde espriler yaptı.

ceza_tolga_rep
13.08.2007, 16:55
helal olsun.inşallah bir gün rıza hoca sivasspordada görev yapar.

Abdullah DuMaN
13.08.2007, 16:56
HELAL OLSUN RIZA HOCA KİMSE BİLMESEDE HEMŞEHRİLERİN SENİN KIYMETİNİ BİLİR!!!

kakikli
13.08.2007, 16:58
tebrikler rıza kaptan.
bir gün bu takımın başında senible başarılar yakalayacağız...
ama iki tarafında zamana ihtiyacı var...

SEMİH-58
14.08.2007, 13:55
aslında rıza abiyi gerektiği hakettiği mevkiye getirmeliyiz.sivasspor yönetiminde yerini almalı...

spainloco
14.08.2007, 14:04
helallll olsunnnn buyuk kaptannn...

FurkaN
14.08.2007, 14:27
Tebrikler helal olsun Ona da bu yakışırdı...

yigido Atilla
14.08.2007, 15:01
Bravo Atom Karinca Senden de bu beklenirdi...

altuntas58
14.08.2007, 15:29
Rıza calımbay kendine yakışanı yapmış tebrik ederim

yigido_furkan
14.08.2007, 18:48
helal olsun rıza hocaya bnce herkese örnek olmalı

zaralım 58
14.08.2007, 19:30
gerçek SİVASLILIK buna denir helal olsun hemşehrime kendi köyüne küprü yapılması için tüm masrafları üstlenmiş tekrar tebrik ediyorum