Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivaslı Sadece Sivassporu Tutmalı!!!

tugcin
06.11.2007, 15:14
Sevgili ve değerli hemşerilerim,

Gerek bu sitede ve forumlarda gerekse de dışarıda dostlarımızda ve diğer birçok Sivaslı hemşerilerimzde gördüğüm hiç de istemediğimiz bir takıntı ve özellik var. Nedir bu?

Bir Sivaslının gidip Sivassporu değil de hiç bağı bulunmadığı Feneri, Beşiktaş'ı, GS'yi tutmasır. Hangi akla hizmet bu olur anlamam. Avrupa'yı tanıyoruz, biliyoruz. Oralarda küçücük kasaba, ilçelerde bile insanlar futbol takımlarını yalnız bırakmıyorlar. Misal bir Birminghamlı gidip de Manchester United'ı tutmuyor ya da tutan varsa da sadece M.Unitedı tutuyor, "Birmingham benim kalbimde, ikinci takımım gibi bayat şeyler söylemiyor". Ki bu sayı da azdır zaten. Şimdi Avrupayı örnek almak, Avrupaya özenmek için söylemiyorum. Ama olması gereken zaten bu fakat bu ülkede olmuyor işte!!

Özellikle Sivaslı olduğumuz için ve Sivasspor zirvedeyken bile hala Fenrin, BJKnin çığırtkanlığını yapan, onlardan vazgeçmeyen hemşehrilerimizi görünce gerçekten yüreğim sızlıyor...Yazıktır!! Ben bunu kim ne derse desin içime sindiremiyorum. Zirvede olmasak bile Sivassporu tutmaktan vazgeçmemeli, her daim desteklemeliyiz.Yahu ben İstanbullu değilim ki niye Feneri tutayım? Değil mi ama? Ne kadar saçma. Zaten futbolun esprisi, güzelliği, hırsı, savaşı ve tabi ki endüstrisi memleket kavramı üzeirne kurulmuştur. Bir Torinolu Juventusu, Torinoyu destekleyerek şehrine hizmet ettiğini düşünüyor. Takımı kazandığında da şehrinin reklamı olduğu için sevinci kat kat artıyor!!

Bu arada bir de bence en saçma olanı da bu, ve buna da kimse çık çıkarmıyor...Bu forumda da çok görüyorum. Misal adam yazmış, demiş kendine 'Sivaslı Kartal, Sivaslı Fenerli...' Ya nedir bu Allah aşkına? Ben bunu kabul edemiyorum ama!! Ya BJKyi tutarsın ya da Sivası. Bu iş bu kadar basit. O zaman gelip de Sivaslıyım ama BJKyi tutuyorum diye övünme...Bunu içime sindiremiyorum.

Hele bir de işte "Ben Fenerliyim ama aslen Sivaslıyım, ikinci takımım Sivasspor" deyip de bütün sezon Fener yanında Sivassporu destekleyen veee Fener-Sivas maçında Sivasspora ağzına ne gelirse söleyen, Feneri destekleyen,Sivasspor yenince Sivasspora hiddetle bakan, Sivassporu küçümseyen insanlar da sinirimi çok bozuyor çok....Bu insanlar ya özellikle bu forumda olmasın ya da hiç yazı yazmasınlar...Ben istemiyorum böyle Sivaslıları....

Tek takımımız var o da Sivasspor!!!!

Başka yok, herkes aklını başına alsın. Sana Fener ne verebilir ki? Ama Sivasspor? Çok şey verir....Çünkü sen oralısın, memleketin senin.....

semihkilic_58
06.11.2007, 15:16
haklısın tek takım olmalı oda sıvassporrr

özsivasli1903
06.11.2007, 15:19
ya öylede olmuyo iste ilkler unutulmaz misali ama sivasa canim veda.......

myway
06.11.2007, 15:19
İnsanların yıllarca tuttuğu takımı bir anda silip atması kolay bir şey değildir gardaşım .
Bunun için zamana ihtiyaç var bence anlayışla karşılanmalı..
Bizi ingiltere ile kıyaslamışsın.İngiltere ile armaızda 1000 tane farkılık var. Bu kıyaslama doğru değil. Çünkü bizde 3 büyükleri tutma bugüne kadar bir gelenekti.
Çocuklar doğduğu zaman ya beşiktaş lı ya galatasaray lı yada fenerbahçeli olurdu.
Dediğim gibi bu bir gelenk olmuştu. O yüzden arada bir geçiş dönemine ihtiyacımız var.

artık çocuklarımız Sivasspor lu olacak.:) Başka takımları destekleyenler de zamanla Sivasspor a dönecekler.;)
Bence o kadar da yadırganacak bir durum değil.
SAygılar .. Selamlar...

tugcin
06.11.2007, 15:22
Ya myway gardaşım benim canım benim:) haklısın da..zaten ben de belirttim sonra kıyaslamanın çok da doğru olmadığını. sadece bir saptama idi. ama artık olmalı. ben de tabuları yıklamıyız, kkötü kaderi değiştirmeliyiz diyorum. bu da bizim elimizde. yapılabilir, olabilir. yeter ki şu fenerli, bjkli sivaslılar bıraksın şu istanbul takımlarını. bu da gerçekten çok kolay. sonuçta bu bir din değil. niye "İnsanların yıllarca tuttuğu takımı bir anda silip atması kolay bir şey değildir" diyelim ki...kesinlikle çok kolaydır. Kendimden örnek vereyim hocam. Ben çok fanatik bir fenerliydim ama artık fanatik bir sivassporluyum. demek ki oluyormuş gardaş..insanın elinde,iradesine bağlı...

özsivasli1903
06.11.2007, 15:25
ya tugcin kardes süper yazmissin...
ama olmaz bu bizde... cünkü türkiyede dört büyük kulüp türkiyeye mal olmus takimlar... dedigin seyler cok güzel ama ben besiktasi tuutyorum ve sivasliyim hemde özsivasli...yani hastayim sivasima... sivasa gidince sivasspor icin her seyini ortaya koyan birisiyim... simdi sivas besiktas oynuyo derim ki sivas besiktasa bi düzüne ceksin... ve yensin üzülmem cünkü sivasa yenilir ... takmam kafaya sevinirim...ama besiktas bi düzüne atsa üzülürüm.... iste fark bu .....
selamlar özsivasli Bugra Yildirim....

altuntas58
06.11.2007, 15:27
Bu arada bir de bence en saçma olanı da bu, ve buna da kimse çık çıkarmıyor...Bu forumda da çok görüyorum. Misal adam yazmış, demiş kendine 'Sivaslı Kartal, Sivaslı Fenerli...' Ya nedir bu Allah aşkına? Ben bunu kabul edemiyorum ama!! Ya BJKyi tutarsın ya da Sivası. Bu iş bu kadar basit. O zaman gelip de Sivaslıyım ama BJKyi tutuyorum diye övünme...Bunu içime sindiremiyorum.

Hele bir de işte "Ben Fenerliyim ama aslen Sivaslıyım, ikinci takımım Sivasspor" deyip de bütün sezon Fener yanında Sivassporu destekleyen veee Fener-Sivas maçında Sivasspora ağzına ne gelirse söleyen, Feneri destekleyen,Sivasspor yenince Sivasspora hiddetle bakan, Sivassporu küçümseyen insanlar da sinirimi çok bozuyor çok....Bu insanlar ya özellikle bu forumda olmasın ya da hiç yazı yazmasınlar...Ben istemiyorum böyle Sivaslıları....

Başka yok, herkes aklını başına alsın. Sana Fener ne verebilir ki? Ama Sivasspor? Çok şey verir....Çünkü sen oralısın, memleketin senin

TUğCİN kardeşime sonuna kadar katılıyorum
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİB OL
Varmı bunun başka şekli

RECEP_YÜKSEL
06.11.2007, 15:27
İnsanların yıllarca tuttuğu takımı bir anda silip atması kolay bir şey değildir gardaşım .
Bizi ingiltere ile kıyaslamışsın.İngiltere ile armaızda 1000 tane farkılık var. Bu kıyaslama doğru değil. Çünkü bizde 3 büyükleri tutma bugüne kadar bir gelenekti.
Çocuklar doğduğu zaman ya beşiktaş lı ya galatasaray lı yada fenerbahçeli olurdu.
Dediğim gibi bu bir gelenk olmuştu. O yüzden arada bir geçiş dönemine ihtiyacımız var.

artık çocuklarımız Sivasspor lu olacak.:) Başka takımları destekleyenler de zamanla Sivasspor a dönecekler.;)
SAygılar .. Selamlar...

SADECE İMZA ATARIM HOŞ GÖRÜ TATLI DİL YILANI DELİĞİNDEN ÇIKARIRMIŞ SABIR SABIR

tugcin
06.11.2007, 15:28
Buğra gardaş bak tam seni örnek vermişiz. ama kırıcı olmak da istemem. lütfen eğer hoşuna gitmeyen, kırıcı ifadeler görürsen uyar özürdilemesini de bilirik!! kusura bakma ama hakikaten değişir ya!! valla değişir...diyorum ya 'tabuları yıkmak'..bunu biz sivaslılar yapabilirik!! neden olmasın? Buğra senden başlayak, hadi bırak şu istanbul takımını ya, nedecen gardaş gözünü seveyim. bırak kayserili, tokatlı tutsun bjkyi...sen gel harbi sivassporlu ol aynı özsivaslı olduğun gibi gardaşım benim...:))

myway
06.11.2007, 15:28
Ya myway gardaşım benim canım benim:) haklısın da..zaten ben de belirttim sonra kıyaslamanın çok da doğru olmadığını. sadece bir saptama idi. ama artık olmalı. ben de tabuları yıklamıyız, kkötü kaderi değiştirmeliyiz diyorum. bu da bizim elimizde. yapılabilir, olabilir. yeter ki şu fenerli, bjkli sivaslılar bıraksın şu istanbul takımlarını. bu da gerçekten çok kolay. sonuçta bu bir din değil. niye "İnsanların yıllarca tuttuğu takımı bir anda silip atması kolay bir şey değildir" diyelim ki...kesinlikle çok kolaydır. Kendimden örnek vereyim hocam. Ben çok fanatik bir fenerliydim ama artık fanatik bir sivassporluyum. demek ki oluyormuş gardaş..insanın elinde,iradesine bağlı...

Senin gibi iradesi olmayabilir herkesin her konuda sevgili gardaşım:)
O yüzden genelleme yaparsak bu konuda zamanlamaya ihtiyaç var.
Tabiki de bir din değildir takım tutmak. Ama bağlayabiliyor insanları kendine. Zaten bu yüzden bu kadar çok sevmiyor muyuz bu oyunu, futbolu:)

Yıllarca gönül verdiği takımın deplasmanlarına kendi sahasındaki maçlara gitmiş bir insan gayet de bağlanabilir o takıma ve bırakması zor ve zamanla olabilir.

Dediğim gibi herkesin öyle iradesi yok.
Burda önemli olan 3 büyüklere gönül verenlerin zamanla bırakması ve yeni yetişen çocukların da Sivassporlu olması. Bence gelecek için 2. seçenek daha önemli:)

tugcin
06.11.2007, 15:32
gardaş yine haklısın:)) diyecek bir şey yok ama olacak inşallah. ya ben de yeni yeni anladım dedim kendi kendime ya ben nereliyim, ne işim var fenerle menerle...niye yırtıyorum kendimi fener için...salak mıyım ben??(kimse üzerine alınmasın) bırak dedim yaa, dön özüne...olur ya bu valla olur. hele hele sivaslılar bunu gerçekleştirebilir. şimdi birlik olma zamanıdır..gurbetteyiz maçları tvden izliyoruz. gidiyok maç izlemeye kimse yok maçı izleyen halbuki o kadar sivaslı varr, ama onlar istanbullu olmuş artık ne takar sivasımı?? ah ah ah olacak inşallah olacak!!

altuntas58
06.11.2007, 15:38
Senin gibi iradesi olmayabilir herkesin her konuda sevgili gardaşım:)
O yüzden genelleme yaparsak bu konuda zamanlamaya ihtiyaç var.
Tabiki de bir din değildir takım tutmak. Ama bağlayabiliyor insanları kendine. Zaten bu yüzden bu kadar çok sevmiyor muyuz bu oyunu, futbolu:)

Yıllarca gönül verdiği takımın deplasmanlarına kendi sahasındaki maçlara gitmiş bir insan gayet de bağlanabilir o takıma ve bırakması zor ve zamanla olabilir.

Dediğim gibi herkesin öyle iradesi yok.
Burda önemli olan 3 büyüklere gönül verenlerin zamanla bırakması ve yeni yetişen çocukların da Sivassporlu olması. Bence gelecek için 2. seçenek daha önemli:)

45 Senedir fanatik beşiktaşlıydım son dört senedir fanatik Sivassporlu oldum beşiktaş şimdi benim hiç umrumda değil varsada yoksada sivasspor insan önce memleket aşkıyla hareket etmelidir atasının dedesinin topraklarının takımını tutmayla öğünmelidir

puar
06.11.2007, 15:40
yerden göğe kadar haklısında alacağın yok...sence değişirmi bu...bence değişmez keşke değişse...

tugcin
06.11.2007, 15:41
yaaa demek ki sadece bende bu irade yokk. çok var çok.. yola devam!!
bravoaltuntas58, tebrik ediyorum sizi..!!!:))

puar
06.11.2007, 15:45
yaaa demek ki sadece bende bu irade yokk. çok var çok.. yola devam!!
bravoaltuntas58, tebrik ediyorum sizi..!!!:))

gardaş açık sçyliyeyeim bende sivassporun nerde haberi varsa ona bakıyorum onceden fanatiği aldımmı direk ilk sayfalara bakar atardım şimdi direkt ortaya bakıyorum ilk sayfaları bile okumaz oldum demekki bizdede değime var...ki
beni tanıyanlar bunu görüyordur :D

tugcin
06.11.2007, 15:54
bak ne güzel puar gardaş..böyle devam edelim. olacak hiç merak etmeyin!! Allahın izniyle bir gün herkes fenerli olacak diyor ya bazıları biz de bir gün her sivaslı sadece sivassporu tutacak diyoruz... yeni sloganımız ama şunu da söleyelim buna da ilk başta başkan otyakmazdan başlamak lazım. o da sanırım fenerliliğinden tamamen kopmuş değil önce o bi kopsun da:)))

puar
06.11.2007, 15:58
kardeş yerinde olsam bunları kimseden beklemem herşey kendiliğinden gelir bir kaç arkadasın dediği gibi artık bizden sonraki nesillere takımımızı aşılayarak bu işler olur bunda bizler yaparız neden olmasın.

tugcin
06.11.2007, 15:59
45 Senedir fanatik beşiktaşlıydım son dört senedir fanatik Sivassporlu oldum beşiktaş şimdi benim hiç umrumda değil varsada yoksada sivasspor insan önce memleket aşkıyla hareket etmelidir atasının dedesinin topraklarının takımını tutmayla öğünmelidir

bunları duymak ne kadar güzel Allahım!!! Hep bunu bekliyordum özellikle 3 senedir bu sözleri duymak gayreti ve arzusu içerisindeydim. Sana çok şükür Allahım...devamı gelecek, gelmeli..
Size çok teşekkür ederim ve sizi tebrik edrim bütün sivassporlu ve sivaslı hemşerilerimiz adına...saygılar..

ceza_tolga_rep
06.11.2007, 16:14
sivaslı doğduk sivaslı öleceğiz.

sivassporlu doğduk sivassporlu öleceğiz....................

Del Piero
06.11.2007, 17:18
topraktan geldik toğrağa gideceğiz sivaslı doğduk sivaslı öleceğiz

Anti-istanbul

tuğçin arkadaşım eminim sen sivas'ta yaşamıyorsun myway'da sivas'ta yaşamıyor son kasımpaşa maçında benim gördüm en az 5-6 tane fenerbaçe formalı adam vardı yemin ederim çıldıracağım.. sen sivas'ta yaşa sivas'lı ol ama sivasspor maçına fner forması ile gel yazıklar olsun onlara yazıklar olsun bizlere ki stadın içinde tepkimizi koyamıyoruz

anti-istanbul demediğimiz sürece sivasspor taraftarından da bir yol olmaz hani diyoruzya taraftarımız suskun bunlar stadyuma sadece eğlenmek ve zanan geçirmek için geliyorlar fener şampiyon olsun gs şampiyon olsun bjk şampiyon olsun veya derbileri kazanan takımların taraftarı sivas'ı inletiyorlar yazıklar olsun böyle sivaslılara yeminle çok hırslanıyoruma ama birisine sivas'ta çok pis patlayacam önce memleketini sorup sonra dalacam sivaslıysa tabi

ve sivas için yine çok utanılacak bir konuyu daha söyleyim sivas'ta fener ve gs lisanslı ürünleri daha çok satılıyor... çok utanç verici bir durum...

sonra istanbul takımlarına küfür eden şehirlere anti-istanbul diyen şehirlere kızıyorsunuz bazı arkadaşlar.. adamlar en iyisini ediyor bu renkleri silmek için tek yol bu !

anti-istanbul
anti-istanbul
anti-istanbul

abdullah58
06.11.2007, 17:26
YOK GARDAS HEP SI HIKAYE--YOK YILLARCA 3 BÜYÜKLERI TUTMUSTA BIRAKMASI ZORMUS FELAN
YA BIZ SANA GÖNLÜNDEN SIL AT DEMIYORUZKI
1 LIGDE ÖNCE SIVASSPOR;U TUT ILK ÖNCE SIVASSPORUN HAKKINI KORU
ILK ÖNCE ONU SAVUN-ILK ÖNCE ONUN KAZANMASINI ISTE FELAN
SONRADA DAHA ÖNCE TUTTUGUN TAKIMININ KAZANMASINI ISTE
MECNUN BASKAN-BÜLENT HOCA;DA FENERBAHCELILER-AMA ÖNCE SIVASSPOR;UMUZUN KAZANMASI ICIN UGRASIYORLAR
BEYPINARLI YIGIDO58

mth58
06.11.2007, 17:28
bencede haklısın tek takım olmalı oda sıvassporrr........

tatangaist
06.11.2007, 17:36
Sadece SAKARYASPORLUYUZ!

Günümüzde sanki herkes “Üç İstanbul Takımı”ndan birini tutmak zorunda.

- Hangi takımlısın?
- Sakaryasporluyum.
- Onu değil diğer takımını soruyorum. (“Üç İstanbul Takımı”ndan takımından birini kastediyor)

Ben, ya da bir başkası, “Üç İstanbul Takımı”ndan birini tutmak mı zorunda? Bence değil. Biz bu şehirde doğduk, bu şehirde gülmeyi, ağlamayı öğrendik. Bu şehirde büyüdük, yeri geldi bu şehrin tozunu yuttuk, bu şehrin çamurunda yuvarlandık. Depremi de bu şehirde yaşadık fakat asla bu şehri terk etmedik. Sonuna kadar da, ölene kadar da sadece bu şehrin takımını tutuyoruz. Yani Sakaryasporluyuz var mı ötesi. Neyleyim Cimbom’u, Fener’i, Beşiktaş'ı ben? Yararları ne ki bana onların Allah aşkına? İstanbullu muyum ben? Hayır, yeşiliyle, siyahıyla Sakaryalıyım. Fakat şu da var; İstanbul takımlardan birini tutmuyorum diye de, aşağıdakilerden de başıma gelecek doğru ya…:
Her akşam spor haberlerine bakındığımda, takımımdan herhangi bir haber olmayacak.
Her gün aldığım spor gazetesinde, takımıma arada bir küçücük bir yer ayıracaklar (o da belki).
Çoğu firmanın taraftarlara yönelik ürün çalışmalarında, benim takımıma yer verilmeyecek.
Spor programlarında, sadece gollerimiz verilecek. O da eğer, Süper Lig'de isek.
Ezeli rakibimi tutan herhangi birisini, her zaman karşımda bulamayacağım.
Korkak hakemler tarafından takımım kollanmayacak.
Bu örnekler kolayca çoğaltılabilir. Fakat ne kadar çoğaltılırsa çoğaltılsın, biz yine de sadece Sakaryasporlu kalacağız. Ülkenin birçok şehrinde, şehrinin takımını tutmayan insanların, üç İstanbul takımını tutmakta ki mantığını dışlayacağız.

Şöyle bir analiz edelim:

Neden İstanbul ile alakası olmayan birçok kişi tutar bu takımlardan birini? Yukarıdakilerden mahrum kalacak diyeyse, o Sakaryaspor'u hiç tutmasın zaten daha iyi. Peki, Sakaryasporlu olmak sana ne getiriyor diye soracak olanlar olursa, ben de işte o zaman, “Sakaryaspor'un sadece ve sadece, benim şehrimi temsil etmesi bile yeter!” diye cevap verebilirim gururla. Televizyon başında “Üç İstanbul Takımı”nı desteklemek gibi bir hataya düşeceğime, giderim Sakarya Atatürk Stadı'na, benimle bu şehirde aynı acıyı, gururu, nefesi ve sevinci yaşayan arkadaşlarımla, desteklerim doğduğum şehrin takımını.

Bırakın artık şu “Üç İstanbul Takımı”ndan herhangi birini tutma sevdasını. Herkes kendi şehrinin takımına sahip çıkmalı. Sahip çıkılsın ki, o kadar güçlensin Türk Futbolu ve şehir takımları. Yani şehrimin takımı: Sakaryaspor. Güçlensin ki; o kadar başarı gelsin. Maç yayını veren kahvelerini dolduracağınıza, gidin stada takımınıza destek olun. Çocuğunuza “Üç İstanbul Takımı” ürünleri alıp, o yaşta çocuğun beynini yıkayacağınıza, yapışın yönetimin yakasına, “Neden benim çocuğuma alacağım bir Sakaryaspor ürünü bile yok.” diye hesap sorun. Tatangalar yaramaz insanlardır, beladır, şöyledir böyledir deyip, önyargılı olacağınıza, en azından internet yoluyla girin biraz araştırın. Görün bakalım dediğiniz gibiler mi, yoksa düşündüğünüzden çok mu farklılar…

Burak Akdiş gittiği takımlarda hala 54 numarayı tercih ediyor ve her yerde Sakaryaspor taraftarından övgüyle bahsediyor? Türkiye ile uzaktan yakından bir alakası olmayan Hollanda vatandaşı Dervin(*), neden Sakaryaspor'a gönül veriyor ve her sene Hollanda'dan sadece Sakaryaspor'un birkaç maçına gidebilmek için Türkiye'ye geliyor? Konyaspor'un kaptanı Yasin Çelik, neden "siz ölüyü bile diriltirsiniz o sahada" diyor. Neden aslen Ankaralı olan Alperen kardeşimiz, sadece ailesinin işi için belli bir süre bulunduğu Sakarya'da gönlünü Sakaryaspor'a veriyor ve şu anda da sadece Sakaryaspor'u tutuyor. Örnekler çoğaltılabilir pekala.

Sakarya'da doğmayan fakat bir şekilde Sakarya'ya yolu düşen insanlar bile, bu kadar gönül verirken Sakaryaspor'a, bu iki takımlı ya da iki kimlikli şeklinde nitelendirebileceğimiz insanlarımız neden kendi değerlerine sahip çıkmanın önemini bilmiyorlar? Bir insanın tek kimliği olur değil mi? O zaman sizin de tek kimliğiniz olsun lütfen. Ya sadece Sakaryasporlu olun, ya da diğer takımlı! Tatangalar daima tek takımlı!

Tribünden sevdik biz bu şehri,
Kimse söküp atamaz bu kalbi,
Neyleyim Cimbom’u, Fener’i, Beşiktaş’ı?
Bizde bu sevda varken, kim yıkabilir bu sevdayı?

Yeşil ile doğuyor, siyah ile ölüyoruz
Tek aşkımız sensin ve bir tek seni seviyoruz
Bizi alem duysun, namımız Tatanga diyoruz,
Övünmek gibi olmasın, “Sadece Sakaryasporluyuz!”

(*) Dervin Hollanda doğumlu bir Tatanga. Deprem öncesi bir tanıdığını ziyarete gelip, bir Sakaryaspor maçına gidiyor ve sonrası deprem, kargaşa derken, Sakarya kentine aşık olup, artık Tatanga oldum diyor. On gelişinde Ordu deplasmanına, Tatangalar’la birlikte giden Devrin, belki de, kent takımına değer vermenin güzelliğini gösteriyor, örnekliyor, yaşıyor ve yaşatıyor. Tabii örnek alabilene…

Del Piero
06.11.2007, 17:46

- Hangi takımlısın?
- Sakaryasporluyum.
- Onu değil diğer takımını soruyorum. (“Üç İstanbul Takımı”ndan takımından birini kastediyor)

Ben, ya da bir başkası, “Üç İstanbul Takımı”ndan birini tutmak mı zorunda? Bence değil. Biz bu şehirde doğduk, bu şehirde gülmeyi, ağlamayı öğrendik. Bu şehirde büyüdük, yeri geldi bu şehrin tozunu yuttuk, bu şehrin çamurunda yuvarlandık. Depremi de bu şehirde yaşadık fakat asla bu şehri terk etmedik. Sonuna kadar da, ölene kadar da sadece bu şehrin takımını tutuyoruz. Yani Sakaryasporluyuz var mı ötesi. Neyleyim Cimbom’u, Fener’i, Beşiktaş'ı ben? Yararları ne ki bana onların Allah aşkına? İstanbullu muyum ben? Hayır, yeşiliyle, siyahıyla Sakaryalıyım. Fakat şu da var; İstanbul takımlardan birini tutmuyorum diye de, aşağıdakilerden de başıma gelecek doğru ya…:
Her akşam spor haberlerine bakındığımda, takımımdan herhangi bir haber olmayacak.
Her gün aldığım spor gazetesinde, takımıma arada bir küçücük bir yer ayıracaklar (o da belki).
Çoğu firmanın taraftarlara yönelik ürün çalışmalarında, benim takımıma yer verilmeyecek.
Bu örnekler kolayca çoğaltılabilir. Fakat ne kadar çoğaltılırsa çoğaltılsın, biz yine de sadece Sakaryasporlu kalacağız. Ülkenin birçok şehrinde, şehrinin takımını tutmayan insanların, üç İstanbul takımını tutmakta ki mantığını dışlayacağız.

Şöyle bir analiz edelim:

Neden İstanbul ile alakası olmayan birçok kişi tutar bu takımlardan birini? Yukarıdakilerden mahrum kalacak diyeyse, o Sakaryaspor'u hiç tutmasın zaten daha iyi. Peki, Sakaryasporlu olmak sana ne getiriyor diye soracak olanlar olursa, ben de işte o zaman, “Sakaryaspor'un sadece ve sadece, benim şehrimi temsil etmesi bile yeter!” diye cevap verebilirim gururla. Televizyon başında “Üç İstanbul Takımı”nı desteklemek gibi bir hataya düşeceğime, giderim Sakarya Atatürk Stadı'na, benimle bu şehirde aynı acıyı, gururu, nefesi ve sevinci yaşayan arkadaşlarımla, desteklerim doğduğum şehrin takımını.

Bırakın artık şu “Üç İstanbul Takımı”ndan herhangi birini tutma sevdasını. Herkes kendi şehrinin takımına sahip çıkmalı. Sahip çıkılsın ki, o kadar güçlensin Türk Futbolu ve şehir takımları. Yani şehrimin takımı: Sakaryaspor. Güçlensin ki; o kadar başarı gelsin. Maç yayını veren kahvelerini dolduracağınıza, gidin stada takımınıza destek olun. Çocuğunuza “Üç İstanbul Takımı” ürünleri alıp, o yaşta çocuğun beynini yıkayacağınıza, yapışın yönetimin yakasına, “Neden benim çocuğuma alacağım bir Sakaryaspor ürünü bile yok.” diye hesap sorun. Tatangalar yaramaz insanlardır, beladır, şöyledir böyledir deyip, önyargılı olacağınıza, en azından internet yoluyla girin biraz araştırın. Görün bakalım dediğiniz gibiler mi, yoksa düşündüğünüzden çok mu farklılar…

Burak Akdiş gittiği takımlarda hala 54 numarayı tercih ediyor ve her yerde Sakaryaspor taraftarından övgüyle bahsediyor? Türkiye ile uzaktan yakından bir alakası olmayan Hollanda vatandaşı Dervin(*), neden Sakaryaspor'a gönül veriyor ve her sene Hollanda'dan sadece Sakaryaspor'un birkaç maçına gidebilmek için Türkiye'ye geliyor? Konyaspor'un kaptanı Yasin Çelik, neden "siz ölüyü bile diriltirsiniz o sahada" diyor. Neden aslen Ankaralı olan Alperen kardeşimiz, sadece ailesinin işi için belli bir süre bulunduğu Sakarya'da gönlünü Sakaryaspor'a veriyor ve şu anda da sadece Sakaryaspor'u tutuyor. Örnekler çoğaltılabilir pekala.

Sakarya'da doğmayan fakat bir şekilde Sakarya'ya yolu düşen insanlar bile, bu kadar gönül verirken Sakaryaspor'a, bu iki takımlı ya da iki kimlikli şeklinde nitelendirebileceğimiz insanlarımız neden kendi değerlerine sahip çıkmanın önemini bilmiyorlar? Bir insanın tek kimliği olur değil mi? O zaman sizin de tek kimliğiniz olsun lütfen. Ya sadece Sakaryasporlu olun, ya da diğer takımlı! Tatangalar daima tek takımlı!

(*) Dervin Hollanda doğumlu bir Tatanga. Deprem öncesi bir tanıdığını ziyarete gelip, bir Sakaryaspor maçına gidiyor ve sonrası deprem, kargaşa derken, Sakarya kentine aşık olup, artık Tatanga oldum diyor. On gelişinde Ordu deplasmanına, Tatangalar’la birlikte giden Devrin, belki de, kent takımına değer vermenin güzelliğini gösteriyor, örnekliyor, yaşıyor ve yaşatıyor. Tabii örnek alabilene…

işte olay budur bee artık beyninizden silin o 3 BÜYÜTÜLMÜŞLERİ kendi şehrinize sahip çıkın...

bizim sırtımızdan milyon dolarlar kazanıyorlar ve yine bizi eziyorlar hani bir söz varya siz merkep olursanız semer vuran çok olur diye bu iltanblcular merkep oldukça bize daha çok semer vururlar merak etmeyin.. örneğini uzaklara gitmeden haftaya beşiktaş sivas maçında göreceğiz hakem bizi nasıl ezecek bu böyle olacak maalesef neden mi? çünki bizim istanbulcular merkep sırtımıza çıkılmasıda mübah yani !!!

tatangalara selam

anti-istanbul

KIZILCAN
06.11.2007, 17:50
Tugcin arkadaşıma katılıyorum.Ben de eskiden Beşiktaş'a gönül vermiştim.Ama şimdi işler değişti.Diyeceksiniz ki neden Sivasspor 1.lige yükselene kadar Sivasspor'u tutmadın?Tabi ki memleketimin maçlarına gittim,destekledim.Ama sadece 1.ligde tuttuğumuz bir takım olsun istedik.Bu şuna benziyor.Türkiye yıllarca Dünya Kupasına katılamadı ve biz hep başka ülkelerin takımını favori gösterip onu tuttuk.Onun gibi birşey bu.Şimdi Beşiktaş benim için hiçbirşey ifade etmiyor.Sivassporla gurur duyuyorum.
Tugcin arkadaşıma diyorum ki takma bence.Ben takmıyorum artık.Biz bize yeteriz...

wanted58
06.11.2007, 17:58
abi şimdi trabzonu bile 4 büyüklerden diye sayıyoz ama trabzon taraftarıda beşiktaşı tutuyo gs yi fb yi tutuyoo ama biz tek büyüğüz buda bilinsin yanii...

tugcin
06.11.2007, 17:58
Sadece SAKARYASPORLUYUZ!

- Hangi takımlısın?
- Sakaryasporluyum.

Şöyle bir analiz edelim:

Tatangalı dostum teşekkür ediyorum katkıların için...Keşke bşzşm Sivaslılar da senin gibi olsa, hareket etse!! Ama olacak ben inanıyorum...Ancak bu kadar güzel bir yazı yazılırdı bu arada. Ellerine, yüreğine sağlık kardeşim. Emeğin için teşekkür ediyorum.

İşte budur gardaşlar!! Görün bakın tanagalı nasıl neler yazmış. Bir düşünün ya gözünüzü seveyim!! Sivaslı olup da feneri, bjkyi tutanlara sesleniyorum. Yeter artık bitsin bu ızdırap!!!

tugcin
06.11.2007, 18:01
YOK GARDAS HEP SI HIKAYE--YOK YILLARCA 3 BÜYÜKLERI TUTMUSTA BIRAKMASI ZORMUS FELAN
YA BIZ SANA GÖNLÜNDEN SIL AT DEMIYORUZKI
1 LIGDE ÖNCE SIVASSPOR;U TUT ILK ÖNCE SIVASSPORUN HAKKINI KORU
ILK ÖNCE ONU SAVUN-ILK ÖNCE ONUN KAZANMASINI ISTE FELAN
SONRADA DAHA ÖNCE TUTTUGUN TAKIMININ KAZANMASINI ISTE
MECNUN BASKAN-BÜLENT HOCA;DA FENERBAHCELILER-AMA ÖNCE SIVASSPOR;UMUZUN KAZANMASI ICIN UGRASIYORLAR
BEYPINARLI YIGIDO58

Beypınarlı gardaşım eline, yüreğine sağlık...
Çok teşekkür ederim yazdıkların için. Ne güzel ya bizim gibi düşünen birçok Sivaslı olması!! Kader birlği ettik. Allahın izniyle bütün Sivaslılar gerçek Sivassporlu olacak..

Tatangalı da yazmış. Hangi takımlısın sorusuna Sivasspor dedikten sonra bir de " o değil ya ilk takımın hangisi?" diye soruyorlar ya çok gıcık oluyor, sinirleniyorum..Yeter artık!! Haydi Sivaslılar sivassporu destekleyin sadece!!

tatangaist
06.11.2007, 18:08
Tatangalı dostum teşekkür ediyorum katkıların için...Keşke bşzşm Sivaslılar da senin gibi olsa, hareket etse!! Ama olacak ben inanıyorum...Ancak bu kadar güzel bir yazı yazılırdı bu arada. Ellerine, yüreğine sağlık kardeşim. Emeğin için teşekkür ediyorum.

İşte budur gardaşlar!! Görün bakın tanagalı nasıl neler yazmış. Bir düşünün ya gözünüzü seveyim!! Sivaslı olup da feneri, bjkyi tutanlara sesleniyorum. Yeter artık bitsin bu ızdırap!!!

Yazı Tatangalar.Com -Okumaya Değer Bölümünden alıntıdır.Yazının sahibi Doğukan Adıgüzel abimdir yanlış anlaşılma olmasın:)

Yazı yaklaşık 2.5 senelik bir yazıdır.Anadolu takımlarının en büyük sorunu çift taraftarlılıktır.İstanbul yalakası değil memleket sevdalısıyız.

Sadece Sakaryasporluyuz!

yusuf_yusuf
06.11.2007, 18:22
bu alemde tek buyuk takım olmalı oda sivasspor

tugcin
06.11.2007, 18:26
Yazı Tatangalar.Com -Okumaya Değer Bölümünden alıntıdır.Yazının sahibi Doğukan Adıgüzel abimdir yanlış anlaşılma olmasın:)

Yazı yaklaşık 2.5 senelik bir yazıdır.Anadolu takımlarının en büyük sorunu çift taraftarlılıktır.İstanbul yalakası değil memleket sevdalısıyız.

Sadece Sakaryasporluyuz!

Olsun be kardeşim..sen de buraya koymuşsun ya değer verip o bile yeter! Dostum düşünmen yeter. Sağolasın. Önemli değil kimin yazdığın. Doğukan Beye senin vasıtanla teşekkürlerimizi iletiyoruz. Çok güzel bir yazı. Eyvallah sağolasınn

CÜSSKB-Aynur
06.11.2007, 18:28

Harikasınız.

Sivas da yaşayan ve halen 2.takımım Sivasspor diyenler utansın.

tugcin
06.11.2007, 18:49
Aman ne güzel işte gerçek Sivaslılar ve Sivassporlular sizlersiniz!!! Sizleri alkışlıyor ve sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. Bu mücadele, savaş ta kii yeryüzünde Sivaslı olup da başka takımı tutan tek insan kalmayana dek sürecektir...

EyüphanAydın
06.11.2007, 19:32
BENCEDE HAKLISIN GARDAŞİM BİR ÇOK SİVASLI 3 BÜYÜK TAKIMI TUTUYO AMA SİVASI DESTEKLİYO ÇOK İYİ AMA TEK TAKIMDA BİR OLMALILAR BENCE

emresengul58
07.11.2007, 00:29
BENCEDE HAKLISIN GARDAŞİM BİR ÇOK SİVASLI 3 BÜYÜK TAKIMI TUTUYO AMA SİVASI DESTEKLİYO ÇOK İYİ AMA TEK TAKIMDA BİR OLMALILAR BENCE

GARDAŞ İYİ DİYOSUN HOŞ DİYOSUN DA..BJK LİGDEN ÇEKİLİYOR ADLI BAŞLIKTA DA FANATİK BİR ŞEKİLDE BJK Yİ SAVUNUYOSUN...DİKKAT ET

sivaslı-elif
07.11.2007, 02:01
YA ÇOK DOĞRU SÖYLÜYOSUN AMA YAN SANAYİLERDE VAR :D TEK TAKIM TEK YÜREK TEK ŞAMPİYON BİR TEK ŞAMPİYON SİVASSPOR...........:)

"""""GÖNÜLLERİN TEK ŞAMPİYONUNA ŞAMPİYONLUK YOLUNDA BAŞARILAR.......""""""

Yiğiter
07.11.2007, 13:02
bir gönülde iki tane aynı tür sevgi olur mu bence futbol anlamında olmaz...artık herkesin sivastan başka tuttukları takımları bırakıp sadece sivassporlu olmasını diliyoruz...bu şart..zamanla bu sorun ortadan kalkacak inşallah..

ofgurleyuk78
07.11.2007, 13:15
Herkesin bir takımı mutlaka vardır. Ama birde sempati duyduğu takım vardır. Bizim tuttuğumuz takım Sivasspor, sempati duyduğumuz takımlar mutlaka vardır. Tüm Türkiyede şu an Sivasspor sevgisi yayılıyor. Sivassporu beğenen takdir eden bu adamların Sivas la bir kan bağı var mı?

Ss--58--Ss
07.11.2007, 13:17

SAygılar .. Selamlar...

haklısın abi aynen katılıyorum.;)

tugcin
07.11.2007, 15:34
Herkesin bir takımı mutlaka vardır. Ama birde sempati duyduğu takım vardır. Bizim tuttuğumuz takım Sivasspor, sempati duyduğumuz takımlar mutlaka vardır. Tüm Türkiyede şu an Sivasspor sevgisi yayılıyor. Sivassporu beğenen takdir eden bu adamların Sivas la bir kan bağı var mı?

Yapmayın ama beyler! Biz sempatiden mempatiden bahsetmiyoruz ki burada!! Bizene sempatiden, antipatiden...Önemli olan feneri, bjkyi sivassporu tutarmış gibi tutmakta. yoksa isterse sempati duysun, isterse antipati:)) bizi ilgilendirmez. Hem Sivasspor sevgisinin yayıldığı doğru olup sivassporu takdir eden insanların sivasla kan bağı olup olmaması da konumuzun bir hayli dışındadır. Şu bahsettiklerimiz, tezimizle tamamen zıt ve apayrı bir konu. Bunu burda konuşmanın da pek anlamı yok açıkçası. Biz Sivaslıların Sivassporu tutması gerektiğinden bahsediyoruz siz Sivassporu takdir edenlerden bahsediyorsunuz. Ne alakası var Allah aşkına şu mevzuyla??

jakobieen
07.11.2007, 15:40
siz aşk nedir bilirmisiniz :) vazgeçmek kolay olsa, insanın elinde olan bi şey olsa, mecnun çöllere düşermiydi..

tugcin
07.11.2007, 15:44
Sivas'da yaşayan, yaşamayan, Sivaslı olduğunu iddia eden ve Sivaslı olmakla övünen, bununla birlikte halen 2.takımım Sivasspor diyenler, feneri bjkyi, gsyi tutanlar utansın ve lütfen bu forumda gerekmedikçe sivassporu övmesin, hakkında konuşmasın ve tabi ki öyle beşiktaş, fenerbahçe avatarıyla karşımızı çıkmasın. Sinirleniyorum, hemşerilerimi kırabilirim....

jakobieen
07.11.2007, 15:52
lütfen bu forumda gerekmedikçe sivassporu övmesin, hakkında konuşmasın
bunu söyleme hakkının olmadığı düşüncesindeyim..

ve tabi ki öyle beşiktaş, fenerbahçe avatarıyla karşımızı çıkmasın. Sinirleniyorum..
katıılıyorum..

1967_CLUB_ÖZGÜR
13.11.2007, 13:26
Allah kurtarsınn, Allah doğru Buldursun Çifte gönüllülere..

Ne diyim :)

SONMEZ
13.11.2007, 14:08
Evet çok duyuyoruz, okuyoruz bu sözleri :
- Herkes eskiden muhakkak bir takımı tutuyordu,
- Her şeyi bir anda silemezsiniz,
- Bir anda silip atmak kolay değil,
- Zamana ihtiyaç var
-...
Falan filan.

Yahu arkadaşlar, bu ifadeler çok karşımıza çıkıyor,
Haklılık payını da teslim edelim,
Tolerans 250 gr,
Hadi, zaman opsiyonumuzu da verdik gitti. (3 yıl)

Yahu etmeyin tutmayın, daha ne zamanını bekliyoruz...?
Takımımız zirvelerde, Süper Ligi Beşik gibi sallıyor,
Eeee, daha hangi zaman yahu...!
Dede olmayı mı bekliyoruz...?

Tamam daha önceleri başka bir takımınız olabilir,
eyvallah denir,
tolerans-opsiyon 1,5 porsiyon,

Benim felsefeme göre:

1- Su görüldüüüü... Teyemmüm bozulduuuuu...!
2- Aslın olduğu yerde fotokopi geçmeeeeeezzzz...!
3- Ötesi yooooooooook...!
...

Del Piero
13.11.2007, 14:12
- Zamana ihtiyaç var
-...
Falan filan.

Tolerans 250 gr,

eyvallah denir,

Benim felsefeme göre:

...

çok güzel bir yorum eline sağlık

yoLLcu_
13.11.2007, 14:19
mrblar.Arkadaşlar bende eskiden fanatik bi beşiktalıydım ama artık umursamıyorum bile beşiktaşı sivassporumuz hepsinden daha üstün benim için Tek yürek hep destek sonuna kadar sivassporluyuz.Ama aramızda hala üç büyükleri sivassporumuzun üzerine koyanlar var üç büyüklerle oynadıgımız maçlarda içindende olsa karşı takımın galip olmasını istiyolar...Yanlış yapıyolar ve sivassporumuz da onlara her hafta yeni bir destan yazarak derslerini veriyo...Pazara kadar degil mezara kadar SİVASSPOR...yoLLcu_

BOUN
13.11.2007, 14:46
ya tugcin kardes süper yazmissin...
ama olmaz bu bizde... cünkü türkiyede dört büyük kulüp türkiyeye mal olmus takimlar... dedigin seyler cok güzel ama ben besiktasi tuutyorum ve sivasliyim hemde özsivasli...yani hastayim sivasima... sivasa gidince sivasspor icin her seyini ortaya koyan birisiyim... simdi sivas besiktas oynuyo derim ki sivas besiktasa bi düzüne ceksin... ve yensin üzülmem cünkü sivasa yenilir ... takmam kafaya sevinirim...ama besiktas bi düzüne atsa üzülürüm.... iste fark bu .....
selamlar özsivasli Bugra Yildirim....

Arkadaşım sen bu yazıdan ders almamak için kendini şartlandırmışsın. Ne diyelim bu yazı sana uygun değil, o halde bildiğin gibi devam et. Sen takımını BJK tribününden destekle, biz hep Sivas tribününde olacağız. Belki sen 'Sivaslı a..lar İstanbul'da ne arar' diye tezahüratta bulunurken biz de sana el filan sallarız, ne dersin?...:)

1967_CLUB_ÖZGÜR
13.11.2007, 19:33
- Zamana ihtiyaç var
-...
Falan filan.

Tolerans 250 gr,

eyvallah denir,

Benim felsefeme göre:

...

Abi Süper Açıklamışsın..EyVallah

Beşik ten Mezara Sivaslı Sivassporlu Olurlar ınsallah...

Ha inşallah maşallah ta bıyere kadar..

Kımlıkte Sivas YAzmakla Olmuyor Kalbınde Gonlundede Yazacak !!!

Ha senın sadece Kımlıgındemı Yazıyor Sadece Dılınmı Soyluyor Bunu O zaman SivaSLININ Sivassporlunun Karsısında KOCAMAN BİR HİÇ sin !!!
Gercekbır Sivaslının Gercek Bır Sivassporlunun Karsısında Ezılmeyede Mahkumsun !!!
------------------------------------------------------------------
Anladın sen onu ;)

EFE-FURKAN58
13.11.2007, 19:36
Her zaman SİVASSPOR
ŞAMPİYON SİVAAAAAAASSSSSSSSSSSSSSSSSS

_DeReBeYi_
13.11.2007, 19:40
Deli Kanli Adamin Tuttugu Takim Nufus Kimliginde Yazar...!

Sivasli Olupta SiVASSPOR Dan Baska Takim tutanlari Kinim Kinim Kiniyorum

1967_CLUB_ÖZGÜR
13.11.2007, 19:47
bende eskiden fanatik bi beşiktalıydım ama artık umursamıyorum bile beşiktaşı sivassporumuz hepsinden daha üstün benim için Tek yürek hep destek sonuna kadar sivassporluyuz.

Tebrıkler Gardas SİVASLIYAda Bu YAKIŞIR !!! ;)

Ama aramızda hala üç büyükleri sivassporumuzun üzerine koyanlar var..sivassporumuz da onlara her hafta yeni bir destan yazarak derslerini veriyo...

evet Aramızda HALA İST TAKIMLARINI SİVASSPORDAN DAHA COK SEVEN KENDINI SİVASLI SANAN ınsanlar var :))

Ne dıyelım Memleketının Taraftarı değilde RAKİP TAKIMIN TARAFTARI OLANLAR GöZ BoYaYanLaaRR !!! UTANIN !!!

İyi olur ınsallah Hayırlısı :)):))

1967_CLUB_ÖZGÜR
13.11.2007, 19:48
Deli Kanli Adamin Tuttugu Takim Nufus Kimliginde Yazar...!

Sivasli Olupta SiVASSPOR Dan Baska Takim tutanlari Kinim Kinim Kiniyorum

o kadarrrrrrrr !!!!!!

kınamakta az gelir malamatlar könezler :D

bahadır erdem
13.11.2007, 19:52
Çok doğru söylüyorsun.Fakat Sivas'lıların Sivassporu tutması için en az bir 10 yıl Süperlig'de kalması lazım.Aynı zamanda da başarılı işler yapması lazım.Herkesin gönlünde bir takım var.Bunu bir anda bırakması zor.Ben Fenerbahçe'yi tutmama rağmen şu anda SİVASSPOR'u daha çok takip ediyor ve kazanmasını arzuluyorum.

1967_CLUB_ÖZGÜR
13.11.2007, 19:53
Yaw Ne kadar Guzel Bır Konuu sabaha Kadar Yorum Yapsam Bıkmam :D

_DeReBeYi_
13.11.2007, 20:02

SAygılar .. Selamlar...

VALLAHA DELiRECEM MEMLEKETiNiN TAKiMİ LiDER OLSUN SEN HALA FB.BJK.GS DE OLACAK iS DEGİL SiZLERİ ANLAYAMiYORUM BENDE ESKiDEN BJK YA KARSi SENPATiM VARDI SiMDİ BJK NERENiN KOPEGİ OLUR

ertuqrul
13.11.2007, 20:11
ben kucukluqumden berı futbolla yatıp kalkan bırıyım ve kucukluqumde yaptıqım tek hata belkıde dayımın zoru ıle galatasaray taraftarı olmam.taraftarlık denırse buna.ama neden kendı sehrımın kendı yureqımın sesını bırakıpta baska takım tutayım dıe sordum kendıme ve artık sıvassporluyum.her zaman her yerde yanındayım.

TAKIM BOYLE TUTULUR ;)

1967_CLUB_ÖZGÜR
13.11.2007, 20:12
DELİKANLI ADAM IN ADAM GIBI ADAM IN TUTTUGU TAKIM NUFUS CUZDANINDA YAZAR..

ASLINI UNUTANIN, NESLININ VAY HALINE :D :D

_DeReBeYi_
13.11.2007, 20:17
Cocuklari Sivassporlu olacak mis babalari neydiki cocuklari ne olsun.Bi laf vardir :) Hoca .... sa Cemeat Niyder diye ayni o hesap :)

1967_CLUB_ÖZGÜR
13.11.2007, 20:20
Cocuklari Sivassporlu olacak mis babalari neydiki cocuklari ne olsun.Bi laf vardir :) Hoca .... sa Cemeat Niyder diye ayni o hesap :)

eee gardas onlarında kaderıne bu yazılmıs demekkı..

Allah kurtarsınn

Allahhh Daha Beter rezıllık vermesın :D

_DeReBeYi_
13.11.2007, 20:24
eee gardas onlarında kaderıne bu yazılmıs demekkı..

Allah kurtarsınn

Allahhh Daha Beter rezıllık vermesın :D

Aminnnn Gardas Aminnnnn............

musty_58
13.11.2007, 20:45
Valla Ben Gsli idim. Gs yi canlı olarak izlediğim ilk maç geçen seneki 4 Eylüldeki maçtı. Ve tabiki sonuna kadar Sivas'ı destekledim. Hatta GS yi yuhladım diyebilirim.

Kadıköy ve İnönü deplasmanlarını kaçırmadık.İnşallah 1 ay sonra Sami Yen'deki maça da gitmek nasip olur. Ama yine az kişi olmayalım. İmkanı olan gitsin maça. En azından bize ayrılan tribün dolsun.

Beşiktaşa da, Beşiktaş kötü durumda belki Sivaslı Beşiktaşlılar bu maçı Sivas tarafında izler yer bulamayız diye çok erken gittim ama yine dolmadı.

58 memo
13.11.2007, 21:28
Evet bencede Sivaslılar sadece Sivassporu tutmalıdır.
Sakaryalılar sadece Sakaryasporu,Bursalılar sadece Bursasporu,
Eskişehirliler ise Eskişehirsporu tutuyorlar ve başka takımı tutanları aralarında barındırmıyorlar,bu takımların seyircilerinin içinde başka bir takımın formasını ve atkısını göremezsiniz.
Bizde sadece Sivassporumuzu tutmalıyız..

izmirliyiğido35
13.11.2007, 21:49
Sevgili ve değerli hemşerilerim,

Gerek bu sitede ve forumlarda gerekse de dışarıda dostlarımızda ve diğer birçok Sivaslı hemşerilerimzde gördüğüm hiç de istemediğimiz bir takıntı ve özellik var. Nedir bu?

Bir Sivaslının gidip Sivassporu değil de hiç bağı bulunmadığı Feneri, Beşiktaş'ı, GS'yi tutmasır. Hangi akla hizmet bu olur anlamam. Avrupa'yı tanıyoruz, biliyoruz. Oralarda küçücük kasaba, ilçelerde bile insanlar futbol takımlarını yalnız bırakmıyorlar. Misal bir Birminghamlı gidip de Manchester United'ı tutmuyor ya da tutan varsa da sadece M.Unitedı tutuyor, "Birmingham benim kalbimde, ikinci takımım gibi bayat şeyler söylemiyor". Ki bu sayı da azdır zaten. Şimdi Avrupayı örnek almak, Avrupaya özenmek için söylemiyorum. Ama olması gereken zaten bu fakat bu ülkede olmuyor işte!!

Özellikle Sivaslı olduğumuz için ve Sivasspor zirvedeyken bile hala Fenrin, BJKnin çığırtkanlığını yapan, onlardan vazgeçmeyen hemşehrilerimizi görünce gerçekten yüreğim sızlıyor...Yazıktır!! Ben bunu kim ne derse desin içime sindiremiyorum. Zirvede olmasak bile Sivassporu tutmaktan vazgeçmemeli, her daim desteklemeliyiz.Yahu ben İstanbullu değilim ki niye Feneri tutayım? Değil mi ama? Ne kadar saçma. Zaten futbolun esprisi, güzelliği, hırsı, savaşı ve tabi ki endüstrisi memleket kavramı üzeirne kurulmuştur. Bir Torinolu Juventusu, Torinoyu destekleyerek şehrine hizmet ettiğini düşünüyor. Takımı kazandığında da şehrinin reklamı olduğu için sevinci kat kat artıyor!!

Başka yok, herkes aklını başına alsın. Sana Fener ne verebilir ki? Ama Sivasspor? Çok şey verir....Çünkü sen oralısın, memleketin senin.....

haklısın gardaş seni sonuna kadar destekliyorum ...........izmirden cihan

1967_DERNEK_MUSTAFA
13.11.2007, 22:08
bende yiğidolara şu soruyu sormak istiyorum ister katılır ister katılmassınız görüşünüzede saygı duyarım sivasspor3 ci ligtede vardı 2 ci ligtede vardı sivasspor süper lige çıktı diyemi sivassporlu olduk yoksa o zamandan beri sivassporluluk varmıydı ALLAH muhafaza sivasspor 2 ci lige sonra 3 ci lige düşse yine sivassporlu kalırmıyız yoksa yine eskisi gibi tuttuğumuz takımamı geçeeiz

Ss--58--Ss
13.11.2007, 23:01
DELİKANLI ADAMIN TUTTUĞU TAKIM NÜFUS CÜZDANINDA YAZAR....;)

kursatreis_58
15.11.2007, 10:33
biraz samimi olmak gerekir diye düşünüyorum arkadaşlar
bu ülkede spor 3 büyük takımla başlamış sonra kıyı illerinden anadoluya doğru gelişmiş yani 3 büyüklerle diğer takımların arasında 50-60 yıl var az değil
ayrıca bu büyük klupler bi amaç için kurulmuşlar savaş yıllarında
örneğin bi BEŞİKTAŞ ın tarihini inceleyipte gurur duymayacak TÜRK olamaz diyorum ve BEŞİKTAŞLI olmakla da hiç utanılacak bişey olmadığını düşünüyorum
şimdi SİVAS diye sorarsanız canımız kanımız toprağımız vatanımız ne atarız ne satarız

simsek
15.11.2007, 10:47
Kesinlikle haklisin tugcin kardes
sana harfiyen katiliyorum...

1967_CLUB_ÖZGÜR
15.11.2007, 10:53
biraz samimi olmak gerekir diye düşünüyorum arkadaşlar
bu ülkede spor 3 büyük takımla başlamış sonra kıyı illerinden anadoluya doğru gelişmiş yani 3 büyüklerle diğer takımların arasında 50-60 yıl var az değil
ayrıca bu büyük klupler bi amaç için kurulmuşlar savaş yıllarında
örneğin bi BEŞİKTAŞ ın tarihini inceleyipte gurur duymayacak TÜRK olamaz diyorum ve BEŞİKTAŞLI olmakla da hiç utanılacak bişey olmadığını düşünüyorum
şimdi SİVAS diye sorarsanız canımız kanımız toprağımız vatanımız ne atarız ne satarız

SekizTaş ın Amacını bılemem Ne için Kurulmus Vatana Mıllete Hayrı Ne olmus Hıc arastırmadım Ha dıyecegım o ki SİVASLI SİVASSPOR U TUTMALI :)):))):))):))

ceza_tolga_rep
15.11.2007, 11:49
ÖLÜMÜNE SİVASSPOR ULANNNN
ÖLÜMÜNE HERYERSE SİVASIM ULANNN
İNÖNÜDE
AVNİ AKERDE
ALİ SAMİYENDE
SARAÇOĞLUNDA HER ZAMAN SİVASSPOR ULANNNN.....

ANLAYAN ANLASIN ÖLÜMÜNE SİVASSPORLUYUZ.ÖLÜRÜMDE BAŞKA TAKIM TUTMAM..

kursatreis_58
15.11.2007, 11:54
SekizTaş ın Amacını bılemem Ne için Kurulmus Vatana Mıllete Hayrı Ne olmus Hıc arastırmadım Ha dıyecegım o ki SİVASLI SİVASSPOR U TUTMALI :)):))):))):))

BAK KARDEŞ SENİN BEŞİKTAŞLA NE DERDİN VAR BİLMEM AMA SEN YİNEDE KİŞİLERE İSTİNADEN YAZMA YORUMLARINI OLURMU
BURDA HERKESİN YORUM YAZMA HAKKI VARDIR SENİN BEĞENİP BEĞENMEMENİN ÖNEMİ YOK
YORUM ORTAYA YAZILIR

1967_CLUB_ÖZGÜR
17.11.2007, 10:57
BAK KARDEŞ SENİN BEŞİKTAŞLA NE DERDİN VAR BİLMEM AMA SEN YİNEDE KİŞİLERE İSTİNADEN YAZMA YORUMLARINI OLURMU
BURDA HERKESİN YORUM YAZMA HAKKI VARDIR SENİN BEĞENİP BEĞENMEMENİN ÖNEMİ YOK
YORUM ORTAYA YAZILIR

Anlaşılan Yorumu Begenmeyen Sensın :):) Beşiktaş Tan banane Yaw Ne derdım Oalcak :D Inonuye Gömduk Geldık Daha Ne dıyım fukaralara :D

Bu Yorumumda Tam Ortaya Olsun ;) !

kursatreis_58
19.11.2007, 10:56
Anlaşılan Yorumu Begenmeyen Sensın :):) Beşiktaş Tan banane Yaw Ne derdım Oalcak :D Inonuye Gömduk Geldık Daha Ne dıyım fukaralara :D

Bu Yorumumda Tam Ortaya Olsun ;) !

BAK YEĞEN YAZDIĞIN KELİMELERE DİKKAT ET
RAHATSIZLIĞIN VARSA ONU SÖYLE

tugcin
23.11.2007, 12:10
bende yiğidolara şu soruyu sormak istiyorum ister katılır ister katılmassınız görüşünüzede saygı duyarım sivasspor3 ci ligtede vardı 2 ci ligtede vardı sivasspor süper lige çıktı diyemi sivassporlu olduk yoksa o zamandan beri sivassporluluk varmıydı ALLAH muhafaza sivasspor 2 ci lige sonra 3 ci lige düşse yine sivassporlu kalırmıyız yoksa yine eskisi gibi tuttuğumuz takımamı geçeeiz

Bu konuyu açan kişi olarak rahatlıkla ve kendimden emin şekilde söyleyebilirim kiii nasıl Fenerli, GS'li takımı ilk 2'ye, 3'e giremese de, şampiyon olamasa da takımını bırakmıyorsa şahsım da Sivassporu hangi ligde olurs aolsun bırakmayacaktır. Ben, Sivasspor 3. ligdeyken de maçlarını takip eden biriyim. Hatta Sivas'da bulunma şansım olmuştu. Birçok maşını da canlı takip ettim ve o zaman da sadece Sivas vardı şu an olduğu gibi. Haaa bu kadar çok mu bağlıydım. Aslaa... Doğruya doğru başka bir takıma sempatim vardı ancak Sivassporun üstüne hiçbir zaman çıkarmadım. Ancak şu an Sivasspordan başka hiçbir takıma ne samepatim, ne özentim ne de bağlılığım söz konusudur. Sadece Sivasspor var benim için....Saygılar

hancer
23.11.2007, 12:47
YA GARDASLAR BENIM ANLAMADIGIM BIR KONU VAR ODA SUDUR KI SIVASSPOR SÜPER LIGE CIKMADAN ÖNCE NEREDEYDINIZ ASIL SIVASSPORLULUK O ZAMAN LAZIMDI O ZAMAN DAHA COK DESTEGE IHTIYACI VARDI TAKIMIN TABI SIZIDE ANLIYORUM YAZDIGINIZ SEYLERIN COGUNDA HAKLI OLABILIRSINIZ AMA BASKA INSANLARADA SAYGI DUYMANIZ GEREKIR BENDE ISTERIM HERKES SIVASIMIZI DESTEKLESIN AMA DILDE DEGIL ÖZDE BEN AVRUPADA YASAYAN BIR GARDASINIZ OLARAK BU GEREKSIZ TARTISMALARA VEYA SOHBETLERE DUR DEMENIZI ISTIYORUM HOCAMIZ BÜLENT UYGUNUN COK ANLAMLI BIR SÖZÜNÜ HATIRLATAYIM SIZLERE SIVASSPORU DESTEKLEMEK SADECE SÖZDE KALMAMALI INSANLAR BIRAZDA MADDI OLARAK TASIN ALTINA ELINI KOYMALI VAKIT BU VAKITTIR SIVASIMIZIN BASARISINI GERCEKTEN DEVAM ETMESINI ISTIYORSANIZ GÜCÜNÜZ NE KADARA YETIYORSA DESTEGE DAVET EDIYORUM SIZLERI ALLAHA EMANET OLUN SELAM OLSUN SIVASA VE NE MUTLU SIVASLIYIM DIYENE

GLoBe-Y-Gençlik
19.12.2007, 21:33
Evet sıvası tutmalıı Bız MIlletın takımını degıl onlar bızım takımı tutmalı

ali5800
30.01.2008, 01:16
ewt yeminle ben sivas i tutuyom tek bazıları şaşırıyo ama ne olmuş diyom sivası tutamammı diyom

EyüphanAydın
30.01.2008, 01:36
Sonuna Kadar Haklısın Kardeş
Örneğin F.bahçe Maçinda Adam Sivasta Oturuyor,SivaslıAma Fenerbahçe Forması Giymiş Trübünlere Çıkmışlar.Bu Yaptıklarını Gerçekten Kınıyorum.:mad:Doğru Yolda Gitmiyorlar.Sivasspora Destek Verecekleri Yerde,Sivassporu Tutcakları Yerde Desteklerini Çekiyorlar:

Fortuna
30.01.2008, 03:48
Valla tugcin, doğruları yazmışsın. İşte gerçek bu kardeşim.

Benim bu jenerasyondan zerre kadar umudum yok. Sivas Şampiyon Klüpler kupasınıda Kazansa bunlar yine, için için o üç büyük takımın peşinden giderler.

Ha ben gittiklerine kızmıyorum. O takımları sevenlerin, Allah yolunu açık etsin. Ancak buraya gelip yalandan Sivassporluyum ayağına da yatmasınlar.

Yok gfb58, Yok ua58, yok kartal58 gibi nickleri alıp buraya gelenlerden Sivasspor'lu olmaz... Boşuna kendilerini kandırmasınlar. GS'linin, FBlinin, BJKlının ve Trabzonsporlunun bak ne biçim taraftarınız var gibi lafları yüzünden biz rezil oluyoruz.

muhsin koçak
30.01.2008, 04:22
fenerden buda dört yemişiz,evimizde ilk defa kaybediyoruz ..... vs
ama gel gör ki ne acıdır sivasspor taraftarıyım diyen,boynunda sivasspor atkısı,başında sivasspor beresi olan bazı ruhsuzlar staddan çok mutlu ayrıldılar.ANLADINIZ DEĞİL Mİ?

idhem
04.08.2008, 15:48
Böyle bir konu varmı diye araştırıyordumki buldum.Sağolsun gardaşım zamanında açmış.

Bir Sivaslı Sivasspor'dan başka takım tutamaz,tutmamalıdır.

deplasman
04.08.2008, 15:50
biz Sİvaslıyız büyüktür namımız başka takımlarla işimiz olmaz olmamalı