Orijinalini görmek için tıklayınız : SİVAS´IN ÖNÜNDEKİ YOL

SivasSpor.Com
26.11.2007, 19:30
http://www.sporx.com/images/yazar/36.jpg

Turkcell Süper Lig'in 13. haftasını da geride bıraktık. Bu haftanın en ilginç olayı genelde Milli maçlardan sonra üç büyük takımların ligde puanlar kaybetmesiydi ama bu sefer bu olay gerçekleşmedi.

Fenerbahçe ve Beşiktaş rakiplerini geçerken, G.Saray da Trabzon'daki derbide gülen taraf oldu. Burada bir parantez Sivasspor'a açmak istiyorum. Geçen seneye dönecek olursak Sivasspor'un yaptığı benzer bir çıkışı V.Manisaspor yakalamış, ama art arda gelen puan kayıplarıyla birdenbire kendilerini küme düşme potasında bulmuşlardı. Şimdi aynı çıkışı Sivasspor gösteriyor, ama Sivas'ta durumlar sanki biraz farklı... Sivasspor özellikle evindeki maçlarda çok istikrarlı, daha puan kayıpları yok. Mağlup oldukları ise 2 maç var... Biri Kadıköy'de F.Bahçe'ye 1-0 kaybettikleri ve birçok gol pozsiyonundan yararlanamadıkları maç... Diğeri ise uzun süre 1-1 götürdükleri maçta Konyaspor'a son dakikada yedikleri golle mağlup oldukları karşılaşma... Sivasspor'un da yaptığı bu çıkış, her sene Anadolu kulüplerinden birisinin üstlendiği görev olarak mı kalacak bunu hep birlikte göreceğiz. Gerçekten bu sefer 'şampiyonluk mücadelesinde bir Anadolu kulübünü görebilecek miyiz?' hepimiz bu sorunun cevabını merakla bekliyoruz. Şimdiden kestirmek güç...

Sivasspor bu oyununu sürdürebilir mi, devamlılık sağlayabilir mi? ya da spor camiasında çoğu insanın dediği gibi 'nasıl olsa bir şekilde engellenir' düşüncesi kafaları karıştıra dursun... Biz olayın farklı bir boyutunu inceleyelim. Fenerbahçeli eski futbolcu Bülent Uygun'un çalıştırdığı Sivasspor'da bugüne kadar olan başarının arkasında bir aile ortamı olduğu gözüküyor. Sivassporlu oyuncular Bülent Uygun ile bir kardeş, bir ağabey kadar birbirlerine yakınlar. Bunların dışında takım içindeki oyuncularda sivrilme çabaları yok. Oyuncular ben gol atayım da müsait pozisyondaki arkadaşıma topu çıkarmayayım gibi bir düşünce yapısı içinde değiller...

Sivasspor'un gollerden sonraki sevinçlerine bakalım, hep bir ortak hareket etme görüyoruz... İşte bu noktada Sivasspor'un başarısı ortaya çıkıyor. Tabii bunu sürekli kılmak zor. Sivasspor'un da içinde bir takım sorunlar ilerde ayyuka çıkabilir. Mutlaka bir kriz anı olacaktır. İşte o anda Sivasspor'da yönetim, teknik ekip ve oyuncuların nasıl davranacakları çok önemli... Bu çizgi çok ince...

Sivasspor'da bir başka güzel iş ise oyuncuların ve teknik direktör Bülent Uygun'un her fırsatta söylediği 'bizim hedefimiz UEFA Kupası'na katılmak ve ligi bunu sağlayacak bir konumda bitirmek' ifadesi... İşte bu haddini bilmektir ve ona göre hareket etmektir. Bunu yaparsan üstündeki baskıyı azaltırsın ve maçlara daha rahat çıkar, istediğin, kısacası zevk aldığın işi en güzel bir biçimde sahnelersin. Sivasspor bugüne kadar olduğu gibi, bu düşünce yapısını değiştirmeden aynı ciddiyetle devam ederse, bu yıl olmasa da ilerde çok önemli işlere imza atacaktır. Başarı için önemli olan istikrarı yakalayabilmek, bu da çok kolay bir iş değildir.

Mete Aydın
sporx.com

hakandemirezen
26.11.2007, 20:37
Yıllardır İstanbula abone olan şampiyonluk bir süre daha bu şekil olacak gibi gözüküyor.Her sene Anadoludan bir takım bir sivrilme göstersede daha sonları özelleikle medyanın o sivrilen takımın futbolcuları hakkında transfer yazıları ilk olarak bu mücadeleye medya çelme takarak ilk darbeyi vuruyor.Televizyonların gazatelerin Sivassporumuz hakkında çok fazla yorum yapmamaı maç görüntülerini çok fazla göstermemesi bana göre en güzeli en azından şişirilmiyoruz.Transfer haberlerine gelecek olursak ta zaten Hocamız bunu açık dille her röportajında dile getiriyor medyanında bu yayınlaması gayet doğal.Futbolcularımız bir birlik olmuş bu her halleriyle belli oluyor.Ama dün kayseri maçında ve daha önceki bir çok maçta şu dikkatimi çekti gol atıldığında futbolcu trübünlere gitmek yerine yedek klübesine giderek sevinçini paylaşıyor ve maç sonunda futbolcular şeref trübünüyle birlikte kırmızı beyaz yapıyorlar.Acaba futbolcularımız teknik kadromuz ve yönetim birşeylere inanıyorda Traftarımız mı inanmıyor buda düşündürücü.Dün Kayseri ile çok önemli bir maça çıkıyoruz trübünler dolu ama takımı ateşliyecek hiç bir gayret yok taarftar konusunda çok gerilerde olduğumuzu büyük üzüntüyle söylemek zorunda kalmak gercekten üzücü.Bir an önce taraftarımız futbolcularımıza ve yönetimimize ayak uydurmalı takımı hava sokup gücüne güç katmalıdır.Futbolcularımızda bu tarftarı görmek ister onlardan güç almak ister onları sadece trübünde izlemek değil onları çoşturmak çok daha önemlidir.Şimdi bir gayret edelim hepbirlikte olalım birliğin ve beraberliğin olması gereken bu günlerde tüm TÜRKİYEYE hem takımımızla hem taraftarımızla sesimizi duyuralım.O yüzden hem Sivasa heme İstanbula aynı mesafede olan Ankaraya gidip takımımızın hiç bir yerde yalnız olmadığını gösterelim.....

altuntas58
26.11.2007, 20:59
Sivasspor burda kalmayacaktır daha yukarlara cıkacaktır halen manisasporun p...yiyorlar bizi onlarla mukayese ediyorlar biz 13 haftayı geride bıraktık yinede kendimizi ispatlayamadık şu garip medyamıza size inat biz liğ sonuna kadar ilk 3 te olacağız basın mensuplarının çoğunada calım atacağız hepinize golümüz var haberiniz ola

1967_DERNEK_MUSTAFA
26.11.2007, 21:14
ben her zaman şunu söylerim devamlılık önemli şappiyonluk ayrupa geri planda benim için neden derseniz bu sene şampiyon olduk avrupa kupalarına katıldık kupayı evimize getirdik gelecek sezon neler olacağını kestirmek hiç mümkün değil derseniz bunun örnek olan takımları var SAMSUN SPOR SAKARYA SPOR VEDE DİĞERLERİ bu saydığım takımlar avrupa kupalarına katıldılar ligte çok güzel sonuçlar almışlardı ama şimdi görüyoruz nereden nereye bizler ilk önce ligte devamlı kalma planlarını yapmamız lazım gerisi boş saygılarımla

sivas_kangallı
26.11.2007, 21:43
inş hedefimize ulaşırız.......

kadirakin58
26.11.2007, 22:37
ben her zaman şunu söylerim devamlılık önemli şappiyonluk ayrupa geri planda benim için neden derseniz bu sene şampiyon olduk avrupa kupalarına katıldık kupayı evimize getirdik gelecek sezon neler olacağını kestirmek hiç mümkün değil derseniz bunun örnek olan takımları var SAMSUN SPOR SAKARYA SPOR VEDE DİĞERLERİ bu saydığım takımlar avrupa kupalarına katıldılar ligte çok güzel sonuçlar almışlardı ama şimdi görüyoruz nereden nereye bizler ilk önce ligte devamlı kalma planlarını yapmamız lazım gerisi boş saygılarımla

sana kesinlikle katılıyorum mustafa. bülent uygun, mehmet yıldız'ın satılması hakkındaki bir soruya şöyle cevap vermişti: "mehmeti 5 milyon dolara satarsak 1 milyon dolara aynı kalitede bir oyuncu bulabilirim, bu durum sivassporlu diğer futbolcular için de geçerli, eğer büyük klüp olmak istiyorsak altyapımızın, tesislerimizin, stadımızın da çok gelişmiş olması gerekiyor".
galiba bülent uygunun bu açıklamasını duymasaydım ve lig yarısında mehmet yıldızın satıldığı duysaydım çok üzülürdüm. şimdi senin samsunspor ve sakarya örneklerin sayesinde bülent uygunun dediklerinin ne kadar anlamlı olduğunu daha iyi anladım. gönül ister ki sivassporlu işadamlarımız klübe verdileri desteklerini arttırırlar ve başarılı oyuncularımız satılmazlar. ama aksi olsa da doğru söylüyosun, kalıcılık bir sene şampiyon olmaktan önemli, umarım sivasspor yöneticileri adımlarını kalıcılık yönünde atarlar.

ahmetcelik
26.11.2007, 22:39
BÜLENT UYGUN HOCAMIZ OLDUGU SÜRECE SIVASSPORUN YAKALADIGI BU CIZGI HICDE INCE BIR CIZGI DEGIL CÜNKÜ SIVASSPORLU YIGIDOLAR BIR BÜTÜNDÜR ASLA BÖLÜNMEZLER.

BÜLENT HOCA DIYORKI " YA SEV YA TERK ET"

omercoskun
27.11.2007, 00:46

evet kardeşim sana katılıyorum önemli olan kalıcı olmak asansör olmamak ...:)

Dark Force
27.11.2007, 02:11
Gittiği yere kadar hayırlısı neyse o olsun.

cilgin_sivaslim
27.11.2007, 06:06
sivassporumuza destek sürdükce ve maclarda yalniz birakilmazsa birde medya ve bazi kisiler tarafindan basarilarimiz kiskanilmazsa o zaman manisanin durumuna düsmeyiz ve kimsenin hayal etmedigi uefa ya kapilar acilir avusturyali yigido

Abdullah DuMaN
27.11.2007, 07:47
İNŞALLAH HEDEFİMİZE BAŞARIYLA ULAŞIRIZ

Besyo_cu
27.11.2007, 16:32
Sivasspor hiç bu kadar güzel anlatılmamıştı okudukdan sonra sizlerle paylaşmak istedim kalemine sağlık Ediz SIRAPINAR...

Hedefi belirlemek, hedefe odaklanmak, hedefe giden yolun haritasını iyi çizmek, bu yolda azimle, kararlılıkla ilerlemek ve hiçbir mazeret tanımamak.
Bunu başarabilenler kazanır, işte kazanıyor da...
Hem de bütün mazeretleri geçersiz kılarak...
Tabii ki Sivasspor'tan bahsediyoruz...
Her hafta ha şimdi tökezleyecek, daha fazla ileri gidemez, kadrosu yetmez, baskıyı kaldıramaz fallarının açıldığı Yiğidolar'ın solukları kesen öyküsüne tanık oluyoruz...
Mütevazı kadrosuyla ama en iyi olma arzusuyla her gün biraz daha kendini geliştiren, şartlar ne olursa olsun şiddetle kazanmayı isteyen bir ekibin milyon dolarlık kramponlara dev bütçelere verdiği hayat dersini ibretle izliyoruz...
Aslında aldıkları güzel neticelere değil, iş ahlaklarına, mütevazı tavırlarına, herkese örnek olması gereken duruşlarına hayran kalıyoruz...
Bir teknik adamın düşmeme mücadelesi veren oyuncular topluluğunu, kahramanlar ordusuna çevirişini alkışlıyoruz...
Bülent hocanın adam gibi adamlığını, dostluk ve barış kokan mesajlarını, yeşil sahaların özlemini çektiği futbol anlayışını, oyuncularıyla kurduğu güven ve sevgi köprüsünün harikalığını teneffüs ediyoruz...
Türkiye'ye armağan ettiği Mehmet Yıldızları, Balilileri, Mohammed Alileri, Abdurrahmanları, Hayrettinleri, gencecik yetenekleri hayranlıkla, heyecanla, coşkuyla seyrediyoruz...
Ama bu fidanın daha da büyümesi, güzelliğinin gözleri kamaştırması için elini taşın altına sokmayan Sivas şehrini ise kınıyoruz.
Yaşanan maddi sıkıntıları görmezden gelen, hiçbir fedakârlıkta bulunmayan Sivaslılar'ı göreve davet ediyoruz... Gelin bu takıma sahip çıkın. Filmin mutlu sonla bitmesi için figüranlıktan kurtulun, siz de başrole soyunun... Sivasspor mucizesine imzanızı koyun... Bu Anadolu ayaklanmasının başarıya ulaşması için el birlik olun... Çünkü bu takım sizi mahçup etmeyecektir...

Ediz SIRAPINAR Milliyet Gazetesi...

sivaslıbaki
27.11.2007, 16:44
ellerine sağlık abi haber çok güzel olmuş.

yigido_furkan
27.11.2007, 16:51
bncede cok guzel bir yazi bizle paylastigin icin tsk ederiz kardes. bnce eger bu takima biraz ekonomik destekle 2.yarida alacagimiz 3 futbolcu ile bu isi sonuna kadar goturebiliriz tabi birde taraftar duzelirse

altuntas58
27.11.2007, 17:00
SİVASSPOR HEPİMİZİN HEPİMİZ TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYMALIYIZ SİVASSPORA SAHİP CIKMALIYIZ HERKESİN GIPTAYLA BAKTIĞI BİR TAKIMA SAHİBİZ AMA NE YAZIKKİ SAHİP CIKMIYORUZ KIYMETİNİ BİLEMİYORUZ ZİRVE YARIŞINDA AMANSIZ MÜCADELE VERİYOR BİZ NE YAPIYORUZ STADYUMDA BİLE TEZAHURAT YAPARAK YARDIMCI OLMUYORUZ KOSKOCA STADYUMDAN 250 KİŞİNİN SESİ CIKIYOR DİĞERLERİ SADCE OTURUYOR

velibircan
27.11.2007, 17:11
Tek kelimeyle mükemmel bir yazı

EyüphanAydın
27.11.2007, 17:15
VALLA MİLLİYET GAZETESİ YAZARINADA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ...

sivas_kangallı
27.11.2007, 17:36
çok güsel bi yazı ....paylaşım için tşkler..

omercoskun
27.11.2007, 17:49
en sonunda sivasımızdan bahseden birileri çıkmaya başladı oh be ...