Orijinalini görmek için tıklayınız : SİZCE YENİ BİR STADYUM MU YAPILSIN KAPASİTEMİ ARTT

Sayfa : [1] 2 3

mustafayildiz92
30.12.2007, 18:36
BENCE YENİ STAD YAPILMALIDIR.HEP DESTEK TAM DESTEK

bence yapılsın bu stad bize dar gelir

Divriği58-
30.12.2007, 18:40
EĞER ÜÇ KURUŞ PARAMIZ VARSA OYUNCULARIN ALACAKLARINIO ÖDEYELİM NE STADI HANGI PARAYLA YAPACAN AYRICA BU STAD I DAHGA DOLDURAMIYORUZ COK GEREKSIZ BI KONU SİTE YÖNETİCİLERİ TARAFINDAN SİLİNMESİNİ TALEP EDİYORUM

mustafayildiz92
30.12.2007, 18:45
BEN YANLIŞ BİŞEY YAPMADIM SADECE BİR KONU ACAIM DEDİM GALATASARAYIN PARASI MI VARDA YAPTIRIYOR SORARIM

sivas_kangallı
30.12.2007, 18:47
bencede stada gerek yok daha bunu dolduramıyoruz..

sampiyon_yigit
30.12.2007, 19:03
bencede dolmayan bi stad varken...

talha58
30.12.2007, 19:37
Değerli arkadaşlar hatırlarsanız yeni stadyum fikri zaten gğndemde idi önceden. Abdüllatif Şener bakandı o zaman. Ama bu stadın kapasitesinin artırılması kararı alınınca o fikirden vazgeçildi. Şu an stadımız yeterli. En az 15 sene yeter bence bize. Yalnız stadın çevre düzenlemesinde eksiklikler var. Park sorunu da halledilmiş değil. Bu konulara el atılmalı bence

velibircan
30.12.2007, 19:37
stad yaptırcak para nerede .

serkankeskin
30.12.2007, 19:39
fenerbahçenin stadı yirmibin kişilikken her maça onbeşbin kişi gidiyordu stat büyütülünce elli bin kişiye oynamaya başladılar yeni stat yapılınca maçahiç gitmeyenler bile yeni stadın hevesine gider bu işler böyledir

omercoskun
30.12.2007, 19:41
EĞER ÜÇ KURUŞ PARAMIZ VARSA OYUNCULARIN ALACAKLARINIO ÖDEYELİM NE STADI HANGI PARAYLA YAPACAN AYRICA BU STAD I DAHGA DOLDURAMIYORUZ COK GEREKSIZ BI KONU SİTE YÖNETİCİLERİ TARAFINDAN SİLİNMESİNİ TALEP EDİYORUM

katılıyorum şu an için gündeme böyle bir konun gelmesi yanlış önümüzde daha önemli ve aciliyeti daha muhim konular var

kösedağlı
30.12.2007, 19:42
yeni masraf kapasite artirimi ve yenileme daha güzel olur

Del Piero
31.12.2007, 17:40
Bence acilen yeniden bir stadyum yapılmalı hemde Rus'ların stadyumu gibi olmalı ısıtma sistemli felan filan... Sadece Futbol stadyumu olmalı arada atletizm pisti felan olmamalı 4 gen bir stadyum süper olur yakışır YİĞİDOLARA

Para konusuna gelince TOKİ yapıyor şimdi yer TOKİ'ye verilir..

gfb34
31.12.2007, 17:44
önce futbolcularının parası,gerekli transferler,OTOBÜS sonra stadyum.ama daha 15.000 kişilik stadı zor dolduruyoruz çok gereksiz olur...

yigido_furkan
31.12.2007, 17:47
biz kendi stadımızı dolduramıyoruz yenı stadı nasıl doldurucaz bnce bu stad bıze yeter 3 4 yıl kadar

sinan-58
31.12.2007, 18:14
bu stada hiç dakunmadan once yaptırsaydık olurdu ama artık bu star yenilendi yenisine gerek yok

GLoBe-Y-Gençlik
31.12.2007, 18:37
Ins Oda olur ILERDE neyse bızım ıcın sımdı sampıyonluk Onemlı

Divriği58-
31.12.2007, 18:41
BİDEFA BU SATADA SON 2 YILDA 7-8 TRİLYON PARA HARCANDI BU PARA ÇÖPE Mİ ATILSIN ÇOK GEREKSIZ VE SONUÇ VERMEYECEK BIR KONU EN FAZLA KALE ARKALARI YIKILIR BIRAZ DAHA YAKINA YAPILIR SONUCTA 2 YILDA 8 TRILYON HARCANMIS YIK YENISINI YAP OHOOO O MASRAFLA SIVASA FABRIKA YAP BINLERCE İŞSİZE AŞ VER İŞ VER

mustafayildiz92
31.12.2007, 19:08
ya ben fatihcan arkadasımıza katılıyorum TOKİ yapıyor hemde galatasaray nasıl yaptırdı futbolcularına para veremiyordu

muhsin koçak
07.01.2008, 04:43
http://img84.yukle.tc/images/9024kayseri-stad2.jpg

kayserinin yeni yaptığı stad bu,şimdi kapasiteyi mi artırırsınız,yeni bir stad mı yapılsın dersiniz onu bilemem.bazı arkadaşlar kulübün parasının olmadığından yakınıyorlar ama onlar heralde türkiye de hiç bir kulübün kendi stadını yapmadığını bilmiyorlar.öyle olsaydı gs aslantepeyi nasıl yapacaktı,ya da kayserisporun bu stadı yapmaya gücü yeter miydi?

mustafayildiz92
07.01.2008, 16:02
haklısın sonuna kadar muhsin abi takdir ediyorum diğer arkadaslarda belki bişeyler ogrenir

mustafa_kavak58
07.01.2008, 16:21
Bence yeni stadyum yapilmalidir cünkü uefa kupasina girerse orda daha cok seyirci gelir hem sivasspordan hemde karsiki takimdan

Ronaldinho
07.01.2008, 17:19
ya beyler boş konular açmayın...stadmış ilk önce bu stadı doldurun.bi adam dio ki galatasaray ın parası mı var?bu ne biçim bi zihniyettir...Galatasaray'ın parası yok ama kapı gibi UEFA kupası var başka hangi türk takımının öyle bi kupası var soruyorum size ;)

BAYPİPO
07.01.2008, 17:31
Bir şeye sahip olmak için önce hayal edeceksin sonra isteyeceksin gerisi Allah'ın izniyle gelir.Stad dolmuyor diyen arkadaşlara gelince sizde haklısınız ama bunlar zamanla olacak bazı şeyleri zamana bırakmak en güzelidir İnşaallah stadımızda olcak UEFA yada gideriz şampiyonlar liginede her şey ha deyince olmuyor...ama şuan için bencede yeni bir stad zor.

00058 EAGELS
07.01.2008, 18:11
ARKADASLAR STAD DOLMUYORMU ANLAMADIM SIZ GIDIN KAYSERI ATATÜRK STADINA BAKIN ACABA DOLUYORMU SIVASA MODERN BIR IKINCI STAD COK GEREKLI BUNU TOKI YAPAR VEYA BIR SPONSOR ÖRNEGIN ALLIANZ ARENA MÜNIH STADI ALLIANZ SIGORTA SIRKETI TARAFINDAN YAPILDI.

BIZIM SIVASLI SIRKETLERIMIZ ÖN AYAK OLUP BIR SPONSOR ILE BU YATIRIM GERCEKLESTIRE BILIR.

SANKI KAYSERI YENI YAPTIRDIGI STADI DOLDURACAK BIRAZ ZOR HA SÖZDE SIVASLI AHMAKLAR KAYSERIDE YASAYANLAR ELIN MEMLEKITINI KALKINDIRIP KENDI YURDUNU UNUTANLAR ISTANBULDADA KAYSERIDEDE ANKARADADA STAD DOLDURUR AMA KENDI ATA YURDU, EVLIYALAR SEHRI SULTAN SEHRI, YIGITLER DIYARI SIVASA GELINCE STAD DOLMUYORMUS EYVAH EYVAH YAHU AVRUPADA STADLAR SANKI FULL CEKIYOR YAZIK SIZ BU MANTIKLA DEVAM EDIN LAIK OLDUGUNUZ GIBI SIZI IDARE EDERLER.

YAHU DEVLET YATIRIM YAPARKEN SIVASA ELINDEN GELSE ZINDIK VERMIYECEK SIZ DAHA HALA UYUYUN ELLER MALI GÖTÜRÜYOR SIZ DAHA DEVLETCILIK YAPIYORSUNUZ.

DIKIM EVINI ELIMIZDEN ALIYORLAR.
YAKINDA TÜDEMSAS GIDERSE SASMAYIN SAKARYAYA IKINCI BIR TREN FABRIKASI YAPILDI YAKINDA ÜRETIME GECECEK HIZLI TREN ÜRETECEK SONRASI MALÜM SIRA TÜDEMSASI KAPATMAYA GELECEK.

DUBLE YOLLARINIZ HAYIRLI OLSUN TASLI DERE YENI BITDI INSAATI AMA DIKKAT BADALLARA DÜSMEYIN BU KISDA SIZI O BADALDAN ERDOGAN BILE KURTARAMAZ. YARIN SIZE DER " BANAMI SORDUNUZ"

HER SEY BENIM ASLANIM SIVASIM ICIN GERISI HIKAYE KARSI OLAN GITSIN EKONOMI HOCALIGINI ISTANBULDA ANKARADA KAYSERIDE YAPSIN BU SITEDE BAGZI BASLIKLAR ACILDIGI ZAMAN BAGZI TIPLER HEMEN MUHALEFET OLUYOR.

HER SEY VATAN ICIN HER SEY SIVAS ICIN

YENI STAD SANA NAZAR BONCUGU GIBI YAKISIR ASLANIM SIVAS.

sivassporummm58
08.01.2008, 23:27
Bazı arkadaşlar takımımızın stat yapacak parası olmadığını ve bunun için yapmaması gerktiğini söylemişler.Arkadaşlar stadı zaten klup yapmaz böyle birşey olur mu hiç.Ayrıca stadın dolmaması sadece kısa vadede bir sorun yani bundan 10 yıl sonra da yapılacak olan stad dolmayacak diye birşey olabilir mi.Yapılacak stad zaten 1 yıllık için yapılmıyor 30-40 bilemedin 50 yıl boyunca kullanılıyor.Sivasımıza da yeni bir stad yapılması hiç fena bir fikir değil.

muhsin koçak
09.01.2008, 02:42
ya beyler boş konular açmayın...stadmış ilk önce bu stadı doldurun.bi adam dio ki galatasaray ın parası mı var?bu ne biçim bi zihniyettir...Galatasaray'ın parası yok ama kapı gibi UEFA kupası var başka hangi türk takımının öyle bi kupası var soruyorum size ;)

arkadaşın muhattabı benim anladığım kadarıyla o yüzden kendisine cevap vermek durumundayım!bak arkadaşım anladığım kadarıyla sen önce gs lı sonra sivassporlusun bunu inkar etme ve sadece sivassporlu olmayı becermeden de bu sitede yorum yapma.stad işi para işi değil önce bu konuda seninle anlaşalım,sana buradan bi çok örnek verebilirim ama konuyu uzatmmadan kayserinin stadının nasıl yapıldığının hikayesini anlatayım sana da herkesede ibret olsun.malum kayseri her geçen gün daha da gelişen bir ilimiz ve adamlar her konuda dünya standartlarını zorluyorlar,stad konusunda da öyle.ne alakası var diyeceksin şimdi? çok alakası var sivasta olduğu gibi kayseride de stad şehrin içinde kalmıştı ve yeri çok değerlendi,adamlar yeni yapılan stada karşılık eski stadın yerini verdiler ve görmüş olduğunuz o muhteşem stadı beş kuruş kulübün kasasından para çıkmadan kayserispora kazandırdılar.yoksa kadir has babasının hayrına yaptırmadı o stadı.şimdi sen sorarsın ki 4 eylül sivasın en güzel yerinde o zaman biz niye yapmıyoruz? o zaman ben de sana şunu sorarım; bu yer için 50-60 milyon dolar para harcayıp yeni stad yapacak,sonra da dönüp bi o kadar daha harcayıp yatırım yapacak,var mı öyle bir babayiğit 7 milyon sivaslının içerisinde,yahut bu yer bu kadar eder mi?etmezzzzz!buraya 10 milyon doları verecek adam dahi çıkmaz türkiyede.amaaaaaaaaaa! biz sivaslılar olarak birbirimizin gözünü oymayı bırakır ve her kes kazandığını sivasta değerlendirirse,bunu başarabilirse sivaslı bir gün;işte o zaman kayseri gibi küçüklere hayran hayran bakmayı bırakıp,sivasımızla ,sivaslılığımızla övünebiliriz.STADINDA KRALINI YAPARIZ!!!!!!!!! VE HER KES BİLSİN Kİ BİR ŞEHİR İSMİYLE TEK BAŞINA BİR ANLAM İFADE ETMEZ,O İSME MANA KAZANDIRACAK OLANLAR O ŞEHRİN İNSANLARIDIR.

pusat_abbas
09.01.2008, 08:12
bence fazla uçmayalım herşey sabırla olur biz buralara sabırla geldik yavaş yavaş emin adımlarla ama inmeyide hiç düşünmüyoruz demem oki başarının ardından stadta gelir parada şampiyonlukta ama yeterki biz sabırlı ve duyarlı olalım

zaralım 58
09.01.2008, 08:52
yeni bir stad yerine tribünlerin tamamı kapatılsa daha güzel olur

HaSiVasLıM58
09.01.2008, 09:27
Stada harcanılacak para en az minumum 30 milyon usd dir..Yani Kaç tane Mehmet Yıldız gb Futbolcu Transfer eder.Yükümüz zaten fazla (Yönetimin)Tüm 50 Milyon Anadolu Ve Milyonlarca Sivaslı Sivasspor dan bir şeyler bekler ve yönetimde bizleri güldürmek heyecanlandırmak anlatılmaz günler yaşatmak ister ..Bu saydıklarımı yapmasıda çok kolay değil;ekip çalışması para ister birlik beraberlik ister tamamıyla ekip işidir..Yönetimin üstünde o kadar şu an yük varki üzülerek söylüyorum ilk yarıda yapmadığımız hataları inanın yapacağız çünkü heyecanlıyız..Kim istemez yoksa toprağı sürüp gübresini atıp tohumunu dikip sulayıp çapalayıp sulayıp daha sonra emeğin karşılığını biçipde bir amaç sonucu bir şeyler kazanmasını..?Yönetimde ister ama hasat bazı senele umduğundan fazla şaşırtıcı bir şekilde bazı seneler ise hiç mahsül vermeyebilir..Eğer mahsül iii ise o çiftçi nin o güneşde adeta simsiyah olduğu adeeta alnından damlayan o terin a deta o susuzluğunu yorgunluğunu hasat sonu unutur gider yüzü güler samimi güler yüzlü bir hal olur..Onun için bizde Sivasspor umuza (Hasatımıza)ii bakalım hepimizin sonunda ALLAH ın izini ile YÜZLERİMİZ Gülsün..BAŞKA SİVAS İSTESENDE YOK..!!

kurtay58
09.01.2008, 09:27
Stadın yeri maddi açıdan çok değerli. Orasını Stad karşılığında bir inşaat firmasına vererek, karşılğında yeni bir 12.000 kişilik kutu gibi komple kapalı, sadece futbol stadı çok güzel olurdu.

HaSiVasLıM58
09.01.2008, 09:31
ARKADASLAR STAD DOLMUYORMU ANLAMADIM SIZ GIDIN KAYSERI ATATÜRK STADINA BAKIN ACABA DOLUYORMU SIVASA MODERN BIR IKINCI STAD COK GEREKLI BUNU TOKI YAPAR VEYA BIR SPONSOR ÖRNEGIN ALLIANZ ARENA MÜNIH STADI ALLIANZ SIGORTA SIRKETI TARAFINDAN YAPILDI.

BIZIM SIVASLI SIRKETLERIMIZ ÖN AYAK OLUP BIR SPONSOR ILE BU YATIRIM GERCEKLESTIRE BILIR.

SANKI KAYSERI YENI YAPTIRDIGI STADI DOLDURACAK BIRAZ ZOR HA SÖZDE SIVASLI AHMAKLAR KAYSERIDE YASAYANLAR ELIN MEMLEKITINI KALKINDIRIP KENDI YURDUNU UNUTANLAR ISTANBULDADA KAYSERIDEDE ANKARADADA STAD DOLDURUR AMA KENDI ATA YURDU, EVLIYALAR SEHRI SULTAN SEHRI, YIGITLER DIYARI SIVASA GELINCE STAD DOLMUYORMUS EYVAH EYVAH YAHU AVRUPADA STADLAR SANKI FULL CEKIYOR YAZIK SIZ BU MANTIKLA DEVAM EDIN LAIK OLDUGUNUZ GIBI SIZI IDARE EDERLER.

YAHU DEVLET YATIRIM YAPARKEN SIVASA ELINDEN GELSE ZINDIK VERMIYECEK SIZ DAHA HALA UYUYUN ELLER MALI GÖTÜRÜYOR SIZ DAHA DEVLETCILIK YAPIYORSUNUZ.

YAKINDA TÜDEMSAS GIDERSE SASMAYIN SAKARYAYA IKINCI BIR TREN FABRIKASI YAPILDI YAKINDA ÜRETIME GECECEK HIZLI TREN ÜRETECEK SONRASI MALÜM SIRA TÜDEMSASI KAPATMAYA GELECEK.

DUBLE YOLLARINIZ HAYIRLI OLSUN TASLI DERE YENI BITDI INSAATI AMA DIKKAT BADALLARA DÜSMEYIN BU KISDA SIZI O BADALDAN ERDOGAN BILE KURTARAMAZ. YARIN SIZE DER " BANAMI SORDUNUZ"

HER SEY BENIM ASLANIM SIVASIM ICIN GERISI HIKAYE KARSI OLAN GITSIN EKONOMI HOCALIGINI ISTANBULDA ANKARADA KAYSERIDE YAPSIN BU SITEDE BAGZI BASLIKLAR ACILDIGI ZAMAN BAGZI TIPLER HEMEN MUHALEFET OLUYOR.

ADAMLAR KAYSERİLER İMF GB GARDAŞ NE EDERSİN NERDEYSE İMF Yİ BIRAKIP KAYSERİ'LİLERDEN BORÇ PARA ALACAK DEVLET..!!

HaSiVasLıM58
09.01.2008, 09:34

BU ARADA TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK ORGANİZE SANAYİ SİTESİ VE TÜRKİYE NİN İLK 500 ŞİRKETTEN İLK 17 Sİ VE BİTMEDİ 50 ÜZERİNDE MARKA...Parasızlığın gözü kör olsun biz ise..

mayklayk
09.01.2008, 09:53
bizim otobüs alacak paramız yok stadı nasıl yapacagız güzel olur ama zorr

mustafayildiz92
09.01.2008, 10:50
yav ronaldinho isimli arkadasım sen fenrbahcenin eski satdını zor doldurduğu günleri hatırlarsın belkide fenerbahce bir stad yaptı aziz baskan sayesinde bos gunu olmuyo formada satıyor hersey yapıyor her takımın taraftarı emin olunki sırf stadı gormek için gitmiştir bi stadımız daha iyisine layık değilmiiiiii

yerliturkuaz
09.01.2008, 11:16
SİVASIMIZ LİDERLİĞE OYNADIĞINDAN BERİ STADIMIZ 15 BİNİ GÖRMEYE BAŞLADI EĞER ŞAMPİYON OLUR VE BUNUN DEVAMINI DA GETİRİRSEK İLERİDE NEDEN OLMASIN ŞUAN KULUBÜN BÖYLE BİR MALİ KÜFLETİN İÇİNE GİRECEĞİNİ HİÇ SANMYIRUM ZATEN ÜÇ KURUŞUMUZ VAR BİDE STAD İÇİN PARA HARCAMAMALIYIZ

nuri_58
09.01.2008, 14:14
yeni stada gerek yok yenisi yapılmaya başlansa ortalama 1 yılda biter o kadar zamanda şimdiki stadın kapasitesi 2 katına çıkartılır...

Agcalli
09.01.2008, 19:33
Abi biz daha transfer yapamıyoruz, takıma otobüs alamıyoruz arkadaşlar yeni stattan bahsetmişler. Tamam güzel olur takımın ihtiyacı var, taraftar için modern bir stat şart ama klubün içinde bulunduğu durumuda gözardı etmeyelim. Bazı arkadaşlar sponsorluktan bahsetmişler ama arkadaşlar biz Sivaslı iş adamlarından daha zorla üç beş kuruş yardımı zorla alıyoruz, koskoca statdyum için kimi bulacağız. Biraz gerçekci olalım arkadaşlar.

velibircan
09.01.2008, 19:54
kayseri yeni stad yapıyor...gs yeni stad yapıyor...şanlı urfa yeni stad yapıyor...konyasporda başlıo..

inşallah ilerde sıkıntıları aştıktan sonra bizimde yeni stadımız olur

yigido_adem
09.01.2008, 20:39
evt bencede yapişlmasi lazim sivasimiza yakisir bence sart

samet yıldız
09.01.2008, 20:47
para olsa bile
stadı dolduracak taraftar yok

mnt3
09.01.2008, 21:11
bence yeni stat tartışması gereksiz.sivasın kapasitesine göre uygun bir stat bence.gayet güzel de modernize edildi.sivassporun en önemli gündemi bence devamlı gelir getirecek kaynaklarının olması mesela mülkiyeti kulübümüze ait bir benzinlik olabilir

EyüphanAydın
09.01.2008, 21:21
İleride İnş.O Paramızda Olucak Artık Stadıda Yenileriz

TUNA_TNK
09.01.2008, 21:35
arkadaşlar bize stad değil 90 dakika destek olacak bir taraftar gerekli bizim stadımızın kapasitesi 15 bin olmasına ragmen stad çoğu maçta boş kalıyor...
bence bu stad yeterde artar bile.

oguzhan_1616
12.01.2008, 13:06
BENCE YENİ STAD GEREKSİZ KALEARKALARI DEGİSSİN MARATON VE KALERARKASININ UZERİ KAPANSIN ZATEN STAD UEFA KRİTERLERİNE UYGUN

mucahit_58
12.01.2008, 13:34
arkadaşlar bize stad değil 90 dakika destek olacak bir taraftar gerekli bizim stadımızın kapasitesi 15 bin olmasına ragmen stad çoğu maçta boş kalıyor...
bence bu stad yeterde artar bile.

1. olarak çok alakasız bir konu olmuş. 2. olarak alıntı yaptığım arkadaşa katılarak şunları eklemek istiyorum, biz daha normal stadı dolduramıyorken yeni stada ne gerek var, onuda geçtim gelenlerin yarısı tezaruhat yapmak yerine tiyatro izler gibi çekirdek yiyerek maç izliyor. 10.000 çekirdekçi daha gelip tiyatro izlesin diyemi arttırmak istiyoruz kapasiteyi? şuanki haliyle tam dolduramıyorken..

hollywarnrvn
12.01.2008, 13:43
ne gereksiz bir konu ya ne gerek var zaten dolmuyo

58gürünlü35
12.01.2008, 13:56
Stada gerek yoq hem stadı dolduramıyoruz hemde bütcemız cok dar stada gerek yoq !

maxpower51
12.01.2008, 16:00

devlet bazılarına bedava yapıyor stadı bizede yapsın kardeşim öyle iş mi olur yarın avrupaya maça çıkcaz böylemi çıkalım nasıl onlara yaptıysa stadı eşitlik için herkeze yapmalı :mad:

sinan-58
12.01.2008, 16:24
BENCE YENİ STAD GEREKSİZ KALEARKALARI DEGİSSİN MARATON VE KALERARKASININ UZERİ KAPANSIN ZATEN STAD UEFA KRİTERLERİNE UYGUN

maratonun üsttü çoktan kapandı

cebrail_58
12.01.2008, 17:09
yani stad yabila bilir amam ilerdeinş

nL58
13.01.2008, 02:28
bencede gerek yok zaten herkes cekirdek yiyor aslinda stadin kapasiteyi arttirirsak cekirdek satanlar icin iyi olur :D

babacann
13.01.2008, 05:53
Stad bizim için şu aşamada gerekli değil diye düşünüyorum.Mevcud stadımız tamamen kapanacak inşallah,bu sezon bitiminde kapalı ve kapalı tirübün yanlarındaki açıklar yeni maraton tirübünün görüntüsünü alacak,bu kısımlarda yapılınca sadece kale arkaları kalıyor onlarda seneye inşallah.tamamen kapalı olan bir stad ,bize fazlasıyla yeter sanırım.Daha büyük bir stad için hem erken hemde taraftar olarak hazır değiliz,düşünsenize 30 bin kapasiteli bir stada 10 bin kişi geldiğimizi,düşünmesi bile kötü,hazır olduğumuz zaman yapılmalıdır bence.

serhatcan
13.01.2008, 07:57
BENCE YENİ STAD YAPILMALIDIR.HEP DESTEK TAM DESTEK

bence yapılsın bu stad bize dar gelir

YAW KARDEŞŞ.. BU STADI DOLDURUYORMUYUZ Kİ DAHA BÜYÜK STAD İSTİYORSUN.STADIN DOLMASI İÇİN DE EKONOMİK RAHATLIK LAZIM. SİVASTAYSA İŞSİZLİK HAT SAFHADA SEN YENİ STAD YAPIYORSUN.BU NE YAMAN ÇELİŞKİ. İŞSİZLER Mİ GİDİP BİLET ALACAK. BENCE3 BU STAD SİVASSA YETER. HER MAÇTA BUNU DOLDURALIM YETER.

altuntas58
13.01.2008, 08:52
Bence 4 eylülün bu günkü kapasitesi sivassporun en az 5 sene ihtiyacını karşılıyacak durumda ama bazı arkadaşlarıma katılıyorum nedenine gelince Arkadaşlar mesele stadyum yapılması değil mesele türkiyedeki cifte standart uygulanması böyle ayrımcılık olmazki sivasta veya anadolunun her hangi bir ilinde genclerimizin değil top oynuyacağı düzgün sahaları bile yokken bir soyunma odaları bir futbol topuları bir forması bir kramponu yokken adamlar tutmuşlar galatasaraya 250 milyon dolarlık stadyum ve alış veriş merkezleri yüzlerce daire cevre düzenlenmesi yollar otobana bağlantı vesaire yapıp teslim edecekler galatasarayın alisamiyen stadyumunun yanında sadece 2000 m2 yeri var onuda zamanını,da yine devlet peşkeşcekmiş sırf bu el kadar arsayı öne sürerek dünyanın en modren stadyumumnu yapıyorlar nerde o yoğurdun bolluğu getisinlerde bizde yiyelim kimin malı ile kime peşkeş cekiliyor kim bu galatasaray uzaydanmı geldi türkiyede yanlız o takımmı var yüzlerce amatör kulübün kapısına elektiriğini suyunu yatıramadı diye kilit vurulurken bu ne pehriz bu ne lahana tuşusu oy kaygısına düşün ey gafiller ey siyasiler tüyü bitmemiş yetimin hesabını allah sizden soracaktır yapılan bu cifte standartın hesabını ve harcanan paranın adil dağıtıldığını söyleyebilirmisiniz içinde eğer bir kuruş hakkım varsa heram zehir zıkkım olsun hakkımda var ben bu ülkede 25 sene calıştım 25 sene vergi ödedim benim senin vergilerimiz ile bu stadyumu yaptılar yazık yazık yazık

mustafayildiz92
13.01.2008, 18:18
bence gerekli kim ne derse desin ilerde işimize yarar

TS58
13.01.2008, 18:23
Bence lüzum yok.Bugün de gördük yine susmuş taraftar yine boş Trübünler.

alem_halil
13.01.2008, 18:39
abi sen hangi taraftaydın sivasspormu ts mi...
ayrıca neden hiç gerek olması bugunki soğuk çok feciydi bence çok kişi bile geldi...

antitoksidan
14.01.2008, 14:45
Bence de yaplımalı Türkiye'nin 4 bir yanında SİVASSPOR'lu taraftar var sezon sonunda ŞAMPİYONLAR LİGİ'ne gidersek(inşallah) maçları şehir dışından da taraftar gelir bu yüzden de yeni bir stad yapılmalı ya da stadımız büyütülmeli

Buraq58
14.01.2008, 14:52
Değerli arkadaşlar hatırlarsanız yeni stadyum fikri zaten gündemde idi önceden. Abdüllatif Şener bakandı o zaman. Ama bu stadın kapasitesinin artırılması kararı alınınca o fikirden vazgeçildi. Şu an stadımız yeterli. En az 15 sene yeter bence bize. Yalnız stadın çevre düzenlemesinde eksiklikler var. Park sorunu da halledilmiş değil. Bu konulara el atılmalı bence

ercis
19.01.2008, 04:58
Arkadaslar kanaatimce yeni stad gereklidir cunku mevcut stad kucuk ve basari gecici olur. Simdi Avrupa maclarimizi 16.000 binlik staddami oynamak guzel yoksa 30-40 binlik stadtami daha guzel olur. Arkadaslar buyuk dusunelim ve buyuk oynayalim. Ama once sunu dile getireyim. Eger mevcut stad dolmuyorsa bu suc tarftarimiz,yonetim ve organizsasyon bozuklugundandir. Simdi sampiyonluguna oynuyorsun ve stad dolmuyor ve buda demektirki bazi yerlerde aksakliklar vardir. maclarda kac tane ogrenci gelmekte. kac tane aile gelmekte simdi bu iki kesimi stad'a cekmeliyiz. Yonetim belli araliklarla bazi oyunculari ile belli araliklarla tum okullari ziyaret edecek ve ogrencilerle siki bir iletisim kurulacak. Yonetim bilet satislarinda sadece giselerle gecinmiyecek ve buyuk alis veris merkezleri ile anlasmalar yapacak. bunu daha cok genis sekilde aciklayabilirim ama simdilik bukar.
Yeni stad sart demistim. Simdi soyleyeceklerim belki hosunuza gitmeyebilir ama futbol'dur bu. Sene sonu yildizlarimizi satalim ki yildizlarda istanbul takimlarinda boy gostermeye can atiyorlar. Buradan gelecek para ilede stadimizi buyutelim. tabiki yavas yavas tipki fenerbahcenin yaptigi gibi. ki boyleliklede kulubte zorlanmaz. Stad ne kadar buyuk olsa gelirlerde o kadar buyuk olur. boyle yapmasak bu basari gecici olur. Cunku bu daha once hem Turkiyede ve hemde avrupa takimlarinda gorulmustu.
Bundan sonra yapacaklarimiz
1;Satdimizi buyutmek
2;Fainansal yonde kalici ve koklu adimlar atilmali. ki bu cok onemli. her zaman cikip yardim toplanamaz. kulube para akacak girisimler artilirmali ve gelecek saglamlandirilmalidir.ki ben zaten yonetime bu yonden guveniyorum.

Kuiflex
19.01.2008, 11:11

Katılıyorum kardeşim...Fuzulî işler yerine stad ıslahı daha makûl

Yigido DogaN
21.01.2008, 21:02
YAA HEM UCUZ HEMDE GOSTERISLI OLUR ABICIM BJK NIN MODELI GIBI STAD ZEMININI 15 METRE KAZ VE TRIBUNLERI SAHAYA BIRLESTIR FB MODELI GIBI HEM 3..4 AYDA BITER VALLA OZAM RAHAT 30 BIN OLUR DIORUUM

şafak58_35
21.01.2008, 21:09
bence stad işi ii olur ama benim bildiğim ve duyduğum kadar sivasımızın yeterince tesisleri yok bence önve tesis işinden başlanmalı çünkü bu olay stad kadar önemli bir olay arkadaşlar haa bu sorun tamam olursa tabiki sivasta yaşıyan hemşerilerimiz güzel bi modern stadta maçlarını izlesin bizde uzakta olsak bundan büyük keyf alırız..herkese izmirden sevgiler

mustafayildiz92
26.01.2008, 17:27
Turkcell Süper Lig'in 20. haftasında lider Sivasspor ile Fenerbahçe arasında pazar günü oynanacak karşılaşma öncesi Sivas 4 Eylül Stadı'nın zemini brandayla örtüldü.

Sivas 4 Eylül Stadı'nda saha zemininde incelemelerde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, saha zemininin futbol oynamaya elverişli olduğunu belirterek, "Şu an için sahanın sadece şeref tribünün ön tarafı olan, gölgede kalan küçük bir kısmında az bir buzlanma var. Sahanın geneline baktığınızda bir sorun yok. Futbol oynamaya elverişli" dedi. Hafta sonu hava tahminin kar yağışlı olduğunu belirten Kılıç, bu nedenle sahayı kardan korumak için zeminin üzerini branda çektiklerini sözlerine ekledi.

Saha zeminini incelemeye gelen Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ise, saha zemininin futbol oynamaya elverişli olmadığını söyleyerek, "Saha zemininde buzlanma var. Hafta sonu kar yağma ihtimali de var, saha zemini iyi değil. Daha önce alttan ısıtmalı bir saha istediğimizi, Kayseri 30 bin kişilik stat yaparken bizim de 40 bin kişilik stat yapmamız gerektiğini söylemiştim. İdeallerimizi başarmak ve ufkumuzun açılması için gereken şeyler bunlardı. Bunu anlatmaya, bunu söylemeye çalıştım. Yapmadılar, yapmadılar, yapmıyorlar. Avrupa'ya gittiğimizde saha şartları nedeniyle maçlarımızı burada oynayamayız. O zaman Kayseri'ye gideceğiz, onlardan rica edip, orada oynayacağız. Sahanın böyle olmasından dolayı burada oynayamayacağız" diye konuştu.

YAPILMASIN DİYENLER OKUMUŞTUR UMARIM

mustafayildiz92
26.01.2008, 17:28
FENERBAHÇE MAÇINDA UMARIM BİR SÜPRİZ KARŞILAMAZ BİZİ

Turkcell Süper Lig'in 20. haftasında lider Sivasspor ile Fenerbahçe arasında pazar günü oynanacak karşılaşma öncesi Sivas 4 Eylül Stadı'nın zemini brandayla örtüldü.

Sivas 4 Eylül Stadı'nda saha zemininde incelemelerde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, saha zemininin futbol oynamaya elverişli olduğunu belirterek, "Şu an için sahanın sadece şeref tribünün ön tarafı olan, gölgede kalan küçük bir kısmında az bir buzlanma var. Sahanın geneline baktığınızda bir sorun yok. Futbol oynamaya elverişli" dedi. Hafta sonu hava tahminin kar yağışlı olduğunu belirten Kılıç, bu nedenle sahayı kardan korumak için zeminin üzerini branda çektiklerini sözlerine ekledi.

Saha zeminini incelemeye gelen Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ise, saha zemininin futbol oynamaya elverişli olmadığını söyleyerek, "Saha zemininde buzlanma var. Hafta sonu kar yağma ihtimali de var, saha zemini iyi değil. Daha önce alttan ısıtmalı bir saha istediğimizi, Kayseri 30 bin kişilik stat yaparken bizim de 40 bin kişilik stat yapmamız gerektiğini söylemiştim. İdeallerimizi başarmak ve ufkumuzun açılması için gereken şeyler bunlardı. Bunu anlatmaya, bunu söylemeye çalıştım. Yapmadılar, yapmadılar, yapmıyorlar. Avrupa'ya gittiğimizde saha şartları nedeniyle maçlarımızı burada oynayamayız. O zaman Kayseri'ye gideceğiz, onlardan rica edip, orada oynayacağız. Sahanın böyle olmasından dolayı burada oynayamayacağız" diye konuştu.

yanaray
26.01.2008, 19:50
iyii dioosun daa ... gönül isterkii 70 bin kişilik stad yapılsın para varsa ..

esse_58
26.01.2008, 20:04
kardes bole bı onerı sunmus dogru veya yanlış abartılmasına gerek yok unutmayın hersey memleketımız ıcın sonucta onun daha gusel olması ıcın bole abartı cıkıslara gerek yokkkk fıkırler dogru yanlıs saygı duyalım bızede bu yakısırr cunku bız sıvaslıyız___

ercis
27.01.2008, 00:45
Her zaman belirttim ginede soyluyorum yeni stad mutlaka yapilmali. Gunumuz futbolunda 16 binlik stadlar kucuk sayilir. Dusunsenize yarin avrupada oynayacagiz o buyuk takimlar buraya gelecek adamlar konya,trapzon veya kayseri kulupleri gibi bir iki otobuslerle gidip gelmiyorlar adamlar gelince ucak dolusu geliyorlar. ki buda kente doviz akimi demek. her ne yonden bakilirsa bakilsin bu stad ihtiyactir. baska forumda Seyrantepe de hukumet GS'ye stad yapiyor demistim ve karsida cikmistim, ki neden devletimiz bizede yaptirmiyor. Cunku bizim daha cok ihtiyacimiz var....

MsCPorTaL
29.01.2008, 09:30
stadın yerı ve mekanı iyiyse kapasiteside arttılacak gibi müsaitse yenisine gerek yok tek tek trübünler yıkılsın aynı yere sadece kalearkaları yenilensin maraton trübünüde zaten iyi o kalsın bence kapalıyıda artık modern hale getirebilirler

Rallim58
29.01.2008, 09:54
İstersen Olimpiyat stadyumunun projesini tip proje olarak Sivas'a uygula. Hangi taraftara yeni stad. Bize stad değil;

TAKIMINI DESTEKLEYEN YİĞİDO LAZIM

ferhat_58_oğuz
29.01.2008, 09:57
DOSTLARIM STATDAN ÖNCE TEZAHURAT YAPAN TARAFTAR LAZIM YOKSA 50 BİN KİŞİ GELMİŞ ÇEKİRDEK YİYEREK MAÇ İZLEMİŞ NE ÖNEMİ VAR ÖNCE ÇILGIN TAKIMINI TEZAHURATIYLA COŞTURAN YÖN VEREN 12 . ADAM OLAN TARAFTAR LAZIM HİÇ KİMSE KUSURA BAKMASIN UMARIM BANA KATILIYOSUNUZ

ercis
30.01.2008, 02:11
Yeni stad gercekten harika olmus ama gunumuz futbolu icin yeterli degildir. Galatasaray'a Seyrantepe'yi feda edip onlara bedeva stad yapanlar bir stad'ta Sivastepe'ye yapmalari gerekmektedir. Sivaslilar bunun icin kenetlenip kanpanyalar yapmalilar. Cunku onlarin degil bizim ihtiyacimiz vardir.

muhsin koçak
30.01.2008, 04:05

YAPILMASIN DİYENLER OKUMUŞTUR UMARIM

bazı kayserili dostlarımız bu topiğe kendi sitelerinde yer vermişler,elin ağzı torba değilki büzesin neler söylemişler neler,bi tanesi işi iyice abartıp konuyla ne ilgisi varsa k.erciyesi bile bizim küme düşürdüğümüz bayağılığını gösterebilmiş,sanki erciyes o maçı kazansaydı kümede kalacaktı.neler söylendiğini merak edenler www.kayserispor.com dan okuyabilirler ama ben tavsiye etmiyorum okumanızı.Ne söyleyeyim ki koyun geldik koyun gidiyoruz.

ali5800
31.01.2008, 00:05
ya sanki bir yere yeni yapacaklar diye duymuştum ama:S yanlış olabilir belki

ali5800
31.01.2008, 00:07
bisim stadtımız paramıza göre gs maçına gidnler görmüştür adamlarda para var ama stadt yok be 10-15 yıllık demirden yapıl 25 metre uzunluğun da merdivenker yanında boş çöplük bu gibi stadtlardan daha ii ama en iisi olmasını isterim neden olmasın

Yiğiter
31.01.2008, 00:11
yeni ve modern bir statta her hafta 25.000 kişiye oynayacağımıza adım gibi eminim...pek çok kişi özellikle bayanlar stadın bu şekilde olmasından maça gelmiyor..

sivas_sevdamiz
31.01.2008, 00:14
bence bi 5 sene filan yeni stad yapılamaz... Keşke yapılsa ama...

SenSetik
31.01.2008, 00:16
boşyere hayal kurmayalım Sivasa kimse stad falan yapmaz.....
en az 10 sene.....

Yiğiter
31.01.2008, 00:19
boşyere hayal kurmayalım Sivasa kimse stad falan yapmaz.....
en az 10 sene.....

abdullatif şener olsa yapılırdı ama bizim pısırık,beceriksiz menfaatçi vekillerimizle değil bir stad kazanmayı elimizdeki dikimevini ve devlet malzeme ofisini kaybettik....ne denir ki başka...:mad::mad::mad:

sivasın1uşağıbg
31.01.2008, 00:21
stada gerek yok ama cevre düzenlemesine gerek var bence

SenSetik
31.01.2008, 00:24
stada gerek yok ama cevre düzenlemesine gerek var bence

düzenlenecek alan yokki doğru dürüst....
aslında en mantıklısı daha geniş alana büyük bir otoparkı ve alışveriş merkezi olan yeni bir stad yapmak amma nerde o yiğit Sivasa o stadı getirecek.....

yiğiterin de dediği gibi... şener gitti, sivas bitti....

Yiğiter
31.01.2008, 00:29
düzenlenecek alan yokki doğru dürüst....
aslında en mantıklısı daha geniş alana büyük bir otoparkı ve alışveriş merkezi olan yeni bir stad yapmak amma nerde o yiğit Sivasa o stadı getirecek.....

yiğiterin de dediği gibi... şener gitti, sivas bitti....

o da olmaz merak etme...

şuan alışveriş merkezi yapılacak bir iki güzel yer var..

1. terminalin arazisi
2.eski sanayi

ikisi de birilerine peşkeş çekilecek bundan şüphe duylmasın..

jakobieen
31.01.2008, 00:35
bence onca masraf edip yeni stad filan yapmaya gerek yok gayet güzel bi stadımız var.. her sene yeni düzenlemeler yapılıyo zaten ayrıca kapasiteside tam sivasıma göre...

SenSetik
31.01.2008, 00:41
bence onca masraf edip yeni stad filan yapmaya gerek yok gayet güzel bi stadımız var.. her sene yeni düzenlemeler yapılıyo zaten ayrıca kapasiteside tam sivasıma göre...

trübünler biraz daha stada yakın ve dik olsaydı bence hiç bir problem yoktu...
ama aslına bakarsan herşey sorun stadta.
arabayla gelemiyorsun...girişler ve çıkışlar yetersiz..saha kışın buz yapıyor vs....vs......yani yeterli ve modern bir stad değil bence..

Bahattin
31.01.2008, 00:47
daha futbolcu alamiyoruz stat parasini kim verecek sivasli is adamlari kose bucak saklaniyor.....

yiğide58
31.01.2008, 00:47
bir stad yaptırmak çok kolay bir iş değil bu işin içine girilmeden herşeyin düşünülmesi gerekiyor bence şu durumda yeni bir stad projesi sivas için biraz lüxe kaçıyor.

henüz görmek nasip olmadı inş en kısa zamanda bende o atmosferi yaşarım :)

ercis
31.01.2008, 00:48
Ya arkadaslar sizler niye bukadar kafa yoruyorsunuz ben burada gunlerdir Devlet seyrantepe'yi galatasaray'a feda edip ve o tepenin adinida aslan tepeye cevirip adamlara bedeva stad yapiyor ki kayseride ve diger bir & iki sehir'de yapilan stadlarida saymadim. Madem cogumuz yeni stad istiyoruz neden bir kanpanya baslatip devlet Galatasaray'ya yer ve stad veriyor neden bir stad'ta SIVAS'a yapmasinlar. Birlikte olup bunu hal ederiz ki ustelik unutmayalim ki ola bilir cunku hatirlarsaniz futbol federesyonu avrupa futbol sanpiyonasina aday olamk istiyor ki buda daha cok yeni stad ihtiyacimiz var ve bunlardan birisinide SIVAS'a yapsinlar.

jakobieen
31.01.2008, 00:49
trübünler biraz daha stada yakın ve dik olsaydı bence hiç bir problem yoktu...
ama aslına bakarsan herşey sorun stadta.
arabayla gelemiyorsun...girişler ve çıkışlar yetersiz..saha kışın buz yapıyor vs....vs......yani yeterli ve modern bir stad değil bence..

dur daa her şey zamanla :) bi 10 yıl öncesi ile kıyaslarsak stadı bi 10 yıl sonrası için çok umutluyum ben..

Bahattin
31.01.2008, 00:49
senin bu yaptin cok yanlis cunku o kadar dusunuyorsan sorarim sana takima destek veren ne kadar insan var sampiyon olacaz dedik herkes guluyor

jakobieen
31.01.2008, 00:54
henüz görmek nasip olmadı inş en kısa zamanda bende o atmosferi yaşarım :)

sen daha gerçek yiğide olamamışın o vakit :) cimbomla oynayacağımız şampiyonluk maçına bekleriz :)

Yiğiter
31.01.2008, 00:54
sen daha gerçek yiğide olamamışın o vakit :) cimbomla oynayacağımız şampiyonluk maçına bekleriz :)

biz o maça kadar şampiyonluğumuzu ilan etmiş oluruz zaten :D

ercis
31.01.2008, 00:56
Ya arkadaslar sizler niye bukadar kafa yoruyorsunuz ben burada gunlerdir Devlet seyrantepe'yi galatasaray'a feda edip ve o tepenin adinida aslan tepeye cevirip adamlara bedeva stad yapiyor ki kayseride ve diger bir & iki sehir'de yapilan stadlarida saymadim. Madem cogumuz yeni stad istiyoruz neden bir kanpanya baslatip devlet Galatasaray'ya yer ve stad veriyor neden bir stad'ta SIVAS'a yapmasinlar. Birlikte olup bunu hal ederiz ki ustelik unutmayalim ki ola bilir cunku hatirlarsaniz futbol federesyonu avrupa futbol sanpiyonasina aday olamk istiyor ki buda daha cok yeni stad ihtiyacimiz var ve bunlardan birisinide SIVAS'a yapsinlar.

arkadaslar lutfen dediklerimi bir okuyun

Yiğiter
31.01.2008, 00:58
arkadaslar lutfen dediklerimi bir okuyun

güzel hemşehrim düşünce güzel ama bizim bu tür rüyalrımız abdullatif şenerin vekil olmamasıyla beraber hepsi suya düştü..

yiğide58
31.01.2008, 01:01

yinemi sorgulanıyorum :D yinemi önyargı :D:D g.saray maçında görüşürüz oğuz:)))))))

ercis
31.01.2008, 01:01
güzel hemşehrim düşünce güzel ama bizim bu tür rüyalrımız abdullatif şenerin vekil olmamasıyla beraber hepsi suya düştü..

Hayir sadece o yok bakin basarili bir baskanimiz var ve yakaladigimiz bu prestij ile cumhurbaskani ve basbakan basta olmak uzeri bir coklarin senpatisini kazanmisiz. Ayrica belediye be vekillerimi vede is admlarimiz var. bir tum taraftarlar bir araya gelip kanpanya baslattimmi bu isi cozeriz cunku onumuzde ki federesyon avrupa sanpiyonasina hazirlaniyor ve stad lazim neden olmasin...

yiğide58
31.01.2008, 01:03

bende şampiyonluk kutlamalarına katılırım :D:D sanırım stada girmemide engellemezsin dimi hocam

rapge
31.01.2008, 01:04
Zaten vardı öyle bir düşünce bildiğim kadarıyla...Stadımız hoş güzel yeni bir stad olabilir ama bu stadımızın hem yeri herşeyi güzel bu stada bakım yapabilirsek daha güzel olur bence arkadaşlar

baha38
31.01.2008, 01:05
bazi arkadaşların sanırım bilgisi yok,kayserimize yapılan kadir has stadyumuna,devletin 1 kuruş katkısı yoktur.şuan ki stadyumun arazisi 100 trilyona satıldı,ordan gelen para ile stad ve diger spor kompleksleri yapılmaktadır,ayrıca rahmetli kadir has da 10 trilyon katkıda bulunmuştur.

Yiğiter
31.01.2008, 01:06
bende şampiyonluk kutlamalarına katılırım :D:D sanırım stada girmemide engellemezsin dimi hocam

sen gel bilet paran benden....;) zaten bu oğuzla yan yana maç seyretmek sıktı beni değişiklik olur...:D

jakobieen
31.01.2008, 01:06

yok biraz heyecen gelsin diye yeniliriz bi kaç maç, öreneğin bu haftaki febe maçında olduğu gibi :)

jakobieen
31.01.2008, 01:08
bazi arkadaşların sanırım bilgisi yok,kayserimize yapılan kadir has stadyumuna,devletin 1 kuruş katkısı yoktur.şuan ki stadyumun arazisi 100 trilyona satıldı,ordan gelen para ile stad ve diger spor kompleksleri yapılmaktadır,ayrıca rahmetli kadir has da 10 trilyon katkıda bulunmuştur.

yanarım yanarımda sivasımda şöyle bi adam çıkmadığına yanarım..

yiğide58
31.01.2008, 01:09
sen gel bilet paran benden....;) zaten bu oğuzla yan yana maç seyretmek sıktı beni değişiklik olur...:D

seninle izleyeceğimiz maçta kan gövdeyi götürür:D maçı tatil ederler olan sivasspor'a olurr böyle bir riski göze alamam.ben oğuz'la farklı bir trübünde izlerim maçı :D:D

jakobieen
31.01.2008, 01:10
yinemi sorgulanıyorum :D yinemi önyargı :D:D g.saray maçında görüşürüz oğuz:)))))))

biz 4 eylüle girmemiş yiğideye yiğide demeyiz.. bekliyoz cimbom maçına, bak biletinde hazır :)

Yiğiter
31.01.2008, 01:11
seninle izleyeceğimiz maçta kan gövdeyi götürür:D maçı tatil ederler olan sivasspor'a olurr böyle bir riski göze alamam.ben oğuz'la farklı bir trübünde izlerim maçı :D:D

evet maçta bağırmaktan sesini kısamazsan kan gövdeyi götürür :D

ercis
31.01.2008, 01:13

Degerli arkadasim simdi siz federesyon ve devletin kayserideki stad'a hic yardim etmedi mi diyorsunuz....
Peki Galatasaraya hipe edilen seyrantepe ki bu yerin adida aslantepe olarak degistirilecek vs vs

adini hatirlayamadigim sanirim 2 tane daha stad var.
Ayrica arazi aramaya gerek yok eger belediyeye ait mera veya benzeri yerler yoksa (ki sehir disinda vardir) mevcut sitatimizi sok eklenenleri sokup kalani parca parca yikip buyutebiliriz. Aynisini FB yapti.
Bu olmayacak is degil yeterki gonuller istesin.

yiğide58
31.01.2008, 01:13
biz 4 eylüle girmemiş yiğideye yiğide demeyiz.. bekliyoz cimbom maçına, bak biletinde hazır :)

siz uçak biletini alsanız ben maç biletini alırım :D:D

Yiğiter
31.01.2008, 01:14
siz uçak biletini alsanız ben maç biletini alırım :D:D

trenle gelirsen yol paranı vereyim :D

ercis
31.01.2008, 01:16
arkadaslar kusura bakmayin ama konuyu neden saptiyorsunuz. elbette muhappet edilir saka yapilir ama bir nevi konuda saptiriliyor. buda bu sitenin kalitesini dusurur.

yiğide58
31.01.2008, 01:16
trenle gelirsen yol paranı vereyim :D

oldu olacak faytonla geliyim daha ucuza gelir sana :D

SenSetik
31.01.2008, 01:17

neredeeeeeeeeeeeee Sivasta öyle babayiğit...iz 1 trilyonada razıyız amaaa......

Yiğiter
31.01.2008, 01:18
oldu olacak faytonla geliyim daha ucuza gelir sana :D

olur valla....sen yarın sabah erkenden yola çık..galatasary maçına ancak gelirsin zaten :D

Yiğiter
31.01.2008, 01:20
arkadaslar kusura bakmayin ama konuyu neden saptiyorsunuz. elbette muhappet edilir saka yapilir ama bir nevi konuda saptiriliyor. buda bu sitenin kalitesini dusurur.

abim düşünceler iyi ama sivasta öyle babyiğit yok...zenginimiz çoook fazla dünyada ama yok işte..biz buna mahkumuz..en iyisi gülelim eğlenelim bu dünya kimsye kalmaz :)

jakobieen
31.01.2008, 01:20

arkadaşım doğru söylüyor galiba :rolleyes: kusura bakma hemşerim ama bu haftaki olumsuzluklardan sonra biraz gırgırada gerek var diye düşünüyorum.. tekrar kusura bakmayın ..

ercis
31.01.2008, 01:32
zenginlerimiz var ama bunlardam bir cogu Fb-Gs-Bjk kulubunun kanatlari altina saklanmislardir. Bizimde yapacagimiz seyde elimizdeki imkanlarla bir seyler yapmak.
Mesajımdan dolayi sizlerde benim kusuruma bakmayin

mustafayildiz92
04.02.2008, 15:46
herkese tesekkur ederim foruma yazdığı için
en buyuk sivasspor

yigido0058
04.02.2008, 16:04
TRİBÜNLERDE SADECE SEYİR İÇİN MAÇA GELENLER OLDUKÇA HİÇ GEREK YOK YENİ STADA MADDİ KAYIP OLUR SİVAS İÇİN SİVASSPOR İÇİN KURU KALABALIĞIN TAKIM İÇİN HİÇBİR İTİCİ GÜCÜ OLMAZ

sivasli_yldrm
04.02.2008, 17:36
bence şu anki stadımız yeterli bu stadı bile büyük maç olmadığı zaman dolduramıyoruz büyük stadı nasıl dolduracağız şu an için bence yeterli bu stad

svs_çapkın_58
04.02.2008, 18:04
bence de bizim stadımız bize yeter ama stadımıza bakım yapmak gerekir tam olarak üstünün kapanması mesela bizim o kadar paramız yok biz önce futbolcularımızın parasını ödeyelim verelim

merkez_hakan
04.02.2008, 18:14
kardeş cok guzel soylemışsın ama bazı abılerımın we kardeşlerımın de soyledıgı gıbı daha bu stadı dolduramıyoruz ama hayırlısı olsun

bahadır erdem
04.02.2008, 18:39
HEM SİVASSPOR HEMDE SİVAS İÇİN YENİ BİR STADYUM LÜKS VE GEREKSİZ OLUR.

ÖNCELİKLE SİVASSPOR ALTYAPIYI GÜÇLENDİRMELİ,

LİGDE KALICI OLMALI,

MADDİ YÖNDEN SORUN YAŞAMAMALI...
BUNLAR YAPILDIKTAN SONRA NEDEN OLMASIN?

idii
04.02.2008, 18:46
BEN YANLIŞ BİŞEY YAPMADIM SADECE BİR KONU ACAIM DEDİM GALATASARAYIN PARASI MI VARDA YAPTIRIYOR SORARIM

Dogruyu soylemek gerekiyorsa, Galatasaray'i-Sivasspor'la kiyasliyamazsin. Adamlarin altyapisi bile oturmus sistem. Her sene sampiyonluk için oynuyor, avrupa da basarilari var.

ve en onemlisi taraftar stad'i dolduruyor ;)

tolgabozkurt
04.02.2008, 19:03
ya bizim şampiyonluğa ihtiyacımız var futbolcuya ihtiyacımız var şimdi stada değil sanki, çok paramız varda daha otobüs alamıorz stadmı yapıcaz

mustafayildiz92
04.02.2008, 19:53
haklısın idii kardes fakat 3 buyukler yok sadece bu ligde bununda farkına varsak iyi olur

mustafayildiz92
04.02.2008, 19:54
su otobus diyor herkes paramız var otobus alınacak 6.5 trilyon toplanmış sanki ucak alacağız diyip diyip onu diyorsunuz asıl sorun taraftar yok

mustafayildiz92
04.02.2008, 20:02
aramızda sivasspor a otobus alınması için kaç kişi para verdi soylesin allah aşkına lutfenn

mustafayildiz92
04.02.2008, 20:04
anca otobus otobus diyosunuz paraya geldin mi yok değilmi
hanginizde lisanslı forma var
hanginizde kombine var
hanginiz deplasmana gitti
hanginiz maç kaybettiğimizde uzuldu
hanginiz sivas gol atınca deliler gibi sevindi
hanginiz 3 buyuklerle oynayınca sivasspor u destekledi canı gonulden

Rallim58
04.02.2008, 20:07
OLİMPİYAT GİBİ 10 STAD OLANA KADAR, 4 EYLÜL'ÜMÜ HINCA HINÇ DOLDURUP TEZAHÜRATLARI İLE RAKİP TARAFTARI "ŞAŞKINA ÇEVİRECEK, ELİ BOŞ GÖNDERECEK" 90 DAKİKA SUSMAYACAK DELİKANLI YİĞİDO YETER DE ARTAR BİLE,
BANA YİĞİDO LAZIM..! GERÇEK TARAFTAR...
SEYİRCİ LAZIM DEĞİL, YİĞİT TARAFTAR...

şafak58_35
04.02.2008, 20:08
önce tesis yapılmalı bence...............

mustafayildiz92
04.02.2008, 20:12
soruma cevpa gelmedi hala bekliyorummm

€F€
04.02.2008, 20:31
bır satatın malıyetı ne kadar araştıran oldumu...
şu ankı stadımız işimizi goruyor ılerıde belkı ama şu anda gereksız gıbı
bi teklıfte benden o zaman bu satat ın yerını tokı ye verelım onlarda bize stat yapsın hep buyuk takımlara çalışmasın lar ya

FurkaN
04.02.2008, 21:09
Bence yeni stada gerek yoktur çünkü biz mevcut elimizde bulunan stadı dolduramıyoruz... Bu nedenle devlete, millete ek bir masrafa gerek yoktur...

ercis
05.02.2008, 03:47
elbette oncelik bu yil sanpiyonluk ama stad gercekten en buyuk ihtiyacimiz. Dusunun yeni stad veya buyutulmus modern bir stadimiz oldugunda ister istemez taraftar sayimiz cogalacaktir. bakin FB daha once 20 & 30 binlik stadlarda oynuyordu adamlar stadi buyutup mored hale getirince 52 bin bile kucuk gelmeye basladi. cunku herkez buyuk ve modern stadlara gitmek ister.
Gelecegimizin saglamlastirmak icin gereklidir diyenlerdenim.

SenSetik
05.02.2008, 22:33
toki bize alttan ısıtmalı, trübünleri sahaya yakın ve komple kapanabilen 25bin kişilik bi stad yapsa fenamı olur.......
gs ye yaptığı kıyağı acaba Sivasa yapabilirmi?
zor ama kim bilir...........

Bahattin
05.02.2008, 22:47
yeni stad iyi olur ama onun icin gerekli para nerde veya kim destek cikar bole bi calismaya solesene

altuntas58
05.02.2008, 22:50
2007-2008 sezonu'nda en fazla ilgi olan karşılaşma 20. haftadaki Fenerbahçe (10541) müsabakası olurken, en az ilgi 4 Eylül Stadyumu'nda 5'nci haftadaki Gençlerbirliği Oftaşspor (4258) mücadelesinde oldu.

Sivasspor geride bıraktığı 11 iç saha karşılaşmasında ortalama bilet olarak 6870 kişiye müsabaka oynadı.

İşte Sivasspor seyirci sinin hali siz kalkmış yeni bir stadyumdan bahsediyorsunuz adama demezlermiki bu stadyumu doldurdunuzda yenisini istiyorsunuz elbette her sivaslı gibi bende modern bir stadyum olmasını isterim ama malesef bu stadı dolduramazken daha büyüğünü istemek biraz abest kacar diye düşünüyorum

SenSetik
05.02.2008, 22:51
yeni stad iyi olur ama onun icin gerekli para nerde veya kim destek cikar bole bi calismaya solesene

dedimya işte toki gs ye yaptığı kıyağı bize de yapacak........
çok zor ama imkansız değil...lobiye bağlı......

SenSetik
05.02.2008, 22:53
Evinde 11 karşılaşmada taraftarının desteğiyle rakiplere karşı üst düzey performans sergileyen yiğidoyu 11 müsabakada bilet alarak takip eden seyirci sayısı 75562 oldu.

2007-2008 süper lig sezonu'nda evinde 11 karşılaşma oynayan Sivasspor, 11 karşılaşmanın 10'undan sahadan galip ayrıldı.

2007-2008 sezonu'nda en fazla ilgi olan karşılaşma 20. haftadaki Fenerbahçe (10541) müsabakası olurken, en az ilgi 4 Eylül Stadyumu'nda 5'nci haftadaki Gençlerbirliği Oftaşspor (4258) mücadelesinde oldu.

Sivasspor geride bıraktığı 11 iç saha karşılaşmasında ortalama bilet olarak 6870 kişiye müsabaka oynadı.

İşte Sivasspor seyirci sinin hali siz kalkmış yeni bir stadyumdan bahsediyorsunuz adama demezlermiki bu stadyumu doldurdunuzda yenisini istiyorsunuz elbette her sivaslı gibi bende modern bir stadyum olmasını isterim ama malesef bu stadı dolduramazken daha büyüğünü istemek biraz abest kacar diye düşünüyorum

bakmayın siz o habere o kadarda değil.....
hem stadın dolması ile yeni stad yapılması arasında ben bir alaka kuramıyorum...
insanca maç seyredebilmek için stadın kapasitesinin yetmemesimi lazım sayınhocam ????

SenSetik
05.02.2008, 22:57

arkadaşlar ilk yarıda en çok syirciye oynayan 3. takım olduk..

1.fb
2.bjk
3.sivas
4.bursa
5.konya diye devam ediyor..

buda yiğiterin tespiti sayın altuntaş58...................

FurkaN
05.02.2008, 22:58
hem stadın dolması ile yeni stad yapılması arasında ben bir alaka kuramıyorum...
insanca maç seyredebilmek için stadın kapasitesinin yetmemesimi lazım sayınhocam ????

Hocam yeni stat yapmayız da mevcut stadda değişiklik olur... Diğer tribünlerin üzeri kapatılır vs... Sizin yukarıda söylediğiniz türde bir stad için 100 milyon dolarlık bir kulüp bütçesi ve devamlı lisanlı ürün satışı gerekli ayrıca sponsprlar...

sivaslimete
05.02.2008, 22:58
toki bize alttan ısıtmalı, trübünleri sahaya yakın ve komple kapanabilen 25bin kişilik bi stad yapsa fenamı olur.......
bencede toki öle bir kiyak yapsa bize süperrrrrrr olur ya ama zor

altuntas58
05.02.2008, 23:03

Ben isterimki Sivasımız dünyada eşi benzeri olmayan harika bir stadyumu olsun ama malesef hala biz elimizde bulnan eskiyi yenilemekle meşgulüz TOKİ bize stadyum felan yapmaz cünkü biz istanbulun büyütülmüşlerinin yanında yok sayılıyoruz sizinde dediğiniz gibi lobi faaliyetleri çok yoğun olmalıki ancak harekete gecsinler ama bizde öyle bir faaliyet söz konusu bile değil elimde bir Abdullatif Şener gibi bakanımız vardı onunda kıymetini bilemedik şimdi biz kiminle lobi kurupta TOKİyi harekete gecireceğiz

SenSetik
05.02.2008, 23:04
Hocam yeni stat yapmayız da mevcut stadda değişiklik olur... Diğer tribünlerin üzeri kapatılır vs... Sizin yukarıda söylediğiniz türde bir stad için 100 milyon dolarlık bir kulüp bütçesi ve devamlı lisanlı ürün satışı gerekli ayrıca sponsprlar...

Furkan zaten yapılacağına inanmıyorum ben..sadece haketmediğimizin düşünülmesine katılmıyorum...kayseri bile devlete yaptıramayıp kendi parasıyla yaptırıyorsa biz hiç yaptıramayız zaten tokiye :)

bişey daha belirtiyim...bizzat Bülent hocayla uzunca bi konuşma fırsatı bulmuştum...o konuşmada böyle bir stadın yapımının onay aşamasına kadar geldiğini ama gelecği göremeyen birkaç kişi(bunu söylerken bu kadar kibar değildi )yüzünden bu stadın yapılamadığını söyledi. ve bu kafa yapısı yüzünden Sivasın hep zarar gördüğünü belirtti...

bence tamamen haklı.......... :(

FurkaN
05.02.2008, 23:06
Furkan zaten yapılacağına inanmıyorum ben..sadece haketmediğimizin düşünülmesine katılmıyorum...kayseri bile devlete yaptıramayıp kendi parasıyla yaptırıyorsa biz hiç yaptıramayız zaten tokiye :)

bişey daha belirtiyim...bizzat Bülent hocayla uzunca bi konuşma fırsatı bulmuştum...o konuşmada böyle bir stadın yapımının onay aşamasına kadar geldiğini ama gelecği göremeyen birkaç kişi(bunu söylerken bu kadar kibar değildi )yüzünden bu stadın yapılamadığını söyledi. ve bu kafa yapısı yüzünden Sivasın hep zarar gördüğünü belirtti...

bence tamamen haklı.......... :(

Sonuna kadar haklı dışardan gelen birisi bizi bizden daha iyi görüyor ve biliyor...

Yiğiter
05.02.2008, 23:12
yeni,modern bir stadyum herkes ister tabi ki ama bu nasıl olacak sorusunun cevabu yoktur...aslında var ama sivasa yoktur...
yeni statın biraz daha modern hale getirlmesi şimdilik bu sorunu erteler..

ercis
05.02.2008, 23:48

evet federesyon be spor bakanligi gs'ye yani parasi olmus kulupe hem stad ve hemde o yerin isim hakkini (seyrantepe ismini aslentabeye degistirilmesi) veriyor. eden bizede yapmasinlar. bu asil buyuklerimiz bir dusunup el atmalilar.

ercis
05.02.2008, 23:52

Bunun sebebinide uzaklarda aramamaliyiz. tum taraftar grubumuz bunun icin ne kadar organize olabiliyor. kulup bu yonden nasil bir calismasi var. stadin dolmayisi birazda bizlerden kaynaklaniyor. yeterince organize olamiyoruz. Icimize kapanmayip ve acilmaliyizda.
Taraftar cekmek icin isi ta ilk okullarda baslamak gerekir. bunun icin kulup belli araliklarla okullari ziyaret edip cesitli organizasyonlar yapmalidir. bilet icin il ve cevre il ve ilcelerdeki buyuk alis veris merkezleri ile cesitli anlasmalar yapilmalidir. vs vs

Yiğiter
05.02.2008, 23:54
Bunun sebebinide uzaklarda aramamaliyiz. tum taraftar grubumuz bunun icin ne kadar organize olabiliyor. kulup bu yonden nasil bir calismasi var. stadin dolmayisi birazda bizlerden kaynaklaniyor. yeterince organize olamiyoruz. Icimize kapanmayip ve acilmaliyizda.
Taraftar cekmek icin isi ta ilk okullarda baslamak gerekir. bunun icin kulup belli araliklarla okullari ziyaret edip cesitli organizasyonlar yapmalidir. bilet icin il ve cevre il ve ilcelerdeki buyuk alis veris merkezleri ile cesitli anlasmalar yapilmalidir. vs vs

hocam en çok taraftara oynayan 3. kulübüz şuanda..taraftar konusunda sıkıntımız olduğunu düşünmüyorum..keşke her maç tamamen dolsa ama olmuyor işte...

ercis
05.02.2008, 23:59
hocam en çok taraftara oynayan 3. kulübüz şuanda..taraftar konusunda sıkıntımız olduğunu düşünmüyorum..keşke her maç tamamen dolsa ama olmuyor işte...

evet ne guzel ama hocam kapasitemizi her zaman zorlamaliyiz. eminim bu buyuk seyircimiz bir kac yenilgi sonrasi belli bir miktarda azalacaktir. bu hep boyle olmustur. bazi maclara bakiyorum gercekten sahane ama bazi maclar varki seyirci kitligi yasanmaktadir.
Ayrica Turkiyede mademki bir ilke imza atmis ve bu ilke onculuk ediyoruz o zaman daha co calismaliyiz.

XXCakir58
06.02.2008, 00:15
bencede simdilik hic gerek yok. Yani suan ki stadimiz tam dolduruyormuyuz. Illerde bu iyi gidisimiz yani seneler ce ilk 5 de olursak o zaman yaptirabiliriz ama suan ne lazim nede yapilsa bile paramiz yok.

eyuphulagu
07.02.2008, 18:29
arkadaşlar herkesin görüşene saygı duyuyorum.yalnız şunu da söylemek istiyorum.sivasın Kayseriden neyi eksik.kayseriye gittiğimde yapılmakta olan stadyumu ziyaret ettim.çok beğendim.kayseri beş kuruş para ödemeden arsa karşılığında tokiye stadyumu yaptırıyorlar.sivasda aynı yöntemi kullanabilir.yapılacak stadyumun büyüklüğü değil modernliği önemli.stadyum çok amaçlı olmalı.maçların dışında yazın konserde düzenlenerek masraflar çıkarılabilir.30-35 bin kapasiteli,alttan ısıtmalı,lokanta ve toplantı salonu,kafesi olan modern bir stadyuma ihtiyacımız var.

ercis
09.02.2008, 18:06
bence bu stad kacinilmaz. arkadaslar simdi mevcut stadimizi buyuttugumuzu goz onunde bulunduralim ki buda suan bile olabilecek bir sey. yanlis hatirlamiyorsam cesitli kolonlar dikilmis stad cevresine iste bu kolonlara eklemeler yapip mevcut turubunun bir ust kat turubun yapilabilinir. bu iki turubunun baglanti yerine ise kulubumuzun ofisleri, basin odalari vs vs gibi kullanilir. eski yani mevcut turubunun arka kisimdaki olacak ust turubun kolonlarinin oldugu stad cevresi ise kulup binasi alt yapi ve geri kalanlar ise buyuk alis veris merkezlerine kiralanabilir. bu yontem avrupad bir cok kulup uyguluyor ki FB'de yapiyor.
yani hem stadimiz buyutulup gunumuz futboluna uygun hale getirilecek ve hemde kulupe ek gelir saglanmis olacaktir.

58_babacan_58
09.02.2008, 18:13
şu an için stadyuma gerek yok ki daha kendi satadımızı full dolduramıyoruzki inşallah ileride olurr

ercis
09.02.2008, 18:21
şu an için stadyuma gerek yok ki daha kendi satadımızı full dolduramıyoruzki inşallah ileride olurr

ya guzel kardesim burda sorun stadi doldurmak degil burda kulubumuzu nasil guzel bir yere getirme ve guzel isler yapmak vardir. bunkan dolayi son mesajimi tekrar okumanizda yara buluyorum.

SenSetik
11.02.2008, 13:07
ya guzel kardesim burda sorun stadi doldurmak degil burda kulubumuzu nasil guzel bir yere getirme ve guzel isler yapmak vardir. bunkan dolayi son mesajimi tekrar okumanizda yara buluyorum.

saygıdeğer ercis hocam...
birşeyi ne kadar güzel anlatırsan anlat, anlattığın mevzu karşındakinin anlayabildiği kadardır...
o yüzden hiiiiç kendini yorma bence...
adam şartlanmış seyirci kapasitesine, tutturmuş ordan gidiyor...
hiç soruyormu acaba....ya ben neden daha modern bir statda daha rahat maç seyredemiyorum??

peki o arkadaşlara şunuda sorayım??
Atatürk olimpiyat stadı her maçta doluyormu???
acaba müracat etsek Sivas'a da bir şampiyonlar ligi finali verirlermi?
kayserilinin gerisi seninkinden değerli mi??
-20 derecede, yağmurda, çamurda maç seyrederken ne kadar zevk alıyorsunuz???
çıkaralım at gözlüklerini...birşeyi değerlendirirken tek bir açıdan bakmayın olaylara.............

koz58
11.02.2008, 13:47
Artık yeni güzel ve büyük bir stad yapma zamanı geldi.Bir an önce çalışmaların başlaması gerek.

memet24
11.02.2008, 20:07
yanarım yanarımda sivasımda şöyle bi adam çıkmadığına yanarım..

neyse sen ilerde bunu yapan kavlak şehir sdatyumu olmazmı

tekniker58
11.02.2008, 20:31
bence arkadaşlar yeni stada yapımı biraz geri planda kalmalı. bence su anki stad yeterli geliyor.

BOUN
12.02.2008, 15:25
birşeyi ne kadar güzel anlatırsan anlat, anlattığın mevzu karşındakinin anlayabildiği kadardır...
hiç soruyormu acaba....ya ben neden daha modern bir statda daha rahat maç seyredemiyorum??

çıkaralım at gözlüklerini...birşeyi değerlendirirken tek bir açıdan bakmayın olaylara.............

Arkadaşım değerli yorumun için teşekkürler. Bizde bir şartlanmışlık var almış başını gitmiş, yok efendim zaten gelen taraftar sayısı 7-8 binmiş yok kulüp yeni stad yapacak parayı nerden bulacakmış yok zaten futbolcunun parasını vermekten acizmişiz vs vs. Laf olsun diye yazılmış birsürü yorum var.

Adam hiç ilerisini düşünmüyor, bırakın elli yıl sonrasını içinde bulunduğu koşullardan bile haberi yok. Soğukta, buzda, karda, çamurda perme perişan futbol oynanmasından ve izlenmesinden demek ki kimse rahatsız değil.

Ayrıca stadları kulüplerin yapmadığını ve devlette adamın varsa gönderilen ödeneklerle çatır çatır stad yaptırılacağını bilmeyen bir sürü arkadaşımız var maalesef! Burdan bu arkadaşlara bir örnek vereyim: Şu an merkez nüfusu 70-80 bin civarında olan Rize'ye sayın başbakanın memleketi olması hasebiyle en az 30 bin kişilik stadyum yapılması planlanıyor. Orandaki uyumsuzluk dikkatinizi çekmiştir ancak ben bir daha tekrar edeyim, 80 bin nüfusa 30 bin kişilik stad!... Yani adamın varsa çatır çatır yaptırırsın. Özetle olay bu!

Şunu aklınıza koyun, Sivas'a en az 35-40 bin kapasiteli, tamamen kapalı, tribünleri ısıtmalı, modern bir stad yapılmalıdır!

İnşallah biz de bir gün hükumette kendimize bir dayı bulunca yapılacaktır!

Var mı ötesi?

ercis
12.02.2008, 22:36

guzel yaklasiminiz icin tesekkurler. soylediklerinize aynen katiliyorum.

ercis
12.02.2008, 22:43
Arkadaşım değerli yorumun için teşekkürler. Bizde bir şartlanmışlık var almış başını gitmiş, yok efendim zaten gelen taraftar sayısı 7-8 binmiş yok kulüp yeni stad yapacak parayı nerden bulacakmış yok zaten futbolcunun parasını vermekten acizmişiz vs vs. Laf olsun diye yazılmış birsürü yorum var.

Adam hiç ilerisini düşünmüyor, bırakın elli yıl sonrasını içinde bulunduğu koşullardan bile haberi yok. Soğukta, buzda, karda, çamurda perme perişan futbol oynanmasından ve izlenmesinden demek ki kimse rahatsız değil.

Ayrıca stadları kulüplerin yapmadığını ve devlette adamın varsa gönderilen ödeneklerle çatır çatır stad yaptırılacağını bilmeyen bir sürü arkadaşımız var maalesef! Burdan bu arkadaşlara bir örnek vereyim: Şu an merkez nüfusu 70-80 bin civarında olan Rize'ye sayın başbakanın memleketi olması hasebiyle en az 30 bin kişilik stadyum yapılması planlanıyor. Orandaki uyumsuzluk dikkatinizi çekmiştir ancak ben bir daha tekrar edeyim, 80 bin nüfusa 30 bin kişilik stad!... Yani adamın varsa çatır çatır yaptırırsın. Özetle olay bu!

Şunu aklınıza koyun, Sivas'a en az 35-40 bin kapasiteli, tamamen kapalı, tribünleri ısıtmalı, modern bir stad yapılmalıdır!

İnşallah biz de bir gün hükumette kendimize bir dayı bulunca yapılacaktır!

Var mı ötesi?

tesekkur ediyorum. aynisi seyrantepe'de oldu. seyrantepe simdi aslantepe oldu ki bu dunyada gorulmemis bir yaklasim. dusunun sivas Istanbulda bir semt ve bu sivas'a bir kulup icin bir stad yapilacak ve bu sivas adini o kulupnun adi ile degistirilecek. Iste seyrantepede ayni sey.
Her zaman soyledim ulkemiz avrupa sampiyonasina hazirlaniyor ve yeni stad ihtiyaci var. Sivassporun konumunu goz onunde bulundurursak ve kenetlenirsek olmayacak bir sey degildir.

yigidi34
12.02.2008, 23:19
gereksiz....!!! once topcuların paraları verılsın

biyolog4
13.02.2008, 00:23
stad bu şekliyle bile dolmuyor,bencede stada gerek yok.

Yousseff
13.02.2008, 07:59
yeni stada gerek yok. stadımız biraz büyütülsün yeter. çünkü yeni bir stadı sivassporumuzun bütçesi kaldıramaz. kolay birşey değil bu. ileride tabikide düşünülebilir...

Rallim58
13.02.2008, 08:36
Arkadaşlar Sevgili yiğidolar sizlere sesleniyorum...!
Bir istirhamım olacak...!
Bunu biz üyeler yapmalıyız...!
Günün ve haftanın önemine binaen sayfaları yeniden gündeme getirsek ya da duruma göre yeni bir konu açsak daha hoş olmaz mı...?
Şunu söylemek istiyorum ; Biz üyeler, yiğidolar, Sivas'lılar olarak bu sitede çoooooooooook karşılaşır, konuşur, tanışır, tartışırız...
Biz bugünlerde hakkımız olan yayın hakkını alamaz durumdayız, tepkimize sessiz kalıyoruz,...
Sivassporumuz sahipsiz kalıyor, Bak elin oğlu 6 günde 6000 taraftar mesajlarıyla Digitürk'ü olmadık yazılarla mesaja boğarak...! Yeni kulüp başkanı ve Bakanlarını devreye sokarak...!YAYINLARINI YENİDEN ALDILAR...
Ya Biz ? Hakkımızı savunamaz duruma geldik...
Lütfen ...
Biz stad konusunu yazın da konuşuruz... gerek varmı? yokmu ? yapalımmı ? yapmayalımmı ?

Bilmem anlatabildim mi?

Sabırla okuyan herkese en derin selam ve saygılarımı iletiyorum

CANN58
13.02.2008, 08:54
arkadaaşlar bir stadımız eksikti. bu ne işyaaa ğeçende biri ufo taktıralım stada diyor.ya bırakın boş işleri arkadaşların yazdığı ğibi para nerde futbolcu yok bunlar parayla oluyor mantıksız düşünceler yazzzzzzmaaaayyııınnnn lütfen saygılarımla SELO CANN58

SenSetik
13.02.2008, 08:59
arkadaaşlar bir stadımız eksikti. bu ne işyaaa ğeçende biri ufo taktıralım stada diyor.ya bırakın boş işleri arkadaşların yazdığı ğibi para nerde futbolcu yok bunlar parayla oluyor mantıksız düşünceler yazzzzzzmaaaayyııınnnn lütfen saygılarımla SELO CANN58

sanamı soracaz kardeş ne yazacağımızı.........
bu düşünceler yüzünden bu memleket olduğu yerde sayıyor.......
Bülent Hoca kulübün kasasından 5 kuruş çıkmadan yaptıracaktık stadı diyor sen paradan bahsediyorsun !!!!!!!!!!!!!

muspol58
13.02.2008, 09:16
şu durumda yeni stada ihtiyaç yok 4 eylül en az 10 sene yeter sivasıma arkadaşların dedigi gibi daha 4 eylülü dolduramıyoruz yeni stada gerek yok paramız varsa alt yapıya önem verelim transfere ayıralım.futbolcularımızın alacaklarını verelim emeklerinin karşılıgını alsınlar

SenSetik
13.02.2008, 09:23
şu durumda yeni stada ihtiyaç yok 4 eylül en az 10 sene yeter sivasıma arkadaşların dedigi gibi daha 4 eylülü dolduramıyoruz yeni stada gerek yok paramız varsa alt yapıya önem verelim transfere ayıralım.futbolcularımızın alacaklarını verelim emeklerinin karşılıgını alsınlar

hocam sana bi soru soracağım?
şuanda türkiye'de demiryolu taşmacılığı bütün yolcu kapasitesinin %8'i kadar.Devlet yapacağı yeni demiryolu ve hızlı tren projesi ile bu oranı %70'lere çıkaracağını söylüyor.
sorum şu:
bizde zaten demiryolları kullanılmıyor.neden devlet bu yatırımı yapıyor?

eğer bu sorunun cevabını biliyorsan senin söylediklerininde aynı mantığa dayandığını anlayabilrsin zaten...
yok bence gereksizdir demiyolunun ıslah edilmesi diyorsan diyecek bişeyim yok...

iecs58
18.02.2008, 16:22

hay ağzına sağlık kardes önce bu stadı doldurun

ersoy58
18.02.2008, 16:30
Sampiyonlar Ligi maclarimizi bu statta'mi oynayacagiz :D Bence hemen bir modern 30.000 stat lazim bize

cınar5858
10.03.2008, 14:47
yeniye gerek yok cunku yeni stad daha uzak bir yere yapılacak muhtemelen kımse gidemeyek.bu stadın ustu kapatılıp zemını yapılırsa bu bize yeter :))

BOUN
10.03.2008, 14:58
sanamı soracaz kardeş ne yazacağımızı.........
bu düşünceler yüzünden bu memleket olduğu yerde sayıyor.......
Bülent Hoca kulübün kasasından 5 kuruş çıkmadan yaptıracaktık stadı diyor sen paradan bahsediyorsun !!!!!!!!!!!!!

Sensetik hocam, insanların anlayışı birazcık eğitim seviyeleriyle alakalı galiba! Millet eğitimsiz kalmışsa, yazılanları okuyup anlayacak kadar kendisini geliştirememişse bu suç eğitim sistemimizindir. Elli defa stada kulübün para harcamayacağını, bu yatırımların devlet tarafından yapılacağını söylesen, adam şartlanmış ya, adam okumuyor ya, adam okusa da anlamayacak ya, adam dünyadan kopuk yaşıyor ya... İşte bu yüzden ne desen ne etsen boş!... Hala dırı vırı... Fikrin yoksa boş boş konuşma kardeşim diyeceksin bu tiplere, daha fazla ciddiye alıp konuşmaya gerek yok be!

Neyse fazla sinirlenmeyelim, kafamızın tası atsa da doğru bildiğimizi anlatmaya devam edelim. Su damlaya damlaya mermeri delermiş, darısı bizim mermerlere...

BOUN
10.03.2008, 15:02
Uzun süredir aklıbaşında herkes Sivas'a yeni bir stad yapılması gerektiğini söylüyordu. Artık Sayın Valimizin de bu durumun ciddiyeti hakkında fikir beyan etmiş olması ve icraat noktasında ciddi bir çalışma yapılacak izlenimi vermesi bence gayet sevindirici bir durum.

Tekrar tekrar söylemekte fayda var: Bir sezonda en fazla üç-dört maçın yeşil zeminde oynanabildiği, kalan maçların karda, buzda, çal çamurda veya kupkuru otlar üzerinde oynandığı; doğru düzgün otopark, tuvalet ve büfe tarzı mekanların bulunmadığı, elli yıl öncesinin imkanları ve bakış açısıyla inşa edilmiş bu yere modern anlamda bir stadyum dememiz imkansızdır.

Daha evvel forumlarda bahsettiğimiz gibi Sivasımıza üstü tamamen kapalı, tribünleri ve zemini yerden ısıtmalı, en az 35 bin koltuk kapasiteli, çevresinde yeşil alan ve otoparkların bulunduğu, şehrin önümüzdeki elli yıllık ihtiyacına cevap verebilecek kapasitede ve eğer Türkiye 2016 Avrupa futbol şampiyonasını alabilirse o şampiyonadan en az bir maçın bu sahada oynanması hedeflenerek, güzel bir yatırım yapılmalıdır.

Sayın Valimiz ve Sayın Mecnun başkanımız bu işle ilgilendikleri takdirde en kısa zamanda bu güzel tesisin şehrimize kazandırılacağına olan inancım sonsuzdur.

Yiğiter
10.03.2008, 15:06
bence koltuksuz bir stat yapalım...
zira rahatı buldum mu daha da bağırmaz bizim taraftar...
hatta koltuk yerine dikenli oturaklar olsun...
30.000 kişi de sığarsa ve alttan ısıtma....ooohhhh valla :)

kıtıpiyos_87_58
10.03.2008, 15:33
bence de yeni stadyum yapılmalı sivas şartlarına uygun bi stadın yapılması gerek yapılmasın diyen arkadaşalara katılmıyorum ileriyi de düşünmek gerek...

GokhanTurna
10.03.2008, 19:32
Sivasspor İzmirin takımı olsaydı..Atatürk Stadı Full dolardı... İnşallah İzmir takımlarında biri 2 sene içinde lige dönüş yapcaklar

tanju_58
10.03.2008, 19:36
bence koltuksuz bir stat yapalım...
zira rahatı buldum mu daha da bağırmaz bizim taraftar...
hatta koltuk yerine dikenli oturaklar olsun...
30.000 kişi de sığarsa ve alttan ısıtma....ooohhhh valla :)

çok güzel fikir :) stad yapılırsa bu dediklerin düşünülmeli :):):)

yigido_sampiyon
10.03.2008, 20:21
bence 4 eylül bize yeter...daha büyüğünü yapmak milli serveti boşa harcamaktır.stadı büyütene kadar yeni spor kompleksleri yapmalı...

ayrıca sivasspor sadece futbol da değil diğer branşlardada spor dünyasına girmeli.yüzme,basketbol,voleyb ol

bence bu işlere para harcanmalı...

ayrıca futbolcular doğru düzgün paralarını alamıyor sivasspor da...

abdullahmkaya
10.03.2008, 20:52
Bence istanbula bir saha yapılmalı çünkü sivassporlular bizi yalnız bırakmaz gerçi 4 eylüldede bırakmıyorda burda daha fazla kişi olur

FrpMan
11.03.2008, 15:05
Sivassporlu değilim.Sivas nasıl bir yerdir hasbelkader biliyorum.Öncelikle stad konusunda dolduramıyoruz ne gerek var görüşüne katılmıyorum.4 Eylül stadı eski bir stad.Yani insanlar karda kışta pek maça gitmek istemeyebiliyorlar.Sivasspora 33.000 kişilik Kadirhas tarzı bir stadın çok yakışacağını düşünüyorum.Üstü kapalı olursa kış aylarında Sivas için maçlar soğuktan donma olarak değil bir hafta sonu eğlencesine dönüşür...Ayrıca Avrupa Şapiyonası vs gibi etkinliklerdede kullanabilir ve stadların iyi olması kaliteyide attırır.

Nihat71
12.03.2008, 17:50
Sivas'lı iş adamlarına bu konuda da iş düşüyor diyeceğim ama:-)

mesut_tncsvs
12.03.2008, 18:49
bu konu daha öncede vardı ve ilk dediğim gibi en az 35,000 kişilik bir üstü açılır kapanır bir stadda ihtiyaç var. bu stadı yaparken ileriyide düşünmek lazım. şimdi bu stadı dolduramıyoruz ama stad modern olsaydı o zaman full dolardı biz bu stadı şimdi dolduramıyor olabiliriz ama ilerdede dolduramıyıcaz anlamına gelmez

altuntas58
12.03.2008, 19:06
Sivassporumuza yeni bir stadyum olsa fena olmaz sivassporun kendi stadyumu olması lazım bütün gelirleri kendisinin olmalı

Arif Coşkun
12.03.2008, 19:41
Malun kış ağır ve uzun geçen bir iklime sahip şehirimiz,bunlarda göz önünde bulundurulması lazım. İnşallah her ihtiyaca cevap verecek bir stadyum kazandırılır,şirin Sivas'ımıza.

58hayati
12.03.2008, 19:52
stat şart kayseri spor sanki paramı verdi stadın yerine binalar yapılacak mış bizde neden olmasın şu anda sivassporun parasınında geçen yıllara ramen çok oldugunu düşünuyorum tabiki yeterli degil vali stat şart dedi birşeyler olur yapılırsa ki bu donem yapılmayan yada başlanmayan ne olursa ulsun birdaha olmaz sivasspor birdaha bu konumda olurmu bilinmez .şuan biz tarih yazıyoruz anadolu kulupleri bize gıptayla bakıyor .

mor
12.03.2008, 22:09
Bu stada yapılan masraflara yazık olur. bence kapasitesi artırılsın yeter. :)

yusuf_yusuf
12.03.2008, 22:32
evet yapılmalı yenı bır stat hep destek tam destek

izmirliyiğido35
12.03.2008, 22:47
bence yapılsın hatta avrupadaki stadlar gibi olsun sahaya yakın bi şekilde o zman daha iyi olur sivasspor maçlarını izlemiyosunuz galiba seyirci yokmuş

yigido_sampiyon
12.03.2008, 22:57
arkadaşlar iyi bir stada sivassporlu hiç bir taraftar hayır demez ama...

bu işin çok fazla bir maliyeti var...
sivassporda futbolcular doğru düzgün paralarını alamıyorlar...Ki geçmiş aylarda sivasspor deplasman masraflarını karşılıyamıyordu...

zaten stad daha yeni yenilendi...bu milletin parasını boşa harcamış olmazmıyız

Bahattin
12.03.2008, 23:37
su anda stattan cok oyuncuya ihtiya var para olsa oyuncu alinir avrupada bu oyuncularla ne kadar basarili oluruz ki baska statta oynaya biliriz ama macta baska oyuncu oynatamayiz

bremer58
13.03.2008, 00:35

galatasarayin parasi yok ama dayisi var hemserim.fener kendi imkan lariyla yapti.bizde devlet yardimi alirsak yapariz.sehir disina iyi gider.söyle 30.000 kapasiteli.ah nasil olurdu.

SenSetik
13.03.2008, 06:53
arkadaşlar iyi bir stada sivassporlu hiç bir taraftar hayır demez ama...

bu işin çok fazla bir maliyeti var...
sivassporda futbolcular doğru düzgün paralarını alamıyorlar...Ki geçmiş aylarda sivasspor deplasman masraflarını karşılıyamıyordu...

zaten stad daha yeni yenilendi...bu milletin parasını boşa harcamış olmazmıyız

sen Sivasta yaşamıyorsun galiba hemşerim...
yada maça gitmiyorsun...
birincisi adam gibi bir statta maç seyretmek istiyorum...
ikincisi statı zaten Sivasspor kendisi yaptıramaz gücü temez...

kimse şimdi taraftar cefakardır falan demesin...
eziyet çekerek maç seyrediyoruz kış aylarında...

stada giriş bi dert çıkması bi dert maçı seyretmesi bi dert vs, vs,........

Buraq58
13.03.2008, 19:39
Olursa İyi Olur Ama Güzel Ve Kaliteli Bir Saha Paramız Yetmezz.!

58svs58
13.03.2008, 19:50
stad olsa ne olur olmasa ne olur bağırmayan ruh gibi taraftara

ready
13.03.2008, 20:05
Stadyuma maç seyretmeye giden arkadaşlar bilir gerek turnike kapıları olsun gerekse maç sonunda çıkışlar olsun millet geldigine gelecegine pişman oluyor yw kardaşım sonra diyorlarki sivas halkı maçlara ilgisi az yönetimin biraz daha ilgi göstermesini istiyoruz

eyuphulagu
13.03.2008, 23:06
bu konuda daha önce de yazmıştım.Ben sayısız maç izlemiş bir taraftarım.Nerden nereye.Bir zamanlar ta... amatöre kadar düşmüş bir takım şimdi şampiyonluk mücadelesi veriyor.Bu takım buralara tesadüfen gelmiş değil.Arkadaşlar tartışmalarımızı lütfen daha seviyeli,sivasspor taraftarına uygun şekilde yapalım.Stadyum konusuna gelince bazı arkadaşlarımızın dünyadan haberi yok;basından takip ettiğim kadarıyla Antalya,Trabzon,Bursa,Ankara,A dana,G.Antep,Malatya illeri yeni stad yapmaya çok istekliler.Trabzon,Antalya,Bur sa,Konya sözde almışlar,hatta stad projelerini bile hazırlamışlar.Biz ayakta uyuyoruz.Yağmur altında sırılsıklam maç izlediğim 20-25yıl önceki günleri hiç unutmadım.Arkadaşlar lütfen bu konuda kenetlenelim.Bizim 30-40 bin kapasiteli,üstü açılıp kapanan,alttan ısıtmalı ,lokantaları,kafeleri olan modern bir stada ihtiyacımız var.Stadımızın yeni görünümü kimseyi aldatmasın.Stadımız modernize edilmedi;eski stada resmen yama yapıldı.Eski stadımız depreme ne kadar dayanıklı tartışılır.Depreme dayanıklı bir stada ihtiyacımız var.TFF başkanı hemşerimiz Hasan Doğan da yeni stada sıcak bakıyor.Lütfen bir an önce yeni stad için kamuoyu oluşturup birlik olalım.Bütün Sivasspor taraftarlarına sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

eyuphulagu
13.03.2008, 23:07
Bu konuda daha önce de yazmıştım.Ben sayısız maç izlemiş bir taraftarım.Nerden nereye.Bir zamanlar ta... amatöre kadar düşmüş bir takım şimdi şampiyonluk mücadelesi veriyor.Bu takım buralara tesadüfen gelmiş değil.Arkadaşlar tartışmalarımızı lütfen daha seviyeli,sivasspor taraftarına uygun şekilde yapalım.Stadyum konusuna gelince bazı arkadaşlarımızın dünyadan haberi yok;basından takip ettiğim kadarıyla Antalya,Trabzon,Bursa,Ankara,A dana,G.Antep,Malatya illeri yeni stad yapmaya çok istekliler.Trabzon,Antalya,Bur sa,Konya sözde almışlar,hatta stad projelerini bile hazırlamışlar.Biz ayakta uyuyoruz.Yağmur altında sırılsıklam maç izlediğim 20-25yıl önceki günleri hiç unutmadım.Arkadaşlar lütfen bu konuda kenetlenelim.Bizim 30-40 bin kapasiteli,üstü açılıp kapanan,alttan ısıtmalı ,lokantaları,kafeleri olan modern bir stada ihtiyacımız var.Stadımızın yeni görünümü kimseyi aldatmasın.Stadımız modernize edilmedi;eski stada resmen yama yapıldı.Eski stadımız depreme ne kadar dayanıklı tartışılır.Depreme dayanıklı bir stada ihtiyacımız var.TFF başkanı hemşerimiz Hasan Doğan da yeni stada sıcak bakıyor.Lütfen bir an önce yeni stad için kamuoyu oluşturup birlik olalım.Bütün Sivasspor taraftarlarına sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

kubilay68
14.03.2008, 00:13
arkadaslar sanki simdiki 4 EYLUL stadini dolduruyoruzda.iyi valla yeni stad yaptiralimda cekirdekle dolduralim bizim millet baska bisey bilmez

SenSetik
14.03.2008, 00:51
arkadaslar sanki simdiki 4 EYLUL stadini dolduruyoruzda.iyi valla yeni stad yaptiralimda cekirdekle dolduralim bizim millet baska bisey bilmez

bu konuyu anlamamak için neden ısrar ediyorsunuz?

damı akan bir evden çıkıp yeni bir eve taşınması için bir ailenin illa nüfusunun mu kalabalık olması lazım???

yada:
gece konduda oturmak mı hoşuna gider yoksa lüks bir dairemi??

yok yok ..
anlayacaksınız ışık var sizde :confused:

fakat iş işten geçmiş olacak.....
her zaman ki gibi Sivas kaybedecek....
sizin gibi akıllılarda bu sitede SİVASSPOLUYUM ve SİVASLIYIM die ahkam kesecek....

şu yazdığınız yorumlara varya kargalar bile güler......

anilcan213
16.03.2008, 15:04
bence stadın kapasitesini artırmak yerine, kale arkalarını yıkıp atletizm pistini iptal etmeyi ve seyircinin stada daha yakın olmasını sağlarsak daha güzel ve lüks stad görünümüne sahip oluruz.aynı premier lig satdları gibi.zaten maratonun ustu mukemmel gozukuyor :D

filiz kaya
17.03.2008, 02:32
sivas sporun sampion olmasi. turkiyedeki futbol cehresini tamamen degisekektir, sivas spora icten basarilar,
sami kaya

filiz kaya
17.03.2008, 02:33
sivas sporun sampion olmasi. turkiyedeki futbol cehresini tamamen degisekektir, sivas spora icten basarilar,
tabiki stad lazim

filiz kaya
17.03.2008, 02:36
sivas sporun sampion olmasi. turkiyedeki futbol cehresini tamamen degistirecektir sivas spora icten basarilar,
tabiki stad lazim hemde cok cok ileriye donuk, sporun herdalini bir araya getirecek complex olmalidir buyuk araziye yapilmalidir.

veysel
17.03.2008, 03:04
YENI STAD IYI OLURDA KIMLEN DOLACAK O STAD PARAMIZA YAZIK OLUR

BOUN
17.03.2008, 07:30
Bu konuda son söz:

Aramızda ufku dar olanlar olabilir ama Sivasspor ve onun yeneticileri geniş vizyon sahibi insanlar.

Aramızda deyim yerindeyse çöplükte yaşamaya alışmış olanlar olabilir ancak yönetimimiz onları da tutup çöplükten çıkarıp saraya koyacak kadar Sivas ve Sivaslı sevdalısıdır.

Aramızda modern dünya ve modern futboldan ve bunun gereklerinden bihaber olanlar olabilir ancak çok şükür ki yönetimimiz modern futbolu da dünyayı da çok iyi tanıyor ve bütün bunların gereklerini yerine getirecek kapasite ve isteğe sahip.

Kısacası isteyenler olsun veya olmasın Sivasspor'a modern bir stad illa ki gerekli arkadaşlar ve Sivas'a modern bir stad illa ki yapılacak sevgili dostlar...

Yigido DogaN
17.03.2008, 19:56
YAA NE STADI ..10 METRE KAZILarak trubunler asagı cekılır ve trubunler sahayla bırlestırılır o kale arkaları kaleye bırlestırılmelı fener stadı gıbı

SenSetik
20.03.2008, 12:43
YAA NE STADI ..10 METRE KAZILarak trubunler asagı cekılır ve trubunler sahayla bırlestırılır o kale arkaları kaleye bırlestırılmelı fener stadı gıbı

ŞUANDAKİ STAD ŞEHRİN İÇİNDE KALDIĞI İÇİN PARK YERİ YOK.
MAÇ BİTİNCE TRAFİK FELÇ OLUYOR BENCE ŞEHİR MERKEZİNDEN UZAKLAŞTIRILMALI..

FUAR ALANI DÜŞÜNÜLÜYORMUŞ ..
BENCE ÇOK GÜZEL OLUR ÇEVRE YOLUNUN HEMEN KENARI....

3258murat
20.03.2008, 14:06
bence de gerek yok.çünkü şimdiki haliyle dolmuyorki.ayrıca bu kadar seyirci varken daha fazla seyirciye de hiç gerek yok.stad taraftar için olmalı seyirci için değil.seyirci değil de taraftar olacaksak amenna...yapılsın.hepimiz gördük değilmi Manisa taraftarını...evet sitemkâr ifadeler oldu ama maalesef gerçek böyle.

58_cebeci_58
20.03.2008, 14:14
bence çoook gerek var.şimdiki stat bile deilki kapasitesi arttırılsın.dolmasa bile yine aynı kapasitede başka bir stat şart.seneye insallah avrupaya gidecez.millet bu statta top oynamak istermi hiç.transfer bile gercekleştiremeyiz.stat cok önemli bence.

Rallim58
20.03.2008, 14:33
Arkadaşlar konu stadın yenilenmesi konusu ama; dikkatinizi bir konuya çekerek yorumlarınızı (müsbet-menfi) beklerim.
Sivasspor müsabakalarında takımımıza destek amaçlı stadda bulunuyoruz, girerken de bir dert te hadi neyse; Ama çıkarken ne olur şu turnikelerin olduğu yerlerin çıkış noktalarını daha rahat bir konuma getiremezler mi? Doğrusu bu konuda kendim biraz rahatlanınca çıkmak taraftarıyım ama bazen de acilen çıkış ihtiyacı hissediliyor ama maalesef pastırma ile çıkış yapılarak her defasında da öfkeleniyorum. Aralarda çocuklar olunca daha çok zarar görüyor. Çokmu zordur (mesela) maç bitimine 3-5 dakika kala turnikeleri komple açılır ya da yukarı hidrolikle kaldırılarak ortamı rahatlatır bir sistem (Asansör sistemi) geliştirilerek yapılsa iyi olmazmı diye düşünüyorum hatta yeni stad bile olsa oraya da nakledilerek kullanılma imkanı olacak şekilde yapılabilir diye düşünüyorum.

eyuphulagu
15.04.2008, 23:25
Bugün internette dolaşırken tesadüfen yeni yapılmaya başlayan kayseri kadir has stadı ile ilgili bir haber okudum.haberde stadın ancak yeni sezona yetişeceği yazılıydı.hemen stadla ilgili haberin asıl kaynağını bulmak için araştırma yaptım.araştırmam beni tesadüfen stadla ilgili bilgi paylaşımının yapıldığı bir foruma götürdü.forumda aynen bizim sivasspor formunda yaptığımız gibi görüşler öne sürülüyordu.kayserililer stadın 2 sene önceki inşaat başlangıcından bugüne kadar ki durumuna kadar olan süreyi forumda hergün birbirleriyle paylaşmışlar.stad 2-3 aya kadar bitecekmiş.bunu sizinle niye paylaştım biliyor musunuz?forumda bu konuyu kaç aydır tartışıyoruz.ama hala fikir birliğine varmış değiliz.kayserililer yeni statta maç oynamayı sabırsızlıkla beklerken bizim sivaslı arkadaşlarımızdan bazıları eski köy stadına makyaj yapılması taraftarı.forumda bazı haberler öğrendim.haberde rize'de,urfa'da yeni stad yapımının başladığı haberi vardı.ayrıca denizli' ye yeni stad yapılması sözü alınmış.projesi bile hazırlanmış.trabzon,bursa,kony a,antalya,illerininde yeni stad yapımı için proje hazırlayıp başbakanlığa,bakanlığa sundukları herkesinbildiği bir gerçek.bazı taraftarımız hala stadı dolduramayız,gücümüz yetmez,paramız yetmez v.b. bahaneler üretiyorlar.kayseri finala kaldı.belki de kupayı alacak.avrupa maçlarını kendi stadında oynayacak.biz şampiyonlar ligine gitsek bizi bu stadda oynatmazlar.kayseri veya başka bir şehirde oynatacaklar.bu taraftara yazık değil mi ?sivassporu sivasta izlemedikten sonra avrupa takımıyla oynamışız neye yarar.ARTIK YENİ BİR STAD YAPMANIN ZAMANI GELDİ.LÜTFEN BU SESE KULAK VERİN.NE MUTLU SİVASPOR TARAFTARI OLANA

eyuphulagu
16.04.2008, 22:57
yeni stadyum için düğmeye basıldı.tüm yiğidolara hayırlı uğurlu olsun. NE MUTLU YİĞİDOYUM DİYENE....

_DeReBeYi_
16.04.2008, 23:01

kardes futbolcularin parasi ayri stada paras ayri niye engel oluyorsunuz ya niye silinsin bu konu niye yapilmasin sivas a 4.4 luk bi stad sebep ney bu stadadi dolduramiyormusuz sen dolduramiyorsan gelecekte dolduranlar olur yatirim demek kazanc demek 2 gun sonra bu takim avrupada top oynarken bu stada dar gelecek ornegin fb macinda cogu taraftar maca giremedi onuda gectik yatirimin onu engelenemez bunu bi sivasli soylluyorsa bilemiyorum artik

_DeReBeYi_
16.04.2008, 23:06
Bugün internette dolaşırken tesadüfen yeni yapılmaya başlayan kayseri kadir has stadı ile ilgili bir haber okudum.haberde stadın ancak yeni sezona yetişeceği yazılıydı.hemen stadla ilgili haberin asıl kaynağını bulmak için araştırma yaptım.araştırmam beni tesadüfen stadla ilgili bilgi paylaşımının yapıldığı bir foruma götürdü.forumda aynen bizim sivasspor formunda yaptığımız gibi görüşler öne sürülüyordu.kayserililer stadın 2 sene önceki inşaat başlangıcından bugüne kadar ki durumuna kadar olan süreyi forumda hergün birbirleriyle paylaşmışlar.stad 2-3 aya kadar bitecekmiş.bunu sizinle niye paylaştım biliyor musunuz?forumda bu konuyu kaç aydır tartışıyoruz.ama hala fikir birliğine varmış değiliz.kayserililer yeni statta maç oynamayı sabırsızlıkla beklerken bizim sivaslı arkadaşlarımızdan bazıları eski köy stadına makyaj yapılması taraftarı.forumda bazı haberler öğrendim.haberde rize'de,urfa'da yeni stad yapımının başladığı haberi vardı.ayrıca denizli' ye yeni stad yapılması sözü alınmış.projesi bile hazırlanmış.trabzon,bursa,kony a,antalya,illerininde yeni stad yapımı için proje hazırlayıp başbakanlığa,bakanlığa sundukları herkesinbildiği bir gerçek.bazı taraftarımız hala stadı dolduramayız,gücümüz yetmez,paramız yetmez v.b. bahaneler üretiyorlar.kayseri finala kaldı.belki de kupayı alacak.avrupa maçlarını kendi stadında oynayacak.biz şampiyonlar ligine gitsek bizi bu stadda oynatmazlar.kayseri veya başka bir şehirde oynatacaklar.bu taraftara yazık değil mi ?sivassporu sivasta izlemedikten sonra avrupa takımıyla oynamışız neye yarar.ARTIK YENİ BİR STAD YAPMANIN ZAMANI GELDİ.LÜTFEN BU SESE KULAK VERİN.NE MUTLU SİVASPOR TARAFTARI OLANA

kardes sana aynen katiliyorumm

ofgurleyuk78
16.04.2008, 23:07
Büyük stadın yarısı boş olursa topcuların morali bozulur. Bu stad bize yeter. Zemini yapalım, Avrupada layıkıyla bizi temsil edecek topcuları alalım yeter. Hem bu topik açıldıktan sonra stad elden geçti ya. Her sene stad mı yapılacak.Bana kızmayın gençler. Gerçekleri yazıyorum.

ofgurleyuk78
16.04.2008, 23:12

Kayserinin eski stadı şehrin tam merkezinde. Yani hem çok değerli yerde hemde şehrin merkezi olduğu için maç günleri şehirde adım atılmıyordu. Şehrin dışına yenisini yaptılar. Önümüzdeki sezona yetişir herhalde. Hem stadın adına dikkat edin. Kadir Has.(Allah rahmet etsin) Var mı sivasta böyle biri. Bir otobüs parasını zor hallettik. Daha gelmedi oda sanıyorum.

tolgabozkurt
16.04.2008, 23:33
ya bu stat daha dolmuo ne gerk vaar 30bn kişilk stada satd yerine transfer yapsınlar futbolcuların parasını versinler

yigidomustafa58
17.04.2008, 12:48
hayırlı olsun yeni stad yapılıyor tam 30.000 kişilik.

eyuphulagu
17.04.2008, 22:15
İNSANLARA BAZI ŞEYLERİ ANLATMAK NE KADAR ZOR.ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ,ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ.Genç kardeşlerim bu stat bugün için değil,gelecek için tasarlanmış bir stad.yama yapılan stattan bize hayır gelmez.Valinin açıklamalarını iyi anlamadınız galiba.Vali eski stadı özel sektöre satıp ,parasıyla yeni stadı yapacağını söyledi.yani sivassporun kasasından 5 kuruş para çıkmayacak.40 yaşını geçmiş bir taraftar olarak 30 yıldır o statda maç izliyorum.3.ligi de gördüm.amatöre düştüğümüzü de.her şeyin bir ömrü var.4 EYLÜL STADININ ARTIK ÖMRÜ BİTTİ.BU STAT YAMAYLA MAMAYLA MODERNİZE OLMAZ.HARCANACAK PARAYA YAZIK.GENÇ KARDEŞLERİM RİZE SPORUN,HATTA Ş.URFASPORUN SİTELERİNE GİRİN,TRABZONUN,BURSANIN,ANTAL YANIN,KONYASPORUN SİTELERİNE GİRİN YENİ STAT PROJELERİNİ GÖRÜN.ONDAN SONRA KONUŞUN.BU STAT SİVASSPOR UN VE YİĞİDONUN GELECEĞİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ.UMARIM GERÇEKLEŞİR.UNUTMAYIN Kİ ESKİYE RAĞBET OLSAYDI BİT PAZARINA GÜN DOĞARDI.

tanju_58
17.04.2008, 22:22
İNSANLARA BAZI ŞEYLERİ ANLATMAK NE KADAR ZOR.ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ,ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ.Genç kardeşlerim bu stat bugün için değil,gelecek için tasarlanmış bir stad.yama yapılan stattan bize hayır gelmez.Valinin açıklamalarını iyi anlamadınız galiba.Vali eski stadı özel sektöre satıp ,parasıyla yeni stadı yapacağını söyledi.yani sivassporun kasasından 5 kuruş para çıkmayacak.40 yaşını geçmiş bir taraftar olarak 30 yıldır o statda maç izliyorum.3.ligi de gördüm.amatöre düştüğümüzü de.her şeyin bir ömrü var.4 EYLÜL STADININ ARTIK ÖMRÜ BİTTİ.BU STAT YAMAYLA MAMAYLA MODERNİZE OLMAZ.HARCANACAK PARAYA YAZIK.GENÇ KARDEŞLERİM RİZE SPORUN,HATTA Ş.URFASPORUN SİTELERİNE GİRİN,TRABZONUN,BURSANIN,ANTAL YANIN,KONYASPORUN SİTELERİNE GİRİN YENİ STAT PROJELERİNİ GÖRÜN.ONDAN SONRA KONUŞUN.BU STAT SİVASSPOR UN VE YİĞİDONUN GELECEĞİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ.UMARIM GERÇEKLEŞİR.UNUTMAYIN Kİ ESKİYE RAĞBET OLSAYDI BİT PAZARINA GÜN DOĞARDI.

Stad tabiki şart Sivasımızada diğer şehirlerimizede.30 bin kapasite en uygun olanı.bazı arkadaşlar uçuyor 50 binlik olsun diye.

yeniceri_can
18.04.2008, 09:37
su stad dolmuyorki kapasite arttıralım.
önce bi taraftarı bağlamamaız lazım.

alişengöze
18.04.2008, 09:54
BENCEDE KAPSİTESİ ARTIRILMALI HEMDE KONU AÇMAK SUÇMU EĞER SUÇ DİYORSANIZ SİZDE BİR KONU AÇIN BUNU ORADA TARTIŞIN

altuntas58
18.04.2008, 10:38
Sivassporumuzun kasasından 5 kuruş cıkmayacaksa neden yapılmasınki 30 binlik değil 50 binlik yapılsın ilk başlarda bende pek taraftar seğildim cünkü sivasspor tranfer taksitlerinde zorlanırken stadyumun yapılması zor diye düşünüyordum ama şimdi Sivassporumuzun kasasından cıkmayacak şimdi iş iyice aydınlandı sivassporumuzun parası cıkmadan gercekleşecek bir yatırım bir an önce başlanıp bitirilmesinden yanayım

mustafayildiz92
24.04.2008, 19:56
arkadaşlar stad yapılıyor sonuca bağlandı

dwayne
30.04.2008, 15:33
Bencede yeni bir stadyuma gerek yok kapasite biraz daha artırılsın yeter.çünkü sahamız çok güzel oldu yeride güzel.

trabzonlee
19.05.2008, 21:29
bendce yeni stad imajdır stadlarıda takımlar yapmaz sponsorlar yapar

MustafaParlak
19.05.2008, 22:40
ALLAH KORUSUN NE STADI YAPILIORMUŞ YHA BIRAKIN BÖLE ŞEYLERİ NE İŞİMİZ VAR 16 BİN KİŞİLİK STADI DOLDURALIM Bİ RAHİP TARAFTARDA DAHİL SONRA YAPILSIN STAD...!

genconur
19.05.2008, 22:45
yapıLsa iyi oLur ama doLduraßiLceemiz soru işareti (?) :D

kurtay58
19.05.2008, 22:48
dolduramadıktan sonra yapılsa ne olur? kapasite artırılsa ne olur? biz bu sene bu stadı dolduramadık, hiçbir zaman dolduramayız.

erol_58
19.05.2008, 23:47
arkadaşlar hepinizde haklısınız stadımızın yeri çok güzel şehir merkezinde bildiğiniz gibi kapasitesi bize yetiyor yeri geliyor dolduramıyoruz bile ama neden dahada modern olmasın kapasite artırılsın üstü komple kapatılsın ısıtma sistemi olsun çünkü hastası var yaşlısı var inaninki bu yetersizlik yüzünden gelmiyen insanlar var verilen maçları tv den izliyorlar hem ileride avrupa maçları oynayacağız standartlara uygun değil zannedersem sadece öneleme maçları oynuyabiliyoruz yanlış hatırlamıyorsam stadın üstü komple kapatılsın diye sn abdullatif şenerin sayesinde 17 trilyon para gelmişti ama bu paranın bi miktarı kullanıldı sadece maraton bölümü kapandı dediler biz sadece maratonu kapatalım kalan paraylada yeni stad yapalım dediler bırakalım ya yeni stad yapsınlar yada stadımızı yenilesinler bu konuda sn valimizinde girişimleri var inşallah sivasımıza en yakışanını yapacaklarına inanıyorum bizim başkalarından neyimiz eksik neden daha modern olmasın hastası yaşlısı neden o soğuklarda maç izliyelim ilerde yurt dışından çevre illerden sivassporumuzu seyretmeye gelenler olacak inanıyorumki yeni stadda yapılsa kapasitede artırılsa biz bu stadı dolduracağız ama destek olurlarmı olmazlarmı onu bilemem özellikle bizim çekirdekciler komşu kayseri stadın kralını yaptırıyor helal olsun kayserililerde diyor acaba biz bu stadı doldura bilirmiyiz ister doldursun ister doldurmasın sonuçta modern şehir kayseri bi kayseri daha olur bizde hep yerimizdemi sayalım haksızmıyım arkadaşlar havası sert insanı mert sivasın güzel insanları hep destek tam destek hep bep beraber elele sivasımız en güzel yere

mustafayildiz92
05.06.2008, 21:24
arkdaşlar avrupa diyorsunuz stad yeter diyorsunuz anlamadım gitti ama tadilat var daha daha iyi olur

sivaslitaner58
05.06.2008, 21:50
bize aslinda lagzim degil oyuncular lagzim bizi daha guclu etmek icin

YuNuSPaSa58
05.06.2008, 23:10
Stada Gerek yok. ßoşuna Masraf oLur. Bu Stad bile 3 büyütülmüşlerin maçlarından ßaşka dolmuyo. ßaşka Stad Yapıpta Masraf oLmamaLı bence

anilcan213
06.07.2008, 11:08
bnce staddaki atletizm pisti cok gereksiz...kale arkasındakiler izleyemior bile macı yeni stat yapılırsa sakın atletsm psti olmasın seyirci cok uzaga düsüorr

uhud85
06.07.2008, 11:35
Yeni stad şart.para olsun olmasın bir yerden ödenek bulunsun borca girilsin ama stad yapılsın.bu stad dolmuyorsa bunun sebebi sivasın 1.lige çıkalı daha sadece 3yıl olmuş olmasıdır.yani sivasta futbol kültürü daha yeni oluşuyo.yakında bu stad bize dar gelecek onun için daha şimdiden kolları sıvamalı.kayseriyi örnek almalıyız.zaten iyi bir stad yaplırsa o ilk meraktan paranın büyük bölünü çıkarırız

cywasli
06.07.2008, 12:16
İSTERSE 100000 KAPASİTELİ STADIMIZ OLSUN VE DOLDURALIM. OTURUP ÇEKİRDEK ÇİTLEDİKTEN SONRA İŞE YARAMAZ. DAHA MARŞ SÖLEMEYİ BİLMİYORUZ, DAHA TEZAHURAT BİLMİYORUZ STADYUM OLSA NE OLUR....

bahadır erdem
06.07.2008, 12:48
ŞU ANDA SİVAS'IN YENİ BİR STADA İHTİYACI OLDUĞUNU SANMIYORUM.

ÖNCE BAŞARILARIMIZI ARTIRMALIYIZ.BAŞARIYLA BERABER GELİRİMİZDE ARTACAKTIR.

DOLAYISIYLA O ZAMAN STAD'DA YAPABİLİRİZ.ZENGİN KULÜPLERLEDE YARIŞABİLİRİZ.

BİR DE ESAS SORUN;

SİVAS'LI TARAFTARLAR TAKIMA NE KADAR SAHİP ÇIKACAK.STAD'I TAM OLARAK

DOLDURABİLECEK MİYİZ? 2007-2008 SEZONUNDA GÖRDÜK.15 YTL'Yİ BİLE VERMEKTEN

ACİZİZ.YENİ STAD YAPILIRSA NASIL OLACAK?

Arif Coşkun
06.07.2008, 12:49
Yeni stadyum kısa zamanda, bir iki sezon sonra Sivasspor'un göstereceği başarıya bağlı bence,eğer bu zamanda daha iyi şeyler yaparsak daha güzel modern bir stadyum yapılır diye düşünüyorum.

emremoni
06.07.2008, 13:01
BİRAZ LİGDE BAŞARI ELDE EDELİM ONDAN SONRA AVRUPADA BAŞARI ELDE ETTİKTEN SONRA İNŞ YAPILIR BİR STAD VE TUM HERKES MAÇLARA GELİR

yusufener
06.07.2008, 14:03
bence stad yapılmasına gerek yok...kapasite artırılsa yeterli...hem kalan parayla da çok iyi transferler yapılabilir...

arda yigido
07.07.2008, 16:36
bence basarini gelmesi icin tesislesme cok önemli yigido kardeslerim bence bu stadtum sivas sporumuza maddi manevi iyi bir motivasyon ve moral olacaktir umuraim bu proje suya atilmaz sivas sporumuz avrupa takimi olmasi icin iyi trasfewrleri bünyemize katabilmak icin stadimizinda modern tesislerimizinde modern olmasi cok önemli galatsaray gibi eski stadimizin yerini satip o parayla yeni satadimizi yapilabilir burdan bu plan ciddi zaman ayiran sayin valimiz dalmaz a cok cok cok tsk ediyorum umarim proje gerceklesir .

SenSetik
07.07.2008, 16:45
ben kesinlikle modern ve trübünleri sahaya yakın bir stad yapılması taraftarıyım.....

bu yapıulamıyorsa bile beşiktaş gibi zemini kazıp trübün yapılarak atletizm pisti iptal edilmeli....

en son 2 sezon önce vestel maçını kale arkasından izledim....

yağmurda sudan çıkmış balığa döndük......
zaten pozisyonlardan bişey anlamıyorsun........

maratondan bilet bulamazsam maçada gitmiyorum.....

bütün bunları düşünürsek en azından kale arkaları yaklaştırılıp üstü kapanabilir.....

mustafayildiz92
21.09.2008, 09:36
bence arkdaşlar stad sart 4 eylul rezalet gibi bir şey akustik şart bosa bağırıyor taraftarımız bence

emrekocturk58
21.09.2008, 09:56
bence ne kapasite artırılsın ne yenisi yapılsın bnuu düzgün dolduramıoz...doldursakta oyuncuyu etkileyecek taraftarımız yok..

kerami58
21.09.2008, 10:53
bence olsa iyi olur ama şu an yeter bu uefa ya gidip biraz para kaldırdıktan sonra yaparız şamppiyonlar ligi standrtlarında olmaz mı???

tanyil
21.09.2008, 22:45
valla stadı dolduramıyoruz zaten her maçta. dolsada emre koçtürkün dediği gibi doğru düzgün bi seyircimiz bile yok.
aslına bakarsan yeni bi stad şart. oturma düzeni ii olan. kapasitesi fazla olan ama. ama bu yeterli şimdlik

SenSetik
23.09.2008, 23:24
dün Fikret ÜNSAL bir yerel tv de kale arkası tribünlerin yıkılıp sahaya yaklaştırılacağını ve stadın komple üstünün kapanacağını söyledi...
müthiş olur bence.. öyle değilmi?

mustafayildiz92
27.09.2008, 10:51
stad modifiye oluyor yenisi şart tribunler stada yakın boyle supper olur

yerliturkuaz
27.09.2008, 19:11
Tabiki yeni stad çok güzel olur fakat daha henüz mevcut stadı doldurmuş değiliz...

cücü baba
27.09.2008, 20:32
yeni bir stad elbetteki lazım ve aynı zamanda avrupa standartlarında olsa fenamı olur avrupada görüyoruz maça 5 dakika kala trübünler boş maç başlıyor bakıyorsunuz stad full dolmuş bizse 1 saat önce geliyoruz içeri zor giriyoruz çıkarken bile sıkıntı çekiyoruz..

tanju_58
27.09.2008, 20:36
Değerli arkadaşlar hatırlarsanız yeni stadyum fikri zaten gğndemde idi önceden. Abdüllatif Şener bakandı o zaman. Ama bu stadın kapasitesinin artırılması kararı alınınca o fikirden vazgeçildi. Şu an stadımız yeterli. En az 15 sene yeter bence bize. Yalnız stadın çevre düzenlemesinde eksiklikler var. Park sorunu da halledilmiş değil. Bu konulara el atılmalı bence

sana katılıyorum.var olan stadımızı daha modern bir görüntü verilirse,kapasiteside düz hesap 20 bine çıkartılırsa uzun seneler kullanışlı bir stad olur...