Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivassporlu Balili, İsrail'de çalışıyor

biyolog4
05.02.2008, 10:10
Sivassporlu Balili, İsrail'de çalışıyor

Omzundan sakatlandıktan sonra tedavi için memleketi İsrail'e gelen Sivasspor'un başarılı oyuncusu Pini Felix Balili, şampiyonluktaki favorisinin Fenerbahçe olduğunu söyledi.
05 Şubat 2008 07:46

Tel Aviv'de tedavisini sürdüren Balili, her gün Ala Hamim semtinde bulunan Hapoel Tel Aviv takımının antrenman sahasında idman yaparak, çalışmalarına devam ediyor.

Omzundaki sakatlığının her geçen gün iyileştiğini söyleyen Pini Felix Balili, "Şuan durumum daha iyi. Ben her iki haftada bir doktora görünüyorum. Doktor, omzumun daha iyi olduğunu söyledi. Yavaş yavaş iyileşiyor. Arkadaşlarımla, hocayla her gün görüşüyorum. Şuan burada omzumun tedavisini yaptırıyorum. İnşallah sorun düzelince Sivas'a döneceğim" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe maçını seyrettiğini söyleyen Balili, Fenerbahçe'nin mali durumunun Sivasspor'a göre çok iyi durumda olduğunu dile getirerek, "Fenerbahçe tabi büyük takım. Bizden daha güçlü bir takım. Fenerbahçe'nin iki futbolcusunun maliyeti, Sivas'taki tüm futbolcuların fiyatına bedel. Bu anlamda Sivas Fenerbahçe'nin rakibi değil" dedi.

Sivasspor'un bulunduğu yerin herkesi şaşırttığını söyleyen Balili, şampiyonluk konusunda ise her şeyin futbolda mümkün olduğunu belirterek, "İlk başta ligde kalalım dedik. 5-6-7 dedik. Sivasspor her maçını kazandı. Futbolda her şey mümkün. Şampiyonlar ligine kalmamız inşallah olur. Şimdi tabi herkes Sivas'la oynarken, daha fazla hırslı çıkıyor. Ama bizim için Fenerbahçe ve Rize fark etmez,.mücadele ediyoruz. Türkiye liginde şu ana dek Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş şampiyon olmuş. Bir de Trabzonspor. Futbolda her şey olabilir. Kimse bize inanmadı. Biz 19 haftadır üst sıralardayız, iyi çalışıyoruz" dedi.

Omzu düzelince Sivas'a döneceğini söyleyen Balili, "İnşallah 2 ay sonra omzum düzelince takımla beraber idmanlara başlayacağım. Doktorlar da tamam derlerse, bende idmanlara başlayacağım" ifadelerini kullandı. Bu sene ligdeki yarışın çok da zor olduğunu söyleyen Sivassporlu başarılı futbolcu, "Bu sene daha zor. Bir maç Galatasaray ve bir maç Fenerbahçe mağlup. Bu sene ligde her şey oluyor. Ligin en üstüne çıkınca durum daha da zorlaşıyor. Bunu gördük. Ama şampiyonluk için benim favorim Fenerbahçe" açıklamasında bulundu.

2003 yılı Ağustos ayında Hapoel Tel Aviv takımından İstanbulspor'a transfer olan Balili, ilk maçında Fenerbahçe'ye attığı golle, Boğalar'ın Kadıköy'deki 3-0'lık zaferinde pay sahibi olmuştu. Daha sonra kulübün mali darboğaza girmesiyle Kayserispor'a transfer olan Balili, Sarı-kırmızılı ekipte 9 gol atarak klasını gösterdi. Daha sonra Sivasspor'a geçen 27 yaşındaki İsrailli yıldız, bu yıl Türk vatandaşlığı için başvuru yapmıştı.

iyileştiğinde formda bir balili izleyebiliriz,bu sezona yetişebilirse buda sivasspor için çok iyi olur.

samet yıldız
05.02.2008, 10:15
inş. en kısa sürede iyileşir

Abdullah DuMaN
05.02.2008, 10:15
BENCEDE BALİLİ İYLEŞİRSE ÇOK İYİ OLACAK SIKINTILAR GİDER ANCAK ŞAMPİONLUK TAKİ FAVORİSİNİ BEĞENMEDİM ŞAHSEN YANLIŞ

anilolcay
05.02.2008, 10:35
balili hem tatil hem aile özlemi gideriyor hem de tadavi oluyor hayırlısı olsun ama bu sene fazla ön plana çıkmamamsı iyi olu yoksa onun da transfer için yakasını bırakmazlardı.

ceza_tolga_rep
05.02.2008, 10:53
bence balili kaliteli bi adam.mutlaka ilerleyen aylarda takıma katkısı olacaktır...

nuri_58
05.02.2008, 15:05
umarım en kısa sürede iyileşir ve eski performansına döner...

sivas_kangallı
05.02.2008, 15:08
inş en kısa zamanda sahalara döner.

EyüphanAydın
05.02.2008, 15:29
Balilinin Sakatlanması Çok Kötü Oldu.Ama Balili Çok Sağlam Topçu Profesyone l Topçu En Yakın Zamanda İyileşir.Yüce Allahım Tüm Sporcularımızına Kaza Bela Vermesin...

cem
05.02.2008, 15:49
balili gibi forvet görmedım,insallah en yakın zamanda saglıgına kavusurda sahalara döner,baliliyi ızlemek bır zevk...

sivaslimete
05.02.2008, 16:08
dur bakalim hayirlisi ins. sahalara geri döner ve eski performansina kavusur

sivaslı_boy
05.02.2008, 16:17
iylişsin tabi ama şampiyonlukta bizde iddaalııyz

şafak58_35
05.02.2008, 16:51
sivasta beğendiğim en iyi futbolcuların başında balili var onu sivasta olmadığı zamanlarda beğeniyordum çok tehlikeli bir futbolcu rakip takımın korkulu ismi onun şuan sivassporda oynamaması bence büyük şansızlık bu yüzden bian önce iğleşip dönmesi bize çok faydalı olur hadi balili iğleş gel biran önce

nuri_58
05.02.2008, 16:56
Hızlı ve çok güzel bir futbol oynayan Balili'nin sakatlanması SİVASSPOR açısından çok kötü oldu...Bence Chetkov Balili'yi aratmıyor...

mor
10.02.2008, 00:12
profosyonellik bu işte... balili futbolu bal gibi.

tekniker58
10.02.2008, 00:23
balili'ye burdan acil şifalar diler bir an önce düzelmesini canı gönülden isteriz. balili başlı başına bi marka'dır.

svs_çapkın_58
10.02.2008, 00:35
Balili en kısa sürede iyileşir ve takımımıza katkı sağlar inş.

omercoskun
10.02.2008, 02:31
sakatlığını bi an önce atlatıp takıma en kısa sürede katılır inşallah.

Engin58
10.02.2008, 08:05
Insallah yakin bir zamanda Balili iyilesir yesil sahalara döner.Saygilarimla...

cerrah yiğido
10.02.2008, 09:05
sivasın efsane futbocularından birisi, 10 yıl sonra trubunlerde hala onun konuşulacağına eminim.

alem_halil
10.02.2008, 09:29
baliliyi ts maçında attığı golle tanımıştım o goldan sonran hep gözüm üzerindeydi çok manyak koşuyo türkiyede öle topçu olduğunu düşünmüyorum eğer tam iyileşirse milli takımızda da oynar nede olsa yabancı oynatmaya alışığız...

nL58
10.02.2008, 09:46
balili cok iyi bir oyuncu dediginiz gibi umarim yakinda iyilesir Milli takimdada oynar :D

vahap bakanoğlu
09.03.2008, 18:11
allah acil şifalar versin baliliye iyileşsin de geldin çünkü sakatlanması kötü oldu:(