Orijinalini görmek için tıklayınız : YENİ FEDERASYONDAN NELER BEKLİYORSUNUZ??

SenSetik
14.02.2008, 09:51
Öncelikle oluşturulacak yeni federosyan ve yönetim kurulunun ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu federasyonla birlikte artık daha adil bir yönetim, daha cesur hakemler ve futbolumuzu kalkındıracak yeni hamleler, kaynaklar yaratılır inşallah...

Avrupanın en kalitesiz ligleri arsına sürüklenen (biz ne kadar bunu kabul etmesekte!!), milli takımı günden güne güç kaybeden, stadları afrika standartlarında kalan, seyirci potansiyeli gitgide azalan ve çekişmeden uzak bir lig olduğu için bıkkınlık yaratan bu ligin daha zevkli hale getirilmesi dileğiyle.

Beklentilerimizi paylaşalım, kim bilir belki sesimizi bir duyan olur !!

Engin58
14.02.2008, 10:16
Hayirli ugurlu olsun Bsarilar dileriz yeni federasyon yönetimine.Saygilarimla...

Abdullah DuMaN
14.02.2008, 10:18
tarafsız olmasını bekliyorum.................

FALÇATA 58
14.02.2008, 10:22
gelen gideni aratırmış .................

puar
14.02.2008, 10:24
Hayırlı olur inşallah...senin dediklerini bekliyorum...adelet..bekliyoru m.

FurkaN
14.02.2008, 10:35
En büyük sorun adaletin uygulanamaması, hakem kararlarıyla veya federasyon kararlarıyla(bknz. 1. hafta Trabzon Maçı) adalet olgusu gerçek yerini bulamıyor...

Takımlara federasyon gerekli, yeter kaynağı takımlara aktarmıyor aktarmadığı gibi elindeki para ile bir çalışmada yapmamaktadır... İngiltere liginde lige yeni çıkan bir takım bile bizim şampiyonumuzdan daha fazla para alıyor... Federasyon takımların önünü açacak kararlar almaktan uzak devamlı hükümetle savaş halinde tamamen çıkar ilişkilerinin egemen olduğu bir yer oldu...

Statlar (biri dışında) hepsi geri kalmış açıkcası ilkel diyebileceğimiz şekilde bununda sebebi az önce dediğim federasyonun kaynak oluşturmaması sponsorlardan gelen paralar asla kulüplere yeterli düzeyde ulaşmadığı için statların durumu ortada...

Bence en önemlisi ligin Avrupa'da seyredilebilirliği eğer federasyon yetkililerinin biraz kafası çalışsa Eurosport'a para verir ligi mi Avrupa'da yayınlatırım... Şimdi ben para veririm ama bu sayede kaliteli yabancılar Avrupa'da yayınlanmıyor bahanesi yüzünden ligime gelmemezlik yapmaz(Anelka'nın gidişi) ve onlar geldikçe ligin seyredilebilirliği daha da artar, para vererek başladığım bu işten artık para kazanırım...

Bunlar benim düşüncem ama yetkili değiliz... :)

altuntas58
14.02.2008, 10:39
Yeni secilen federesyon başkanını ve yönetim kurulu üyelerini tebrik eder yeni vazifeleri hayırlı uğurlu olsun derim beklentilerimiz çok fazla bir şey değil sadece vazifelerini yani kanun tüzük herneyse onların dışına cıkmadan türkiyede büyük küçük ayrımı yapmadan bütün takımlara aynı mesafade yaklaşmaları adil olmalarını isterim amatör kulüplere her zamankinden daha fazla yardım etmeli hatta bütcesinin hatırı sayılır bir kısmını amatör kulüplere ayırmasını isterim nedeni malum türkiyenin alt yapısı bütün sporcularımız amatör kulüplerden yetişiyor ama onların ne top oynayacak bir sahası ne bir futbol topu ne bir sırtına giyecek forması ne bir soyunma odaları sadece bu saydıklarım futbol dalında diğer branşlarda aynı her branşa el atıp amatörlerimize maddi ve manevi yardımlarda bulunmalarını isterim

Yiğiter
14.02.2008, 10:46
hakedene hakkı verilsin yeter...

SenSetik
14.02.2008, 10:49
Bence en önemlisi ligin Avrupa'da seyredilebilirliği eğer federasyon yetkililerinin biraz kafası çalışsa Eurosport'a para verir ligi mi Avrupa'da yayınlatırım... Şimdi ben para veririm ama bu sayede kaliteli yabancılar Avrupa'da yayınlanmıyor bahanesi yüzünden ligime gelmemezlik yapmaz(Anelka'nın gidişi) ve onlar geldikçe ligin seyredilebilirliği daha da artar, para vererek başladığım bu işten artık para kazanırım...

Bunlar benim düşüncem ama yetkili değiliz... :)

özellikle bu düşüncen ilgi çekici Furkan..bencede akıllıca bir uygulama olurdu.....

puar
14.02.2008, 11:03
Unutmayınki her gelen yeni yönetim kendisine göre değişik fikirlerle gelir...bunların doğan grubuna yakınlığı var dsmartla birikte ligtvde yayını alırsa zaten zor izlediğimiz macları belkide hiç izyemeyiz...ne kadarda rekabet iyi olur desekte kendi para kazanma hırslarını bizlere yansıtırlar...
yapabilecek bir husuta federasyon izin vermeli her mac canlı yayınlanmalı...

Yiğiter
14.02.2008, 11:15
dokuz maçın dokuzunu da en az 10 kamerayla canlı seyretmek istiyoruz...

puar
14.02.2008, 11:25
ona görede her takımın ayrı ayrı paketi olmalı...
milleti futboldan iyice soğuttular sonrada maca niye gidilmiyor??
2lig macları bile şfreli kanaldan o güzel macları izleyemiyoruz...
oftaş ankara kasımpaşa gençler ibb nin maclarını bilmeyen biri izlese bu maclar seyircisizmi der ayıp ya..

yerliturkuaz
14.02.2008, 11:32
YENİ SEÇİLECEK FEDERASYONUMUZ TÜRK FUTBOLUNUN GELİŞMESİNE KATKIDA BULUNMALI ADİL DAVRANIP BÜYÜĞÜN KÜÇÜĞÜ AZMESİNE MÜSADE ETMEMELİ. TÜRK FUTBOLUNU DÜNYAYA EN İYİ DUYURABİLECEĞİMİZ KOŞULLARI OLUŞTURUP DEVLERLE KAFA TUTMAMIZI SAĞLAMALIDIR....

SenSetik
14.02.2008, 12:01
Acaba forumda oluşan fikir ve isteklerimizi belirli başlıklar altında toparlıyarak bir şekilde yeni kurulacak futbol federasyonuna ilerleyen günlerde iletebilirmiyiz??

Tabi bu konuda sitemizde kurucu ve söz sahibi olan arkadaşlarımızın öncülük yapmasını bekleriz..

Bence çok da güzel olurdu....

yeniceri_can
14.02.2008, 12:35
ulusoy gibi bir yönetim bekiyorum.ulusuyun başarılarını bekliyorm.

SenSetik
14.02.2008, 13:13
ulusoy gibi bir yönetim bekiyorum.ulusuyun başarılarını bekliyorm.

:rolleyes: hangi konuda, eyyamcılıkta mı??:confused:

Dağcı
14.02.2008, 13:20
Yeni başkanın daha önce seçilmesini istemeyenler şimdi ise her fırsatta adamın seçilmesi için yarıştılar. (fb,gs ve bjk)

Şimdi ne olacak her fırsatta yeni başkanı sıkıştıracaklar.

Menfaat dünyası...

Umut fakirin ekmeği.

SenSetik
14.02.2008, 13:30
Yeni başkanın daha önce seçilmesini istemeyenler şimdi ise her fırsatta adamın seçilmesi için yarıştılar. (fb,gs ve bjk)

Şimdi ne olacak her fırsatta yeni başkanı sıkıştıracaklar.

Menfaat dünyası...

Umut fakirin ekmeği.

kıyakçılığın sonu ayakçılıktır...
birilerine şirin gözükmek için bişeyler yaparsın, sonra o birileri başka birilerine şirin gözükmeye çalıştığında seni satar..

fenrbahçe için birgünde yabancı sayısı artırılıyorsa bu ülkede, bu federasyonla hiç bi ilerleme sağlıyamazsınız...

herkes aynı kriterlerle ne zaman değerlendirilirse o zaman bütün sesler kesilir...

ben şahsen çok ümitli değilim bu konuda

puar
14.02.2008, 13:40
Arkadaslar tff üç büyük takımın elinde her zamanki gibi bizlerede 4. olabilirmiyiz düşer ancak...beklentimiz çok ama olacağını sanmıyorum.

Rallim58
14.02.2008, 13:54
Hasan DOĞAN federasyonundan beklentilerimiz ;
-TFF yönetim kurulunda ve MHK'de ADİL kararlar alınmalı,
-Türkiye nüfusunun %90 üzerinde futbol hayranı kitle varken, yayın konusunda kim şifresiz yayın taahhütünde bulunuyorsa o kuruluşa yayın hakkının verilmesi,Taraftarlara yayın kuruluşlarının şifreli olmaları ile VATANDAŞLAR PEŞKEŞ ÇEKİLMEMELİ
-Her hafta 3 yada 4 büyük küçük ayrımcılığı yapmadan,puan cetvelindeki İLK DÖRT takımın karşılaşmaları denilerek ilk dörte teşvik edilmeli
-ihaleler açılırken tüm liglerden canlı yayın yapılmasını sağlamalı, örnek; Ben hiç 3. ligde diye DÇ. Divriğisporun maçını izleme hakkım hiçmi olmayacak, ya da Vanspor, Muğlaspor, Balıkesirspor veya Kütahyaspor gibi il takımlarını ebedi izleyemeyecekmiyim.
-YÖNETİMDEN; BÜYÜK-KÜÇÜK LAFINI BİR KENARA BIRAKIP HEPSİ BİZİM TAKIMLARIMIZ HEPSİ BİZİM KULÜPLERİMİZ DİYEREK HERKESE AYNI KUCAĞI AÇARAK ADALETLİ YÖNETİM BEKLİYORUZ

OLCAY_58_AKKUS
14.02.2008, 14:07
ben yeni federasyondan yayınlarla ilgili konuyu çözmesini ve yayından gelen paranın adil şekilde dağıtılmasını beklerim

tekniker58
14.02.2008, 14:30
ben yeni federasyondan yayınlarla ilgili konuyu çözmesini ve yayından gelen paranın adil şekilde dağıtılmasını beklerim

Evet yayınlarla ilgili sorunlar var bu sorunları onlar bilmesede sorunları çeken millet oluyor.Taraftar çekiyor. Bundan behseden yok.

Ertugrul
14.02.2008, 14:51
Yeni yönetimden adalet,eşitlik,kişisel çıkarları bir kenara bırakıp
her geçen gün kan kaybeden Türk futboluna katkı sağlamasını ve
takımtaşlıktan uzak her kulübe eşit mesafade olmasını bekliyoruz.

SenSetik
14.02.2008, 23:00
Hasan doğanda başladı herşey değişecek diye ama bakalım hayırlısı...

yiğidocan58
14.02.2008, 23:10
Bence olaylara her sey duzelecek guzele gidecek diye bakmak yanlış olur bu temenniden öteye gitmez.Tamam ulusoy yonetımı kotuydu fakat unutmayalımkı onlarda secılıp geldıler ozaman ulusoya destek olanlar ısler ıstedıklerı gıbı gıtmeyınce ulusoy ıstıfa demeye basladılar,hasan doganın baskanlıgıda bence boyle gecer ılk basta herkes destek sonra istifa...

İNADINA 58

SenSetik
14.02.2008, 23:12
Bence olaylara her sey duzelecek guzele gidecek diye bakmak yanlış olur bu temenniden öteye gitmez.Tamam ulusoy yonetımı kotuydu fakat unutmayalımkı onlarda secılıp geldıler ozaman ulusoya destek olanlar ısler ıstedıklerı gıbı gıtmeyınce ulusoy ıstıfa demeye basladılar,hasan doganın baskanlıgıda bence boyle gecer ılk basta herkes destek sonra istifa...

İNADINA 58

inşallah yanılırsın köylü güzeli :D
ama haklı çıkma payın daha yüksek..............

omercoskun
14.02.2008, 23:12
Yeni yönetimden adalet,eşitlik,kişisel çıkarları bir kenara bırakıp
her geçen gün kan kaybeden Türk futboluna katkı sağlamasını ve
takımtaşlıktan uzak her kulübe eşit mesafade olmasını bekliyoruz.

evet sadece bu dediğini yapsalar zaten diğer sorunlar kendiliğinden hallolur;)

kubilay68
14.02.2008, 23:22
insallah bizim icin hayirli olur.sivassporuda buyuk lerin yerine koyarlar artik bu sezondan sonra.

yiğidocan58
14.02.2008, 23:25
inşallah yanılırsın köylü güzeli :D
ama haklı çıkma payın daha yüksek..............

abi bu her zaman boyle olmustur.Öncekı baskanlarda secılırken herkes destek oluyor(ıstedıklerı gıbı olmayınca ısler terse donunce destegı cekıyorlar)
Örneğin;Haluk Ulusoy geldı galatasaraylı dedıler, Levent Bıcakcı geldı durust adam ıyı adam dedıler sonra fenerbahcelı dedıler,yıne ulusoy geldı trabzonlu dedıler,sırada Hasan Doğan var adam BJK lı herkes bılıyor fakat sımdı kımse ses cıkarmıyor sonra dıyeceklerkı bu adam bjk li.Malasef bu işler duzelmez bızım futbolumuzda...
Not:Haluk Ulusoy'uda hiç sevmem bu arada:)

SenSetik
14.02.2008, 23:27
abi bu her zaman boyle olmustur.Öncekı baskanlarda secılırken herkes destek oluyor(ıstedıklerı gıbı olmayınca ısler terse donunce destegı cekıyorlar)
Örneğin;Haluk Ulusoy geldı galatasaraylı dedıler, Levent Bıcakcı geldı durust adam ıyı adam dedıler sonra fenerbahcelı dedıler,yıne ulusoy geldı trabzonlu dedıler,sırada Hasan Doğan var adam BJK lı herkes bılıyor fakat sımdı kımse ses cıkarmıyor sonra dıyeceklerkı bu adam bjk li.Malasef bu işler duzelmez bızım futbolumuzda...
Not:Haluk Ulusoy'uda hiç sevmem bu arada:)

ben bir iki sayfa önce yazmıştım senin demek istediğini şimdi tekrarlıyayım:
kıyakçılığın sonu ayakçılıktır.....
bakınız H.U

jakobieen
14.02.2008, 23:50
her hafta süper ligde canımın istediği maçı izlemek istiyorum...

Milli takım teknik direktörümüzün maaşının 10 da 1 oranında azaltılmasını istiyorum...

F.bahçe yabancı transferi yapacağı vakit yabancı sayısı artırılmasın istiyorum...

bi maç için disiplin kurulu karar verirken üç istanbulluya ayrı anadoluya ayrı muamele yapmasın istiyorum...

alex, lincoln yada delgado ya çalınan düdüklerin m.yıldız'a çalınanlar kadar zorlaştırılmasını istiyorum...

sporun gerçek manada "sevgi barış ve kardeşlik olduğu" bi dönem geçirmek istiyorum...

asubay
14.02.2008, 23:55
öncelikle hayırlı uğurlu olsun federasyonda daha önce kulüplerde görev almış isimler ve kulüp üyeliği olanlar var inşallah taraflı bir tutum sergilenmez her takıma mesafeli ve adil bi duruş gösterilir. adaletli olsunlar zaten tüm türkiyenin sempatisini kazanırlar inşallah tekrar hayırlı olsun

albina58
15.02.2008, 01:36
Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurul'u tamamlandı. Hasan Doğan 231 delegenin oy kullandığı seçimde 222 oy alarak Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı oldu.

TFF'nin yeni Başkanı Hasan Doğan'ın listesinde yer alan isimler ve yakın oldukları takımlara bakıldığında Trabzonspor'dan sadece bir ismin listede yer alması dikkat çekerken Anadolu takımlarının da azlığı ön plana çıktı. Yeni Başkan Hasan Doğan'ın listesinde hükümete yakın isimlerin de yer alması dikkat çeken bir diğer unsur oldu.

-YENİ TFF-
-Hasan Doğan, (Başkan) koyu bir Beşiktaşlı olarak tanınıyor.
-Lütfi Arıboğan, Galatasaraylı.
-Levent Kızıl, Bursaspor'un eski başkanı ve Fenerbahçe'ye yakın bir isim.
-Mehmet Ali Aydınlar, Acıbadem yönetim kurulu başkanı ve Fenerbahçeli. Bu arada Aydınlar'ın adı Aziz Yıldırım'ın F.Bahçe Başkanlığı'ndan istifa ettiği dönemde sarı-lacivertli kulübün başkan adaylarından biri olarak geçmişti.
-Zafer Yıldırım, Beşiktaşlı olarak tanınıyor.
-Oğuz Çarmıklı, Galatasaraylı.
-Serdar Güzelaydın, Fikret Orman'ın ortağı olan Güzelaydın Galatasaraylı olarak tanınıyor.
-Mehmet Özgener, Altay'ın eski başkanı olan Özgener aynı zamanda bir Fenerbahçeli olarak da biliniyor.
-Servet Yardımcı, Çaykur Rizesporlu.
-Mehmet Baykan, Konyaspor ve Beşiktaş'a yakınlığı ile biliniyor.
-Süleyman Atal, Haluk Ulusoy döneminde Trabzon il temsilcisi olan Süleyman Atal il temsilciliğinden istifa ettikten sonra yeni dönemde de yer aldı ve Trabzonsporlu.
-Ufuk Özerten, MHK eski başkanı olan Özerten Gençlerbirliği'ne yakın bir isim.
-Tuncay Karartı, Kemal Unakıtan'a yakınlığı ile tanınıyor.
-Yunus Egemenoğlu, Kulüpler Birliği Genel Sekreterliği yapmış olan Egemenoğlu Bursasporlu.

Bu arada TFF'nin önemli koltuklarından biri olan genel sekreterliği de Lütfi Arıboğan gibi basketbol geçmişi olan Kemal Dinçer'in alması bekleniyor.

Beşiktaş: 3 (Hasan Doğan, Zafer Yıldırım, Mehmet Baykan)
Fenerbahçe: 3 (Levent Kızıl, Mehmet Ali Aydınlar, Mahmut Özgener)
Galatasaray: 3 (Lütfü Arıboğan, Oğuz Çarmıklı, Serdar Güzelaydın)
Trabzonspor: 1 (Süleyman Atal)
Bursaspor: 2 (Levent Kızıl, Yunus Egemenoğlu)
Gençlerbirliği: 1 (Ufuk Özerten)
Çaykur Rizespor: 1 (Servet Yardımcı)
Konyaspor: 1 (Mehmet Baykan)
Altay: 1 (Mahmut Özgener)

Hasan Doğan'ın kesinleşen listeleri şöyle:
Yönetim Kurulu: Oğuz Çarmıklı, Mehmet Ali Aydınlar, Zafer Yıldırım, Mahmut Özgener, Serdar Güzelaydın, Levent Kızıl, Servet Yardımcı, Mehmet Baykan, Lütfi Arıboğan, Süleyman Atal, Ufuk Özerten, Arif Nuri Koşar, Tuncay Karartı, Yunus Egemenoğlu

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Hakan Kanık, İsmet Çiftçi, Ali Düşmez, Fahrettin Curoğlu, Ahmet Malatyalı, Celal Birsen, Hüseyin Ar, Fahrettin Eserdi, Mustafa Evrensel, Kenan Serthan, Eyüp Gözgeç, Cevat Kosova, Turan Mecikoğlu, Cemal Yücel Günay

Denetleme Kurulu: Hamdi Topçu, Birol Acar, İsmail Gerçek, Kazım Çalışkan, Ziya Erbaş

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler: İbrahim Zengin, Mehmet Ali Kaynar, Murat Eroğlu, Namık Öndeş, Salih Karabulut.

Sivaslibey
15.02.2008, 02:16
Insallah hayirli olur. Fakat benim hiç umudum yok. Eger cidden bu hasan dogan dogan grubundan ise o zaman ulusoydan daha kötü bir yönetim olur. TV konusunda sanirim daha çok maç yayinlanir, fakat adalet olacagini sahsen düsünmüyorum. Bizimkisi koltuk sevdasindan baska bir sey degil.

Insallah yanilan ben olurum.

yeniceri_can
19.02.2008, 17:35
:rolleyes: hangi konuda, eyyamcılıkta mı??:confused:

her konuda oldugu gii buradada muhalefetsin şaşırmadım.
Türk futbol tarihindeki en büyük başarılar onun döneminde gerçekleşti ve bende bunu diledim yeni gelen yönetimden.sence sakıncası mı var.eyyamcılıkla ne alakası var anlamadım.

SenSetik
21.02.2008, 17:49
her konuda oldugu gii buradada muhalefetsin şaşırmadım.
Türk futbol tarihindeki en büyük başarılar onun döneminde gerçekleşti ve bende bunu diledim yeni gelen yönetimden.sence sakıncası mı var.eyyamcılıkla ne alakası var anlamadım.

canım kardeşim, bence sadece h.u'ya bağlanmış bir başarı olarak düşünmen doğru değil bunları...bu başarı ondan önceki dönemin mirası idi aslında...h.u denen şahıs türk futbolunu karmaşaya sürüklemekten başka bir şey yapmadı...
elde edilen başarılarıda kendisine mal ederek senin gibi genç arkadaşlarıda bu konuda etkilemiş olmalı...

muhalefet olduğumu söylemişsin ama burada sadece fikirlerimizi tartışıp ortak bir nokta bulmaya çalışıyoruz..bunun da Sivasspor'un menfaatleri doğrultusunda olmasını istiyoruz...

ama her konuda farkında olmadan muhalif oluyorsam buda fena bişey değil aslında...muhalefet daha güçlü iktidarlar doğurur :)

yeniceri_can
27.02.2008, 09:16
sana kesinlikle katılmıyorum.Haluk Ulusyoun Sivasspora hiç bir zararı veya faydası olmadı.
sen eyywamcılıktan bahsediyorsun.ulusoyun eyyamcılık yaptıgını savunanlar genellikle İstanbul takımı sempatizanları.ben burdan bir bağ kurarım.

Abdullah DuMaN
27.02.2008, 09:28
3 BÜYÜKÇÜ OLMASINLAR ONLARIN SÖZÜYLE HAREKET ETMESİNLER

SenSetik
27.02.2008, 10:04
sana kesinlikle katılmıyorum.Haluk Ulusyoun Sivasspora hiç bir zararı veya faydası olmadı.
sen eyywamcılıktan bahsediyorsun.ulusoyun eyyamcılık yaptıgını savunanlar genellikle İstanbul takımı sempatizanları.ben burdan bir bağ kurarım.

aferin sana çok güzel bir bağ kurmuşsun!!!!!
sen ekmeğe gagu derken biz 3. ligde deplasmana gidiyorduk genç kardeşim...

karadoruk_58
27.02.2008, 10:08
hayırlısı olur inşallah şu haluk ulusoy belasından kurtulduya super lig allaha şükür yeni fedarasyona başarılar dileriz sivaslılar olarak...........

yeniceri_can
27.02.2008, 13:23
aferin sana çok güzel bir bağ kurmuşsun!!!!!
sen ekmeğe gagu derken biz 3. ligde deplasmana gidiyorduk genç kardeşim...

ne var yani bende şimdi gidiyorum.hemde daha 16 yaşındayım.
herşey deplasmana gitmeyle olmuyor.
biz burada forumlara değil kalbimize yazdık Sivassporu.
yollar daha 16 yaşımda bana memleket oldu.sen gelmiş bana 3.ligde ekmeğe blmem ney derken ben deplasmana gidiyordum vs.vs.
ben ilerde kendimden küçük hiç kimseye sen ekmeğe gaga derken ben deplasmana gidiyordum demem.çünkü ben deplasmana gidiyorsam bununla övünmek için değil Sivassporum için giderim.

Haluk Ulusoyun bana bi tane eyyamcılıgını söylermisin.

EyüphanAydın
27.02.2008, 13:39
Yeni Fedarosyondan Beklentilerimiz Saymakla Bitmez:D

En Başta Yeni Başkanımıza Yeni Yönetim Kuruluna

Başarılar Dilerim.

İnşallah Tertemiz Bir Sayfa Tertemiz Bir TFF

SenSetik
28.02.2008, 10:22
ne var yani bende şimdi gidiyorum.hemde daha 16 yaşındayım.
herşey deplasmana gitmeyle olmuyor.
biz burada forumlara değil kalbimize yazdık Sivassporu.
yollar daha 16 yaşımda bana memleket oldu.sen gelmiş bana 3.ligde ekmeğe blmem ney derken ben deplasmana gidiyordum vs.vs.
ben ilerde kendimden küçük hiç kimseye sen ekmeğe gaga derken ben deplasmana gidiyordum demem.çünkü ben deplasmana gidiyorsam bununla övünmek için değil Sivassporum için giderim.

Haluk Ulusoyun bana bi tane eyyamcılıgını söylermisin.

öncelikle eyyamcılık kelimesinin anlamını bilmek lazım!!!!!!!

EYYAMCILIK!

Eyyamcılık sahtekârlığın bir türüdür. Hak edilmeyen bir makamda kalabilmek ve daha yüksek bir makama gelebilmek için yapılan riyakârlıkların bütünüdür. Eyyamcı haklı bile olsa her ahvalde alttan almayı tercih eder. Üstlerine devamlı iltifat etmek adetidir. Gelişmeye katkıda bulunabilecek zekâya sahip olmadığını bilmez. Sadece işlerin statüko kapsamında yürümesine bakar.
Eyyamcılık aslında bir kişilik bozukluğudur. Yani bir psikolojik rahatsızlık! Bu rahatsızlık argoda yalakalık olarak da geçmekte. Yağcılık sözcüğü de kullanılıyor. Eyyamcının kendine ait fikri yoktur. O sırada kim revaçtaysa onun fikrini kendi fikri gibi satar. Yani yaltaklanır. İşin kötüsü sahtekârlığına kanan, iltifata ihtiyaç duyan birileri sayesinde bir gün yüksek bir makama gelir. İşte o zaman iş hayatında kendinden altta olanları çok yıldırır. Sanki tek başına bir intikam timidir artık. Tabii üstlerine yine yalakalık yapmaya devam eder. Yönetimi altında çalışanlar ondan nefret eder. O da onlardan. Kendisinin çok akıllı ve becerikli olduğunu düşünür. Yönettiğini zannettiği alanın gerçek uzmanları ona göre daima yanlış yoldadır. Fırsat buldukça onları cezalandırır. Hatta onlara kötülükler yapar!
Bu hastalığa eğitim sorununu çözememiş toplumlarda oldukça yüksek oranlarda rastlanmaktadır.
Eyyamcı aslında başkalarının hakkı olan yerleri çalan bir tür hırsızdır. Tarihimizde pek çok sadrazam, paşa ya da yönetici eyyamcılığı meslek edinmiştir. Bunların sonu genellikle kafalarının kesilmesiyle gelmiştir. Günümüzde ise eyyamcılar hiç cezalandırılmıyor, bilakis ödüllendiriliyor. Eyyamcılığın en önemli prensiplerinden biri de alttakilere kötü davranırken aralarından kendisi gibi olmaya müsait birini seçerek yetiştirmektir. Zira kendisi uzun zaman birilerine kulluk ettiği için kendisine kulluk edecek birilerini bulması gerekir. Bu suretle itibarını da yükselttiği hissine kapılır. Sağda solda caka satar. Alın terinin değerini öğrenmesi imkânsız olan eyyamcının adı, ölür ölmez unutulur. Ancak bıçakla kesilen solucan nasıl ölmezse eyyamcılar da ölmez. Yerlerini yenileri alır. Onlar da birilerini eyyamcı olarak eğitir. Bu böyle devam eder gider.
Genellikle yakınlarını işe alanlar çalıştıkları yeri önceleri aile kurumuna, zamanla da sülale kurumuna dönüştürür. Bu durum eyyamcılığı kendiliğinden yürürlüğe koyar.

Eğer tahkim kurulu kararı bozmasaydı, trabzon-Sivas maçı tekrarlanacaktı biliyorsunuz. bu karar alındığında kim federasyon başkanıydı Can kardeşim...

hiçbirzaman bu ülkede anadolu takımlarının sesi istanbuldakilerin sesi kadar duyulmadı...

Hasan efendi ile değişirmi bilmem ama pek ümitli değilim...
Nedenmi?
bu hafta rakibimiz olan Rizespor maçını pazar günü oynuyor, hafta içi Türkiye kupasında rovanş maçına çıkacak beşktaş cuma günü oynuyor....

Can kardeşim sen benden yaşça çok küçüksün, bende burada bulunan birçok abimden yaşça küçüğüm...sen bizden biz onlardan bişeyler öğreneceğiz...

furky.b
28.02.2008, 10:35
Dunki maci gorduk ;) Resmen Fenerin Hakkini Yediler yazik yazik

SenSetik
28.02.2008, 12:59

fener mener bizi ilgilendirmez...
fener için nasıl ayağa kalkıyorsa ortalık bizim içinde, Kayseri içinde, Elazığ içinde kalkmalı...
bu olmadıkça ve sürekli birilerinin çığırtısıyla işler yürüdükçe futbolumuz kalkınamaz.......

talha58
28.02.2008, 13:03

Burası Sivasspor forumu Fenerbahçe forumu değil ... :)

yeniceri_can
29.02.2008, 07:40

sizin güncel futbol oyun kurallarından haberiniz yok heralde.
Lincolne nden gösterdiğini bilimoyrum ama diğerlerinin hepsi doğruydu.

vede zahmet olmazsa fenerbahçe forumlarında tartışın bi zahmet bu konuları..