Orijinalini görmek için tıklayınız : İçimizi ısıtın!

veysel
26.03.2008, 18:53
İsviçre ve Avusturya'nın ortaklaşa düzenleyeceği 2008 Avrupa Şampiyonası'na hazırlanan A Milli Takımımız hazırlık maçında Belarus ile karşı karşıya geliyor. Beyaz Rusya'nın başkenti Minsk'teki Dinamo Stadı'nda oynanacak maç saat 20.00'de başlayacak. ATV'den naklen yayınlanacak mücadeleyi Litvanyalı hakem Paulius Malzinskas yönetecek.

Euro 2008'e hazırlanan A Milliler, ikinci hazırlık maçında Belarus karşısına çıkıyor. İlk hazırlık maçında İsveç ile 0-0 berabere kalan Milli Takım, Belarus karşısında galibiyeti hedefliyor. Milli Takım bu maçta sadece rakibiyle değil kötü hava şartlarıyla da mücadele etmek zorunda kalacak. Günlerdir yağan kar yağışı sebebiyle beyaza bürünen stadın yanı sıra maç esnasında hava sıcaklığının eksi 5 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

Belarus ile 3. randevu

Türkiye ile Belarus (A) milli futbol takımları, bu maçla birlikte tarihlerinde 3. kez karşı karşıya gelecek. İki ülke milli takımları ilk kez 14 Şubat 1996 tarihinde İzmir Atatürk Stadı'nda yapılan özel maçta karşılaştı ve gülen taraf 3-2'lik skorla Türkiye oldu. Milli takımın bu maçta gollerini Ertuğrul Sağlam (2-penaltılardan) ve Kemalettin Şentürk attı.

18 Ağustos 2004 tarihinde Denizli Atatürk Stadı'nda yapılan özel maçı ise konuk ekip 2-1 kazanırken, Türk Milli Takımı'nın tek golünü Hakan Şükür kaydetti.

Hazırlık maçlarında iyi değiliz

Deplasmanda Belarus ile karşılaşacak (A) Milli Futbol Takımı'nın son dönemdeki hazırlık maçları karnesi pek de iyi değil. Milliler, teknik direktör Fatih Terim'in ikinci görev süresi içinde yaptığı 16 özel maçın sadece 4'ünü kazanırken, 4'ünü yitirdi, 8'inde ise berabere kaldı. 13'ü yurt dışı, sadece 3'ü Türkiye sınırları içindeki son 16 özel maçta rakiplerine toplam 17 gol atan Türk Milli Takımı, kalesinde ise 19 gol
gördü.

Hedef 154. galibiyet

Milli Takımımız, Belarus ile yapacağı özel maçta 444. karşılaşmasına çıkacak. Türk Milli Futbol Takımı, 85 yıllık tarihinde, 232'si resmi, 211'i özel olmak üzere geride kalan toplam 443 maçta, 153 galibiyet, 106 beraberlik alırken, 184 kez de rakiplerine yenildi.

Ay-yıldızlı ekip, bu maçlarda toplam 565 gol atarken, kalesinde 684 gol gördü.

MUHTEMEL 11'LER

BELARUS
Zhevnov
Omelyanchuk
Filipenko
Kirenkin
Kortkyo
Hleb
Kulchy
Romanchenko
Skverniuk
Kutuzov
Bulyga

TÜRKİYEVolkan
Servet
Hamit Altıntop
Yasin
Hakan Balta
Serdar Özkan
Aurelio
Mustafa Sarp
Arda
Mehmet Yıldız
Gökhan Ünal

STAT: Dinamo
YAYIN: ATV
SAAT: 20.00
HAKEM: Paulius Malzinskas (Litvanya)

En büyük koz Hleb

Rakip takım Belarus’ta iki tanıdık isim dikkat çekiyor. Devre arasında Bursaspor’a gelen Maxim Romaschenko ile Fatih Terim’in Milan’ı çalıştırdığı dönemde İtalyan ekibine transfer olan Kutuzov, Milliler'e karşı ter dökecek. Belarus’un kadrosunda ayrıca Arsenal’de bu sezonki üstün performansıyla göz dolduran Alexander Hleb de bulunuyor. Hleb, ev sahibinin orta alandaki en büyük kozu olacak.

kadir984
26.03.2008, 19:00
mehmet yıldızı ilk 11 de başlatırmı acaba.
fatih hocanın düşüncesi mehmet - gökhan
hakan şükür - ümit karan
nihat - tuncay
şeklinde galiba.
umarım mehmet oynar da golunu atar veya attırır.
KOLAY GELSİN MEHMET

serhatcan
26.03.2008, 19:04
yaww arkadaşlar . bişey diyecem ama beni vatan hayini diye itham etmeyin. valla şu aşamada milli takımın ne yapacağı,nasıl oynayacağı,kimin oynayacağı,yenip yenmeyeceği beni enterese etmiyor. inanın SİVASSPOR un başarısı beni ilgilendiriyor ( bu aşamada ).

akifeker
26.03.2008, 19:51
[QUOTE=serhatcan;339235]yaww arkadaşlar . bişey diyecem ama beni vatan hayini diye itham etmeyin. valla şu aşamada milli takımın ne yapacağı,nasıl oynayacağı,kimin oynayacağı,yenip yenmeyeceği beni enterese etmiyor. inanın SİVASSPOR un başarısı beni ilgilendiriyor ( bu aşamada ).[/QUOTE

sivasspor ve milli takım bizim için bence aynı derecededir sivas şehrimizin takımı milli takım hepimizin takımı bence ikiside başarlı olursa çifte bayram yaparızzz:D:D:D:D:D:D:D:D

akifeker
26.03.2008, 19:52
inşşalh metmet ilk 11 de oynarr

EyüphanAydın
26.03.2008, 19:56
Euro 2008 Öncesi Takımımızı Son Kere Gözden Geçirmelidir.

İnşallah Bu Maçta Güzel Performansla Milli Takımımız Göz Doldurur.