Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig'e kimler yükseldi?

samet yıldız
11.05.2008, 17:46
Süper Lig'e kimler yükseldi?

1. Lig'de 2007 - 2008 sezonunun son hafta maçları bugün oynanan 8 karşılaşma ile tamamlandı... Peki hangi kulüpler Süper Lig biletini kaptı?
Kocaelispor ile Antalyaspor Turkcel Süper Lig'e gelen ilk iki takım oldu.

Turkcell Süper Lig'in ardından Bank Asya 1. Ligi'nde de 2007-2008 sezonu tamamlandı. Sezon boyunca büyük bir çekişmeye sahne olan ligde son haftaya 3 takım şampiyonluk iddiasıyla girerken, kazanan takımlar Kocaelispor ve Antalyaspor oldu.

Son haftaya lider giren Kocaelispor, Altay'ı deplasmanda 1-0 yenerek puanını 64 yaptı ve sezonu şampiyon olarak tamamlayarak, önümüzdeki sezon Turkcell Süper Lig'de mücadele etmeye hak kazandı.

Bank Asya 1. Ligi'nde Süper Lig vizesini ikinci takım ise Antalyaspor oldu. Son hafta sahasında İstanbulspor ile golsüz berabere kalan Antalyaspor, buna karşın üçüncü Sakaryaspor'un sahasında Kayseri Erciyesspor'a mağlup olmasıyla 61 puanla ikinci sırada yer aldı ve geçtiğimiz sezon küme düştüğü Turkcell Süper Lig'e geri dönmeyi başardı.

Süper Lig'e yükselecek 3. takım ise 16-18 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da yapılacak maçların ardından belli olacak. BJK İnönü Stadı'nın ev sahipliği yapacağı play-off maçlarına, statü gereği, ligi 3, 4, 5, ve 6. sırada tamamlayan takımlar katılacak.

Play-off'taki ilk maçlarda lig 3.'sü Sakaryaspor ile altıncı Boluspor, dördüncü Eskişehirspor ile ve ligi 5. sırada bitiren Diyarbakırspor karşı karşıya gelecek. Maçlarını kazananlar, Turkcell Süper Lig'e yükselecek 3. takım olabilmek için mücadele edecek.

Günün maçlarında alınan sonuçları şöyle;

Altay 0 - 1 Kocaelispor
Antalyaspor 0 - 0 İstanbulspor
Diyarbakirspor 5 - 2 Samsunspor
Elazığspor 0 - 1 Malatyaspor
Eskişehirspor 0 - 1 Boluspor
Giresunspor 2 - 2 Orduspor
Kartalspor 2 - 2 Karşıyaka
Sakaryaspor 0 - 1 Kayseri Erciyesspor

yusuf_yusuf
11.05.2008, 20:22
Kocaelispor ile Antalyaspor ile ama diğeri hangı takım gardas unutum ben ya

kadir0911
11.05.2008, 21:11
Kocaelispor ile Antalyaspor ile ama diğeri hangı takım gardas unutum ben ya

.........iyi oku......... :) :) :)

Süper Lig'e kimler yükseldi?

Süper Lig'e yükselecek 3. takım ise 16-18 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da yapılacak maçların ardından belli olacak. BJK İnönü Stadı'nın ev sahipliği yapacağı play-off maçlarına, statü gereği, ligi 3, 4, 5, ve 6. sırada tamamlayan takımlar katılacak.

Play-off'taki ilk maçlarda lig 3.'sü Sakaryaspor ile altıncı Boluspor, dördüncü Eskişehirspor ile ve ligi 5. sırada bitiren Diyarbakırspor karşı karşıya gelecek. Maçlarını kazananlar, Turkcell Süper Lig'e yükselecek 3. takım olabilmek için mücadele edecek.