Orijinalini görmek için tıklayınız : ÜZDÜLER 2-3

Abdullah DuMaN
26.05.2008, 07:15
Ay-Yıldızlılar bu kez üzdü 2-3
İlk hazırlık karşılaşmasında Slovakya'yı tek golle geçen Türkiye, bu kez Uruguay'a 3-2 yenildi. Millilerimiz, iyi oynadığı mücadeleyi basit hatalarla kaybetti.
26.5.2008

Savunmasız
Almanya’daki ikinci hazırlık sınavında tarihinde ilk kez Uruguay’la karşılaşan A Milliler, iyi oynadığı maçı yaptığı basit hatalarla kaybetti.

Ay-Yıldızlı ekibimiz şampiyonaya sayılı günler kala, Portekiz provasını yaptı..! Terim’in deyimi ile Uruguay; finallerdeki ilk rakibimize çok benziyordu. Ancak dün akşam biz hiç bir benzerlik kuramadık. Terim ya karıştırdı, ya da kandırıldı! İlk kez karşılaştığımız Uruguay, sadece koşan, müdacele eden, fizik gücünü öne çıkaran ve birbirine eşit yetenekli oyunculardan kurulu futbol özelliğini sahaya yansıttı. Portekiz ile alakası olmadığı apaçık ortada. Ancak bu özellikleri ile İsviçre’yi daha çok andırdı.
Ekibimizde, dört kısa yanyana oynadı. Emre Belözoğlu, Yıldıray, Arda ve önlerinde Nihat. Teknik özelliklerini öne çıkarıp, iyi top yaptılar. Bunlardan seken toplar da ise, savunmamız tehlike yaşadı.
Fark için yüklendik
Bu ekibe sağda Hamit de ayak uydurdu. Nitekim golümüz de, ‘kısaların’ organizesinden geldi. Emre’nin pasında Yıldıray, rakipten çaldığı topu Hamit’e aktardı. Bu oyuncunun ortasında ise son dokunan Arda’ydı: 1-0. 13’üncü dakikada öne geçtikten sonra, farkı artırmak için yüklendik. 22’de bu kez Arda soldan ortaladı, Yıldıray topu boş kaleye gönderemedi. 31’de ise Uruguay eşitliği sağladı. Kalesinde dağınık görüntü sergileyen Volkan, Suarez’i düşürünce, aynı oyuncu penaltıdan golünü attı: 1-1.
Kornerimiz yoktu...
Bu yarıda ilginç olan bir durum da, hiç korner atamayışımızdı. Yapılan değişiklikler ile birlikte daha dinamik hale geldik. Uzun paslarla rakibin üstüne gitmek isterken, doğal olarak sertlikler başladı. 51’inci dakikada böyle bir pozisyondan kazanılan serbest atışta Nihat, çok akıllı vurdu: 2-1. Uruguay, hiç beklemediğ bir anda eşitiliği yakaladı. Dakikalar 78’i gösterdiğnide Tümer, topu rakibe ikram etti. Gökhan Zan’ın, Fernandez’e yapıtığı müdahelede yetersiz aldı. Suarez, Emre ve Volkan’ın bakışları arasında ağları gördü: 2-2. Bu büyük hata sonrası oyundan kopan ekibimiz, Emre Aşık’ın, Suarez’e yaptığı hareket ile kazanılan penaltı ile sahadan mağlup ayrıldı. Uruguay 85’te Rodriguez’in ayağından bulduğu penaltı golü ile maçta ilk kez öne geçti ve 90 dakikayı 3-2 kapamasını bildi.
Sonuçta bu bir hazırlık maçıydı, skor o kadar önemli değil. Kaldı ki, çok farklı da kazanabilirdik. Ancak başta da söyledik, Uruguay kesinlikle Portekiz provası olmadı. Olsa olsa ‘ders’ çıkartılır.
Orhan Yıldırım

Stat: Rewirpower
Hakemler: Florian Meyer (Almanya), Thomas Frank (Almanya), Dirk Magenberg (Almanya)
Türkiye: Volkan x, Hamit x (Dk. 46 Sabri xx), Hakan Balta xx, Gökhan Zan x, Emre Aşık x, Emre Belözoğlu xx (Dk. 64 Halil x), Mehmet Topal xx, Arda xx (Dk. 60 Tümer x), Nihat x, Yıldıray xx (Dk. 64 Tuncay xx) , Kazım x (Dk. 46 Ayhan xx)
Uruguay: Carini x, Alcoba xx, Godin xx, Garnago xx, Caceres xxx, Eguren xx, Suarez xxx, Cavani xx (Dk. 46 Fernandez xx), Pereira x (Dk. 69 Bruno Silva xx), Gimenez x (Dk. 56 Rodriguez xxx), Gonzalez xx
Goller: Dk. 13 Arda, Dk. 51 Nihat (Türkiye), Dk. 31 (Penaltıdan) ve Dk. 78 Suarez, Dk. 85 Rodriguez (penaltıdan) (Uruguay)

TÜRKİYE-URUGUAY KARŞILAŞMASININ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

TÜRKİYE-URUGUAY KARŞILAŞMASININ MAÇIN ADAMI OYLAMASI İÇİN TIKLAYIN

Dikkat çeken oyuncular
Volkan Demirel:
Eğer Volkan’ı tanımasak, ‘ne işi var kalede’ diye sorardık hep birlikte. İnanılmaz hatalar yaptı. Tutacağı topları yumrukladı, yumruklayacaklarını tutmaya kalktı. Yan toplara hatalı çıktı.
Hamit Altıntop:
Fizik olarak hazır olmasa da, kalitesini öne çıkarmayı bildi. Arda’nın golünde büyük pay sahibiydi. Sakatlık psikolojisinden tamamen kurtulmuş oldu.
Mehmet Topal:
Aurelio’nun yerine ön liberoda denendi. ‘Devşirme’ oyuncumuz kadar olmasa da, özellikle kesici olarak üstüne düşeni yaptı. Topu oyuna sokmada yetersiz kaldı.
Sabri Sarıoğlu:
Sahada adeta bir karınca gibi çalıştı. Sağ kulvarda Hamit’in alternatifi olacağını hatta formayı alıp, onunla birlikte bile oynayabilecek bir görüntü içindeydi.
Emre Aşık-Gökhan Zan:
Her iki oyuncu da savunmada kademeye giremediler. Adam paylaşımı, yardımlaşma ve en önemlisi de birbirleri ile hiç diyaloğa girmediler. Uzun boylarına rağmen hava toplarında geri düştüler.
Nihat Kahveci:
Topla birlikte etkili olan yıldız futbolcu, bundan mahrum bırakıldı. Attığı akıl dolu frikik golünün dışında çok çalışmasına rağmen, istediği topları alamadı.

Gökhan’ın gözyaşları
Sakatlığından dolayı EURO 2008 kadrosundan çıkarılan Gökhan Gönül, İstanbul’a döndü. Bielefeld’den otobüse binip Bochum’a gelen kafilede Gökhan, teknik heyet ve futbolcularla vedalaştı. Genç oyuncunun bu sırada oldukça duygulandığı, takım arkadaşları ve Fatih Terim’e sarıldığında gözyaşlarını tutamamadığı dikkatlerden kaçmadı. Terim, 28 Mayıs’ta kadrosundaki 3 oyuncuyla yollarını ayıracak.

Gurbetçiler muhteşem
Bochum’daki 33 bin kişilik Rewirpower Stadı’nda, Ay-Yıldızlılar’ı Almanya’daki gurbetçi vatandaşlarımız yine yalnız bırakmadı. Tribünlerdeki yaklaşık 13 bin Türk futbolsever, ‘Burası Türkiye buradan çıkış yok’ ve ‘En büyük Türkiye’ tezahüratlarıyla Millilerimiz’i 90 dakika boyunca destekledi. Oyuncularımız, 29 Mayıs’ta Duisburg’da Finlandiya ile oynanacak maça da taraftarlarımızı davet etti.

Tanıdık hakem Meyer
2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’na hazırlanan A Milli Futbol Takımımız’ın, Uruguay’la yaptığı hazırlık maçını Alman Florian Meyer yönetti. Meyer, Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi 2. Turu’nda Sevilla ile İstanbul’da yaptığı maçta düdük çaldı. Meyer ayrıca Tugay Kerimoğlu’nun Brezilya ile oynanan jübile maçında görev yaparken, İstanbul’daki 2005 Devler Ligi Finali’nin de 4. hakemiydi.

Abdullah DuMaN
26.05.2008, 07:17
EMRE AŞIK GİBİ Bİ ADAMI TAKIMA ALIRSAN BATIRIR İŞTE BÖYLE NİHAT EMRE GÖKHAN M.TOPAL DIŞINDA FAZLA ETKİLİ OLAN GÖREMEDİM AMA NİHATIN FİRİKİK MÜKEMMEL İĞNE DELİĞİNDEN GEÇTİ YAW

Abdullah DuMaN
26.05.2008, 07:24
1 GÜNDE 2 HÜSRAN
ÜMİTLERDEDE SİVASSPORLU YOKTU HİÇ

Ümit Milliler Toulon Turnuvası'na veda etti 25.05.2008

Ümit Milli Takımımız, Fransa'da düzenlenen Toulon Turnuvası'ndaki üçüncü maçında Fildişi Sahilleri'ne 4-0 yenildi. Fransa'nın Aubagne bölgesindeki De Lattre Stadı'nda oynanan karşılaşmada Özgürcan Özcan 50. dakikada kırmızı kart görerek oyun dışında kaldığı maçta Fildişi'nin gollerini 42, 45 ve 84 Cisse, 73. dakikada Moura kaydetti. Millilerimiz, alınan bu sonuçtan sonra B Grubu'nda 3. sırada yer aldı ve Toulon Turnuvası'na veda etti.

Ümit Millilerimiz, Toulon Turnuvası'ndaki ilk maçında Amerika Birleşik Devletleri'ni 3-2 yenmiş, ikinci maçında ise İtalya'ya 2-1 mağlup olmuştu.

Millilerimizin mücadele ettiği B Grubu'nda oynanacak günün diğer maçında İtalya ile Amerika Birleşik Devletleri karşılaşacak.

Ümit Milli Takım'ın kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:

Kaleciler: Ufuk Ceylan (Vestel Manisaspor), Sinan Bolat (Genk), Onur Recep Kıvrak (Trabzonspor).
Defans Oyuncuları: Durmuş Bayram (Kayserispor), Uğur Uçar (Galatasaray), Aykut Demir (Excelsior), Eren Güngör (Altay), Orhan Şam, Murat Kalkan(Gençlerbirliği Oftaş Spor), Emre Balak (Samsunspor), Caner Erkin (CSKA Moskova).
Orta Saha Oyuncuları: Özer Hurmacı (Ankaraspor), Zafer Yelen (Hansa Rostock), Mehmet Güven (Galatasaray), Serdar Özkan (Beşiktaş), Aydın Yılmaz (İstanbul B.Ş.B. Spor), Nuri Şahin (Feyenoord), Bilal Çubukçu (Herta Berlin).
Forvet Oyuncuları: İlhan Parlak (Fenerbahçe), Özgürcan Özcan (Gaziantepspor), Adem Büyük (Altay), Tufan Tosunoğlu (MSV Duisburg)

Toulon Turnuvası B Grubu puan cetveli ve maç takvimi şöyle;

Takım
O
G
B
M
A
Y
P

1. İtalya
2
2
0
0
4
1
6

3. Fildişi Sahilleri
3
2
0
1
5
2
6

2. TÜRKİYE
3
1
0
2
4
8
3

4. ABD
2
0
0
2
2
4
0

Tarih-Saat
1. Takım
Skor
2. Takım
Yer - Stat

21.05.2008-16:50
TÜRKİYE
3-2
ABD
Toulon - Mayol

21.05.2008-19:10
Fildişi Sahilleri
0-2
İtalya
Toulon - Mayol

23.05.2008-19:30
Fildişi Sahilleri
1-0
ABD
La Seyne sur Mer - Marquet

23.05.2008-21:50
İtalya
2-1
TÜRKİYE

25.05.2008-19:00
İtalya
-
ABD
La Valette du Var - Vallis Laeta

Fildişi Sahilleri
4-0
TÜRKİYE
Aubagne - De Lattre

27.05.2008-19:00
Yarı Final 1. Maçı
Toulon - Mayol

27.05.2008-21:45
Yarı Final 2. Maçı
Toulon - Mayol

29.05.2008-19:00
3. lük - 4. lük Maçı
Toulon - Mayol

29.05.2008-21:45
FİNAL MAÇI
Toulon - Mayol

Yiğiter
26.05.2008, 09:32
valla ben hiiç üzülmedim...eyyam kadroyla bu kadar!!!

altan54&58
26.05.2008, 09:36
Gökhan Zan'ın hali neydi öyle ya.Adam bi de utanmadan yıllık 2 milyon Euro istiyor oha yani ayıp be ne yaptıki bütün sezon hep sakat insandan yüz olur biraz.Ne kadar kolay söylüyorlar 2 milyon Euro.Takımın hali gerçekten çok kötüydü.Umarım hüsran yaşamayız ama benim hiç umudum yok.

kaya0758
26.05.2008, 09:44
bakın bizim murat sözgelmez bu gökhan zandan 20 gömlek üstün değilse ben futboldan hiç anlamıyorum.gökhan zanı futbolcı diye ortaya çıkaranın,futbolcu diye milli takımda oynatanın...............

mert2121
26.05.2008, 09:49
ßen size kadroyu sayim ilk 11 i Volkan,Hakan Balta,Servet,Emre Güngör,Sabri,Mehmet Topal,Emre,Arda,Tuncay,Nihat,M ehmet Yıldız (mevlut mehmetin kücüklük hali gibi oyunu tıpkı benziyor bu durumda tecrubeli mi yoksa daha tecrubesizmi alınır kadroya bilinmez :rolleyes:

Abdullah DuMaN
26.05.2008, 10:32
Sunday 25 May 2008
Turkey pay penalty against Uruguay
Turkey goalkeeper Volkan Demirel was beaten by two penalties against Uruguay (©Getty Images)
Printe-mailDiggSaveShare
Turkey lost the second of three warm-up games before they depart for UEFA EURO 2008™ despite twice taking the lead against Uruguay in Bochum.

First starts
Strikes in each half from Arda Turan and Nihat Kahveci were not enough to prevent defeat although there was good news for coach Fatih Terim who gave FC Bayern München midfielder Hamit Altıntop his first start for the national side since breaking the second metatarsal in his right foot against Belarus in March. Yıldıray Baştürk was also in the first XI after an extended absence and it was he who set up Turkey's opener which was headed in by Arda in the 13th minute.

Half-time changes
However, the South Americans hit back after half an hour when Luis Suárez converted a penalty he had won himself after being fouled by Turkey goalkeeper Volkan Demirel. And it was Uruguay who ended the half on the attack prompting Terim to make changes at the break with Sabrı Sarıoğlu coming on for Hamit and Ayhan Akman replacing Fenerbahçe SK’s Kazım Kazım.

Late goals
The substitutions brought a near-immediate result as Nihat scored from a free-kick five minutes after the restart and it looked like Turkey would claim the victory when Sebastián Fernández missed a clear chance to score in the 63rd minute. However, 12 minutes from time, Suárez capitalised on a mistake by Gökhan Zan to score his second and in the 85th minute won another penalty with Emre Belözoğlu the guilty party on this occasion. SL Benfica's Cristian Rodríguez converted the spot-kick to complete his side's fightback. Turkey will face Finland on Thursday in their final friendly match of their pre-tournament camp in Germany.

Turkey: Volkan, Hakan Balta, Gökhan (Mevlüt 87), Emre Belözoğlu (Halil 65), Mehmet Topal, Nihat, Yıldıray (Tuncay 65), Arda (Tümer 60), Emre Aşık, Hamit (Sabri 46), Kazım (Ayhan 46).

Uruguay: Carini, Alcoba, Godín, Gargano, Caceres, Eguren, Suárez, Cavani, (Fernández 46), Pereira (Silva 68), Giménez (Rodríguez 56), González (Flores 75).
www.uefa.com

furky.b
26.05.2008, 11:05
Ben su sonradan giren oyuncu mevlud 'u hic sevmedim..slovakya macinda da begenmemistim..adam hic bir sey yapamiyor..adam gecemiyor , calim atamiyor,ayaginda top tutamiyor kaybediyor..yazik yazik..MEHMET YILDIZ gibi bir YILDIZZZ dururkene..

yigidomustafa58
26.05.2008, 11:25
adamlar iki kere penaltı kullandı yapacak bişey yok kısaca...

yusuf_yusuf
26.05.2008, 12:14
EĞER BUNLAR BOLE OYNAMAYA DEVAM EDERLER SE GRIPTAN DA ÇIKAMAYIZ

yurtoglu22
26.05.2008, 12:49
Transfer ilk olarak takimin kasa durumu.Alinacak futbolcu taninmis fubolcumu yoksa genc bilinmiyor nedir bunu kulübün bilir kisileri
o gencle ilgilenmesi gerek bir zaman.Bence sivasspor yönetimi cok elestirmesi gerek mesala Türkiyede cok gecler var nasil olsa genc nufusa sahibiz bu genclerden eger istedigimiz futbolcuyu bulamasak demeki bizler dogru arastirma yapamiyoruz. Eger bizler ilk olarak kendimizi yani Yönetim cok önemli hicbir daim icin TORPIL olmamali cünkü bizlerde cok olan bir hastaliktir TORPIL denen zikim...Bunun üstesinden gelen Yönetim basarili olacagina ben inaniyorum. Su var disardan aldigin futbolcu iyi olmasi lazim her zaman oynamasi lazim cünkü ona cok para veriyorsun bunada cok para vermen lazim oda kisitli o zaman yerli futbolcu kardesim bilmem onu bunu ve okisilerde seni rezil edecek futbol oynamayacak 25.05.2008 günü gördük millitakimi okadar eksiklikmi olur tamam Antönör neyapsin tabbi yapacagi cok sey var yapamadi onu bir tarafa burakiyoruz. Ben futbolculara sesleniyorum inansiz bir sey yürümez bizim milli takim inanac siz oynadi.Ben her takima secilen futbolcu mevkisinin hakini vermesi lazim vermese Hakimiz HAKIMIZ HAKIMIZ onlara zikim olsun öbür dünyada alacagimiz olsun. Kisacasi sunu anlatmaya calistim sivasspor yerli futbolcudan yana calismasini yapsin.Bizler ekmek davasi icin aksama kadar 12 saat calisiyoruz her zorlugu biliyoruz ama elimiz biraz genisledimi kimseyi tanimiyoruz iste ozaman her sey bittiyor eger bizler icten calisirsak -- icten --FUTBOL oynarsak
Dünya 3 sü olduk Niye Aurpa 1 si olmayalim Tabi inanarak ve inancli oynamak bu hertakim icin Amötöden tutun taki Milli takima
Kadar yapilmasi olan bir spordur bunu ben kendim 25 senenin Tercübesine dayanarak yazdim kusura bakmayin biraz karistirdim ama afiniza... Hekesin spor dünyasi istedigi gibi:
ALLAH NASIP Etsin

MILLI TAKIMA ALLAH YARDIM ETSIN DUA EDELIM !!!

LAUENBURG
BEKIR YURTOGLU

yeniceri_can
26.05.2008, 13:55
1 GÜNDE 2 HÜSRAN
ÜMİTLERDEDE SİVASSPORLU YOKTU HİÇ

Ümit Milliler Toulon Turnuvası'na veda etti 25.05.2008

Ümit Milli Takımımız, Fransa'da düzenlenen Toulon Turnuvası'ndaki üçüncü maçında Fildişi Sahilleri'ne 4-0 yenildi. Fransa'nın Aubagne bölgesindeki De Lattre Stadı'nda oynanan karşılaşmada Özgürcan Özcan 50. dakikada kırmızı kart görerek oyun dışında kaldığı maçta Fildişi'nin gollerini 42, 45 ve 84 Cisse, 73. dakikada Moura kaydetti. Millilerimiz, alınan bu sonuçtan sonra B Grubu'nda 3. sırada yer aldı ve Toulon Turnuvası'na veda etti.

Ümit Millilerimiz, Toulon Turnuvası'ndaki ilk maçında Amerika Birleşik Devletleri'ni 3-2 yenmiş, ikinci maçında ise İtalya'ya 2-1 mağlup olmuştu.

Millilerimizin mücadele ettiği B Grubu'nda oynanacak günün diğer maçında İtalya ile Amerika Birleşik Devletleri karşılaşacak.

Ümit Milli Takım'ın kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:

Kaleciler: Ufuk Ceylan (Vestel Manisaspor), Sinan Bolat (Genk), Onur Recep Kıvrak (Trabzonspor).
Defans Oyuncuları: Durmuş Bayram (Kayserispor), Uğur Uçar (Galatasaray), Aykut Demir (Excelsior), Eren Güngör (Altay), Orhan Şam, Murat Kalkan(Gençlerbirliği Oftaş Spor), Emre Balak (Samsunspor), Caner Erkin (CSKA Moskova).
Orta Saha Oyuncuları: Özer Hurmacı (Ankaraspor), Zafer Yelen (Hansa Rostock), Mehmet Güven (Galatasaray), Serdar Özkan (Beşiktaş), Aydın Yılmaz (İstanbul B.Ş.B. Spor), Nuri Şahin (Feyenoord), Bilal Çubukçu (Herta Berlin).
Forvet Oyuncuları: İlhan Parlak (Fenerbahçe), Özgürcan Özcan (Gaziantepspor), Adem Büyük (Altay), Tufan Tosunoğlu (MSV Duisburg)

Toulon Turnuvası B Grubu puan cetveli ve maç takvimi şöyle;

Takım
O
G
B
M
A
Y
P

1. İtalya
2
2
0
0
4
1
6

3. Fildişi Sahilleri
3
2
0
1
5
2
6

2. TÜRKİYE
3
1
0
2
4
8
3

4. ABD
2
0
0
2
2
4
0

Tarih-Saat
1. Takım
Skor
2. Takım
Yer - Stat

21.05.2008-16:50
TÜRKİYE
3-2
ABD
Toulon - Mayol

21.05.2008-19:10
Fildişi Sahilleri
0-2
İtalya
Toulon - Mayol

23.05.2008-19:30
Fildişi Sahilleri
1-0
ABD

23.05.2008-21:50
İtalya
2-1
TÜRKİYE

İtalya
-
ABD
La Valette du Var - Vallis Laeta

Fildişi Sahilleri
4-0
TÜRKİYE
Aubagne - De Lattre

27.05.2008-19:00
Yarı Final 1. Maçı
Toulon - Mayol

27.05.2008-21:45
Yarı Final 2. Maçı
Toulon - Mayol

29.05.2008-19:00
3. lük - 4. lük Maçı
Toulon - Mayol

29.05.2008-21:45
FİNAL MAÇI
Toulon - Mayol

ümitlerde Sivaslı var Tufan tosunoğlu almanya doğumlu ama Sivaslı.benimde akraba.

bozkurt187
26.05.2008, 14:07
birsey olmaz bunlar daha hazirlik maclari

HaSiVasLıM58
26.05.2008, 14:21
Olur böyle kazalar bunları düşünmeye bile değmez elbette gönül isterdi gülelim ama olmadı ne yapalım önümüze bakacağız..

SONMEZ
26.05.2008, 14:58
Evet üzdüler...
Kişisel ve basit hatalarımızla hiç de umut sinyali veremedik...!

Hazırlık maçlarının amacı, eksiklerin görülmesi,
oyun stratejilerinin ve planlarının sahaya yansıtma provasıdır.
Dolayısıyla, bu maç bizim eksikliklerimizi görebilmemiz bakımından çok yerindeydi.
Özellikle, Latin futbol tarzı ile hazırlık yapmamız da doğru bir tercihti...!

Ama maçın sonucundan çok;
sahadaki başka bir görüntü beni çok düşündürdü ve üzdü...!
Bilmem sizlerin de dikkatini çekti mi..?

Kale direklerinin hemen dibindeki çift taraflı, reklam tabelası:
''B.RAKI''...!
Aynı şekilde, taç çizgilerine paralel, hareketli reklam şeridinde de :
''E.P'' bira reklamı...!

Kaleleri ablukaya alan bir rakı reklamı ve sahayı çevreleyen bir bira reklam şeridi...!

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=321668

Uzatmayayım ;
Maçı çocuklarımla izlerken, şu soru beni aciz bıraktı :

- Baba, rakı ne demek...?
- .............................. ?
- Sporcular rakı içer mi baba...?
?
?
?

El cevap :
...........................

!!!...???

Ertugrul
26.05.2008, 15:34
Ama maçın sonucundan çok;
sahadaki başka bir görüntü beni çok düşündürdü ve üzdü...!
Bilmem sizlerin de dikkatini çekti mi..?

Kale direklerinin hemen dibindeki çift taraflı, reklam tabelası:
''B.RAKI''...!
Aynı şekilde, taç çizgilerine paralel, hareketli reklam şeridinde de :
''E.P'' bira reklamı...!

Kaleleri ablukaya alan bir rakı reklamı ve sahayı çevreleyen bir bira reklam şeridi...!

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=321668

Uzatmayayım ;
Maçı çocuklarımla izlerken, şu soru beni aciz bıraktı :

- Baba, rakı ne demek...?
- .............................. ?
- Sporcular rakı içer mi baba...?
?
?
?

El cevap :
...........................

!!!...???

El Cevap : Yunanlılara kaptırmak istemediğimiz, modernizm
baskısı altında geleneklerimizin son kalelerinden, milli
içeçeceğimizdir. :D :D :D

Latife bir yana bir spor musabakasında alkollü içki reklamı
yapmanın mantığı yok. Sağlıklı bünyelerin yetişmesi için spor ne
kadar önemli ise akıl ve beden sağlığını koruyabilmek için kötü
alışkanlıklardan uzak durmakta bir o kadar önemlidir. Sigara
üzerine çok sayıda makale, raklam, yasak üretilirken en az sigara
kadar zararlı olan, bir çok yuvanın dağılmasına sebep olan alkol
bağımlılığının mazur görülmesi düşündürücü...

titizyiğido
26.05.2008, 15:39
hep söylüyom fatih terim denen şahıs milli takımı milli takımlıktan çıkardı adeta fener beşiktaş g.saray karması yaptı bu şekilde başarı zor

sinan-58
26.05.2008, 16:20
daha bu neyki siz portekiz maçını bekleyin

YigidoSaskın58
26.05.2008, 16:23
ne olacak ıkı penaltı (bırı sahte) kullanıyor defans denen bır sey yok tutupta gokhan zan ı koyarsan ya hıc mı kımse yok ta sen gokhan zan ı oynatıyon emre gungoru bosunamı cagırdın fatıh terım ın futbol anlayısını cozmek cok zor

YigidoSaskın58
26.05.2008, 16:27
daha bu neyki siz portekiz maçını bekleyin
oyle dıyonkı boyle gıderse gercegı soylemek gerekırse portekız bızı darmaduman eder

sinan-58
26.05.2008, 16:29
oyle dıyonkı boyle gıderse gercegı soylemek gerekırse portekız bızı darmaduman eder

tamam bende onu diyorum işte portekiz bize çok buyuk fark atacak

furkancfc
26.05.2008, 16:35
banane abi böyle kadroyla ancak bu kadar forvet yok defans yok bu nasıl kadro

XXCakir58
26.05.2008, 16:52
hazirlik maci bile olsa iyi oynaman lazim, yenmen lazim. Eger Uruguay gibi takimi yenemiyorsan, bizim euro 2008 deki halimizi düsünemiyorum.
Insallah iyi olur.

sivassporlukiz
26.05.2008, 16:55
biz böyle bi takima yeniliyorsak euro 2008de kazanmamiZ SANS olur

yinede dualrimizi eksik etmeyelim ;)

alem_halil
26.05.2008, 16:57
beter olsunlar..fatih hocanın seçtiği takımdan başka ne beklerinir....

metins
26.05.2008, 17:10
b eyler bu kadar basit ne bekliyodunuz ki gruptanda çıkamyacaz zaten :( böyle kendini futbolcu sananlarla

EyüphanAydın
26.05.2008, 17:15
Gerçekten Çok Kötü Oynadık,

Böyle Giderse Boşuna Euro 2008'e Gitmeyelim Daha İyi.

Her Zaman Kötü Futbol,Her Zaman Yanlış Kadro Şeçimi.

İnşallah Rezil Olmayız.

İnşallah İyi Bir Başarı Yakalarız

oguzhan_1616
26.05.2008, 17:39
ya emre aşık kim yaaaa,gökhan zan kim oynamayı mı biliyor ???? mevlüt'ü aldı mehmet yıldız yokkkkk.

oguzhan_1616
26.05.2008, 17:41
futbolcu bozuntuları yaa mevlüt mehmet'ten iyi sanki

Del Piero
26.05.2008, 17:50
Bende hiç üzülmedim...

Avrupa şampiyonasından da kocaman 0 çekmelerini istiyorum...

eyyamcı terim inş.. gideceksin.

yeniceri_can
26.05.2008, 19:25
Bende hiç üzülmedim...

Avrupa şampiyonasından da kocaman 0 çekmelerini istiyorum...

eyyamcı terim inş.. gideceksin.

sana ilk defa katılmıyorum abi.başında eyyamcı terimin olması Takımımızı desteklememeiz anlamıona gelmemeli takımda Sivassporlu olmaması takımı desteklememeiz anlamına gelmemeli.takım dünya 3. sü oldugunda hiç Sivassporlu yoktu sevinmedin mi yani.
bana göre düşüncen yanlış.

yurtoglu22
26.05.2008, 20:06
Tabiki üzdüler
2.3 Bir seydegil sonuc futbol sonuclarindan biri fazla golde yiye bilirdik galipte gelebilirdik. su var Futbol oynarken bizim futbolcular senelerki Aurpa kupalarinda oynamis futbolcular hepsi niye hakemle tartisirlar verilen kararlara ihtiraz ederler. O zaman konturolsuz oynamayacaksiniz ve teknik hiyeti ve TÜRK ULUSUNU"DA MAHCUP DURUMA DÜSÜRMEYECEKSINIZ Bu kadar bu yazim her futbolcu ve her spor dalinda olanlar icin gecerlidir...

SIZLERIN DÜSÜNCELERI NEDIR SPOR SEVENLER
LAUENBURG
BEKIR YURTOGLU

MustafaParlak
26.05.2008, 21:29
valla ben hiiç üzülmedim...eyyam kadroyla bu kadar!!!

SONUNA KADAR SANA KATILIYORUM ORDAN BURDAN FUTBOLCU ALIRSAN BÖYLE OLUR FATİH TERİMİN ...LERİNDEN BAŞKA NE BAKLERSİNİZ...!:mad::mad::mad: ;)

Abdullah DuMaN
05.06.2008, 09:44
BAKALIM C.TESİ PORTEKİZ KARŞISINDA NE OLACAK

FALÇATA 58
05.06.2008, 10:20
portekiz çok zor ama inşallah kazanırlar