Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Kupa Galatasaray'ın.

YuNuSPaSa58
17.08.2008, 23:14
2007-08 sezonunu şampiyonu G.Saray ile Türkiye Kupası sahibi Kayserispor'u karşı karşıya getiren Süper Kupa maçında düğümü Kewell çözdü! İlk resmi maçında oyuna girer girmez golünü atan yıldız oyuncu, Nonda'ya yaptığı asistle de kupayı getiren isim oldu! Mehmet Topuz'un golü Kayseri'ye yetmedi..

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Süper Kupa Finali, Almanya'nın Duisburg kentindeki 40 bin kapasiteli MSV Arena stadında gerçekleştirildi.

Maçtan önce 3 dakikalık açılışı renklendiren gösteriler sunuldu. Turkcell Süper Lig şampiyonu Galatasaray ile Fortis Türkiye Kupası sahibi Kayserispor arasında oynanan karşılaşmada gurbetçi taraftarlar takımlarını yalnız bırakmadı.

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp ve eşi maça gelerek, kulüp başkanı Adnan Polat ile bir süre görüştü. Karşılaşmayı, Galatasaray ve Kayserisporlu yöneticiler, TFF yöneticileriyle birlikte izledi.

Maçtan önce 17 Ağustos 1999 depreminde hayatını kaybedenlerle temmuz ayından vefat eden TFF Başkanı Hasan Doğan için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. MSV Arena Stadı'nın kale arkasına Hasan Doğan'ın "Seni unutmayacağız" yazılı dev posteri asıldı.

Galatasaray'da sakatlıkları bulunan Ümit Karan, Arda bu maçta forma giymezken, Kayserispor'da da Ragıp ve Cangele sakatlığı nedeniyle kadroda yer almadılar.

Gurbetçi taraftarlar tribünleri Türk bayraklarıyla donatırken, Galatasaraylı taraftarlar "Kahrolsun Endüstriyel Futbo"', "Tribünlerde coşacaksın, kupaları alacaksın, sen şampiyon olacaksın" yazılı pankartlar açtılar.

Kayserisporlu taraftarlar, "Burası Kayseri, buradan çıkış yok" diyerek tezahüratta bulundular.

Karşılaşmanın seremonisinin ardından Duisburg Belediye Başkanı Adolf Sauerland, her iki takıma ve hakemlere çiçekler verdi

titizyiğido
17.08.2008, 23:21
kayseri biraz daha dayanamadı aslında iyi de mücadele ettiler

YuNuSPaSa58
17.08.2008, 23:23
kayseri biraz daha dayanamadı aslında iyi de mücadele ettiler

yaw 85 dakika yattılar son 5 dakika oynadılar. Aslında maç Kayserinin hakkıydı. ßirazda şans yoktu. 1 tane topuda direkten döndü kayserinin..

YuNuSPaSa58
18.08.2008, 01:01
Kupa galatasaraya HayırLı oLsun. qeLecek Sene Ya türkiye Lig şampiyonu yada Türkiye Kupasının Sahibi oLarak ßizde o maçı oynamak istiyoruz. Bunu ßaşaracak gücede sahibiz. Hadi HAyırLısı..:)

XXCakir58
18.08.2008, 01:17
Hayirli olsun diyorum. Insallah Süperkupayi, Süperlig kupayi, Fortis kupayi ve avrupa kupalarini insallah birgün bizde kaldiririz.
Paylasim icin sagol.

YuNuSPaSa58
18.08.2008, 01:50
Hayirli olsun diyorum. Insallah Süperkupayi, Süperlig kupayi, Fortis kupayi ve avrupa kupalarini insallah birgün bizde kaldiririz.
Paylasim icin sagol.

aaaaaaaaaaah ah!! yaramı deştin be XXCakir58 Kardeş.

sivaslitaner58
18.08.2008, 12:31
keske kayserispor kazansaydi iyi oynadilar ama olmadi yeni oyunculari super

Abdullah DuMaN
18.08.2008, 12:47
ama gerçekten kayseri çok güzel oynadı tebrik etmek lazım......................... ........

mysuskunx
18.08.2008, 14:25
YEDİLER KAYSERİYİ YAZIK OLDU.......................... ...

GLoBe-Y-Gençlik
18.08.2008, 14:35
kayseriye basarılar dılerız.. yolunuz acık olsun

yiğidomustafa
18.08.2008, 14:46
dörteylüllü sana katılıyorummm..ss almazsa gs alsın

SenSetik
18.08.2008, 16:12
herzaman anadolu........
Kayseri'nin yenilgisine çok üzüldüm....

gs destekleyenlere şaşıyorum doğrusu!!!!!!!!

davulcu
18.08.2008, 16:57
kayserispor ilk yarı muhteşem bi performans ortaya koymasına rağmen ikinci yarı etkisini kaybetti ve malup oldular ama ortaya çok güzel bi tablo çıkardılar başarılar kayserispor

yaşasın anadolu kardeşliği
sivasspor kayserispor

Eyvaz94
18.08.2008, 17:59
ben Kayserisporun olmasini isterdim......keshke

etzel1967
18.08.2008, 18:31
kayserisporun bu kupayı almasını dilerdim...

kadir0911
18.08.2008, 18:35
Duisburg Stad'inda bir "Anti-Istanbul"lu olarak, Sivasspor formami giydim ve kayseriyi destekleyerek maca baktim ve bir kac resim cektim, en gec yarin aksam buraya koyarim...

YuNuSPaSa58
18.08.2008, 20:28
Duisburg Stad'inda bir "Anti-Istanbul"lu olarak, Sivasspor formami giydim ve kayseriyi destekleyerek maca baktim ve bir kac resim cektim, en gec yarin aksam buraya koyarim...

HeLaL sana..:):):):)Daha ne söyLeneßiLirki..

metincetin58
18.08.2008, 23:36
hayırlısı buydu kupa galatasaray ın

YuNuSPaSa58
19.08.2008, 00:07
hayırlısı buydu kupa galatasaray ın

yoo hayırlısı bu değildi asLında. Kupayı KayseriSpor alıcaktıki o zaman görücektiniz..:):)

KörfezFırtınası
19.08.2008, 00:30
Kayserinin almasını canı gönülden istedim,birde sivas almazsa gs alsın diyenlere şaşıyorum! onlar kendilerini hemen belli ettiler zaten.

97 de bizde gsye uyduruk penaltıyla o zamanın adıyla cumhurbaşkanlığı kupasında kaybetmiştik( buna hakan şükür bile penaltı değil demişti)

Son olarak BİZLER ÇOĞALMADIKÇA ONLAR AZALMAYACAK..

SempaticH
19.08.2008, 00:40
ya bizene süper kupadan biz almadıktan sonra hayırlı olsun kim aldıysa

YuNuSPaSa58
20.08.2008, 22:21
Kayserinin almasını canı gönülden istedim,birde sivas almazsa gs alsın diyenlere şaşıyorum! onlar kendilerini hemen belli ettiler zaten.

97 de bizde gsye uyduruk penaltıyla o zamanın adıyla cumhurbaşkanlığı kupasında kaybetmiştik( buna hakan şükür bile penaltı değil demişti)

Son olarak BİZLER ÇOĞALMADIKÇA ONLAR AZALMAYACAK..

heLaL OLsun ßea.. "Son olarak BİZLER ÇOĞALMADIKÇA ONLAR AZALMAYACAK.." qercekten güzel Laf...

EyüphanAydın
20.08.2008, 22:46
Herşeyi alan bü büyük takımları kınıyorum.Artık açılın anadolu takımlarınında önü açılsın.

YuNuSPaSa58
20.08.2008, 23:54
Herşeyi alan bü büyük takımları kınıyorum.Artık açılın anadolu takımlarınında önü açılsın.

Onlar KupaLara Şampiyonluklara bakmıyorlar. Paraya bakıyorlar.