Orijinalini görmek için tıklayınız : 1975 Yılından Bir Anı

celalozdemir
29.08.2008, 20:28
Merhaba Kardeşlerim
Ben 1975 Yıllarında sanırım İlkokul 5. sınıftaydım. Mahallemizde oynarken benden 2 yaş falan büyük olan selami isimli bir abi ben maça gideceğim saat geliyor diye oyunu bıraktı
Ben o zamana kadar hiç maça gitmemiştim.sİvasspor o zamanlar kaçıncı ligde idi onu bile bilmiyorum. Ama tek hatırladığım Sivasspor ve Rizespor maçıydı.Selami abi benide götür dedim tamam dedi. Evdekilere sormadan çekip gittik.Mevsim karakışın tam ortaları statyuma kadar gittik baktık bizim gibi küçükler turnikeden geçen büyüklere abi benide araya al benide diyor abilerde bir ufaklığı içeri sokuyordu. selami bu yolu öğretti bizde girdik.
Aman ne soğuk ayaklar buz tutuyor maçı bıraktık zaten az adam var ısınmak için bir ileri bir geri koşuyoruz. yav dedim bu maçta hiç iyi olmuyormuş hayatta bir daha gelmem dedim.Maç bitti ama bende öldüm İyi olan tek şey skordu 2-0 yenmiştik
Kırk yaşına kadar maçlara tövbe ettim ne zamanki sivas parlamaya başladı ikinci ligden bu yana istanbulda olan çoğu maçını karda kışta olsa kaçırmıyorum
İnşallah sivasspor bizi bu zevkten ve heyecandan mahrum etmez
hepinize saygı ve sevgilerimle

kangallı58
29.08.2008, 20:36
güzel bir anı abi bizlerle paylastıgın için sağol

yusuf_yusuf
29.08.2008, 21:30
güzel bir anı saol gardas paylastığın için

EyüphanAydın
29.08.2008, 22:11
Baya bir eski bir anı,bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

RECEP_YÜKSEL
29.08.2008, 23:29
Teşekürler abi bu güzel bir anı maalesef senin dediin zamanlar ben dağa 6 yaşında ve İstanbuldaydım ama bende istanbulda ilk maçıma su satmaya gitmiştim ilk stada girdiğim maç Bjk- FB - Maçıydı yani 11 - 12 yaşındaydım ve hiç unutmam demir parmaklıkların arasından inönü stadına açık türbüne girdim ve maç 1- 0 bjk üstünlüğüyle bitti golü de hayatında tek gol atan Şaban atmıştı bunlar güzel anılar maalesef o zamanlar Sivassporu bilmediğimizden olsa gerek istanbulda doğup büyümenin etkisi olsa gerek mahallede herkez top oynarken ya metin oktay ya baba hakkı ya lefter ya cemil turan yasin velan olurduk ondanki istanbulda bir takım tarafatrı olduk her istanbulda yaşayan diğer illerinin insanların olduğu gibi aklım erdiğinden beride SİVASSPORUN TÜM MAÇLARINA gittim istanbulda hele İnönüde bir maç bilet yok kara borsa o kadar mutlu olmuştumki işte bu benim görmediğim memlektimin takımı dedim ve son 5- 6 senedir özelikle Rize ve sebat tarafından hakkı yenildiği sene sinir oldum ve artık SİVASSPOR Dedim ve sonuçta süper lige çıkdı artık gücümüzün yettiği kadar maçlarına gidiyoruz hayatımda bir x takım vardı onun için yapmadığım kalmadı ama hiç deplasmana gitmedim ilk defa SİVASSPORUM İÇİN gittim ve onunlada hep gurur duydum Allahıma bin şükür çünkü ben DOĞUŞTAN SİVASLIYIM VE SİVASLI OLMAKTAN HER ZAMAN GURUR DUYDUM SİVASSPORLU OLMAKTANDA
BU DA BENDE OLSUN DEDİM

SAYGILAR

yigidomustafa58
30.08.2008, 00:23
anını bizimle paylaştığın için teşekkürler..

MrMrBy
25.01.2009, 10:08
Celal ağabey.Yaşadığın o güzelliği paylaştığın için teşekkür ederim.

çılgın-sedat
25.01.2009, 10:31
ben istanbulda doğum buyudum zamanında sivassporu bilmezdim fanatik beşiktaş taraftarıydım zaten beni tanıyanlar bilir taki yanılmıyorsam 2000 yıllarında sivasspor inönü stadında istanbul belediyeyle maç yapmışdı ve 1-1 berabere kalmışdık ben o zaman sivassporu sevmeye başladım inönü dolmuşdu ve 2003de yine inönüde ist belediyle karşılaşmışdık bu sefer maçı 3-1 almışdık ama superligi kılpayı kaçırmışdık sivasspor sevgisi dolmaya başlamışdı içime yinede beşiktaş sevgisi vardı içimde ama son 2 sezondur sivasspor sevgisi içimdeçok buyudu artık bende orendım tutulacak tek bi takım var oda ***SİVASSPOR*** artık herşey sivasspor için

sinan-58
25.01.2009, 10:33
o zmn turnikeler yoktuki???????????????

bahadır erdem
25.01.2009, 10:39
Bende hatırlıyorum.Babam Ağabimi Sivas'ın maçlarına götürürdü.Ben arkalarından ağlardım.Dediğiniz gibi Sivasspor parlamaya başlayınca bizimde Sivasspor aşkımız depreşti.İNŞAALLAH böyle devam eder.

MrMrBy
25.01.2009, 10:43

O zaman turnike vardı.Ama sen yoktun.Ancak bu zamanki gibi değil.

burak_baykal
25.01.2009, 10:49
Merhaba Kardeşlerim
Ben 1975 Yıllarında sanırım İlkokul 5. sınıftaydım. Mahallemizde oynarken benden 2 yaş falan büyük olan selami isimli bir abi ben maça gideceğim saat geliyor diye oyunu bıraktı
Ben o zamana kadar hiç maça gitmemiştim.sİvasspor o zamanlar kaçıncı ligde idi onu bile bilmiyorum. Ama tek hatırladığım Sivasspor ve Rizespor maçıydı.Selami abi benide götür dedim tamam dedi. Evdekilere sormadan çekip gittik.Mevsim karakışın tam ortaları statyuma kadar gittik baktık bizim gibi küçükler turnikeden geçen büyüklere abi benide araya al benide diyor abilerde bir ufaklığı içeri sokuyordu. selami bu yolu öğretti bizde girdik.
Aman ne soğuk ayaklar buz tutuyor maçı bıraktık zaten az adam var ısınmak için bir ileri bir geri koşuyoruz. yav dedim bu maçta hiç iyi olmuyormuş hayatta bir daha gelmem dedim.Maç bitti ama bende öldüm İyi olan tek şey skordu 2-0 yenmiştik
Kırk yaşına kadar maçlara tövbe ettim ne zamanki sivas parlamaya başladı ikinci ligden bu yana istanbulda olan çoğu maçını karda kışta olsa kaçırmıyorum

teşekkürler bizlerle paylaştığın için inşallah bundan sonra tüm taraftarlarımızda inanarak sivasspora destek vermeye gelecektir.

merkez_emre
25.01.2009, 10:55
vay be aynen :D bizde kucukken abi bizi de içeri aldıırsana onunde gırelım dıyerek basladık...

bende ılk deplasmanıma 12 13 yaslarımda gıttım

ne gunlerdı bea

etzel1967
25.01.2009, 11:02
hayatımda ilk kez 1977 yılında maça gitmiştim...sivasspor samsunsporu 2-1 yenmişti...hayal meyal hatırlıyorum...

toprak_gürün
12.02.2009, 10:27
forumlara bakarken gördüm bu konuyu nezman açıldı bilmiyorum ama gurbetdde olduğum için sivasın adı geçdiği anda bir tuaf oluyorum dalıyorum memleketimi düşünüyorum ben sivassporu 2 ligden beri takip ediyorum ve ilk giddiğim maç 2 ligdeyken bursa maçıydı sivasdan yeniçeriler grubu gelmişdi ve bende o grubun içinde bağırmışdım o gün o maçdaki 20 kişinin sivasdan çıkıp 1000 km yolu takımı için geldiğini görünce bu bende bir hastalık yapdı ve imkanlarım elverdiğince sivassporumuzun gittiği heryere trabzon rize hariç heryerde olmaya çalışdım ve çoğundada oldum manisa konya ankra sivas istanbulu demeye gerek yok vede imkanın olduğu sürecede olmaya devam edicem bu başka bir duygu bu bir savda bu anlatılmaz yaşanır. ve pazar günü yine bursa maçı var o sene süperlige çıkmışdık ve bu senede bursa maçıyla şampiyonluğa oynuyoryuz.

a.yurdakul
12.02.2009, 10:37
forumlara bakarken gördüm bu konuyu nezman açıldı bilmiyorum ama gurbetdde olduğum için sivasın adı geçdiği anda bir tuaf oluyorum dalıyorum memleketimi düşünüyorum ben sivassporu 2 ligden beri takip ediyorum ve ilk giddiğim maç 2 ligdeyken bursa maçıydı sivasdan yeniçeriler grubu gelmişdi ve bende o grubun içinde bağırmışdım o gün o maçdaki 20 kişinin sivasdan çıkıp 1000 km yolu takımı için geldiğini görünce bu bende bir hastalık yapdı ve imkanlarım elverdiğince sivassporumuzun gittiği heryere trabzon rize hariç heryerde olmaya çalışdım ve çoğundada oldum manisa konya ankra sivas istanbulu demeye gerek yok vede imkanın olduğu sürecede olmaya devam edicem bu başka bir duygu bu bir savda bu anlatılmaz yaşanır. ve pazar günü yine bursa maçı var o sene süperlige çıkmışdık ve bu senede bursa maçıyla şampiyonluğa oynuyoryuz.

helal olsun sana gürünlü toprağım.inşallah gürün şalsporu da görürüz buralarda

furkancfc
12.02.2009, 10:39
Gerçekten güzel anılar çıkıyor . Paylaştığınız için hepinize teşekkür ederim.

izmirliyigido
12.02.2009, 12:14
Merhaba Kardeşlerim

Celal kardeşim, Ç.Rizespor'u 2-0 yendik diyorsan o maç 1976 yılı Kasım ayı falan gibiydi. İlker'in attığı 2 golle Sivasspor 2-0 galip gelmişti.

Anılar çok güzel. Hele de benim yıllarıma denk gelen olunca daha çok ilgimi çekiyor. Teşekkürler bizimle paylaştığın için.

AYK

merithan58
12.02.2009, 12:17
Celal kardeşim, Ç.Rizespor'u 2-0 yendik diyorsan o maç 1976 yılı Kasım ayı falan gibiydi. İlker'in attığı 2 golle Sivasspor 2-0 galip gelmişti.

Anılar çok güzel. Hele de benim yıllarıma denk gelen olunca daha çok ilgimi çekiyor. Teşekkürler bizimle paylaştığın için.

AYK

Abi desene o zaman Sivas gerçek Sivas'mış.şimdi kasım ayını bırak şubat ayında bile soğuk olmuyor.

alpESES
20.02.2009, 12:14
arkadaşlar anı diyosunuz ne biçim anı bunlar 2 3 tane ESESimin anısını atayım da okuyun biraz

alpESES
20.02.2009, 12:15
Tarih: 16 Eylül 1970
Yer: Eskişehir
Hakemler: Gerhart Kunze, Manfred Haenemenn, Hans Uhiling
Eskişehirspor: Mümin, İlhan, Abdurrahman, İsmail, Süreyya, Doğan, Burhan (Nihat), Fethi, Vahap (Halil), Ender
Sevilla: Rodri, Toni (Antony), Hita, Costas, Tonanes, Lona, Blanguita, Acosta, Eloy, Berruezo

Eskişehirspor’un seyir defterinin sayfalarını çevirdikçe Türkiye ligi ve Avrupa kupalarında kazandığı zaferleri okuyoruz. 1965-66 sezonunda birinci lige merhaba diyen Eskişehirspor mahalle kulüplerinde oynayan futbolculara forma giydirmişti. 1968-69 sezonunda Fenerbahçe şampiyon oldu. Eskişehirspor’da Fener’in arkasından ikinci olarak ipi göğüslemişti.1969-70 yani, bir yıl sonra da Galatasaray şampiyon, es-es ikinci olmuştu.Eskişehirspor altın sezonu’nu çifte kupa kazandığı 1970-71 sezonunda yaşadı.

İspanya’nın ünlü Sevilla takımını Fuar Şehirleri Kupasında eledi. 1970-71 Fuar Şehirleri Kupası’nın ilk ayağı 5 Eylül 1970 günü İspanya’da oynandı. 60. dakikada Santos’un Mümin’in koruduğu kaleye attığı golle 1-0 kaybetti.Final 16 Eylül 1970 Eskişehir’de oynanmıştı. Stat ful dolu. Boğaların temsilcisi Avrupa’nın üst tabakasında yer alan ünlü bir takım Sevilla.

Şimdi sizleri o anı yaşamaya ve unutamadığımız karşılaşmaya 16 EYLÜL 1970 yılına götürmek istiyorum;

Avrupa fuar kupası birinci tur rövanş maçı için Eskişehirspor ile İspanyol Sevilla takımları bugün saat 15:00’te Atatürk Stadında karşı karşıya gelecekler. Eskişehir’de büyük ilgi gören maç için her taraf bayraklarla süslenmiş ve fabrikalarla işyerleri tatil edilmiştir. Kırmızı – Siyahlı kulüp yöneticileri maçtan teberrulu bilet satışı ile 350 bin lira hasılat elde edeceklerini söylemişlerdir.
Gegiç maç için şu sözleri söyler: Sevilla karşısında kendi sahamızda avantajlarımızı kullanarak galip geleceğimize inanıyorum.
Sevilla teknik direktörü Max Merkel ise: Eskişehirspor çok iyi takım. Burada beraberlik için oynayacağız. Amacımız iyi futbol göstermek.

İşte o hafızalarımızdan silemediğimiz goller. Macın 77 dakikasında attığı golle Acosta tüm ümitlerimizi yıkmıştı. Statta büyük sessizlik. Dakika 78 Fethi beraberliği sağlıyor. 82. dakikada Fethi ikinci kez Sevilla filelerini sarsıyor. Ama tur atlamamız için bir gol daha lazım. Hakem maçı bitirmek için saatine bakıyor. Dakika 89 kaptan İspanyolları peşine takıyor. Ceza alanına girdiği ve şutunu çektiği anda 15 bin dolayındaki Eskişehirspor taraftarı nefesini tutmuş. Top filelerde. Tur için lazım olan üç gol de kaptan Fethi’den. Sevilla eleniyor ve Eskişehirspor Türk futboluna altın harfler ile destanını yazıyor.

‘İspanyol ekibini eleyen ilk Türk takımı’

Maçtan sonra o yılların ünlü spor yazarları bakınız bu maç için neler söylüyorlar;

Şükrü Gülesin: Eskişehir’de son yıllarda görülen yeni bir futbol mucizesi oldu. 80 dakika Sevilla’yı seyrettik. Hatta bir ara Sevilla 1-0 öne geçmişti. Ve işte son on dakikaya kadar oynamayan Eskişehirspor canlandı, coştu, köpürdü. Sanki golü beklercesine Sevilla’yı bastırdı. Birbirinden güzel üç gol atarak Eskişehir’i matemden bayrama soktu.

Erdoğan Bayraktar: Maçın 80 dakikası oynanıyordu. Bir Eskişehirspor bastırıyor, bir Sevilla. Eskişehir’den gol bekliyorduk çünkü Sevilla’dan daha ağır basıyordu. Kırmızı Şimşekler. O da ne? Eyvah, eyvah. Yazık oldu Eskişehir’e pisi pisine bir gol.. ‘Bu iş burada bitti dedik’ ‘Eskişehirspor’a yazık oldu’ Golün atıldığı an saatlar 80. dakikayı gösteriyordu. Golün kahramanı Costas’tı. Eskişehirspor tur atlaması için üç gol lazımdı. Yok yok mucize lazımdı. İşte biz bunları düşünürken santra yapıldı ve arka arkaya üç gol. Olmaz böyle şey ne büyüksün Fethi. Sevilla artık elendi. Yok yok Sevilla Porsukta boğuldu.

J. Antonio Blazquez: Olmaz böyle şey. Bir takım 9 dakikada üç gol atamaz. Eskişehirspor’un aldığı sonuç tam anlamıyla bir mucize yok yok olamaz böyle bir şey elenemez Sevilla. Şunu söylemek gerekir ki, birinci ve ikinci gollerde kalecimizin hatası büyüktü. Ama üçüncü golde biraz ofsayt vardı. Her şeye rağmen Eskişehirspor yediği golden sonra çıkardığı oyunla galibiyeti hak etmişti. Güzel futbolun yanı sıra seyirciye hayran kaldım. Biz İspanyol seyircisine ateşli sanırdık fakat Eskişehir seyircisi bizimkileri bastırdı. Ne diyelim tebrikler.

alpESES
20.02.2009, 12:16
ESKİŞEHİRSPOR-BURSASPOR 1970-71

Türkiye Kupası 1970-71

Eskişehirspor Türkiye ligi şampiyonluğunu hep kılpayı kaçırmasına rağmen bir çok kupayı müzesine götürmüştür. Federasyon kupasını iki kez finalde kaybeden Eskişehirspor beklenen çıkışını 1970-1971 sezonunda yapar. Finalde Bursaspor ile birlikte kalan Eskişehirspor ilk maçı deplasmanda 1-0 kaybeder.

Şimdi sizi Eskişehir deki o muhteşem rövanş öncesindeki hazırlıklara götürmek istiyoruz.O duyguyu size tekrar yaşatmak istiyoruz.

Türkiye kupası final maçı heyecanı bütün Eskişehir’i sardı. Herkes maçı görebilme yollarını arıyor. Hatta dün ve bugün yapılması gereken düğünler Cuma gecesinden bitirildi.Şimdi gözler sadece ve sadece Eskişehirspor-Bursaspor maçında...
Eskişehir, iki günden beri görülmemiş bir hazırlık içinde. Şehrin bayraklarla donatılmamış hiçbir yeri kalmadı hemen hemen. Bunun yanı sıra, civar il ve ilçelerden gelenlerle birdenbire kalabalıklaşıverdi Eskişehir...
Bilet, bilet, bilet... Evet herkesin derdi bilet bugünlerde Eskişehir’de.biletlerin hepsi, daha maçtan iki gün evvel tükeniverdi. Yine de bilet bulamayanlar ümitle, bir oradan bir oraya koşup duruyorlar.
Böylesine önemli maç için şehirde olağanüstü emniyet alınmıştır.

Eskişehir’de oynanan karşılaşma ise uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek niteliktedir. Rövanş karşılaşması o mükemmel Atatürk stadında oynanır. 27. ve 65. dakikalarda Riva Halil’in attığı iki golle Es-Es kupayı müzeye götürdü.

alpESES
20.02.2009, 12:17
ESKİŞEHİRSPOR-GALATASARAY 1970-1971

Hakemler: Doğan Babacan, Ertuğrul Dilek, Ziya Türkdoğan
Eskişehirspor: Mümin, İlhan, Süreyya, İsmail, Abdurrahman, Vahap, (K.Burhan), Kamuran, Burhan, Halil, Fethi, Ender
Galatasaray: Yasin, Ekrem, Tuncay, Muzaffer, Aydın, Ergün, (Suphi), Olcay, (Bülent), Ahmet, Mehmet, Gökmen, Metin

Türkiye kupasını müzesine götüren Eskişehirspor Cumhurbaşkanlığı kupasında Galatasaray ile karşılaştı. Ankara 19 Mayıs stadında oynanan maçı Eskişehirspor 3-2 kazanarak sezonu iki kupayla kapatır.19 Mayıs stadında oynanan Cumhurbaşkanlığı kupası tam bir gol düellosu şeklinde geçer. Maçın hemen 5. dakikasında Galatasaray’ın efsanevi golcüsü Metin Oktay ile 1-0 üstünlük sağlar ve ilk yarı bu sonuçla kapanır. Es-Es ikinci yarıya hızlı başlar. Metin Oktay gibi golcüler Eskişehir’de çoktur. 51. dakikada Fethi skoru eşitler. 64. dakikada ise Fethi Es-Es’i 2-1 öne geçiren golü atar. Maçın bitimine 5 dakika kalmıştır ve karşılaşmanın böyle biteceği sanılırken, 85. dakikada sahneye çıkan Gökmen’in attığı golle skor yine eşitlenir. Ancak kaptan Fethi 88. dakikada Cim Bom’un filelerini bir kez daha havalandırır ve kupayı Eskişehir’e kazandır.Ancak gönüllere lig şampiyonluğu kaçırmanın hüznü kalmıştır.

Maçtan sonra o yılların ünlü spor yazarları bakınız bu maç için neler söylüyorlar;

CAN BARTU: Bravo Eskişehirspor beşinci dakikada mağlup duruma düşmesine rağmen bütün oyuncuları kendinden emin ve bu maçın mutlak galibi olarak çıkmışlardı sahaya ve bütün oyunları müddetçe denizden çıkmış Galatasaray'ı, ayakta duramayan Galatasaray'ı sahada sudan çıkmış balığa çevirdiler. Tebrikler Eskişehir tebrikler
TURGAY ŞEREN: Bunaltıcı yaz sıcaklığının hakim olduğu gecede her iki takımda mevsimin bu final maçında ortaya gerçekten iyi bir futbol koymak gayreti içinde göründüler. Zaman zamanda bunda başarılı oldular. Noksan olan fizik kondisyonlarını moral kondisyonları ile daha iyi takviye edebilen Eskişehirspor 90 dakikalık süre içersinde oyunun hakimiyetini ele aldı ve Galatasaray'ı sahadan sildi.
İRFAN ADALIOĞLU: Hakem Doğan Babacan'ın bitiş düdüğünü çalmasıyla birlikte 19 Mayıs Stadının durumu görülmeye değerde hani. Eskişehirspor'lu futbolcular, yöneticiler birbirleriyle sarmaş dolaş olmuşlar, sevinç göz yaşları döküyorlardı. Biraz sonra ise harcadıkları enerjinin karşılığı olarak ıslak ter kokan formaları ile şeref tribününe çıkarak Devlet Başkanı Cevdet Sunay'ın elinden Cumhurbaşkanlığı Kupasını aldılar. Sonrada taraftarlarının 'Eskişehir' marşının eşliğinde şeref turu attılar. Şöyle söylüyorlardı:

İHSAN BİRİCİK: On bine yakın Eskişehirspor'lunun seyrettiği maçta Amigo Orhan yine görevini yapan adamdı. Bu arada taraftarların Eskişehir'den getirdikleri bir pankart dikkati çekti. Pankartın üzerinde şunlar yazılıydı.
'BİR HESABIMIZ VAR GÖRMEYE GELDİK, REİSİCUMHUR KUPASINI ALMAYA GELDİK' ve maçın sonunda gerçekten Cumhurbaşkanlığı kupasını bizzat Cevdet Sunay'dan kaptan Fethi aldı. Tebrikler Es - Es

alpESES
20.02.2009, 12:18
Olaylı Maç (Eses-Bjk)

Hakemler: Talat Tokat, Halil Candemir, Hüseyin Karaca
Eskişehirspor: Çetin, Selahattin, Burhanoviç, İsmail, Gani, Hüdai, Burhan, Ender, Serdar, Ömer, Zafer
Beşiktaş: Adem, Samet, Ulvi, Mehmet Ekşi, Kadir, Rıza, Ziya, B. Haluk, K. Haluk, Necdet, Ali Kemal

Eskişehir futbol yaşamında böyle kritik bir maç anımsamıyorum. Bir taraf küme düşme korkusu ile kahrolurken diğer taraf yıllardır süren suskunluğun öfkesi içindeydi. Oyun genellikle orta alandaki kısa paslarla geçerken dakikalar Beşiktaş lehine işledi. Ömer ileri ucun ortasında tek başınaydı. Orta alanda kimse kendisine yardımcı olmadı. Kanat adamlarından da yeterince orta gelmedi. Eskişehirspor’un en büyük yanlışı savunmasından bilinçsizce çıkmasıydı. Nitekim böyle gaflet anında golü de ağlarında buldular.

İkinci yarının başında Beşiktaş savunmasının ceza alanlarının üzerinde demir atması affedilmeyecek büyük bir hataydı. 8 kişilik bir savunma ordusu 45 dakikayı gol yemeden kapamayı düşünmek delilikti ve Eskişehirspor’un golü kısa sürede geldi. Ancak Beşiktaş hemen toparlandı kontra atak denemeleri yapmaya başladı. Bir uzun top ve Ziya’nın ikinci golü maçın sonu oldu. Oyun durdu. Sahada taş ve yumruklar konuştu. Yan hakemin kafası taşla yarıldı ve hakemler soyunma odasına güçlükle gittiler. Eskişehirspor’un 3-0 mağlup olduğu kararı verildi. Beşiktaş şampiyonluk turu atmadan taş yağmuru altında sahayı terk etti.

mehmetyildiz58
20.02.2009, 12:45
paylaştıgın için tsk ederiz.gerçekten güzel bir anı hele abi araya benide al bu taktiği küçükken bizde çok uygulardık..:D:D

kempes
20.02.2009, 12:45
vay beee, o yıllarda da turnike vardı demek ki...

pover58
20.02.2009, 13:13
paylaşımın için sagol kardeş bir an maziye gittim gerçekten çok şeyler degişti ben her yorum yazınca nerden nereye diye bahsediyorum.bugün iki kulvarda da şampiyonluga oynuyoruz bu çok şey,gençler pek anlıyamaz ama biz yaşadık o günleri. bu günü gelmemeizde emegi olan herkese sonsuz saygılar sunarım.beni
üzen tek şey bugünkü gençlerimizin sivasspor a yeterince ilgisi yokistanbul takımlarını desteklıyorlar çok yazık.elbet bizde istanbul takımlarını tutuyorduk ama sivasspor lige çıkınca hepsi bitti. tek büyük sivasspor artık.kasaba takımlarıyla oynadıgımız maçları hatırladım tire spor vardı hep bizim gurupta oynardı of spor çarşamba ..... ne günlerdi .buraya kolay gelinmedi burda kalabilmekte kolay olmayacak hepinize selamlar.

atababa111
20.02.2009, 13:21
Celal abi ve Recep abinin anılarını beğeniyle okudum.çok ta mutlu oldum.sivas aşkının tohumlarını o kadar net gördükki bu takım küme de düşse bu SEVDA bitmez...

myway
20.02.2009, 13:25

emin misin :) sivasta yoktu hehe