Orijinalini görmek için tıklayınız : ARTIK YETEEERRR

Sabiha Serin
07.10.2008, 11:11
ARTIK YETEERRR

BİR ANA OLARAK HAYKIRIYORUM

ARTIK YETEERRRRR

ANALAR GUZULARINI DOĞURUP ILGIT ILGIT EMZİRİP BÜYÜTTÜ. VATANINI KORUMASI İÇİN ASKERE GÖNDERDİ
SENİN HAİN KURŞUNLARINA HEDEF OLMASI İÇİN GÖNDERMEDİ.ULAN PİSLİK SEN NE YAPTIĞINI SANIYORSUN HA .HİÇ DÜŞÜNÜYORMUSUN O ÖLDÜRDÜĞÜN YİĞİTLER BELKİDE SENİN AKRABAN,
BELKİDE SENİN SOYUNDAN NE MALUM.
BELKİ ÇOCUKLUĞUNDA AYNI OKULLARDA OKUDUN.
BELKİ AYNI YERLERDE BİR TAS SU İÇTİN
HERŞEYDEN ÖNCE BU VATANDA DOĞUP BÜYÜDÜĞÜNE GÖRE
BELKİ SOKAKTA ONUNLA TOP OYNADIN
BELKİ AYNI ANDA MAÇLARA GİTTİN
SEN ŞİMDİ NEDEN CELLAT KESİLDİN.KİM KANDIRIYOR SENİ.KİME UYUYORSUN,KARŞILIĞINDA HANGİ VAATLERLE KANDIRILIYORSUN.BU VATAN SENİN DE DEĞİLMİ.
NEDEN ŞEYTANA UYUYORSUN,ARKANDA HANGİ HAİN PİSLİKLER VAR.ACABA HİÇ DÜŞÜNDÜNMÜ SENİ BU PİSLİĞE ATANLAR SENİDE KURBAN OLARAK KULLANIYOR HİÇ FARKINDAMISIN.UNUTMAKİ SENİNDE BİR ANAN VAR.
BELKİ BİRGÜN SENİNDA ANAN AĞITLAR YAKACAK SANA ONA DA YAZIK DEĞİLMİ
ÜLKEMİZİ KORUYAN KOÇ GİBİ ASLANLARIMIZA NASIL KIYIYORSUNUZ İNSANİ DUYGULARINIZA NE OLDU,
KİM YIKADI SİZİN BEYİNLERİNİZİ
KİM KAYBETTİ SİZİN MERHAMET DUYGULARINIZI
YAPMAYIN, ETMEYİN YALVARIYORUM ARKANIZDAKİ SİZİ DESTEKLEYEN VEBA MİKROPLARININ EZİN KAFASINI UYMAYIN ONLARA

HAAAAAA ....YOK YİNEDE CELLAT OLMAYA DEVAM EDECEKSENİZ SİZ BİLİRSİNİZ.BU ÜLKEMİZ SAHİPSİZ DEĞİLDİR.YAKINDA HEPİNİZİN KÖKÜNÜ KAZIMASINI BİLİR.

BU ÜLKE KURTULUŞ SAVAŞI VE ÇANAKKALESAVAŞI GÖRMÜŞTÜR.

BU ÜLKE ATATÜRK`ÜN İZİNDEDİR.

BU ÜLKE BAYRAĞININ GÖLGESİNDEDİR

BU ÜLKE CUMHURİYET`İNİN BEKÇİSİDİR

YOK HALEN LAF DİNLEMİYORSAN ALLAH BELANI VERSİN
UNUTMAKİ KINALI KUZULARIMIZIN KANI YERDE KALMAYACAK.ANALARIN BACILARIN DÖKTÜĞÜ HER KANLI GÖZYAŞININ HER DAMLASININ HESABI SENDEN SORULACAK

BUNU BİL VE DEFOL ULAAAAAANNNNNNN

HEYYYY YETKİLİLER

DAHA NEYİ BEKLİYORSUNUZ, KALKIN ŞU SICAK KOLTUĞUNUZDAN
VATANDAŞ SİZİ ORAYA OTURASINIZ DİYE DEĞİL
ÜLKEMİZE HİZMET EDESİNİZ DİYE GÖNDERDİ.
BUGÜNE KADAR BU KONUDA NELER YAPTINIZ HA SORUYORUM HEPİNİZE
BIRAKIN HAVANDA SU DÖVMEYİ KİMİ KANDIRIYORSUNUZ
ANAYIM, BAĞRIM YANIYOR BAĞRIM. O TELEVİZYONLARDAKİ ANALARIN
YERİNE DİYORUM İŞTE DAHA NE DURUYORSUNUZ
YETMEDİMİ BUNCA GUZULARIMIZI TOPRAĞA VERDİĞİMİZ..
TABİ CANIM UMURUNUZDA MI ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKIYOR
HELE BİRGÜN SENİNDE BİR BAĞRIN YANSIN ANLARSIN
TABİİ SİZİN OĞULLARINIZ TORPİLLİ YERLERDE NASIL OLSA DEĞİLMİ NEYİNİZE GEREK....BASINDA YALANDAN BAŞSAĞLIĞI DEMEKLE İŞİNİZ BİTMİYOR.O EVLATLAR KOLAY YETİŞMİYOR.NEDEN SAHİP ÇIKMIYORSUNUZ NEDEN ÖNLEMLER ALINMIYOR
NEDEN BİLE BİLE GUZULARIMIZI KURBANLIK KOYUN GİBİ ATEŞE ATIYORSUNUZ.
ŞU VEBA MİKROPLARININ KAFASINI EZMEYİ NEDEN BECEREMİYORSUNUZ
ANALAR GUZULARINI ŞEHİT OLSUN DİYEMİ ILGIT ILGIT EMZİRDİ
NEDEN SAHİP ÇIKMIYORSUNUZ KOÇLARIMIZA NEDEEENN

BAĞRIMIZ YANIYOR BAĞRIMIZ YA SİZİN !!!SİZİNDE YANIYORMU?????
NERDEEEEE ÇOKTA UMURUNUZDAYA KİMİ KANDIRIYORSUNUZ....

BU TERÖR BELASINI BİTİRMEYİ BECEREMİYORSANIZ SİZDE DEFOLUN...DEFOLUUNNN

YETEEERRR YETEERRR

SABİHA SERİN

şafak58_35
07.10.2008, 11:29
söylenecek çok şey var sinirlerime hakim olacam burası form yoksa çok lafım var söylenecek....anlayan anladı zaten

ibrahimovic7
07.10.2008, 11:31
Ağlarsa anam ağlar allah anaları başımızdan eksik etmesin emi. Şehitler ölmez vatan bölünmez Bu vatan bu CUMHURİYET üç beş çapulcuyamı kalacak.

crburak58
07.10.2008, 11:35
bu vatan kolay kazanılmadı form olmasa daha farklı sözler kullanırım ama form olduğu için öfkemi dile getiremiyorum bu vatana çakallar giremez

VATAN SANA CANIM FEDA!

mysuskunx
07.10.2008, 11:46
İnsan Çok Söz Çok Laf Söylemek İstiyor Ama, Yapamıyor Biz Şehitlerimize Ağlarken CNN İnternatiol Kandilden Canlı Yayın Yapıyor, Hani BBG Evi Gibi İzliyoruz Ya O Misal, Biz TSK Olarak Neyi Bekliyoruz, Gidip Oturalım Şu Kandile Yerlebir Edelim....

Yeter Artık Bu Kadar Şehite , Ağlamasın Şehit Anaları....

GLoBe-Y-Gençlik
07.10.2008, 11:54
Tüm askerlerımıze allah yardım etsın..

vatan sağolun

EyüphanAydın
07.10.2008, 12:14
Söylenecek sözümüz , dayancak gücümüz her zaman var ! Bu ülke bizimdir bizim olucaktır .

Her ne olursan ol insan ol ! Kürdüyle - Türküyle Çerkeziyle - Alevisiyle - Sünnisiyle - Hanifisiyle hepimiz biriz tek bayrak altındayız.

Artık kardeş kardeşi vurmasın.Artık kardeş kardeşe el kaldırmasın !

KAHROLSUN APO , KAHROLSUN PKK , KAHROLSUN PKK YARDIM VE YATAKLIK EDENLER.

Er yada geç hepinizin kökünü kazıyacağız.

Dediğimiz gibi söylenecek onlarca söz var ki hangisini söylesek az olur.Yinede aklımda kalan büyük ÜSTAD'IM İSMAİL HAKKI KONAR'ın kendi gibi büyük sözünü söyleyeceğim .

Vay başına o sürünün
Çobanı kurt’a yoldaşsa
Vay başına o milletin
Önderi hainle yoldaşsa

Artık kanlar akmasın er yada geç bu dava biticek , hepiniz olduğunuz yere dönüceksiniz.

ÖLÜNÜZÜ DİRİNİZİ HERGÜN BİRİNİZİ BİR GÜN HEPİNİZİN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ KAHROLSUN PKK KAHROLSUN APO KAHROLSUN PKK YANDAŞLAR...

memet24
07.10.2008, 13:03
hep yeter diyoruz ama
sonuç hiç yok
tam unuturuyorlar birdaha 2 senedir güney doguda mermi atmadıkları yer kalmadı yine var yine var akıl ermıyorrrrrrrrr boş yerlerimi bombalıyorlar sadece gösteriş içinmi yapıyorlar anlamadım 4 saat çatışma sürüyor 4 saatte ne olmaz ya ben de güney doguda yaptım hemen hemen 8-10 km bir karakol var bunlar sesi duymuyormu biz de ne helikopterler var anında onlar orda yok eder ama adam lar kaş ile göz arasında kayıp oluyor ..............?

YigidoGenclik38
07.10.2008, 15:23
ARTIK YETEERRR

BİR ANA OLARAK HAYKIRIYORUM

ARTIK YETEERRRRR

ANALAR GUZULARINI DOĞURUP ILGIT ILGIT EMZİRİP BÜYÜTTÜ. VATANINI KORUMASI İÇİN ASKERE GÖNDERDİ
SENİN HAİN KURŞUNLARINA HEDEF OLMASI İÇİN GÖNDERMEDİ.ULAN PİSLİK SEN NE YAPTIĞINI SANIYORSUN HA .HİÇ DÜŞÜNÜYORMUSUN O ÖLDÜRDÜĞÜN YİĞİTLER BELKİDE SENİN AKRABAN,
BELKİDE SENİN SOYUNDAN NE MALUM.
BELKİ ÇOCUKLUĞUNDA AYNI OKULLARDA OKUDUN.
BELKİ AYNI YERLERDE BİR TAS SU İÇTİN
HERŞEYDEN ÖNCE BU VATANDA DOĞUP BÜYÜDÜĞÜNE GÖRE
BELKİ SOKAKTA ONUNLA TOP OYNADIN
BELKİ AYNI ANDA MAÇLARA GİTTİN
SEN ŞİMDİ NEDEN CELLAT KESİLDİN.KİM KANDIRIYOR SENİ.KİME UYUYORSUN,KARŞILIĞINDA HANGİ VAATLERLE KANDIRILIYORSUN.BU VATAN SENİN DE DEĞİLMİ.
NEDEN ŞEYTANA UYUYORSUN,ARKANDA HANGİ HAİN PİSLİKLER VAR.ACABA HİÇ DÜŞÜNDÜNMÜ SENİ BU PİSLİĞE ATANLAR SENİDE KURBAN OLARAK KULLANIYOR HİÇ FARKINDAMISIN.UNUTMAKİ SENİNDE BİR ANAN VAR.
BELKİ BİRGÜN SENİNDA ANAN AĞITLAR YAKACAK SANA ONA DA YAZIK DEĞİLMİ
ÜLKEMİZİ KORUYAN KOÇ GİBİ ASLANLARIMIZA NASIL KIYIYORSUNUZ İNSANİ DUYGULARINIZA NE OLDU,
KİM YIKADI SİZİN BEYİNLERİNİZİ
KİM KAYBETTİ SİZİN MERHAMET DUYGULARINIZI
YAPMAYIN, ETMEYİN YALVARIYORUM ARKANIZDAKİ SİZİ DESTEKLEYEN VEBA MİKROPLARININ EZİN KAFASINI UYMAYIN ONLARA

HAAAAAA ....YOK YİNEDE CELLAT OLMAYA DEVAM EDECEKSENİZ SİZ BİLİRSİNİZ.BU ÜLKEMİZ SAHİPSİZ DEĞİLDİR.YAKINDA HEPİNİZİN KÖKÜNÜ KAZIMASINI BİLİR.

BU ÜLKE KURTULUŞ SAVAŞI VE ÇANAKKALESAVAŞI GÖRMÜŞTÜR.

BU ÜLKE ATATÜRK`ÜN İZİNDEDİR.

BU ÜLKE BAYRAĞININ GÖLGESİNDEDİR

BU ÜLKE CUMHURİYET`İNİN BEKÇİSİDİR

YOK HALEN LAF DİNLEMİYORSAN ALLAH BELANI VERSİN
UNUTMAKİ KINALI KUZULARIMIZIN KANI YERDE KALMAYACAK.ANALARIN BACILARIN DÖKTÜĞÜ HER KANLI GÖZYAŞININ HER DAMLASININ HESABI SENDEN SORULACAK

BUNU BİL VE DEFOL ULAAAAAANNNNNNN

HEYYYY YETKİLİLER

DAHA NEYİ BEKLİYORSUNUZ, KALKIN ŞU SICAK KOLTUĞUNUZDAN
VATANDAŞ SİZİ ORAYA OTURASINIZ DİYE DEĞİL
ÜLKEMİZE HİZMET EDESİNİZ DİYE GÖNDERDİ.
BUGÜNE KADAR BU KONUDA NELER YAPTINIZ HA SORUYORUM HEPİNİZE
BIRAKIN HAVANDA SU DÖVMEYİ KİMİ KANDIRIYORSUNUZ
ANAYIM, BAĞRIM YANIYOR BAĞRIM. O TELEVİZYONLARDAKİ ANALARIN
YERİNE DİYORUM İŞTE DAHA NE DURUYORSUNUZ
YETMEDİMİ BUNCA GUZULARIMIZI TOPRAĞA VERDİĞİMİZ..
TABİ CANIM UMURUNUZDA MI ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKIYOR
HELE BİRGÜN SENİNDE BİR BAĞRIN YANSIN ANLARSIN
TABİİ SİZİN OĞULLARINIZ TORPİLLİ YERLERDE NASIL OLSA DEĞİLMİ NEYİNİZE GEREK....BASINDA YALANDAN BAŞSAĞLIĞI DEMEKLE İŞİNİZ BİTMİYOR.O EVLATLAR KOLAY YETİŞMİYOR.NEDEN SAHİP ÇIKMIYORSUNUZ NEDEN ÖNLEMLER ALINMIYOR
NEDEN BİLE BİLE GUZULARIMIZI KURBANLIK KOYUN GİBİ ATEŞE ATIYORSUNUZ.
ŞU VEBA MİKROPLARININ KAFASINI EZMEYİ NEDEN BECEREMİYORSUNUZ
ANALAR GUZULARINI ŞEHİT OLSUN DİYEMİ ILGIT ILGIT EMZİRDİ
NEDEN SAHİP ÇIKMIYORSUNUZ KOÇLARIMIZA NEDEEENN

BAĞRIMIZ YANIYOR BAĞRIMIZ YA SİZİN !!!SİZİNDE YANIYORMU?????
NERDEEEEE ÇOKTA UMURUNUZDAYA KİMİ KANDIRIYORSUNUZ....

BU TERÖR BELASINI BİTİRMEYİ BECEREMİYORSANIZ SİZDE DEFOLUN...DEFOLUUNNN

YETEEERRR YETEERRR

SABİHA SERİN

cok dogru söylüyosun annecigim ama naprsın burası türkiye hersey beklenir vatan icin canımız tabi feda eder,iz ama bi hic ugruna o canlarımız kardeslerimiz bugun de 2 tane yigit topraga verdik biri sivas a geldi basmız saolsun buna care bulmak lazım?

Kokomo
10.10.2008, 13:11
Aktütün’de hiçbirimizin tanımadığı ve tanıyamayacağı 15 fakir-fukara evladı(ben bu satırları yazarken ağır yaralılarla artabilir sayı, zaten 2 uzmanımız da şehit ‘muhtemelen’) şehit düştü.
Ne için? Kim için?

Biz duyarsızlar, duyargasızlar, aldırışsızlar için!

Daha önce yazmıştım; tekrar edeyim: Bu Savaş; 25 küsur yıldır bitirilmeyen/bitirilemeyen bu kanlı, bu kirli savaş Teşvikiye Camii’nden altı, Ataköy’den beş, Levent’ten de üç cenaze kalksaydı bitirilirdi- ne diyorsunuz?

Olan Uzaktakiler’in çocuklarına oluyor. Sonra Medyalamamız (bu son olayda hayret verici bir konsensus’la) ‘Ateş düştüğü yeri yakar’ diye manşetliyor.
Dağlıca Baskını’ndan sonra yine GELİYORUM! diye bağıran bir gaflete/hesapsızlığa/denetimsizliğe güzelim kuzularımızı ‘Zayiat’ verdik!

Ordumuzun Sesi Hürriyet gastesinden alıntılıyorum: “Orgeneral Hasan Iğsız; Aktütün, Samanlı, Yeşilova, Umurlu ve Alan karakollarının taşınacağını açıkladı. 1990’lı yılların başından itibaren baskına uğrayan ve şehit veren karakolların taşınması MALİ KOŞULLAR NEDENİYLE gecikti. Aktütün’ün taşınma kararı 2007’de alındı.”
(Büyük harfleme benim eserim.)

Aktütün’ün fotoğraflarına bakıyoruz: Kaçakçılarla baş edebilmek (ya da edememek) için kurulmuş zımbır zımbır bir gariban bina! Adeta bir ağıl.
Adalet bütçemize bakalım herrr yıl, bi de Milli Eğitim’e ayırdığımız bütçemize. Sonra da Savunma Bütçemiz’e bakalım. Daha doğrusu bakamayalım.
Zira Askeriyemiz, bütçesini muasır medeniyet (yani hakiki demokrasi) seviyesindeki ülkelerde olduğu üzre ‘accountability’ (hesap verebilirlik)
esasına göre hazırlamıyor. Göstermiyor. Denetletmiyor. Keyfine göre harcıyor.
Ve ciddi mühim bir payı bütçemizden;
her yıl, Bu Savaş’ın da sayesinde langırt diye kesip alıyor.
Sormamın mahsuru var mı: Son on yılda kaç tane aşırı lüks, aşırı donanımlı orduevi inşa edildi? Subay lojmanlarına akıtılan paraları, bir öğrenebilir miyiz? Kazaen (üstelik ulusalcı Vatan gastesinin manşetinden) feci pahalı, muhtemelen fuzuli, ayrıca teknik sorunları ayyuka çıkmış 6 adet denizaltının Donanmamız’a katıldığını öğrendik mesela.

Ayrıca konunun uzmanı (sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen) yazarımızın makalelerini okuduğumuzda Askeriyemiz’in masraflarını Soğuk Savaş Yılları ‘algılamasına’ göre yaptığını, yani bir sürü pahalı teçhizatın ferah fücur alınmasına karşın, dağlarda sürekli mobil gerillalara karşı MANTIKLI (yavrularımızı korumaya yönelik) alımların maalesef ve ısrarla yapılmadığını, okuyoruz. Öğreniyoruz.
Bu savaştan KİM nasipleniyor?

Bu bitmeyen/bitirilemeyen savaş KİMİN gücüne güç, dokunulmazlığına dokunulmazlık, sorgu sual vermezliğine sorgu sual’den her nevi muafiyet katıyor?

Pek tabii ki Celal Şengör’lere bağlayıp “Bu memleketin en bilimsel+en güvenilir+en üstün kurumu Ordumuz!” papağanlayabiliriz.

Kemalist İdeoloji, tamamen ‘Orduya Kayıtsız Şartsız Biat’ üstüne inşa edilmiş. Vaziyette.

Aynen pazar günkü yazımda bitirdiğim üzre, bitiriyorum: Bu memleketin Köktendevletçileri, katı Kemalistleri, kendini ‘anti-emperyalist’ filan tarzı gerçekdışı etiketlerle taltif eden Orducuları: Cümleniz yatıp kalkıp Bu Toprakların Müslümanlığına, inançlılığına, ordan kaynaklanan sabrına, tevekkülüne şükredin!

Kimbilir: belki de zannettiğimizden çok daha sivri zekâlı biri olan Kenan Evren, 80 ‘ihtilâlinden’ sonra imamhatiplerin açılmasını SIRF BU NEDENLERLE gazlamıştır.
Ordu’nun sorgusuz sualsizliğini sonsuza dek temin edebilme gayreti ve niyeti ile.
“Ordu+imam el ele
Kürt Memet nöbete!” (ve hatta şehit mertebesine.)

Perihan MAĞDEN (RADİKAL Gazetesi)

pover58
10.10.2008, 14:38
allahın izniyle bu itlerde tükenecek bir gün.bu millet nice düşmanların hakkından geldi bunlarında hakkından geliriz yakındır.haçlılar noldu asala noldu ermeniler noldu ,birgün pkk vardı diyecegiz.

ofgurleyuk78
10.10.2008, 14:54
Bu terörün bitmesi için oğullarına çürük raporu alarak Askere göndermeyen babaların yetkili makamlarda olmamaları lazım. Fazla yazmıyorum. Anlayan anlamıştır.

eylül yağmuru
10.10.2008, 16:43
Allah hepsinin belasını versin yedi sülalerinin iki yakası bir araya gelmesin İnşallah...

YigidoGenclik38
16.10.2008, 14:56
Allah hepsinin belasını versin yedi sülalerinin iki yakası bir araya gelmesin İnşallah...

ins hemso allah hepsinin belasını wersin

ertor58
16.10.2008, 16:05
evet artık yeter nereye kadar sabredecegiz. sabırda bir yere kadar artık ayaklarını denk alsınlar uyan ey türk milleti işgal ediliyorsun.