Orijinalini görmek için tıklayınız : KINALI KUZUM MEHMETÇİĞİM

Sabiha Serin
07.10.2008, 12:19
KINALI KUZUM MEHMETÇİĞİM

Aslanım, koçum, kınalı kuzum askerim Mehmet`im
Eve al bayrağımızda sarılı mı dönecektin...
Seni takvimleri sayıp kavuşunca öpecektim
Vatanımız uğrunda sen şehit mi gelecektin...

Ak sütümle besledikçe gül yüzüne doyamazdım
Büyüyüp emekledikçe hiç sevinçten duramazdım
Daha sonra dillendikçe dokunmaya kıyamazdım

Okutarak güller gibi saçımı süpürge ettim
Ülkene çalışmak için sana nasihatler ettim
Vakit gelince sılaya göndererek asker ettim

Şimdi cansız bedenini Mehmetçikler taşıyorlar
Yürekleri parçalanıp sana selam veriyorlar
Senin için Türk ulusun gözyaşları döküyorlar

Ne olurdu büyüklerin sana sahip çıksalardı
Şu terörü bitirerek senden ayırmasalardı
Analar kuzularına ağıtlar yakmasalardı

Bütün şehit anasına Allah’ım sabırlar versin
Mekânları cennet olsun, günahları affedilsin
Kuzuma kıyan ellerin Allah belasını versin

Terör belası sonunda bir gün pişman olacaksın
Türk ulusu cesurdur, bak, onları korkutamazsın
Atatürk`ün izindedir, ülkeme dokunamazsın

Cumhuriyet yaşayacak, Türk ulusu koruyacak
Ay yıldızlı bayrağımız sonsuza dek şahlanacak
Türk ulusu vatanına daha da çok sarılacak
Vatanımız uğrunda sen şehit mi gelecektin

SABİHA SERİN

Not: Bir şehit annesinin yüreğini yüreğimde hissettim.
O duygularla yüreğimden geçenleri mısralarımda
sizlerle paylaştım.

TERÖRÜ LANETLE KINIYORUM

....NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

ibrahimovic7
07.10.2008, 12:33
O köpekler değilde tabutun başında ailelerini ağlarken görünce biz kahroluyoruz allah cezanızı versin bölücü örgüt Bu vatan sizin gibi çapulculara kalmaz bu son çırpınışlarınız köpekler

crburak58
07.10.2008, 12:40
terörü lanetlıyorum
benim yurdumda çakalların işi ne?

mysuskunx
07.10.2008, 12:47
Allah Rahmet Eylesin Vatan Size Minnetdar....

EyüphanAydın
07.10.2008, 13:16
Söylenecek sözümüz , dayancak gücümüz her zaman var ! Bu ülke bizimdir bizim olucaktır .

Her ne olursan ol insan ol ! Kürdüyle - Türküyle Çerkeziyle - Alevisiyle - Sünnisiyle - Hanefisiyle hepimiz biriz tek bayrak altındayız.

Artık kardeş kardeşi vurmasın.Artık kardeş kardeşe el kaldırmasın !

KAHROLSUN APO , KAHROLSUN PKK , KAHROLSUN PKK YARDIM VE YATAKLIK EDENLER.

Er yada geç hepinizin kökünü kazıyacağız.

Dediğimiz gibi söylenecek onlarca söz var ki hangisini söylesek az olur.Yinede aklımda kalan İSMAİL HAKKI KONAR'ın kendi gibi büyük sözünü söyleyeceğim .

Vay başına o sürünün
Çobanı kurt’a yoldaşsa
Vay başına o milletin
Önderi hainle yoldaşsa

Artık kanlar akmasın er yada geç bu dava biticek , hepiniz olduğunuz yere dönüceksiniz.

ÖLÜNÜZÜ DİRİNİZİ HERGÜN BİRİNİZİ BİR GÜN HEPİNİZİN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ KAHROLSUN PKK KAHROLSUN APO KAHROLSUN PKK YANDAŞLAR...

yigidomustafa58
07.10.2008, 13:52
yüreğimiz yanıyor yüreğimiz kahrolsun artık şu pkk..

memet24
07.10.2008, 13:55
ÖLÜNÜZÜ DİRİNİZİ HERGÜN BİRİNİZİ BİR GÜN HEPİNİZİN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ KAHROLSUN PKK KAHROLSUN APO KAHROLSUN PKK YANDAŞLAR
13:07

memet24
07.10.2008, 13:56
hep ama olan yine şehite ve ailesine oluyor devlet 2-3 karkaşa yaşatıyor sonra unutup gidiliyor 30 senedir böyle.......................

cücü baba
07.10.2008, 22:54
çok değil bir kaç zaman sonra bu acılarıda bu nasırlı yürekler sararda bu ANKARA'dakiler unuturya işte insana o koyar, nede olsa tuzları kuruya, nede olsa bu ülkede şehadet şerbetini içmek için can atanlar varya nede olsa ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ diye haykıran KINALI KUZULAR VARYA..ŞEHİDİMİZE YÜCE ALLAHTAN RAHMET
yakınlarınada baş sağlığı diliyorum.. Kütüb-ü Sitte’den Esbab-ı Nüzûl bölümünden 529 no’lu hadis-i şerif:

“Resulullah (sas) ashabına şöyle dedi: “Uhud’da şehid olan kardeşleriniz var ya! Allah, onların ruhlarını yeşil kuşların içine koydu. Bunlar cennetin nehirlerine giden, cennet meyvelerinden yiyen ve Arş’ın gölgesine asılmış altından kandillere girip istirahat eden kuşlardır. Şehitler böylece güzel güzel yiyip içip dinlenince şöyle dediler: Kardeşlerimize bizden kim haber götürecek ve bildirecek ki bizler Cennet’te dirileriz, rızıklanıyoruz? Bu haber gitmeli ki onlar Cennet’e karşı isteksiz olmasınlar ve harpte korkak davranmasınlar!” Allahü Teala onlara cevaben: “Sizin haberinizi Ben duyuracağım.” buyurdu ve şu ayeti indirdi: “Allah yolunda öldürülenleri ölü saymayın, bilakis onlar Rabb’leri katında diridirler. Allah’ın bol nimetinden onlara verdiği şeylerle sevinç içinde rızıklanırlar. Arkalarından kendilerine ulaşmayan kimselere, kendilerine korku olmadığını ve kendilerinin üzülmeyeceklerini müjde etmek isterler.” (Al-i İmran, 169). Zaman Ailem.

YuNuSPaSa58
07.10.2008, 23:04
Bu Resmi Dün Koydum Bugünde Koydum Her zamanda Koyacağım.

TÜRK'e Kefen ßiçenin öLüsünü ßuLamazLar...

Kokomo
08.10.2008, 11:40
Aktütün’de hiçbirimizin tanımadığı ve tanıyamayacağı 15 fakir-fukara evladı(ben bu satırları yazarken ağır yaralılarla artabilir sayı, zaten 2 uzmanımız da şehit ‘muhtemelen’) şehit düştü.
Ne için? Kim için?

Biz duyarsızlar, duyargasızlar, aldırışsızlar için!

Daha önce yazmıştım; tekrar edeyim: Bu Savaş; 25 küsur yıldır bitirilmeyen/bitirilemeyen bu kanlı, bu kirli savaş Teşvikiye Camii’nden altı, Ataköy’den beş, Levent’ten de üç cenaze kalksaydı bitirilirdi- ne diyorsunuz?

Olan Uzaktakiler’in çocuklarına oluyor. Sonra Medyalamamız (bu son olayda hayret verici bir konsensus’la) ‘Ateş düştüğü yeri yakar’ diye manşetliyor.
Dağlıca Baskını’ndan sonra yine GELİYORUM! diye bağıran bir gaflete/hesapsızlığa/denetimsizliğe güzelim kuzularımızı ‘Zayiat’ verdik!

Ordumuzun Sesi Hürriyet gastesinden alıntılıyorum: “Orgeneral Hasan Iğsız; Aktütün, Samanlı, Yeşilova, Umurlu ve Alan karakollarının taşınacağını açıkladı. 1990’lı yılların başından itibaren baskına uğrayan ve şehit veren karakolların taşınması MALİ KOŞULLAR NEDENİYLE gecikti. Aktütün’ün taşınma kararı 2007’de alındı.”
(Büyük harfleme benim eserim.)

Aktütün’ün fotoğraflarına bakıyoruz: Kaçakçılarla baş edebilmek (ya da edememek) için kurulmuş zımbır zımbır bir gariban bina! Adeta bir ağıl.
Adalet bütçemize bakalım herrr yıl, bi de Milli Eğitim’e ayırdığımız bütçemize. Sonra da Savunma Bütçemiz’e bakalım. Daha doğrusu bakamayalım.
Zira Askeriyemiz, bütçesini muasır medeniyet (yani hakiki demokrasi) seviyesindeki ülkelerde olduğu üzre ‘accountability’ (hesap verebilirlik)
esasına göre hazırlamıyor. Göstermiyor. Denetletmiyor. Keyfine göre harcıyor.
Ve ciddi mühim bir payı bütçemizden;
her yıl, Bu Savaş’ın da sayesinde langırt diye kesip alıyor.
Sormamın mahsuru var mı: Son on yılda kaç tane aşırı lüks, aşırı donanımlı orduevi inşa edildi? Subay lojmanlarına akıtılan paraları, bir öğrenebilir miyiz? Kazaen (üstelik ulusalcı Vatan gastesinin manşetinden) feci pahalı, muhtemelen fuzuli, ayrıca teknik sorunları ayyuka çıkmış 6 adet denizaltının Donanmamız’a katıldığını öğrendik mesela.

Ayrıca konunun uzmanı (sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen) yazarımızın makalelerini okuduğumuzda Askeriyemiz’in masraflarını Soğuk Savaş Yılları ‘algılamasına’ göre yaptığını, yani bir sürü pahalı teçhizatın ferah fücur alınmasına karşın, dağlarda sürekli mobil gerillalara karşı MANTIKLI (yavrularımızı korumaya yönelik) alımların maalesef ve ısrarla yapılmadığını, okuyoruz. Öğreniyoruz.
Bu savaştan KİM nasipleniyor?

Bu bitmeyen/bitirilemeyen savaş KİMİN gücüne güç, dokunulmazlığına dokunulmazlık, sorgu sual vermezliğine sorgu sual’den her nevi muafiyet katıyor?

Pek tabii ki Celal Şengör’lere bağlayıp “Bu memleketin en bilimsel+en güvenilir+en üstün kurumu Ordumuz!” papağanlayabiliriz.

Kemalist İdeoloji, tamamen ‘Orduya Kayıtsız Şartsız Biat’ üstüne inşa edilmiş. Vaziyette.

Aynen pazar günkü yazımda bitirdiğim üzre, bitiriyorum: Bu memleketin Köktendevletçileri, katı Kemalistleri, kendini ‘anti-emperyalist’ filan tarzı gerçekdışı etiketlerle taltif eden Orducuları: Cümleniz yatıp kalkıp Bu Toprakların Müslümanlığına, inançlılığına, ordan kaynaklanan sabrına, tevekkülüne şükredin!

Kimbilir: belki de zannettiğimizden çok daha sivri zekâlı biri olan Kenan Evren, 80 ‘ihtilâlinden’ sonra imamhatiplerin açılmasını SIRF BU NEDENLERLE gazlamıştır.
Ordu’nun sorgusuz sualsizliğini sonsuza dek temin edebilme gayreti ve niyeti ile.
“Ordu+imam el ele
Kürt Memet nöbete!” (ve hatta şehit mertebesine.)

Perihan MAĞDEN (RADİKAL Gazetesi)

YigidoGenclik38
08.10.2008, 11:57
Bu Resmi Dün Koydum Bugünde Koydum Her zamanda Koyacağım.

TÜRK'e Kefen ßiçenin öLüsünü ßuLamazLar...

basımı<z saolsun allah rahmet eylesin

titizyiğido
22.10.2008, 21:22
SABİHA ABLAMIZ YİNE MÜKEMMEL Bİ ŞİİR YAZMIŞ EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK......ŞEHİTLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET YAKINLARINA İSE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ

davulcu
22.10.2008, 22:27
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...........