Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir çuval inciri berbat ettiler!

SivasSpor.Com
21.10.2008, 09:14
http://www.sivasspor.com/images/stories/abdullah_yigit.jpg

Abdullah YİĞİT / Hürdoğan Gazetesi

Sivasspor-Ankaragücü maçını izlerken tamda „Maraton tribünü yanındaki taraftar grubuda olmasa takıma destek olan yok“ diye o taraftar grubunu överken, öyle bir hata yaptılar ki „Bir çuval inciri berbat ettiler“

Ankaragücü taraftarı takımını desteklemeyi bırakıp yönetimi protesto ediyor.Daha sonra Sivas tribünlerine bakıp „ Maraton uyuma takımına sahip çık“ diyerek tempo yapıp adeta Sivasspor`un amigoluğuna soyunuyorlar ve ardındanda Sivasspor taraftarıyla karşılıklı olarak „Kırmızı-Beyaz,en büyük Sivas“ tezahüratı yapıyorlar.

Bu arada Türk futbolu adına bu güzellikleri memnuniyetle karşılarken, takıma destek verdikleri için övdüğümüz taraftar grubu „Başkent kümeye!“ şeklinde bağırıyor.

O ana kadar takımlarını susmadan destekleyen 50-60 kişilik grup,bu şekildeki tezahüratıyla son derece gereksiz ve saçma bir işe imza attı. Sivasspor Türkiye`de hemen her kesimin sempatisini kazandı derken böyle gereksiz çıkışlar sadece Sivasspor`a karşı nefret kazandırır, başka bir şey yapmaz! İnsan bir şeyi yaparken ne getirir, ne götürür iyi hesap etmesi lazım. Şimdi sormak lazım!

Sivasspor maçı 3-0 önde götürüyor ve tek kale top oynuyor,rakip takımın taraftarı maçı bırakmış kendi yönetimini protesto ediyor, sonrasında da Sivasspor`a destek veriyor. Böyle bir ortamda „ Başkent kümeye“ demenin ne gereği var?

Ankaragücü`nün küme düşmesinin Sivasspor`a ne gibi faydası olabilir? Tam tersi zararı olur. Çünkü Ankara Sivas`a çok yakın, üstelikte orada binlerce Sivaslı var. 19 Mayıs stadında maç olduğu zaman Sivas`ta oynar gibi rahat oynuyoruz ve genelliklede maçı kazanıp Sivas`a dönüyoruz.

Bir çift sözümde maraton tribününde oturan beylere! Ankaragücü taraftarı 4 Eylül stadındaki çıldırtan sessizliği görüp „Maraton uyuma takımına sahip çık“ diye tempo yaptığı zaman zorunuza gitmedimi? İnanın o zaman ben çok utandım! Kendi kendime „Biz o kadar acizmiyiz ki başka takımın taraftarı bu konuda bize yardım ediyor“dedim.

Her zaman söylediğim bir şeyi bugünde tekrarlayıp bu konuya şimdilik nokta koymak istiyorum. „Sivasspor süper ligde ama taraftarı malesef 3.ligde!...

yerliturkuaz
21.10.2008, 09:24
Biz ikinci ligdeyken Sivas taraftarinda apayri bir cosku vardi takimini surekli destekleyen bir taraftar grubu vardi ama malesef super lige ciktik o taraftar grubude gitti...

SivasLady
21.10.2008, 09:54
Abdullah bey yine herkesin düsüncesini yazilara dökmüs
malesef takimimiza laik olan Taraftar degiliz
onlar elinden geleni yapip basarilar elde ederken
biz gereken destegimizi gösteremiyoruz
artik TARAFTAR ruhu gelistirmemiz lazim
mac sirasinda tribünde 12. adam olmaliyiz
insallah bir gün takimimiza laik oluruz

RECEP_YÜKSEL
21.10.2008, 09:59
Ya arkadaşlar anlamıyorum Türk İnsanı olarak
kendimizi yerden yere vurmayı ne kadar seviyoruz
evet bir grup hata yapmış olabilir
bakıyorum herkez yükleniyor Adamlar çıktı
evet bu hatadır dedi kabul etti
TV lerde gündeme gelmeyen olayı
biz gündeme taşıyoruz yerel basın olarak
bu kadar yazıları okuyorum çoluk çoçuk diyorsunuz
adı üstünde ÇOÇUK belki o an abileri müdahle edemedi veya
yaşadığı bir olaydan kaynaklandı
kim ne derse desin bu kadar yüklenme olmaz
ve bu kadar kendini kötü reklam eden Millet olamaz

yapılan İyi şeyleri yazın bazen ufak tefek hatalar görülmez

SİVAS VE SİVASSPOR İÇİN BİR ÇİVİ ÇAKAN İNASANA SAYGI DUYARIM

SAYGILARIMLA

yener_sahin
21.10.2008, 10:05
taraftar 3. ligde mi? ahh keşke 3. ligde olsa da o stadda kemik taraftar olsa.eskiler şimdi mumla aranıyor.

ayrıca bu yazının muhatapları bu sitede fink atıyorlar.umarım cevap yazarlar buna.cevap yazacak kadar cesaretlidirler.

Abdullah DuMaN
21.10.2008, 10:11
çok doğru yakışmadı gruba .........................

MustafaParlak
21.10.2008, 10:16
http://www.sivasspor.com/images/stories/abdullah_yigit.jpg

Abdullah YİĞİT / Hürdoğan Gazetesi

Sivasspor-Ankaragücü maçını izlerken tamda „Maraton tribünü yanındaki taraftar grubuda olmasa takıma destek olan yok“ diye o taraftar grubunu överken, öyle bir hata yaptılar ki „Bir çuval inciri berbat ettiler“

Ankaragücü taraftarı takımını desteklemeyi bırakıp yönetimi protesto ediyor.Daha sonra Sivas tribünlerine bakıp „ Maraton uyuma takımına sahip çık“ diyerek tempo yapıp adeta Sivasspor`un amigoluğuna soyunuyorlar ve ardındanda Sivasspor taraftarıyla karşılıklı olarak „Kırmızı-Beyaz,en büyük Sivas“ tezahüratı yapıyorlar.

Bu arada Türk futbolu adına bu güzellikleri memnuniyetle karşılarken, takıma destek verdikleri için övdüğümüz taraftar grubu „Başkent kümeye!“ şeklinde bağırıyor.

O ana kadar takımlarını susmadan destekleyen 50-60 kişilik grup,bu şekildeki tezahüratıyla son derece gereksiz ve saçma bir işe imza attı. Sivasspor Türkiye`de hemen her kesimin sempatisini kazandı derken böyle gereksiz çıkışlar sadece Sivasspor`a karşı nefret kazandırır, başka bir şey yapmaz! İnsan bir şeyi yaparken ne getirir, ne götürür iyi hesap etmesi lazım. Şimdi sormak lazım!

Sivasspor maçı 3-0 önde götürüyor ve tek kale top oynuyor,rakip takımın taraftarı maçı bırakmış kendi yönetimini protesto ediyor, sonrasında da Sivasspor`a destek veriyor. Böyle bir ortamda „ Başkent kümeye“ demenin ne gereği var?

Ankaragücü`nün küme düşmesinin Sivasspor`a ne gibi faydası olabilir? Tam tersi zararı olur. Çünkü Ankara Sivas`a çok yakın, üstelikte orada binlerce Sivaslı var. 19 Mayıs stadında maç olduğu zaman Sivas`ta oynar gibi rahat oynuyoruz ve genelliklede maçı kazanıp Sivas`a dönüyoruz.

Bir çift sözümde maraton tribününde oturan beylere! Ankaragücü taraftarı 4 Eylül stadındaki çıldırtan sessizliği görüp „Maraton uyuma takımına sahip çık“ diye tempo yaptığı zaman zorunuza gitmedimi? İnanın o zaman ben çok utandım! Kendi kendime „Biz o kadar acizmiyiz ki başka takımın taraftarı bu konuda bize yardım ediyor“dedim.

Her zaman söylediğim bir şeyi bugünde tekrarlayıp bu konuya şimdilik nokta koymak istiyorum. „Sivasspor süper ligde ama taraftarı malesef 3.ligde!...

Taraftar Bir Ruhtur Eger Bu Siteye Bile Sivaslı OLupta nickine istanbul takımlarının isimlerini yazan insanlar var onlar gitsinler sonra tribün görün...!56-60 KİŞİ BAGIRIYOR İSE BU BİR SORU İŞARETİDİR BU SORU İŞARETLERİNİDE ARTIK Yönetimin düzeltmesi gerek...!Biz 3.lig taraftarı Olsaydık Türkiyenin En iyi taraftarı olurduk çünkü ozamanlar tribünler çoşuyordu şimdi...?

MustafaParlak
21.10.2008, 10:20
Teşekkürler Orda Takımlarını destekleyen Sizin tabirinizle Çocuk yaşta olan ama akılları bu sitede onları Kötüleyenlerden fazla olan o ÇOCUKlara helal Olsun onlara...!

MustafaParlak
21.10.2008, 10:23
YİĞİDO GENÇLİK OLARAK ANKARAGÜCLÜ TARAFTARLARI KINIYORUZ. HER NE KADAR HERKEZE KENDILERINI BEGENDIRSELERDE YOLLARDA GORURUZ TARAFTARI ADAM DÖVER STADDA SİVAS SİVAS DİYE BAĞIRMALAR .BİZLERİ KANDIRAMASSINIZ TUM ANKARAGUCLULERIN ICLERINI BILIYORUZ....YİĞİDO GENÇLİK

Sana Sonuna kadar Katılıyorum Onların Ne yaptıgını Ne yapabileceklerini Bilmeyenler Hala Konuşuyor.Öyle Ya Agzı Olan Konuşuyor...!

ilhan581
21.10.2008, 10:35
YOk artık ya bir hatadan dolayıda bu kadar yüklenilmez böyle yaparsanız sivasspor son kalan taraftar grubunuda kaybeder. Maraton çekirdek çıtlatıp durur.

buraks58
21.10.2008, 11:55
sivassporumuz gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin takdirini ve beğenisini kazanıp sempati toplamaya başlamışken bu taraftar grubumuzun yaptıkları hiç hoş değildi.inş bundan sonra böyle şeyler yaşanmaz.(ayrıca stadda ne zaman bir olay çıksa hep bu taraftar grubu kaynaklı çıkıyor ve bunların yarısından çoğuda çocuk denecek yaştalar.amacınız takımı desteklemek mi yoksa takımımıza zarar vermekmi,amacınız şov olmamalı arkadaşlar:mad:...)
BAŞARILAR SİVASSPOR ŞAMPİYON SİVASSPOR...

yener_sahin
21.10.2008, 12:54
eleştiriyi hazmedemeyen bir zihniyet yok olmaya mahkumdur.birileri tozu dumana katarken bu mantıkla anca tozu dumanı yutarız.birisi hemşerisine hakaret eder.birisi argo kullanır.burda kimse kimseyi kandırmasın mal meydanda herkes neyin ne olduğunu çok iyi biliyor.burda ömrü deplasmanlarda geçenler kimseye maça gitmiyorsunuz diye kızmazken,yaşı kızdıkları kişinin yaşı olanlar ahkam kesmeye kalkıyor.beyler dönüp arkanıza bakın.eleştiri bardağın boş tarafını doldurur.siz doldurmayı bırakın bardağı kırıyorsunuz diyenlere kızıyorsunuz.

EyüphanAydın
21.10.2008, 13:11
Konuşacak hiç bişey yok.Bu taraftar ruhunu yakalamayan kendini bilmezler yüzünden adımızın lekelenmesine izin veremeyiz.

Böyle şaçmalıkların son bulması dileğiyle.

yigidoo
21.10.2008, 13:14

Aciz Aciz Aciz

!STANBUL58
21.10.2008, 13:23
HEPIMIZ SİVASSPORLUYUZ BİR AVUC KENDINI BILMEZLER YUZUNDEN KENDIMIZE LAF SOYLETMIYELIM MARATON UYUMA TAKIMINA SAHIP ÇIK DİYORUM:

yigidomustafa58
21.10.2008, 13:38
ayıp be kardeşim bu nasıl trübün kulağıdır...

üçyıldız58
21.10.2008, 14:38
kırmızı, beyaz şampiyonn SİVAS

ready
21.10.2008, 17:18
süper lige çıkmadan önce ki takımı destekleyen taraftar bir başka güzeldi hele bir sivasspor-manisa maçı vardı ki taraftar resmen show yapmıştı o günleri özlüyoruz dilegimiz o seyirci toplulugunun yeniden canlanması

sivasli215
21.10.2008, 19:13
ankaragücü taraftarı sivasın yanındadır,sivası destekler

bunu sadece maçta 3-0 geriye düştükleri için yaptıklarına kesinlikle inanmıyorum,o taraftarın içinden gelen birisi olduğum için onları savunuyorum
arkadasın biri ankaragüçlüler sokaklarda kavga çıkarmış falan diye yazmış,yazmış ama acaba kendi inanmış mı?
ankaragücü taraftarı her deplasmanda vardır,adam gibi taraftardır,kendilerine birileri sataşmazsa özellikle de anadoluda onlarda kimseye sataşmaz
ancak durum istanbul için farklıdır.birde izmir için farklıdır,istanbul takımları dışında izmir takımları özellikle de göztepe ile kanlı bıçaklıdır
lütfen kimse bilip bilmeden ortalığı bulandırmasın,50-60 kişinin yaptığı terbiyesizliğide kimse savunmasın....

pover58
21.10.2008, 19:26
şu yazıyı okusun o sözde taraftarlarımız.yuh denir onlara ancak neye hizmet ettiler bilmek zor.ankaragücü sivas ı desteklerken sen neden kümeye diyorsun behey cahil çocuk ne istiyon .bide onlar misafir.konya maçında nerdeydiniz. ayıp oluyor beyler efendilige yeter olmaz,lütfen bidaha yapmayın.sivasspor a zarar veriyorsunuz.

ready
21.10.2008, 19:37
kimin ne oldugunu cümle alem biliyor ankaragücünün kardeş oldugu düşman oldugu takımlar bellidir tabi bir kısım arkadaş ankaragücünü bilmedigi için yorum yapıyor bırakın da işin ehli insanlar yorumlarını yapsın

YiğidoGençlik
21.10.2008, 19:51
Ya arkadaşlar anlamıyorum Türk İnsanı olarak
kendimizi yerden yere vurmayı ne kadar seviyoruz
evet bir grup hata yapmış olabilir
bakıyorum herkez yükleniyor Adamlar çıktı
evet bu hatadır dedi kabul etti
TV lerde gündeme gelmeyen olayı
biz gündeme taşıyoruz yerel basın olarak
bu kadar yazıları okuyorum çoluk çoçuk diyorsunuz
adı üstünde ÇOÇUK belki o an abileri müdahle edemedi veya
yaşadığı bir olaydan kaynaklandı
kim ne derse desin bu kadar yüklenme olmaz
ve bu kadar kendini kötü reklam eden Millet olamaz

yapılan İyi şeyleri yazın bazen ufak tefek hatalar görülmez

SİVAS VE SİVASSPOR İÇİN BİR ÇİVİ ÇAKAN İNASANA SAYGI DUYARIM

SAYGILARIMLA

.............................. .............................. .....

FALÇATA 58
23.10.2008, 08:52
BU SESSİZLİKTEN BİRAN ÖNCE KURTULMAMIZ GEREKİYOR..................... ...

Shan58
23.10.2008, 09:12
ankaragücü taraftarı sivasın yanındadır,sivası destekler

bunu sadece maçta 3-0 geriye düştükleri için yaptıklarına kesinlikle inanmıyorum,o taraftarın içinden gelen birisi olduğum için onları savunuyorum
arkadasın biri ankaragüçlüler sokaklarda kavga çıkarmış falan diye yazmış,yazmış ama acaba kendi inanmış mı?
ankaragücü taraftarı her deplasmanda vardır,adam gibi taraftardır,kendilerine birileri sataşmazsa özellikle de anadoluda onlarda kimseye sataşmaz
ancak durum istanbul için farklıdır.birde izmir için farklıdır,istanbul takımları dışında izmir takımları özellikle de göztepe ile kanlı bıçaklıdır
lütfen kimse bilip bilmeden ortalığı bulandırmasın,50-60 kişinin yaptığı terbiyesizliğide kimse savunmasın....

Dostum düşüncelerinde haklısın.
Yorum yapan arkadaşların yaşlarına bakarsan 14 ila 18 arasında değiştiğini görürsün. 14 yaşındaki adamın ankaraspor'un geçmişte ne yaptığını bilmeye yaşı bile müsait değil.
Arkadaşlar daha çok gençler, heyacanlılar vede gereğinden fazla alınganlar.

Ankara taraftarının ne kadar centilmen olduğunu söylemeye gerek yoktur.
Anadoluda her ilde türibin kavgaları olur ama ankarada bi kaç kendini bilmez dışında kimse bu işlere karışmaz.

Yapılan bu saygısızlığı yaş ve eğitime bağlıyorum.

SONMEZ
23.10.2008, 09:41
Abdullah Bey' in yazısını dikkatle okudum.
Her zaman olduğu gibi...

Sormadan edemeyeceğim :
Abdullah Bey,
Süper Lig statüsünde, transfer tüzüğünde Taraftar Transferi de mümkün müdür ?
Eğer böyle bir imkan varsa hemen değerlendirelim.
Eğer yoksa, bir konsensüs oluşturarak bizler bu imkanlara zemin oluşturalım,
adına da ''TT'' formülü diyelim. Sonra da taraftarımız için;
- Elveda 3. Lig
- Merhaba Süper Lig...

Böylelikle takımımızla ve taraftarımuızla
dabıl dabıl (ww) yapmış oluruz.

KarayunKoyuTrCx
23.10.2008, 10:08
Biz yiğido gençlik olarak herkez karsı bıze ama bızde onları desteklıyenlere karsıyız sivassporluyuz bızı begenmıyenler catlasın SIVASIN SIVASTNA BASKA DOSTU YOqTur

KarayunKoyuTrCx
23.10.2008, 10:12
BİZE 1 ADIM GELENE BIZ IKI ADIM GIDERIZ BUNU UNUTMAYIN..!!! LUTFEN KLAVYEDE SOLE BOLE KONUSMAYIN.!! O MAÇI YENMESEYDIK HERKEZ BIZDEN YANA OLURDU BUNUDA BILIN SATEN 3-0 YENDIKYA ANKARAGUCLULERDE HEMEN SIVAS DIYE BAGIRDILAR ..

Shan58
23.10.2008, 10:41
BİZE 1 ADIM GELENE BIZ IKI ADIM GIDERIZ BUNU UNUTMAYIN..!!! LUTFEN KLAVYEDE SOLE BOLE KONUSMAYIN.!! O MAÇI YENMESEYDIK HERKEZ BIZDEN YANA OLURDU BUNUDA BILIN SATEN 3-0 YENDIKYA ANKARAGUCLULERDE HEMEN SIVAS DIYE BAGIRDILAR ..

Kardeşim bu kadar abartma olayı.
Spor eğlencedir. kavga gürültü yeri yada kin nefret kusulan yer değil.
Centilmence yapın tezahüratınızı sonrada işinize bakın.
Sivasspor kimsenin malı değil, kendi kişisel eşyanız gibi sahiplenmeyin bu takımı bu kadar.
Diğer taraftarlarında bu takım hakkında söz hakkı var.
bi eylem yaparken kendi kafanıza göre hareket etmeyin.

Taraftarlarlığı kişiselleştirip, aklınıza geleni yaparsanız takımın itibarına zarar verirsiniz.

Birde herkes bize karşı demişşin.
Taraftarlığı amacının dışına çıkarır, "kimse bizi çekemiyor", "o taratar düşman", "bu taraftar kavgacı" gibi abartılı ifadeler kullanıp futbolun güzelliklerinin önüne geçerseniz kusura bakmayın ama hiç bir takım böyle taraftar istemez.

ready
23.10.2008, 10:46
Sivasspor kimsenin babasının malı degildir bir takım arkadaşlar sivasspor seyircisi taraftarı yalnız kendileri gibi görüyorlar yigidoyuz diyorsunuz amma insanların fikirlerinize bile saygınız hatta tahamül edemiyorsunuz anlıyorum delikanlılık çagında bir çogu keskin sirke küpüne zarar

yener_sahin
23.10.2008, 10:54

ne kadar ezberden konuşuyorsun.senin gibiler konuştukca bu grubunuzdan da soğuyorum.ankaragücü taraftarı yenildiklerinden destek vermedi maçın başından beri ben onlarla izledim.eleştiriyi hazmetmeyi öğren bence.burdaki yazılanların size ders olur nitelikte olduğunu gör dersini al.ankaragücü taraftarına olur olmaz şeyler söylediniz yine istenmeyen olaylar olmasını bizler aralarına girerek engelledik.şunu unutma araya sivassporlular girmese sizi sivasın göbeğinde meydan dayağından geçirirlerdi.arada olan size değil çocuklara olacaktı.hadi bilmeyene laf söylüyorsunuz kandırıyorsunuz.bilen yemez bu lafları.git benim eklediğim videoları izle.o tezahuratlar yenilen taraftarın yapacağı tezahuratlar mı.izle de biraz öğren.

izmirliyigido
23.10.2008, 11:06
Hatanın, yanlışın ve kötünün asla savunulacak tarafı olamaz. Orada bizi destekleyen Ank.Gücü taraftarına 50-60 kişi değil 10 bin kişide kötü tezahürat yapsaydı aynıydı. Biz futbolun seyir zevki veren bir oyun olduğunu düşünelim, herkesin bizi bildiği mert ve efendi çizgimizden çıkmayalım yeter.

Yoksa 14-15 yaşında ki çocukların yazdığı gibi Sivasspor taraftarını kimseye kışkırtmayalım, bunada izin vermeyelim. Bence Abdullah bey haklı.

.

Abdullah DuMaN
23.10.2008, 11:09
Biz yiğido gençlik olarak herkez karsı bıze ama bızde onları desteklıyenlere karsıyız sivassporluyuz bızı begenmıyenler catlasın SIVASIN SIVASTNA BASKA DOSTU YOqTur

senin desteğin sadece bağırmaktan ibaretmi oluyor

harun afacan
23.10.2008, 11:23
YİĞİDO GENÇLİK OLARAK ANKARAGÜCLÜ TARAFTARLARI KINIYORUZ. HER NE KADAR HERKEZE KENDILERINI BEGENDIRSELERDE YOLLARDA GORURUZ TARAFTARI ADAM DÖVER STADDA SİVAS SİVAS DİYE BAĞIRMALAR .BİZLERİ KANDIRAMASSINIZ TUM ANKARAGUCLULERIN ICLERINI BILIYORUZ....YİĞİDO GENÇLİK

arkadaşım bjk lısın galiba çünki ankaranın derdi onlarala başkasına zararı yok .üstelik sivasıda severler

ready
23.10.2008, 11:29
Arkadaşlar kendini bilen taraftar nerde nasıl davranacagını bilen taraftardır taraftarlık klavye başında yazmayla okuldan kaçıp internet cafe köşelerinde kendisinden büyük insanlara dayılık taslamayla olmaz biliyorum grubunuzda yetkili insanlar var abileriniz var artık bazı konularda siz degil de onlar konuşsun

GumGum
23.10.2008, 12:01

Sen kımsın kardesım yiğido genclık adına yorumlar yazma arkadaslar bunun dedıklerıne bakmayın, yiğido gençlik destegını verdı bıttı bızım grbumuzun adını bu delırtecek mılletı İYİ GÜNLER DİYORUM ALLAHA EMANET OLUN

kangal06
23.10.2008, 12:17
Biz ikinci ligdeyken Sivas taraftarinda apayri bir cosku vardi takimini surekli destekleyen bir taraftar grubu vardi ama malesef super lige ciktik o taraftar grubude gitti...

cidden çok doğru 2.ligdeyken atatürk olimpiyat ı dolduran taraftar şimdi uçtu gitti sanki.. o eski havayı yeniden yakalasak dahi yeter de artar bile