Orijinalini görmek için tıklayınız : PANOROMA

EyüphanAydın
09.12.2008, 18:54
http://www.spordabugun.com/Images/News/2008108/13221.jpg

FUTBOLCU :HÜRRİYET (ANKARASPOR)

Adeta adı Ankaraspor ile özdeşleşen bir isim olan kaptan Hürriyet, takımının Beşiktaş'ı deplasmanda mağlup ettiği maçta hem savunmada hem de hücumda çok önemli işler yaptı.

TAKIM :ANKARASPOR

Ligin en heyecan verici takımlarından birisi Ankaraspor. Kendileri de itiraf ediyorlar, sezon başında böyle net bir zirve yarışı hedefleri yoktu ama oynadıkları oyun ve geçen haftalar onları üstlere yerleştirdi. Aynı Ankaraspor, İnönü'de Beşiktaş'a karşı çok sağlam bir futbol sergileyip rakibine evindeki ilk yenilgisini yaşattı.

TEKNİK DiREKTöR :AYKUT KOCAMAN (ANKARASPOR)

Futbolculuğundaki başarı ve efendilik çizgisini Ankaraspor'da da devam ettiriyor. Futbolun doğrularını yapan, verdiği taktikleri uygulayan başarılı bir ekibi var ve futbolculuk yıllarında pek de yaşayamadığı İnönü'de Beşiktaş'ı yenme mutluluğunu Ankaraspor'un başında yaşamış oldu.

HAFTANIN OLAYI

Kartal yok yok yok...

Beşiktaş evinde bu sezon ilk yenilgisini yaşarken, gerek saha içinde gerekse de tribünde oldukça gergin anlar yaşandı. Ertuğrul Sağlam sonrasında oldukça iddialı bir şekilde başa gelen Mustafa Denizli, istediği çizgiyi tutturamadı. İnönü tribünlerinde Delgado'dan yönetime kadar uzanan geniş bir yelpazede protestolar yaşanırken saha içinde de maç içi ve sonrasında futbolcular arasında fiziki müdahalelere kadar varan sorunlar yaşandı.

HAFTANIN RAKAMI

3

Ankaraspor, Beşiktaş deplasmanında 3 golle 3 puana ulaşırken, Beşiktaş ligdeki 3. mağlubiyetini yaşamış oldu. Galatasaray ve Sivasspor da yine deplasmanda 3 puanı 3'er golle almayı başardı. Gençlerbirliği ligdeki 3. galibiyetine 3 gol atarak ulaşırken, Antalyaspor evinde, Eskişehirspor ise deplasmanda 3. beraberliğini gördü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, evinde 3. kez yenilirken Kayserispor da deplasmandan 3. beraberliğini getirdi.

HAFTANIN HAKEMİ

Selçuk Dereli

Tecrübeli hakem Selçuk Dereli, Antalyaspor ile Eskişehirspor arasında oynanan ve golsüz biten maçı son derece başarılı bir şekilde idare etti. Oyunun gidişatını elinde tutan Dereli, sarı kartlarıyla da oyunu yönlendirmeyi bildi.

GOL KRALLIĞI

Futbolcu Takım Gol

Mehmet Yıldız Sivasspor 11

Milan Baros Galatasaray 10

Mert Nobre Beşiktaş 7

Mehmet Çakır Ankaraspor 7

Harry Kewell Galatasaray 6

Casio Lincoln Galatasaray 6

Sercan Yıldırım Bursaspor 6

Sergei Djiehoua Antalyaspor 6

Süleyman Youla Eskişehirspor 6

Taner Gülleri Kocaelispor 6

HAFTANIN İNCİLERİ

Mutluyuz. Fazla bir şey söylemek istemiyorum. Yayıncı kuruluş olduğunuz için saygımdan dolayı geldim. Bugün kazandık ama nasıl kazandığımızı ben de bilmiyorum. Bu ortamda kazanmamız mucize.

Aykut Kocaman Ankaraspor Teknik Direktörü

Mustafa Denizli, çok saygı duyduğum bir isim. Belediye başkanı adayı olsa düşünmeden oy veririm. Ancak Beşiktaş'ın başına geçişine inanamadım. Çünkü Ertuğrul Sağlam'ın üstelik kazandığı son maçını Lig TV'de yorumlarken "bu takım iyi şeylere layık" deyip geldikten sonra da namağlup takıma üç mağlubiyet yaşattıysan durup düşünmek lazım. Denizli'nin takımı Sağlam'ın takımının çok gerisinde...

Mehmet Demirkol TRT yorumcusu

Ünal'ın çırpınışlarını da duyuyorum. Kaç haftadır saha dışı konulardan konuşuyordu zaten... İlk göz ağrım Ankaragücü'dür. Çok önemli taraftarları var. Ama bir problem var. Seyirci küfür ettiği için bunu söylüyorum. Olayları bilmiyoruz tabii... Ünal olaya hâkim, akıllı biridir, sakindir de. Ama demek ki burasına kadar gelmiş.

Fatih Terim Milli Takım Teknik Direktörü

Oyunu provoke eden oyuncu sayısına, herkesin dersini iyi çalışıp dikkat etmesi gerekir. Kazanmak için her yol benim için mubah değildir. İçeride farklı konuşup kamuoyunda farklı roller oynamanın doğru olmadığını düşünüyorum.

Abdullah Avcı İstanbul Bld. Teknik Direktörü

Takımımın kaybetmesine çok üzüldüm ama futbol adına sevincim var. Bir Anadolu takımının bir Türk antrenörle bu yolları kat etmesi beni mutlu ediyor. Biz de artık altlarda sürünen bir takım değil futbol oynamaya çalışan bir takım haline geldik.

Yılmaz Vural Kocaelispor Teknik Direktörü

MEDYA ANALİZ

Onlar taraftar da diğerleri başka bir şey mi?

Yayıncı kuruluş içeride ya da deplasmanda pek fark etmiyor; genelde İstanbul takımlarının taraftarlarını gösteriyor. Hadi diyelim İstanbul'daki maçlarda böyle ama mesela Ankara'daki Ankaragücü-Galatasaray maçında üstelik Ankaragücülüler daha kalabalıkken de sürekli Galatasaray tribünlerini göstermenin manası nedir? Amaç reklam yapmak, özendirmekse zaten fazlasıyla yapılıyor İstanbul takımları lehine... Lütfen, adalet!..

Biz futbolda neleri bulduk?

Futbolu biz bulmadık; futbolun temel kurallarını da biz bulmadık. Peki, biz futbolda neleri bulduk? Mesela takım tutması kafi olan herkesi futbol yorumcusu diye ekrana çıkartmayı, amigolardan farkı olmayan yazarları(!), spor geyik programlarını, kahvehane muhabbetini ekrana taşımayı biz bulmuş olabilir miyiz? Kuvvetle muhtemel öyledir.

Not ; Bu konuda Süper Lig'de gelişen olayların ' en ' lerini yazabilirsiniz.

XXCakir58
09.12.2008, 19:11
tabiki ilk sira Mehmet Yildizin, hacettep karsisinda yerini korayacaktir insallah.Paylasim icin sagol.

yerliturkuaz
09.12.2008, 20:17
Abdullah Avcı maç sonrası vermek istediği demecinde ne demek istedi ben anlayamadım...

Bana göre haftanın hakemi Kuddusi Müftüoğlu idi...

rEsuLAKPINAr
09.12.2008, 20:55
paylaşım için çok saoLLL
bilgilendirdin bizi

titizyiğido
09.12.2008, 21:59
güzel bi paylaşım teşekkürler gardaşım

etzel1967
09.12.2008, 22:08
Oyunu provoke eden oyuncu sayısına, herkesin dersini iyi çalışıp dikkat etmesi gerekir. Kazanmak için her yol benim için mubah değildir. İçeride farklı konuşup kamuoyunda farklı roller oynamanın doğru olmadığını düşünüyorum.

Abdullah Avcı İstanbul Bld. Teknik Direktörü

tek kelimesini dahi anlayan olmadı kurduğun cümlelerin...keşke açık açık neyi kastediyorsan söyleseydin daha fazla saygıyı hak ederdin...karnından konuştuğun için sadece sen anladın her ne dediysen...ama sana tavsiyem konuşurken on kere düşün ve bir kere söyle...yoksa saçmalıyorsun abdullah avcı efendi...ve bükemediğin bileği de öp, bu bir erdemdir...resmen takımını paspasa çevirdi sivas...üçten fazla atmadığı için de duacısı ol...

etzel1967
09.12.2008, 22:15
Mutluyuz. Fazla bir şey söylemek istemiyorum. Yayıncı kuruluş olduğunuz için saygımdan dolayı geldim. Bugün kazandık ama nasıl kazandığımızı ben de bilmiyorum. Bu ortamda kazanmamız mucize.

sanki inönü stadına çıkan her takım, bunlara yenilmek zorunda...öyle şartlandırmışlar ki kendilerini...azıcık şahsiyetli top oynayan bir anadolu kulübüne zerre kadar tahammül edemiyor ve hemen tüm şımarıklıklarıyla kaba güç kullanmaya, sahaya dalmaya ve ellerinde hatta ayaklarında ne varsa atmaya çalışıyorlar...bizim maçta da aynı terbiyesizliği yapmışlardı...ayıp...ayıp...ay ıp...isimle büyük olunmaz, tavırlarınızla büyük olun...ankarasporu canı gönülden tebrik ediyorum, darısı diğer anadolu takımlarının başlarına...

EyüphanAydın
09.12.2008, 22:49
Konumuzda ilerleyen haftalarda ;

http://www.spordabugun.com/Images/News/2008916/12473.jpg

Bunlarda yer alıcaktır...!

EyüphanAydın
09.12.2008, 22:50
http://www.spordabugun.com/Images/News/20081130/14909.jpg

YuNuSPaSa58
09.12.2008, 23:19

sanki inönü stadına çıkan her takım, bunlara yenilmek zorunda...öyle şartlandırmışlar ki kendilerini...azıcık şahsiyetli top oynayan bir anadolu kulübüne zerre kadar tahammül edemiyor ve hemen tüm şımarıklıklarıyla kaba güç kullanmaya, sahaya dalmaya ve ellerinde hatta ayaklarında ne varsa atmaya çalışıyorlar...bizim maçta da aynı terbiyesizliği yapmışlardı...ayıp...ayıp...ay ıp...isimle büyük olunmaz, tavırlarınızla büyük olun...ankarasporu canı gönülden tebrik ediyorum, darısı diğer anadolu takımlarının başlarına...

ŞunLarın Meşhur ßi ßeşiktaşLı Duruşu wardı ya.. ßi türLü qöremedik zaten:)

EyüphanAydın
14.12.2008, 13:56
Turkcell Süper Lig'de Trabzonspor, Bursaspor'a yenilmesiyle lideliği bıraktı.

Turkcell Süper Lig'de alınan sonuçlar ve puan durumu...

BEŞİKTAŞ: 1 - ANKARAGÜCÜ: 0

Gol: Dk. 24 Holosko (Beşiktaş)

BURSASPOR: 2 - TRABZONSPOR: 1

Goller: Dk. 35 Gökhan, Dk. 90 Sercan (Bursaspor), Dk. 79 Umut (Trabzonspor)

SİVASSPOR: 2 - HACETTEPE: 1

Goller: Dk. 13 ve Dk. 87 Tum (Sivasspor), Dk. 43 Sandro Da Silva (Penaltıdan)(Hacettepe)

KAYSERİSPOR: 2 - İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: 0

Goller: Dk. 62 Cangele, Dk. 90 Mehmet Topuz

GENÇLERBİRLİĞİ: 1 - GALATASARAY: 3

Goller: Dk. 25 Burhan (Gençlerbirliği), Dk. 28 Lincoln, Dk. 39 Milan Baros, Dk. 42 Arda (Galatasaray)

Turkcell Süper Lig'de gol krallığı yarışmasındaki sıralama ise şöyle;

11 Gol: Mehmet Yıldız (Sivasspor), Milan Baros (Galatasaray)

7 Gol: Mehmet Çakır (Ankaraspor), Mert Nobre (Beşiktaş), Lincoln (Galatasaray), Sercan Yıldırım (Bursaspor)

6 Gol: Harry Kewell (Galatasaray), Sergey Pacome Djiehoua (Antalyaspor), Souleymane Youla (Eskişehirspor), Darryl Bevon Roberts (Denizlispor), Taner Gülleri (Kocaelispor), Umut Bulut (Trabzonspor)

5 Gol: Alex De Souza (Fenerbahçe), Gökhan Ünal (Trabzonspor), Gökhan Güleç (Bursaspor)

4 Gol: Bobo, Delgado, Holosko (Beşiktaş), Aghahowa, Mehmet Topuz (Kayserispor), Tabata (Gaziantepspor), Musa Aydın, Balili (Sivasspor), Neca (Ankaraspor), Arda (Galatasaray), Burhan (Gençlerbirliği), Sandro Da Silva (Hacettepe)

21 Aralık Pazar

14.00 Gençlerbirliği - Sivasspor (Ankara 19 Mayıs)
14.00 Denizlispor - Ankaragücü (Denizli Atatürk)
14.00 Antalyaspor - Ankaraspor (Antalya Atatürk)
15.00 Gaziantepspor - Bursaspor (Kamil Ocak)

NOT ; Güncellenicektir.!

EyüphanAydın
14.12.2008, 13:57
http://resim.samanyoluhaber.com/resim/131208_puandurumu.jpg

Not ; Güncellenicektir!

EyüphanAydın
15.12.2008, 13:18
http://www.spordabugun.com/Images/News/200839/9748.jpg

TURKCELL SÜPER LİG'DE 15. HAFTANIN GÖRÜNÜMÜ
LİG'DE SÜPER KAPIŞMA-PUANLAR

Turkcell Süper Lig'in 15. hafta maçları bugün oynanan 4 karşılaşma ile tamamlandı. İşte Haftanın sonuçları ve puan durumu...
Turkcell Süper Lig'de son haftalarda ilginç gelişmeler yaşandı. Son haftalarda puan durumunda büyük değişiklik oldu. Takımlar arasında müthiş bir zirve yarışı başladı

Bursaspor'a yenilen Trabzonspor, liderliği, Hacettepe'yi 2 - 1 yenen Sivasspor'a bıraktı.

Günün önemli maçında hafta içinde Dinamo Kiev'e 1 - 0 yenilerek Avrupa'ya veda etmenin moralsizliğini yaşayan Fenerbahçe, konuk ettiği Antalyaspor'u 2 - 0 yendi.

Bugün gündüz oynanan diğer maçlarda ise Ankaraspor, Denizlispor'u 2 - 0 yenerken, Eskişehirspor ile Konyaspor golsüz berabere kaldı. Kocaelispor, ise konuk ettiği Gaziantepspor'a 5 - 2 yenilerek büyük bir fırsatı kaçırdı.

24 golün atıldığı Süper Lig'in 15. haftasında 6 maçta ev sahibi ekip sahadan galibiyetle ayrılırken, 1 maçta ise takımlar eşitliği bozamadı. 2 maçta ise deplasman takımları sahadan 3 puanla ayrılan taraf oldu.

11 Gol: Mehmet Yıldız (Sivasspor), Milan Baros (Galatasaray)

7 Gol: Mehmet Çakır (Ankaraspor), Mert Nobre (Beşiktaş), Lincoln (Galatasaray), Sercan Yıldırım (Bursaspor), Taner Gülleri (Kocaelispor), Tabata (Gaziantepspor)

6 Gol: Harry Kewell (Galatasaray), Sergey Pacome Djiehoua (Antalyaspor), Souleymane Youla (Eskişehirspor), Darryl Bevon Roberts (Denizlispor), Umut Bulut (Trabzonspor)

5 Gol: Alex De Souza (Fenerbahçe), Gökhan Ünal (Trabzonspor), Gökhan Güleç (Bursaspor)

4 Gol: Bobo, Delgado, Holosko (Beşiktaş), Aghahowa, Mehmet Topuz (Kayserispor), Musa Aydın, Balili (Sivasspor), Neca, Murat Tosun (Ankaraspor), Arda (Galatasaray), Burhan (Gençlerbirliği), Sandro Da Silva (Hacettepe), Beto (Gaziantepspor), Lugano, Güiza (Fenerbahçe)

Kendi kalesine gol atanlar: Edu, Can Arat (Fenerbahçe), Tutoriç (Kocaelispor), Ediz (Ankaraspor), Burak (Ankaragücü), Emre Aşık (Galatasaray), Sivok (Beşiktaş)

Turkcell Süper Lig'in 15. haftasında alınan sonuçlar, son puan durumu ve 16. haftanın maçları şöyle;

TOPLU SONUÇLAR

Gençlerbirliği - Galatasaray: 1 - 3
Kayserispor - İstanbul Büyükşehir Belediye: 2 - 0
Sivasspor - Hacettepe: 2 - 1
Bursaspor - Trabzonspor: 2 - 1
Beşiktaş - Ankaragücü: 1 - 0
Ankaraspor - Denizlispor: 2 - 0
Eskişehirspor - Konyaspor: 0 - 0
Kocaelispor - Gaziantepspor: 2 - 5
Fenerbahçe - Antalyaspor: 2 - 0

EyüphanAydın
16.12.2008, 12:27
http://www.tumspor.com/photos/774627295.jpg

Süper Lig PANAROMA

Trabzonspor, Bursa'dan eli boş dönünce yeni lider Sivas oldu. İlk 6 sıradaki takımların sadece 3 puan farkla sıralanması şampiyonluk heyecanı ortaya koyuyor.

Zirvede süper rekabet
Turcell Süper Lig'de zirvede süper bir rekabet yaşanıyor. Liderin puan kaybettiği haftada takipçilerinin tamamı kazanınca fark bir anda kapanıverdi. İlk 6 takım arasındaki puan farkı sadece 3.
Haftaya lider giren Trabzonspor, Bursa'da ummadığı bir yenilgi alınca koltuğu Sivasspor'a kaptırdı. Bordo-mavililer, açık bir ofsayt golüyle 3 puanı bıraktı. Üretkenlik açısından geçmiş haftaları arattılar. Hatta ilk yarı oyunda hiç yoktular. Biraz ikinci yarı kıpırdadılar. O da beraberlik için yetecekti. Ancak yan hakemin kalkmayan bayrağı onları 1 puandan ve dolayısıyla koltuktan etti. Ancak son haftalarda belirgin bir düşüşleri olduğu da bir gerçek.

Ligin yeni lideri Sivasspor ise, evinde ilk kez çok zorlandı. Karlı ve buzlu zemin en büyük rakipleri oldu. Hacettepe karşısında Mehmet Yıldız'ın servisleri ve Herve Tum'un golcülüğüyle sonuca gittiler.

Üst üste 2. Başkent seferine çıkan G.Saray, G.Birliği'ni yine yıldızlarıyla geçti. Bir gol ve bir asistle oynayan son haftaların formda ismi Lincoln'ün ön plana çıktığı maçta Milan Baros ve Arda Turan diğer dikkat çeken oyuncular oldular.

Bu sezon Başkent'in ligdeki tek gururu olan Ankaraspor, yoluna sessiz ve derinde devam ediyor. Denizlispor'u Murat Tosun'un 2 golüyle geçerlerken, yine bildik ayağa pas oyun sistemlerine sonuna kadar sadık kaldılar.

Avrupa defterini tamamen kapatan F.Bahçe, son haftaların flaş ekibi Antalyapor'u yenerek can havliyle lige tutundu. Lugana, klasik gollerine bir yenisini daha ekledi.

Ligde peş peşe 2 şiddetli depremle sarsılan Beşiktaş ise Ankaragücü galibiyetiyle biraz olsun kendine geldi. Ancak kazanırken oldukça ürkekti.

Bu haftanın flaş sonucu ise Gaziantepspor'dan geldi. Kırmızı-siyahlılar, Tabata'nın şov yaptığı maçta Kocaelispor'u deplasmanda 5'lik yaptılar. Rakiplerinin lige tutunma ümitlerine büyük darbe vurdular.

15 hafta geride kalan ligde Hacettepe ve Kocaelispor için artık her maç bir final havasına büründü. Çünkü kaybedecek tek puanları bile kalmadı neredeyse. Özellikle evlerindeki maçlarda. Üstteki takımlarla fark giderek açılıyor.

Yoksa Bank Asya'nın yolunu erkenden tutarlar.
HAFTANIN TAKIMI
GAZİANTEPSPOR
Ligdeki iki haftalık galibiyet hasretine Kocaeli'nde son verirken, rakibini adeta sürklase ettiler. Çabuk ve müthiş paslaşmaları rakiplerinin adeta başını döndürdü.

HAFTANIN YILDIZI
TABATA (GAZİANTEP)
Kocaeli'nde tam bir resital verdi. Attığı 3 gol oynadığı futbolu anlatmaya yetmez. Adam geçişi, oyunu okuması, arkadaşlarına servisleri tek kelimeyle mükemmeldi.

TAKIM İSTATİSTİKLERİ
En çok şut
En çok isabetli şut
En çok isabetli pas
En çok isabetli orta
En çok korner kullanan
En çok ofsaytta kalan
En çok faul yapan

HAFTANIN
Fenerbahçe 26
Gaziantep 10
Gaziantep 454
Kocaeli 10
Fenerbahçe 11
Sivasspor 9
Ankaraspor 24

GENEL
Trabzon 252
Galatasaray 107
G.Antep 6359
Beşiktaş 78
Beşiktaş 108
Sivas 69
Ankaraspor 262

OYUNCU İSTATİSTİKLERİ
En çok şut
En çok isabetli şut
En çok isabetli pas
En çok isabetli orta
En çok korner kullanan
En çok ofsaytta kalan
En çok faul yapan

HAFTANIN
Mert Nobre 7
Murat Tosun 5
Josico 59
Abdurahman 6
Alex 7
M.Yıldız 3
Sylla 9

GENEL
Tabata 62
Tabata 31
Zurita 829
Yattara 23
Lincoln 65
Youla 34
Murat Ceylan 38

GOL KRALLIĞI
11 GOL:
Mehmet Yıldız (Sivas)
Milan Baros (G.Saray)

7 GOL:
M.Çakır (Ankara)
Nobre (Beşiktaş)
Lincoln (G.Saray)
Sercan (Bursa)
Tabata (G.Antep)
Taner (Kocaeli)

6 GOL:
Kewel (G.Saray)
Dijehua (Antalya)
Youla (Eskişehir)

ASİST KRALLIĞI
10 ASİST:
Lincoln (G.Saray)

9 ASİST:
Özer Hurmacı (Ankara)

6 ASİST:
Gökhan Ünal (Trabzon)

5 ASİST:
Alex de Souza (F.Bahçe)

4 ASİST:
Yusuf Şimşek (Bursa)
Delgado (Beşiktaş)
Roberts (Denizli)
Baros (G.Saray)
De Souza G.Antep)
Mehmet Yıldız (Sivas)

HAFTANIN CEZALILARI
S.KART: İlkem (A.Gücü), Sedat (Antalya), Edu, Lugano (F.Bahçe),Burhan (G.Birliği), Toledo (Kayseri), Mehmet Çoğum (Konya),

K.KART: Volkan (Antalya), Adem (Ankara), Nadareviç (Eskişehir), Cihan (Konya)

PUAN DURUMU
Sivasspor 15 9 4 2 26 11 31 15
Trabzonspor 15 9 4 2 22 13 31 9
Galatasaray 15 9 3 3 34 17 30 17
Fenerbahçe 15 9 2 4 29 17 29 12
Ankaraspor 15 9 2 4 23 11 29 12
Beşiktaş 15 8 4 3 25 14 28 11
Kayserispor 15 6 6 3 14 7 24 7
Gaziantepspor 15 6 4 5 21 21 22 0
Bursaspor 15 6 4 5 21 22 22 -1
Eskişehirspor 15 4 6 5 18 22 18 -4
Konyaspor 15 4 5 6 14 21 17 -7
Büyükşehir Bld. 15 4 4 7 12 21 16 -9
Gençlerbirliği 15 3 5 7 17 23 14 -6
Denizlispor 15 4 2 9 21 30 14 -9
Ankaragücü 15 3 5 7 13 22 14 -9
Antalyaspor 15 2 6 7 15 23 12 -8
Hacettepe 15 2 3 10 9 23 9 -14
Kocaelispor 15 2 3 10 19 35 9 -16

TURKCELL SÜPER LİG:
Cuma: 20.00 Konyaspor-Fenerbahçe
Cumartesi: 14.00 Büyükşehir Belediye-Kocaelispor 14.00 Hacettepe-Kayserispor.
19.00 Trabzonspor-Eskişehirspor
Pazar: 14.00 Gençlerbirliği-Sivasspor
14.00 Denizlispor-Ankaragücü
14.00 Antalyaspor-Ankaraspor.
15.00 Gaziantepspor-Bursaspor.
19.00 G.Saray-Beşiktaş

EyüphanAydın
21.12.2008, 23:33
http://resim.samanyoluhaber.com//haber/1/3/0/5/2/130524.jpg

İLK YARI BÖYLE BİTTİ - PUANLAR

Turkcell Süper Lig'de ilk yarıyıda Sivasspor ile Trabzonspor 34'er puan ve averajla ilk iki sırayı aldılar.

Turkcell Süper Lig'in 16. hafta maçları bugün oynanan 5 karşılaşma ile tamamlanırken ilk yarıyı da Sivasspor ile Trabzonspor 34'er puan ve averajla ilk iki sırayı aldılar. Günün önemli maçında Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanan yılın son derbisinde ise gol düellosundan galip çıkan taraf Galatasaray oldu. Sarı - kırmızılı ekip yılın son derbisinden 4 - 2 galip ayrıldı.

Günün erken oynanan maçlarında ise Gençlerbirliği'ni 2 - 1 yenen Sivasspor liderliğini sürdürürken, Denizlispor - Ankaragücü ve Antalyaspor - Ankaraspor 1 - 1 berabere kaldılar. Gaziantepspor ise konuk ettiği Bursaspor'u 2 - 0 yenerek ilk yarıyı 3 puanla kapattı.

Toplam 29 golün atıldığı Turkcell Süper Lig'in 16. haftasında 4 maçta ev sahibi ekipler sahadan 3 puanla ayrılırken, 3 maçta da deplasman takımları sahadan galibiyetle ayrılan taraf oldu. 2 karşılaşmada ise takımlar birbirlerine üstünlük sağlayamadı.

Bugün oynanan karşılaşmalarla birlikte ilk yarı maçları tamamlanırken, Süper Lig'in ikinci yarısı 23-24 ve 25 Ocak 2009 tarihlerinde oynanacak 17. hafta karşılaşmalarıyla başlayacak.

14 Gol: Milan Baros (Galatasaray)

11 Gol: Mehmet Yıldız (Sivasspor)

8 Gol: Tabata (Gaziantepspor)

7 Gol: Mehmet Çakır (Ankaraspor), Mert Nobre (Beşiktaş), Lincoln (Galatasaray), Sercan Yıldırım (Bursaspor), Taner Gülleri (Kocaelispor), Gökhan Ünal (Trabzonspor)

6 Gol: Harry Kewell (Galatasaray), Sergey Pacome Djiehoua (Antalyaspor), Souleymane Youla (Eskişehirspor), Darryl Bevon Roberts (Denizlispor), Umut Bulut (Trabzonspor)

5 Gol: Alex De Souza (Fenerbahçe), Delgado, Holosko (Beşiktaş), Gökhan Güleç (Bursaspor), Mehmet Topuz (Kayserispor), Musa Aydın (Sivasspor)

4 Gol: Bobo (Beşiktaş), Aghahowa (Kayserispor), Balili (Sivasspor), Neca, Murat Tosun (Ankaraspor), Arda (Galatasaray), Burhan, Djite (Gençlerbirliği), Sandro Da Silva (Hacettepe), Beto (Gaziantepspor), Lugano, Güiza (Fenerbahçe), Veysel (Konyaspor), Anderson (Eskişehirspor), Gökhan Emreciksin (Ankaragücü)

Kendi kalesine gol atanlar:Edu, Can Arat (Fenerbahçe), Tutoriç (Kocaelispor), Ediz (Ankaraspor), Burak (Ankaragücü), Emre Aşık (Galatasaray), Sivok (Beşiktaş), Vahap (Antalyaspor)

Turkcell Süper Lig'in 16. haftasında alınan sonuçlar, son puan durumu ve 17. haftanın maçları şöyle;

TOPLU SONUÇLAR

Konyaspor - Fenerbahçe: 1 - 2
İstanbul Büyükşehir Belediye - Kocaelispor: 5 - 0
Hacettepe - Kayserispor: 0 - 3
Trabzonspor - Eskişehirspor: 2 - 1
Gençlerbirliği - Sivasspor: 1 - 2
Denizlispor - Ankaragücü: 1 - 1
Antalyaspor - Ankaraspor: 1 - 1
Gaziantepspor - Bursaspor: 2 - 0
Galatasaray - Beşiktaş: 4 - 2

EyüphanAydın
21.12.2008, 23:34