Orijinalini görmek için tıklayınız : Bizim Memleket Anlayısımız Baskadir...

zaralı ulkucu
22.01.2009, 18:29
Memleket...

Ne yazılacak nede tarif edilecek bir duygu aşk bir sevgi...aslında hersey küresel yozlasmanın ınsanların kolaya kacmaya baslamalarının gostergesi...simdı bırakın anadoluyu turkıyeyı tum avrupa yavas yavas yaptıklarımızı duymaya taktır etmeye baslıyor...2 senedır yaptıgımız grafik yasadıgımız ülkede yüzlerce futbol kulubunun en büyük " rüyası" ne varki bizler bu kıymetın bu mırasın degerını anlayamamakda gereken destegı verememekdeyiz...yardım toplanıyor yerı geldıgınde "sivaslıyım sivassporluyum sampıyonluga gıdıyoruz " diye diger ıllerdekı dostlarına hava atanlar tas altına el sokmaya geldıgınde kose bucak kacıyor...gecen sene üniversite de kı bır konferansda bır ogrenci " bugun sanayi odasi baskanı 1 mılyar yardım yapıyor o zaman bende 1 senelık ogrencı kredımı toplar aynı parayı bende yardım ederim" dedi gercekden o an gözlerım doldu...

yine gecen sene trabzon bıraz daha bocalasa küme dusecekler dogal olarak yayıncı kurulus onun yerıne lıderlıge oynayan sıvasın maclarını yayınlayama basladı...Ama adamlar takımlarına baglı kazan kaldırdılar nasıl olur nasıl bızım macımız verılmez dıye cok buyuk tepkıler gosterıldı...ertesi hafta mecbur kalındı sıvas macı yerıne trabzon macı verıldı o hafta lıderlıge gıden yerı geldıgınde "7 mılyonuz " diye hava atıyoruz ya kac tanesı yayıncı kurulusa maıl attı tepkı gosterdı ? bir avuc...
Bu takım kafamıza vura vura rakıplerını eze eze " ben burdayım bana destek ol" derken yuz mılyon dolarlık kuluplere kafa tutarken bızler hala bulent hocanı dedıgı gıbı ölü toprak serpılmıs gıbı uyuyoruz...

Yaf Allah askına gecen sene gs macından once sehır havaya girebıldı mı ? koskoca bır sene bu takıma yapdıgımız tek ama tek olumlu sey mac haftası sehırdekı hafta...ama sadece hafta sonundakı hava stadda mac gunku hava degıl...Ufak bır taraftar anlayısınız varsa sıvasda kı o macın bır baska anadolu takımında sakarya bursa eses kofrez de ızmır de adanada vs bı yerlerde yapıldıgını acaba o takım gecdım sampıyonlugu kendısıne gosterılen destek ıcın o macı alır kupayı da kaldırır tarıhe de gecerdı...benım ıstedıgım 40 50 yasındakı amcaların 90 dakıka bagırması destek olması degıl...Benim ağam sen eger 16 hafta gelmıssen 1 hafta ogluna yıgenıne cıragına vs genc olan bır kardesıne ver bıletı trıbun hareketlensın...ama nerdeee bizdekı taraftarlık anlayısı " yenersek bir ıkı kere sivas sivas diye bagırrım yok yenemezsek onume gelene sayarım"...artık yapılan bu yanlısların son bulması lazım...

elin sakaryalısı gelmıs dıkımevını kurtarmak ıcın cırmalıyor sivasda koskoca sehirde koskoca ıstıhdam alanı yok olmasına ragmen tık cıkmıyor....
zaman ne kadar gecse de yapılacak cok sey var...oncelıkle bu memleketın ınsanların takımlarına her alanda sahip cıkma zamanı....gencı trıbunde destek verecek yaslısı bılet 10 lıraysa 15 lıra verecek...sehırın onde gelenlerı kım olursa olsun samımı olan her gruba dernege destek verecek...yoksa tum türkiye sivasspor taraftarına (seyırcısıne) gülmeye kınayama devam edecek...

ve içimizdeki irlandalılar

sivas a dogdugu topraga soludugu havaya ihanet edip..." sivaslıyız ama gs (ist takımlarının) yenmesını ıstıyoruz " diyenler...kolayı secıp ıkı senede bır sampıyon oluruz her gun medyada haberımızı okuruz diyip kendını kandıranlar...inşallah yapdıkları yanlısın farkına bır an once varır baba topraklarının memleketlerının ve takımlarını kıymetlerını yaptığı mucızeyi gorur dogru olanı bulurlar....

Yaşasın Memleketine Sahip Çıkan Anadolu Gençliği !!!!

Emre YILDIRIM

zaralı ulkucu
22.01.2009, 18:29
emre kardesım cok guzel bır yazısı herkez bence okumalı

hursit0658
22.01.2009, 20:34
eyv gardaş güzel bi paylaşımm herkesin okuması lazım sivaslı olmak ne demek anlarlar

crburak58
22.01.2009, 20:50
bu yazıya şiddetle katılıyorum lütfen sıvas ımıza ve sivasspor umuza sahip çıkalım..

etzel1967
22.01.2009, 20:54
genel olarak katıldığım bir yazı...sivaslı artık sadece sivasspor demeli...bunu söyleye söyleye dilimizde tüy bitti...

ssozan
22.01.2009, 20:58
BİZİM TARAFTAR GİBİSİ YOK BİZ NERDEYSE TARAFTARIN SAYESİN DE BURDAYIZ DEMEK İSTİYORUM BEN AMA DİYEMİYORUM 10-15 TL ÇOK MU YA BİR MAÇ İÇİN NE VAR Kİ? BİR DAHA MI GELCEN DÜNYAYA?

BEN EĞER SİVASTA SİVAS IN STADININ ORALARIN DA OTURSAYDIIM 16 MAÇIN 10 TANESİNE GELİRDİM (öğrenciyim çünkü)

2 SENE ÖNCE BEN BİR MAÇA GİTMİŞTİM SİVASSPOR UN İNANIN Kİ MAÇTA ADETA KOPMUŞT UK BİZ V.MANİSASPOR MAÇIYDI GALİBA O MAÇTA ÖYLE BİR TEZAHÜRAT YAPMIŞTIK Kİİİ AKŞAMA KADAR BOĞAZIMIZ AĞRIMIŞTI SABAH KALKTIĞIMIZ DA BENİM SESSİM KISILMIŞTI......

AMA GENE DE SEVİNÇLİYDİM

STADIN ORDA OTURANLARA SESLENİYORUM EĞER AVRUPANIN SESİMİZİ DUYMASINI İSTİYORSANIZ LÜTFEN SİZ DE BİRAZ YARDIMCI OLUN....

üçyıldız58
22.01.2009, 21:05
TEK KİMLİK SİVAS TEK TAKIM SİVASSPOR GERİSİ TEFERRUATTIR

muhsin koçak
22.01.2009, 21:05
Bunları dile getirmekten inanın bıktık usandık dostum,ama üstüne alan kim? aynı tas aynı hamam.
Yok kardeşim yok! bu şehrin insanları ne bu takıma ne de yaşanan bütün bu güzelliklere layık değiller,olamayacaklarda.

merkez_emre
22.01.2009, 21:23
yaf ben sıldırmısdım konumu :D:D:

gülelim mı aglayalım mı bılmem benm derdım yazımın okunması degıl kendı capımda ısyanımı dıle getırmekdı...ama zaman ayırıp cogu kısı bıle okumamısdı

58K_A_L_E_L_İ58
22.01.2009, 21:45
GARDAŞIM GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ TEŞEKKÜRLER
;)

burak_baykal
22.01.2009, 21:46
MEMLEKET AYRIDIR AMA İNSANLARI AYNIDIR.BİR TEK EKSİĞİMİZ İSE SİVASLILARIN SİVASSPORA 2.LİGDEKİ GÖSTERDİĞİ İLGİYİ TEKRAR GÖSTERMESİNİ İSTERİZ.TÜM SİVASLILARI SİVASSPOR İÇİN DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ.

cücü baba
22.01.2009, 22:06
Değerli arkadaşım seni yaptığın bu yürekten açıklaman için ayakta alkışlıyorum ve tebrik ediyorum..

yigido_sampiyon
22.01.2009, 23:26
paylaşım için teşekkürler...herşeyi çok güzel özetlemiş...

deliler
24.01.2009, 15:10
beyler helal olsun sizlere CİMBOMUDA DEVİRDİNİZ ANADOLU DEDİMİ 1 SİVAS 2 MANİSA:D:D:D

zaralı ulkucu
29.01.2009, 20:26
konuya yazan olmamıs sıvaslılar nerde merkez tayfa emre senın yazın ınt dolasıyor bunu bıl

merkez_emre
29.01.2009, 20:46
konuya yazan olmamıs sıvaslılar nerde merkez tayfa emre senın yazın ınt dolasıyor bunu bıl

oley be meshur oldum :)

zaralı ulkucu
30.01.2009, 22:44
oley be meshur oldum :)

sen ol gardas mesur bızıde gorursun dımı senı meshur eden bızm ıstanbul sıvaspr taraftar dernegı

SİVASLIYIZ
05.02.2009, 19:49
kardeş gercekten cok guzel oldmus emegine saglık :D

şükrü çitil
05.02.2009, 19:54
sivaslı olmak bir ayrıcalıktır sivaslı oldugum için gurur duyuyorum burdan bütün sivaslı hemşerilerime ve sivasspora selamlar.....

korsan hüsam
21.02.2009, 07:38
bence iyi olmuş fark etmez bunlarıda konuşmak lazım :D

mozmen58
15.03.2009, 21:11
Sayın Emre YILDIRIM kardeşim duygularına tercuman olmuşsun katılmamak elde degil Bu konuda ne dense haklısın!..

durduk yolun başına canla başla yürüdük
geriye vurduk çıkmazlarda başka yollara koyulduk
sözler kestirmeydi hep kesildi biletin en uzak mesafeden
ne cennetler sordu bizi ne cehennemler susturduk

SavLo
07.05.2009, 19:11
emeğe saygı
teşekkürler paylaşım için