Orijinalini görmek için tıklayınız : Taraftara Sitem

SivasSpor.Com
11.02.2009, 08:52
http://www.fotomac.com.tr/i2/y/1812.jpg

Abdullah YİĞİT / FotoMaç

Taraftara sitem...

Sivasspor'un özellikle son iki sezondur Türk futboluna getirdiği renk ve heyecan ortada... Futbolla ilgili olan kime sorarsanız şampiyonluk adaylarından birisinin Sivasspor olduğu cevabını alırsınız. İşte bu güveni iki sezonda sağlayan kırmızı-beyazlılar, ayrıca futbol kamuoyuna "Fazla para harcamakla iyi takım olunmaz" gerçeğini de ispat etti. Elinizde bunları yapan bir futbol takımınız var ve siz bunun kıymetini bilmiyorsunuz. Nasıl mı? İki tane örnek vereyim, hem de geçen haftadan. Cuma akşamı Trabzonspor- Ankaragücü maçı oynandı. Avni Aker tıklım tıklım ve olabildiğince coşkulu. Maç 1-1 devam ediyor dakika 90 ve Trabzonlular hâlâ takımlarına destek veriyor. Nitekim uzatmalarda galibiyet golü geliyor ve sonra takımlarıyla adeta bütünleşiyorlar. Bir gün sonra Sivas 4 Eylül Stadı'nda Sivasspor-Kocaelispor maçı oynanıyor. Stadın 3'te 2'si dolu. Sivasspor maçı çok rahat kazanıyor ve yeniden liderlik koltuğuna oturuyor. Herkes taraftarların bunun keyfini çıkaracağını düşünürken, 85. dakikada stat boşalmaya başladı.

Sivas'a herkes hayran
Bu manzarayı gören, "Sivasspor puan kaybetmiş de seyircisi takımı protesto ediyor" sanır. Maça gelenlerin çoğu hakemin bitiş düdüğünü bile duymadı. Oysa statta kalıp, futbolcuları tribünlere çağırsan ve liderliğin keyifini çıkarsan fena mı olur? Ben anlamıyorum, Sivas'ta genellikle bu durum var. Sanki Sivasspor yıllarca şampiyonluğa oynamış ve birkaç kez şampiyon olmuş da, seyirci buna alışmış gibi bir durum var. Şöyle bir düşünün! Sivasspor'un elde ettiği başarının hayalini kuran ve sizin yerinizde olmak isteyen kaç milyon futbolsever var? Bu takım, bünyesinde 20 trilyonluk tek futbolcu barındıran ekipleri geride bırakıyor. Sivasspor'u sevmek öyle lafla sözle olmaz! Ben icraata bakarım, maalesef şu ana kadar da bir icraat göremedim...

GokhanTurna
11.02.2009, 08:55
Yazık vallahi yazık ya. Sivasa bu takım fazla ciddi sölüyorum. Bu takım bursada, kocaelide, sakaryada,ankaragücünde olcak bak gör nasıl destekliyorlar takımı

oguzhan_1616
11.02.2009, 08:58
Bence Stada gidenler Taraftar değil seyirci:mad:

YENİÇERİLER
11.02.2009, 09:11
yeniçeriler
merkez tayfa
yiğido gençlik
1967 gtd
çılgınlar 58
58 sivassporum taraftarlar derneği
grup gardaşlar

Yukarıdakiler Sivasta faaliyet gösteren ve göstermiş olup bırakanlar v.s.

TOPLANSALAR YİNE BİR FAALİYET OLMAZ

sınıfta kaldınız sınıfta kaldık beyler bayanlar...

RECEP_YÜKSEL
11.02.2009, 09:18
Tamam taraftara sitemde stada pankart astırmayan

sorumlulara sitem edelim

işin özü birlik olmadığından

herşeye boyun eğeriz

Taraftar çeker cefa bunu asla unutma

GokhanTurna
11.02.2009, 09:20
yeniçeriler
merkez tayfa
yiğido gençlik
1967 gtd
çılgınlar 58
58 sivassporum taraftarlar derneği
grup gardaşlar

Yukarıdakiler Sivasta faaliyet gösteren ve göstermiş olup bırakanlar v.s.

TOPLANSALAR YİNE BİR FAALİYET OLMAZ

sınzfa kaldınız sınıfta kaldık beyler bayanlar...

İşte böle düşünürsek olmaz arkadaşlar.Olumlu düşünceksin başarmak için çaba harcıcaksın olmaz böle işlem yapmadan pes etmek.

Liderler bir araya gelsin marşlar herkese dağıtılsın önceden hazırlık yapılsın kendilerini test etsinler bi.

Diğer taraftar gruplarının çalışmalarını incelenmeli bunlar zor değil arkadaşlar biraz çaba lütfen

özgühertaş
11.02.2009, 09:27
hala boş boş yorumlar yazıyoruz.abi bizim taraftar olabilmemiz için biraz daha zaman geçmesi gerekiyor.zamanla olucak.bizler gurbette fb li gsli bjkli olarak büyüdük veya büyütüldük.kimse bize sivasspor aşkını aşılamadı.sorarım şimdi herkeze yakın geçmişe kadar hangi takımı tutuyorsun diye soruldugunda kaçımız SİVASSPOR cevabını veriyordu.daha yeni yeni bilinçlenmeye başladık şimdi biraz olsun bizler SİVASSPORLUYUZ demeye başladık ve kendi çoçuklarımıza SİVAS aşkını aşılamaya başladık.zamanla bu aşılama yaptıgımız çocuklarımız bizim çagımıza geldiklerinde işte o zaman gerçek taraftarı görücez.

yener_sahin
11.02.2009, 09:39
mevcut yönetimle taraftardan hiç bir şey beklemeyin.taraftar olacak kişiler öğrenciler.onlarda bilet parası yüzünden maça gidemiyorlar.yönetim stadında taraftar istemiyor.bunu açık açıkda beyan ediyor.yönetim seyirci istiyor.burda tek suç taraftarın değil yönetimindir.gereken desteği vermemesindendir.herkes ne kadar da kolay konuşabiliyor.MEVCUT YÖNETİM BU TUTUMUNU DEĞİŞTİRMEDİĞİ SÜRECE TARAFTARIMIZ OLAMAZ....

Abdullah DuMaN
11.02.2009, 09:42
Örnek olarak Kocaeli taraftarı ligin sonunda olmalarına rağmen bu kadar destek veriyorlar demekki lider olsalar neler neler yaparlar

SS'li
11.02.2009, 09:59
Ordan burdan örnek göstermeyi bırakın, biz ne yapabiliriz ona bakalım.

Böyle devam edemez. AYIP!

crburak58
11.02.2009, 11:18
bahsedılen konus bızım acı gerçeğimiz....bide çok güzel söz sölemiş
'Sivasspor'u sevmek öyle lafla sözle olmaz! Ben icraata bakarım, maalesef şu ana kadar da bir icraat göremedim...'

şampıon olana kadar
oynayın sonuna kadar
bız varız ölene kadar
bırımız kalana kadar...

qomerq
11.02.2009, 11:30
stada gelen cogu taraftar sınamaya gelırmıs gıbı gelıyolar
:mad:

Cley
11.02.2009, 11:42
Taraftarım maskarası olan değil otoriter bir amigo lazım önce

Yenilen takımın taraftarı maç bitmeden stadı terkeder benim bildiğim. Ama Kocaeli maçında bizim taraftarımız (!) maç bitmeden çıkmaya başladı. Özellikle lig tv nin yayınladıgı maçlarda şehrimizi ve takımımızı bu şekilde rezil etmeye kimsenin hakkı yok.

yusuf_yusuf
11.02.2009, 11:49
Bence Stada gidenler Taraftar değil seyirci

bunlar karılarının dırdırın dan kurtulmak için gelıyor yoksa bosa sivas gooooooooool atısın sivas sivas derler yopksa yok takım dediğin 90 dk susus maz

furkancfc
11.02.2009, 12:04
Taraftarı yönetim istemiyor yönetim çekirdekçi tayfa istiyor.

kempes
11.02.2009, 12:15
Abdullah Yiğit kardeşimiz çekirdekten yetişme sanatkar çırakları olurdu, aynen onun gibi sivasspor'a ciddi anlamda gönül vermiş bir gazeteci kardeşimiz
kendisi benimde katıldığım serzenişleri, düşünceleri, taraftar ve seyirci kavramlarını defalarca dikte etmiştir.
hak vermemek mümkün değil. lakin konunun bir açık oturumla tartışılması elzemdir.
stada çekilen sivaslıların kaçta kaçı kombine biletli, kombine biletlilerin sayısı kaç yıldır sivassporu yakından takip edip, maçlarına geliyor
bu konulara bakmak lazım.
hep destek, tam destek sağlayacak taraftar, 12. adam kuvvetini malesef tam anlamıyla sahaya yansıtamıyor
hemen hemen her maçımızın galatasarayla oynadığımız kupa maçı gibi olması gerekmez mi
ümit ediyorum bu sorunları da aşacağız