Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara`yı çok seviyoruz

SivasSpor.Com
17.03.2009, 10:08
http://www.sivasspor.com/yazarlar/mustafa_ates.jpg

Mustafa ATEŞ / Sivaspostası

Süper ligdeki 4. yılımızı 10 maç sonra dolduracağız.

En sevdiğin deplasman nere diye sorsalar kuşkusuz tek bir şartla(Ankaraspor hariç) Ankara derim.

Başkent Ankara, Sivasspor olarak bizi hiç boş çevirmeyen bir şehirdir.

Ankaragücü karşılaşması da öyle oldu.

Ligde kalma hesapları yapan ve yönetim sorunları yaşayan bir takımdan puan almak zordur.

Ancak her zaman Sivasspor zoru sevdiği için 3 puan çıkarmakta aslında çok zor olmadı.

Ankaragücü maçı sakatlıklar ve cezalı futbolcularımız birde teknik Direktör Bülent Uygun”un tribünde olmasından dolayı zor geçmeye aday bir maçtı.

Müthiş taraftar desteği ile Lidere saldıran Ankaragücü cezasını ikinci yarıda iki golle aldı.

İlk defa sağ bekte oynayan Kanfory hatasız oynadı.

Zaman zaman dalıp yerini unutup orta sahaya gitse de kısa sürede yerine geri döndü.

Bilica, Sedat zaten ayrılmaz bir parça gibi idi.

Tum bütün yüksek topları çıktı. Kafayla arkadaşlarına indirdi.

Mohammed yine tecrübesini konuşturdu.

Mehmet Yıldız rakibin defansının çok fazla öne çıkmamasını sağladı.

Murat Erdoğan’ın temposu biraz düşüktü. İkinci yarıda yerini Sezer’e bıraktı.

İbrahim Dağaşan ve Musa oyunda diri kalınca orta sahadan başlatılmaya çalışan ev sahibi takım atakları zamanında kesildi.

Kamanan yine üzerine düşeni yaptı. Golünü atarak galibiyeti perçinledi.

90 dakika takımına deste veren Ankaragücü taraftarlarını tebrik ediyorum.

Düşme potasına yaşadığı yönetim sorunları nedeniyle sonradan girmiş bir takıma bir takıma ancak bu kadar destek verilir.

Ankaragücü taraftarlarının Sivasspor’u maç sonu tribünlere çağırması,” BU SENE ŞAMPİYON ANADOLU’DAN “ tezahürahatları yapması görülmeye değerdi.

Anadolu Ankara örneğinde olduğu gibi bizi istiyor.

Sorumluluğumuz bu sezon geçen yıldan daha ağır.

Yaşadığımız tecrübelerle hiçbir şeyi negatif’e dönüştürmeden Anadolu’nun hasretini bitirmemiz lazım.

Başka yolu yok.

Anadolu Bizi İstiyor.

Bundan büyük güç olur mu?

mysuskunx
17.03.2009, 10:21
3 Büyük Diye Tabir Ettiğimiz Takımlardan Sonra En Köklü Kulüp Ankarada Bizimde Puan Alarak Dönmemiz ve Fb-Gs-Ts nin puan kabetmesi çok güzel oldu, tabi ki ankarayı seviyoruz....

gül5858
17.03.2009, 10:30
Başka yolu yok.

Anadolu Bizi İstiyor.

Bundan büyük güç olur mu?
Sivas sporun başarıları ve Anadolunun desteği spor camiyası için büyük bir onur. Teşekkürler S.spor bizlere bu sevinci yaşattığınız için.

Tuncay
17.03.2009, 10:48
Elbette bir anadolu takimi olarak Ankarayi seviyoruz.Hic bir takim buyuk olarak kurulmamistir.Adinin buyuk takim olarak anilmasi yillarin tecrubesi ve basarilariyla olmustur.Bizde super lige ciktigimizdan beri surekli gundemdeyiz bununda sebebi basarili olmamizdir.Anadoluda atesi Sivasspor yakmistir.Bundan sonra bu basari mesalesi yillarca anadoluda dolasacaktir.Tum yuregimle inaniyor ve guveniyorum.

effenberg
17.03.2009, 16:12
http://www.sivasspor.com/yazarlar/mustafa_ates.jpg

Mustafa ATEŞ / Sivaspostası

Süper ligdeki 4. yılımızı 10 maç sonra dolduracağız.

En sevdiğin deplasman nere diye sorsalar kuşkusuz tek bir şartla(Ankaraspor hariç) Ankara derim.

Bence bir spor yazarinin yazmayacagi bir yazi olmus ne demek simdi Ankarayi cok seviyorum ama Ankaraspor haric???

Simdi Sivasspor Ankarasporu yenmis olsaydi onlaridami cok sevecekti . Sivassporun puanlari aldigi takimlari seviyorsun veya tersi Sivasspor dan puan alan takimlari sevmiyorsun.....