Orijinalini görmek için tıklayınız : Erken gerilim

SivasSpor.Com
15.04.2009, 10:41
http://www.fotomac.com.tr/i2/y/1689.jpg

Ali ERDOĞAN / FotoMaç

Erken gerilim

Ligin sonu yaklaştı. Kaldı 7 hafta... Bu süreç içerisinde öyle aktörler sahne alıp, oyunlar oynayacak ki hep birlikte göreceğiz. Nasıl olsa Fenerbahçe ve Galatasaray şampiyonluk yarışından koptu. Öyle ise Beşiktaş şampiyon olsun senaryoları yazılıp, sahnelenecek. Sivasspor ve Trabzonspor ise devre dışı bırakılacak. İşte senaryo başladı. Ne yazık ki bu tuzağa Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu düştü. Sivasspor ile önümüzdeki hafta oynayacakları maç için kalacakları otel fazla ücret istemiş. Bu nedenle takım Tokat'ta kalacakmış. Bu olayda Sivaslılar'ın ve Sivasspor'un suçu ne? Hacısalihoğlu, bu tür açıklamaları yapmadan Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz'ı en azından telefon ile arayıp bu konuda yardım isteyebilirdi. Otyakmaz "Bana ne" yanıtını vermiş olsa idi haklı olabilirdi.

Ortamı geriyorlar
Yıllardır böl-parçala yöntemini uygulayanlar rollerinin gereğini yerine getirdiler. Sivasspor-Trabzonspor kavgası herhalde en fazla Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'a yarayacak. İki takımın birlikte Şampiyonlar Lig'ine katılma şansları devam ederken böyle bir suni gündem yaratılmasını anlamış değilim. Sivas-Trabzon maçına daha 11 gün var. Şimdiden ortamı germenin bir anlamı yok. İki takım taraftarının bu tür oyunlara gelmemesi gerek. Sivaslılar'ın Trabzonsporlu taraftarları yine karanfillerle karşılayacağına inanıyorum. Şu bir gerçek ki son yıllarda futbola Anadolu takımları ağırlığını koymaya başladı. Şampiyonluğu belirleyen takımlar oldu. Bu nedenle Sivasspor'un şampiyonluğunu engellemeye çalışanlar, Hacısalihoğlu'nun açıklamasını 11 gün boyunca gündeme getirecektir. Ne diyelim... Bu iş 27. hafta kehanetcisi Denizli'ye ile 25 Aralık 2008 tarihinde Futbol Federasyonunu ve MHK'yı videolu toplantıyla yerden yere vuran, o tarihten itibaren hakem hatalarıyla maç kazanan Yıldırım Demirören'e yaradı.

GokhanTurna
15.04.2009, 10:47
Ts taraftarı nasılsa çoğunluk olarak Sivasspor hakkında ne düşünüyorlarsa Yönetimide aynı davranmaya başladı yazıklar olsun diyorum. Destek olcaklarına köstek oluyorlar. Sanki Trabzonda bilet fiyatları vs. çok ucuz

azgeç
15.04.2009, 10:51
trabzonspor yönetimi kasıtlı yaptı bu hareketi --- iyi bi lobimiz ve medya gücümüz olsaydı yeterince rezil ederidik ama gücümüz yok --- trrabzonlu yetkililerinin acıklamaları tamamen birbiriyle celişkili ve saçmadır

Kibrisli
15.04.2009, 10:51
Ne karanfili yeter ya... Adamlar bir sürü iş yapsın, laf ebeliği yapsın, küfür kıyamet youtube Sivasspor'a edilen küfürlerle dolu Trabzon taraftarlarından, biz onları karanfillerle karşılayacağız...
Bırakın arkadaşlar yeter... Eğer orda olsam kulübün dağıttığı karanfilleri alır kendi takımıma verirdim, ne trabzonlu oyunculara ne taraftarlarına...:mad::mad:

Rallim58
15.04.2009, 10:55
http://www.fotomac.com.tr/i2/y/1689.jpg

Ali ERDOĞAN / FotoMaç

Ortamı geriyorlar
Yıllardır böl-parçala yöntemini uygulayanlar rollerinin gereğini yerine getirdiler. Sivasspor-Trabzonspor kavgası herhalde en fazla Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'a yarayacak. İki takımın birlikte Şampiyonlar Lig'ine katılma şansları devam ederken böyle bir suni gündem yaratılmasını anlamış değilim. Sivas-Trabzon maçına daha 11 gün var. Şimdiden ortamı germenin bir anlamı yok. İki takım taraftarının bu tür oyunlara gelmemesi gerek. Sivaslılar'ın Trabzonsporlu taraftarları yine karanfillerle karşılayacağına inanıyorum. Şu bir gerçek ki son yıllarda futbola Anadolu takımları ağırlığını koymaya başladı. Şampiyonluğu belirleyen takımlar oldu. Bu nedenle Sivasspor'un şampiyonluğunu engellemeye çalışanlar, Hacısalihoğlu'nun açıklamasını 11 gün boyunca gündeme getirecektir. Ne diyelim... Bu iş 27. hafta kehanetcisi Denizli'ye ile 25 Aralık 2008 tarihinde Futbol Federasyonunu ve MHK'yı videolu toplantıyla yerden yere vuran, o tarihten itibaren hakem hatalarıyla maç kazanan Yıldırım Demirören'e yaradı.

Herşey bu parağrafta net...

Başka söze ne hacet...

Kalemine ve yüreğine sağlık, sayın Erdoğan...

vkeskek
15.04.2009, 14:55
Arkadaşlar
Kendi kendimize gelin güvey olmayalım. Bakın yapacağımız çıktığımız maçlardan galibiyet elde etmek. İş bu kadar kolay. İki takım futbolcuları arasında geçen bir 90 dakikada başkaların ne kadar etkisi olur. Bu tür yazarlar Sivasspora çok zarar verir. Destek verirmiş gibi gözükürken hep köstek olur. Takım puan kaybettiğinde ben demiştim derler. Trabzonsporun çektiği belayı(yerel basın) bizde çekmeyelim. Bu tür yazıları yazan insanlara prim vermeyelim.
Şampiyon olduğumuzda bu yazının önemi kalacak mı bunu irdelemek lazım. Yada futbolcularımız Allah göstermesin kötü performans gösterdiğinde bu yazının önemi kalacak mı bunu irdelemek lazım.
Bu yazının yazar dışında kime ne faydası var.

sevda58
15.04.2009, 15:33
Ali Erdogan

herseyinle herzaman sivasspor'un yanindasin, yazilarini herzaman okurum.
dogrulari soyler hep, diger kalemler gibi degildir.

hersey icin tesekkurler

Del Piero
15.04.2009, 19:13
bz kendi işimize bakalım kimseye laf yetiştirmeyelim polemiker uzak kalalım gerektğinde tepkimizi koyyalım tabi.

alperenler61
16.04.2009, 05:24
şu yazarın yazdıklarını okuyunca ortamı gerenlere kim olursa olsun isterse babam olsun yazıklar olsun diyorum Ts yönetiminide kınıyorum Trabzon halkını bu şekilde kötü tanıttığınız için.Sivas halkıyla bütünlemeniz gerekeceği yerde polemik yaratıgınız için

Farz edelimki hepsi gercek sivas otelleri fazla para talep etmiş bunun sivas halkıyla yada sivassporla bagdastırılmasıda çok yanlıs otel işletmecisi adam senin belirlediğin fiyata otelini işletemez ister kabul ister rededersin ortamı gererek iki halkı birbirine düşman etmeye gerek varmıydı? Böyle olaylarıda basına yansıtmaktaki macınızıda biliyorum başarısızlıgı önlemek için yalanlara başvurmayın bizim sivasla sorunumuz yok siizn yüzünden sivaslılarla aramı bozamam kusura bakmayın ey basiretsiz yönetim....

ready
16.04.2009, 08:21
şu yazarın yazdıklarını okuyunca ortamı gerenlere kim olursa olsun isterse babam olsun yazıklar olsun diyorum Ts yönetiminide kınıyorum Trabzon halkını bu şekilde kötü tanıttığınız için.Sivas halkıyla bütünlemeniz gerekeceği yerde polemik yaratıgınız için

Farz edelimki hepsi gercek sivas otelleri fazla para talep etmiş bunun sivas halkıyla yada sivassporla bagdastırılmasıda çok yanlıs otel işletmecisi adam senin belirlediğin fiyata otelini işletemez ister kabul ister rededersin ortamı gererek iki halkı birbirine düşman etmeye gerek varmıydı? Böyle olaylarıda basına yansıtmaktaki macınızıda biliyorum başarısızlıgı önlemek için yalanlara başvurmayın bizim sivasla sorunumuz yok siizn yüzünden sivaslılarla aramı bozamam kusura bakmayın ey basiretsiz yönetim....

güzel kardeşim keşke trobzonsporlular senin gibi düşünse ortada sorun kalmayacak ayrıca otel sahiplerinin sivasspor taraftarından başka kluple ilgileri yoktur benim anlamadıgımkluple otelin ne alakası var otel adamın degilmi istedigi zaman fiyatları yüksek tutma hakkı vardır

Rallim58
16.04.2009, 09:46

Tebrik ediyorum kardeşim seni ve senin gibi düşünen Anadolu gençlerini.

Olay tamamen kişilerin basiretsiz yönetim zihniyetinden kaynaklanmaktadır.

Tabii onları da anlamak ve anlayışla karşılamak lazım (?)

Sebebi gayet açık, yanlış transfer politikaları ile elde edilen sonuçlara bakılınca isyan etmelerini haklı görüyorum. Mütevazi bütçe ile ligin zirvesine nasıl otururların isyanıdır.

Milyar dolarla yapılan transferlerin karşısında, yüzbin dolarlık oyuncudan kurulu takım nasıl liderliği bırakmaz, nasıl şampiyon olurun isyanıdır.

Nerede kime ve nasıl isyan edersen et ama iki Anadolu taraftarını karşı karşıya getirmesin. Her iki takım taraftarı da bu oyuna gelmeyecektir.

Her taraftarın içinden çıktığı gibi bu iki taraftarın içinden de yorumlarında agresif ve farklı tavırlar sergileyenler çıkacaktır, ancak sitemiz sorumluları da gereğini yerine getirecektir inancındayım.

Bu site tamamen futbolun güzelliklerinin konuşulup eleştirilerin ve yorumların yasal çerçevelerde olduğu bir sivasspor taraftar sitesidir. Burada küfür asla olmaz.

Sitemiz, Spor dostluk, barış ve kardeşlik ilkesini benimsemiş, Türkiyenin en iyi taraftar siteleri arasındaİ ilk sıralarda yer alan bir taraftar sitesidir. Bir yiğido sitesidir. Huzurumuzu kaçırmaya kimsenin hakkı yoktur, merhumun dediği gibi, -Biz ayrılıktan, acıdan ve sancıdan çok çektik, huzur varken huzursuzluğu tercih edene lanet olsun...

korsan hüsam
16.04.2009, 09:57
yazdıkları doğru ama nereye kadar sivassporu şampiyon yapmıyacaklar ki?

ZALIM_58
16.04.2009, 10:00
HERKES HADDİNİ BİLECEK O ZAMAN TS KULUBÜ SİVAS A GELMESİN KARDEŞİM YANDAŞI FEDAROSYANA SÖYLESİNDE MAÇI ONLARIN SAHADA YAPALIM BAKALIM ONLAR NE YAPACAK