Orijinalini görmek için tıklayınız : bence hersey spor demek değildir

dogukan58
28.09.2005, 00:51
her ne kadar spor amaçlı taraftar siteside olsa burası,,,ben sahsen bu sitede güncel konularında olması taraftarıyım yönetimdeki kardeşlere abilere duyrulur

yinede başka fikirde olan varsa yazsın bence daha iyi olur

drummer
28.09.2005, 01:08
TABİKİ TOPLUMDA GELİŞEN OLAYLARA DUYARSIZDA KALINMAMALI.
GÜNDEMİ TAKİP ETMELİ NSANLAR FİKİRLERİNİ SÖYLEYİP OLAYLARI İRDELEMELİ.
SPOR OLMALI OLACAK.
ÇOK MUTLUYUZ ÇOK SEVİNÇLİYİZ.
ÜSTELİK HER GÖRÜŞTEN İNSAN VAR BURADA.
BİZİ BİRLEŞTİREN DE SİVASSPOR BURADA.
KIRICI OLMADAN GÜNDEMDEKİ OLAYLARI KENDİ FİKİRLERMİZİ DOĞRULTUSUNDA İRDELEMELİYİZ.
DUYARSIZ TOPLUMLARIN BAŞINA NELER GELİR ANLATMAYA GEREK YOK.

ali agca
28.09.2005, 04:08
akıl fıkır alış verışınde bulunabılırız cok mantıklı guncel konularda ilgili olan arkadaslar paylaşabılmelıdır dogal olarak herkesle

skywriter
28.09.2005, 08:04
Amac olarak guzel bir fikir olsa da uygulamada ise yarayacagini sanmiyorum, zaten bu yuzden Rustu abi ve moderatorlerle boyle bir karar aldik ve tartisma yaratacak konularin acilmasina izin vermiyoruz. Cunku, bu sitenin acilma amaci tum Sivaslilar'i bir cati altinda bulusturabilmek ve Sivasspor basligi altinda birlestirip butunlestirebilmek. Yillarca bekledigimiz bu birlikteligi tam yakalamisken, daha once yasadigimiz tecrubeler gosterdiki en kucuk meselelerde bile ciddi tartismalar yasanabiliyor ve bu da taraftarlarimiz arasinda kirginliklara, kavgalara yol aciyor.
Tartismaya meyil vermemesi kosuluyla kimsenin guncel ya da onemli meseleleri konusmaya bir sey diyecegini sanmiyorum, fakat lutfen aramizda husumet yaratacak konulari gundeme getirip birligimizi bozmayalim, Sivasspor bize yeter...

sinan58_34
28.09.2005, 08:13
Amac olarak guzel bir fikir olsa da uygulamada ise yarayacagini sanmiyorum, zaten bu yuzden Rustu abi ve moderatorlerle boyle bir karar aldik ve tartisma yaratacak konularin acilmasina izin vermiyoruz. Cunku, bu sitenin acilma amaci tum Sivaslilar'i bir cati altinda bulusturabilmek ve Sivasspor basligi altinda birlestirip butunlestirebilmek. Yillarca bekledigimiz bu birlikteligi tam yakalamisken, daha once yasadigimiz tecrubeler gosterdiki en kucuk meselelerde bile ciddi tartismalar yasanabiliyor ve bu da taraftarlarimiz arasinda kirginliklara, kavgalara yol aciyor.
Tartismaya meyil vermemesi kosuluyla kimsenin guncel ya da onemli meseleleri konusmaya bir sey diyecegini sanmiyorum, fakat lutfen aramizda husumet yaratacak konulari gundeme getirip birligimizi bozmayalim, Sivasspor bize yeter...

İMZA KASE .....MUHUR

Dağcı
28.09.2005, 08:52
Tememni olarak çok güzel. Bizlerde isteriz tabii.

Skywriter arkadaşımıza hak vermek lazım. Biz toplum olaarak yazarak tartışma kültürüne biraz uzağız. İkna edemeyeceğimiz yada cevap vermekte zorlandığımız da hemen işi kavgaya götürebiliyoruz. Bu da istenmeyen şeylere sebep olabilir.

Şu an böylesi daha iyi...

hemso58
28.09.2005, 10:21
EĞER Kİ BURASI SİVASSPOR SİTESİYSE BURDA SPORDAN KONUŞULMALI.GEREK İMZALARIMIZDEA GEREKSE AVATARLARIMIZDA BU ILKEYI KOTUMALIYIZ.BUTUN UYELRIMIZIN BUNU DUSUNEREK HAREKET ETMESI LAZIM...

drummer
28.09.2005, 11:09

hiç katılmıyorum.
çok yanlış bir düşünce.hangi konular tartışma yaratabilir bunun değerlendirmesini yaptınızmı.
bir ölçününüz kriteriniz varmı.
burda mezhep kavgası yapmaz kimse,herkes sivaslı sivassporlu.
burda irdelenirse etnik ayrımcılık irdelenir.
pkk ya tepkiler olur.
bırakın o da olsun.
pkklı sivassipor taraftarı yok,olmaz da,olamazda,sivastan pkk lı çıkmaz.

serrkann58
28.09.2005, 11:17
KIRICI OLMADAN GÜNDEMDEKİ OLAYLARI KENDİ FİKİRLERMİZİ DOĞRULTUSUNDA İRDELEMELİYİZ.
DUYARSIZ TOPLUMLARIN BAŞINA NELER GELİR ANLATMAYA GEREK YOK.
KİMSEYİ KIRMADAN ÜZMEDEN HEP BERABER BİRLİK İÇİNDEOLMALIYIZ...

HakkıTİMUÇİN
28.09.2005, 11:17
hiç katılmıyorum.
çok yanlış bir düşünce.hangi konular tartışma yaratabilir bunun değerlendirmesini yaptınızmı.
bir ölçününüz kriteriniz varmı.
burda mezhep kavgası yapmaz kimse,herkes sivaslı sivassporlu.
burda irdelenirse etnik ayrımcılık irdelenir.
pkk ya tepkiler olur.
bırakın o da olsun.
pkklı sivassipor taraftarı yok,olmaz da,olamazda,sivastan pkk lı çıkmaz.

hiç katılmıyorum diyosun ama reşat abi biz bunları yasadık....cok sevdiğimiz birkaç arkadasımız su anda bu tartışmalar yüzünden siteye girmiyorlar...Bizler toplum olarak en küçük bir fikir ayrılığını kavgaya dönüştürüyoruz...

o yüzden ben de sitede siyasi ve etnik haberlerin gündemde tutulmaması taraftarıyım....

drummer
28.09.2005, 11:31
hiç katılmıyorum diyosun ama reşat abi biz bunları yasadık....cok sevdiğimiz birkaç arkadasımız su anda bu tartışmalar yüzünden siteye girmiyorlar...Bizler toplum olarak en küçük bir fikir ayrılığını kavgaya dönüştürüyoruz...

o yüzden ben de sitede siyasi ve etnik haberlerin gündemde tutulmaması taraftarıyım....

tartışmayı bilmeyen insanların bu platformlarda iş ine.zaten onlara bir gömlek fazla gelir medeni tartışmalar.
tabiki böyleleride çıkacak.
ben hemen bütün formları okuyorum burdaki insanları tanımaya çalışıyorum.
ama büyük çoğunlu bu tür fikir alışverişini hazmedecek durumda lar.
bizim ortak paydamız nedir sivasspor.
bu ışığın gölgesinde birbirimize sabretmeyi ve görüşlere saygı göstermeyide öğrenmeliyiz,ve karşımızdaki insanın fikri ne olursa olsun onunla konuşup,ortak fikirler oluşturabilmeliyiz.
biz toplum olarak hep bundan kaybettik.konuşamamaktan.

tmac_58
28.09.2005, 11:34
bencede guncel konuların tartısılması ve goruslerın paylasılması gerekıo bende sıze katılıyorum...

GuNaY
29.09.2005, 00:37
güncel konular oluyor elbette... ve bu formlara katılımlarda oluyor.. ancak bizlerde gördük ki küçük bir tartışmaya veya konuşmaya dayanacak konular sonunda kimsenin düşünemediği gereksiz yerlere gidiyor ve kimse nasıl buralara geldiğini anlamıyor...
ana sayfadaki formların çoğunda sivasspor haberleri yada görüşleri dışında formların çoğunlukta olduğunda sitenin ismi ve amacı ile de pek örtüşmüyor... malum burası haber sitesi değil!!! genel olarak bizi( sivasliları) ilgilendirilecek konulara müsade ediliyor...

dogukan58
29.09.2005, 00:40
bencede guncel konuların tartısılması ve goruslerın paylasılması gerekıo bende sıze katılıyorum...
tesekkürler arkadasım

benim burda anlatmak istediğim madem sivaslıyız sivaslının bii tek derdi spor değil bunu sizde bilirsiniz....
şimdi sayın yöneticilere sorum şu:
siz bu sitede sadece sivassporlularımı görmek isterdiniz yoksa sivaslı olan herkesimi????
______________SORUYORUM_______ ________

skywriter
29.09.2005, 00:50
tesekkürler arkadasım

benim burda anlatmak istediğim madem sivaslıyız sivaslının bii tek derdi spor değil bunu sizde bilirsiniz....
şimdi sayın yöneticilere sorum şu:
siz bu sitede sadece sivassporlularımı görmek isterdiniz yoksa sivaslı olan herkesimi????
______________SORUYORUM_______ ________
Madem oyle, konusacagimiz ya da konusmamiz gereken birkac konu basligi soyleyebilir misin?

gercek58li
29.09.2005, 02:30
Tartismaya acilan konular, Sivasla ilgili olduktan sonra neden olmasin?
Fakat site hertürlü politik tartismaya kapali olmaldir.Biz burda spordan baska Sivasin tarihini,siirlerini,sanatini,d egerli kisiliklerini vs. yaziyoruz.
Ana odak noktamiz tabiki SIVASSPOR olmali.
Bu da benim sahsi düsüncem..

rguler
29.09.2005, 10:05

tüm kalbimle sana katılıyorum

cengaver
29.09.2005, 10:49
güncel konular oluyor elbette... ve bu formlara katılımlarda oluyor.. ancak bizlerde gördük ki küçük bir tartışmaya veya konuşmaya dayanacak konular sonunda kimsenin düşünemediği gereksiz yerlere gidiyor ve kimse nasıl buralara geldiğini anlamıyor...
ana sayfadaki formların çoğunda sivasspor haberleri yada görüşleri dışında formların çoğunlukta olduğunda sitenin ismi ve amacı ile de pek örtüşmüyor... malum burası haber sitesi değil!!! genel olarak bizi( sivasliları) ilgilendirilecek konulara müsade ediliyor...

yav Kardesim burasi Anadolu Ajansi degil, Ajans Press de degil hele hele Gazete yayin organi da degil yalniz ve yalniz Spor sitesidir! bence Güncel Spor Haberlerinin tartisilmasini daha Uygun buluyorum ister katilin ister katilmayin.

Abuzer
29.09.2005, 10:55
yav Kardesim burasi Anadolu Ajansi degil, Ajans Press de degil hele hele Gazete yayin organi da degil yalniz ve yalniz Spor sitesidir! bence Güncel Spor Haberlerinin tartisilmasini daha Uygun buluyorum ister katilin ister katilmayin.

Aynen Katiliyorum Gardas . bencede Tartismalar Spor icerikli olmasi gerekiyor

OĞUZ
29.09.2005, 10:58
SİVASSPOR en iyi yerde!

ErdalGüler
29.09.2005, 11:48
Aslında güncel konular olabilir fakat bu konular ağırlıklı olarak sitenin yapısına uygun olarak sivasspor ve sivasa yönelik olmalıdır. Çünkü çoğu forumda gördüğüm kadarıyla böyle bir şeyin ipini kaçırdımı dizginlemek çok zor ve site başka emellere hizmet etmeye başlayabilir. Yani sitenin içeriği bozulmadan Sivasspora yakışır vaziyette devam ederken bunu bozmanın alemi yok. Ben kişisel olarak sınırı aşmamak kaydıyla(zaten site yönetimi bunu denetliyor) olabilir.

ercan_dpinar
29.09.2005, 12:04
arkadaşlar bencede siyaseti falan sokmayalım bu siteye çünkü nefret ederim kendisinden insanları birbrinden uzaklaştıran birbirine düşüren zataen siyaset yapanlar değilmi onun girdiği yer iflah olmaz ben şahsen öyle birşey olursa girmem siteye kendi adıma söylüyorum benim gibi düşünen olu olmaz her fikrede saygılıyım

5841
29.09.2005, 13:44
DEGERLI GARDAŞLAR GUZEL BIR OLAYA PARMAK BASMİŞSINIZ.GUNCEL OLAYLAR DERKEN IRK, DIN, MESEP,VE SIYASI KONULARA GIRMEMEK ŞARTIYLA NEDEN OLMASIN. BURASI SİVASIN EN GUZEL SITESIDIR. OYLE ARKADAŞLAR TANIYORUMKI GURUŞLERI FARKLI,DÜŞÜNCELERI FARKI,OLANLAR VAR.AMA SİVAS VE SİVASSPOR DENILINCE HEP AYNI GÖRUŞTEYIZ BU GUZEL ORTAMI BOZMAYALIM.EGERKI O ORTAMA GIRERSEK İNANIN BU GUZEL ORTAMI BIR DAHA BULAMAYIP ,GRUPLAŞMALAR BAŞLAR.BUDA SİVASSPORUMUZA FAYDA SAGLAMAZ.SIZLER NE GÖRUŞTE OLUSANIZ OLUN BEN SİZLERI BIR KARDEŞ GİBİ SEVIYORUM...

Abuzer
29.09.2005, 21:44
SITE KURALLARI !!!

1-Küfür ( a.k., o.co.,s2, a.si..vb gibi kisaltmalar dahil ),hakaret,Siddet içeren mesajlar kesinlikle silinecektir..Bunlar rakip takim taraftarina veya herhangi kurum veya bireye dahi olsa geçerlidir..
2- Dini tartisma içerikli konular veya partisel ya da uluslararasi siyaset/irkçilik yapmak, dini ve/veya siyasi oylama konulari Silinecektir.
3-Ayni konu içeren mesajlar silinecektir.
4-Mevcut baslik altinda yazilan cevaplarda kisisel diyaloglara giren mesajlar silinecektir..
5-SIVASSPOR camiasini küçük düsürecek mesajlar silinecektir..
6-SIVASSPOR camiasi Disinda herhangi bir zümreden gelen küfür ve tahrik içeren mesajlara kesinlikle cevap verilmemeli ve bu durum karsinda forum yöneticilerinin gerekeni yapacagi kesinlikle bilinmelidir..
7-Forum üyeleri kendi aralarindaki diyaloglarinda toplum bazinda kabul edilen saygi kurallarina dikkat etmelidir..
8-Forum Yöneticileri’nden izinsiz SIVASSPOR la ilgisi olmayan site reklamlari ve LINK ler silinecektir..
9-Kurallara riayet edilmemesi durumunda üye, moderatör tarafindan uyarilacak tekrari halinde site yönetimi tarafindan alinan karar ile üyelik belli süreligine kisitlama,kilitlenme,silinme veya banlanma cezalarina maruz kalacaktir..
10-Kurallarin sizlere daha iyi ve kaliteli bir hizmet verebilmek için belirlenmis oldugunu bilgilerinize sunariz.

Site Yönetimi

bakin Site yönetimi Site Kriterlerini ne güzel siralamis
eger Sivasliysak Sivassporluysak böylesi polemiklere girip Sitemize zarar vermeyelim diyorum tesekkürler.

Kibrisli
29.09.2005, 22:08
Bu konuda benim düşüncemi dernekteki arkadaşlar tahmin edebiliyordur. Ülkemizin bulunduğu durumda 10.000'den fazla üyesi olan bir taraftar sitesi olarak tartışmamız ve bu üye potansiyelini kullanmamız lazım bence. Örnek olarak benim ilk açtığım başlık üniversiteler oyunlarında ki ülkemize yapılan hakaretti hayli tıklama oldu ve e-posta kampanyası yaptık ve konuyu ülke gündemine soktuk. bu bir başarıdır bu tür ortak konularda tartışmamızın bir sakıncası olduğunu düşünmüyorum. Saygılarımla...

dogukan58
30.09.2005, 00:20
Madem oyle, konusacagimiz ya da konusmamiz gereken birkac konu basligi soyleyebilir misin?
ben sorduğum soruya cvp almış değilim sayın abim!!?yani benim anlatmak istediim şu:konuları yetkili olanlar açsın ama bizi sadece ve sadece spora endexlemisinler başka konuları ve yazılarıda bulabilelim bu sitede. Sivas ın spordan başka bi değeri yokmu sizce???

GuNaY
30.09.2005, 00:28
ben sorduğum soruya cvp almış değilim sayın abim!!?yani benim anlatmak istediim şu:konuları yetkili olanlar açsın ama bizi sadece ve sadece spora endexlemisinler başka konuları ve yazılarıda bulabilelim bu sitede. Sivas ın spordan başka bi değeri yokmu sizce???
doğukan sende biliyorsunki sivassporla ilgisi olmayan birçok konu şu anda topiclerde acılmıs durumda, ve devam acıkta duruyor.. daha başka bir konu varmı acmak istedigin? çünki konuların sadece sivassporla ilgili olmadıgı acıkca görüyor.. yani bu şekilde bir kısıtlama söz konusu değil...
örnek olarak: gökdenize ceza, beşiktaş taraftarı rekor kırmıs... bunların sivassporla ilgisi oladıgı halde acılmıs ve herhangi bir kısıtlama gelmemiştir... senin ayrıca acılmasını düşündüğün bir konu varda onamı müsade edilmiyor??? cünki belirtmiş oldugun durum zaten var sitede!!!

skywriter
30.09.2005, 00:31
Elbetteki var Dogukan, olmaz mi? Bu basliklari acmak her zamanki gibi sizin elinizde. Ortami gerecek konulara girmemek kosuluyla her turlu basligi acip diledigin gibi forumu kullanabilirsin, bu konuda sana kimse karisamaz. Ama bir seyler yazarken, ya da tartisirken ilerisini dusunerek yapalim, kimseyi kirmamaya ya da insanlar arasinda tartisma cikarmamaya calisalim, bizim kastettigimiz bu, ki boyle bir seyin olmayacagi konusunda sizlere olan guvenimiz sonsuz..

dogukan58
30.09.2005, 00:39
tesekkürler sağol anlayışınızdan dolayı kendini bilen insan heryerde her konuyu enine boyuna tartışır önemli olan tartışmadan sağlıklı ve faydalı bi sonuç çıkarmak belki bizde sivasın değişik konularını ele alırsak daha çok sahip çıkmış oluruz memlektimize AMACIM SADECE BU, POLEMİK YARATMAK DEĞİL YANLIŞ ANLAMAYIN....:))))

skywriter
30.09.2005, 00:44
Sana da tesekkurler Dogukan. Sadece Sivas'la ilgili degil istedigin her turlu konuyu konusmakta, tartismakta serbestsin, forumun amaci bu zaten. Fakat istenilen tek sey biraz dikkat. Anlayisin icin tekrar tesekkurler..