Orijinalini görmek için tıklayınız : Ne Çok Bilecenimiz Varmış

SivasSpor.Com
12.05.2009, 09:26
http://www.sivasspor.com/images/stories/sivasposta.jpg

Yenince bizim takım,
Yenilirse senin takım.

İstanbul B.B ‘a 2-1 yenildik.
Dostu da düşmanı da gördük.
Meğer Sivasspor’un ne kadar çok seveni varmış.
İşte sokakta, caddede iş yerlerinde yapılan bazı eleştiri ve yorumlar.
Eyvah! Şampiyonluk gitti.
Yok, küme düşeceğiz.
Artık hiç şansımız kalmadı.
Ne olacak bu takımın hali.
Şu satılsın. Bu oynatılmasın.
Şunun takımda hiç yeri yok.
Yönetim zaten bu işi bilmiyor.
Bülent Uygun oyunu hiç okuyamıyor.
Falandan golcü olmaz.
Fişmekandan orta saha olmaz.
Bunun saçı uzun. Şu saçına jöle sürüyor.
Yok, abi yok bunlar şampiyonluğa inanmıyor.
Daha da ileri giderek şampiyonluk istemiyorlar.
Gibi veya benzeri abuk sabuk ipe sapa gelmez yorumlar.
Futbol bilgisi, hatta kültürü olmayan ifadeler dört gündür beni çileden çıkarttı.
“Ateş senin takım ne yaptı.”diye başlayan akıl almaz eleştirilere gelince şunun bilinmesi lazım.“Başarıda benim, başarısızlıkta senin’ olmaz.
Dürüst olacak, saatine, gününe skora göre renk değiştirmeyeceksin.
“Ya olduğun gibi görünecek, yâda göründüğün gibi olacaksın.”
Bu takımı eleştirmeyeceksin, yanlışları görmeyeceksin anlamına gelmez.
Objektif olacaksın.
Bardağın hep boş tarafını değil, onun birde dolu tarafı olduğunu düşüneceksin.
Sivasspor’a başka bir ülkenin futbol takımı muamelesi yapmayacaksın.

BEN DEMİŞTİMCİLER

Sivas’ta ne çok kâhin varmış.
Nerdeyse bana gol dakikalarını hatta pozisyonları bile anlatmışlar.
Benimde haberim yokmuş.
Yok, siz hiç bana dememiştiniz.
Ben maçtan önce sadece bir kişi ile konuştum.
Bu maçın zor geçeceği ile ilgili yorum yapmıştı.
Oda içinden gelerek değil. Yine onu ben demiştim diyenler çıkmasın.
Adının ve soyadının baş harflerini yazacağım.(M.A)
2-1 ‘lik mağlubiyeti ve sebeplerini yazacaktım.
Şu, “Ben demiştim” ve “Ateş senin takım ne yaptı.”
Zihniyetine çok kızgın olduğum için genelde cevap anlamında bir yazı yazmaya karar verdim.
Moralimiz çok bozuk. Canımız çok sıkkın.
Birde siz gelip üzerine tuz biber olmayın.
Sizin bildikleriniz ve bilecenlikleriniz size kalsın.
Biz hep cahil kalalım.
Yeter ki siz bilecenler lütfen baş ağrıtmayın.

Salim58
12.05.2009, 09:35
galibiyette malübiyette iyi günde kötü günde hep sivaslıyım sivassporluyum

konartr58
12.05.2009, 10:04
sayın mustafa Ateş,
eleştirenleri küçümsemenin bir anlamı yok.Onlarda sivası sevenler ve gelinen noktadan üzüntü duyanlardır.
siz gazetede yazı yazmakla birlikte tv de de proğram yapmaktasınız.Bilesiniz ki aslında bu sonuçlarda sizin de katkınız bulunmakta.
çünkü takımın olumsuzluklarını yeterince dile getirmediniz.Aman morallaeri bozulmasın.Aman hoca kırılmasın.kalkıtınız proğramlarınızda şah padişah ettiniz.efsane ettiniz.Takım ikindi yarıdan sonra sallatıya girdi.birçok maçı zorlanarak kazandı.Eğer bu takımın trabzonspora oynadığı gücü potansiyeli varsa neden diğer maçlarda da bunu gösteremediğini sorgulamadınız.Aldığı her sonuçda bugün dünden iyisiniz diye methiyeler düzdünüz.
evet marifete iltifat gerektir.Bunu hak eden işler yaptılar.Ama örneğin ankaraspor,eskişehir,antalya maçları çokmu güzeldi sivasspor.Oyun kurgusu çok mu güzeldi.
gerçek dost doğruyu söyleyendir.Her eleştireni nede çok bilen varmış diye ağzını kapatmaya gerekirseniz,her eleştiriyi karalama yapıyor diye düşünürseniz,her eleştireni sivasspor düşmanı ilan ederseniz,sivasspor başkanını,teknik heyetini,futbolcularını tartışılmaz kılarsanız,onalrda birgün titreyip kendilerine gelemezler.geldiğinde de iş işten geçmiş olur.
soruyorum size,sivas antebe,ibb ye yenilecek takım mı idi.ben sivassporluyun diyorsam,maçlarına gidiyorsam,sevme hakkım kadar yorum yapma ve eleştirme hakkım da vardır.
üzüntümüz 16 haftadır elimizde tuttuğumuz liderliği çok ucuz kaybetmemizedir.bu duruma sevinende yoktur.belki ifadelerini tam anlatamayan,farklı yansıtan varsa da onlarıda hoş görmemiz gerekir.Hiç kimse kendini sivasspor sevgisinden üstün görmesin.kimsenyide ağzını açtı diye susturmaya kalkmayın.Bilakis konuşma cesareti bulanları teşvik edin.Bu sivas halkı hala takımına karşı sevgisini saygısını koruyor.
taraftar şampiyonluk havasına girmedi diye proğramlarınızda olmadık hakarette bulunmuyordunuz.Girsede ve tansiyon yükselse idi. sonuç ne olurdu acaba.taraftar daha temkinli,daha akıllı imiş demek ki.avantajları dezavantaja dönüştürmüşüz, ne yani alkış mı çalacağız.zil takıp oynayacağız mı?
neden bülent uygunun takımla eskisi gibi ilgilenmediği üzerine yorum yapamıyorsunuz.Neden uygun un basınla oynaşamsını,dalaşmasının takıma zarar verdiğini yorumlarınızda bahsetmiyorsunuz.
bize yaşattıkları başarılar için teşekkür ederiz.Ama şampiyonluk fırsatı varken basit nednelerden dolayı elimizden giderse o zamanda en baist tepki şekli olan konuşmayıda yapmayın diyorsanız o zaman lütfen kaleminiz de mikrofonunuzuda biraz dinlenmeye alın derim.Çünkü dev aynaları yerine gerçek aynaları tutsa ididniz belki (bazı futbolcularımız ki onların özellerini çok iyi biliyorsunuz,form düşüklüğünün kaynaklarını görüyorsunuz)daha fazla katkınız olurdu.Biliyormusunuz tv 58 de sizin trabzon,antp ve ibb maçları sonrası yaptığınız değerlendrmeleri gözönünüze getirin.ya da yeniden izleyin.ne kadar eridğinizi çok açık göreceksiniz.Asıl ne kadar da çok bilen pardon bilmez olduğunuzu göreceksiniz.öneririm izleyiniz.Cesaretiniz ve de yüreğiniz varsa kendi yanlışlarınızı da eleştiriniz. varılan bu noktada ne kadar katkınız olduğunu söyleyiniz.

Ahwettt
12.05.2009, 10:26
Futbolun okulu olmadığına göre, Sivassporun maçlarını takip eden birazda spor haberlerini takip eden her insan devamlı ilk 11 de oynayıpta bu hafta nedensiz oynamayan vede sonradan oyuna giren Sezerin neden oynmadığını elbetteki sorar,vede liğ başladı başlayalı aynı takitkle oynayıp maç kazanan Sivassporumuza ne olduda birden aniden böyle farklı taktikle çıktığını elbette merak eder.Muhammedalini joleli çıktığı yalanmı, sonrdan girpte kaç maçın skorunu değiştirdi.Birazda gereçkelri yazarsanız Sivassporumuz için daha iyi olur

SenSetik
12.05.2009, 10:51
Sayın Mustafa Ateş, iyileri nasıl insanlar övüyorsa, yanlışlarıda eleştirme hakkıda vardır. Bu yazınızla bize herşeyi kabullenmemiz gerektiğini söylüyorsanız, eleştiri yapmayın diyorsanız, bu yaptığınız Sivasspor'a sadece zarar verir. Bilecenlik, ben demiştimcilik başka birşeydir, takımın yaptığı yanlışları eleştirmek başka birşey...

Siz spor yazarı ve bir Sivasspor taraftarı olarak bu yazının yerine son haftalarda yaptığımız yanlışları yazsaydınız belki takım için daha faydalı birşey yapmış olurdunuz...

ERMAN
12.05.2009, 11:05
bizim halkımız avkatlıgı doktorlugu bırde teknıkdirektörlügü cok ıy bılırler

medya58
12.05.2009, 11:22
yeri geldigi zaman eleştirmekte lazım takımını sevben bir insan yapmalı her zaman toz pembe bir tablo çizmemek lazım

Abdullah DuMaN
12.05.2009, 17:55
http://www.sivaspostasi.com.tr/resimler/yazar/mustafaates88.jpg
Yenince bizim takım,

Yenilirse senin takım.

İstanbul B.B ‘a 2-1 yenildik.

Dostu da düşmanı da gördük.

Meğer Sivasspor’un ne kadar çok seveni varmış.

İşte sokakta, caddede iş yerlerinde yapılan bazı eleştiri ve yorumlar.

Eyvah! Şampiyonluk gitti.

Yok, küme düşeceğiz.

Artık hiç şansımız kalmadı.

Ne olacak bu takımın hali.

Şu satılsın. Bu oynatılmasın.

Şunun takımda hiç yeri yok.

Yönetim zaten bu işi bilmiyor.

Bülent Uygun oyunu hiç okuyamıyor.

Falandan golcü olmaz.

Fişmekandan orta saha olmaz.

Bunun saçı uzun. Şu saçına jöle sürüyor.

Yok, abi yok bunlar şampiyonluğa inanmıyor.

Daha da ileri giderek şampiyonluk istemiyorlar.

Gibi veya benzeri abuk sabuk ipe sapa gelmez yorumlar.

Futbol bilgisi, hatta kültürü olmayan ifadeler dört gündür beni çileden çıkarttı.

“Ateş senin takım ne yaptı.”diye başlayan akıl almaz eleştirilere gelince şunun bilinmesi lazım.“Başarıda benim, başarısızlıkta senin’ olmaz.

Dürüst olacak, saatine, gününe skora göre renk değiştirmeyeceksin.

“Ya olduğun gibi görünecek, yâda göründüğün gibi olacaksın.”

Objektif olacaksın.

Bardağın hep boş tarafını değil, onun birde dolu tarafı olduğunu düşüneceksin.

Sivasspor’a başka bir ülkenin futbol takımı muamelesi yapmayacaksın.

BEN DEMİŞTİMCİLER

Sivas’ta ne çok kâhin varmış.

Nerdeyse bana gol dakikalarını hatta pozisyonları bile anlatmışlar.

Benimde haberim yokmuş.

Yok, siz hiç bana dememiştiniz.

Ben maçtan önce sadece bir kişi ile konuştum.

Bu maçın zor geçeceği ile ilgili yorum yapmıştı.

Oda içinden gelerek değil. Yine onu ben demiştim diyenler çıkmasın.

Adının ve soyadının baş harflerini yazacağım.(M.A)

2-1 ‘lik mağlubiyeti ve sebeplerini yazacaktım.

Şu, “Ben demiştim” ve “Ateş senin takım ne yaptı.”

Zihniyetine çok kızgın olduğum için genelde cevap anlamında bir yazı yazmaya karar verdim.

Moralimiz çok bozuk. Canımız çok sıkkın.

Birde siz gelip üzerine tuz biber olmayın.

Sizin bildikleriniz ve bilecenlikleriniz size kalsın.

Biz hep cahil kalalım.

Yeter ki siz bilecenler lütfen baş ağrıtmayın.

Mustafa Ateş
Sivas Postası Gazetesi

Dark Force
12.05.2009, 18:04
Okyanusu geçerken derede boğulmak diye buna denir...

Ultra sivasli
12.05.2009, 18:11
TABI BILIYORUK KARA CAHILMIYIK SANKI FUTBOLU SPOR YORUMCULARI ICAT ETMIS

konartr58
12.05.2009, 18:18
mustafa ateşin yazısını okumak zorunlumu sayın site yöneticisi.eğer okuyorsam yorumda yaparım.eğer küfür yoksa hakaret yoksa.gerçekleri saklayarakmı sivasspora hizmet edeceğiz.

nntvaq
12.05.2009, 18:20
mehmete sövenler daha 1-2 ay öncesine kadar nerdeyse mehmeti nüfusuna geçirecekti.böyle taraftar olunmaz

ÇATAYAZBUZGIŞ
12.05.2009, 18:31
o güzelim gül de bile diken var, gül koklama uğruna elimize gözümüze kulağımıza bazen dikenler batacaktır.
başarı yolunda da bazen engeller olabiliyor.
bir futbol kazası ile karşı karşıya kaldık.
önemli olan bu kazanın yaralarını sarabilmek...
şu anki şampiyon adayı da sahasında geçen gün fenere yenilmişti unutmayalım arkadaşlar...

SEVDAMSIN58
12.05.2009, 18:38
sayin ates ne anlatmaya calisiyorsunuz dilimize kelepcemi vuracaksiniz biz sivasli ve sivassporluyuz elbette sevinciyle sevinip kaybiyla uzulecegiz bunlar yasanirkende iyi gidiste ovgumuzu kotu gidincede buna sebebiyet veren nedenleri yermekte bizim hakkimiz siz herhalde mesleginiz geregi sadece ben yaziyim ben yorum yapiyim seyircilerde uysal koyun gibi baksin istiyorsunuz ama kusura bakmayin kimin hangi yorumunu yapacagina karar verme yetkisine sahip degilsiniz
siz cokmu sevindiniz bulent hocanin sacma sacma yorumlarini duymaktan sen cokmu sevindin mohammetin oyuna girip bir topa bile dokunmadigini gormekten
altin gibi bir sezerin kesilip yerine ne yaptigini ve konustugunu bilmeyen bir murat erdoganin oynamasindan

gangster
12.05.2009, 21:16
bakın arkadaşlar inanın bana x sitede onlarca sivaslı vardı hatta yüzlerce sporx olsun internetspor ajansspor olsun şu an kimsecikler yok sivasspor bu şu demek iyiysen sivasspor:)işler kötü gitsin kimseler yok dikkat edin biz 2 hafta kendi evimizde yenildik ama stad dost olsun gerek düşman yine fuldu ben şunu açık bir dille ifade etmek isterim bu haftaki ankara maçını sivasspor kaybetsin inanın bana haftaya 4 rylülde 7000 den fazla taraftar kesinlikle gelmez bizler sevinmek için sevmedik:)oysa

dostum iyi yazmışsın hoş yazmışsında senin stadının 3 te 2 si kombine onlarıda satmışsın.yensede yenilsede bu 3 te 2lik kısım doluyor.Türkiyede enflasyon oranı en yüksek 2. şehir trabzon bu ne demek insanların alım gücü var demek yani talep var enflasyon oluyor demek.uzun sokakta simit satan adamın bacağında levis kot ayağında adidas var.
Sivas orta halli emeklinin memurun şehri, bu şehrin gençlerinin büyük kısmı asgari ücretle çalışıyor.ona rağmen 1960 lardan beri stad boş kalmıyor.3. ligde oynarken erman toroğlu nasıl 12000 taraftar olur deyipte maç izlemeye geliyordu.benim dedem 1967 de kayseri-Sivas maçında öldü.o zaman kayseride 5000 sivaslı maç izliyor.deplasmanlara 1 kmlik araç konvoylarıyla gidiyorlar.
bu yazıyı ne yazdıklarını tenkit etmek için nede trabzon Sivas kıyası yapmak için yapmadım.sadece insanların gergin olduğu zamanlarda en azından konuyla alakalı şeyler yazmanız için...

sevda58
12.05.2009, 21:22
dostumuzda gorduk dusmanimizda, artik ona buna degil
onumuze bakmaliyiz!

sandal5877
12.05.2009, 22:16
bazı arkadaşlar burda yorum yapmış bülent uygun kaldıramadı futbolcular sitrese girdi.diye

Bizler ne yaptık arkadaşlar cokmu kaldırdık maçların sitresini ne oldu ne bitti ne deyişti SİVASIN BÜYÜKLÜGÜ sadece şampiyonluklamı oluyor.. ozaman biz kendimizi hiç kandırmayalım biz büyük deyilmişiz
kimse burda bir başkasına yorum yazma diyemez ama iş küfüre aşagalamaya dayınırsa burda sivası düşünerek bir nebze olsun sükünete davet edebilir. buda sivasın iyiligi ve gelecegi içindir, her yorum yazan sivas diye yazarsa altında başka şeyler aramadan kimsede karşı çıkmaz hem ne deyişti daha 3 maç var bunları bekleyip sonr eleştirelim 2 gündür çeşitli gazetelerde internet sitelerinde bizim başkan ve hocaya yapılan şeylere gülüyorlar adamlar.. cevap yazmaktan yoruldum kimse bizle dalga geçemez.biz büyüklügümüzü yiğitligimizi mertligimizi sivasspordan almadık sivastan aldık sivası düşünüp sakin olmata yarar var.. milyon dolarlar verilen futbolcularla(bjk -fb-gs futbolcuları) şampiyonluk mücadelesi veriyorsak bu futbolcuları teknik heyeti ve yönetimimizi kutlamaktan başka şey düşünemiyorum..saygılar

bgürsoy
12.05.2009, 23:01
yenilsen de yensen de biz hep seninleyiz Sivasspor'um.. sefayı da sürdüren sensin gerekirse cefanı da çekeriz..Sivasspor'umuz var olsun yeter..yorumcular arasında kavga çıkarmaya hiç gerek yok, herkes sakin olmalı konuştuğunu bilmeli camiaya zarar verici davranışlardan uzak durmalı..3 hafta geçsin sonra yorumcular birbirine girsin..Arkadaşlar şimdi destek zamanı.. herşey için çok geç olmadan lütfen kendimize gelelim..inanalım şampiyonluğa..saygılarımla sevgili yiğidolar

muco5806
12.05.2009, 23:02
Senin,diline,yüreğine sağlık üstadım...

şampiyon71
13.05.2009, 07:27
UCUZ DAVRANIŞ...
31.hafta takımı taşıyan, 15 hafta Süper ligde liderlik koltuğunu kimseye kaptırmayan bu futbolcular değilmi? Sizin hayalinizi yıllar önce kurduğunuz noktaya bu takımı uzaylılar mı getirdi.
Uygun'u yada Başkan Otyakmaz'ı sevmeyebilisiniz.Hatta yazar arkadaşa da gıcık olabilrsiniz.Bu size Sivasspor'u körebe misali eleştirme hakkı vermez.
Sözüm ona sivas milliyetçiliği yapanlara bak.Alınan iki mağlubiyete bakıyorumda idam sehpalarını hazırlamışlar.Başarılı insanları çekememe gibi bir hastalığımız maalesef devam ediyor.
Mustafa Bey zaten söylemiş ,"
Objektif olacaksın.
Bardağın hep boş tarafını değil, onun birde dolu tarafı olduğunu düşüneceksin."
başka söze gerek yok.
"Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş."
Konartr58 rumuzlu arkadaş yorumlarınızın genelinde konu ne olursa olsun bir SİVASSPOR çekememezliği veya Sivas istememezliği görüyorum.
Sebebini herhalde açıklarsanız sevinirim.

ready
13.05.2009, 08:01
Başarı oldugu zaman alkışlamak başarısızlık oldugu zaman eleştiri yapmak maçın analizini yapmak insanların en dogal hakkıdır

şampiyon71
14.05.2009, 10:20
sivasspor futbol takımı hata yapmaz, yöneticisi veya futbolcusu hatta taraftarı hata yapmaz diye bir kural yok.
önemli olan yapılan eleştirilen dozu ve takıma katkı sağlamasıdır.
sap ile samanı ayırt etmektir.
yoksa bu oynamasın.şunun takıma katkısı ne?
Şu 90 dakika yürüdü.Hoca zaten kabul ediyor.Alınan mağlubiyet sonrası bütün sorumluluğu ..
siz, biz Yöneticiden , futbolcudan , teknik heyetten allahınızı seversiniz dahamı çok üzülüyoruz.
onlar alınan mağlubiyete kaçan liderliğe çifte telli mi oynuyorlar.
benim sözüm göründüğü gibi değil , olduğu gibi görünmeyenlere...BAŞKA BİR SİVAS VE
BAŞKA SİVASSPOR YOK.
Burada klavye başında ucuz kahramanlık kolay.Önemli olan sahada , tribünde kahramanlık yapmak.

ready
14.05.2009, 17:22
sivasspor futbol takımı hata yapmaz, yöneticisi veya futbolcusu hatta taraftarı hata yapmaz diye bir kural yok.
önemli olan yapılan eleştirilen dozu ve takıma katkı sağlamasıdır.
sap ile samanı ayırt etmektir.
yoksa bu oynamasın.şunun takıma katkısı ne?
Şu 90 dakika yürüdü.Hoca zaten kabul ediyor.Alınan mağlubiyet sonrası bütün sorumluluğu ..
siz, biz Yöneticiden , futbolcudan , teknik heyetten allahınızı seversiniz dahamı çok üzülüyoruz.
onlar alınan mağlubiyete kaçan liderliğe çifte telli mi oynuyorlar.
benim sözüm göründüğü gibi değil , olduğu gibi görünmeyenlere...BAŞKA BİR SİVAS VE
BAŞKA SİVASSPOR YOK.
Burada klavye başında ucuz kahramanlık kolay.Önemli olan sahada , tribünde kahramanlık yapmak.

Trübünün yolunu bilmeyenler tezehurat yapmasını bilmeyenler klavye başında senden benden ateşli taraftar oluyorlar adamın kafasını bozan noktu bu

sivasli_boy
14.05.2009, 18:27
Arkadaşlar illaki kaçırılan fırsat cok buyuk ama bu kadar umutsuzluga duşmeyin sivassporun fiksuru besiktastan daha iyi eger cusm hattındaki takimlar bizi yenebiliyorsa demekki besiktasıda yenebilir ...