Orijinalini görmek için tıklayınız : Futbola Yardım Paketi

GokhanTurna
13.06.2009, 15:55
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/6/18_258137_13FAN9SAYCAN1.jpg

TFF Başkanı Mahmut Özgener, kulüplere müjdeyi verdi... 12.5 milyon TL´yi bulan yardım paketi hazırladıklarını belirten Özgener, federasyonun mali durumu hakkında da açıklamalar yaptı

Ankara Shereton Otel’de yapılan Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu, dün gerçekleştirildi. Fenerbahçe, Beşiktaş, Sivasspor ve Gaziantepspor başkanlarının katılmadığı genel kurulda, diğer kulüpler başkan düzeyinde temsil edildi. Divan başkanlığına ise Mehmet Helvacı seçildi. Güven içinde bir futbol dünyası oluşturmak için yola çıktıklarını belirten TFF Başkanı Mahmut Özgener, profesyonel liglerde mücadele eden 134 kulübe müjdeyi verdi.

Hakem masrafları artık TFF’nin
12.5 milyon TL’lik bir yardım paketi hazırladıklarını söyleyen Özgener, “Bank Asya 1.Lig takımlarına 60’ar, 2.Lig takımlarına 55’er ve 3.Lig takımlarına 50’şer bin TL yardımda bulunacağız. Bunun dışında hakem, gözlemci ve temsilcilerin masraflarını da artık kulüplerin yerine federasyon karşılayacak. Bu da 4 milyon TL’lik bir rakam. Yardım paketi Türk futboluna hayırlı olsun” dedi.

Toplam bütçe: 182 milyon TL
Kulüplerin futbolcularla imzaladığı sözleşmelerin tescili için ödenecek miktarı da düşürdüklerini belirten futbolun patronu, Süper Lig’de bin 100 TL’den 100’e, Bank Asya 1.Lig’de 550 TL’den 50’ye, 2.Lig’de 400 TL’den 40’a, 3.Lig’de ise 75 TL’den 5 liraya kadar indirim yaptıklarını söyledi. Sponsorluk gelirleri ve TFF’nin 2009-2010 bütçesi hakkında da konuşan Özgener, “15 milyon TL olan sponsorluk gelirlerimiz son 6 ayda 55 milyon TL’ye ulaştı. Aynı zamanda bütçemizi de yüzde 8 artırarak 182 milyon TL’ye çıkardık” ifadelerini kullandı.

Fanatik

58_SEMİH_58
13.06.2009, 16:37
Federasyonumuz kulüplerin yükünü gittikçe azaltıyor !
Sponsorluk gelirlerinide oldukça geliştirmişler .!!