Orijinalini görmek için tıklayınız : Bülent Uygun Nilüferspor'da

HakanB58
30.10.2009, 19:37
Slm arkadaslar eski hocamizdan yeni haber okudum sizlerle paylasmak isdedim...

Sivasspor'un eski teknik direktörü Bülent Uygun, TFF 3. Lig 1. Grup'ta ikinci sırada bulunan ve şampiyonluk hedefleyen Bursa Nilüferspor'a fahri danışman oldu. Uygun, "Bursa'da aynı sitede oturduğumuz aile dostum Nilüferspor Kulübü Başkanı Nevzat Tuna, Nilüferspor'a yardımcı olmamı istedi, ben de seve seve kabul ettim" dedi.

Uygun, Bursa Nilüferspor Başkanı Nevzat Tuna'nın teknik direktör Mehmet Ak'ın görevinden ayrıldığını söyleyip, kendisinden yeni bir teknik direktörle anlaşma sağlanıncaya kadar yardım talep ettiğini belirterek, "Başkan Tuna bunun dışında bana uzun vadeli güzel projelerden bahsetti. Kulübe danışman olarak hizmet vermemi istedi. Teknik adam olarak Türkiye liglerinde birçok takıma destek verdim, Başkan Tuna'nın isteğini de geri çeviremezdim" dedi. Uygun, şöyle devam etti:

"Başkan Nevzat Tuna ile takımı uzun vadede en azından Bank Asya 1. Ligi'ne çıkarma hedefleri doğrultusunda plan ve proje hazırladık. Ben de üzerime düşen görevi yerine getirebileceğimi söyledim. İki gündür de takımın antrenmanlarını izliyorum. Futbolcu kardeşlerimle bilgi birikimlerimi paylaşıyorum. Bundan da çok mutlu oluyorum. Birçok hocamızın da benim gibi, ikinci ve üçüncü liglerdeki takımlara destek vermeleri gerektiğine inanıyorum. Oralara giderek oyuncuların sorunlarını, sıkıntılarını, tesislerini yerinde görmeliler. Türk futboluna hizmet verme adına bu tür çalışmalarımı sürdüreceğim. Nilüferspor'da uygulayacağımız projenin başarılı olacağına da inanıyorum."

Sporx.com

YARALI_AŞIK
30.10.2009, 19:45
haber heryerde var. doğru olabilir yüzde 70. ayrıca bülentin resmi web sitesinden açıklama bekleyelim.

yiğidoemin58
30.10.2009, 20:26
adam gibi adamsın sivas senin gibisini asla bulamaz senin yerin bende ayrı gittiğin her takım benim için önemlidir EN BÜYÜK NİLÜFERSPOR

Ezgi
30.10.2009, 20:58
Süper Lig'de mutlaka iyi bir takımda görev yapacağını düşünürken,bu gelişme beni de şaşırttı doğrusu.hayırlı olsun..bakarsınız nilüferspor'dan yeni bir efsane yaratır;)

altuntas58
30.10.2009, 21:01
İyi bir spor adamının yapması gereken en asli görevlerden bir tanesi bülent uygunu bu asil davranışından dolayı kutlarım eski hocamız bülent uygunun önümüzdeki yıllarda türk futbolununa çok şeyler katacağından hiç şüphem yoktur yolunda bahtında acık olsun selametle kal sevgili hocam

07reis58
30.10.2009, 21:06
biraz garibime gitti ama başarılar dilerim....

eyuphulagu
30.10.2009, 21:48
Kolay değil;tam 8 yıl Sivasspora önce futbolcu,sonra menecer daha sonra da teknik adam olarak hizmet etmiş B. UYGUN....O da şimdi bir boşluk içinde...Henüz İngiltere'ye de gitmemiş...Yakında onun da hayatı şekillenir ..B.UYGUN'la ilgili haberler ve yorumlar devam ediyor;hala taraftar onu ve yapılanları unutmuş değil...Siz bakmayın ona yapılan eleştirileri;herkes takım başarısız diye onu eleştirdiler...Ben de zaman zaman eleştirdim...Ama şunu da unutmamak gerekiyor ki geçmişle de yaşanmıyor..Artık sivassporun önüne bakması;yeni hedefleri kovalaması gerekiyor...Eğer bir takım hedefsizse işte o zaman tehlike var demektir;çünkü insanı başarıya taşıyan en büyük şey hedefleridir...Hedefsiz bir takım başarısızlığa mahkum olur ve silinip gider...Sivassporun yeni teknik direktörü ve ekibiyle belirlenen hedefleri gerçekleştirmesi için mutlaka bizlerinde yani taraftarlarıın da yardımmına ihtiyacı var...Son sözüm de futbolcu kardeşlerimize artık bu takımın yeni bir hocası ve teknik ekibi ve de yeni bir sistemi var..Onlara düşen görev artık yeni hocanın sistemine bir an önce alışmaları galibiyet serilerine devam etmeleridir...Son olarak son sözüm de MUSA'ya:Musa kardeş B.UYGUN'u çok sevebilirsin ama artık o yok ;G.Antep maçında attığın golden sonra yaptığın asker selamını çok gereksiz buldum..Çünkü B.UYGUN artık yok;bu takımın hocası da M.ERTUĞRAL....B.UYGUN'u o kadar seviyordun da niye onun zamanında son maçlarda sahada geziyordun;Hoca artık yok;ama hocanın arkasından artistik yapıp SENİN TİMSAH GÖZYAŞLARI DÖKMENİN de bir anlamsız buluyorum..Yaptığın o asker selamını yeni hocaya karşı yapılan bir saygısızlık olarak nitelendiriyorum..Sivasspor artık kendi yolunu çizmeli...

congarlim
30.10.2009, 22:17
Kolay değil;tam 8 yıl Sivasspora önce futbolcu,sonra menecer daha sonra da teknik adam olarak hizmet etmiş B. UYGUN....O da şimdi bir boşluk içinde...Henüz İngiltere'ye de gitmemiş...Yakında onun da hayatı şekillenir ..B.UYGUN'la ilgili haberler ve yorumlar devam ediyor;hala taraftar onu ve yapılanları unutmuş değil...Siz bakmayın ona yapılan eleştirileri;herkes takım başarısız diye onu eleştirdiler...Ben de zaman zaman eleştirdim...Ama şunu da unutmamak gerekiyor ki geçmişle de yaşanmıyor..Artık sivassporun önüne bakması;yeni hedefleri kovalaması gerekiyor...Eğer bir takım hedefsizse işte o zaman tehlike var demektir;çünkü insanı başarıya taşıyan en büyük şey hedefleridir...Hedefsiz bir takım başarısızlığa mahkum olur ve silinip gider...Sivassporun yeni teknik direktörü ve ekibiyle belirlenen hedefleri gerçekleştirmesi için mutlaka bizlerinde yani taraftarlarıın da yardımmına ihtiyacı var...Son sözüm de futbolcu kardeşlerimize artık bu takımın yeni bir hocası ve teknik ekibi ve de yeni bir sistemi var..Onlara düşen görev artık yeni hocanın sistemine bir an önce alışmaları galibiyet serilerine devam etmeleridir...Son olarak son sözüm de MUSA'ya:Musa kardeş B.UYGUN'u çok sevebilirsin ama artık o yok ;G.Antep maçında attığın golden sonra yaptığın asker selamını çok gereksiz buldum..Çünkü B.UYGUN artık yok;bu takımın hocası da M.ERTUĞRAL....B.UYGUN'u o kadar seviyordun da niye onun zamanında son maçlarda sahada geziyordun;Hoca artık yok;ama hocanın arkasından artistik yapıp SENİN TİMSAH GÖZYAŞLARI DÖKMENİN de bir anlamsız buluyorum..Yaptığın o asker selamını yeni hocaya karşı yapılan bir saygısızlık olarak nitelendiriyorum..Sivasspor artık kendi yolunu çizmeli...

eyüp kardes bence yanlis düsünuyorsun bizler taraftar olarak henüz unutmadik B.uygun kardesimiz fotbolcu olarak unutmak kolaymi kac sene beraber calistilar bizler türk miletti olarak kolay unutamiyoruz gecmisi belki bize özel bir durumdur avrupalilar hemen unutur eski hocalarini bence musanin yaptigi cok yerinde bir selam tbrkler musa

subasi29
30.10.2009, 22:25
Sana Hayirli Olsun Bulent Uygun

elbeyliliyiz58
30.10.2009, 22:55
B. Uygun 2003 yilinda Sivasspora ilk geldiginde Statda idim.Göztepeden Transfer edilmis idi ozamanlar Osman secilmis büyük emegi vardi hersey unutldu. Yapilanlar Uygunu önce sisirdik sonra indirdik Musa nin hareketini bende anlayamadim Yeni Hocamiza Basarilar:rolleyes:

efendigardaş
30.10.2009, 22:59
HAYIRLI OLSUN GİDENİN ARKASINDAN KÖTÜ KONUŞMAMAK LAZIM EMEĞİ GEÇEN HERKES BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR...***:)

elbeyliliyiz58
30.10.2009, 22:59
okadar öfkeye gerek yok... Bülent Uygun Sivas ta emegi var hemde cok isler basardi Heyecanli bir lig getirdi ne yazikki sonu kötü oldu Basarilar Bülent bey:-) sivasli seni hic unutamaz son derece saygili olur:rolleyes:

sivasli_tufan
30.10.2009, 23:01
hayirli ugurlu olsun umarim basarili olur

elbeyliliyiz58
30.10.2009, 23:07
Yeni konzept yeni plan Hayirli olsun sivas hep sana destek cakacak. sen bizi birakip gittin. bizleri hep hatirla ama Fatih Terim gibi olma ADIL OL..........

zaralı ulkucu
31.10.2009, 09:30
Sivasspor'la yollarını 2 hafta önce ayıran Bülent Uygun, Bursa Nilüferspor'la anlaştığı haberlerini Mynet Spor Servisi aracılığı ile cevap verdi.

Bursa'da Akman Sitesi'nde oturduğunu belirten genç çalıştırıcı, ''Nilüferspor'un Başkanı Nevzat Tuna ile komşuyuz. Bana, 'Teknik direktörümüzle yollarımızı ayırdık. Senin çevren geniştir. Bize bir hoca bulmamızda yardımcı olur musun' dedi. Kendisine, ''Teknik direktör konusuna karışmam ama hoca bulana kadar antrenmanlara gelirim. Çocuklara manevi destek olurum' yanıtını verdim. Dün de anrenmana çıktım. Futbolcularla görüştüm. Olayı anlatım. Böyle haberler çıktı. Nilüferspor'la anlaşmam söz konusu değil' dedi.

GÖKSEL CAN

ShabbatShalom
31.10.2009, 10:48
Bence giderse daha çıkamaz gün yüzüne iyi bir çıkış yaptı herkesin gözü ondayken sivası birden indir 3. lig seviyesinede inerse artık kimse bişeye takmaz trabzonspor u seçse daha iyi olur

58delikanli58
31.10.2009, 10:56
nilüferspora niye gitti anlayamadim???:confused::confu sed::confused:
turkcell süper ligde okadar takima gide bilirdi yada ingiltereye gidip kendini daha da cok gelistirebilirdi!!!! bülent hoca sana hayirli olsun

babapiton
31.10.2009, 10:57
Neden oraya gitti anlamadım ama hayırlı olsun

Shan58
31.10.2009, 11:42
Ah Bülent Uygun ah.
Giderayak hem Sivas'ı hem kendini, hemde Mehmet Yıldız'ı yaktın şimdide üçüncü lig takımlarınamı düştün.

YiĞiDo YiĞiDo
31.10.2009, 12:00
ne yapmaya çalışıyor acaba ne diyelim bizi ilgilendirmez
şişko bülent

izmirliyiğido35
31.10.2009, 12:03
KEYFİ BİLİR.....................

yiğido 07
31.10.2009, 12:49
BÜLENT HOCA SADECE YARDIM ETMEK İÇİN GİTMİŞ ANLAŞMA FALAN YOK ADAM DENİZLİNİN TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİ NİLÜFERSPORAMI GİDECEK

58_babacan_58
31.10.2009, 12:52
SADECE DANIŞMAN OLARAK GİTMİŞ......

Turan 59
31.10.2009, 13:14
Nilüferspor'a yazık olur.Desenize amatör kümeye düşerler.

sevda58
31.10.2009, 14:33
hayirli olsun her iki tarafada...................

yiğido 07
31.10.2009, 15:52
Sivasspor'la yollarını 2 hafta önce ayıran Bülent Uygun, Bursa Nilüferspor'la anlaştığı haberlerini Mynet Spor Servisi aracılığı ile cevap verdi.

Bursa'da Akman Sitesi'nde oturduğunu belirten genç çalıştırıcı, ''Nilüferspor'un Başkanı Nevzat Tuna ile komşuyuz. Bana, 'Teknik direktörümüzle yollarımızı ayırdık. Senin çevren geniştir. Bize bir hoca bulmamızda yardımcı olur musun' dedi. Kendisine, ''Teknik direktör konusuna karışmam ama hoca bulana kadar antrenmanlara gelirim. Çocuklara manevi destek olurum' yanıtını verdim. Dün de anrenmana çıktım. Futbolcularla görüştüm. Olayı anlatım. Böyle haberler çıktı. Nilüferspor'la anlaşmam söz konusu değil' dedi.

GÖKSEL CAN

ADAM GİTMEDİM DİYOR HALA YAZI YAZIYORSUNUZ BENCE YUKARIDAKİ YAZIYI BİR DAHA OKUYUN

ozbss07
31.10.2009, 16:39
yaff :mad: delimidir nedir yaww bu adam ne işin war mahalle takımlarında abi seni biz milli takımın başında görmek isterken gidip nilüferspor a gidiyosun yapma bülent hocam yaaa:mad: :mad:

Shan58
31.10.2009, 17:09
ADAM GİTMEDİM DİYOR HALA YAZI YAZIYORSUNUZ BENCE YUKARIDAKİ YAZIYI BİR DAHA OKUYUN

Ya kardeşim anladık tamam adam yanlış anlamışda sendeki bu Bülent Yalakalığı nedir onu anlayamadık.
Her forumda zırt diye çıkıp bülent Uygun'un avukatlığını yapıyorsun.

Bülent Uygun bu sene yaptığı fiyasko transferlerle hem kulübe hemde kendine zarar vermiştir.
Kendi kurduğu kadroya kendi bile güvenemediği için kendini kurtarmak uğruna takımı yarı yolda bırakarak kaçmıştır.

Bir teknik adam üzerine yönetim baskısı olmadığı müddetçe takımına ve kendine güveniyorsa gerekirse kovulana kadar görevinin başında kalır.

Yaptığı işe inanıyorsa kendi kariyerini ve itibarını düşünmez her şartta görevine devam eder.
Ama Bülent Uygun işler kötü gidince ve düzeltmeyeceğini anlayınca vede yaptığı işe kendinin bile inancı kalmayaınca sivas'ı yarı yolda bırakarak kendini kurtarma yolunu seçmiştir ve sen çıkmış bize bu adamı savunuyorsun.

Üstelik bülent Uygun kendi ameliyat olduğu doktora, iyimidir kötümüdür tecrübelimidir, değilmidir demeden Mehmet Yıldız'ıda emanet ederek çocuğun futbol hayatını bitirme noktasını getirmiştir.

Artık bize Bülent Uygun savunmayın.
adam gitti artık bizimle işi bitti bizimde onunla işimiz bitti.
Bundan sonra nereye giderse gitsin bizi ilgilendirmez.
İster yardım etsin isterse anlaşıp teknik direktörlüğünü yapsın.
Bizimle artık bir bağı yok önemli olanda o zaten.

ready
31.10.2009, 18:48
artık bülent uygun gitti halen birileri bülent uygun yalakalıgı devam ediyor o zaman bülent uygun Nilüferspor'da sevenler laf ettirmeyenler peşine koşsun yeter artık

altuntas58
31.10.2009, 21:10
Bazı arkadaşlarımız bülent uyguna gösterilen saygı ve sevgiyi yalakalık olarak değerlendirmesi çok üzücü önce kendinize sonra bulunduğunuz 50 bin kişlik bir sivasspor.comdaki arkadaşlara saygılı olmalısınız kim kimi severse hürdür sizdenmi izin alacak eğer rahatsız olan varsa bu konuya yorum yapmaz olur biter siz kim oluyorsunuzda insanlara yalaka deme cesaretini kendinizde buluyorsunuz futboldan azıcık anlasaydınız bülent uygunun Sivassporumuza yaptığı hizmetleri emekleri bir cırpıda silip atmazdınız sivassporumuzu türk futbol tarihine altın harflerle yadıran bir spor adamına bu nefretiniz nerden kaynaklanıyor belli sizin gibi düşünenler sivassporumuzu günü birlik sevenlerdir bülent uygunu sevmeyebilirsiniz ama bırakında sevenler sevsin sizi hiç alakadar etmez sizleri saygılı olmaya davet ediyorum hoşgörüyü elden bırakmayalım kendinize söylenmesini istemediğiniz kelimeleri başklaları için kullanmayınız aksi taktirde karşı cevap çok ağır olur

Shan58
31.10.2009, 23:51
Bazı arkadaşlarımız bülent uyguna gösterilen saygı ve sevgiyi yalakalık olarak değerlendirmesi çok üzücü

Saygı gösterenlere itirazımız yok.
Bizim tepkimiz iki de bir Bülent Uygun'u haklı göstermek için çabalayanlara, onun adına konuşanlara ve yaptığı yanlışı bile körü körüne savunanlara.

Yaptıklarına kimsenin itirazı yok ama bugün bülent Uygun'un başarıları hiçbir yerde konuşulmuyor ve gündeme gelmiyor.
Bu çok üzücü bir durum ama bunu yaratanda Bülent Uygun'un ta kendisi kendini o kadar çok ön plana çıkardıki bütün başarıları gölgede ve geri planda kaldı.

Bir spor sitesinde Bülent Uygun yaz ve yorumlara bak, şöyle başarılı böyle başarılımı diyecekler yoksa çok konuşuyor, sağo sola laf atıyor antipatik birimi diyecekler.
Başarı sadece bülent Uygun'un değil yönetim ve futbolcularında emeği vardı.

Savunmamızı istediğiniz bülent uygun sağda solda demeçlerine devam ederek
Başrısızlığını ve fiyasko transferlerini kendine mal etmemek için başkana ve yönetimle ilgili imalarda bile bulunmaktan çekinmeyen birisi.
Yakın zamanda verdiği demeçlerde yönetimi bile zan altında bırakmaya çalışan Bülent Uygun başka bir kulübe gidipte Sivas'a laf atmaya başlayınca bakalım yine aynı saygı ve sevgi'den söz edebilecekmisiniz yoksa ilk eleştiren sizmi olacaksınız göreceğiz.

subasi29
01.11.2009, 00:13
Kendi Bilir Vezirde Olmak Varken Niye Rezil Olsun Vardir Bir Bildigi

ready
01.11.2009, 10:05
Bazı arkadaşlarımız bülent uyguna gösterilen saygı ve sevgiyi yalakalık olarak değerlendirmesi çok üzücü önce kendinize sonra bulunduğunuz 50 bin kişlik bir sivasspor.comdaki arkadaşlara saygılı olmalısınız kim kimi severse hürdür sizdenmi izin alacak eğer rahatsız olan varsa bu konuya yorum yapmaz olur biter siz kim oluyorsunuzda insanlara yalaka deme cesaretini kendinizde buluyorsunuz futboldan azıcık anlasaydınız bülent uygunun Sivassporumuza yaptığı hizmetleri emekleri bir cırpıda silip atmazdınız sivassporumuzu türk futbol tarihine altın harflerle yadıran bir spor adamına bu nefretiniz nerden kaynaklanıyor belli sizin gibi düşünenler sivassporumuzu günü birlik sevenlerdir bülent uygunu sevmeyebilirsiniz ama bırakında sevenler sevsin sizi hiç alakadar etmez sizleri saygılı olmaya davet ediyorum hoşgörüyü elden bırakmayalım kendinize söylenmesini istemediğiniz kelimeleri başklaları için kullanmayınız aksi taktirde karşı cevap çok ağır olur

zamanında emekleri olmuştur eyvellah saygımız sonsuz yalnız gel görki başarılarından çok takımın iskeletini bozdugunu futboluyla degil de başarısızlıklarını başka yerlerde araması daha çok konuşulur oldu eger orta da bir başarı varsa bu yalnız bülent hocanın degil bütün takımın başarısıdır bülent hoca gitti insanlar artık onun başarısından çok verdigi beyanatları sergiledigi tavırları konuşmaya devam ediyor

07reis58
01.11.2009, 10:10
arkadaşlar haber yalanmış doğru olan tekşey sadece komşu olmaları...

winner58
01.11.2009, 12:56
bizlerden uzak olda nere ne olursa ol şu bülent sevdalılarınada birşey demiyorum gözünü açın gözünüüü

Akademik58
01.11.2009, 21:06
sivassporu dağıttı gitti şimdi seviniyordur

eyuphulagu
01.11.2009, 21:22

Altıntaş Hocam benim bu zaman kadar yazdığım mesajların hemen hemen hepsine bir bakın bakalım;hiç B. UYGUN'u acımazca eleştiren mesajımı gördünüz mü?Ben mesajımda kesinlikle B. UYGUN'a laf atmadım;atmam da..Ben sadece Musa'nın yaptığı hareketi eleştirdim;çünkü Musa B. Hoca takımın başındayken oynanan ve neredeyse tüm maçlarda oynadı ve takımın en kötülerinden birisiydi..Eğer Musa ve diğer oyuncular B. Hoca zamanında geçen yıl ki gibi oynasaydı Sivasspor en azından da daha fazla puan alır ve B. UYGUN'da istifa etmek zorunda kalmaz ve takımın başında kalırdı;artı Eğer takımdaki oyuncular B.uygun'u bu kadar seviyorlarsa niye Abdurrahman,Sedat ve Hayrettin hariç diğre oyumcular;özellikle de musa hocayı niye yolcu etmeye gitmemiş...Madalyonun diğer yüzü de bu...B. UYGUN'un yaptıklarını kimse inkar edmez..Ama bu yıl takımın geldiği durumda ortada..İnsanlar gelip geçecektir ama SİVASSPOR SONSUZA KADAR KALACAKTIR...HERŞEY SİVAS İÇİN...