Orijinalini görmek için tıklayınız : KATALONYA MİLLİ TAKIMI :)


SenSetik
11.11.2009, 10:21
Ayrılıkçı Katalanları 'İspanya içinde bir ulus' ilan eden statü dün Katalonya'da düzenlenen bir referandumla kabul edildi. Sandıktan yüzde 74 oranında 'daha fazla özerkliğe evet' oyu çıktı.
İspanya'nın ayrılıkçı özerk bölgesi Katalonya'da, özerk yönetimin yetkilerini artırarak Katalanları "İspanya içinde bir ulus" ilan eden yeni statü, dün bölgede düzenlenen bir referandumla kabul edildi.

Barcelona'nın eski teknik direktörü Hollandalı Johan Cruyff, Katalan Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü oldu

1988-1996 yıllar arasında Barcelona'da teknik direktör olarak görev yaptıktan sonra başka hiçbir takımı çalıştırmayan Cruyff, 13 yıl aradan sonra tekrardan sahalara dönmeyi kabul etti. İspanya'nın özerk yönetimlerinden olan ve Katalan milliyetçiliğinin görüldüğü Katalonya'daki futbol federasyonu (FCF), hiçbir resmi nitelik taşımadan Katalan olan futboculardan oluşturulan milli takım ile başka ülkelerin milli takımları veya İspanya'daki diğer ayrılıkçı bölgelerden Bask ile maçlar organize ediyor.

Bu durumda İspanya ikie bölünmüş durumda.
Şimdi oluşan bu aykırı durumda Katalan oldukları bilinen Xavi İniesta Puyol Fabregas gibi İspanya Milli Takımının en önemli isimleri Katalan takımında mı oynuyacak?Çok karışık bir durum ortaya çıktı şu durumda....

izmirliyigido
11.11.2009, 10:31
Bu durum da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Takımı da uluslarası maçlara katılmaya hak kazanır. Ama tabi başka sakıncaları da olacak. Anladınız siz onu !....
AYK

balmandol
11.11.2009, 11:48
TÜRKİYE'DE DE KÜRDİSTAN MİLLİ TAKIMI KURULURSA BU GİDİŞLE HİÇ ŞAŞIRMAYIN ARKADAŞLAR...!!!!!!
ADAMLARA BAKSANIZA KAHRAMAN OLDULAR.YAKINDA MİİLİ TAKIMLARINIDA KURARLAR..

subasi29
11.11.2009, 12:01
al sana averaj ulkesi daha ne farkı olacak k.rica.luksemburgdan dıger oyuncuların gıdecegini sanmıyorum

subasi29
11.11.2009, 19:40
oyuncular bir baska uklede oynamis oluyor o zaman kendi ulkelerinin milli formasini giyemezler