Orijinalini görmek için tıklayınız : Öyle Bir Takıma Transfer Oldu ki

yorumyapıyombenya
15.04.2010, 18:37
Türkiye'de bugüne kadar Galatasaray, Fenerbahçe ve Ankaragücü gibi önemli takımların formalarını giyen, Ceyhun, çalkantılı futbol kariyerine bir yenisini daha ekledi ve bu kez İsveç 2'nci Lig takımlarından Assyriska'ya transfer oldu.

Assyrika'nın en önemli özelliği İsveç'te yaşayan Süryaniler tarafından desteklenmesi. Ayrıca Osmanlı döneminde Ermeniler ve kendilerine soykırım yapıldığını öne süren takım konuyla ilgili eylemlerde bulunuyor.
Örneğin Ceyhun'un yeni takımı her yıl 24 Nisan'da Stockholm'ün merkezindeki Sergel Meydanı'nda düzenlenen Soykırım iddiasıyla protesto ve anma gösterilerine katılıyor. Bu tarih eğer maç günlerine yakın olursa, futbolcular siyah bantlarla sahaya çıkıyorlar.

Assyriska'nın Ceyhun Eriş'le 1 yıllık sözleşme imzaladığı duyuruldu.

HERŞEY VAR BAŞARI YOK

Ceyhun'un yeni takımı Assyrika'yı bazı meraklı sporseverler aynen şöyle tanıtıyorlar;

Öyle bir futbol takımı hayal edin ki, dünya üzerinde 82 farklı ülkede, 4 milyonun üzerinde taraftarı olsun. Onlar kazandığında, Mardin'de bir kilisenin papazından, Irak'ta bir askere, Suriye'de ki bir çocuktan, dünyanın herhangi bir yerindeki en alakasız bir insana kadar, milyonların yüzü gülsün. Ve yine hayal edin ki bu takım, yok denecek kadar az başarıya sahip bir İsveç 2. lig takımı olsun. Oldu olacak kurucuları, futbolcuları ve taraftarlarının bir bölümü de hiç yabancı olmadığımız, bizden birileri olsun... İsveç'te yanan Mezopotamya ateşi... Biz bunları hayal ededuralım, birileri yaklaşık 35 yıl kadar önce gerçekleştirmiş bile. Buz hokeyinin popülaritesinden dolayı futbolun üvey evlat olarak görüldüğü bir ülkede, her zaman dolu tribünlere oynayan bir takımdan, Assyriska'dan bahsediyorum. Bazılarınız, İsveç'te yanan, bu Mezopotamya ateşine, daha önce şahit olmuş olabilir fakat daha fazla futbolseverin, Assyriska'dan...

ahmet_200655305
15.04.2010, 20:13
başarılar demekten başka birşey diyemiyorum..

yigido yakup
15.04.2010, 20:52
nereye transfer olursa olsun bizene.hayirli olsun demekte baska caremiz yok.

Ezgi
15.04.2010, 21:26
ceyhun bir futbolcu ve mesleginin gerektirdigi gibi hangi takimin formasini giyecekse giyer.tamamen politik bir bakis acisiyla ele alinmis bir mevzudur.konunun ardinda baska sebepler aramayalim..

effenberg
16.04.2010, 15:00
Bunlarin tüm amaclari yurt disin da oynayip Askerlikten kacmaktir........Gercekten Futbol oynamak icin transfer olmus olsa basarilar dilenir ama amaclari degisik.

şarkışla 58
16.04.2010, 15:18
Nereden çıktı şimdi bu Ceyhun Eriş bizi neden ilgilendiriyor.

cılgınsivas58
16.04.2010, 16:01
ceyhun denizliye gitmemişmiydi ara transferde yoksa ben yanlışmı hatırlıyom:confused:

Alişan
16.04.2010, 16:29
Türkiye'de bugüne kadar Galatasaray, Fenerbahçe ve Ankaragücü gibi önemli takımların formalarını giyen, Ceyhun, çalkantılı futbol kariyerine bir yenisini daha ekledi ve bu kez İsveç 2'nci Lig takımlarından Assyriska'ya transfer oldu.

Assyrika'nın en önemli özelliği İsveç'te yaşayan Süryaniler tarafından desteklenmesi. Ayrıca Osmanlı döneminde Ermeniler ve kendilerine soykırım yapıldığını öne süren takım konuyla ilgili eylemlerde bulunuyor.
Örneğin Ceyhun'un yeni takımı her yıl 24 Nisan'da Stockholm'ün merkezindeki Sergel Meydanı'nda düzenlenen Soykırım iddiasıyla protesto ve anma gösterilerine katılıyor. Bu tarih eğer maç günlerine yakın olursa, futbolcular siyah bantlarla sahaya çıkıyorlar.

Assyriska'nın Ceyhun Eriş'le 1 yıllık sözleşme imzaladığı duyuruldu.

HERŞEY VAR BAŞARI YOK

Ceyhun'un yeni takımı Assyrika'yı bazı meraklı sporseverler aynen şöyle tanıtıyorlar;

Öyle bir futbol takımı hayal edin ki, dünya üzerinde 82 farklı ülkede, 4 milyonun üzerinde taraftarı olsun. Onlar kazandığında, Mardin'de bir kilisenin papazından, Irak'ta bir askere, Suriye'de ki bir çocuktan, dünyanın herhangi bir yerindeki en alakasız bir insana kadar, milyonların yüzü gülsün. Ve yine hayal edin ki bu takım, yok denecek kadar az başarıya sahip bir İsveç 2. lig takımı olsun. Oldu olacak kurucuları, futbolcuları ve taraftarlarının bir bölümü de hiç yabancı olmadığımız, bizden birileri olsun... İsveç'te yanan Mezopotamya ateşi... Biz bunları hayal ededuralım, birileri yaklaşık 35 yıl kadar önce gerçekleştirmiş bile. Buz hokeyinin popülaritesinden dolayı futbolun üvey evlat olarak görüldüğü bir ülkede, her zaman dolu tribünlere oynayan bir takımdan, Assyriska'dan bahsediyorum. Bazılarınız, İsveç'te yanan, bu Mezopotamya ateşine, daha önce şahit olmuş olabilir fakat daha fazla futbolseverin, Assyriska'dan...

Bizi çok ilgilendirmiyor ama yinede öyle bir takımda bir türk futbolcunun olmasını istemezdim adamlar türkiyeyi sevmiyorlar ama ceyhunu niye aldılar hiç anlamıyorum yoksa bir siyaset peşinde olabilirler ceyhun aman aman bir futbolcu değil yinede ceyhuna sözümüz allah mesut bahtiyar etsin bir yastıkta kocasınlar diyelim.

subasi29
16.04.2010, 17:47
kendi gibi cirkef bir yere gitmis harika

Shan58
16.04.2010, 21:07
Darısı Yasin Çakmak'ın başına diyorum.
Yasin'i başımıza bela edenlerin sonu diliyorum Ceyhun Gibi olur.

okyay58
16.04.2010, 21:17
Yasin 'i Muz Cumhuriyeti 3. liginde bile oynatmazlar...

MaXiMuM
16.04.2010, 22:42
Çok ta önemliydi yani. bizimle veya bir başkasıyla ilgisini anlayamadım. bize ne yaaa. konu bulmakta zorlukmu çekiyorsunuz yoksa :)