Orijinalini görmek için tıklayınız : SPOR FIKRALARI

Sayfa : [1] 2

AyhanBayrak
08.02.2005, 18:27
1 - Cennet-Cehennem Ligi

Bir devrin tüm en klas futbolculari cennette toplanmislar. Cennetin bas melegi
de futbola çok merakliymis. Seytani çagirtmis ve :
-Cennetle cehennem arasinda bir maç düzenleyelim ne dersin?
-Bosuna oynamayalim, biz kazaniriz, demis seytan.
-Olur mu en iyi futbolcular bizde. Ne kadar da kötü futbolcu varsa sizde.
Seytan seytanca gülümsemis ve :
-Ama bütün hakemler de bizde.

AyhanBayrak
08.02.2005, 18:31
-Bos Koltuk :lol:

Milli maç, stadyumdaki tüm yerler satilmis, sadece bir koltuk bos. Son anda
adam gelmis. Yanindakine :
- Biliyor musunuz bilet, karim için almistim. Iki gün önce aniden öldü...
- Bileti arkadasiniza ya da bir akrabaniza verseydiniz bari.
- :lol: Hepsi cenazede. Bari bilet yanmasin ben geliyim dedim. :lol:

Kaya_kale
08.02.2005, 18:36
Son Sivasspor-erciyes maci neden seyircisiz oynandi biliyormusunuz? Kayserililer demiski: milletin gozunun onunde olmasin utaniriz demisler. Hi Hi hi hi :D :D :D

AyhanBayrak
08.02.2005, 18:41
Fıkra : Berber dükkanı

Bakanliklar Caddesinde mutevazi bir berber dukkani...
Mutevazi ama unlu bir berber dukkani...
Fikret usta yillardir musterilerini ayni mekanda tras etmekte..

Gunun birinde kapi acilir... Iceri giren musteri Aziz YILDIRIM dir...
-Acelem var...! der... Saclarimi soyle bir duzeltir, sakal trasimi yeniler misin ?
Onemli bir randevum var , gec kaldim...

Fikret usta meslegine ozgu maharetini sergiler, bir cirpida sac-sakal trasini bitiriverir...

- Eline saglik usta...Borcum ne kadar? ?? diye sorar gayet memnun bir bicimde Aziz YILDIRIM...

- Aaaa, olur mu? Siz koskoca Fenerbahce baskanisiniz... Sizden para almam soz konusu olamaz...
Dukkanimi sereflendirmeniz yeter bana...
Kesinlikle almam...

Israr falan....nafile.....

Tekrar tekrar tesekkur eder, dukkandan ayrilir Aziz YILDIRIM...!

Fikret usta ertesi sabah dukkanini acmaya geldiginde, kepengin hemen onunde koca bir paket ve pakede
ilistirilmis bir zarf bulur....

Pakette 15 adet sari-lacivert forma, zarfta ise 15 adet 100 Dolarlik bankonot vardir...

Mutlu mutlu kafasini iki yana sallar Fikret usta,ne geregi vardi....

Aradan bir kac gun gecmistir, dukkaninin kapisi acilir... Iceri giren musteri Suleyman SEBA dir...
- Seyyy..der...Acelem var...!
Saclarimi soyle bir duzeltir, sakal trasimi yeniler misin ?
Biyiklarima dokunma ama.. Onemli bir randevum var , gec kaldim...??

Fikret usta meslegine ozgu maharetini sergiler, bir cirpida sac-sakal trasini bitiriverir...

- Eline saglik usta...Borcum ne kadar? diye sorar gayet memnun bir bicimde Suleyman SEBA...

- Aaaa, olur mu? Siz BESIKTASlilarin onursal baskanisiniz...Turk sporuna hizmet etmis cok degerli bir
insansiniz..Sizden para almam soz konusu olamaz... Dukkanimi sereflendirmeniz yeter bana...
Kesinlikle almam..

Tekrar tekrar tesekkur eder, dukkandan ayrilir Suleyman SEBA.... !

Fikret usta ertesi sabah dukkanini acmaya geldiginde, kepengin hemen onunde kucuk bir paket ve pakede

Pakette 15 adet BJK rozeti, zarfta ise 15 adet 1? er milyonluk Turk Lirasindan toplam 15 Milyon TL
vardir...

Mutlu mutlu kafasini iki yana sallar Fikret usta. Ne geregi vardi....Hem de emekli maasindan...!!!

..........

Tesaduf bu ya....aradan bir kac gun daha gecmistir,dukkanin kapisi aralanir... Iceri giren musteri Faruk
SUREN dir...

-Cok acelem var...! der... Bir yandan da telasli telasli saatine bakmaktadir...
Onemli bir randevum var , gec kaldim..

Fikret usta hemen ise koyulur, meslegine ozgu maharetini sergiler, bir cirpida sac-sakal trasini
bitiriverir...

- Bravo sana usta...Dedikleri kadar hizliymissin...Borcum ne kadar? diye sorar gayet memnun bir bicimde
Faruk SUREN ..

- Aaaa, olur mu? Siz koskoca UEFA sampiyonu Galatasaray'in baskanisiniz... Sizden para almam soz
konusu olamaz...
Dukkanimi sereflendirmeniz yeter bana...Kesinlikle almam....

Peki usta...Nasil istersen der...aceleyle berber dukkanindan ayrilir Faruk SUREN....

Fikret usta ertesi sabah dukkanini acmaya geldiginde, kepengin hemen onunde 15 adet Galatasaray yoneticisi
sira beklemektedir....
:lol:

Fatih-58
08.02.2005, 18:44
Temel ile Dursun maç sahasının önünde köfte satarken Temel bilet bulur. Dursun'a şöyle der. -Ula Dursun bu bileti al maçı öğren de gel der.

Dursun gider ve maçı öğrenip gelir durumu Temel'e anlatır:

-Direk dikiyler ortaya bir kabak koyiyler. 21 avanak peşine koşiyler. 2 direğin arasına girince gool diye bağıriyler bir de utanmadan kısa don giyiyler.

Fatih-58
08.02.2005, 18:46
Futbol maçinda seyirciler yanlis kararlar veren orta hakeme bagirmaktadirlar:
- **** hakem, **** hakem!!!!
Bu çirkin tezahurat üzerine orta hakem, yan hakemlerden birinin yanina kosar ve siddetle çikisir:
- Iliskimizden kimlere bahsettin?

Fatih-58
08.02.2005, 18:48
Temel olimpiyat oyunları 100 metre finalinde doping yapmış.Anlaşılmasın diye sonuncu olmuş.

Fatih-58
08.02.2005, 18:49
Futbol maçı başlamadan önce iki takımdan birinin kaptanı, hakemi bir köşeye çekip :

-Hocam, der.Sen bizim takımın durumunu bilmezsin...

-Bu maçı bize kaybettirecek olursan, bizimkiler seni ne yapar bilirmisin?

-Ne yaparlar?

-Seni parça parça ederler...

Hakem cevap verdi : -Anlaşıldı, siz bu oyunda berabere kalacaksınız...

-Neden?

-Öteki, takımın kaptanı da bana aynı sözleri söyledi de ondan!..

türkçerap_yakup
08.02.2005, 18:50
süpersin abi ya.!!muhahahahhhahah...çok güldüm valla...bunu herkese anlatıcam....

kerem
08.02.2005, 19:21
Zidane Ve Fener

Bir gün Real Madrid, Fenerbahçe'yle maç yapmak için Istanbul'a gelecekmiş. Binmişler uçağa, Real Madrid'li oyuncular çok üzgün. Zidane kaptan olarak sormuş tabi
- Ne o çocuklar yüzünüzden düşen bin parça?
Raul demiş ki:
- Ya abi fenerle oynamayı hiç istemiyoz.
Stata gelmişler. Hala millet surat yapıyor. Zidane arkadaşlarina;
- Siz gidin İstanbul'u gezin, ben Fenerbahçe'yle tek basima maç yaparım. demiş.
Bunu duyan arkadaşlari sevinçten havalara uçmuşlar. Hemen dalmışlar İstanbul gecelerine. Maç başlamış. Devre arası Real Madrid'li futbolcular stata gelmişler ve skorboarda bakmislar Real Madrid 1:0 önde. Demişler bi Laila yapalım gelelim bari. Maçın sonunda geri gelmişler. Bi bakmışlar skor 1:1. Gitmişler soyunma odasına Zidane'yi kutlamaya, ancak Zidane almış başını iki elinin arasına ağlıyor.
- Niye ağlıyorsun, sen bütün takıma karşı tek başına oynadın ve maç berabere bitti. Bu mükemmel bi şey.
Zidane cevap vermiş;
- Eğer maçın 60. dakikasında kırmızı kart görmeseydim, farka gidecektim. Ben ona üzülüyorum.

kerem
08.02.2005, 19:28
Fatih Terim

98 dünyakupasını FRANSA milli takımının kanzandığını gören Fatih Terim hemen ilk uçakla fransaya fransanın hocasından taktik almaya gider.Fatih hoca,fransanın hocasına

"ya hocam sız nasıl şampiyon oldunuz özel bir yöntem mi kullanıyosunuz" der. Bunun üzerine fransa milli takımını hocası

"Yo hayır.Ben sadece futbolcularıma zeka testi uyguluyorum.Bakın" der ve Fransa milli takımında forma giyen Zidane ı yanına çağırır ve şöyle der "Zidane senin ananın babanın çocuğu ama kardeşin değil, kim bu?" der.

Zidane da "Benim, hocam"der.

Fatih Terim de aynı şeyi kendi futbolcularında uygalaya karar verir ve Istanbula geri dönüp Hakan Şükürü yanına çağırır ve

"Hakan senin ananın babanın oğlu ama kardeşin değil,kim bu?" der, Hakan da

"Hihi bi dakka hocam gidip bi Hagi ye sorayım hihi" der. Hagi ye gidip

"Hagi senin ananın babanın oğlu ama kardeşin deil,Kim bu?" der Hagi de

"benim tabiki" der. Bunun üzerine Hakan şükür Fatih hocaya döner ve "Hagiymiş hocam" der..

Fatih terimde"Saçmalama oglum ne hagi si.. Zidane" der..

kerem
08.02.2005, 19:30
Fanatik Spikerler

FENERLİ SPİKER: Sayın seyirciLer, şimdi de Avrupa'da MiLan'a reziL
oLan G.Saray çıkıyor sahaya... Ve işte şampiyon Fener...

CİMBOMLU SPİKER: SevgiLi CimbomLuLar, F.Bahçe sahaya çıkıyor,
kadroLara bakıyorum, Rüştü'den başkasını tanımıyorum...

FENERLİ SPİKER: İnşaLLah bu ucube stadın skorbordu çaLışıyordur, şu
yanımdakı ******* goL tabeLasında görsün FenerLi futboLcuLarı...

CİMBOMLU SPİKER: F.BahçeLi futboLcuLarın eLinde bir pankart var. Tam
beLLi oLmuyor ama 'Bize acı AsLan kardeş' yazıyor gaLiba...

FENERLİ SPİKER: Maç başLadı ve Fener oynuyor, G.Saray seyrediyor.
Keşke bizim çocuğun TasoLarını G.SarayLı futboLcuLara getirseydim de
boş kaLmasaLardı...

CİMBOMLU SPİKER: Biri şu yanımdaki futboL cahiLine maçın
başLamadığını söyLesin. Fener ısınıyor, G.Saray soyunma odasında çay
içiyor.

FENERLİ SPİKER: Maçtan sonra da soğuk su içersiniz. BizimkiLer
sahiden çaLışıyormuş, bir de 'idman yapmıyorLar' derLer...

CİMBOMLU SPİKER: ...Ve maç başLıyor, haydi G.Saray... Göster şu
ecnebi, artı bir Fenerbahçe'ye...

FENERLİ SPİKER: Haydi Fenerbahçe. Yine dağıt Cimbom'u, yerLere ser,
mesaj geç, motive et...

CİMBOMLU SPİKER: Pozisyonda hiçbir müdahaLe yok, hakeme
bakıyoruz... 'yuh' oLsun, gereksiz kart...

FENERLİ SPİKER: İLk dakikaLarda atarız. BaLiç gidiyor, kazma BüLent
indiriyor, 'oha' diyorum sadece...

CİMBOMLU SPİKER: Maçın sonLarına yakLaşıyoruz, henüz Kerem'i
göremedik. Sanırım bizim teLevizyon sahanın Rüştü kısmının yayın
hakkını satın aLmış...

AyhanBayrak
09.02.2005, 16:39
Hagi basarilar ile dolu bir yasamin ardindan gunahlari icin cehennemde cezasini cektikten sonra cennete gitmis.Cennette Tanri Hagi'ye etrafi gezdirmis ve sonunda kucuk, sirin bahcesinde soluk renkte bir Galatasaray bayragi olan bir eve gelmisler.Tanri Hagi'ye;
-"Bu ev senin, degerini bil. Burada oyle herkese ev vermeyiz" demiþ.Hagi evin merdivenlerinden ikinci kata cikarken biraz ileride devasa bir bahcenin ortasinda,altinlarla suslenmis mermerli bir yolu olan, cok satafatli, koskoca bir saray gormus. Saraydaki balkonlarda ve bahcenin her yerinde de sari lacivert bayraklar ve Fenerbahçe armalari varmis.Hagi Tanri'ya:
-"Ben de cok basarili bir sporcu idim.Galatasarayda kac sampiyonluk yasadim sakat sakat oynadim fedakarlik yaptim,hep basariliydim,milli takiminda vazgecilmeziydim, demis. Neden benim evim Rustu'nunku gibi degil?" demis.Tanri da gulmus ve cevap vermis
:D -"O ev Rustu'nun degil, Rustu hala yasiyor.O ev benim"

AyhanBayrak
10.02.2005, 20:21
:lol: 6-0 :lol:

6-0 biten galatasaray fenerbahçe maçından sonra gs li arif tanınmamak için yaşlı bir adam kılığına girer ve bır cafe ye gider. Cafe de yanına yaşlı bır bayan yanaşır ve : -"naber Arif" der. :lol:

Bunun uzerıne arif delirir nasıl tanıdı bu kadın beni diye düşünüp durur. Ertesi gün yine aynı cafede aynı kadın yanaşır arifin yanına yine -"naber arif" der.

3.gün arif cok değişik bır kılıkta gider cafeye ve yine aynı kadın yanaşır ve yine -"naber arif" der. Arif dayanamayıp sorar nerden tanıyosun beni diye.
Yaşlı teyze : -"olum ben bülent len" der. :lol:

puar
19.02.2005, 16:11
1 - Cennet-Cehennem Ligi

harika :D

puar
19.02.2005, 16:13
Temel olimpiyat oyunları 100 metre finalinde doping yapmış.Anlaşılmasın diye sonuncu olmuş.

:))) ta ne zeki milletiz yaw...al işe temell

ForzaSivas
19.02.2005, 17:30
Bir gün kahvenin kapası sert bir tekmeyle açılır. İçeri iri yarı çam yarması gibi biri girer ve haykırır :

"Bütün Fenerliler i..nedir!"
Kimseden ses çıkmaz. Adam yine bağırır :
"duymadınızmı lan! tüm fenerliler i...nedir!"

Derken en arkalardan ufak tefek bi adam kalkar ve
"ya bilader der niye bize böyle hakaret ediyorsun bizde insanız bu kadar ağır hakaret etmene ne gerek var "der.

Çam yarması "ne o lan sen fenerlimisin"diye sorar.
Adam "hayır i..neyim"der. :)

ForzaSivas
19.02.2005, 17:33
FenerLi nin biri bir adada tek başına dolaşırken bir Lamba buluyor Lambayı büyün bir şevkle siliyor Lambadan cin çıkıyor ve diyorki
diLe benden ne diLersen .
FenerLi Ada da yaLnız oLdu için bu adadan kadıköye kadar bir köprü yap bende stada gidiyim diyor .
cin bu imkansız mümkün değil diyor başka bir dilekdile diyor cin
FenerLi o zaman Feneri şampiyon yap diyor
cinde köprü kaç şeritli olsun diyor

ForzaSivas
19.02.2005, 17:34
Hakim sanığa sorar:
Uluslararası kaçakçılıkla suçlanıyorsunuz, ne diyeceksin bakalım.
Sanık sakin bir ifadeyle cevap verir:
"Tamamen iftira efendim. Biz fenerliyiz. Uluslararası ne işimiz olabilir ki bizim"

yeniceri_emre
19.02.2005, 18:39
Derbi maçından bir gün önce, iki taraftar konuşurlarken, biri sorar:
- Yarın maça geliyor musun?
- Hayır gelmiyorum, karım izin vermiyor.
Diğeri: - Bak, bu işin kolayı var. Maçtan iki saat önce karımı kucaklıyorum, yatak odasına götürüyorum. Üzerindeki parçalarcasına çıkarıyorum, deliler gibi sevişiyoruz. O mutlu bir şekilde yatarken, ben de kaçıp koşa koşa maça geliyorum. Sen de bu yolu dene. Önceleri benim karım da izin vermiyordu.

- Olur.
Maçtan sonraki gün iki arkadaş yine buluşurlar: - Dünkü maçta yoktun? Yoksa dediklerimi yapmadın mı?

- Yaptım, ama bak anlatayım. Maçtan iki saat önce, dediğin gibi karımı kucaklayıp yatak odasına götürdüm. Önce giysilerini parçalarcasına çıkardım, sonra yatağa fırlattım. Tam pantolonumun düğmelerini açarken, "Yahu boşver, bizim takım bu sezon bunca zahmete değecek kadar güzel oynamıyor zaten." deyip vazgeçtim.

yeniceri_emre
19.02.2005, 18:41
Temel ile Dursun maç sahasının önünde köfte satarken Temel bilet bulur. Dursun'a şöyle der. -Ula Dursun bu bileti al maçı öğren de gel der.

Dursun gider ve maçı öğrenip gelir durumu Temel'e anlatır:

-Direk dikiyler ortaya bir kabak koyiyler. 21 avanak peşine koşiyler. 2 direğin arasına girince gool diye bağıriyler bir de utanmadan kısa don giyiyler.

GuNaY
25.02.2005, 13:12
Hagi basarilar ile dolu bir yasamin ardindan gunahlari icin cehennemde cezasini cektikten sonra cennete gitmis.Cennette Tanri Hagi'ye etrafi gezdirmis ve sonunda kucuk, sirin bahcesinde soluk renkte bir Galatasaray bayragi olan bir eve gelmisler.Tanri Hagi'ye;
-"Bu ev senin, degerini bil. Burada oyle herkese ev vermeyiz" demiþ.Hagi evin merdivenlerinden ikinci kata cikarken biraz ileride devasa bir bahcenin ortasinda,altinlarla suslenmis mermerli bir yolu olan, cok satafatli, koskoca bir saray gormus. Saraydaki balkonlarda ve bahcenin her yerinde de sari lacivert bayraklar ve Fenerbahçe armalari varmis.Hagi Tanri'ya:
-"Ben de cok basarili bir sporcu idim.Galatasarayda kac sampiyonluk yasadim sakat sakat oynadim fedakarlik yaptim,hep basariliydim,milli takiminda vazgecilmeziydim, demis. Neden benim evim Rustu'nunku gibi degil?" demis.Tanri da gulmus ve cevap vermis
:lol: sanki biraz agır olmus bu fıkra... :oops:

AyhanBayrak
25.02.2005, 18:29
POLIS

Adamın biri yüksek bir yere çıkmış,atlayacağım diye bağırarak etrafı
korkutuyor.Derhal polis olay yerine gidiyor ve adamı iknaya çalışıyor:
-Oğlum atlama!Bak kuşlar cıvıl cıvıl,doğa güzel,hem bugün Galatasaray’ ın maçı var,ne güzel yenicez Feneri.
Adam cevap verir:
-Ama ben Fenerliyim.
Polis bağırır:
-Atla lan aşağıya öyleyse...

AyhanBayrak
25.02.2005, 18:44
NEDEN FENERBAHCELI

Günün geçici modasına uymakta olan bir anaokulu öğretmeni sınıfa kendisinin Galatasaray’ li olduğunu öğünerek açıklamış ve büyük bir heyecanla çoğunluğu 4 yaşındaki çocuklara, aralarındaki galatasaray taraftarlarının ellerini kaldırmalarını söylemiş. Taraftar kelimesinin ne olduğunu bilemeyen, fakat çok sevdikleri öğretmenleri gibi olmak isteyen ufaklıklar zıpkın gibi kollarını kaldırmışlar hemen. Küçük bir kız hariç. Öğretmen Gülşah' a neden diğerlerinden farklı olmak istediğini sormuş.
''Ben galatasaray’ li değilim de ondan'', diye cevap vermiş Gülşah.
Öğretmen, biraz sinirli, ''Peki sen nesin o zaman?'' diye sormuş.
''fenerbahceliyim ben'', demiş küçük kız gururla. Öğretmen, biraz daha, sinirlenerek, Gülşah' a neden fenerbahce'yi tuttuğunu sormuş¸. ''Benim annem de fenerbahceli, babam da fenerbahceli diye cevap vermiş Gülşah yine gururla. Öğretmen artık epey kızmış, yanakları al al olmuş¸ ve dayanamayarak,
''Böyle saçma bir sebep olmaz, bir düşün bakalım, annenle baban birer geri zekalı olsalardı, sen ne olurdun?''
Küçük kız önce duraklar , sonra gülümseyerek cevap verir, ''Tabiki galatasarayli olurdum'

_zaraLI_
25.02.2005, 20:35
Hasta Cimbomlu gerçektende hasta olur ölüm dösegine düser. Her
zaman maçlara gittigi fanatik arkadaslari ziyaretine gelirler.Son defa
görelim derler.

" Allahin takdiri,elden birsey gelmez ama bir son istedigin varsa bari
onu yerine getirelim
" O zaman beni FB'ye üye yapin!
Herkes birbirine bakar:
"Yaav sen dogustan Galatasaray'lı degil misin? Ne yapiyorsun sen?
Hasta Galatasaray'lının birden yüzü güler:
"Ülen, bir CimBomlu ölecegine bir FB'li ölsün be!

puar
03.03.2005, 08:49
6.0 :D

6-0 biten galatasaray fenerbahçe maçından sonra gs li arif tanınmamak için yaşlı bir adam kılığına girer ve bır cafe ye gider. Cafe de yanına yaşlı bır bayan yanaşır ve : -"naber Arif" der.

Bunun uzerıne arif delirir nasıl tanıdı bu kadın beni diye düşünüp durur. Ertesi gün yine aynı cafede aynı kadın yanaşır arifin yanına yine -"naber arif" der.

3.gün arif cok değişik bır kılıkta gider cafeye ve yine aynı kadın yanaşır ve yine -"naber arif" der. Arif dayanamayıp sorar nerden tanıyosun beni diye.
Yaşlı teyze : -"olum ben bülent len" der.

puar
03.03.2005, 08:52
Hasta fenerli gerçektende hasta olur ölüm dösegine düser.
Her zaman maçlara gittigi fanatik arkadaslari ziyaretine gelirler.
Son defa görelim derler.
" Allahin takdiri,elden birsey gelmez ama bir son istedigin varsa bari onu yerine getirelim
" O zaman beni galatasaraya üye yapin!
Herkes birbirine bakar:
"Yaav sen doguştan fenerli degil misin? Ne yapiyorsun sen?
Hasta fenerlinin birden yüzü güler: ulen bu sene burada cok cektilerya ahirette direk cennete gideceklermiş "ya ondan benimde cok günahım var...

puar
08.03.2005, 08:18
bir gün sivasspor'a maç teklifi yapan galatasaray sivasspor'u istanbula çağırır. sivasspor istanbula gelir.

sivasspor'lu oyuncu hakkı-maça ben tek başıma çıkarım siz istanbulu gezin der. kabuk edilir. arkadaşları maçı radyodan dinler.

maç başlar ve sivaspor dk:10'da 1-0 öne geçer.dk:90 da galatasaray 1-1 yapar. hakkı ağlaya ağlaya gelir.

arkadaşları ağlama hakkı hiç değilse 1-1 bitti der.
hakkı; ben ona değil 11.dk'da kırmızı kart yediğime ağlıyorum

puar
08.03.2005, 08:21

-Acelem var...! der... Saclarimi soyle bir duzeltir, sakal trasimi yeniler misin ?

- Eline saglik usta...Borcum ne kadar? ?? diye sorar gayet memnun bir bicimde Aziz YILDIRIM...

- Aaaa, olur mu? Siz koskoca Fenerbahce baskanisiniz... Sizden para almam soz konusu olamaz...
Kesinlikle almam...

Fikret usta ertesi sabah dukkanini acmaya geldiginde, kepengin hemen onunde koca bir paket ve pakede

Pakette 15 adet sari-lacivert forma, zarfta ise 15 adet 100 Dolarlik bankonot vardir...

Aradan bir kac gun gecmistir, dukkaninin kapisi acilir... Iceri giren musteri Suleyman SEBA dir...

- Eline saglik usta...Borcum ne kadar? diye sorar gayet memnun bir bicimde Suleyman SEBA...

- Aaaa, olur mu? Siz BESIKTASlilarin onursal baskanisiniz...Turk sporuna hizmet etmis cok degerli bir
insansiniz..Sizden para almam soz konusu olamaz... Dukkanimi sereflendirmeniz yeter bana...
Kesinlikle almam..

Fikret usta ertesi sabah dukkanini acmaya geldiginde, kepengin hemen onunde kucuk bir paket ve pakede

Pakette 15 adet BJK rozeti, zarfta ise 15 adet 1? er milyonluk Turk Lirasindan toplam 15 Milyon TL
vardir...

Mutlu mutlu kafasini iki yana sallar Fikret usta. Ne geregi vardi....Hem de emekli maasindan...!!!

..........

Tesaduf bu ya....aradan bir kac gun daha gecmistir,dukkanin kapisi aralanir... Iceri giren musteri Faruk
SUREN dir...

Fikret usta hemen ise koyulur, meslegine ozgu maharetini sergiler, bir cirpida sac-sakal trasini
bitiriverir...

- Bravo sana usta...Dedikleri kadar hizliymissin...Borcum ne kadar? diye sorar gayet memnun bir bicimde
Faruk SUREN ..

- Aaaa, olur mu? Siz koskoca UEFA sampiyonu Galatasaray'in baskanisiniz... Sizden para almam soz
konusu olamaz...

Peki usta...Nasil istersen der...aceleyle berber dukkanindan ayrilir Faruk SUREN....

Fikret usta ertesi sabah dukkanini acmaya geldiginde, kepengin hemen onunde 15 adet Galatasaray yoneticisi
sira beklemektedir....

puar
08.03.2005, 08:23
Bir devrin tüm as ve klas futbolcuları cennette buluşmuş. Cennetin baş meleği de futbol meraklısıymış. Şeytanı çağırtmış :

-Cennetle cehennem arasında bir maç düzenleyelim ne dersin?

-Boşuna oynamayalım, biz kazanırız, demiş seytan.

Şeytan şeytanca gülümsemiş :

puar
08.03.2005, 08:27
Temelle dursun bi gün sinamaya giderler
filmde bir at yarisi sahnesi vardir ve temel dursuna sorar
-İddaya varmisun ben diyrum 1.at kazanur.
dursun;
-Oldi benda 2. ata oynayrum
iddayi temel kazanir ve temel dursunun 5 milyonunu alir
ertesi gun temel dursunu arar
-Dünkü film faridiya ben oni bidaa seyretmistum vicdanum rahat etmedi onun icun aradum.
Dursun:
-Benda seyretum.
Temel:
-O zaman niye 2. ata oynadu?
Dursun:
-Süpriz oynadum daa

AyhanBayrak
16.03.2005, 01:37
Iyi Haber

Iki futbol delisi adam cenette futbol olup olmadigini çok merak ederler ve kim önce ölürse digerine haber iletmesini kararlastirirlar.
Biri ölür ve bir yolunu bulup arkadasini telefonla arar : - Çok iyi bir haberim var, burada futbol mevcut. Pazara maçimiz var, sen santrafor oynuyorsun

AyhanBayrak
16.03.2005, 01:38
Misafir

Maçtan dönen Kaan arkadasi Tolga ya maçi anlatiyordu; - Sonunda ne oldu biliyor musun? - Ne oldu? - Misafir futbolcular stadyumda gol yerine dayak yediler. - Tabii oglum, misafir umdugunu degil buldugunu yer...

AyhanBayrak
17.03.2005, 00:55
Hakemin Karisi

Hakemin karisi, kocasinin idare edecegi maçi izlemek için stada girerken, turnikelerde ogluna rastlar.

Oglu, annesini uyarir : - Anne maçi seyretmesen iyi olur. Gene bütün seyirciler babama küfredecek.

Kadin, eksi bir suratla : - Biliyorum. Onun için geldim. Bu firsati kaçirir miyim oglum?
Ben de içimi dökecegim...

V1CT0RY
17.03.2005, 19:05
ıhhhhhhhhhhhhhhhh.....ayhan abi supersinnn
______________________________ _____________________
BUILT FOR THE DESTROY...
S&S

eyupsabri
26.03.2005, 14:31
evet ya baya komik olmuş

kral58
27.03.2005, 16:47
Hasta Cimbomlu gerçektende hasta olur ölüm dösegine düser. Her
görelim derler.

onu yerine getirelim
" O zaman beni FB'ye üye yapin!
Herkes birbirine bakar:
"Yaav sen dogustan Galatasaray'lı degil misin? Ne yapiyorsun sen?
Hasta Galatasaray'lının birden yüzü güler:
"Ülen, bir CimBomlu ölecegine bir FB'li ölsün be!

kral58
27.03.2005, 16:50
bi gün i.cavcav,ismail uynanık ve aziz yıldırım oturmuş,konuşuyolarmış.derken içeriye bi adam girmiş.adam
-ben şeytanım,sonsuza dek yaşarım ve herşeyi bilirim;demiş.
bunun üzerine i.cavcav:
-g.birliği ne zaman şamp olcak diye sormuş.şeytan da:
-2045'te demiş.ilhan cavcav ağlamaya başlamış."allah kahretsin göremiyecem..."
sonra ismail uyanık
-peki samsun ne zaman şamp olcak demiş..şeytan da:
-2053'te demiş..ismail uynaık'ta yine "ben göremiyecem" diye ağlamaya başlamışş
son olarak azize demiş ki...
-pekiiiii...fener ne zaman şamp olcak.şeytan bunun üzerine biraz durmuş,düşünmüş ve...
-"ALLAH KAHRETSİN,GÖREMİYECEEEEM!!"

kral58
27.03.2005, 16:50
Hakim sanığa sorar:
"Tamamen iftira efendim. Biz fenerliyiz. Uluslararası ne işimiz olabilir

kral58
27.03.2005, 16:52
FenerLi nin biri bir adada tek başına dolaşırken bir Lamba buluyor Lambayı büyün bir şevkle siliyor Lambadan cin çıkıyor ve diyorki
FenerLi Ada da yaLnız oLdu için bu adadan kadıköye kadar bir köprü yap bende stada gidiyim diyor .

V1CT0RY
01.04.2005, 00:41
kral58 superdi abi saolasın böyle bir fıkra için baya komikmiş hani :lol: :lol:

AyhanBayrak
01.04.2005, 00:56
Bahaneler

Iki fanatik futbolsever konusmaktadir. Biri : - Maça gitmiyor musun? - Ne diye gideyim?.. Oynanan futbol degil ki... Hakemler kötü…
Oynanan oyun itis kakis... Saatlerce gise önünde, kuyrukta bekle... Içeride kavga gürültü... Çikista vasita bulamiyorsun... Digeri : - Bende tipki senin gibi maça gitmiyorum. Beni de tipki senin gibi karim birakmiyor…

V1CT0RY
01.04.2005, 01:03
ayhan abi buda gusel dimi :lol: :lol: :lol:

GuNaY
01.04.2005, 01:36
kılıbıklar haaaaaa sizdede varmı bole :?: :?: :lol: :lol:

RüStü ElmaS
01.04.2005, 01:38
Bahaneler

Iki fanatik futbolsever konusmaktadir. Biri : - Maça gitmiyor musun? - Ne diye gideyim?.. Oynanan futbol degil ki... Hakemler kötü…
Oynanan oyun itis kakis... Saatlerce gise önünde, kuyrukta bekle... Içeride kavga gürültü... Çikista vasita bulamiyorsun... Digeri : - Bende tipki senin gibi maça gitmiyorum. Beni de tipki senin gibi karim birakmiyor…

ABI, AYHAN YINE KENDI TECRÜBELERINDEN BAHSEDIYOR.

AYHAN FIKRAYA GEREK YOKDU GARDAS, BIZ ÖYLEDE ANLARDIK :lol:

GuNaY
01.04.2005, 01:40
ben demistim zaten abi.. ama tabi buyugum bisi diyemedim agzına saglık :lol: :lol: :lol:

AyhanBayrak
01.04.2005, 01:41
Bahaneler

ABI, AYHAN YINE KENDI TECRÜBELERINDEN BAHSEDIYOR.

AYHAN FIKRAYA GEREK YOKDU GARDAS, BIZ ÖYLEDE ANLARDIK :lol:

RÜSTÜ GARDAS BEN SENDEN BAHSETMISTIM AMA SEN ACIKLIK GETIRDIN SAGOLASIN MUHAHAHAH

V1CT0RY
01.04.2005, 01:45
ŞİMDİ KİM KARAR VERİN RUSTU ABİ Mİ AYHAN ABİMİ :lol: :lol:

RüStü ElmaS
01.04.2005, 01:45
ben demistim zaten abi.. ama tabi buyugum bisi diyemedim agzına saglık :lol: :lol: :lol:

GARDAS, SEN CEKINMEDEN SÖYLEYEBILIRSIN.
NEYSE OLMASSA SEN BANA DE, BEN AYHANA SÖYLERIM :lol:

GuNaY
01.04.2005, 01:46
???????????????????? ayhan abi baskasinin ustune niye atıyosun hep bolyle yapıyosun sen... seninle güresirkende boyle kacamak güreşmicen deilmi??

GuNaY
01.04.2005, 01:50
saol abi artık solicem yaniii baksana o baskasına sucunu atabiliyor :lol: :lol: :lol:

RüStü ElmaS
01.04.2005, 01:53
ŞİMDİ KİM KARAR VERİN RUSTU ABİ Mİ AYHAN ABİMİ :lol: :lol:

YANI SORDUGUN SORUYA BAK GARDAS.

HERHALDE AYHAN, BUNU ZATEN TÜM ALMANYA BILIYOR. :lol:

ARTIK BU SITE ARACILIGIYLA DÜNYADA HERKES DUYACAK.

V1CT0RY
01.04.2005, 01:54
AYHAN ABİ DUYDUKLARIM DOĞRUMU???? :lol: :lol:

GuNaY
01.04.2005, 01:56
belliydi zaten ahada duysun cümle alem simdi :lol: :lol: :lol:

AyhanBayrak
01.04.2005, 03:22
http://www.milliyet.com.tr/content/komiksite/fotograf/resim/1403.jpg

ulan RÜSTÜ gene en öndeki sensin ne ariyon gene orada muhahahaha

GuNaY
01.04.2005, 03:26
ayhan abi takim arkadaslarınmı bunlar :?: :?: :lol: :lol:
hani saglam bir takım var diyodunya :lol: :lol: :lol:

LütfiÜnal
01.04.2005, 09:23
Günay kardes isin tadini kacirdin o bahsettigin takimda bende varim.Sonra Rüstü ve Ayhan kardeslerim ikiside kazak erkekler ima etmeye calistiklari kisi benmiyim acaba aciklik getirsinler.Ben zaten Cumartesi günü aksam toplantida olayi kamuoyunun bilgisine sunacagim.

ElbeyLi58
01.04.2005, 11:27
Ayhan abi sana nazar deger .
hemide allah korusun Rüstü abiye birsey ne olur
sana yetismek icin doping ne alir
:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Dünyada En Güzel Düsler Sivastadir

kral58
06.04.2005, 19:16
Ayhan abi sana nazar deger .
hemide allah korusun Rüstü abiye birsey ne olur
sana yetismek icin doping ne alir
:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Dünyada En Güzel Düsler Sivastadir
:lol: :lol: :lol:

http://img173.exs.cx/img173/4423/image13gg.jpg

eyupsabri
06.04.2005, 19:53
sürücü dikiz aynasında kendisini izleyen polis aracını görünce kaçabileceğini düşünüp gazı kökler .ancak polisi silkeleyemedğini görünce pes ederek kenara çeker. Polis arabadan çıkıp sürücünün yanına gelir ve sorar :

__ ARKADAŞ ÇOK YORGUNUM BANA MANTIKLI BİR MAZERET GÖSTERİRSEN SENİ BIRAKIP GİDECEĞİM .

sürücü düşünür ve yanıtlar :

__KARIM GEÇEN AY BENİ BİR POLİS İÇİN TERK ETTİ AYNADA POLİS ARACINI GÖRÜNCE KAÇTIĞI POLİS ONU BANA GERİ GETİRİYOR SANDIM !!!

eyupsabri
06.04.2005, 20:01
Bir gün taksiye binen bir müşteri şoföre bir şey sormakiçin hafifçe omzuna dokunur. Şoför bir çiğlik direksiyonun kontrolünü kaybeder, bir otobüse
çarpmak üzere iken direksiyonu kırar, kaldırıma çıkıp,bir vitrinin önünde arabayı durdurur arkaya donup müşteriye: “bir daha bunu yapmayın!"diyebağırır. Müşteri ise sakinlikle bir ufacık dokunmanın onu bu kadar korkutupsıçratacağını düşünemediğini söyler. Bu arada kendini toparlamış olan şoför,müşteriye donup: "haklisiniz, aslında sizin kabahatiniz yok" der.Bugün benim ilk taksi şoförlüğüm ,25 senedir cenaze arabası şoförüydüm!

eyupsabri
06.04.2005, 20:34
TUTUKLAYIN

- Komiser bey, beni tutuklayın. Karıma beş el ateş ettim.
- Öldü mü?
- Hayır, hiçbiri isabet etmedi.
- Öyleyse neden tutuklanmayı istiyorsun?
- Karım beni arıyor da...

BeDRoS
06.04.2005, 21:30
Bir gün kahvenin kapası sert bir tekmeyle açılır. İçeri iri yarı çam yarması gibi biri girer ve haykırır :

"Bütün Fenerliler i..nedir!"
Kimseden ses çıkmaz. Adam yine bağırır :
"duymadınızmı lan! tüm fenerliler i...nedir!"

Derken en arkalardan ufak tefek bi adam kalkar ve
"ya bilader der niye bize böyle hakaret ediyorsun bizde insanız bu kadar ağır hakaret etmene ne gerek var "der.

Çam yarması "ne o lan sen fenerlimisin"diye sorar.
Adam "hayır i..neyim"der. :) Bilader harika bu valla çok sevdim BiR GS li olarak :twisted:

eyupsabri
09.04.2005, 17:17
RAHİP BİR GÜN HASTALANIR DOKTORA GİDER..
DOKTOR RAHİBE ARTIK DERTLERİ KAFSINA TAKMAMASINI VE KENDİNİ DİNLENDİRMESİNİ SÖLER..
RAHİP E BİR YERİ TARİF EDER ARADAN BİR HAFTA SONRA RAHİP DOKTORUN DEDİĞİ TYERE GİDER İÇERİ GİRDİĞİNDE HERKES YARIM YAMALAK GİYİNMİŞ ÜZT BAŞ.NEYSE BAR KISMINA DOĞRU YÖNELİR ORDAN BİR İÇKİ İSTER İÇKİYİ GETİREN KADIN SADECE BİKİNİSİNİN ALT KISMI VARDIR...İÇKİYİ GETİREN KADIN HAYROLA RAHİP BEY DER.
RAHİP: SEN BENİ NERDEN TANIDIN DER
İÇKİKİYİ GETİREN KADIN DOKTORUMUZ AYNI HERHALDE BEN DE RAHİBE TERASA DER........

kadir20
09.04.2005, 17:25
abi kendim sahsen bu olayi yasadim

ben bir türk olarak almanyada amatör ligde türk takiminda oynuyorum forvet olarak, bir gün almanlara karsi oynuyoruz macin devre arasinda beni tutan karsi takim oyuncusu geldi ve bana beni tutmakta zorlandigini ve mactan sonra dus yapiyormusunuz beraber yapalim dedi ve macin ikinci yarisinda hafiften tacize basladi tabi ben dururmuyum bunun ayagina geirdigim gibi ayagi kirildi adama özür bile dilemedim ama simdi vicdan azabi cekiyorum

eyupsabri
09.04.2005, 17:29
BİŞİYCİK OLMAZ ÖLE ADAMLARA PARDON(i....lere)

V1CT0RY
10.04.2005, 03:09
BU TOPİC AKILLARA ZARAR KARNIMA AĞRI GİRDİ GULMEKTEN YAWS... :lol: :lol:

CAGLAYAN
12.04.2005, 17:38
Iki futbol delisi adam cenette futbol olup olmadigini çok merak ederler ve kim
önce ölürse digerine haber iletmesini kararlastirirlar. Biri ölür ve bir yolunu
bulup arkadasini telefonla arar :
- Çok iyi bir haberim var, burada futbol mevcut. Pazara maçimiz var, sen
santrafor oynuyorsun.

CAGLAYAN
12.04.2005, 17:39
Misafir

Maçtan dönen Kaan arkadasi Tolga ya maçi anlatiyordu;
- Sonunda ne oldu biliyor musun?
- Ne oldu?
- Misafir futbolcular stadyumda gol yerine dayak yediler.
- Tabii oglum, misafir umdugunu degil buldugunu yer...

CAGLAYAN
12.04.2005, 17:43
Hakemin Karisi

Hakemin karisi, kocasinin idare edecegi maçi izlemek için stada girerken,
turnikelerde ogluna rastlar. Oglu, annesini uyarir :
- Anne maçi seyretmesen iyi olur. Gene bütün seyirciler babama küfredecek.
Kadin, eksi bir suratla :
- Biliyorum. Onun için geldim. Bu firsati kaçirir miyim oglum? Ben de içimi
dökecegim...

CAGLAYAN
12.04.2005, 17:43
Bahaneler

Iki fanatik futbolsever konusmaktadir. Biri :
- Maça gitmiyor musun?
- Ne diye gideyim?.. Oynanan futbol degil ki... Hakemler kötü... Oynanan
oyun itis kakis... Saatlerce gise önünde, kuyrukta bekle... Içeride kavga
gürültü... Çikista vasita bulamiyorsun...
Digeri :
- Bende tipki senin gibi maça gitmiyorum. Beni de tipki senin gibi karim
birakmiyor...

CAGLAYAN
12.04.2005, 17:45
I..e Hakem

Maçi çok kötü kötü yöneten orta hakeme seyirciler bagirmaktadirlar :
- I..e hakem, i..e hakem, i..e hakem...
Bu çirkin tezahürat üzerine orta hakem, yan hakemlerden birinin yanina kosar
ve siddetle çikisir :
- Iliskimizden kime söz ettin?...

CAGLAYAN
12.04.2005, 17:46
Kizginlik

- Baba insanlar bu adama neden kiziyorlar?
- Hakeme tas atti da o yüzden.
- Ama isabet ettiremedi ki?..
- O yüzden kiziyorlarya!..

CAGLAYAN
12.04.2005, 17:46
Bos Koltuk

Milli maç, stadyumdaki tüm yerler satilmis, sadece bir koltuk bos. Son anda
adam gelmis. Yanindakine :
- Biliyor musunuz bilet, karim için almistim. Iki gün önce aniden öldü...
- Bileti arkadasiniza ya da bir akrabaniza verseydiniz bari.
- Hepsi cenazede. Bari bilet yanmasin ben geliyim dedim.

CAGLAYAN
12.04.2005, 17:47
Çikis

Maçin bitiminden sonra herkes stadyumdan çikmak için kapiya hucum etti.
Umut kolay yolu seçti ve duvardan atladi. Görevli seslendi :
- Geldigin yerden çikamaz misin?
Umut cevapladi :
- Zaten öyle yapiyorum...

CAGLAYAN
12.04.2005, 17:48

Arka arkaya gelen onikinci hezimetten sonra teknik direktör oyuncularini topladi
ve dedi ki :
- Saniyorum, bir kez daha en bastan baslamaliyiz... Simdi, kolumun altinda
duran sey toptur...
Arka sirada bir oyuncu konusmayi kesti :
- Bir kere yakindan görebilir miyim acaba?...

CAGLAYAN
12.04.2005, 17:48
Kale

Teknik direktör ilk yari sonrasi soyunma odasinda oyuncusuna sordu :
- Neden kendi kalene gol attin?
Oyuncu cevap verdi :
- Lanet olasi kalelerin hepsi birbirine o kadar çok benziyor ki!..

CAGLAYAN
12.04.2005, 17:49
Yildönümü

Karisi adama sinirli bir sekilde söyleniyordu :
- Kafanda futboldan baska birsey yok, futbol, futbol, futbol... Ne zaman
evlendigimizi bile hatirladigini sanmiyorum!..
Adam sakin sakin cevap verdi :
- Tabii ki hatirliyorum hayatim, Galatasaray in Neuchatel i bes sifir yendigi gün.

CAGLAYAN
12.04.2005, 17:50
Bahane

İki arkadaş sohpet ediyorlardı:
-Cumartesi kupa maçına gitmek istiyordum ama park yeri bulupta o insan
kalabalığının arasından sıyrılana kadar...
- Anlıyorum... Benim karım daevde kalmamı istedi...

V1CT0RY
12.04.2005, 20:22
CAGLAYAN ABİ HEPSİ SUPERDE BU EN SONDAKİ BAHANE EN KOMEDİ OLANI BENCEEE

eyupsabri
13.04.2005, 20:06
ADAMIN BİRİ PAPAĞAN SATICILIĞI YAPIYORMUŞ

BİR MÜŞTERİ GELMİŞ FİYATLAR KAÇ YENİ LİRADAN BAŞLIYOR DEMİŞ.

SATICI BAŞTAN BAŞLAMIŞ AÇIKLAMAYA.

- ŞU PAPAĞAN BİR KELİME BİLİR 50YTL

- ŞU PAPAĞAN İKİ KELİME BİLİR 55YTL

- ŞU PAPAĞAN ON KELİME BİLİR 85YTL

- ŞU PAPAĞAN 50 KELİME BİLİR 150YTL

- ŞU PAPAĞAN HİÇ KUNUŞMAZ 500YTL

MÜŞTERİ OLURMU CANIM KONUŞMAYAN PAPAĞAN O KADAR EDERMİ DİYE ÇIKIŞIR.

SATICI GELİŞİ ÖYLE BENDE ŞAŞIRDIM AMA BİR ARA GİZLİCE DİNLEDİĞİMDE TÜM PAPAĞANLARIN ONA ÜSDAT DEDİĞİNİ DUYDUM DEMİŞ.

dostol
19.04.2005, 10:35
Zidane Ve Fener

Bir gün Real Madrid, Fenerbahçe'yle maç yapmak için Istanbul'a gelecekmiş. Binmişler uçağa, Real Madrid'li oyuncular çok üzgün. Zidane kaptan olarak sormuş tabi
Raul demiş ki:
Bunu duyan arkadaşlari sevinçten havalara uçmuşlar. Hemen dalmışlar İstanbul gecelerine. Maç başlamış. Devre arası Real Madrid'li futbolcular stata gelmişler ve skorboarda bakmislar Real Madrid 1:0 önde. Demişler bi Laila yapalım gelelim bari. Maçın sonunda geri gelmişler. Bi bakmışlar skor 1:1. Gitmişler soyunma odasına Zidane'yi kutlamaya, ancak Zidane almış başını iki elinin arasına ağlıyor.
- Niye ağlıyorsun, sen bütün takıma karşı tek başına oynadın ve maç berabere bitti. Bu mükemmel bi şey.
Zidane cevap vermiş;
- Eğer maçın 60. dakikasında kırmızı kart görmeseydim, farka gidecektim. Ben ona üzülüyorum.

Bende diyorum ki:

Alindim, hem eger fener okadar kotuyse nasil 1. superligde ve galatasarayla arasinda 4puan fark var ha?

:x

dostol
19.04.2005, 12:02

Ha ha ha cok komik :x Eger oyle ise nasil fener superligde 1. ve galatsarayla arasinda 4 puan fark far ha????

:twisted: :x

CAGLAYAN
21.06.2005, 22:55
Bir devrin tüm as ve klas futbolcuları cennette buluşmuş. Cennetin baş meleği de futbol meraklısıymış. Şeytanı çağırtmış :

muhahahahahaha

ElbeyLi58
21.06.2005, 23:24

muhahahahahaha

ana muhahahahaahhahahahaha :lol: :lol: :lol:

sivasli_tufan
22.06.2005, 00:10
Bir gün adamın biri bir geneleve gitmiş. İşini bitirdikten sonra kadınla muhabbet etmeye başlamış.

- "Siz bu kadar ilişkiye giriyorsunuz.Hiç çocuğunuz olmuyor mu ?"
- "Olmaz olurmu bizde bazen hamile kalıyoruz." der.
- "Peki çocukları ne yapıyorsunuz?" diye sorar.
- "Belli bir cami var hepsini onun avlusuna bırakıyoruz." der.

Adam kadına çocukların ne yaptıklarınla ilgilenmedikleri için kızarken , kadın cevap verir.

- " İlgilenmez olurmuyuz. Çocukların zenginleri fener başkan , yeteneklileri fenere futbolcu futbolcu , bi bok olamayanlar da fenere taraftar oluyor " diye cevap vermiş. ben fenerli degilim ama cok ayip etmissin.bunun buraya yazilmasini dogru bulmuyorum.

mesut_sivasliyiz_58
24.06.2005, 20:07
Fenerbahce iskembe salonu

Iki arkadas kadiköyde lüks bir restotanta girerler.Yemekler
güzelce ismarlanir ve iki arkadas duvardaki yaziya baktiklarinda
bu restorantin Fenerbahçe iskembe salonu oldugunu görürler.Arka-
daslar Besiktas takimini tutmaktadirlar.Ve yemekleri ismarladiklarina
pisman olmuslardir.Malesef yemekleri garson masaya getirmistir.Ar-
kadasin biri Abi ben bu yemekleri yemem geri götür der.Gorsonda neden
efendim der.Oda ben besiktasi tutuyorum ,ben bu yemekleri
yemem der.Garsonda ne yapayim abi ,sen besiktasliysan bizim bizim
Patronda galatasarayli der. Bunu duyan iki arkadas yemeklerini yerler
ve giderler.

Bestepeli_58
25.06.2005, 18:19
Hakim sanığa sorar:
"Tamamen iftira efendim. Biz Cimbomluyuz. Uluslararası ne işimiz olabilir ki bizim"

Hasta fenerli gerçektende hasta olur ölüm dösegine düser. Her
görelim derler.

onu yerine getirelim
" O zaman beni cimboma üye yapin!
Herkes birbirine bakar:
"Yaav sen dogustan fenerli degil misin? Ne yapiyorsun sen?
Hasta fenerlinin birden yüzü güler:
"Ülen, bir fenerli ölecegine bir cimbomlu ölsün be!

RaP_BoY
30.06.2005, 16:00
TAKLİTLERDEN KAÇININ LÜTFEN ANTİFENERBAHCE GÜZEL HİKAYELER YAZMIŞ AMA FENERLİLER BOŞ DURURMU HEMEN DEGİŞTİRMASYON YAPMIŞLAR :d

CÜSSKB-Aynur
18.07.2005, 14:39
Fanatik
Bir futbol fanatiği adam birgün arkadaşının yanına gider. Arkadaşı ise ölüm döşeğinde azraille boğuşuyor. Adam perişan arkadaşına der:
-Bana bir iyilik yap ve öbür tarafa gittiğinde orda da futbol var mı yok mu diye haber ver. Arkadaşı tamam der. Adam öldükten iki hafta sonra fanatik arkadaşını odasında ziyaret eder. Adam arkadaşının hayaletini görünce şaşkınlıkla kalkar. Ölü arkadaşı :
-Sana bir iyi bir de kötü haberim var, ilk önce hangisini söyleyim? der.
Arkadaşı :
-"İyi haberden başla".
-"İyi haber her Çarsamba arkadaşlarla maç yapıyoruz. Kötü haber ise, bu Çarsamba kalede sensin varsın!"

CÜSSKB-Aynur
20.07.2005, 11:26
Futbol maçi baslamadan önce iki takimdan birinin kaptani, hakemi bir köseye çekip :
-Hocam, der.Sen bizim takimin durumunu bilmezsin...
-Bu maçi bize kaybettirecek olursan, bizimkiler seni ne yapar bilirmisin?
-Ne yaparlar?
Hakem cevap verdi : -Anlasildi, siz bu oyunda berabere kalacaksiniz...
-Neden?
-Öteki, takimin kaptani da bana ayni sözleri söyledi de ondan!..

kangalli58yasin
21.07.2005, 16:07
AYNI SOKAKTA ÜC DOKTOR MUAYENEHANESI OLUNCA MÜSTERI ICIN ARALARINDA REKABET BASLAR . BIRI MUAYENEHANE DUVARINA KOCAMAN YAZILARLA ;''MEMLEKETIN EN IYI DOKTORU '' TABELASINI YAZDIRIP ASTIRIR . BUNU GÖREN DIGER DOKTORLAR UZUN UZUN DÜSÜNDÜKTEN SONRA DIGER DOKTOR ERTESI GÜN DUVARINA ''DÜNYANIN EN IYI DOKTORU''YAZILI BIR TABELA ASAR. ÜCÜNCÜ DOKTORDA ERTESI GÜN DUVARA TABELASINI ASAR.
''SOKAGIN EN IYI DOKTORU '' :lol: :lol:

CAGLAYAN
14.08.2005, 23:04
Ben İçince [#4589]
Bir kasabada sevilen bir adam çok içiyormuş. Arkadaşları vaz geçirmek için:
- "Bak sen burada sevilen bir adamsın bukadar içmesen bu kasabaya belediye başkanı bile olabilirsin"
demişler. Adamda:
- "O da birşeymi ben içince başbakan oluyorum"
demiş.
Tasinmistir

CAGLAYAN
23.09.2005, 22:48
Temel trafik kazasi gecirir, ölür. Cehenneme gider. Kapidan girer girmez zebaniler Temel'i baslarlar dövmeye. Temel sinirlenir, "Durun ya durun ne yapiyorsunuz?" Zebaniler dururlar ve sasirmis bir halde birbirlerine bakarlar ve biri sorar, "Ne durdurdun bizi?" Temel cevap verir, "Ama siz böyle yaparsaniz kimse gelmez ki buraya!"
.....................

Sweetgirl
26.09.2005, 17:44
Bir devrin tüm as ve klas futbolcuları cennette bulusmus. Cennetin bas melegi de futbol meraklısıymıs. Seytanı cagrtmıs: -"Cennetle cehennem arasında bir mac düzenleyelim ne dersin?" -"Bosuna oynamayalım, biz kazanırız", demis seytan. -"Olur mu en iyi futbolcular bizde, ne kadar da kötü futbolcu varsa sizde..." Seytan seytanca gülümsemis: -"Ama bütün hakemler de bizde..."

Sweetgirl
26.09.2005, 17:48
Futbol maci baslamadan önce iki takimdan birinin kaptani, hakemi bir köseye cekip:
- "Hocam," der "Sen bizim takimin durumunu bilmezsin... " - "Bu maci bize kaybettirecek olursan, bizimkiler seni ne yapar bilir misin?" - "Ne yaparlar?" - "Seni parca parca ederler..."
Hakem cevap verdi: - "Anlasildi, siz bu oyunda berabere kalacaksiniz..." - "Neden?" - "Öteki takimin kaptani da bana ayni sözleri söyledi de ondan!..."

canim58
05.11.2005, 22:40
Futbol maçı başlamadan önce iki takımdan birinin kaptanı, hakemi bir köşeye çekip :

-Hocam, der.Sen bizim takımın durumunu bilmezsin...

-Bu maçı bize kaybettirecek olursan, bizimkiler seni ne yapar bilirmisin?

-Ne yaparlar?

Hakem cevap verdi : -Anlaşıldı, siz bu oyunda berabere kalacaksınız...

-Neden?

-Öteki, takımın kaptanı da bana aynı sözleri söyledi de ondan!..

iste bu güzelmis:)

CÜSSKB-Aynur
22.11.2005, 15:41
BİR AZERİ TELEVİZYONUNDA MAÇ ANLATIMI,

Maçin Ilk Yarisi :
-Hollandali Overmars'in zerbesini(sutunu) kapici (kaleci) Taffarel son anda defedebildi.
-4 degge (dakika) sonra Overmars'in kapuya (kaleye) vurdugu zerbe, kapunun yanindan geçer.
-Arif kapiciyla (kaleciyle) karsi karsiya kalir ; kapuya vurdugu zerve, kapunun yanindan geçer.
-Ilk yari golsüz sona eriy.

Maçin Ikinci Yarisi :
-Cim-Bom 2'inci sehire (yariya) de hücümlarla basliyir. Hakan Sükür kapu diregine vurur, kapu diregi Arsenal'i golden klas eder. (kurtarir)
-50'nci deggede Andre, sol cinahtan ilerlir, zerbesi kapunun üstünden geçer.
-70'nci degge... Brezilyali Caponi'nin zerbesini sieman dergeder (kurtarir).
-81'inci degge... Okan'in zerbesi mudafiyatçilar (defans oyunculari) tarafindan uzaklastirilir.

Uzatma Dakikalari :
-Oyunun esas vaktinde hesap açilmadi. Hakim, galibi muayyen etmek için 30 degge teyin edir. Kizil top (altin gol) prensibi kulveda olur.
-Karpak Maradonasi Ruminyali Hagi ile arsenal kapitani adams arasinda mukayese basverir.
-Henri'nin zerbesi... Ve Taffarel Galatasaray' yüz faizlik (yüzde yüzlük) golden klas eder.

Penaltilar :
-Son noktayi Rumenyali Popescu vurur ve Galatasaray, 4-1 hesabiyla 11 metrelik zerbelerle Arsenal'i UEFA Kubokunun (Kupasi) finalinde maglubite ugratir.
-Galatasaray hem Türkiye Kubokunu kazandi, hem Türkiye Campiyonu oldu.
-Tebrisler Galatasaray...

crazyboy112
23.11.2005, 21:11
ZİDANE VE CİMBOM

Bir gün Real Madrid, Galatasaray ile maç yapmak için Istanbul'a gelecekmiş. Binmişler uçağa, Real Madrid'li oyuncular çok üzgün. Zidane kaptan olarak sormuş tabi
Raul demiş ki:
- Ya abi cimbomla oynamayı hiç istemiyoz.
- Siz gidin İstanbul'u gezin, ben onlarla tek basima maç yaparım. demiş.
Zidane cevap vermiş;
- Eğer maçın 60. dakikasında kırmızı kart görmeseydim, farka gidecektim. Ben ona üzülüyorum.................... ..........

ofgurleyuk78
23.11.2005, 21:43
BJK li, GS. li ve FB. li üç arkadas Arabistana is için giderler. Aksam olunca Gs.linin odas1nda toplanip içki içerler. Bunlari Arap polisi yakalar ve hakim karsisina çikarir.
Hakim üçünün de idamina karar verir. idam günü dini bayrama denk geldigi için Kral bunlarin cezasini 20 ser Kirbaca çevirir. Kral Sporu çok sevdigi için bu üç arkadasa birer dilek sansi verir.
Önce BJK liya sorarlar dilegin ne?
BJK li cevap verir: Sirtima bir minder baglayin.
Sirtina baglanan minder 10 kirbaçtan sonra parçalanir tabi bizim BJK li 20 kirbaçta perisan.
Sira FB. liye gelir : Dilegin ne ?
Fb. li akilli ya S1rtima iki minder baglayin. 0ki minder baglan1r. 10. kirbaçtan sonra minderler parçalanir. Tabii oda perisan. Sira cimbomluya gelir. Kral çagirir. Bak ben cimbomu severim bu yüzden sana iki dilek hakki veriyorum der. ve dileklerini sorarlar.
Cimbomlu 1. dilegim bana 50 kirbaç vurun. Kral ve yanindakiler sasirir. Peki ikinci dilegin ne ?
Cimbomlu 2. dilegini söyler: sirtima da FB. liyi baglayin....

futli
17.01.2006, 20:35
BUNLARIN HEPSİ ÇOK SÜPER YAAAA

1967_CLUB_ÖZGÜR
17.01.2006, 21:23
BJK li, GS. li ve FB. li üç arkadas Arabistana is için giderler. Aksam olunca Gs.linin odas1nda toplanip içki içerler. Bunlari Arap polisi yakalar ve hakim karsisina çikarir.
Hakim üçünün de idamina karar verir. idam günü dini bayrama denk geldigi için Kral bunlarin cezasini 20 ser Kirbaca çevirir. Kral Sporu çok sevdigi için bu üç arkadasa birer dilek sansi verir.
Sirtina baglanan minder 10 kirbaçtan sonra parçalanir tabi bizim BJK li 20 kirbaçta perisan.
Fb. li akilli ya S1rtima iki minder baglayin. 0ki minder baglan1r. 10. kirbaçtan sonra minderler parçalanir. Tabii oda perisan. Sira cimbomluya gelir. Kral çagirir. Bak ben cimbomu severim bu yüzden sana iki dilek hakki veriyorum der. ve dileklerini sorarlar.
Cimbomlu 1. dilegim bana 50 kirbaç vurun. Kral ve yanindakiler sasirir. Peki ikinci dilegin ne ?

:D :D :D BU SÜPER VALLA.....:D :D :D

alimuharrem58
17.01.2006, 22:30

cok ıyı olmus :)

OFS58
28.01.2006, 13:16
3 adam oturmuş
eşlerine aldıkları hediyelerden bahsediyorlarmış

Birincisi demiş ki,

"karıma öyle bir hediye aldım ki, 6 saniyede 0'dan 100'e çıkıyor."

Diğer kisi anlamamışlar. "Ne aldın?" diye sormuşlar.

"Beyaz bir Porsche aldım. Çok mutlu oldu." diye cevap vermiş.

İkinci adam demişki,

"Ben de geçen doğum gününde karıma 4 saniyede 0'dan 100'e çıkan bişey
almıştım."

Hemen anlamışlar tabi ki:

"Heey, yoksa Ferrari mi aldın?"

Adam gülümsemiş:

"Evet, kıpkırmızı bir Ferrari aldım. Gerçekten de ona çok yakıştı."
demiş.

Bu sefer üçüncü adama sormuşlar:

"Peki sen ne aldın karına?"

Adam demiş ki:

"Ben öyle bişey aldım ki; sadece 2 saniyede 0'dan 100'e çıkıyor."

Adamlar şaşırmışlar:

"Atıyorsun!" demişer,

"Öyle bir araba olmaz ki!"

Adam cevap vermiş:

"Araba aldığımı kim söyledi? İşte bunu aldım demis.

ne aldığını görmek için
tıklayın...

http://img193.echo.cx/img193/7475/adsz8oj.jpg

OFS58
28.01.2006, 13:17
Erzurumdan çıktım Yola

Zamanin birinde Erzurum'dan bir grup insan Hacca gitmek için yola çikmislar. Van'a gelmisler. Van'in bir köyünde konaklamaya karar vermisler.

O köyün de imami yokmus. Köylüler aralarinda konusmuslar ve Erzurum'dan çikip hacca giden bu topluluktan birini imam yapmaya karar vermisler.

Hem Erzurumlu hem de hacca gidiyorlarsa bos insan degillerdir diye düsünmüsler.

Nitekim tekliflerini içlerinden birisi kabul etmis. Her yil 400 koyun verilecekmis imama. Adam hacca gitip masraf yapacagima burda kalip yalandan imamlik yapar ve her yil 400 koyun sahibi olurum diyerek ise baslamis.

Köylü camide toplanmis namaz kilinacak. Sayin imam baslamis namazi kildirmaya. -"Erzurumdan çiktim yola Van'da verdim mola 400 koyun verdiler bana, Allahuekber. " Bu günlerce ayni biçimde devam etmis. Köylü bu ise biraz sasirmis ve konusmuslar aralarinda.

-"Ya," demisler "Daha önceki imam mi yanlis kildiriyordu, yeni imam mi?. Bunu gitip Müftüye soralim." demisler.
Sayin müftü meshur OFLU. Müftüye gelen halk herseyi anlatmislar.

Müftü Köylüye dönerek :
-"Siz simdi hiç imama çaktirmadan köyünüze dönün ve namaz vakti camide toplanin bende namaza gelicem" diye emir verir.
Herkes köyüne döner ve namaz vakti herkes camide toplanir.

Tabiki Sayin MÜFTÜ de camidedir.
Imam namazi kildirmaya baslamis.
Birinci rekat:
-"Erzurumdan çiktim yola Vanda verdim mola 400 koyun verdiler bana, ALLAHUEKBER" der ve arkada "ÖHÖ..ÖHÖ!.." diye bir ses gelir ve imam yakalandim herhalde diye korkmaya baslar.

Ikinci rekatta bu sefer:
-"Erzurumdan çiktim yola...Van'da verdim mola... 400 Koyun verdiler bana, YARISI SANA YARISI BANA ... Allahuekber" diyerek sölerini degistirir.

Namaz bitince köylü Müftüye dönerek
-"Imam efendi namazi dogru mu kildiriyor mu?" diye sorar.
Müftü: -"Haçan birinci rekatta biraz sasirdi ama Ikinci rekatta isi düzeltti......"

OFS58
28.01.2006, 13:19
süper matematikçi

Karadenizlinin biri canı fotoğraf çekilmek istemiş. Ama vesikalıklarda gerçek güzelliğinin fark edilmediğini bildiğinden, fotoğrafçıya gitmiş konuşmuş:
-"Fotoğrafimu çekeceksun daa, yalniz vesikaluk olmayacak!"
-"Tabi efenim, 24 çarpı 32'ye ne dersiniz peki?"
-"768 derim de, punin konimuzla ne alakasi var idur?"

OFS58
28.01.2006, 13:21
Yaşlı bir amca eşeğinin üzerinde karayolunda seyretmektedir.
Bunu gören trafik polisleri amcaya takılmak isterler Ve durdururlar.

Polis: Be amca, neçin dakman golanı ? ( Golan : Emniyet kemeri)
Amca: Dakmam be işte !
Polis: E bak gördün mü, şimdi ceza keseceyik.
Amca: Kes bakalım ne keseceysan da gidecem, acele işim var.
Polis: Peki amca, cezayi sana mı yazalım yoğsam eşeğe mi ????
Amca: ???
Polis: Yani cezayı sana yazarsak 5 milyon ödeycen, Eşeğe 3 milyon ödeycen.
Amca: Bana kes o zaman.
Polis: Neden sana kesiyoz amca?
Amca: Onun sicili temiz ossun polis yapcez onu !

OFS58
28.01.2006, 13:23
Dede lafı
Temel ve arkadaşı balık tutmaya gitmişler. Denizin ortasında bir adamın "imdat" sesini duyup adamı
kurtarmışlar. Sonra Temel adamı tekrar denize atmış. Arkadaşı "neden attın uşağı?" diye sorunca Temel "dedemin lafidur; iyilik yap denize at!" demiş?

OFS58
28.01.2006, 13:25
Amerika'da adamin biri isine giderken
birden anormal bir trafigi icine duser,
ama trafik bir milimetre bile kipirdamamaktadir.

Bir sure sonra arabsinin yan camina birisinin
tikladigini gorur ve camini acar.

-Ne var, ne olmus acaba ??

-Teroristler Bush'u yakaladilar...

Eger 1 milyar dolar verilmezse, ustune benzin dokup yakacaklarmis.
-Haa simdi anladim bu trafigi...

-Ya iste onun icin, herkesten biraz yardim topluyoruz

-Insanlar ne kadar veriyor ortalama olarak ?

-Valla yaklasik olarak 5 'er litre...!!

OFS58
28.01.2006, 13:26
Tiyatroda fevkalâde gerilimli bir polisiye oynuyor. Adam da fena halde polisiye meraklısı. Ama arkada çok kötü bir yere düşmüş. Ne yapsın? Yer göstericiyi yanına çağırmış:

-Arkadaş buradan oyuncuların yüzü bile görünmüyor. Bana önlerde bir yer ayarlarsan seni sevindiririm...

Yer gösterici adamı almış, önden ikinci sıraya oturtmuş. Bizimki de bir 250 binlik çıkarıp eline sıkıştırmış. Yer gösterici bir paraya bakmış, bir bizimkine... Eğilmiş kulağına fısıldamış:

- Katil uşak!..

OFS58
28.01.2006, 13:28
TEMELİN YERİ
Temel kahveye gitmiş ve bir bardak çay istemiş…
Çay gelmiş,Temel bir yudum almış ve kalanını çaycının suratına fırlatmış…
Çaycı çok kızmış,tam yakasına yapıştığı sırada Temel yalvarmaya başlamış.”_çok üzgünüm ….bende bir hastalık var ,ne zaman çay istesem,hep içimden bir yudum alıp kalanını çaycının suratına fırlatmak geliyor..çok utanıyorum ama kendime engel olamıyorum,üzgünüm…”
Çaycı çok anlayışlı bir adammış,
“_üzüldüm “ demiş.
“_Buraya takılan iyi bir psikiyatris var…size adresini yazayım onu bir görün,çok iyidir…”
Adresi yazıp Temel e vermiş…altı hafta sonra Temel tekrar kahveye gelmiş ve bir çay istemiş…Çaycı`;
_”Nasılsınız?Size söylediğim doktora göründünüz mü? “diye sormuş.
“Evet evet” dedikten sonra bir yudum alıp yine kalanını çaycının suratına fırlatmış..Çaycı şok olmuş..
“Anlaşılan o da işe yaramamış” diye çıkışmış…
“Hayır” demiş Temel, “Aksine, bana çok faydası oldu..”
Çaycı iyice köpürmüş;
_Ama yine bir yudumdan sonrasını suratıma fırlattınız…
“Evet” demiş Temel,
“AMA ARTIK BUNDAN UTANMIYORUM…”

OFS58
28.01.2006, 13:28
Dursun:dostum iyi haberlerini aldım evlenmişsin…
Temel:evet bu dördüncü oldu…
Dursun:önceki üçüne ne oldu peki?...
Temel:üçüde öldü…
Dursun:yapma ya ..çok üzüldüm..nasıl oldu peki?...
Temel:ilk karım yediği mantarlardan zehirlenerek öldü…
Dursun:bu korkunç bişey ya ikincisi?..
Temel:o da mantar zehirlenmesinden öldü…
Dursun:Aman Allah ım, ne kötü şeyler yaşamışsın…ya üçüncüsü?..yoksa oda mı?..
Temel:hayır hayır…o boynu kırılarak öldü…
Dursun:anlıyorum kazaydı yani…
Temel:hayır…mantarları yemedi….

OFS58
28.01.2006, 13:29
Temel çamaşırlarının daha iyi renk vermesi için çamaşır makinasına anten takmış.

OFS58
28.01.2006, 13:30
Kulağını Çek
Nasreddin Hoca`yı bir arkadaşı yarmış: -"Hocam bak senin karın hiç evde durmuyor, bütün gün komşu komşu geziyor. Bence sen onun kulağını bir çekiver." -"Tamam" demiş hoca, -"görürsem söylerim!"

Hazırlık Yapıyorum
Nasrettin Hoca dul bir kadınla evlenir. Nikahtan 5 gün sonra kadın doğum yapınca, hoca iner alt kattan divid, kağıt filan alır koşa koşa gider çocuğun yanına bırakır.
Lohusa kadının yanındaki kadınlar sorar :
- Bu ne iştir hoca ne yapacak çocuk bunları ?
Hoca :
- Bu çocuk 9 aylık yolu 5 günde aldıysa, birkaç gün içinde okumaya da başlar. Onun için hazırlık yapıyorum.

Bir Ayağı Abdestsiz Namaz
Nasreddin Hoca abdest alırken, bir ayağına su yetmemiş. Namaz kılarken de bir ayağını yukarı kaldırarak namaz kılmış. Bunu gören cami cemaati:
-"Hocam bu nasıl namaz?" diye sormuş. Nasreddin Hoca:
-"Bir ayağı abdestsiz namaz", diye cevap vermiş.

Beş Parmak
Nasrettin Hoca, birgün yemek yerken biri sorar:
"Neden 5 parmağınla yiyorsun".
Hoca da:
"6 parmağım olmadığı için.".

OFS58
28.01.2006, 13:33
SÜPER KAHRAMANLAR DİNDAR OLSAYDI !Süperman yetiş, yakıt yüklü bir tanker okul servisine çarpmak üzere...

- yazıldıysa bozmak olmaz...

- olur mu abi öyle şey...

- Allah'ın dediği olur... öyle herşeye karıştırmayın beni...

----------------------------------------------------------------------------

- Batman bak, adını gökyüzüne yazdık...

- haşaaa... silin onu...

- Çabuk örümcek adam, ağını at, etkisiz hale getir şunu...

- dur hele, önce bir mesveret yolunu deneyelim, hem gereksiz ağ harcamak israftır, günahtır...

- superman yine şehri kurtardın...

- Allah'ın izni ve Keremiyle!

- süpercan göktaşı dünyaya çarpacak birşeyler yap...

- hak yoluna girin, başınıza taş yağacak dedik dinletemedik, müstahaksınız!

- kanını akıtacam batman!

- niyetliyim abi, yapmasak öyle?

- ooo Allah kabul etsin batmanim...

robin: şu jokerin ümüğünü sıksam abdest bozulur mu batman?

batman: küfür etmeden yaparsan bişey olmaz kanki!?

robin: yakmayalım abi kendimizi?

- ben voltran'in kolunu oluşturuyorum...

- ben bacagını...

- ben de başını...

- bana bakın, önce sağ ayağınızı atın haa!!...

- superman, dünya barışı tehlikede...

- tamam abi, inanç dünyası bitsin, geliyorum!

- kutuplarda orucu nasıl tutuyon süper abi?

- Rabbim sabrını veriyo güzel kardeşim, altı aysa altı ay, vecibedir, tutmamak gibi bir lüksümüz yoktur elhamdülillah...

- bu bir kuş, bu bir uçak, hayır... bu superman!

- hepimiz Allah'ın yarattğıı canlılarız şunun şurasında...

---------------------------------------------------------------------------

- hehehe... superman, şimdi kryptonite'a karşi ne yapacaksın bakalım?

- yaw yeni abdest aldım yaklaştırma onu!

işi bitirip en yüksek yere çıkan süperkahraman: tekbiiiiiiiiiiir!

gotham city cemaati: Allaaaaahuuekber...

(superman düşmekte olan uçağı tutmadan önce)

- Eüzübillahiminasseydanirracim bismillahirrahmanirrahim, Allah'ım sen yüzümü kara çıkartma

- bay bond, ben de seni bekliyordum...

- bacım şunu bir üstüne ört istersen...

- oh robin hood, ne müthiş bir insansın!

- estagfurullah, ben sadece zenginlerden aldığım fitre ve zekatları
fakirlere veriyorum...

- hulk abi, sen niye yeşilsin?

- cihadın rengi!

- sayın wayne, bankalardaki tüm yatırımlarınızı çekip al baraka türk'e transfer etmeniz finans piyasasını salladı, ne diyeceksiniz?

- Allah'ın izni ile faizsiz kazancın bereketine nail olmak istemekteyim.

- candyman candyman candyman... şimdi gelmesi lazım...

- alla alla alla...

- ahanda geliyo

--------------------------------------------------------------------------

bilbo: - gandalf hacı, ezan vakti oldu, hadi oku şu ezanı...

gandalf:- niye ben okuyorum?

bilbo: - üç karışlık sakalından utan! ben mi okuyacam şu yaşımdan sonra?

han solo: hadi hacım, chewbacca'yi bayılttım. hazırsan keselim.

obi-wan: eh o zaman, hadi Allah kabul etsin. bismillah, euzubill...

yoda: Allah'ın gücü seninle olsun!

luke skywalker: eyvallah hacı...

--------------------------------------------------------------------------

- he-man abi, senin için "evrenin hakimi" diyorlar...

- sümme haşaaa! hakimiyet, kayıtsız şartsız Allah'ındır!

neo : tank bana en yakın camiyi bul... cumayı kaçıracam...

automatic message "tank is away" (cumaya gittim gelicem)

neo : hadi tank bak ezan okunuyor...

OFS58
28.01.2006, 13:35
Temel, Dursun ve İdris en büyük yalanı söyleme yarışmasına katılmış....
İdris, "bir kurşunla 10 keklik vurdum" demiş ve alkış almış...
Dursun, "bir olta ile 50 hamsi" demiş ve salonda alkış kopmuş...
sıra Temel e gelmiş...
Temel elini çenesine koymuş, "düşünüyorum da" demiş ve ortalık alkıştan yıkılmış

OFS58
28.01.2006, 13:40
Hittler ve Stalin bir barda
oturmaktadirlar. Bir adam içeri girer ve
barmene bunlar Hitler ve Stalin degil mi diye sorar.
Barmen
"Evet, onlar" der.
Sonra adam onlara dogru yürür ve sorar:
"Selam, ne yapiyorsunuz?"
Hitler
cevaplar:
"3. Dünya savasini planliyoruz."
Adam sorar.
"Gerçekten mi? Neler olacak?"
Hitler:
"Bu sefer 14 milyon yahudiyi ve bir bisiklet tamircisini öldürecegiz" der.
Adam sorar:

"Bir bisiklet tamircisi mi???!"
Hitler Stalin'e döner ve der ki:
"Gördün mü, sana kimsenin 14 milyon yahudiyi takmayacagini
söylemistim

OFS58
28.01.2006, 13:41
Bir adam, arkadaşı ile yolda giderken elindeki çakısı ile
>>parmağını kesti.
>>Biraz ötede sağlık ocağı vardı.
>>Adam:
>>-Ben şurada pansuman yaptırayım, dedi. İçeri girince
>>karşısına iki kapıçıktı.
>>Birinde -Hastalıklar-, ötekinde-Yaralar- yazılı idi
>>Yaralar- kapısından girdi.
>>Yine önünde iki kapı vardı.
>>Birinde -Et-, ötekinde -Kemik- yazıyordu.
>>-Et- kapısından girdi.
>>Yine iki kapı çıktı karşısına.
>>Birinde -Önemli-, ötekinde -Önemsiz- yazıları vardı.
>>-Önemsiz- kapısından girince kendini sokakta buldu.
>>Arkadaşı sordu:
>>Nasıl iyi baktılar mı?
>>-Hayır; ama organizasyon müthiş

OFS58
28.01.2006, 13:43
Annem Gel Dedi

İlkokul öğretmeni sınıfta Cennet'e gitmek isteyenlerin ellerini kaldırmalarını ister. Yalnız Temel'cik elini kaldırmayınca merak eder ve sorar,
- Sen gitmek istemiyor musun?
- İster idum ama anacığım okuldan sonra hemen eve gel dedü...

OFS58
28.01.2006, 13:46
>> >Erkekler niye kıvırır?
>> >
>> > birgün ormancinin biri dallari nehrin üzerine sarkan agacin
>> >dallarini keserken baltasini suya düsürür. "aman tanrim" diye
>> >bagirdiginda tanri belirir ve "ne diye bagiriyorsun?" der. ormanci
>> >baltasini suya düsürdügünü ve yasamini sürdürebilmek için o
baltaya
>> >ihtiyaci oldugunu söyler.tanri suya dalar ve elinde bir altin
balta
>> >ile tekrar belirir. "baltan bumuydu?" diye sorar.
>> > ormanci "hayir" diye cevaplar. tanri suya tekrar dalar ve
bu
>> >sefer elinde gümüs bir balta ile tekrar belirir ve yine sorar.
>>
>"baltan bu muydu?" ormanci yine "hayir" diye cevaplar.
>> > tanri suya tekrar dalar ve bu sefer elinde demir bir balta
ile
>> >tekrar belirir ve yine sorar. "baltan bu muydu?" ormanci "evet"
der.
>> > ormancinin dürüstlügü tanrinin çok hosuna gider ve
baltalarin
>> >üçünü de kendisine verir. ormanci mutlu bir sekilde evine döner.
bir
>> >zaman sonra ormanci esiyle birlikte nehir boyunca yürürken karisi
>> >suya düser. ve ormanci "aman tanrim" diye bagirir. tanri yine
>> >belirir ve sorar. "ne diye bagiriyorsun?" ormanci "karim suya
düstü"
>> >der.
>> > tanri suya dalar ve jennifer lopez le birlikte geri döner.
>> >"senin karin bu mu?" diye sorar. ormanci
"evet" der.
>> > tanri sinirlenmistir. "yalan söylüyorsun. gerçek bu degil"
>> >der. ormanci "özür dilerim tanrim. ortada bir yanlis anlasilma söz
>> >konusu. eger jennifer lopez için hayir deseydim bu sefer catherine
>> >zeta-jones ile geri dönecektin. o na da hayir deseydim karimla
>> >dönecek ve her üçünü de bana verecektin. tanrim... be n fakir bir
>> >adamim ve üç karimin sorumlulugunu tasiyabilecek durumda degilim.
>> >jennifer lopez'e evet dememin sebebi budur."
>> > bu hikayeden alinacak ders: ne zaman bir erkek yalan
>> >söylüyorsa bunun iyi ve saygin bir nedeni vardir ve bu
baskalarinin
>> >yarari içindir.Kendimiz için bisey istiyosak ekmek musaf çarpsin!!

OFS58
28.01.2006, 13:48
Kadının biri Maldivlerde bir kumsalda yürürken ayağı eski bir lambaya takılır !

Lambayı kumların içinden çıkarır, ovalar...

Dolayısıyla lambadan bir cin çıkar.

Kadın da hemen "üç hakkım var degil mi?" diye sorar

Cin ise;
- Tamam,
Beni lambadan kurtardın vesire yaptın ama...
Yüksek enflasyon, iç piyasadaki daralma, üçüncü dünya ülkelerindeki düşük maaş oranları ve
Güney Asya' daki Tsunami felaketi yüzünden sadece sana bir dilek hakkı verebilirim.

- Evet soyle, nedir dileğin ? der

Kadın hiç tereddüt etmeden, cebinden bir harita çıkararak
- Orta Doğu'da barış istiyorum !

Bu haritadaki ülkeleri görüyormusun ?
Bu ülkelerin birbiriyle savaşmayı bırakmasını barışın tesis edilmesini diliyorum. der

Cin haritaya bakar ve dehşetle;

- Tanrı aşkına Kadın !
Bu ülkeler binlerce yıldır savaşıyorlar.
Tamam işimde iyiyim ama o kadar da degil !
Bunun yapılabileceğini sanmıyorum, baska bir dilekte bulun... der

Kadın birkaç dakika düşünür ve;

- Hayatım boyunca doğru erkeği bulamadım, bilirsin işte;
hem düşünceli,
hem eğlenceli biri,
mutfağı sevecek,
ev işlerinde bana yardım edecek,
işinde kaplan,
annemin yanında kuzu olacak,
sürekli futbol izlemeyecek ve sadık olacak bir erkek diliyorum, der

Cin derin bir iç çeker ve uzat şu kahrolası haritayı

OFS58
28.01.2006, 13:53
Kore'de Türk Tugayından iki Anadolulu asker biraz gezmek için firar ederler. Şehirde bir aşağı bir yukarı dolaşırken inzibat subayı bunları yakalar ve sorar: - "Hani sizin izin kağıtlarınız?" Erler subayı atlatırız umuduyla: - "Biz Amerikalıyız..." diye cevap verirler. Subay durumu anlar, ama hiç bozuntuya vermez: - "Amerika'nın neresindensiniz?" diye sorunca: - "İçindenik kumandanım!" diye yanıt verirler...

Güney Amerikalı bir subayla bir er konuşuyorlar: - "Savaşta bir düşmana rastlarsan ne yaparsın?" - "Vururum." - "Doğru, peki bir düşman bölüğüne rastlarsan ne yaparsın?" - "Vururum" - "Olmadı. Koşup karargaha haber verirsin. Peki savaş meydanında bir inek görürsen ne yaparsın?" - "Vururum." - "Olmadı." - "Koşup karargaha haber veririm." - "Yine olmadı. Boynuzlarından tutup karargaha sürüklersin. Şimdi beni görürsen ne yapacağını söyle.." - "Vururum." - "Olur mu canım. Ben senin komutanınım." - "Döner karargaha haber veririm." - "Yahu ben düşman bölüğü değilim ki." - "Hah tamam. Boynuzlarından tutup karargaha sürüklerim..."

II. Dünya Savaşı sırasında Rus orduları geri çekiliyormuş... Ve Rus generali durumu kurtarmak için askerleri teşvik etmeye karar vermiş. Getirilen her ölü Nazi için 10 ruble vaad etmiş. Çatışmalardan sonra kimi 1, kimi 3 ceset getirmiş ve paralarını nakit olarak almışlar. Bir ara bir Yahudi asker, bir vagonu sürükleyerek getirmiş. Vagonun kapısını açmış, içerisi ceset doluymuş. General bunu görünce şaşırmış ve askeri kenara çekerek şöyle demiş: - "Asker, anlarsın ya bütçemiz zayıf, haydi ben sana ceset başı 7.50 ruble vereyim. Asker: - "Olmaz", demiş, "Zaten bana geliş fiyatı 8.30 ruble."

Askerin biri bir bakışta herkesin boyunun ölçüsünü tam olarak doğru söylüyormuş ve arkadaşları buna çok şaşırıyorlarmış. Bir gün bunu komutana da götürmüşler ve olan biteni anlatmışlar. Komutan inanmamış... - "Söyle bakalım benim boyumun ölçüsü kaç?", demiş. Asker aşağıdan yukarıya komutanı süzmüş ve "1.75 efendim", demiş. Komutan: - "Doğru.. Hayret, nasıl bildin?" demiş. Asker "Bilirim tabi efendim, ben kereste uzmanıyım.."

Komutan teftiş sırasında bir askere sorar: - "Oğlum nerelisin?" - "Maraşlıyım komutanım!" Komutan askere bir tokat patlatır ve tekrar sorar: - "Oğlum nerelisin?" - "Maraşlıyım komutanım!" Komutan askere bir tokat daha patlatır ve tekrar sorar: - "Oğlum bak iyi düşün! Nerelisin?" - "KAHRAMANMaraşlıyım komutanım!" Komutan: - "Aferin işte böyle!" diyerek diğer askere (Temel) döner: - "Oğlum sen nerelisin?" - "Kahraman Trabzonluyum komutanım!"

OFS58
28.01.2006, 13:56
ARAPÇA FUTBOL TERİMLERİ

*Halife-i gol: Gol kralı

*Taarruz-u beleş: Ofsayt

*Vaziyet-ul madara: Hezimet

*Ne şeker-i şam, ne sima-i Arabiyye, sulh-u salah: Beraberlik

*Vahşet-i seyr-ül hareket-i beşeriyyen umumiyyet: Holigan

*Akibet-ül hüzzam: Elenme

*Arafat-ül safha: Devre arası

*Cihat-ül Kuvvayi Milliye: Milli maç

*Cemaat-ül mahşer-i cümbüş: Tezahürat

*Cenaze-tül mefta-i kürre: Ölü top

*Darbe-i abes: Faul

*Şut-ül minare: Hava topu

*Müsabaka-i hicret-ül gurbet: Deplasman maçı

*Darbe-i müstehcen: Elle oynamak

*Taarruz-ül aleykümselam: Kontratak

*Zam-ül zaman-ı ıvır zıvır: Uzatma

*Def-ül felaketiyye aman yarabbi: Atlatılan gol tehlikesi

*Mühendis-i kurre-i muallim: Teknik direktör

*Cabbar-ül kümbet: Geri dörtlü

*Ekip-ül riyaset-i cumhur: Takım kaptanı

*Rakip-ül azrail: Korkulu takım

*Harp-ül adem-i ademiyye: Adam adama savunma

*Gaflet-i delaletiyye ve hatta hıyanetiyye: Şike

OFS58
28.01.2006, 13:57
Bir gun Cennet'in kapilari siddetle vurulmus:
- Gum Gum Gum !!
Içeriden seslenmisler:
- Kim o?
Disaridan gok gurultusu gibi bir ses:
- Biz Istanbul'u fetheden Fatih'in yigitleriyiz!
Içeriden hos geldiniz diyerek kapilar ardina kadar acilmis ve yigitleri iceriye buyur etmisler. Her sey çok guzel gidiyormus. Ta ki, 40 yil gecinceye kadar. Bir gun kapilar yine siddetle calinmis:
- Gum Gum Gum !!!
Içeriden sormuslar:
- Kim o?
Disaridan gok gurultusu gibi bir ses:
- Biz Istanbul'u fetheden Fatih'in yigitleriyiz!
Iceriden hemen cevaplamislar:
- Onlar 40 yil once geldi!
Disaridan yine ses gelmis:
- Biz mehter takimiyiz ancak geldik!!!

OFS58
28.01.2006, 13:57
KISACA

İmam Hatip Lisesinde teftiş yapan bir müfettiş sınıfa girer.. Ders Kur'an-ı Kerim'dir. Bir öğrenciyi kaldırarak ismini sorar. Öğrenci:"Fatih" diyecevap verir.. Müfettiş:
"Peki öyleyse yavrum Fatiha suresini oku bakalım" Çocuk sureyi okur. Sıra başka bir öğrenciye gelmiştir. Müfettiş
yine sorar.."İsmin ne çocuğum?"..Çocuk cevap verir: "Yasin ama arkadaşlar kısaca Kevser derler

OFS58
28.01.2006, 13:59
Çimento fabrikasında çalışırken kaza geçiren bir işçi,
hastahanede yatarken şefine yazdığı mektupda olayı şöyle anlatır :
"Sayın şefim,İş kazası tutanaklarına planlama hatası diye yazmıştım.
Bunu yeterli görmeyip olayı ayrıntılarıyla anlatmamı istemişiniz.
Şu anda hastahanede yatmama neden olan kaza aynen aşağıda
anlattığım gibi olmuştur. Bildiğiniz gibi ben bir duvar ustasıyım.
O gün inşaatın altıncı katında çalışıyordum. İşim bittiğinde biraz
tuğla artmıştı. Yaklaşık 250 kg kadar olan bu tuğlaları aşağıya
indirmem gerekiyordu. Aşağı indim, bir varil buldum.Varile
sağlam bir ip bağladım. Tekrar altıncı kata çıkıp, ipi çıkrıktan
geçirdim ve ucunu aşağı saldım. Sonra aşağı indim ve ipi
çekerek varili altıncı kata çıkardım. İpin ucunu sağlam bir
yere bağlayıp tekrar yukarı çıktım. Bütün tuğlaları varile
doldurdum ve aşağı indim. Bağladığım ipin ucunu çözmemle
birlikte kendimi havada buldum. Nasıl bulmayayım.
Ben yaklaşık 75 kiloyum.250 kiloluk varil hızla aşağı düşerken
beni de yukarı çekti. Heyecan ve şaşkınlıkla ipi elimden bırakmayı
akıl edemedim. Yolun yarısında dolu varille çarpıştık.
Sağ iki kaburgamın böyle kırıldığını sanıyorum.
Tam yukarı çıktığımda iki parmağım iple çıkrık arasına sıkıştı.
Parmaklarım bu sırada kırıldı.
O anda hızla yere çarpan varilin dibi çıktı ve tuğlalar etrafa saçıldı.
Varil hafifleyince bu sefer ben aşağıya inmeye
varil ise yukarı çıkmaya başladık.
Yolun yarısında yine varille çarpıştık.
Sol bacağımın kaval kemiği bu sırada kırıldı.
Can havliyle ipi bırakmayı akıl ettim.
Başımı yukarı kaldırdımda boş varilin hızla
üzerime geldiğini gördüm. Kafatasımın
bu yüzden çatladığını sanıyorum.
Bayılmışım, gözümü hastanede açtım.
Çok şükür şimdi iyiyim .

OFS58
28.01.2006, 14:01
BAYANLAR BU FIKRAYI YILIN FIKRASI SECMIS !!!

- Adamin biri kitapçiya gider ve tezgahtara :
- "Evin reisi erkektir adli kitap var mi?." diye sorar.
- Tezgahtar cevap verir :
- "Maalesef beyefendi masal kitabi satmiyoruz

OFS58
28.01.2006, 14:09
Karadenizli Temel ile Adanalı Birol birlikte tatile çıkarlar.
Fethiye'de Kelebekler Diyarında kamp kurarlar.Akşam güzel bir yemek yiyip sonra uykuya dalarlar.Birkaç saat sonra Birol uyanır.Temeli de uyandırır.Temel uyku sersemidir:
-''Ne oldu?Ne istisun?''
-Temelciğim yukarıya bak ve bana ne gördüğünü söyle.
Temel gökyüzüne bakar ve cevap verir:
-''Ha punun içun mi uyandırdun benu?''
Paktum işte milyonlarca yılduz cörirum...İşıl işıl parliyan milyonlarca yilduz...
Birol tekrar sorar:
-''Peki bu sana neyi gösteriyor?''
Artık iyice uykusu kaçan Temel,biraz düşünür ve filozofça cevap verir:
-''Teolojik olarak Allah ın kudretinu ve kendu acizliğimuzu cörirum.Felsefi olarak,evrenunn sonsuzluğunu ve onun karşisındaki önemsizliğimuzu cörirum.Astrenomik olarak galaksilerun,yilduzlarun,gezeg enlerun varliğini cörirum.Meteoroloji olarak pugün havanın çok güzel olacağinu cörirum.Yilduzlarun konumuna bakarakta gecenin körü ve saatin 3 olduğni,penu luzumsuz yere uyandırduğuni cöriyurum...Niye sordun punu paa?Ha sana neyi cösterur?''
Birol cevaplar:
-Ula,çadırımızı çalmışlar.

OFS58
28.01.2006, 14:11
Şapka satarak geçinen bir adamın yolu bir gün bir ormana düşmüş... Bir süre yürüdükten sıcaktan ve yorgunluktan bunalmış, bir ağacın altına oturmuş, şapkalarla dolu sepetini de yere koymuş ve uykuya dalmış...Birkaç saat sonra adam tuhaf sesler duyarak uyanmış; Bir de bakmış ki yanındaki sepet bomboş, şapkalar gitmiş..!! Bir de kafasını kaldırıp ağaca bakmış ki, ağacın dallarında bir sürü maymun, her birinin kafasında adamın şapkaları.... Adam düşünmeye başlamış :

- "Ben şimdi napıcam, şapkaları bu maymunlardan nasıl alıcam...?"..

Düşünceli bir şekilde kafasını kaşırken bi bakmış maymunlar da adamın taklidini yapıyolar, kafalarını kaşıyolar... Adam ellerini havaya kaldırmış , maymunlar da aynısını yapmışlar;Derken adam napıcağını bulmuş; Kendi başındaki şapkasını çıkartıp yere atmış, tabi maymunlar da kafalarındaki şapkaları hemen yere atmışlar.Adam böylece bütün şapkaları toplayıp sepetine koymuş...

Aradan 50 yıl geçmiş... Artık adamın bir torunu varmış, o da dedesi gibi şapka satıcısı olmuş... Günlerden bir gün onun da yolu aynı ormana düşmüş. Hava yine çok sıcakmış ve genç adam bir ağacın altına oturmuş, şapkalarla dolu sepetini yanına koymuş ve uykuya dalmış.... Bir saat sonra uyanmış bir de bakmış sepetin içinde şapkalar yok?!?!.. Derken tuhaf sesler duymuş bir de kafasını kaldırmış ki ağacın üstünde bi sürü maymun, hepsinin kafasında birer şapka.... Adam düşünmüş:

- "Dedem yıllar önce bana bir hikaye anlatmıştı... napıcağımı cok iyi biliyorum...."

Adam kafasını kaşımaya başlamış, maymunlar da aynısını yapmışlar... Adam ellerini havaya kaldırmış, maymunlar da ellerini kaldırmış.... Ve adam gülümseyerek kendi başındaki şapkayı çıkarmış yere fırlatmış. O anda maymunlardan biri ağaçtan inmiş , adamın yere attığı şapkayı kapmış, adama da bi tokat atmış ve :

- "Sadece senin mi deden var lem !..??"

OFS58
28.01.2006, 14:16
Uy sevgili usagum!
Allah'in selami tabiidur. Mektubu cok yavas yazayrum, cunkim bilirum ki,
cabuk okuyamazsun.. Benden yana sual
edersen, Allahuma pin sukur iyiyum, yeni pir is puldum.. Emrimde yuze
yakin adam var, hepsi de sessuz sedasuz, kendi
hallerinde. Ne is puldugumu soraysan soyleyecegum patlama, mezarluk
pekcisi oldum..
Bacin Emine bir usak doguracak, daha erkek midur, kiz midur, pelli
degil. Hacan o yuzden saga dayi mi oldin, teyze mi oldin soyleyemeyrum..
Temel emicen de tukkan actu, o da otuza aldigini yirmipese verir, surumden kazaniyormus oyle dedi..
Bizim koye findukcularin Temel'i muhtar sectuk, akillu usak da. Gecen
gun hepimizu zelzeleye karsi asi etturdu. Temel akilludur, hemde durusttur.. Gecenlerde bir taksinin soforu koye varmis, muhtari arayu, meger yolda pir tavuk ezmus sahibini soraymus.. Muhtar Temel tavuga pakmis, hapu bizden degildur, pizum koyde yassu tavuk yoktur, demis..
Senin kucugun Memet cok akullu bir usak cikti. Gecen gun tepeye varmis,
elinde bir ip sallayup duriy.. Anan, uy usagim ne edeysun orada demis.. O da heva turumuna bakayrum demis. Cektum oni aksam karsuma, anlat bakayum su hava turumu isinu dedim. Anlatti, meger ip sallanunca havanin ruzgarli oldugunu, ip islaninca da yagmur yagdigunu anlaymis..
Cok akillu usak vesselam. Sen o yasta boyle akillu degildun!
Yaa iste boyle usagum.. Memlecetten saga pol pol havadis.. Yeni havadis olursa yine yazayrum.. Baki Hudaya emanet ol.
Baban
Not: Mektupa para koyacaktum, ama gec akluma geldu, zarfu kapatmisum

OFS58
28.01.2006, 14:18
Fight club - teşekkül ün sille tokat

Çılgın sekreter jale - na uslu defterdar jale

21 grams - 0.016 okka

Million dollar baby - üçyüz akçelik sibyan

Godfather-şahbaba

Uçakta panik- tayyarede hezeyan

Terminatör - deccal

Spiderman - haşeret-ül adem.

Attack of the clones - taarruzü'l adem-i sahte

The empire strikes back - binaenaleyh hücumü'l
devlet-i muazzam

Sin city- şehr-i kufran

Kuzuların sessizliği - sükunet-i cemaat_ul kuzu

Zor ölüm - zahmet-ul vefat

Çıldırtan kadin - bint-el haram

I know what you did last summer - malumat-ı eylem-i
nevbahar geçmiş zaman olur ki

Titanic - tekne-i devasaiye

Pi - rakkam-i tesadufiye

Heat - hararet

Kill bill - meft-ül bill

Fantastic 4 - car-ı harikulade

Dört nikah bir cenaze- car izdivaç yek mevta

Charlie's angels - tövbe estağfurullah

Who's the boss - idare-i muamma

Airplane - teyyare

Rosemary s baby - veled-i iblis ül gülmeryem

Shrek - gulyabani

Dark city - şehr-ül zifir

OFS58
28.01.2006, 14:20
Kadının evinde cam kırılmıştı camcıyı aradı ve sipariş verdi yarım saat
sonra zil caldi..
Kadın diafondan seslendi :
-Kim o?
-Camcı bea..
Kadın kapıyı açtı ve camın takılacağı yeri gösterdi beş dakika sonra yine
zil caldi..
-Kim o?
-Camcı bea..
-Yanlışlık var. Az once bir camcı gelmişti..
-Düştük bea..

OFS58
28.01.2006, 14:21
Temel birgün wolksvogen marka arabasıyla yolda giderken, kırmızı ışıkta duran bir Limuzine arkadan çarpar. Aşağıya inen Temel başlar adama yalvarmaya:
- "Abi yalvarırım beni affet, ben garibanın tekiyim." Bunun üzerine adam Temel'e:
- "Tamam seni affettim hadi git." der. Temel arabasına biner ve adam önde Temel arkada yola devam ederler. Kırmızı ışıkta Temel tekrar Limuzine arkadan çarpar ve kafayı camdan uzatarak:
- "Benim abi benim!" der.

CÜSSKB-Aynur
22.03.2006, 11:13
( bayanlar bu fıkrayı birinci seçmiş )

Adamin biri kitapçiya gider ve
tezgahtara :
"Evin reisi erkektir adli kitap
var mi?." diye
sorar.
Tezgahtar cevap verir :
"Maalesef beyefendi masal kitabi
satmiyoruz."

Tarkan ÇeLik
22.03.2006, 11:14

tezgahtara :
var mi?." diye
sorar.
Tezgahtar cevap verir :
satmiyoruz."
puhahhahah lafta kalır ama neyse :D :D :D

GuNaY
23.03.2006, 01:00

tezgahtara :
var mi?." diye
sorar.
Tezgahtar cevap verir :
satmiyoruz."

Birde bunu, bayanlar arasında yapılan oylamada yılın fıkrası seçmişler:D
İlginç bir espri anlayışları varmış demekki katılanların :D :D

SivasLady
23.03.2006, 19:32

tezgahtara :
var mi?." diye
sorar.
Tezgahtar cevap verir :
satmiyoruz."

Bir dag ne kadar yüce olursa olsun bir kenari yol olur,
bir yigit ne kadar kahraman olursa olsun sevdigine kul olur :D

SEMİH-58
23.03.2006, 20:12
hepside çoook ğüzelmiş
......................

puar
13.08.2006, 12:13
adamın biri cimboma gitmiş ben takım tutmak istiyorum bizim takım dolu demiş kanaryaya gitmiş bizim takımda dolu ben ne yaparım şimdi demiş fenerlide ona cizreyi tut silopiyi tut hakkariyi tut demiş
adamda ,fenerliye abi be istanbuldan bir takım olsa iyi olur demiş
fenerlide; o zaman bjk yi tut. :)

puar
13.08.2006, 12:23
İstanbul'da çok ünlü bir berber varmış. Dükkanı ünlülerin uğrak mekanıymış. Bir gün dükkanına ansızın Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı Sn. Aziz Yıldırım gelmiş. Tıraş olmuş, parasını ödemek için elini cebine attığında, berber, hiç olur mu, siz koskoca Fenerbahçe başkanısınız, falan demiş para kabul etmemiş. O da çok etkilenmiş, çıkmış gitmiş. Ertesi gün berber, dükkanını açmak için dükkana gittiğinde dükkanın önünde bir çanta bulmuş. Açtığında içinde 50.000 dolar, ayrıca forma, tişört olduğunu görmüş. Çok sevinmiş. Başka bir gün Beşiktaş başkanı Yıldırım Demirören birdenbire gelivermiş. Onu da tıraş etmiş, ondan da para almamış. Ertesi gün dükkanı açarken gördüğü çantada 5.000 dolar, forma, tişört falan filan. Yine sevinmiş, bu da küçük kulüp, imkanı bu kadar, daha az olsa da düşünmesi önemli demiş. Yine bir süre sonra, Galatasaray başkanı Ö. Canaydın gelmiş, onu da güzelce tıraş etmiş, para almamış. O da etkilenmiş, gitmiş. Ertesi gün berber, dükkanının olduğu sokağın köşesini merak ve heyecanla dönmüş. Dükkanın önüne bir bakmış, sarı kırmızı kravatlı bir sürü tip. Beleş tıraşı duyunca bütün Galatasaray yönetimi dükkanın önünde sıraya girmiş!

puar
13.08.2006, 12:27
98 dünyakupasını FRANSA milli takımının kanzandığını gören Fatih Terim hemen ilk uçakla fransaya fransanın hocasından taktik almaya gider.Fatih hoca,fransanın hocasına

"ya hocam sız nasıl şampiyon oldunuz özel bir yöntem mi kullanıyosunuz" der. Bunun üzerine fransa milli takımını hocası

"Yo hayır.Ben sadece futbolcularıma zeka testi uyguluyorum.Bakın" der ve Fransa milli takımında forma giyen Zidane ı yanına çağırır ve şöyle der "Zidane senin ananın babanın çocuğu ama kardeşin değil, kim bu?" der.

Fatih Terim de aynı şeyi kendi futbolcularında uygalaya karar verir ve Istanbula geri dönüp Hakan Şükürü yanına çağırır ve

"benim tabiki" der. Bunun üzerine Hakan şükür Fatih hocaya döner ve "Hagiymiş hocam" der..

Fatih terimde"Saçmalama oglum ne hagi si.. Zidane" der.

ş.usta
25.08.2006, 12:04
Iki fanatik futbolsever konuşmaktadır. Biri :
- Maça gitmiyor musun?
- Ne diye gideyim?.. Oynanan futbol degil ki... Hakemler kötü... Oynanan
oyun itiş kakış... Saatlerce gişe önünde, kuyrukta bekle... Içeride kavga
gürültü... Çıkıştavasıta bulamıyorsun...
Diğeri :
- Bende tıpkı senin gibi maça gitmiyorum. Benide tıpkı senin gibi karım bırakmiyor...

tanju_58
25.08.2006, 12:19
Birgün Fenerbahçeli biri ıssız adaya düşmüş.Issız adada dolaşırken sihirli bir lamba bulmuş.Lambayı üvelemiş ve içinden bir cin çıkmış.
Cin: Dile benden ne dilersen. demiş
Fenerli:Bu adadan Kadıköye bir yol yap Fenerbahçenin maçına gidim. demiş
Cin:Bu imkansız.Başka bir dilek dile. demiş
Fenerli:O zaman Fenerbahçeyi şampiyon yap. demiş
Cin:Yol kaç şeritli olsun? demiş

sinan58_34
25.08.2006, 12:21
Birgün Fenerbahçeli biri ıssız adaya düşmüş.Issız adada dolaşırken sihirli bir lamba bulmuş.Lambayı üvelemiş ve içinden bir cin çıkmış.
Cin: Dile benden ne dilersen. demiş
Fenerli:Bu adadan Kadıköye bir yol yap Fenerbahçenin maçına gidim. demiş
Cin:Bu imkansız.Başka bir dilek dile. demiş
Fenerli:O zaman Fenerbahçeyi şampiyon yap. demiş
Cin:Yol kaç şeritli olsun? demiş
:D eline saglık adamda cok sey istemıs

zereya
25.08.2006, 13:21
FUTBOL

Bir futbol fanatiği adam birgün arkadaşının yanına gider.Arkadaşı ise ölüm döşeğinde azraille boğuşuyor.Adam perişan arkadaşına der:
-"Bana bir iyilik yap ve öbür tarafa gittiğinde orda da futbol var mı yok mu diye haber ver."
Arkadaşı tamam der.Adam öldükten iki hafta sonra fanatik arkadaşını odasında ziyaret eder.Adam arkadaşının hayeletini görünce şaşkınlıkla kalkar.Ölü arkadaşı:
-"Sana bir iyi bir de kötü haberim var, ilk önce hangisini söyleyim?"
Arkadaşı:
-"İyi haberden başla".
-"İyi haber her çarsamba arkadaşlarla maç yapıyoruz.Kötü haber ise, bu çarsamba kalede sensin!"

aykut-akay
27.08.2006, 05:33
Amerika'da zencinin biri, pasaportunu kaybetmiş. Aksilik bu ya, o gün de
Türkiye'ye uçacakmis. Kara kara düşünürken yolda bir pasaport bulmasın mı!

Hemen almış yerden,
bir bakmış ki Leanardo Di Caprio'nun pasaportu. "Ne olursa olsun," demiş ve
şansını denemeye karar vermis. Çıkarmış Leonardo'nun fotoğrafını, kendi
fotoğrafını yapıştırmış. Uçmuş Türkiye'ye. Atatürk Havalimanı'nda görevli
gümrük memuru Temel'in Karşısına
geçmiş.
Temel, almis pasaportu; adamin ismine bakmış:
"Leonardo Di Caprio"; fotoğrafa bakmış ; bir zenci adama bakmış; aynı
zenci.
Birkaç şaşkın bakıştan sonra öbür masaya seslenmiş: "Ula Cemal, bu Titanik batmış mıydı, yanmış mıydı.

aykut-akay
15.09.2006, 13:43
Amerika'da zencinin biri, pasaportunu kaybetmiş. Aksilik bu ya, o gün de
Türkiye'ye uçacakmis. Kara kara düşünürken yolda bir pasaport bulmasın mı!

Hemen almış yerden,
bir bakmış ki Leanardo Di Caprio'nun pasaportu. "Ne olursa olsun," demiş ve
şansını denemeye karar vermis. Çıkarmış Leonardo'nun fotoğrafını, kendi
fotoğrafını yapıştırmış. Uçmuş Türkiye'ye. Atatürk Havalimanı'nda görevli
gümrük memuru Temel'in Karşısına
geçmiş.
Temel, almis pasaportu; adamin ismine bakmış:
"Leonardo Di Caprio"; fotoğrafa bakmış ; bir zenci adama bakmış; aynı
zenci.
Birkaç şaşkın bakıştan sonra öbür masaya seslenmiş: "Ula Cemal, bu Titanik batmış mıydı, yanmış mıydı.

aykut-akay
15.09.2006, 13:44
Temel bir gün kamyonla yokuş aşağı iniyormuş. Aniden

kamyonun freni patlar ve Temel ne yapacağını

şaşırır. Sağa bakar bir pazar yeri sola bakar küçük

bir kız çocuğu. Temel aklından der ki “kamyonu pazar

yerine süreceğime şu küçük kız çocuğuna doğru

süreyim”. Olanlar olur Temel hastanede...

Gazeteciler röportaj yapmak için gelirler. Temel

Bey “43 kişinin ölümünden sorumlusunuz ne

düşünüyorsunuz olay nasıl oldu?” diye sorarlar.

Temel de “her şey kız çocuğunun pazara koşmasıyla

başladı” der.

PRoFeSSioNaL
15.09.2006, 13:49

KAYAHAN
15.09.2006, 14:24
BEŞİKTAŞLI

Bir GS'li, bir Fener´li ve Beşiktaş´li Arabistan'da yasak olmasina
ragmen bir otelde içki içerken yakalanirlar... Mahkemeye çikarilirlar...
Karar IDAM... Itiraz ederler ve karar ömür boyu hapis cezasina
çevrilir. Ama o
gün, bayrama denk geldigi icin Prens Hazretleri cezayi kaldirip
hepsine 20
kirbaç ceza verir. Bizimkileri sempatik buldugu için de bir kiyak daha
yapip herkese cezasini hafifletmek için bir istek hakki tanir.
GS'li: "Sirtima bir yastik baglayin" der. 10 kirbaçtan sonra
yastik paramparça olur ve pek fayda etmez. Uyanik Fenerbahçe' li bunu görünce:
"Sirtima iki yastik baglayin" der. Ama iki yastik bile 10 kirbaca
dayanmaz.
Sira Beşiktaş liya gelince Prens Hazretleri: "Bak ben de
Beşiktaş' liyim!!! Sana ceza vermek istemezdim ama ne yaparsin kurallar böyle..Bu
yüzden sana iki istek hakki veriyorum" "Peki" der Beşiktaş' li:"O zaman
bana 40 kirbaç vurulsun". Herkes saskina döner. Prens Hazretleri: "Peki
ikinci istegin nedir?" diye sorar... Beşiktaş'li gülerek:
"FENERBAHÇE´liyi sirtima baglayin

PRoFeSSioNaL
21.09.2006, 16:41
elinize sağlık fıkralar çook güzel olmuş valla

yasin-58
29.09.2006, 16:03
Fıkra : Berber dükkanı

Kesinlikle almam...

Kesinlikle almam..

vardir...

..........

SUREN dir...

bitiriverir...

Faruk SUREN ..

konusu olamaz...

sira beklemektedir....

07 gençlik
29.09.2006, 16:05
:):):) hayatımda bundan daha güzel bir fıkra duymadım valla bravoooo

berber fıkrası gercektende cok kotu bir fıkraa onun haricindeki butun fıkralarr süper bir takımın ekonomik durumuylaa dalgaa geçmekk çok yanlışşş

UTKUM_58
09.10.2006, 00:44
ben gercek bir fikra gibi olayi anlatmak istiyorum..ben suan yurtdisindayim..onceden sivasta calisirkenn 6_0 fenere yenildigimiz macta..tornaci bir ALLAHlik ustamiz vardii...takim nedir bilmeyen adam..ise gelirkenn galatasaray ust esofmani giymis..servisi beklerken yanina bir adam
yaklasmis demiskii..6 tane yedinizz utanmiyormusun macin sabahinda o esofman ustunu giymeye demis:)))ALLAHIM cok gulmustum yaaa

Flavio
09.10.2006, 00:52
Süper paylaşımlar için teşekkürler gardaşlar...

UTKUM_58
09.10.2006, 00:57
birgun fanatik bir fenerbahceli yolda yururken yanina yaklasan bir adam soyle
bir soru yoneltmiss..beyfendi hangi takimlsinizz!!!onasil soz gurban olumune
fenerbaceliyim demiss..peki demis size 1000 ytl verirsem fenerbahceyi birakir
galatasaraya gecermisiniz demis..fenerbahceli olan adam kaslarini catmis kollarini kabartmissss sen nediyorsun be 100 ytl daha ver demis,,kendimi sari
kirmiziya boyayayim demis:)))ve adam icinden soyle demiss evet simdi inanmaya
basladim birgun herkes galatasayli olucak demis:))

UTKUM_58
09.10.2006, 01:01
Yaşlı bir amca eşeğinin üzerinde karayolunda seyretmektedir.
Bunu gören trafik polisleri amcaya takılmak isterler Ve durdururlar.

Polis: Be amca, neçin dakman golanı ? ( Golan : Emniyet kemeri)
Amca: Dakmam be işte !
Polis: E bak gördün mü, şimdi ceza keseceyik.
Amca: Kes bakalım ne keseceysan da gidecem, acele işim var.
Polis: Peki amca, cezayi sana mı yazalım yoğsam eşeğe mi ????
Amca: ???
Polis: Yani cezayı sana yazarsak 5 milyon ödeycen, Eşeğe 3 milyon ödeycen.
Amca: Bana kes o zaman.
Polis: Neden sana kesiyoz amca?
Amca: Onun sicili temiz ossun polis yapcez onu !

ahahaha eline saglik bu cok guzel cok guldumm ya :)))

argani_58
09.10.2006, 01:07
hepsı bırbırınden guzel ben daha yenı okudum ya harıka ellerınıze saglık .:D

MK5834
11.10.2006, 08:57
Ali ŞEN gezinirken sihirli bir lamba bulur.ninesinden dinlediği alaattin hikayelerini hatırlayıp hemen lambayı okşamaya başlar.fıkra bu ya içinden devasa bir cin çıkar.kendisine isteğini yerine getireceğini söyler.ali şen istanbul amerika arasında köprü kurmasını ve köprünün araç trafiğine müsait olmasını söyleyince ,cin bunu yapamam başka isteğin varmı der.ali şen de fenerbahçenin şampiyonlar liğinde şampiyon olmasını isteyince cin önceafallar sonra köprüyü kaç şerit istersiniz der.

CÜSSKB-Aynur
12.10.2006, 11:30
bir maçta fenerbahçe ve real madrid karşı karşıya gelecektir. ama real madrid li futbolcular biz bu takımla oynamayız bunlar da kim derler.
zidan ise sizin maça cıkmanıza gerek yok ben bunlarla tek oynarım diyerek takım arkadaşlarını gönderir.

maçta 60. dakikada fenerbahçe 1-0 öne geçer ve 80. dakikada maç 1-1 olur ve maç öyle biter. maçtan sonra soyunma odasında zidan'ı üzgün gören takım arkadaşları onu avutmak için üzülme yaa 11 kişiye karşı tek kişi oynadın 1-1 iyi skor derler. zidan ise:

-ona üzülmüyorum ben 68. dakikada kırmızı kart gördümde ona üzülüyorum.

unuttunmuKulunu
12.10.2006, 11:35
bir maçta fenerbahçe ve real madrid karşı karşıya gelecektir. ama real madrid li futbolcular biz bu takımla oynamayız bunlar da kim derler.
zidan ise sizin maça cıkmanıza gerek yok ben bunlarla tek oynarım diyerek takım arkadaşlarını gönderir.

maçta 60. dakikada fenerbahçe 1-0 öne geçer ve 80. dakikada maç 1-1 olur ve maç öyle biter. maçtan sonra soyunma odasında zidan'ı üzgün gören takım arkadaşları onu avutmak için üzülme yaa 11 kişiye karşı tek kişi oynadın 1-1 iyi skor derler. zidan ise:

BU FIKRAYI NE ZAMAN DİNLESEM VE OKUSAM GÜLMEKTEN 444 KÖŞE OLUYORUM.ELLERİNE SAĞLIK NİLAY ABLA,BACI,HANIM

koyu58
12.10.2006, 11:36
1-1 biten sivasspor fenerbahçe maçından sonra fenerli futbolcular evlerine dağılır alex derki ben bu utançla uzun süre dışarı çıkamam der ve uzun süre evden çıkmaz aradan uzun bi süre gerçtikten sonra evde yiyecek bişey kalmaz ve mecburen dışarı çıkacaktır ve dışarı nasıl çıkacağını düşünmeye başlar.Aklına bi fikir gelir ve kadın kılığında dışarı çıkar.Sonra markete girer alışveriş yaparken yanına bikadın gelir ve alex ne yapıyon diye sorar.alexde oradan hemen kaçar ve eve gider o kadının kendisini nasıl tanıdığını düşünür sonra yine mecbur kalır ve yine dışarı çıkar yine yolda giderken aynı kadın yanına gelir ve alex ne yapıyon diye sorar alexde bukez o kadına ya baksana sen beni nerden tanıyon diye sorar kadında kısık sesle çaktırma oğlum bende rüştü der:D :D :D :D

koyu58
12.10.2006, 11:38

ablacım tebrik ediyorum çok güzel bir fıkraymış

unuttunmuKulunu
12.10.2006, 11:39
Altı sıfır biten fenerbahçe galatasaray maçından sonra galatasaraylı futbolcular evlerine dağılır ümit karan derki ben bu utançla uzun süre dışarı çıkamam der ve uzun süre evden çıkmaz aradan uzun bi süre gerçtikten sonra evde yiyecek bişey kalmaz ve mecburen dışarı çıkacaktır ve dışarı nasıl çıkacağını düşünmeye başlar.Aklına bi fikir gelir ve kadın kılığında dışarı çıkar.Sonra markete girer alışveriş yaparken yanına bikadın gelir ve ümit ne yapıyon diye sorar.Ümitde oradan hemen kaçar ve evegider o kadının kendisini nasıl tanıdığını düşünür sonra yine mecbur kalır ve yine dışarı çıkar yine yolda giderken aynı kadın yanına gelir ve ümit ne yapıyon diye sorar ümitde bukez o kadına ya baksana sen beni nerden tanıyon diye sorar kadında kısık sesle çaktırma oğlum bende mondragon der:D :D :D :D

BU FIKRAYIDA NE ZAMAN OKURSAM HEÇ GÜLESİM GELMİYOR.AMA ELLERİNE SAĞLIK GARDAŞ.YUKARDAKİ DİĞER FIKRA SPOR FIKRALARINDA BANA GÖRE EN İYİSİ.

koyu58
12.10.2006, 11:46
seni güldüremediysem kusura bakma başka bir zamanda başka bir konu üzerinde gülmek ve eğlen mek dileğiyle

koyu58
12.10.2006, 11:47
daha önce hiç yazmadıydım çorbada tuzum bulunsun diye yazdım:D :D :D :D
yenilemitim onu okumamışın

unuttunmuKulunu
12.10.2006, 11:56
SAĞOL KARDAŞ ELLERİNE SAĞLIK.ŞİMDİ ÇOK GÜLDÜM

UTKUM_58
12.10.2006, 12:18
adaminn birii bir suc islemisss sucunun cezasi 3 ay hapismis,hakim hangi takimlisin senn demiss,,adamda demiskii fenerbahceliyim demis,bunu duyann hakimmmmmmmmm demiskii cezaniii omur boyuu hapiste yatmayla degistiriyorum demis adammm neden hakimmmmmmm bey demisss neden,,,hakimde demiski siz fenerlilerr yasadikca cok adam öldürürsünüz demis:)))

unuttunmuKulunu
12.10.2006, 15:14
Adamın biri ölüp cennetin kapısına dayandığında, cennetin baş meleği durdurur onu.
-İçeri almadan önce sorularıma cevap vermelisin? Hayatın boyunca tam anlamıyla iyi bir iş yaptın mı, bakalım?
Adamcağız uzun uzun düsünür, hafızasını zorlar, ama ne yazık ki yaptığı iyi bir şeyi hatırlayamaz. Melek tekrar sorar.
-Peki, bari söyle, hiç cesaret gerektiren bir şey yaptın mı, hayatında?
Adam hemen atılır gururla.
-Yaptım, tabii!
-Anlat bakalim, neymiş bu cesur iş?
Adam anlatmaya baslar.
-Ben futbol hakemiydim. Trabzon'da bir Trabzonspor-Fenerbahçe maçını yönetiyordum. Maçin son dakikasinda Trabzon aleyhine penalti çaldim.
-Vay canına, gerçekten cesurmussun sen, hadi geç bakalim!
Cennetin kapıları açılır. Bizim hakem tam geçecekken, melek merak eder:
-Ne zaman olmustu bu maç?
-Asagi yukarı üç dakika oluyor biteli...

unuttunmuKulunu
12.10.2006, 15:24
bir gün bedensel özürlüler yüzme olimpiyat yarışlarına gidecekler.olimpiyat yarışlarına geldiklerinde sıraya koyulup yarış başlayacaktır. 4 tane özürlü vardır. birinin iki eli iki bacağı yok. ikincisinin bir eli bir ayağı vard. üçüncüsünün bir eli var. dördücünün ne eli nede bacağı vardır. neyse yarışma başlar birincisi atlar atlamaz, bırakır yarışmayı ikinicisi ortada bırakır yarışmayı üçüncüsü tam bitiririrken yorulur. dördüncüsüde tam giderken bitişe az kala kafayla birlikte denizin dibini boylar.ordaki yarışmacı sorar. yav yarışmayı bitiriyordun. nasıl oldu da denizin dibini boyladın adam sorar sorma abi kramp girdi der.

unuttunmuKulunu
12.10.2006, 15:34
ADAMIN BİRİ KARISINA SİNİRLENİR SEN NASIL OLURDA BENİM BEŞİKTAŞIMA LAF SÖYLERSİN DER.ANCAK EVİN 7 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU EVDE OLDUĞU İÇİN BABASI ANNESİNİ RAHAT BİR ŞEKİLDE DÖVMESİ İÇİN OĞLUNA OĞLUM HADİ SEN DIŞARI ÇIK DER.OĞLUDA OLMAZ BEN DIŞARI ÇIKMAM DER.BABASI OĞLUM BİZ YAN ODAYA GEÇİYORUZ SENDE BALKONA ÇIK DIŞARDA OLANLARI BİZE BAĞIRARAK RAPOR ET BARİ DER.TAMAM BABA DER BALKONA ÇIKAR.ADAMLA KADIN YAN ODAYA GEÇER.ADAM BEŞİKTAŞA LAF ATAN KARISINI DÖVMEYE BAŞLAR.OĞLUDA RAPORLARI SESLİ HALDE SÖYLER TABİ.ŞUAN AHMET AMCA SOKAKTA AĞACIN YANINDA OTURUYOR.ARKADAŞIM VELİ BENİ ÇAĞIRIYOR.ALİ AMCANIN MİSAFİRİ GELDİ.ÇOCUK SESSİZ KALIR BİRAZ.SONRADAN HÜSEYİN AMCA KARISINI DÖVÜYOR DER.BABASI ŞAŞIRIR OĞLUM NERDEN ÇIKTI BU.ÇOCUK BABASINA,KIZLARI AYŞE BALKONDA BEKLİYOR BABA:D

PRoFeSSioNaL
12.10.2006, 16:08
şeytan bile bilmio

1776 kez okundu

bir gün bir spor kanalında erman toroğlu ve şansal büyüka yorum yapıyorlarmış program bitmiş ve yanlarına şeytan gelmiş.Şeytan;ne düşünüyosunuz ben herşeyi bilirim bana sorun demiş erman toroğlu pendikspor ne zaman şampiyon olcak demiş şeytan 2035 yılında demiş şansal büyüka peki elazığspor ne zaman şampiyon olcak demiş şeytan 2050 yılında demiş tüh ya göremicez demişler sonra erman toroğlu peki fb ne zaman haklı bi şekilde şampion olcak demiş şeytan düşünmüş düşünmüş TÜH YA BENDE GÖREMİCEM DEMİŞ:)

son58
15.10.2006, 19:18
Futbol maçında seyirciler yanlış kararlar veren orta hakeme bağırmaktadırlar:
i....hakem ... hakem
Bu çirkin tezahurat üzerine orta hakem, yan hakemlerden birinin yanına koşar ve şiddetle çıkışır:
- İlişkimizden kimlere bahsettin?

son58
15.10.2006, 19:18
BJK li FB li ve GS li Afrikanın yasak bölümüne girmişler.bunu duyan kral onları askerlerine yakalatmış.Ve her birine 10 kırbaç cezası vermiş.AMA HERKESE BİR İSTEK HAKKI TANINMIŞ.Uyanık fenerli benim sırtıma yastık bağlayın demiş.Ama yastık paramparça olmuş ve fbli çok acı çekmiş.bunu gören gsli bana 2 yastık koyun demiş.ama 2 yastıkda fayda etmemiş.gs li de acı çekmiş.Sıra bjk liye gelmiş kral bu yıl ligde durumunuz kötü direktörlerden çok çektiniz bu yüzden sana 2 istek hakkı veriyorum demiş.BJK sırıtarak bana 40 kırbaç vurulsun demiş herkes şaşırmış kral 2 inci isteğin nedir diye sormuş bjk li demişki fenerliyi sırtıma bağlayın.

son58
15.10.2006, 19:21
Bir gün Temel Mike Tayson ile ünvan maçına çıkmış.
Daha ilk yumrukta Temel nakavt olmuş.
Hakem bir, iki, üç dört.. sayarken menejeri Temel'in kulağına;
- Sakın dokuzdan önce kalkma.
Temel hafifden gözlerini aralayarak menejerine;
- Saat kaç?

merwis
16.10.2006, 23:41
müfettiş sınıfa girer we bir öğrenciyi kaldırır:
-oğlum alfabeyi sayar mısın?
çocuk sayar 25 tane. 4 harfi unutur...
tekrar sayar yine 4 harf eksik...
arkadan bir öğrenci bağırır:
-hocam arkadaş fenerlidir U,E,F,A yı bilmez...

ha ha ha kapak

argani_58
17.10.2006, 01:10

ha ha ha kapak

abı harıka yaw fenerlıler le dalga gecılmesını cok sevıyorum bulmekten tırtılıyorum :D

son58
17.10.2006, 02:28

ha ha ha kapak

ADAMLAR BİLİYORDUR YAW.OKADARDA EZMEYİN.ADAMLAR HEDEF KOYMUŞ BU SENE... UE yi almak FA yıda kiralamak

efe058
17.10.2006, 03:20
FLAS...FLAS..!Galatasaray da kendi televizyonuna kavustu
Ve Galatasaray Yönetimi televizyon konusunda nihayet mutlu sona ulasti.
Fenerbahce'nin kendi televizyonunu kurmasiyla son gunlerde artan yogun taraftar baskisi sonuc verdi ve Galatasaray yönetimi Florya'daki kulüp
binasina 37 Ekran bir televizyon aldi.
Acilis töreninde konusan Baskan Özhan Canaydin taraftarlari icin yaptiklari fedakarligi isaret ederek '' kendi aramizda topladigimiz paralarla aldigimiz
bu televizyonun camianin kenetlenmesini ve eski gunlerine dönmesini
saglayacagina hic süphem yok '' dedi.

Canaydin ,yaptigi aciklamada 37 ekran televizyonu 1 seneligine Arcelik
Florya Bayisinden kiraladiklarini ancak satin alma opsiyonunun kendilerinde oldugunu söyledi.

Törende yer alan Adnan Polat ise söyle konustu.
'' Bu televizyon tüm Galatasaray camiasina hayirli ugurlu olsun.Tabi
hedeflerimizin bununla bitmiyor,ilerki dönemler icin 55 68 ekran televizyonlar da gündemimizde.En büyük hedefimiz ise 100. yilimizda almak istedigimiz Plazma TV.Her ne kadar bu ekonomik sartlarda zor gibi görünse de Galatasaray büyük bir kulüptür ve bunun da üstesinden gelmesini bilecektir.

Öte yandan kulübe yakin bazi muhalif cevreler,alinan bu 37 ekran televizyonun kulübün su anki ekonomik durumu itibariyle lüks oldugunu ve Canaydin yönetiminin bu televizyonu yaklasan secim icin koz olarak kullanmak istedigini iddia ettiler.

Bu arada istedigi transferler bir türlü gerceklesmeyen Gerets'in ve alacaklarini tahsis edemeyen futbolcularin bu harcamaya karsi alacaklari tavir merak konusu oldu.

ahmet kaya 58
01.11.2006, 16:52
TETRİS
Temel yaninda birkac arkadasiyla dama cikmis, birine:
- Sen kollarn ac asagiya atla. demis. Adam atlamis ve olmus. Digerine:
- Sen kollarini bedenine iyice yapistir atla demis, o da atlamis olmus. Kalanlardan birine:
- Sen sag kolunu kaldir atla demis o da atlayip olunce yoldan gecen ve her 10 saniyede bir birilerinin damdan atlayip yere cakildigini gorup merak eden bir adam damdaki Temele seslenmis:
- Hemserim ne yapiyorsunuz orada? Temel cevap vermis:
- Tetris oynuyoruz.

ahmet kaya 58
01.11.2006, 16:53
Temel lisedeyken, öğretmeni derste bir deney yapmaktadır.
Bir yumurtayı içinde tatlı su olan bardağa bırakır, bir yumurtayı da içinde tuzlu su olana. Haliyle tatlı sudaki batar, tuzlu sudaki yüzer. Öğretmen bu sırada Temel'i uyuklarken yakalar ve ayağa kaldırır:
-"Söyle bakalım Temel, neden bir yumurta battı, diğeri batmadı?"
Temel bir süre düşünür, konuşmaya başlar:
-"Haçan pu patan tavuk yumurtasudur, yüzme pilmediği için patayi; yüzen yumurta ördek yumurtasudur, yüzme piliy, o yüzden patmayi..."

ahmet kaya 58
01.11.2006, 16:55
Temel ile Cemal bir güzel sarhoş olmuşlar, demiryolunun üzerinde yürümeye başlamışlar. Cemal yorum yapmış:
-"Yahu Temel, bu hayatımda gördüğüm en uzun merdiven!" Temel yanıtlamış:
-"Sorma Cemal'um, trapzanlari da pek bi alçak..."

ahmet kaya 58
01.11.2006, 16:57
Ördeğin biri bara girer ve barmene sorar:
-"Ekmek var mı?"
-"Yok..."
-"Ekmek var mı?"
-"Yok..."
-"Ekmek var mı?"
-"Yok!"
-"Ekmek var mı?"
-"Yok kardeşim!"
-"Ekmek var mı?"
-"Eğer bir daha bunu sorarsan seni duvara çivilerim!"
-"Çivi var mı?"
-"Yok!"
-"Ekmek var mı?"

ahmet kaya 58
01.11.2006, 16:59
'Farklı milletlerin kadına bakış açısı' konulu toplantıda ilgi çekici bir tartışma konusu vardır.
'Bir kadının elini niye öpersin' sorusuna cevap aranmaktadır.
Fransız, 'Saygımdan öperim' der.
Alman'ın cevabı:
- Kadınlar kutsal varlıklardır, o yüzden öperim.
Sıra Türkiye'yi temsil eden Temel'e geldiğinde cevap hazırdır:
- Valla, bir yerden başlamak lazım!..

ahmet kaya 58
01.11.2006, 17:01
Özel günler için bir sazan balığı almak lazım. Sazanı hayatta tutmak için, küvete su doldurup hayvanı yaşatmak lazım, Sazanı küvete koyup yüzdürmek için, önce küvetteki kömürü boşaltmak lazım. Kömürü koridora koyarız, sorun değil, ama o zaman patatesleri neremize sokarız? Düşündük taşındık, sonunda kayınvalidem bir çözüm buldu; Patatesleri mutfağa, kömürü koridora, sazanı da küvete koyalım, dedi. İyi ama o zaman tavşanları nereye koyarız? Onları da mutfaktan alıp başka yerde beslemek lazım. Demesi kolay, ama nerede? Tekrar düşündük ve sonunda tavşanları kömürlüğe koymaya karar verdik. Fakat kömürlükte büyükbabam yaşıyor. Büyükbabamı nereye koyarız? Televizyonun durduğu yere koyalım diyeceğim, ama o zaman televizyona bir yer bulmak lazım. Televizyonu kiracinin çekyatının durduğu yere koyabiliriz, ama o zaman kıracı nerede yatacak? Onu da küvette yatırabiliriz ama orada zaten sazan var!
Ne yapsak ki? Çık çıkabilirsen işin içinden! Bayram günü geldi çattı ama biz hala sazanı koyacak bir yer ayarlayamadık. Günlerce kafa patlattık ama bir çare bulamadık. Sorunun çözümü yok ki, iki ucu boklu değnek!
Bir tesadüf, hızır gibi imdada yetişti.
Bir gün eve erken gelince kiracıyı benim karıyla aynı yatakta buldum, benim yerimde yatıyordu. Bu sorunun da hallolmasıyla birlikte kömürü koridora koydum, patatesleri koridordan alıp mutfağa yerleştirdim, tavşanları mutfaktan çıkartıp kömürlüğe koydum, büyükbabamı kömürlükten çıkarıp televizyonun yerine oturttum, televizyonu da eskiden kiracının uyuduğu yere koydum.
Ya sen? diye sorduğunuzu duyar gibiyim.
Sana ne olacak?
Ben mi?
Ben, halihazırda bir sazan balığı almak için kuyrukta beklemekteyim, efendim!

kadir10
01.11.2006, 17:54
şeytan bile bilmio

1776 kez okundu

bir gün bir spor kanalında erman toroğlu ve şansal büyüka yorum yapıyorlarmış program bitmiş ve yanlarına şeytan gelmiş.Şeytan;ne düşünüyosunuz ben herşeyi bilirim bana sorun demiş erman toroğlu pendikspor ne zaman şampiyon olcak demiş şeytan 2035 yılında demiş şansal büyüka peki elazığspor ne zaman şampiyon olcak demiş şeytan 2050 yılında demiş tüh ya göremicez demişler sonra erman toroğlu peki fb ne zaman haklı bi şekilde şampion olcak demiş şeytan düşünmüş düşünmüş TÜH YA BENDE GÖREMİCEM DEMİŞ:)

bu çok komik miş yaa acayip güldüm

kadir10
01.11.2006, 17:57

ha ha ha kapak

abi harikasın ya devam et çok komik

Eyüp Bayrak
25.12.2006, 21:46
Fatih terimde"Saçmalama oglum ne hagi si.. Zidane" der

Eyüp Bayrak
25.12.2006, 21:49
Istanbulda özürlüler için açılan bir olimpiyat salonunda, yüzme yarışları yapılmaktadır. Yüzücüler yerlerini alırlar. 1. Kulvarda bacağından sakat bir yüzücü, 2. Kulvarda kolundan sakat biri vs vs. 10. kulvarda ise Temeli getirirler, Temel sırf "Kafa" dan oluşmakta:
Sonra yarışma başlamış tüm sporcular kulvara çıkmışlar,bizim temelin kafasınıda koymuşlar kulvara.Start verilmiş tüm sporcular havuza atlamış. Neyse oradan biri de temelin kafayı sallamış havuza. Herkes finishe doğru giderken bizim temelin kafa dibe doğru gidiyormuş. Yarışma bitmiş görevliler temelin kafayı çıkartmışlar "hani 1. olcakdın" demişler.
Temel "Ya hiç sormayın, olacaktım ama kulağıma kramp girdi" demiş.

Eyüp Bayrak
25.12.2006, 21:52
Hasta Fener'li, gerçekten de hasta olur ve ölüm döşeğine
düşer.
Her zaman maçlara birlikte gittiği fanatik arkadaşları ziyaretine gelirler son defa görelim diyerek...
- Allah'ın takdiri... Elden birşey gelmez ama son bir istediğin varsa bari onu yerine getirelim..
- O zaman beni galatasaraya üye yapın !..
Herkes birbirine bakar :
- Yav sen doğuştan Fener'li değil misin ?.. Ne yapıyorsun sen?!..
Hasta Fenerbahçelinin birden yüzü güler :
- Ülen !.. Bir Fenerli öleceğine, bir galatasaraylı ölsün be !..

Eyüp Bayrak
25.12.2006, 21:54
Kayserinin oglu Kayseriliden para ister
-baba bes milyon verirmisin
Kayserili
-4 miyon mu dedin napcanla 3 milyonu 2 milyon neyine etmiyor alsana 1 milyon yeter der
oglu parayi alir ve heee zaten bana 500bin lazimdi der
bunun uzerine Kayserili
Bak sen kareteya demek sana sahte para vermesem kaziklayacaktin beni Not:Bu spor fikrasi degil ama cok hosuma gittigi icin yazdim.

Eyüp Bayrak
25.12.2006, 21:57
Adamın biri ölüp cennetin kapısına dayandığında, cennetin baş meleği durdurur onu.
-İçeri almadan önce sorularıma cevap vermelisin? Hayatın boyunca tam anlamıyla iyi bir iş yaptın mı, bakalım?
Adamcağız uzun uzun düsünür, hafızasını zorlar, ama ne yazık ki yaptığı iyi bir şeyi hatırlayamaz. Melek tekrar sorar.
-Peki, bari söyle, hiç cesaret gerektiren bir şey yaptın mı, hayatında?
Adam hemen atılır gururla.
-Yaptım, tabii!
-Anlat bakalim, neymiş bu cesur iş?
Adam anlatmaya baslar.
-Ben futbol hakemiydim. Trabzon'da bir Trabzonspor-Fenerbahçe maçını yönetiyordum. Maçin son dakikasinda Trabzon aleyhine penalti çaldim.
-Vay canına, gerçekten cesurmussun sen, hadi geç bakalim!
Cennetin kapıları açılır. Bizim hakem tam geçecekken, melek merak eder:
-Ne zaman olmustu bu maç?
-Asagi yukarı üç dakika oluyor biteli...

Eyüp Bayrak
25.12.2006, 21:58
Galatasaraylı arif 6-0 lık FB mağlubiyetinden sonra sokağa çıkamaz olmuş, ama böylede olacak gibi değil zaman geçmiyor, neyapayım diye düşünürken, aklına bir fikir gelir ve kılık kıyafetini değiştiri ve tanınmayacak bir şekilde
sokağa çıkar gezer dalaşır. Enson bir kafeteryaya girer bir çay içer, ama yan masada
bir yaşlı teyze nehaber arif der. arif hemen kalkar
ve doğru eve gider. moreli bozulur, canı sıkılır beni nasıl tanıdı diye kara kara düşünür. Ertesi gün dayanamaz tekrar aynı şekilde çıkar gezer dolaşır ve aynı kafeteryaya girer, yine çayını içer ve yine yanmasandan bir teyze nehaber arif der. Arif dayanamaz ve ya teyze bunca kişi beni tanımadıda sen nasıl tanıdın der.
-Ya ne teyzesi oğlum benim ben kaptan bülent der.

Eyüp Bayrak
25.12.2006, 22:01
Karadeniz'de bir evde yangın çıkmıştı.
Bir kadın kucağında çocukla damın tepesinde kalakalmıştı.İtfaiye geldi, ama kadın bir türlü çocuğu aşağı atmıyordu.

Birlikte cayır cayır yanacaklardı. Derken kalabalığın arasından Temel fırladı :
-At yenge, çocuğu aşağı at.Ben Sürmenespor'un kalecisiyim.Çocuğu tutarım.

Kadın inandı ve attı.
Temel nefis bir atlama ile çocuğu yakaladı.
Sonra üç kere yere vurup degajını yaptı..

Eyüp Bayrak
25.12.2006, 22:04
Rizeli imamlarla Trabzonun imamları her hafta maç yaparlar.Ama Trabzonlular bir türlü Rizeli imamları yenemezler.bir gun trabzon imamlardan biri;Hamiyi getirelim Hami mandıralıyı... onlara hami hoca diye yuttururuz der.Ve maç'a giderler maçtan sonra köye dönerler.köylüler; Maç kaç kaç bitti diye sorarlar Hocalar;2-1 bitti der köylüler;golleri kim attı diye sorarlar Hocalar,bizden Hami'hoca onlardan Ronaldinho 'hocayla robinho'hoca attı derler.

Didier DROGBA
25.12.2006, 22:12
FIKRALARI BENDE ÇOK SEVİYORUM, BURADAKİ FIKRALARIN HEPSİ DE ÇOK GÜZEL, EMEĞİ GEÇEN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM...

IRKÇILIĞA HAYIR...

Eyüp Bayrak
25.12.2006, 22:14
Venedik'te gondolculuk yaparak geçimini sağlamaya çalışan
Alberto, bir gün
"O solo miooo.... o solo mioooo...." sözleriyle keyifle
şarkı söyleyip,kürek çekerken yanına iki tane bilim adamı gelir.
Adamlardan biri:
"Bay Alberto, sizin yalnız yaşayan ve geçim sıkıntısı ceken
birisi olduğunuzu tespit ettik. Eğer kabul ederseniz bilimsel bir
deney
için on bin dolar karşılığında beyninizin bir kısmını almak
istiyoruz"
der.
Teklifi biraz düşünen Alberto paranın cazibesine dayanamayıp
kabul eder.
Ertesi gün ameliyatla beynin bir kısmı alınır. İyileştikten
sonra işine başlayan Alberto'yu bilim adamları izlemeye baslarlar. Adamın
hareketlerinde hiçbir değişiklik yoktur. Fakat kürek
çekerken söylediği :
"O solo mio...... " şarkısını "O solooo.... O solooo......"
diye söylemektedir.
Aradan birkaç hafta geçtikten sonra, adamlar Alberto'nun
yanına yeni bir teklif ile gelirler.
"Beyninin kalan kısmının yarısını alalım, sana yirmi bin
dolar verelim."
Beynin kalan kısmının yarısının alınmasından bir zarar
görmeyeceğini düşünen Alberto bunu da kabul eder.
Kalan beynin yarısı da alınır ve Alberto işe baslar. Yine
hareketlerinde hiçbir değişiklik yoktur.
Sadece söylediği şarkı:
"O so... O so... " diye biraz daha kısalmıştır
Bir zaman sonra aynı bilim adamları beynin hepsini almak
karşılığında elli bin dolar teklif ederler. Alberto bunu da kabul
eder.
Beynin hepsi alınır ve bir süre sonra Alberto işe başlar.
Söylediği şarkı Venedik sokaklarında yankılanır.
cimbombomum Beniiim... Biricik Sevgiliiimmm....
Söyle Senden Başkaaaa... Kimim Var Beniiiimmm...

Eyüp Bayrak
25.12.2006, 22:16
Hakim sanığa sormuş:
-Uluslararası kaçakçılık suçu ile suçlanıyorsun. Tüm deliller aleyhine. Söyleyecek bir şeyin var mı?
Sanık boynunu bükmüş ve,
-Aman hakim bey, demiş.. Ben Fenerbahçeliyim. Uluslararası ne gibi bir faaliyetim olabilir ki?

Eyüp Bayrak
25.12.2006, 22:30
Günün geçiçi modasına uymakta olan bir anaokulu öğretmeni sınıfa kendisinin Galatasaray'lı olduğunu öğünerek açıklamış ve büyük bir heyecanla çoğunluğu 4 yaşındaki cocuklara, aralarındaki Galatasaray taraftarlarının ellerini kaldırmalarını söylemiş. Taraftar kelimesinin ne olduğunu bilemeyen, fakat çok sevdikleri öğretmenleri gibi olmak isteyen ufaklıklar zıpkın gibi kollarını kaldırmışlar hemen, küçük bir kız hariç.
Öğretmen Gülşah'a neden diğerlerinden farklı olmak istediğini sormuş.
''Ben Galatasaray'lı değilim de ondan'', diye cevap vermiş Gülşah.
Ögretmen, biraz sinirli, ''Peki sen nesin o zaman?'' diye sormuş.
''Fenerbahçeliyim ben'', demiş küçük kız gururla. Ögretmen, biraz daha sinirlenerek, Gülşah'a neden Fenerbahce'yi tuttuğunu sormuş.
''Benim annem de Fenerbahçeli, babam da Fenerbahçeli'', diye cevap vermiş Gülşah yine gururla.
Öğretmen artık epey kızmış, yanakları al al olmuş ve dayanamayarak, ''Böyle saçma bir sebep olmaz, bir düşün bakalım, annenle baban birer cahil olsalardı, sen ne olurdun?''
Kucuk kız once duraklar , sonra gülümseyerek cevap verir,
''Tabii ki Cimbom'lu ''

1967_CLUB_10UR
25.12.2006, 22:50
Futbol maçında seyirciler yanlıs kararlar veren orta hakeme bagirmaktadırlar:
İ..ne hakem, i..ne hakem!!!!
Bu çirkin tezahurat üzerine orta hakem, yan hakemlerden birinin yanına koşar ve siddetle çıkısır:
- İliskimizden kimlere bahsettin:D :D :D :D

Eyüp Bayrak
25.12.2006, 23:32
Denizli ve Bandırma spor kulüpleri maç yapmaktadırlar.

Denizli taraftarları tezahurata başlarlar:
DENİZLİ! DENİZLİ! DENİZLİ!

Bandırma spor taraftarları altta kalırlarmı onlarda başlarlar:

BANDIRMA! BANDIRMA!

Denizlili taraftarlardan hemen cevap gelir:
BANDIRCEZ! BANDIRCEZ!

Eyüp Bayrak
25.12.2006, 23:34
Erzurum Beden terbiyesi il müdürlüğünün eski kayıtlarında spor dalları şöyle sıralanıyor;

1. Çimme dalı (yüzme)

2. Gumbuz dalı (boks)

3. Seyirtme dalı (atletizm)

4. Cilit dalı (cirit)

FurkaN
25.12.2006, 23:35
Atcen deyon atemeyon Gasdomonu Gasdomonu dep dep dep.....

Kastamonuspor taraftarlarının tezahüratı... (Eskiden tabi) :)

Eyüp Bayrak
25.12.2006, 23:37
Temelle dursun bi gün sinamaya giderler

filmde bir at yarisi sahnesi vardir ve temel dursuna sorar

-İddaya varmisun ben diyrum 1.at kazanur.

dursun;

-Oldi benda 2. ata oynayrum

iddayi temel kazanir ve temel dursunun 5 milyonunu alir

ertesi gun temel dursunu arar

-Dünkü film faridiya ben oni bidaa seyretmistum vicdanum rahat etmedi onun icun aradum.

Dursun:

-Benda seyretum.

Temel:

-O zaman niye 2. ata oynadu?

Dursun:

-Süpriz oynadum daa

Eyüp Bayrak
25.12.2006, 23:40
Einstein ölünce insanlığa hizmetlerinden dolayı onu cennette bir villaya yerleştirmişler. Bir gün kapısı çalmış. Gelen adam benim IQ 200 demiş. einstein ooh demiş gel içeri seninle quantum fiziği konuşuruz.

Bir vakit sonra başka biri gelmiş. Adam benim IQ 90 demiş. Einstein gel gel demiş seninle siyaset konuşuruz.

Derken üçüncü adam kapıyı çalmış. Benim IQ 5 demiş.
einstein biraz düşünmüş ve cevabı vermiş.. Gel içeri seninle de Futbol konuşuruz.

Eyüp Bayrak
25.12.2006, 23:41
İki Karadeniz takımı: Ordu sporla Sinop maç yapıyorlarmış. O esnada stadın yanından bir tren geçiyormuş. Sinoplular trenin düdüğünü hakemin biti düdüğü zannetmişler. Ve sahayı terk etmişler. Kalan 85 dakikada Ordu spor da gol atamayınca maç 0-0 berabere bitmiş.

üKa
28.01.2007, 04:17
1 - Cennet-Cehennem Ligi

ayhan ağbi kırize girdim valaha.ağbi okumaz oladım bu fıkrayı.gece gece gülme geldi yav.

sinan-58
28.01.2007, 09:21
bir gun yolda dolaşan bir adam tenekeye vurur teneke yuvarlanır ve içinden bir cin çıkar cin:
- dile benden ne dilersen der
adam
-burdan abd ye kadar bir yol yap
cin
-bu imkansız başka birsey dile
adam
- galatasaray fenerbahçeyi yensin
cin
-yol kaş şeritli olsun

tiryakisivaslı
28.01.2007, 11:26
bir galatasaraylı bir fenerli ve bir beşiktaşlı arabistanda otelde içki içerken yakalanmışlar ve idam cezasına çarptırılmışlar bütün yalvarmalara karşın ceza ömür boyu hapse çevrilmiş ama prens o gün af çıkarmış ve cezayı 20 kırbaca çevirmiş prens türkleri sevdiği için her birine bir istek hakkı vermiş ilk fenerli gelmiş istağim sırtıma bir yastık bağlayın olmuş ama 10 kırbaçtan sonra yastık parçalanmış hiç fayda etmemiş bunu gören uyanık beşiktaşlı iki yastık bağlattırmış ama oda 10 kırbaçtan sonra parçalanmış ve fayda etmemiş sıra GS lıya gelmiş prens te GS lı olduğu için ona iki istek hakkı sunmuş GS lı ilk isteğim bana 40 kırbaç vurun olmuş herkes şaşırmış prens ikinci isteğini sormuş GS lı; sırtıma fenerbahçeliyi bağlayın:))

tiryakisivaslı
28.01.2007, 11:27
yazık fenerliye

bir gün üç fanatik bjk li fb li gs li
arabistan sokaklarında içkili
dolaşırken yakalanmışlar ve arabistanda içki içmek suç oldugu için idam kararı çıkmış ama arabistanın başbakanın doğum günü olduğu için bunlar afedilmiş cezaları kırbaşa cevrilmiş ilk beşiktaaşlı gelmiş demişler bir istegin varmi var demiş uyanıkya demiş sırtıma yastık koyun kırbaş vururken tamam demişler bir vurmuşlar iki vurmuşlar onuncuda bjk li baygın düşmüş sıra fenerliye gelmiş sen ne istiyon demişler oda iki yastık koyun demiş tamam demişler bir iki derken oda onuncuda baygın düşmüş sıra gs liye gelmiş ilk önce başbakanımın dogumgününü kutlarım diye söz almiş ve benim bir degil iki istegim var demiş tamam demişler ilk önce on tane kırbaş yirmi tane olsun demiş herkes şaşırmış sonra ikinci isteyimde sırtıma fenerliyi koyun demiş

üKa
28.01.2007, 15:04

yav ayhan abi.bitirdin beni yav.hakikaten dünden beri kırize girdim.ben bunları neden daha önce okumadımkine.ala ala yaw.hahaha:)

sağol ayhan abi

üKa
30.01.2007, 21:50
KONUŞAN HAYVANLARI BİR SPOR SALONUNDA İNSANLARA GÖSTERMEK İÇİN VE İNSANLARI EĞLENDİRMEK İÇİN TÜRKİYEDEN ALMANYAYA UÇAK İLE GÖTÜRÜYORLAR.ANCAK BU HAYVANLARIN ARALARINDA 2 TANE YARAMAZ OLANLARI VAR.BİRİ KARTAL DİĞERİ İSE EŞEK.

EŞEK USLU BİR ŞEKİLDE YOLCULUK YAPCAM DİYOR BULUNDUĞU YERDE SESSİZCE BEKLİYOR.SPOR SALONUNA GİRİNCE ORDA BİŞEYLER YAPARIM DİYOR.ANCAK KARTAL BEKLENDİĞİ GİBİ İLK HAMLEYİ YAPIYOR.UÇAĞIN İÇERSİNDE HOSTES DÜĞMESİNE BASIYOR.HOSTES KARTALIN YANINA GİDİYOR VE BUYRUN KARTAL BEY DİYOR.NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM SİZE DİYOR.KARTALDA YOK BİŞEY DÜĞMEYE GIRGIR OLSUN DİYE BASTIM DİYOR.BU OLAYI 2 KEZ DAHA TEKRARLIYOR KARTAL.VE HOSTES SİNİRLİ BİR ŞEKİLDE PİLOTUN YANINA GİDİYOR.PİLOTTA NE OLDU SANA NİYE ÜZGÜNSÜN DİYOR.KARTAL İKİDE BİR DÜĞMEYE BASIYOR.BENDE YANINA GİDİNCE GIRGIRINA DÜĞMEYE BASTIM DİYOR VE ALAY EDİYOR.BU TÜR HAREKETLERİ KİM YAPARSA UÇAKTAN AŞAĞIYA AT DİYOR PİLOT.

ANCAK İLGİNÇ BİR GELİŞME DAHA YAŞANIYOR.EŞEK KENDİ KENDİNE DÜŞÜNÜYOR.BU KARTAL BUNLARI YAPIYORSA BENDE YAPARIM DİYOR VE DÜĞMEYE BASIYOR.HOSTES YANINA GİDİYOR BUYRUN EŞEK BEY DİYOR.EŞEKTE YOK BİŞEY GIRGIR OLSUN DİYE DÜĞMEYE BASTIM DİYOR.HOSTES PİLOTTAN ALDIĞI TALİMATI HEMEN UYGULUYOR.ÖNCE DAHA ÖNCE SİNİRLENDİĞİ KARTALI VE DAHA SONRADA EŞEĞİ UÇAKTAN DIŞARI ATIYOR.KARTALIN KANATLARI OLDUĞU İÇİN HAVADA DURMAYI BAŞARIYOR.ANCAK EŞEK HIZLA AŞAĞI DOĞRU DÜŞÜYOR.KARTAK KARDEŞ BANA YARDIM ET NOLUR DİYOR.KARTALDA EŞEĞE SESLENİYOR.
ULA EŞEK MADEM KANADIN YOK NİYE GIRGIR GEÇİYORSUN...

UTKUM_58
30.01.2007, 23:25
1988 yillarinda bir bayanin nezaman bebegi dogacagi sirada bebek aniden
firlayip duvara carpip öluyormus,,bu duruma cok üzülen kari,koca bir cözüm
bulmaya karar vermisler,,arkadaslarindan biri o devrin en iyi kalecilerinden olan
simovicin arkadasi oldugunu kendilerine yardim edecegini söylemis,,onlarda
sevinmisler,,neyse arkadasi simovicle konusur anlasir,,,bayan dogum esnasinda
simovicte karsisinda beklemis,birden bire bebek bir firlamis,ayni anda simovicte
bir ziplamis,,bebegi havada yakalamisss,herkes bir an agzi acik kalmiss,,doktorlar filan hep birden alkislamislar,,,simovic alkislara okadar dalmiski,,kendini stadta sanip bebege bir vurmus herkes ileriye herkes ileriyeee demis:)) ve o bebekte malum,,,:)

not:arkadaslar belki size acik gibi gelebilir ama sadece komik oldgu icin paylastim,,affiniza siginiyorum,simdiden tskler,

bdogan58
02.02.2007, 21:45
güzel paylaşımrenktaş saol
gerçekten komikti:::

corners19
02.02.2007, 22:14
bazı arkadaşlar malesef fenerbahçe aleyhine olan fıkraları tersine çevirip gsnin aleyhine yapmış fenerliler zaten böyle bizi hep kıskanırlar sonra da böyle yaparlar

sivasli_tufan
15.03.2007, 01:31
rizeli hocalarla trabzonlu hocalar devamli mac yaparlarmis nedense hep rizeli hocalar yenermis
birgun trabzonlu hoca dusunmus böyle olmayacak arkadaslar demis biz en iyisi hamiyi (mandirali)hami hoca diye kandiralim herkezde tamam demis ertesi gun maca gitmisler mactan dönerken herkez sormus mac ne oldu diye trabzonlu hocalar 2-1 yenildik demis golleri kim atti deyince bizimikini hami hoca atti onlarinkinide ronaldinho hoca ile ronaldo hoca atti demisler.

nazimgulturk
15.03.2007, 17:54
Zidane Ve Fener

Raul demiş ki:
Zidane cevap vermiş;

feneri rezil etmeyin ayıptır :D:D :D

sinan-58
15.03.2007, 19:17
bazı arkadaşlar malesef fenerbahçe aleyhine olan fıkraları tersine çevirip gsnin aleyhine yapmış fenerliler zaten böyle bizi hep kıskanırlar sonra da böyle yaparlar

abi sen ya sivaslı değilsin yada bizim burda konuştuklarmızdan haberin yok biz ne diyoruz ya istanbul ya SİVAS birini seç sende artık ayıp oluyor

Besyo_cu
15.03.2007, 19:27
Bu anlatacağım olayda fıkra gibi ama gercek
Ben tokat ta okuyorum bir gün can sıkıntısı işte tokatın macını izlemeye gittim.
Bi atak oldu sol kanat oyuncusu hucuma cıkmadı trübünden biri LA BİNDİRSENE diye bağırdı oyuncuda döndu trübünü nereye bindiriyim diye o kişiye bağırdı. Neyse mac bittikten sonra gelip özur dilemişti oyuncu ama futbolcunun nereye bindirecem sözüne baya gülmüştüm ya :D

sivas_kangallı
21.03.2007, 12:50
bir uçakta 58 laz ile 1 kayserili yolculuk yapıyorlarmış kaptandan bir ses gelmiş uçaktaki ağır eşyaların hepsini atın yoksa düşecez bunun üzerine tüm ağır eşyalar atılmış. 10 dak sonra kaptan tekrar seslenmiş uçağın sağ kanadını koparmak zorundayız yoksa düşecez kanadıda koparmışlar. sonra kaptan tekrar seslenmiş sol kanadıda koparacaz. uçak kanatsız ilerlerken kaptan seslenmiş kusura bakmayın ama uçağın alt kısmını kesmezsek hepimiz ölecez tüm yolcular yukarıdaki tutacaklara tutunmuşlar ve alt kısım kesilmiş. yolculuk devam ederken kaptan bu son isteğim malesef kontrolü sağlayamıyoruz o yüzden içinizden 1 kişinin atlaması lzım der bunun üzerine 58 laz kayseriliye döner kayserili ise şöyle der başını sallayarak tamam tamam anladım ama hani alkış der laz larda alkışlar.:D :D :D

CasUsArAn

SenSetik
12.06.2007, 12:32
Özhan CANAYDIN taraftara söz verdiği için bir yıldız transfer etmeye karar vermiş ve Fenerin elinden önce Roberto CARLOS'U, sonrada TUNCAY'ı almış. Arkasına bide Alex'i satın almış. Sonra ne yapmış biliyormusunuz? Playstaionı kapatıp yatmış. azuhahaha

myway
12.06.2007, 12:41
bir uçakta 58 laz ile 1 kayserili yolculuk yapıyorlarmış kaptandan bir ses gelmiş uçaktaki ağır eşyaların hepsini atın yoksa düşecez bunun üzerine tüm ağır eşyalar atılmış. 10 dak sonra kaptan tekrar seslenmiş uçağın sağ kanadını koparmak zorundayız yoksa düşecez kanadıda koparmışlar. sonra kaptan tekrar seslenmiş sol kanadıda koparacaz. uçak kanatsız ilerlerken kaptan seslenmiş kusura bakmayın ama uçağın alt kısmını kesmezsek hepimiz ölecez tüm yolcular yukarıdaki tutacaklara tutunmuşlar ve alt kısım kesilmiş. yolculuk devam ederken kaptan bu son isteğim malesef kontrolü sağlayamıyoruz o yüzden içinizden 1 kişinin atlaması lzım der bunun üzerine 58 laz kayseriliye döner kayserili ise şöyle der başını sallayarak tamam tamam anladım ama hani alkış der laz larda alkışlar.:D :D :D

CasUsArAn
güzel fıkraymış sağol:).............

saf.fet-02
07.07.2007, 16:30
Özhan CANAYDIN taraftara söz verdiği için bir yıldız transfer etmeye karar vermiş ve Fenerin elinden önce Roberto CARLOS'U, sonrada TUNCAY'ı almış. Arkasına bide Alex'i satın almış. Sonra ne yapmış biliyormusunuz? Playstaionı kapatıp yatmış. azuhahaha

kardeşim bayağı güldüm.sağol be yiğidocan.

murat söylemez
07.07.2007, 23:30
Şenol Güneş

Bir gün Şenol Güneş Brezilya milli takımı antrenörü Scolari ile karşılaşmış.
- Hocam sen bu takımı nasıl seçtin de şampiyon oldunuz? demiş.
- Çok kolay zekalarına göre seçiyorum. Bak mesela sana bir örnek vereyim demiş ve Ronaldo'yu çağırmış.
- Ronaldo'ya oğlum söyle bakayım senin annenin ve babanın çocuğu olan ama senin kardeşin olmayan kimdir?
Ronaldo biraz düşünmüş, "tabiiki ben oluyorum" demiş. Şenol Güneş bundan çok etkilenmiş. Türkiye'ye döner dönmez İlhan Mansız'ı çağırmış.
- İlhan sana bir soru soracağım eğer bilirsen bu hafta seni takıma alırım, bil bakalım annenin ve babanın çocuğu olan ama kardeşin olmayan kimdir?
İlhan biraz düşünmüş işin içinden çıkamamış, biraz zaman istemiş ve hemen koşmuş Hakan'ı bulmuş.
- Hakan, annenin ve babanın çocuğu olan ama kardeşin olmayan kimdir?
Hakan cevap vermiş: Benim tabii ki, İlhan sevinçle Şenol Güneş'in yanına dönmüş:
- Sorunun cevabını buldum hocam: Hakan'mış.
Şenol Güneş köpürmüş:
- Vay salak herif, Hakan olur mu hiç, doğru cevap Ronaldo idi!..

EfsaneMermerbey
05.09.2007, 17:04

CasUsArAn

DÜŞEN LAZLAR GÖLETE DÜŞMÜŞ.ONDAN SONRA ORDA KAZ OLMUŞLAR.

teşekkür ederim.fıkra güzeldi.

CHAGHRI
23.10.2007, 15:42
SÜPER FIKRALAR ELLERİNE SAĞLIK.....

sivasligenc
24.10.2007, 11:51
Randevu
Genç spor muhabiri, daha bir hafta önce tanıştığı ana okulu öğretmeni kızla randevusuna gidiyordu.
Trafik felaketti. Daha ikinci buluşmasına geç kalmaktan korkuyor, kendi kullandığı arabada heyecan ve endişeden terliyordu. Araçlar arasındaki boşluklardan sağa sola çaresizce girmeye çalışıyor, ikide bir kornaya basıyordu.
Geç kalacağı kesinleşince, cep telefonuna sarıldı.
- Pastanede misin canım?
- Hayır, hastanede...
- Ne?! Neden?! Ne oldu ki?!
- Sen neredesin?
- Ben trafikle boğuşuyorum, afedersin geciktim. Ne oldu?
- Önemli değil... Şimdi söyleyeceğim hastaneye gel.
Kız, yanındakilere seslendi:
- Neydi buranın ismi?
HHH
Spor muhabiri, geç kalmasının mazeretini bildirmiş olmanın rahatlığı, ama pastane yerine hastane adresini duymuş olmanın korku ve telaşıyla yeni adrese yöneldi.
Uzun uğraşlardan sonra bulduğu hastanenin acil servisine koşarak girdi.
Genç kız, bekleme kısmında oturduğu koltukta tebessümle karşıladı onu...
Muhabir biraz rahatladı.
- Neler oldu canım, anlatsana...

Olay şuydu:
Genç ve güzel öğretmen tam pastaneye girecekken, bankanın önündeki emekliler kuyruğunda yaşlı bir adam yere yığılmıştı. Bu düşüş anında ihtiyar adamın burnu kırılmıştı.
Kimsenin ilgilenmediği yaşlı adamı bir taksiye bindirmiş ve hastaneye getirmişti genç kız...
Muhabir, arkadaşına sevgiyle sarıldı, “Tam isabet!” diye kendi kendine gururlanarak... Hiçbir şey söylemedi. İltifat etmedi.
Kız:
- Gel bir çay içelim şuralarda bir yerde, dedi.
- Yaralı dedenin son durumu ne peki?
- Tedavisi yapıldı, müşahede altında. Biraz kalması lazımmış... Kusura bakma, seni de böyle bir tatsızlığın içine soktum.
Muhabir kaşlarını çattı:
- Daha neler! Şahane bir iş yapmışsın. Bırak biz de ortak olalım.
- Biz hastane parasını ödeyip gidebiliriz biraz sonra. Hastaneyle konuştum, amcanın durumu düzelince bir taksiye bindirip evine gönderecekler.
- Tamam canım, taksi parasını da verelim amcaya...
- İyi olur. Ben bir bakıp geleyim.

Bu arada muhabir de muhasebeye girip hastane parasını ödedi.
- Nerede bu senin hastan? Ben de bir göreyim, sonra vedalaşıp gideriz.
- Tamam. Çok tatlı bir amca. Taksi parasını verdim. Bana öyle dualar etti ki, “Senin baban var mı?” dedi. “Yok” deyince, “O zaman Allah senin gönlüne göre bir kayınbaba ve çocuklar versin!” dedi gözleri yaşlanarak...
- Amin, dedi muhabir.
Kız, muhabirin kolundan tutarak müşahede odasına götürdü.
Muhabir:
- Geçmiş olsun dede... derken cümle ağzında dondu:
- Babaaa!
Diyebildi.

Sadık Söztutan
~alıntıdır~

sivasligenc
24.10.2007, 11:55
SİZİN HİÇ ANNENİZ ÖLDÜ MÜ?

- Kusura bakma anneciğim, yarın maça çıkacağım.
Genç hakem, annesinin cesedini bir buçuk metre kazılmış toprağa indirirken, içinden bu cümleyi geçiriyordu.
Aynı akşam, güneyden Orta Anadolu’ya hareket etti.
Bu “gönül mesleği”nde büyük hedefleri, tatlı hayalleri vardı.
Takımlar seremoniden sonra kendi yarı sahalarına dağılıp, başlama vuruşu yapılacağı sırada çok şık, çok ince, çok anlamlı bir sürpriz yaşandı.
Stadın anons görevlisinin sesi duyuldu hoparlörden:
- Değerli hakemimiz (S........../Ç...........) annesini kaybetmiştir. Kendisine sabır ve başsağlığı diliyor ve sizleri bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyoruz.
Statta yapılacak bu tür anonstan haberi olması gereken hakemin de haberi yoktu.
Ve genç hakem, annesinin vefatından beri sabırla direndiği gözyaşlarına bu kez hakim olamadı.
Dudakları kontrolsüz bir şekilde titrediği için saygı duruşunun bitiş düdüğünü çalmakta zorlandı.
Neyse ki hoparlördeki ses yetişti imdadına:
- Teşekkür ederiz.
Sadece takımlarının golleri için ayağa kalkmaya alışmış seyirci, bu defa hiç tanımadığı bir merhume için görevini tamamlamış olmanın huzuruyla yerlerine oturdu.
Maç başladı.
Hiç şüphesiz sahadaki yirmi üç kişiden işi en zor olanı, hakemdi.
Maç öncesinin karmaşık duygularını oyuna taşımamaya, etki altında kalmamaya çalışıyordu.
Ve o zor an geldi.
Bitime sadece bir dakika vardı.
Rakip takım, maç boyu kendi sahasından çıkmayıp beraberliğe oynamış, hiç hücumu düşünmemişti. Fakat bu dakikada misafir takımın orta saha oyuncusu, tamamen kendi çabasıyla ev sahibi takımın neredeyse tamamını çalımladıktan sonra kaleciyle karşı karşıya kaldı.
Kaleciyi de çalımladı.
Hakem, eldivenli elin gole giden oyuncuyu arkadan indirdiğini gördü.
Çaldı penaltıyı.
Son dakikaydı ve penaltı gol oldu.
Maç bitti.
HHH
Maçın başında hakemin annesi için saygı duruşunda bulunan seyirciler, ağız birliği etmişçesine bağırıyordu:
“- İ..... hakem! Sahaya ineriz, ananı ......!”
Ve maç başında seyirci acısına ortak oldu diye gözyaşı döken hakem, şimdi üzüntüden ağlayarak polis eşliğinde soyunma odasına iniyordu.

sadık söztutan
~alıntıdır~

sivasligenc
24.10.2007, 11:57
İstanbul’da bir lig maçıydı.
Bir İstanbul takımı bir taşra takımıyla oynuyordu.
Milli futbolcu, ikinci sert hareketini taç çizgisi kenarında, yedek kulübesinin önünde yaptı; rakibine kayarak daldı ve ayaklarını yerden kesti.
Teknik direktör, hemen gözünün önünde futbolcusunun acıyla bağırmasının da etkisiyle, yanından yuvarlanarak geçen topu hışımla aldı, sertçe yere çapıp tuttu, faulü yapan milli oyuncunun üzerine hızlı adımlarla yürüdü:
“Adam gibi oyna, yakarım seni!” dedi, topu sahaya fırlattı.
Gerçekten de o teknik direktör daha sonra Milli Takım’a hoca oldu, ve o futbolcu bir daha milli forma yüzü görmedi!
Hâlâ tartışılır, bu oyuncu neden Milli Takım’a alınmıyor diye...
İstanbul’da bir lig maçıydı.
Bir İstanbul takımı bir taşra takımıyla oynuyordu.
“Şampiyonluğa mecbur” ünlü takım bir türlü gol atamadığı için, seyirci ilk protesto “tercihini” her zaman olduğu gibi hakemlerden yana kullanmaya başlamıştı.
Her çalan düdük, her kalkan bayrak yeni bir küfür korosunu başlatıyordu.
“Facia” bu kadarla kalmadı; taşra takımının kontra atağında sağ kanat oyuncusu, soldan yapılan ortada topu kafa ile yere vurdurup ağlara gönderince stat protestodan yıkılıyordu.
Yan hakem, belki de bu haksız küfürlerin getirdiği isyanla, golü atan futbolcu sevinç yumağından çıkıp tam önünden geçerken fısıldadı:
“Aferin (A.....)!”
Tabii, zamanın insanlar için hangi sürprizleri hazırladığı önceden kestirilemiyor.
Yan hakemin tebrik ettiği oyuncu, sezon sonunda golü attığı İstanbul takımına transfer oldu.
Ve, sezonun ortalarında bir yerde bir taşra takımıyla oynadıkları maçta, aynı yan hakem çizgi kenarındaydı!
Bu sağ kanat oyuncusu bir topa hamle edince, yan hakem ofsayt bayrağını -haklı olarak- kaldırdı.
Sağ kanat oyuncusu, eski bir iltifatı kan davasına dönüştürmekte gecikmedi; yan hakemin yanına geldi:
“İndir lan o bayrağı, yoksa onu ne yapacağımı gösteririm sana!”
Sadece yutkundu yan hakem...

Sadık Söztutan
not:alıntıdır

sivasligenc
24.10.2007, 11:59
Yıl 1996’ydı.
Askere gitti.
O zamanlar amatör bir oyuncu olduğu için, profesyonel futbolcuların yararlandığı kanunun kapsamına girmiyordu. (Eğer profesyonel olsaydı, kulübünün bulunduğu şehirde askerlik yapacaktı.)
Deniz piyadesi oldu.
Askerliğinin dokuzuncu ayında bir sürprizle karşılaştı amatör futbolcu...
O tarihte, Arnavutluk bir iç savaşın eşiğindeydi.
Banker skandalı nedeniyle ülkede kan gövdeyi götürüyordu.
Birleşmiş Milletler, bu eski Osmanlı ülkesine askeri güç göndermeye karar vermişti.
Türkiye’den gidecek tabur, amatör futbolcunun da içinde bulunduğu, yaklaşık dokuz yüz kişilik deniz piyadeleri grubuydu.
Futbolcu, bölük arkadaşlarıyla birlikte Tiran’a varmış, çatışmalarda bir enkaz haline gelen üniversite kampusunda “konuşlanmıştı.”
İtalyan askerleriyle birlikte paylaştıkları yeni karargâhlarında heyecanlı günler yaşıyorlardı. Hem maceralı, hem “paralı” bir askerlik başlamıştı.
Atışın serbest olduğu yıkık dökük Tiran sokaklarında, elleri tetikte dolaşıyorlardı. Arnavutluk ordusunu talan etmiş, dükkanları yağmalamış, şehrin altını üstüne getirmiş silahlı sivillerin çıkaracağı olaylara müdahale için sokak başlarını tutmuş Mehmetçikler, bu görevin karşılığında ayda altı yüz dolar da para kazanıyordu.
Her şey bir macera filmi gibi heyecanla sürüp giderken, bir gece bir karanlık sokakta bir kör kurşun gelip, amatör futbolcunun başparmağını vurdu!
Oradaki dört aylık görev süresince tek tatsız olay da bu olmuştu; bir Arnavut sivilin attığı serseri kurşunla parmağı yaralanan futbolcu Mehmetçik...
Görev süresi bitti, tabur Türkiye’ye döndü.
Üç ay sonra teskere alan amatör futbolcu, dönüşünde profesyonelliğe imza attı.
İki yıl sonra da Süper Lig’e transfer oldu.
Dokuz aylık askerken gittiği Arnavutluk’ta parmağından yaralanan futbolcu, Süper Lig’in dokuzuncu haftasında, İzmir’de, sağ ayağına aldığı darbeyle arka adalesinden sakatlandı.
Söylemeye gerek var mı bilmiyorum; onu sakatlayan futbolcu, Arnavut asıllı bir meslektaşıydı!

Sadık Söztutan

yigidolar06
24.10.2007, 12:00
YAŞANMIŞ OLAY HAKEMLER BU OLAYDAN DERS CIKARIRLAR HERHALDE

sivasligenc
24.10.2007, 12:01
Para.. Şİke.. Futbol İŞte!

--------------------------------------------------------------------------------

Sadık Söztutan

PARA.. ŞİKE.. FUTBOL İŞTE! - Ne işin var aslanım senin burada? Tek başına nasıl geldin taa memleketten?
- Kulüpten gönderdiler abi.
- Niye?
- Bu mektubu verdiler.
Futbolcu, küçük kardeşinin cebinde ezip büzerek getirdiği mektubu şüpheyle açtı. Okudukça, her satırında suratı şekil değiştiriyordu.
Mektubu bitirince donuk bir yüzle küçük kardeşine baktı. Küçük kardeş, memleketinin Birinci Lig kulübünün altyapısındaydı. Kendisi de oradan yetişip, başka bir Birinci Lig kulübüne transfer olmuştu zaten...
Önce küçük kardeşinin yanağına bir tokat atmayı düşündü; sonra, (15 yaşında) günahsız bir çocukcağızın bir şike mektubuna postacılık ettirilmesine içi yandı, vazgeçti...
- Seni şimdi hemen otobüse bindireceğim ve memlekete döneceksin. Sorarlarsa, mektubu verdim, bir şey demedi, dersin.
Mektupta, o hafta oynayacakları maçı “satması” için “pey biçtikleri” miktarı yazmışlar, “Başkanımızın fabrikası da zaten senin şehirde... Telefonları şu... Kendisi senden haber bekliyor” diye not düşmüşlerdi.
Futbolcu, başkanı aradı:
- Ben (............).
- Merhaba evladım. Ben de senin telefonunu bekliyordum. Nerede buluşalım?
- Yahu başkan, benim satılık futbolcu olduğumu size kim söyledi? Sizler ne aşağılık insanlarsınız! Herkesi kendiniz gibi mi sanıyorsunuz siz?!
Öfkeyle kapattı telefonu.
Dedikoduya mahal vermemek için maçtan önce şike mektubundan kimseye bahsetmedi.
Canını dişine taktığı maçta forvet arkadaşları kucak dolusu gol kaçırdı. Son dakikalarda yedikleri golle 1-0 yenildiler.
Maçtan sonra mektubu kendi başkanına verdi.
Oyuncu, futbolu bıraktıktan sonra bir düğünde şikeci başkanla karşılaştı. Başkan bu futbolcuya dedi ki:
- Sen o zaman 40 milyon lirayı kabul etmemiştin. İyi ki etmedin. Ben o maçı 4 milyon liraya aldım!

sivasligenc
24.10.2007, 12:05
İSTANBUL’U DİNLİYORUM

Türk gazeteci grubu Paris’teydi.
Şampiyon Kulüpler maçından arta kalan zamanlarında otobüsle şehir turu yapıyorlardı.
Geniş Champ-Elysees (Şanzelize) caddesini, tek kuralın kuralsızlık olduğu ve sigorta kapsamı dışında tutulan Etoile (Etual) meydanını, Montmarte (Monmart) yani ressamlar tepesini, Picasso’nun yediği, Van Gohg’un içtiği, Salvador Dali’nin bilmem ne yaptığı yerleri, “Birlikte olduğum tüm erkekler öldü; ben uğursuz bir kadınım” diyerek 1987 yılında bileklerini kesip intihar eden Dalida’nın evini gezdiler...
16. Luis’nin, içini boşalttırıp tilkiler salarak yedi kilometrelik salonlarında avlandığı Louvre (Luur) Sarayı’nı...
Ve 16. Louis ile karısı Marie Antoinette’in hem düğünlerinin, hem idamlarının yapıldığı, ihtilalde giyotinlerin kurulduğu Concorde (Konkort) meydanını, talihsiz prenses Diana’nın son günlerine şahitlik eden Ritz otelini ve Alma tünelini, ve -elbette!- Eiffel kulesini gördüler...

Faal döneminde tuvaleti olmayan Versay Sarayı’nı... Fransız “asillerin” altına ve sokağa yaptığı, kadınların kolayca çömelip işlerini görmeleri için “dizayn edilmiş” elbiselere “tuvalet” dendiği, pisliklere basmamak için ilk kez yüksek topuklu ayakkabı giydikleri, başlarına yukarıdan dışkı atılmasın diye ilk kez şemsiyeyi burada kullandıkları, iğrenç kokudan arınmak için parfümü keşfettikleri, pislik paçalarından akmasın diye ilk kez külotlu çorabı giydiği... bilgilerini aldılar.

Üç günlük gezi bitti, gazeteciler otobüse doluşup havalimanının yolunu tuttular.
Yol boyunca bağıra çağıra Fransız tarihinin pisliği ve ihtilalin doğal vahşetini konuşuyorlardı.
- İğrenç herifler, bir de Türkler’i beğenmezler, dedi birisi...
- Yaa! Tarihlerini b.k götürüyor, diye onayladı bir diğeri...
Bir başkası, yeni edindiği sıcak bilgiyi satmakta gecikmedi:
- Gerçek barbar bunlar abicim, bin beş yüz kişinin boğazını kesmişler Konkort meydanında...
Birden, otobüsün iç ışıkları kademeli olarak söndü. Şehri çoktan terk etmiş otobüs, karanlığın içinde havalimanına doğru asfaltı yutarken, hoparlörlerden bir Fransız’ın söylediği anlaşılan biraz bozuk ama dokunaklı ve net bir Türkçe ile tanıdık bir şiir duyuldu:
*
İstanbul’u dinliyorum
gozlerim kapali
Once hafiften bir ruzgar
esiyor;
Yavas yavas sallaniyor
Yapraklar agaclarda;
Uzaklarda, cok uzaklarda
Sucularin hic durmayan
cingiraklari;
İstanbul’u dinliyorum
gozlerim kapali...
*
Uzun şiirin tamamını okudu.
Havalimanı giriş bölümünde duran otobüsün iri yarı şoförü Dominic’in “Hepinize iyi yolculuklar” diyen etkileyici bu jestiyle bitmişti yolculuk...
Çok şaşırmıştım.
Herkes bagajlarının telaşına düşmüşken ben Dominic’in yanına gittim:
- Bu şiiri ben bile ezbere okuyamam. Dört gündür birlikteyiz ve hiç farkına varmadık, siz Türkçe biliyor muydunuz?
- Konuşmadım ki, nasıl farkına varacaktınız?
Israrlı sorularım karşısında samimi merakımı şöyle giderdi:
- Bundan dört yil önce İstanbul’daydim. Aksaray’da bir turizm acentesinde çalışiyor, Avcılar’da oturuyordum. Aslen Tunusluyum. Müslümanım ama bir çok Müslüman gibi burada Fıransız ismi kullanmak gerekiyor iş icabi... Doksan dokuz depreminde ben Anadolu’da iken eşim ve dünya tatlisi iki kizim enkazin altında öldüler. İstanbul’dan ayrılmak zorunda kaldım. Bugün yatağa girdiğimde hâlâ Avcılar’dan inilti sesleri geliyor... Gerçekten ben her gece İstanbul’u dinliyorum...

sadık söztutan

sivasligenc
24.10.2007, 12:12
KAYIP CÜZDAN

Almanya’daki vatandaşlarımızın resmi dairelerle ilişkilerinde tercümanlık yapan bir dostum başından geçen ilginç bir olay anlattı.
Hadise şu:
Futbolu bıraktıktan hemen sonra Almanya’da antrenörlük kursuna giden eski bir oyuncumuz, Bonn’da tramvaya bindi.
Az sonra bir başka durakta yanına bir kadın oturdu. Kadın, ayakta dikilen kocasıyla konuşunca, Türk olduğu anlaşıldı.
Birkaç durak sonra kadın aniden bağırıp çağırmaya başladı; kocası ise vatmana koşarak, polis gelinceye kadar kapıları açmamasını söyledi.
Gerçekten de tramvay durağa vardı ama kapıları açmadı.
Tartışma Türk kadınla eski futbolcu arasındaydı:
- Cüzdanımı çaldın, ver onu!
- Yahu manyak mısın sen?! Ne cüzdanı! Git başımdan!
- Hayır, aldın işte! Paramı vermezsen polise gideceğiz!
Polisler geldi, karı-kocayla birlikte eski futbolcuyu da alıp gitti.
Bonn’daki Türk davalı ve davacılar tercümanı beklerken, kadının kocası eski futbolcunun koluna girerek pencereye doğru çekti:
- Burada demir parmaklıkların arkasına düştüğünde çıkış zordur. Gel anlaşalım.
- Nasıl anlaşacağız?
- On bin mark ver, vazgeçelim.
- Sizin niyetiniz anlaşıldı. Göstereceğim size!
Tercüman geldi. Futbolcuyu tanımıştı.
- Ooo, hayırdır abi, ne işin var burada senin?
- Konsolosluğa gidiyordum yaa, olmadık bir iş çıktı başımıza... Konsolos Bey’le de randevum vardı, geciktim.
Dolandırıcı karı-koca sert kayaya çarptıklarını anlamışlardı.
Koca, eski futbolcunun koluna girip kenara çekti:
- On bin mark verelim, vazgeç.
Kabul etmedi eski futbolcu; davalı olarak girdiği kapıdan davacı olarak çıktı.
Uyanık karı-kocayı tutukladılar.

sadık söztutan

sivasligenc
24.10.2007, 12:15
Birbirlerini yeni keşfediyorlardı sanki...
Oysa iki yıldır birlikte oynuyorlardı.
Otobüs koltuğunda yan yana düştüklerinde, laf lafı açtı ve onlar inanılmaz tesadüflerin sır defterini yaprak yaprak çevirdiler.
1. Lig futbol takımının otobüsü Karadeniz’den Doğu’ya doğru hareket etmişti.
Büyük umutları, büyük hedefleri vardı.
Onlar, çeyrek asırdan fazladır dört takımın başrol oynadığı sahneye sürpriz oyuncular olarak çıkmışlardı.
Türkiye, onları hayranlıkla izliyordu.
Futbola yeni bir alternatif mi geliyordu?
“Mutlu sonu” yakalayacaklar mıydı?
Doğu’ya doğru uzanan asfaltın kara metreleri otobüsün tekerlerinin altında hızla akarken, iki futbolcu konuştukça şaşırıyordu:
- Demek altmış bir doğumlusun?
- Evet!
- Ve on dokuz şubatta doğdun?
- Evet!
- Ben de on dokuz şubat altmış birliyim.
- Haydaaa! Bu kadar da olmaz! Demek İstanbul Vefa’da doğmuşsun. Ben de Vefa doğumluyum.
- Nee? Haseki Hastanesi mi? Hadi canım sen de! Bu kadar da olmaz! Ben de Haseki’de doğmuşum.
- Demek kuvöz komşusuyuz!
- Ulan yoksa o bangır bangır ağlayan sen miydin yanımda?
- Bendim evet... Hah hah haa...
İki futbolcunun, ellerinde söylediklerinin kanıtı olarak ikide bir birbirlerine gösterdikleri nüfus cüzdanları, hemen ön sırada oturan kaptanlarına hararetle anlattıkları bu müthiş tesadüfler zinciri ve havada uçuşan kahkahalar büyük bir gürültüyle karanlığa gömüldü.
Futbolcularla dolu takım otobüsü, aşırı biz hızla geceyi kar yağışını yırtarak Doğu’ya giderken, karşıdan gelen kamyona büyük bir gürültüyle çarptığında, sadece koltuklarda oturan otuz üç kişi değil, bütün Türkiye sarsılmıştı.
Kaderin cilvesi ve trafik canavarının sürprizi bu kadarla kalmadı:
Çekiçle ezilmiş bir teneke gibi tanınmaz hale gelen koskoca otobüste o gün iki futbolcu can verdi.
Ölen bu iki kişi, aynı gün doğan o iki futbolcuydu...

sivasligenc
24.10.2007, 12:27
Bir Takımı Satın Almak

--------------------------------------------------------------------------------

Takım zorlu lig maçı öncesi kamptaydı.

Toplantı salonunda güçlü rakiplerinin eski maç kasetlerini izleyip, taktik konuşmalarını bitirdiklerinde, kaleci:
- Hocam, hep birlikte toto oynayalım, dedi. Bu haftanın ikramiyesi, bu salondaki herkesin bir yıllık mukavelesinden daha büyük bir rakam...
- Yani hepimizi satın alacak para diyorsun, diye gülümsedi hoca.
- Evet hocam!
- Yazın bakalım.
Oynamaya başladılar.
Kaleci maçın ismini okuyor, en çok yükselen sese göre kuponu dolduruyordu.
Kendi maçlarına gelince hiç yüksünmediler;”mağlup olacağız” anlamına gelen rakamı yazdılar (1)

Rakip sahada ve ligin şampiyon adayı ile oynuyorlardı çünkü...

Toto oynayan oyuncular sahada iken, diğer maçlarda neler olup bittiğini bilmiyorlardı doğal olarak...
Ama kendi maçlarını biliyorlardı;2-1 mağlup durumdaydılar ve son dakika oynanıyordu.
Zaten bu sunuca baştan razıydılar ve mağlup olacaklarını toto kuponuna bile yazmışlardı.
Maçlar bitti.

Bütün lig karşılaşmaları, toto oynayan futbolcuların tahmin ettiği gibi sonuşlandı.

Biri dışında...

Toto oynayan futbolcular, mağlup olsalardı tam 500 milyon dolar kazanacakları maçı, son dakikada attıkları golle 2-2 bitirmeyi başardılar!

Tarihin en “ pahalı “ gölünü atıp, 500 milyon dolar kaybederek...

( Maç Real Madrid-Valladolid, gol Blanco,dakika 90.)

Sadık Söztutan
Spor bir hikayedir s.109,-110

cemal58
25.10.2007, 15:42
güzel zevkli ve komik bi paylaşım teşekkür ederim çok komikti hahahahahhahahahhahahahahahhah aaaaaaaaaaaaaaaa:D:D:D:D:D:D:D

EyüphanAydın
25.10.2007, 16:22
bir galatasaraylı bir fenerli ve bir beşiktaşlı arabistanda otelde içki içerken yakalanmışlar ve idam cezasına çarptırılmışlar bütün yalvarmalara karşın ceza ömür boyu hapse çevrilmiş ama prens o gün af çıkarmış ve cezayı 20 kırbaca çevirmiş prens türkleri sevdiği için her birine bir istek hakkı vermiş ilk fenerli gelmiş istağim sırtıma bir yastık bağlayın olmuş ama 10 kırbaçtan sonra yastık parçalanmış hiç fayda etmemiş bunu gören uyanık beşiktaşlı iki yastık bağlattırmış ama oda 10 kırbaçtan sonra parçalanmış ve fayda etmemiş sıra GS lıya gelmiş prens te GS lı olduğu için ona iki istek hakkı sunmuş GS lı ilk isteğim bana 40 kırbaç vurun olmuş herkes şaşırmış prens ikinci isteğini sormuş GS lı; sırtıma fenerbahçeliyi bağlayın:))

EyüphanAydın
25.10.2007, 16:23
6-0 biten galatasaray fenerbahçe maçından sonra gs li arif tanınmamak için yaşlı bir adam kılığına girer ve bır cafe ye gider. Cafe de yanına yaşlı bır bayan yanaşır ve : -"naber Arif" der.

Yaşlı teyze : -"olum ben bülent len" der6-0 biten galatasaray fenerbahçe maçından sonra gs li arif tanınmamak için yaşlı bir adam kılığına girer ve bır cafe ye gider. Cafe de yanına yaşlı bır bayan yanaşır ve : -"naber Arif" der.

Yaşlı teyze : -"olum ben bülent len" der6-0 biten galatasaray fenerbahçe maçından sonra gs li arif tanınmamak için yaşlı bir adam kılığına girer ve bır cafe ye gider. Cafe de yanına yaşlı bır bayan yanaşır ve : -"naber Arif" der.

Yaşlı teyze : -"olum ben bülent len" der

EyüphanAydın
25.10.2007, 16:23
Raul demiş ki:
Zidane cevap vermiş;

EyüphanAydın
25.10.2007, 16:24
Bir futbol fanatiği adam birgün arkadaşının yanına gider. Arkadaşı ise ölüm döşeğinde azraille boğuşuyor. Adam perişan arkadaşına der:
-Bana bir iyilik yap ve öbür tarafa gittiğinde orda da futbol var mı yok mu diye haber ver. Arkadaşı tamam der. Adam öldükten iki hafta sonra fanatik arkadaşını odasında ziyaret eder. Adam arkadaşının hayaletini görünce şaşkınlıkla kalkar. Ölü arkadaşı :
-Sana bir iyi bir de kötü haberim var, ilk önce hangisini söyleyim? der.
Arkadaşı :
-"İyi haberden başla".
-"İyi haber her Çarsamba arkadaşlarla maç yapıyoruz. Kötü haber ise, bu Çarsamba kalede sensin varsın!"

EyüphanAydın
25.10.2007, 16:24
Galatasaray'linin biri berberde sacini kestiriyormus.
Berberin durduk yerde "Ilk gittigin maci animsiyor musun?" diye soracagi tutmus: "Evet, ne olacak?" demis bizimki sinirli sinirli. - Hangi macti?
- Bir Fenerbahçe maciydi.
- Kadikoyde mi?
- Evet, oradaydi."
Aradan bir-iki dakika gecmis. Berber yeniden sormus:
- Hangi macti demistin?
- Fenerbahçe maci.
- Nerede nerede?
- Kadikoy dedik ya!!
Bir-iki dakika sonra yine ayni hikaye:
- Demek hayatta gittigin ilk mac bir Galatasaray - Fenerbahçe maciydi ha?.
Bizimki sinirlenerek :
- Evet be, Fener maci dedik ya !...
Berber birkac dakika sonra ayni konuyu bir daha acmaya kalkisinca bizimki isyan etmis:
-Kardesim, ilk gittigim macin Fener maci oldugunu
elli kere soyledim. Niye yeniden yeniden soruyorsun?
Berber aciklamis :
- Fener deyince saclarin diken diken oluyor da, daha rahat kesiyorum :)))

EyüphanAydın
25.10.2007, 16:25

EyüphanAydın
25.10.2007, 16:26

EyüphanAydın
25.10.2007, 16:26
Derbi maçından bir gün önce, iki taraftar konuşurlarken, biri sorar:
- Yarın maça geliyor musun?
- Hayır gelmiyorum, karım izin vermiyor.
Diğeri: - Bak, bu işin kolayı var. Maçtan iki saat önce karımı kucaklıyorum, yatak odasına götürüyorum. Üzerindeki parçalarcasına çıkarıyorum, deliler gibi sevişiyoruz. O mutlu bir şekilde yatarken, ben de kaçıp koşa koşa maça geliyorum. Sen de bu yolu dene. Önceleri benim karım da izin vermiyordu.

- Olur.
Maçtan sonraki gün iki arkadaş yine buluşurlar: - Dünkü maçta yoktun? Yoksa dediklerimi yapmadın mı?

- Yaptım, ama bak anlatayım. Maçtan iki saat önce, dediğin gibi karımı kucaklayıp yatak odasına götürdüm. Önce giysilerini parçalarcasına çıkardım, sonra yatağa fırlattım. Tam pantolonumun düğmelerini açarken, "Yahu boşver, bizim takım bu sezon bunca zahmete değecek kadar güzel oynamıyor zaten." deyip vazgeçtim.

EyüphanAydın
25.10.2007, 16:27
bir gün üç fanatik bjk li fb li gs li
arabistan sokaklarında içkili
dolaşırken yakalanmışlar ve arabistanda içki içmek suç oldugu için idam kararı çıkmış ama arabistanın başbakanın doğum günü olduğu için bunlar afedilmiş cezaları kırbaşa cevrilmiş ilk beşiktaaşlı gelmiş demişler bir istegin varmi var demiş uyanıkya demiş sırtıma yastık koyun kırbaş vururken tamam demişler bir vurmuşlar iki vurmuşlar onuncuda bjk li baygın düşmüş sıra fenerliye gelmiş sen ne istiyon demişler oda iki yastık koyun demiş tamam demişler bir iki derken oda onuncuda baygın düşmüş sıra gs liye gelmiş ilk önce başbakanımın dogumgününü kutlarım diye söz almiş ve benim bir degil iki istegim var demiş tamam demişler ilk önce on tane kırbaş yirmi tane olsun demiş herkes şaşırmış sonra ikinci isteyimde sırtıma fenerliyi koyun demiş

emresengul58
28.10.2007, 01:50
muahhahaahhaha:D yazanların eline sağlık

emresengul58
28.10.2007, 01:52
Beşiktaş ekibi istanbula gelir, maç saatine yakın stata girerler.. stata
takımdan ayrı gelen SERGEN, takımın motivasonunun çok düşük olduğunu
görür, suratlar asıktır, - Ne oldu neden yüzünüz gülmüyor diye
sorar. Takım arkadaşlarından biri,
- Ne olsun böyle bir takımla oynamak zorunda kaldığımız için
canımız sıkkın, der..
bunun üzerine SERGEN:
-Pekala çocuklar, hadi siz gidin kadıköy'ü gezin, ben tek başıma
sahaya çıkar oynarım, der.. Ve takım çocuklar gibi sevinerek stattan
çıkıp kadıköyü gezmeye giderler.. Maç başladıktan 10 dk sonra BEŞİKTAŞ
takımı stata döner, skor; BEŞİKTAŞ 1-Fenerbahçe 0.. e tabi bu durumda
daha da bir keyiflenirler ve tekrar dışarı çıkar gezmeye başlarlar..
Maç bittikten sonra stata döndüklerinde, maçın 1-1 bittiğini görürler, FB
adına Ortega, 85. dakikada bir gol atmıştır.. Takım arkadaşları hemen
SERGEN E koşarlar ve onu coşkuyla tebrik ederler..
Ama SERGEN üzgündür. - Özür dilerim arkadaşlar, sizi mahçup ettim, der.
- olur mu öyle şey, der BEŞİKTAŞ takımı, sen koskoca bir takımla tek
başına oynayıp yenilmedin, daha ne olsun..
- Ama, der SERGEN, 12. dakikada kırmızı kart görmüş olmam gerçekten benim

için utanç vericiydi.

emresengul58
28.10.2007, 01:52
Hakim sanığa sormuş:
-Uluslararası kaçakçılık suçu ile suçlanıyorsun. Tüm deliller aleyhine. Söyleyecek bir şeyin var mı?
Sanık boynunu bükmüş ve,
-Aman hakim bey, demiş.. Ben Fenerbahçeliyim. Uluslararası ne gibi bir faaliyetim olabilir ki?

emresengul58
28.10.2007, 01:53
Galatasaraylı arif 6-0 lık FB mağlubiyetinden sonra sokağa çıkamaz olmuş, ama böylede olacak gibi değil zaman geçmiyor, neyapayım diye düşünürken, aklına bir fikir gelir ve kılık kıyafetini değiştiri ve tanınmayacak bir şekilde
sokağa çıkar gezer dalaşır. Enson bir kafeteryaya girer bir çay içer, ama yan masada
bir yaşlı teyze nehaber arif der. arif hemen kalkar
ve doğru eve gider. moreli bozulur, canı sıkılır beni nasıl tanıdı diye kara kara düşünür. Ertesi gün dayanamaz tekrar aynı şekilde çıkar gezer dolaşır ve aynı kafeteryaya girer, yine çayını içer ve yine yanmasandan bir teyze nehaber arif der. Arif dayanamaz ve ya teyze bunca kişi beni tanımadıda sen nasıl tanıdın der.
-Ya ne teyzesi oğlum benim ben kaptan bülent der.