Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 AĞUSTOS SON GÜN

sinan-58
30.07.2010, 21:44
http://img824.imageshack.us/img824/8674/1agustos.jpg (http://img824.imageshack.us/i/1agustos.jpg/)

1 ağustosta artık SİVASTA bir çok şeyin değişimi için ilk adım atılıyor sivaslı çocukların başka takımlara özenmemesi için bu saatten sonra elimizden gelen herşeyi yapacağız SİVASTA SİVASSPOR dan başka takım , KIRMIZI BEYAZ dan farklı renk olmayacak

1 AĞUSTOS SON GÜN AYIK OLUN !!!

YENİÇERİLER

bugra5858
30.07.2010, 21:47
1Ağustos Son Gün Sivasta Kırmızı-Beyaz'dan Başka Renk Olmayacak ''YENİÇERİLER''

gülbaharokan58
30.07.2010, 21:48
walla süper olur değilmiarkadaşlar

deli_yigido
30.07.2010, 21:50
İşte şimdi SivasLı gençLerin, şehirLerinin takımına sahip çıkmanın zamanı !

YeniçeriLer .

Burack
30.07.2010, 22:42
Ben eski bir Fenerbahçeliyim, ama dedigim gibi eskide, geçmiste kaldi, Sivasspor'un superlig'e çiktigi sene fenerbahçeyi tamamen unuttum. Ben Artik Sivassporluyum, malesef genç nesil istanbul takimlarini 1.ci sivasspor'u ise 2. takimlari olarak kabul ediyor, halbuki Gerçek sivaslinin tek takimi, Sivasspordur!

Sivasspor'u tutmuyorsan gerçek Sivasli degilsin bence.

Holigann
30.07.2010, 22:52
güzel bi başlık olmakla ,bayada balon bi başlık olmuş,cok duyduk ama bu baslık acılmadan once nasıl ellerını kollarını sallaya sallaya gezıyorlarsa,bundan sonrada aynı sekılde gezerler..ne yapacaksınız her gordugunuzu dovecekmısın?

okyay58
30.07.2010, 23:08
Artık devir değişti. 4 eziğe izin yok!

emin kara
30.07.2010, 23:13
yok gardaş dövme olmasın ama onları dogru yola davet edecegiz bu şehirde oturup ekmegini yiyiyip suyunu içip sonrada böyle büyütülmümüşleri tutarak nankörlük ettmemelerini söyleyecegiz biraz kişilik sahibiyseler zaten anlarki şuana kadar ne kadar yanlış yapmış oldugunu yok anlamasa degişen bir şey yoksa onlar ne devlete ne millete nede kendilerine faydası olmayan kimselerdir biraz düşünecek olursak onların yaptıgı şey şudur kendi aillerine sahip çıkmayıp komşuyu ailesi zanneden biçarelerdir artık bu şehirli olup burda dogup büyüyüp sorada başka şehirin takımlarının arkasına takılan bimselere tahammülüp kalmadı başka zaman yigigolumuzla övünüyoruz bu yigidoluk başkalarının peşindenmi gitmek

şarkışla 58
30.07.2010, 23:17
Tabi bu güzel bir amaç ama ne kadar başarılıolur o bilinmez yine de helal olsun

fedayi
30.07.2010, 23:19
bu amacı biran evel harekete geçirmek önemli

subasi29
30.07.2010, 23:38
Her gordugunu illaki devmek cozum mu? itici ol,ozendirici ol, once sen yap ! once sen takiminin formasini giy gez...kim elini kolunu sallaya sallaya gezerse gezsin cokta tin...ben giyerim formami sadece mac gunleri deegil hergun cikar gezerim memleketimde...

Yusuf Çevik
31.07.2010, 07:29
walla süper olur değilmiarkadaşlar
hadi murat erdoğan için destek werelim şu anda boşta ;)

kardeşler siz eskiye ne çok meraklısınız bize lazım değilki murat erdoğan o gelmesin istemiyorum ben.futbolcumu yok ??

Yusuf Çevik
31.07.2010, 07:40
TARAFTARLAR SİZLERE SESLENİYORUM GALATASARAY MAÇINDA 4 EYLÜLÜ CEHENNEME ÇEVİRİN MEŞALELER YAKIN OYUNCULARIMIZA MÜKEMMEL DESTEK VERMENİZİ İSTİYORUM..EĞER BUNU YAPARSAK ÇOK GÜZEL OLACAK.

asyakartali58
31.07.2010, 07:59
insallah bu proje hayata gecer artık kendi futbol sehrimizi sindirmeliyiz butun turkiyeye yoksa sivassporu devamlı tutamayız super ligde sehrimizin 3 buyuk takım sevdasını bırakması lazım bursa eskisehir gibi kendi stilimizi olusturmalıyız

necmettin_akcay
31.07.2010, 08:29
bu aslında önemli bir konu kendi şehrimizin insanı başka takım forması giymesi hiç hoş değil bunu trabzon yıllardır yapıyor trabzon başkanı demişti trabzonda başka takım formasıyla kimseyi göremezsiniz diye nden bizdede olmasın bizde şampiyonluğa oynadık neden başka takımın formasını giyerek onların marka reklamını yapalım herşey gönlünüzce olsun sivasımzın başaraılarının konuşulduğu konularda görüşmek dileğiyle herkse selamlar

izecson_ea
31.07.2010, 08:52
Peki Nasıl olacak bu projeler ürettinizmi hiç??? bana kalırsa işin kökünden başlanıp mağazalarda 4 büyüklerin forması satılmasın

mertcan69358
31.07.2010, 09:49
bizden söylemesi!!!!!

Alişan
31.07.2010, 09:55
Bizler ankaradaki sivaslılar olarak bunu yapıyoruz bu kırmızı beyaz formamızın sivasımızın tamamında olması bizleri çok sevindirecektir. Geçmiş dönemlerde sivasta yapılan sivasspor -beşik,galata,fener maçlarında sivaslılar tarafından giyilen formalar bizi üzüyordu.

svsli585858
31.07.2010, 10:11
bi arkadaşımızın dediği gibi gençlerin takıma sahip çıkması lazım malesef bizim gençlerimiz gereken desteği taraftar ruhunu veremiyor maç saatlerinde bakın çoğu dışarlarda geziyor. bu söylediğinizin önümüzdeki 5-10 yıl gerçekleşeceğini sanmıyorum açıkçası.

savaş2
31.07.2010, 10:33
kardeşler siz eskiye ne çok meraklısınız bize lazım değilki murat erdoğan o gelmesin istemiyorum ben.futbolcumu yok ??

arkdşlar boyle oyuncular eger takımımzıda oynamak istiyorlarsa kapımızı acalım murat cok iyi bir futbolcudr alalm derim..........kadro geniş olsun buna + olarak sylla+alalım

yukariekecikli
31.07.2010, 11:47
zaten gardasim cok gec kalinmis gercek sivaslinin baska renge gonul vermeside zaten benligini kaybetmis demektir ben inaniyorumki tum sivasli artik sivasligibi davranip sivasligibi olacagiz insallah haydi sivaslilar kendi goz bebegimiz olan sivassporumuza sahiplenelim

Kasım Öktem
31.07.2010, 13:39
Sivasspor - fb maçına ğs ürünüyle
Sivasspor - ğs maçına fb ürünüyle
gelmek bir Sivaslı'ya yakışmıyor.
Adı lazım değil bir milletveklimiz de Sivas maçında fb ürünüyle protokolde oturuyordu..

Sivaslılar artık takımına sahip çıkmalı.
Dışarıdan gelen birisi İstasyon caddesine çıkınca burası Sivas, bu şehir Sivassporlu demeli.

Tepki gösterenler Bursa'ya Eskişehir'e Trabzon'a gidip bi baksın kaç kişi İstanbul takımlarının formalarıyla sokaklarda geziyor.

esrarengiz
31.07.2010, 14:15
habri vermek cok guzel... ama bunu uygulamaya sokmada sivasi ve sivasliyi nasil bir duzen icerisinde yapacaksiniz bilmiyorum.. yurt disinda yasayan biri olarak uygulamada aksakliklar olacaktir eminim...
cunku herkes iyi biliyorki sivas halki spora tam destek veriyor ama sen soyle 1 agustosta abii bayragi hic olmazsa kapina tak desen takmaz abim.. 2+2=4
cunku bizim halkimiz bu konularda biraz acemi.. hareket zincirinde bir halka devamli eksik kaliyor bu yuzdende yapilmasi gereken bir sey yapilamiyor veya yarim apiliyor..
benim temennim bu uygulamanin guzel bir sekilde yapilmasi...
burada sadece ufak bir iletisim hatasi var simdi bu konu bu gun acilmis ama yarin 1 agustos 1 gunde ne kadar sivasliyi bu konuda haberdar etmeyi dusunuyorsunuz veya sadece siteye uye olanlarin haberi olsun yeter mantigi ilemi calismalar yapilmis.????
boyle bir toplu hareket yapilacaksa bunun on calismasi 1 ay onceden yapilmasi gerekir gerek yazili gerek gorsel medyaninda destegi alinmalidir.. unutmayalimki medya her zaman sivasin sivas sporun arkasinda bir tavir sergiliyor...
simdi onlardan gazetede kucuk bir reklam kosesi istesen televizyonlarda reklam arasinda 2 dakika haber versen. radyoda muzik arasinda bir iki kelime etsen guzel olmazmi madem herkes sivas icin calismak istiyor..
yenicerileri bu uygulamayi baslattiklari icin yurekten sevgilerimi sunuyorum...
ins.. calismalarinda istedikleri sonuca erisme firsati bulurlar ve bu duygu dusuncelerinide burada biz uzaktaki yigidolarla paylasirlar..

B.DUMANLI
31.07.2010, 17:03
Sivas´li olupda üc büyüklerden birini tutmak ,onlardan birine gönül vermek ezikligin sonucudur.

birolsvs58
31.07.2010, 17:16
[QUOTE=bugra5858;641565]1Ağustos Son Gün Sivasta Kırmızı-Beyaz'dan Başka Renk Olmayacak ''YENİÇERİLER''[/QUOT
Kırmızı Beyazdan başka rengi görenin Tabiki sivaslı olupta başka renkleri görenin gözleri çıksın birde bizim takımımız tabiki sivasspor diyen sonra sivassporun maçında bile ********ce hasiyetsizce rakip takımı destekleyenlerinde gözleri çıksın inşallah

subasi29
31.07.2010, 17:20
Yeni Formalar Satisa Sunuldumu? Busenekiler Oldukca Guzel...Hazirlik Maclarinda Giyilenler....
Hayde Bakim 1 Agustosta Istasyon Kirmizi-Ataturk Caddesi Beyaz

sivastatlıbelam
31.07.2010, 17:39
inşallah inşallah...sivalı olup da böyle bir takıma ve şehre sahip olup da başka takımları tutanlara allah akıl fikir versin...

Yusuf Çevik
31.07.2010, 17:45
arkdşlar boyle oyuncular eger takımımzıda oynamak istiyorlarsa kapımızı acalım murat cok iyi bir futbolcudr alalm derim..........kadro geniş olsun buna + olarak sylla+alalım

tamam sylla gelsinde murata kızgın felan değilim.Takımımızda güzel oyuncular olması için kabiliyetli değil murat.

tanyil
31.07.2010, 19:18
Her zaman
Her yerde
En büyük
SİVAS................

sebasteia
31.07.2010, 19:51
1 ağustos neyin son günü? kıyamet mi kopacak? devrim mi olacak? darbe mi yapılacak? işin eylem kısmını merak ettim!!!!!!!!

SEVDAMSIN58
31.07.2010, 21:05
COKTAN OLMALIYDI BOYLE BIR CALISMA AMA BUNADA SUKUR BUNUN USTUNDE DURULMALI VE GERCEGE DONUSTURULMELI OLMALI VE OLMALI ZIRA OZELLIKLE ISTANBUL TAKIMLARINA RANT SAGLAMANIN HICBIR ANLAMI YOKTUR KENDI SEHRIMIZ VE KENDI INSANIMIZ YUCELSIN

pover58
31.07.2010, 21:36
ben bu işin nasıl olacagını merak ediyorum keşke başarılı olsam ama bizde kraldan çok kralcı var yani yalakamız çok bu iş çooook zor olacak azminizi kırmak istemiyom ama bence imkansız.ilk maç bostanla bakın bir hafta kala sarı kırmızı renkler ortada dolaşır.keşke bunun bir yolu olsa çok agırıma gidiyor ama herkes özgür kardeşim kime ne diyecegizki valla çoooook zor çok.bir yaptırım olsa oda yok ne yapabiliriz bilemedim dogrusu genede bu düşüncenizden dolayı tebrik ederim yeniçerileri.diger gruplarda destek olursa belki bir şansımız olur.

sinan-58
01.08.2010, 13:51
bir çok kişi engelleyemezsiniz demiş tabiki münferit gezenleri engellemek biraz zor zaman alır ilk amacımız o takımların sivasta bulunan taraftar gruplarının temsilciliklerini kapatmak olacak onlar kapandıktan sonra devamı gelir zaten

ready
01.08.2010, 21:32
herşey yasalar ve saygı sevgi çerçevesinde olmalı başka takımın formasıyla geziyor diye gençlere şiddet uygulamak yanlış

azurri
01.08.2010, 21:38
ben izmirde'de bulundum istanbulda'da izmirde adam karşıyakaya bırak formasını göztepe atkısıyla sokmuyo aynı şekilde göztepelilerde karşıyakalıları,istanbulda kadıköyün iç kısımlarnda gez bakalım galatasaray formasıyla çıkarttırırlar adama biz neden yapmayalım herşeyin bi başlangıcı vardır oda bugündür.. sonunda kadar desteğim ben bu fikir mükemmel bi fikir..!!

sebasteia
01.08.2010, 21:57
zorla güzellik olmaz, iyilikle sevgiyle teşvikle güzellik olur.

ama sivas'ta üzerine istanbul takımı forması giyip gezinenlerden ben de nefret ediyorum orası ayrı...

Salim58
02.08.2010, 07:02
Birgün herkes Sivassporlu olacak.

yigidohakan5
02.08.2010, 15:49
Birgün herkes Sivassporlu olacak.

İnşallah Dediğin Gibi Olur Salim abi

winner58
02.08.2010, 17:30
güzel bir hareket fakat en güzel hareketi artık tribünleri doldurarak vede rakip takımın o stadı cehenneme gelmiş gibi hissetmesi lazım olan ambiyansı yaratmak gerekiyor

Holigann
09.08.2010, 17:29
Bizim formalarımız cıkmadı henuz ama ıst.takımlarının yenı sezon formalarını gıyıp gezenlere rastlıyoruz:) 1 agustos son gun dıyen arkadaslara duyurulur:)

ogz58
09.08.2010, 17:39
herkes istediği takımı tutmakta özgürdür herkes istediği formayı giyer.Birde fenerbahçe-galatasaray maçında sivasın yarısında fener forması diğer yarısında galatasaray forması var hangi biriyle başedeceksiniz Siz gerçekten bunu derken samimi misiniz?

28 EYLÜL 2009
09.08.2010, 17:41
Bizim formalarımız cıkmadı henuz ama ıst.takımlarının yenı sezon formalarını gıyıp gezenlere rastlıyoruz:) 1 agustos son gun dıyen arkadaslara duyurulur:)

Yeniçeriler grubunu ilk defa başlangıç yapmadan sonuca varacaklarını açıklarken gördüm. Sokakta gezenler engellenir. Ona katılıyorum.

SİVASTAKİ 3 İSTANBUL KULÜBÜNÜN DERNEKLERİNİ VE TARAFTAR DERNEKLERİNİ KAPATTIRABİLECEKMİYİZ!!!
BUNU ÇÖZÜN BUNU. BEN TEK BAŞIMA SİVASTA GEZER SOKAKLARI ADAM EDERİM. ONU NENEMDE YAPAR. DERNEKLER KAPATTIRILIRSA İŞ KÖKTEN BİTER.

İnsanlar reklam kokan hareketler bunlar demeden HAREKETE geçilmeli. Verilen çok büyük bir SÖZ. Yeniçerilere Allah yardım etsin...

4eylül
09.08.2010, 17:43
üç büyük değil tek büyük sevdalısıyız formamız üçyıldız kırmızı beyaz adresimiz şanlı 4eylül adımız sivas şanımız yiğido

Salim58
09.08.2010, 17:44
Sivas GS maçında bakın kaç Sivaslı GS forması giyip maç izleyecek.

Sen şehrinin takımına sahip çıkmazsan kim sahip çıkacak..

Öğrenci misafir giyebilir bu normal ben Sivaslıyım diyen giymesin artık...

4eylül
09.08.2010, 17:46
üç ist takımlarıyla sivasta oynadığımız maçlarda onların tarafında olan sivaslılardan utanıyorum

28 EYLÜL 2009
09.08.2010, 17:49
Yav sokakta tepki konulur. Kalıcı dernekleri var. Bunlar yıkılsın Sivasta nah gezerler. Damardan bir konu açılmış. İnsan sinirlerine hakim olamaz bu sayfada.

Holigann
09.08.2010, 17:53
üç ist takımlarıyla sivasta oynadığımız maçlarda onların tarafında olan sivaslılardan utanıyorum

sadece onların ıcındemı oluyolar ,ya kendı trıbunumuzde gızlenenler. ayrıca kurdugun cumle nereye ceksen oraya gıder;) 3 ıst takımıyla oynamadıgımız zaman ıclerınden herhangı bırıne sempatı duymak serbestmı olmalı dıye sorarlar adama:) azcık carpıttım mesajını nıyetının oyle olmadıgını bılıyorum.Isın aslı ben olaya farklı gozle bakıyorum,bı ınsan mısalen kalpten fb,gs,bjk vs lıyse ,ona soyleyebılecek bı sozum yok,bu ıs kalp ısı yurek ısı. Ama hem fblıyım hem sıvassporluyum v.b dıyenler bence daha buyuk haınlık yapıolar. onemlı olan bu tur ınsanların ıclerındekı bu ıkılemden kurtulmasıdır

28 EYLÜL 2009
09.08.2010, 21:58
Holi gardaş. Fazla ağır eleştiriden kaçınmalısın. Damardan girmişsin yahu.

pislhck
09.08.2010, 23:49
sinan kardes ilk basta adam gibi sivasli ol senı tanıorum o ustunde ki formayı cıkart sivas fener macında fener forması gıyınmeye benzemez sıwassporluluk tamam mı

58VoLkAn58
10.08.2010, 10:15
Erkek adamın takımı nüfus cüzdanında yatar.

deli_yigido
10.08.2010, 13:01
Kalıcı dernekleri var. Bunlar yıkılsın Sivasta nah gezerler. Damardan bir konu açılmış. İnsan sinirlerine hakim olamaz bu sayfada.

Ağır oL biLader .
Zaten bu eyLemde ki amaç o,
sokakta gezene gider yapmak erkekLik değiL ve önemLi değiL o kadar,
önemLi oLan dernekLerini oLuşumLarını kapamak.. ve bunu yapıyouz..
Önce biLmeLi.. Soonra eLeştirmeLi .

güneşyurdu
10.08.2010, 13:13
bırak forma giymeyi istasyonda adamlar fb bayrağını dikmiş dalgalandırıyorlar.bütün sivaslılara küfür eder gibi koymuşlar bayrağı.arkadaş insan bir sivas bayrağı koyar en azından.
yanımda yeğenler filan vardı bir şey diyemedim.o kadar zoruma gitti ki polise bile demeyi dşündüm.bir şey yapamadık en sonunda.
bunları döveceksin çaresi yok.

güneşyurdu
10.08.2010, 15:04
ADAMLAR BİZİ TAKMIYOR.
BİZİ HÇTEN SAYIYORLAR.FENER MAÇININ OLDUĞU HAFTA ADAM GİYSİN AMENNA KEZA GALATSARAYLI YİNE AYNI ŞEKİLDE.
ORTADA FOL YOK YUMURTA YOK ADAM RAAHAT RAHAT GEZİYOR.
BU ŞUÇ BİZİM

enKeskin
10.08.2010, 18:19
Kimseyi dövmeye üzmeye gerek yok kimseyi zorla Sivassporlu yapamazsınız zaten bizim onlara ihtiyacımız yokki az ama öz oluruz daha iyi bırakın gezsinler istedikleri gibi

güneşyurdu
10.08.2010, 19:50
arkadaş sanki bu şehrin takımı yokmuş gibi insanın inadına girmiş gibi gs,fb,bjk formalarıyla geziyorlar

güneşyurdu
10.08.2010, 19:55
arkadaş sen mecidiyeköydeki,kadıköydeki,do lmabahçedeki,trabzondaki,eskiş ehirdeki,bursadaki baskıyı biliyormusn?
senin zorla yapamayız deyip sakındığın adamlar seni sivas gformasıyla gsliyse mecidiyeköyde görsün diklenir.
istasyonda adam fener bayrağını kaldırımda dalgalandırıyor bu sana koymuyorsa sen sivaslı değilsin bana koyuyor.

güneşyurdu
10.08.2010, 19:56
aynı erkek israil-türkiye maçı olsun maç duyurusunu türk-israil bayrağıyla yapsın.o adamı bizimkiler ne yapıyor.
aynı tepkiyi biz koyacağız.bizim sivasspor ve üniversitemizden başka neyimiz var la.

güneşyurdu
10.08.2010, 19:59
bizim şu anadolu takımlarına çatanlar var ya onlar üç büyükleri tutan adamlar kendi takımlarını yenilince sivası onlARA KARŞI DESTEKLİYORLAR

sebasteia
10.08.2010, 21:20
sivaslı olup istanbul yalakalığı yapan karaktersizlere en büyük darbeyi vurmak için cumartesi 4 eylül'de alınacak bir galibiyet ve kırmızı-beyaz coşkunun istasyon caddesini inim inim inletmesi yeterli! haydi yiğido şunlara bir darbe vurmak için cumartesi 4 eylül'ü gs'ye cehenneme çevir!

yeniceri_can
10.08.2010, 21:21
arkadaş sen mecidiyeköydeki,kadıköydeki,do lmabahçedeki,trabzondaki,eskiş ehirdeki,bursadaki baskıyı biliyormusn?
senin zorla yapamayız deyip sakındığın adamlar seni sivas gformasıyla gsliyse mecidiyeköyde görsün diklenir.
istasyonda adam fener bayrağını kaldırımda dalgalandırıyor bu sana koymuyorsa sen sivaslı değilsin bana koyuyor.

rahat ol orda olsak onada müsade etmezdik ne biz ne de diğer gruplar.gürhanın son dakikada gs ye attığı golden sonra fener şampiyon olmuştu bilirmisin.o maçtan sonra neler olmuş araştır öğren.fb-gs derbisinden sonra istasyon caddesinde neler olmuş bi araştır öğren.beşiktaş taraftarı takımını otelede karşılamaya gelirken neler olmuş bi araştır öğren.bilip bilmeden konuşma.
Sivas ta Sivassporluyum diyen kimse şehrinde başka takımın oluşumlarından korkmaz bayrağını sallatırmaz.
şunu da birkez daha açık açık söylüyorum bazı arkadaşlar eleştirme yaparken şunu diklkate alsınlar.
Münferit olarak gezen kimseyle işimiz olmaz.onlara erkeklik yapacak kadar cahil değiliz.Sivasta istanbul takımları için yapılan toplu organizasyonların karşısındayız....

sinan-58
10.08.2010, 23:51

anlamakta zorluk çekiyorsunuz heralde bizim bahsettiğimiz konu bu takımların taraftar gruplarının temsilciliklerini kapatmak bundan sonra hiçbiri toplanamayacak toplanırsada gereken yapılacak

Holigann
10.08.2010, 23:56
http://img824.imageshack.us/img824/8674/1agustos.jpg (http://img824.imageshack.us/i/1agustos.jpg/)

1 ağustosta artık SİVASTA bir çok şeyin değişimi için ilk adım atılıyor sivaslı çocukların başka takımlara özenmemesi için bu saatten sonra elimizden gelen herşeyi yapacağız SİVASTA SİVASSPOR dan başka takım , KIRMIZI BEYAZ dan farklı renk olmayacak

1 AĞUSTOS SON GÜN AYIK OLUN !!!

YENİÇERİLER

anlamakta zorluk çekiyorsunuz heralde bizim bahsettiğimiz konu bu takımların taraftar gruplarının temsilciliklerini kapatmak bundan sonra hiçbiri toplanamayacak toplanırsada gereken yapılacak

anlatma yetenegını sorgulasan daha ıyı ,bastan ayrıntılı yazarsın herkezde net anlar,konu da baska yerlere gıtmez..
bu temsılcılıklerı kapama ıstegınız guzel bı ıstek ama buyuk bı taahut! altından kalkabılırsınız umarım..basarılı olursanız en cok sevınenlerden bırı olurum.

V1CT0RY
10.08.2010, 23:56
Münferit olarak gezen kimseyle işimiz olmaz.onlara erkeklik yapacak kadar cahil değiliz.Sivasta istanbul takımları için yapılan toplu organizasyonların karşısındayız....

Konudaki İlk Yorumdan Sonuncusuna Kadar Okudum...

Evet Sivas'ta Sivasspor Dışında Takım Tutanları Görünce Bende Burdaki HERKES Gibi Tiksintiyle Bakıyorum...

Yanlız Eleştirim Şu Yönde...
Biz Demokratik ve Özgür Bir Ülkede Yaşıyoruz.İsteyen İstediğini Tutar Yada Grup Dernek vb. Oluşumlarla Birliktelik Sağlayabilir.Bunları Kapattırmak Yada Faaliyetlerine Engel Olmak Bence Çözüm Değil.Çünkü Burda Engel Olunur Diğer Köşebaşında Tekrar Buluşan Buluşur.Hemde Etik Açıdan Tasvip Edilmeyecek Bir DUrum Bu.Çünkü Sivasspor Taraftarı Zorba Değil...

Bana Kalırsa Sivasspor Taraftarının Bu Tarz Bir Projesi Ancak Görünüm Duruş ve Faaliyetlerle ZAMAN İÇERİSİNDE Gerçekleşecek Bir Faaliyettir.Orta Okul Lise Bazındaki Kardeşlerimizi Emsal Alacak Olursak ; Burda Yapılan Eylemleri ve Orgaizasyonları Gören Kardeşlerimiz Kendi Memleketindeki Bu Heyecan Varken Sanmıyorum ki Başka Takıma Yönelsin...

Kapatmak Engel Olmak Sivas'ta Başka Takımlara Varsa Sivas Dışındada Bizim Takımımızın Gönüllülerinin Kurduğu Oluşumlara Yapılacak Bir Müdaheledede Ses Çıkarma Hakkımız Olamaz.Burda Engellenen Faaliyetlere Karşı Zannedilmesinki Başka Yerlerde Bizim Oluşumlarımıza Sessiz Kalınır...

Biz Bu Tarz Kapatma Engel Olma vs İşlerini Kenara Bırakıp Görünüşten Duruştan Faaliyette Netice Olarak İcraatta Ne Kadar Ses Getiririz Bunun Yollarını Arayalım...

Bizim Taraftarımız Marka Olduktan Sonra İsteyen İstediğini Kursun , Şehrin Öz Çocukları Kendi Takımının Yanında Olur Emin Olun...

Örneği Çok; Eskişehir Bursa Sakarya Kocaeli vs. Yıllardır Kendi Tribünlerini Oluşturmuşlar Seneler Verilmiş Sonuçta Alınıyor Görüldüğü Gibi.Buralarda Bjk Gs Fb Oluşumları Yok mu? Her Bir Şehirde Dernekleri Bile Var.Bu Şehir Taraftarlarının Umrunda Değilki Hepsi Kendi İşine Bakıyor.Biliyorlar ki Diğer Takım Taraftarları Dernek Olsalarda Grup Olsalarda Anca Olduklarıyla Kalırlar...

güneşyurdu
11.08.2010, 00:04
kardeşim ben 2-5 ağustos arası sivasdaydım.
yer numune hastanesi uzun boylu salak gs basketçisymiş gs forması
yer istasyon .... bilmem ne kafe kaldırmda masa bayrak fb-gs sivas yok
yer iş bankasının alt köşesi hadi o çocuk forma bjk
yer halin yanı beşler mini market önü forma fb ama o çocuğa elimde olmadan çok pis baktım.

olay tınlamamak.eskişehirde bak öğrenci şehri adama sorarlar...
trabzonda döverler,:(ki kimse giymez)
bursada yakadan toplarlar
sivasda bakarlar...

güneşyurdu
11.08.2010, 00:08
ben bundan sonra gittiğim deplasmanlarda formamı göstermeyeceğim. çok zormuş başka bir takımın formasını kendi şehrinde görmek

güneşyurdu
11.08.2010, 00:11
dernek kapatılamsı olmaz .biz adam bize saygı duysun rengi gösterip salına salına gezmesin.istediğimiz bu

güneşyurdu
11.08.2010, 08:58
kırmızıy beyaz dışında forma istemiyoruz.

subasi29
11.08.2010, 12:31
Beyler Noluyor.....
Herkes Ustune Duseni Yapsin....
Sivasta kirmizi beyaz olacak...
Lakin iki uc tane asalak tipler baska formalarla dolasan goruyoruz da tahammul edemiyoruz..adam birde bilet kuyruguna girmis fener formasiyla az kaldi dayak yiyecekti bizim millet insafli yinede azarlamakla kaldik...

Kasım Öktem
11.08.2010, 23:35
Ortalıkta İst formasıyla gezenlerin çoğu ya Sivaslı değil ya da Sivas dışında yaşıyor.
Şöyle:
Gurbetçilerimiz yurtdışında bahsettiğimiz takımlarla arkadaşlarına Türk'ün gücünü göstermeye çalışıyorlar.Avrupa'da Sivaspor'u kim nerden bilecek? O yüzden o takımların formasını alıyor hevesle giyiyrolar. Misafirler sonuçta laf söylemek ayıp olur.

İkincisi üniversite öğrencileri.
Bunlar da aslen Sivaslı olmayan kişiler. Sivas dışınan gelen adamı Sivasporlu yapmak zor olur.

Ama bazıları da var ki anası babası Sivaslı ama Sivasspordan utanır.
Asıl mesele bu.
Gençlere Sivassporlıluk bilincini aşılayamayanlardadır bence suç.

Sivasspor Süper Lig'de kalıcı olduğu takdirde, başarı elde ettiği sürece Kırmızı - Beyaz renkleri daha çok görürüz.

Büyüklerimiz, çocuklarına Sivasspor forması almalı.
Kardeşlerimiz arkadaşlarını stada getirmeli.
Herkese görev düşüyor.
Herkes görevini yerine getirirse.
10 Yıl içerisinde hayal ettiğimiz Sivas'a kavuşuruz.

bulutbey27
12.08.2010, 00:03
arkadaşlar daha şurda süperligde beş altı yıllık bir mazimiz var kalkıp diğer illerle boy ölçüşüyoruz biz hüç sene boyunca hep üst sırlara oynadık sivasta çatlak sesler çıkabilir ama dışardada sivasspor başarılarından dolayı çok hastası var sivasın sizde sivasta gördüğünüz her insanı sivaslı sanmayın sivası gezmeye veya anne babası burda çalışmak zorunda olduğu için burada olan insanlar var onların takımını destekleme hakkı yokmu biraz saygılı olmayı da aklımızdan çıkarmayalım lütfen

bulutbey27
12.08.2010, 00:06
Beyler Noluyor.....
Herkes Ustune Duseni Yapsin....
Sivasta kirmizi beyaz olacak...
Lakin iki uc tane asalak tipler baska formalarla dolasan goruyoruz da tahammul edemiyoruz..adam birde bilet kuyruguna girmis fener formasiyla az kaldi dayak yiyecekti bizim millet insafli yinede azarlamakla kaldik...

ya adamı dövsen ne olacakkibirşey geçmez eline adımız kalır yine yobaz zaten adamlar yer arıyor aşağılamak için birde bizim taraftarlar milletin eline koz vermek için uğraşıyorlar

yeniceri_can
12.08.2010, 13:57
kardeşim ben 2-5 ağustos arası sivasdaydım.
yer numune hastanesi uzun boylu salak gs basketçisymiş gs forması
yer istasyon .... bilmem ne kafe kaldırmda masa bayrak fb-gs sivas yok
yer iş bankasının alt köşesi hadi o çocuk forma bjk
yer halin yanı beşler mini market önü forma fb ama o çocuğa elimde olmadan çok pis baktım.

olay tınlamamak.eskişehirde bak öğrenci şehri adama sorarlar...
trabzonda döverler,:(ki kimse giymez)
bursada yakadan toplarlar
sivasda bakarlar...

arkadaş sen kaç yaşındasın çok merak ettim.5-10 ?
ya anlama yeteneğin harbiden yok ya da okumadan yazıp mesaj sayını yükseltmekten başka bişey yapmıyorsun ?

sebasteia
12.08.2010, 14:14
Ortalıkta İst formasıyla gezenlerin çoğu ya Sivaslı değil ya da Sivas dışında yaşıyor.
Şöyle:
Gurbetçilerimiz yurtdışında bahsettiğimiz takımlarla arkadaşlarına Türk'ün gücünü göstermeye çalışıyorlar.Avrupa'da Sivaspor'u kim nerden bilecek? O yüzden o takımların formasını alıyor hevesle giyiyrolar. Misafirler sonuçta laf söylemek ayıp olur.

İkincisi üniversite öğrencileri.
Bunlar da aslen Sivaslı olmayan kişiler. Sivas dışınan gelen adamı Sivasporlu yapmak zor olur.

Asıl mesele bu.

Sivasspor Süper Lig'de kalıcı olduğu takdirde, başarı elde ettiği sürece Kırmızı - Beyaz renkleri daha çok görürüz.

Herkese görev düşüyor.

asla ve asla katılmıyorum....

yanlış, çok yanlış bir tespit...

sen o formaları giyenler sivas dışından gelenler dersen yanılırsın, bizzat sivaslılar giyiyor istanbul formasını. senin söylediğinin tam tersine yurtdışından veya şehirdışından gelen sivaslılar daha çok sivas sevgisiyle doldukları için onlar daha çok sivasspor forması alıyor ve giyiyor.

nerden biliyorsun sivaslıların istanbul takımı forması giydiğini diye soracak olursan..... kendi arkadaş ve akrabalarımdan biliyorum

kandırma kendini.

Kasım Öktem
12.08.2010, 14:53
Sabestia: Yorumunuz biraz karışık.

bizzat sivaslılar giyiyor istanbul formasını
yurtdışından veya şehirdışından gelen sivaslılar daha çok sivas sevgisiyle doldukları için onlar daha çok sivasspor forması alıyor ve giyiyor.

Sivas'ta yaşayan Sivaslıların İstanbul fomaları giydiğini, Gurbetteki Sivaslıların giymediğini demek istemişiniz sanırım.

Söylediklerimin doğru olduğunu düşünüyorum. Bence o gezenlerin çoğu ya gurbetçi ya da öğrenci.
Gurbetçilerimiz gitti şimdi bakın bakalım Sivas sokaklarına eskisi kadar var mı İstanbul formasıyla gezen ?

Asıl mesele bu.

Herkese görev düşüyor.

Burada sizin bahsettiğiniz kesime değinmiştim.
Sivas'ta yaşayan Sivaslılara..
Giyinenler, arkadaşım akrabam demişiniz.
Dediğim gibi herkes yakınlarından başlasın Sivassporluluk bilincini aşılamaya.

Bence olması gereken budur.
Dediğiniz gibi kendimi kandırıyor olabilirim

Siz görüşüme:
asla ve asla katılmayın....
belki tespitim yanlış, çok yanlış bir tespittir...
Saygı duyarım.

sebasteia
12.08.2010, 15:57
Sabestia: Yorumunuz biraz karışık.

Sivas'ta yaşayan Sivaslıların İstanbul fomaları giydiğini, Gurbetteki Sivaslıların giymediğini demek istemişiniz sanırım.

.

evet bunu demek istemiştim :)

kangal06
12.08.2010, 17:42
amaç güzel de ya herkes çoluğuna çocuğuna aşılayacak bu sevdayı, çocuk cimbom cimbom deyince gülüp geçmeyecek ya da yetişkinlere de etki yapılmak isteniyorsa örgütlenme yapılacak organizasyonsuz olmaz bu iş

MeXeS58
12.08.2010, 17:51
herkes cocugunu yıgenını kuzenını yanı yakın akarabalarının cocuklarını falan sıvassporlu yaparak bu sorun en fazla 5- 10 sene ıcınde bıter... o cocuklara bır tane sıvasspor forması sıvasspor topu vs. bunlardan bırını aldıgımız zamn cocuk heveslenecek ve artık o formayı hıc cıkarmayacak kendını her yerde sıvassporlu olarak lanse edecek sivassporluluk bılıncı oluşacak bu sorunda hallolacak bu sorunu halletmenın yolu yenı nesli SİVASSPORLU yapmak

güneşyurdu
12.08.2010, 21:03
sivasda gs-fb-bjk forması görmek zorumuza gidiyor..

güneşyurdu
12.08.2010, 21:03
arkadaş sen kaç yaşındasın çok merak ettim.5-10 ?
ya anlama yeteneğin harbiden yok ya da okumadan yazıp mesaj sayını yükseltmekten başka bişey yapmıyorsun ?

ben herşeyi çok iyi biliyorum bana yaş sormakla ne demek istiyorsun?
kendimden küçüklere abi mi diyeceğim ya da kime çocuk kime abi diye yazacakken sana mı soracağım.
senin niye zoruna gitti.
sivaslı bocuları savunmak sana mı düştü?

GuVeN
14.08.2010, 01:16
Stad sözü veren şahıs Sivas'a gelecek Evet dedirtmeye,Stadyum hesabını sormak için daha iyi bir fırsat olur mu acaba?Geçmişde de yürüyüş yapılacagından bahsedılıyodu,sonunda ne oldu bılmıyorum. Sivasspor sevdalıları stad konusunda sıtemımızı duyururlar umarım ılgılı mercilere..

TS58
15.08.2010, 12:36
Zorla güzellik olmaz. Arkadaşlar güzellikle olur. Nasıl olur, GS'yi yendin, bak sesini duyurdun. Sahada oynarsın, kazanırsın sempati kazanırsın.

bqram58
22.08.2010, 10:14
vallaha super olur ama kimse geri donmez ki bakiyosun sivasli adamlara sivasspor yerine zaten tutulan 2 takım var fenevbahce ile gayatasaray %45 gs %45 fb %10 bjk oluyor
YENİÇERİLER

PETKOVİC
22.08.2010, 11:04
Valla aga 27 yıllık fenerliyim sivassporu da destekliyorum hatta geçen sene bazı deplasmanlara da gittim şampiyon olursa da en fazla sevinenlerden biri ben olurum fakat feneri de bırakmam

Salim58
22.08.2010, 12:34
Valla aga 27 yıllık fenerliyim sivassporu da destekliyorum hatta geçen sene bazı deplasmanlara da gittim şampiyon olursa da en fazla sevinenlerden biri ben olurum fakat feneri de bırakmam

Sıkı tut kaçmasın iyi tutmalar.:)

ozbss07
22.08.2010, 13:32
Zorla güzellik olmaz. Arkadaşlar güzellikle olur. Nasıl olur, GS'yi yendin, bak sesini duyurdun. Sahada oynarsın, kazanırsın sempati kazanırsın.

aynen öyle arkadasm yen sempati kazan sen istemesende o olay olacak zaten .)

aykut-akay
22.08.2010, 15:19
TEBRIKLER ARKADASLAR GERCEKTEN TEBRIKLER SIVASLI ISEN SIVASI TUTACAKSIN NEDEN KENDI SEHRIN DURUKEN ISTANBUL YALAKASI OLALIM

aykut-akay
22.08.2010, 15:21

GENCLERDE CIKALIM DÖVELIM DEMIYORLAR SANIRIM :))) TAKIMIN YENIP SEMPATI TOPLAMASI ICINDE DESTEGE IHTIYACI VARDIR ????

deli_yigido
06.09.2010, 22:55
Sivaslıyız ! Sivassporluyuz !

O KADAR !