Orijinalini görmek için tıklayınız : BÜLENT UYGUN İLE ÇAY SOHBETİ

sivaslıadem
27.09.2010, 12:23
Geçtiğimiz cuma günü bursasporla oynayacagı mac için bursaya gelen bucasporun teknik direktörü Bülent uygun ile mini bir sohbet yaptım
beni sıcak karşıladı ve bucaspor yönetimindekilerle de tanışma fırsatı buldum

uludağ üniversitesi içerisindeki otelde ikamet eden bülent uygun ile sivassporun durumundan kopma nedenlerine bucaspordaki durumuna kadar yarım saatlik bir görüşmem oldu sizlerle bazı açıklamalarını paylaşmak istiyorum
umarım bülent uygun ile ilgili düşünceleriniz biraz daha oturaklaşacaktır
1.Bilicanın satılmasını ben istemedim yönetim ileriyi düşünmeden bilicayı ve diğer oyuncuları sattı
2.kadronun bozulmasına da karşı çıktım iskeleti bozunca takım sıkıntılı günler geçirdi
3.Sivasspor'a yeniden gelmem şu an söz konusu değil,Fikret ünsal bu takımda olduğu sürece geri gelmem kadronun bozulmasında en büyük sorumlu odur
4.sivasspor bu yıl da sıkıntılı günler geçirecek bir galatasaray maçı kazanıldı diye eski günler hemen geri gelmez
5.sivasspora yaşattığım başarıları artık hiç konuşan yok herkes kadronun bir anda bozulmasını konuşuyor
6.(sivassporun şu anki durumu için de geçerli)boyle zamanlarda AKIL VEREN COK OLUR ANCAK DESTEK VEREN OLMAZ futbolu herkes biliyor bi tek biz bilmiyoruz

Musa ile İbrahim ile de görüşmek istedim ama istirahatte oldukları için görme fırsatı bulamadım

Bu konuya cevaben:Bu konu hakkında başkanımız Mecnun Otyakmaz tarafından tarafıma gönderilen yazıyı sizlerin bilgisine sunmak istiyorum:

Bülent Uygun’la çay sohbeti başlıklı röportaja cevaben

Sivasspor kulübü adına cevap vermemek bir takım yanlış anlaşılmamalara sebebiyet vereceğinden oluşacak olumsuz gelişmeleri engellemek için bu cevap niteliğindeki yazıyı kaleme almak zorunda kaldım.

Bülent Uygun iyisi ile kötüsü ile Sivasspor ‘a hizmet etmiş bir çalışanımızdır ve yaptıkları ile Sivasspor tarihine yerini almış üzerine uzun uzun konuşulmuş ve herkesin kafasında bir Bülent Uygun portresi oluşmuştur. Artık bu saatten sonra Bülent Uygun’la röportaj yapmak Sivasspor ile ilgili sorular sorup yeni bir yapılanma içinde olan takımımıza bir katkıda bulunmayacağı gibi aksine bir takım olumsuzluklara ve polemiklere sebebiyet verir. Artık herkes kendi takımına yoğunlaşmalı ve hizmetini vermelidir.
Bir kaç madde halinde yazılmış anladığım kadarı ile bir röportajdan ziyade sohbetten edinilmiş ana fikirler hakkında benimde söyleyecek bir takım sözlerim var.

1 – Bilica geldikten birkaç maç sonra “bu bize yaramaz 100 bin Amerikan doları veren var satalım” diye rapor vermiştir, ama yönetim yeni bir maceraya gerek yok diyip teklifi reddetmiştir. Sezon sonu ise Fenerbahçe nin teklifine ve Yasin’e evet deyip “bu para ile daha iyi takım yaparız “ diyende Bilica’dan daha iyi diye M’boma’yı transfer ettirende kendisidir, ayrıca Bilica’yı elde tutma imkanımızın kalmadığı da göz önünde bulundurulmalıdır.

2 – Kadronun bozulması konusunda ki yönetimin tereddütlerine “daha iyi futbol oynayan takım yapacağım” diyen ve kendisine olan güvenimizden doğan yetkisi ile transferleri sunanda kendisidir. Birçoğunun problemli futbolcu olması transferlerin gerçekleşmesini engellemiştir, sadece Davidas adlı futbolcu ben isteksiz olduğum için alınmamıştır.

3 – Fikret Ünsal’ın takımın bozulmasında en büyük sorumlu olduğunu söylemesi EN BÜYÜK YALANDIR! Burada bir sorumlu varsa Başkan olarak ben ve tek yetkili olarak Bülent Uygun’un kendisidir! Eğer bu ifadeler gerçekse uzak bir ihtimal olan Sivasspor’a geri dönmesi tamamen ortadan kalkmıştır. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır, Fikret Ünsal’ın yoğurt yiyişini beğenmeyenler olabilir, fakat Fikret Ünsal Sivasspor’a çok büyük hizmetleri olmuş bundan sonrada olacak olan bir Sivasspor’ludur.Kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

4 - Bir çiçekle baharın gelmeyeceğini herkes bilir ama baharın gelmemesini temenni etmek bir işe yaramayacaktır, dolayısı ile elimizde ki kadro ve teknik heyet tekrar bize güzel günler yaşatabilecek kabiliyettedir.

5 – Sivas’lının vefasını yaşadağı 6 yıl içerisinde öğrenemediyse söylenecek bir şey yok. Hayatının en kötü döneminde ona kucak açıp Türkiye’nin 1 numaralı hocası yapan bu camia her kesin hakkını verecek olgunlukta ve yiğitlikte olduğundan isimleri YİĞİDO’dur.Sadece başarı sonrası davranışlar Sivas’lıları hayal kırıklığına uğratmıştır ama hizmetleri hep iyi şekilde anılıp kendiside karşılığını almıştır.

6 – Bu konu ülkemize has bir konudur, ama Sivas’lılar akılda verir destekte verir bunu defalarca ispat etmişlerdir. Fakat kendisi şu an akıl verip köstek olan konumundadır. Bülent Uygun’un böyle bir röportaj vermeyeceğini düşünmeme rağmen bir sohbet ortamında bile olsa böyle konuşup isim vererek Fikret Ünsal’ı töhmet altında bırakması anılarına gereken saygıyı göstermemiş olması üzücüdür.

Saygılarımla
SİVASSPOR KULÜBÜ BAŞKANI
MECNUN OTYAKMAZ

Bülent Uygun`dan açıklama

İki gün önce bazı internet sitelerine düşen haberin içeriğiyle ilgili açıklama yapmam zorunluluğu doğdu. Keşke bana sorulsaydı, keşke ilk kaynak olarak benden bilgi alınsaydı. Kimileri geçmişte kalan hınçlarını almak için “Bu adam daha beterini bile söyler, bundan her şey beklenir” önyargısıyla acımasızca saldırırken, kimileri de bana göre daha sağduyulu davranıp “ Sanmam bunu demek istememiştir,” yada “dememiştir” karşı teziyle savunmaya geçmiş. Öncelikle şunun bilinmesini isterim ki, tek korkum vardır, o da haksızlığın karşısında susmak ve bizleri yaratan Yüce Rabbim’in karşısına, onun bizlere bahşettiği sevgi ve saygısından noksan bir sıfatla çıkmak. Bunların dışında her şey gündelik dünyanın gelip geçici zevkleridir. Bugün varız, yarın yokuz. Ne kalp kırmaya, ne incitmeye değer. Konuya gelince; Beni arayan bir delikanlı, Bursa'da öğrenci olduğunu, Sivaslı olduğunu, Sivasspor’a verdiğim hizmetlerden dolayı hem teşekkür etmek istediğini hem de tanışıp konuşmak istediğini söyledi. Kendisini tanımam bilmem, şimdi aynı kişi gelse inanın belki çıkaramam, “Buyurun gelin” dedim. Geldi oturduk konuşmaya başladık. Ancak bir süre sonra bana sordukları sorular karşısında “bir şeyler dedirtmeye çalışıyor bu” demedim dersem yalan olur. Kısaca şu mealde geçen konuşmalar oldu. Kendisinin iddia ettiği gibi konuşmaları bırakın benim konuşmamı, beni tanıdığını sanan kişilerden konuşabileceğime ihtimal veren varsa bile üzülürüm. Bu konuda hukuki yollar bile önümde açıkken, kendi bile bu kadar sansasyon yapcağını düşünmeden, beni ve yazının iddia ettiği muhataplarını düşünmeyen o Sivaslı öğrenci arkadaşa da sadece acıyorum, üzülüyorum. İddia ettiği konulara gelince, başarısızlığın ve transferin tek sorumlusu olarak sayın Fikret Ünsalı göstermiş olduğumu iddia etmesi, kendimi inkar etmem olur, başarısızlığın tek sorumlusu olduğumu her yerde ve her zaman söyledim, kabul ettim Transfer listem yönetime verildi, sıralamaya konuldu, kısıtlı imkanlar ve bütçemiz ölçüsünde değerlendirmeye tabi tutuldu. Listede olan bazı futbolcuların alınamadığını, bazılarının gelip kamptan ayrıldığını, bazılarının ise maça çıkıp bir saat sonra nasıl dönüş yaptıklarını hepimiz biliyorsunuz. Elimizde olanların ise büyük bir şekilde hayal kırıklığı yaratmadıklarına inanıyorum. Sezon başında yaşanan sakatlıkların sistemi ne kadar hırpaladığını gördük, Sedat’ın, Musa’nın, Abdurrahman’ın, Sezer’in, Hayrettin’in ve Mehmet’in uzun süre sakatlıkları peşpeşe geldi. Petkoviç’in omuzu uzun süre düzelmedi. Takım kurgusu ciddi anlamda zarar gördü. Ama her zaman söyledim, başarısızlığın tek sorumlusu benim. Kamanan’ın nasıl alındığını öğrendiğinde alkış tutan eller, aynı şekilde Bilica gelince homurdanmaya başladılar. Aynı oyun kurgusu içinde başarılı olan Bilica hem Sivas’a hem Sivasspor’a değer kattı. Satılması konusunda yaşı önündeki en büyük handikaptı, satılan her futbolcuda yönetim ve teknik heyetin onayı gerekir. Ben kulübün menfaatini gördüm ve onay verdim. Ciddi bir anlamda kazanç sağladığımız bu transferde zarar gördüğümüz tek kısım Yasin’in adaptasyon sorunu yaşaması ve takıma katkı sağlayamamasıdır. Tum’un satılması, bizim talip olduğumuz Erman’ın şartlarına bağlı olarak gelişti, ısrarlı bir şekilde bu futbolcuyu kadrosuna atmak isteyen Büyükşehir Belediyesi ile bu şekilde anlaşabildik. Üstelik üstüne de bir miktar para alınmıştır. Kanfory satılması konusunda ben ısrar ettim, bana maça çıkmadan önce “sakat değilim” diyen bir futbolcunun maç içerisinde söylediğiyle paralel gitmeyen durumu, kadro kurgusundaki teknik heyete ciddi zarar verir ve ben bu zararı gördüm, satılmasını istedim. Bu futbolcunun gittiği takımda kaç maç oynadığına bakarak haklı olduğumu söyleyebilrim. Sivasspor’dan ayrılırken her zaman ağabey olarak gördüğüm kulüp başkanımız Sayın Mecnun Odyakmaz’ın Fikret ağabeyide ziyaret et demesine rağmen gitmedim. Tamamen şahsi duygularla yaptığım bu davranışımın nedenleri bende saklı kalacaktır. Sayın başkanın sadece bu konuda sitemi olmuştur. Ancak Sayın Fikret Ünsal’ın söylemleri ne olursa olsun, Sivasspor’un başarısı için mücadele eden, dürüst, samimi ve mümtaz bir şahsiyettir. Kadronun bozulmasında birinci derece o sorumlu olmuştur gibi lafı söylemek benim boyumu aşar, riyaya kaçar. Kırgınlığım sadece bir şekilde hizmet etmiş bir insanın bir şehirden ayrılırken, yalnız bırakılmasıdır. Yine aynı şekilde Sivas’tan ayrılırken yolcu etmeye gelmeyen düşünce sahibi insanlar benim Sivas ve Sivaslı hakkında ki görüşlerimi hiçbir zaman değiştiremeyeceklerdir. Konuşmam içerisinde sıklıkla vurguladığım başarı için bir araya gelmek gerekiyor, geçmişten ders çıkarmak gerekiyor derken, bunu Sivasspor başarısız olarak vurgulamak insaf ölçüleriyle bağdaşmaz. Bugün bile bana, şu senin hakkında böyle konuşmuş, bu şöyle demiş” diyenlere gülüp geçiyorum. Sivasspor artık halka mal olmuş bir kulüptür, hep başarıları ile anılacaktır. Her takımın indiği çıktığı dönemler olur. Bu futbolun doğasında var. Aynı teknik yönetim sizi dünya şampiyonu da yapar sıradan bir kupa’ya katılmanızda da engel teşkil eder. Bunun nice örnekleri vardır. Her gelen hoca başarı için çalışır çaba sarfeder. Kimse başarısızlığı ile anılmak istemez. Son olarak söylemek istediğim şudur ki, ben bir takımın başındayım, o takımın başarısı için mücadele ediyorum, böylesine haksız, maksadını aşmış, hayal mahsülü şeylerle gündeme gelmek beni de, sevenlerimi de, her zaman sevip saydığım büyüklerimi de, ağabeylerimi de kardeşlerimi de üzer. Kimseye gönül koymadım, koyamam. Yaradılanı severiz, Yaradandan ötürü.

Bülent UYGUN

50sekiz
27.09.2010, 12:28
2 sene sampiyonluga oynatan hocaya yönetim gecen sene 7-8 hafta dayandi.
15 macta 1 mac kazanmis hocaya ama hala tahammül ediliyor.
ilginc :confused:

kiNgSiZe58
27.09.2010, 12:31
ilginc :) dogrusu kafam karisiti

Salim58
27.09.2010, 12:31
Kendisini temize çıkarmak için boşa blof yapmasın.Takımın başındasın ve sen istemiyorsun fakat futbolcular yinede satılıyor,ozaman çıkıp bi açıklama yapaydın sonuç ne olurdu yollanırdın böyle gitmekle öyle gitmek arasında uçurumlar var Bülen efendi.

Senin yaşattığın başarıları asla inkar etmedik ne yazıkki iki yanlış bir doğruyu götürüyor.:)

SIVAS58FOREVER
27.09.2010, 12:36
Adem kardeşim sen de bu yalanlara inandın öyle mi?
Bu yakımın menejeri Bülent Uygun değil miydi?
Transferleri yapan Bülent Uygun değil miydi?
Yaptığı her transferden komisyon alıp Ankara'da restaurant açıp ve de bir çiftlik kuran Bülent Uygun değil midir?
Sylla Bülent Uygun bizi zorla gönderdi diye açıklama yapmadı mı?
Murat Erdoğan'ı Bülent göndermediyse neden geçen sene Sivas'a geri dönmek istedi?
Mecnun Odyakmaz, transfer konusunda tüm yetkileri Bülent Uygun'a vermekle hata yapmışız diye açıklama yapmadı mı?

Elbette ki ben para hırsım yüzünden bu hataları yaptım demeyecektir, zaten taraftarın gıcık olduğu Fikret Ünsal'a suçu atıp aradan sıyrılacaktır. Kadro değişikliğini Fikret Ünsal'ın yaptığına inanmıyorum, zaten onun görevi basın sözcüsü olmak, transfer konusunda veya Bülent Uygun gibi menejerlik konusunda faaliyet göstermiyordu, zaten Fikret Ünsal'ın bunları yapacak kapistesi de yok.
Bülent Uygun kendince taraftara hedef gösterip kendini bu işin içinden sıyıracak.

benozgurr
27.09.2010, 12:40
doğru söylemiş bence bülent ile oynayan Fikret ve yönetimden bazılarıdır. Sivassporun başarısının kendileri sayesinde başarılı olduğunu düşünmelerindendir. Bence burda Bülentin hatası yoktur başkanda Fikret Ünsalı dikkate almamalı. Fikretin konuşmalarını hatırlarsanız gelen her hocaya iyi diyor aslında iyi olduklarını bildiğinden değil iyi hocanın gitmesine sebep olduğundan,iyi hocanın gittiğinin ezikliğinden.Bülent o zamanlar başkanı sevdiğinden dolayı açıkklayamadı yediği ekmeğin hatrını bildi. Sivassporun başarılı olduğu zamanlara baktığınızda başarının yanında bülenti de görürsünüz 2 yıldır başarısızlığın yanında ki yönetimi ve özellikle fikreti görmek için ise biraz daha dikkattli bakmak lazım.Sezon başında ki Fikret şimdilerde nerde aceba neden bu sıralar demeç vermiyor.

bay_pipo58
27.09.2010, 12:42
ya nasıl bir şehirsiniz nasıl bir taraftarlıgınız var anlamak mümkün degil adam suçu başkasına attı diye neredeyse geri getireceksiniz sakaryalıları doldurdugu zamanı istemedigini sildigi zamanları ne çabuk unuttunuz tamam bülent cok şey vermiştir bu takıma ama çok şeyde götürmüştür geçmişe sünger çekelim artık onun devri kapandı sıra hiç bir vizyonu hiç bir başarısı olman mesut bakkalın gitmesinde ellerini taşın altına soksunlar hazır rıza da boşken bu takıma yüregini ortaya koyacak adam lazım bülent gibi trübünlere oynayan mesut gibi vizyonsuz biri degil

sadettin58
27.09.2010, 12:43
Adem kardeş haklı .çünkü sivasspor derneğinin yapmış olduğu iftarda da başkan ifade etti bilacayı gönderdik, herve tum cok yaşlı,(bilaca nın bizden teklif etmiş olduğu parayı ödeyecek durumumuz yok demişti..
bülen uygun doğru söylemiş bide memleket olarak her konuda herkes konuşuyor ama kimse hiç birşey bilmiyor..
bırakın konuşmayıda destek verin destek yok konuşan cok
başarı olduğunda sevin
başarısız olduğunda hemen suçlu ara...
EY SİVAS TİTRE VE KENDİNE GEL....

benozgurr
27.09.2010, 12:43
Kendisini temize çıkarmak için boşa blof yapmasın.Takımın başındasın ve sen istemiyorsun fakat futbolcular yinede satılıyor,ozaman çıkıp bi açıklama yapaydın sonuç ne olurdu yollanırdın böyle gitmekle öyle gitmek arasında uçurumlar var Bülen efendi.

Senin yaşattığın başarıları asla inkar etmedik ne yazıkki iki yanlış bir doğruyu götürüyor.:)

çok sevdiği mecnun başkana ekmeğini yediği sivasa ihanet etmemek için o açıklamayı yapamadı. Sıradan bi insan olsaydı yapardı. Ancak bülent sıradan biri değildi insan olarak

Salim58
27.09.2010, 12:51
doğru söylemiş bence bülent ile oynayan Fikret ve yönetimden bazılarıdır. Sivassporun başarısının kendileri sayesinde başarılı olduğunu düşünmelerindendir. Bence burda Bülentin hatası yoktur başkanda Fikret Ünsalı dikkate almamalı. Fikretin konuşmalarını hatırlarsanız gelen her hocaya iyi diyor aslında iyi olduklarını bildiğinden değil iyi hocanın gitmesine sebep olduğundan,iyi hocanın gittiğinin ezikliğinden.Bülent o zamanlar başkanı sevdiğinden dolayı açıkklayamadı yediği ekmeğin hatrını bildi. Sivassporun başarılı olduğu zamanlara baktığınızda başarının yanında bülenti de görürsünüz 2 yıldır başarısızlığın yanında ki yönetimi ve özellikle fikreti görmek için ise biraz daha dikkattli bakmak lazım.Sezon başında ki Fikret şimdilerde nerde aceba neden bu sıralar demeç vermiyor.

Fikret Beyi bende sevmem açık konuşmak gerekirse ne açıklamalarını seviyorum nede kendisini.Yönetimde olmasının bir sürü sebebi var bunları bilen biliyor bilmeyenler açıklama yapmamıza gerek yok araştırsın öğrensinler.Bülent hoca ozaman bu takımın patronu benim diyordu tüm yetkiyi almıştı bir eli yağda bir eli baldaydı.Eğerki kendi isteği dışında bu futbolcular satıldı ve takımın iskeleti bozuldu ise dürüst davranaydı yapaydı açıklamasını verelerdi istifasını.Ben şundan eminimki Başkan hariç bu taraftar o yönetimi sallardı ve Bülent böyle bir açıklama yapsa idi tüm basın yayınlardı herkeste gerçekleri öğrenirdi.

Şimdi otel köşelerinde basit açıklamalarla kimseyi kandırmaya çalışmasın.

Yine söylüyorum Bülent hocanın başarılarını inkar etmiyorum edersem gözüme durur,buda benim şahsi görüşüm..

Salim58
27.09.2010, 12:53
çok sevdiği mecnun başkana ekmeğini yediği sivasa ihanet etmemek için o açıklamayı yapamadı. Sıradan bi insan olsaydı yapardı. Ancak bülent sıradan biri değildi insan olarak

Yapmadı da ne oldu öyle gideceğine böyle giderdi.Sonunda ölüm yokya.

emin kara
27.09.2010, 12:59
bırakın bunları bir zamanlar süperligde herkesin yerinde olmak ,istedigi bir sivasspor vardı bunlar artık geçmişdeşde kaldı şimdi düşünmemiz gereken bu kötü gidişattan nasıl kurtulacagımız bu takım bulundumuz yeri hak etmiyor takım adeta ruhsuz bir şekilde sahaya çıkıp hezimetle sahadan ayrılıyor basın sözcüsü denen varlık ortalarda yok inşallah sivasspordan ayrılmıştır enazında bukadar üzüntü içinde sevine bilecegim bir haber olur zaten varlıgı sivasa fayda degil zarar veriyor hayırlı haberler bekliyorum

SIVAS58FOREVER
27.09.2010, 13:01
Arkadaşlar, Bülent Uygun dediğiniz Adam Sivas'a oyuncu olarak geldiğinde çulsuzun tekiydi, Werner Lorant'ın SivasSpor için kurguladığı özel bir oyun sistemini onun yanında öğrenip 2 sene aynı taktikle oynattı takımı. Bu sistem ise koyu defans yapıp Mehmet Yıldız'a uzun paslarla ileriye çıkma şeklinde bir sistemdi. Bu sistemin kurucusu Lorant'dır, Bülent Uygun da bu sistemi devam ettirdi, geçen sene Mehmet sakatlanınca da yeni bir oyun sistemi geliştiremedi, çünkü Teknik direktörlük eğitimi almamış bir kişiydi, hatta geçen sene istifa ederken de Mehmet'in stilinde oynayan bir oyuncumuz olsa böyle olmazdı demişti, ancak iyi bir hoca farklı durumlarda farklı sistemler üretebilmelidir. Bülent Uygun bunu yapamadı, çok kaliteli bi hoca olan Muhsin Ertuğral ise takımın başına gelip kısa paslarla güzel bir sistem kurmak istedi, nitekim nispeten başarılı da oldu ve güzel puanlar topladı, ancak koşmayana forma vermeyeceğim diyerek rotasyon sistemini takıma getirmesiyle oyuncular bu hocaya gıcık gittiler ve gönderilmesinden önceki bi kaç haftada deyim yerindeyse sahada ot topladılar.
Mesut Bakkal takımın başına geldikten sadece 3 gün sonra çıktığımız maçımızda ise şaşılacak kadar farklı ve iyi oynayan bir takım izlemiştik, Mesut Hoca ise şu an takımı izliyorum gerekli sistemi ona göre kurucam demişti.
Lafın kısası bu takıma bişeyler veren hoca varsa o da Werner Lorant ve Muhsin Ertuğral'dir.

özsivasli1903
27.09.2010, 13:02
bencede bülent uygun giderken yönetim kal bile demedi...
adamin yaptiklari ortada...
yinede o taraftar bülent istifa diye bagirmaya hakki yoktu...
öküz öldü otaklik bitti sivasdakiler icin...
bence mesut bakkal sivasin hocasi degil...

bay_pipo58
27.09.2010, 13:32
ya arkadaş adam sırf sivaslı diye ertuğrulu bile yedi bir tane sivaslı yardımcı antrenör almadı yanına oda yetmezmiş gibi şampiyon olan dikkatinizi çekerim şampiyon olan paf takımın hocası kovuldu bilmiyorum kim kovdu yada kovdurdu yerine bunun arkadaşları geldi el insaf arkadaşlar bu takımda ertuğrul oynayamazmıydı ?

izmirliyigido
27.09.2010, 13:38
Kardeşim bırakın böyle mini sohbet yaptım, röportaj yaptım ayaklarını. Senin bu yaptığın sohbeti, yayınlayacağına dair, tüm taraftarın okuyacağı bir taraftar sitesinde paylaşacağına dair Bülent UYGUN'a baştan bildirdin mi? Onunla iyi niyet çercevesinde konuştun sohbet ettin sonra da ona sormadan düşüncelerini yayınlıyorsun. Eğer basıncılık yapıyorsan (ki, öyle bir hakkın yok, çünkü sitemizin resmi yöneticisi değilsin) bu kişisel haklara saygısızlık oluyor. Bülent Uygun şimdi kalkıp sana bir laf söylese altından nasıl kalkacaksın.?

Onun için bunun belli kuralları var, ona uyup uymadan her konuştuğunuzu burada yayınlamaya kalkmayın, herkesi dolmuşa bindirmeyin, herkesi yanlış bilgilendirmeyin. İnsanları da karşı karşıya getirmeyin güzel kardeşim.

AYK

cılgınsivas58
27.09.2010, 14:57
herve tum yaşlı diye senmi sattın yönetimmi sattı yaşlı diye adam ibb de süper top oynuyo

yener_sahin
27.09.2010, 14:59
Şimdi burda bülent uygun hakkında konuşmak olmaz...Yeterince arkasında durdu bu şehir gereğinden fazla da kendisine sahip çıkmıştır.Eğer bir konuşursak burdaki mini sohbet kadar kalmaz yer yerinden oynar...

Önce kendi yediklerinin hesabını versin bülent efendi.Biz onunla öyle çook ayak üstü sohbetler ettik.Orda her söylediğini yazsak her söylediğine inansaydık evin yolunu bulamazdık...Boşverin o da kendi yolunda fotbolun güzelliklerini sahaya yansıtsın...

yener_sahin
27.09.2010, 15:01
herve tum yaşlı diye senmi sattın yönetimmi sattı yaşlı diye adam ibb de süper top oynuyo

kardeşim Tum kaç yaşında???Resmi olarak kayıtlardan 3 veya 4 yaş fazla olduğuda kesin.Çünkü bu tarz oyuncuların ülkelerinde daha fazla oynaması için bunlar yapılıyor.Bize geldiğinde 9 gol attı bu adam...Daha da iş yapmayacağını herkes biliyordu.İbb maçında 2 sene önce kaç taneniz altı pastan direğe vurduğu topdan sonra adamı asıp kesmediniz.Başkanın dediği bunlar.Nerden bileceklerdi gittiği sezon 10 gol atacağını.Az saç basş yoldurmadı bu adam bize...İbb ye o golu atsa şampiyonduk.Hala herve tum zırvalıkları...

ahmetbaba
27.09.2010, 15:38
bülent hocanın hakkını yedik.bu takımı bülentten başkası kurtaramaz...

Metal Gear
27.09.2010, 16:12
Murat Erdoğan,Diallo ve Sylla Bülent tarafından gönderildi,bunu herkes biliyor çünkü futbolcular kendisi söyledi bunu...
Bülent Uygun'dan habersiz çöp atılıyor muydu kulüpte?:)

GuVeN
27.09.2010, 16:51
Her sunla konustum bunla konustum dıyen konu acarsa ısımız var! barı bı resım cektırseydın kardesım.

emre41
27.09.2010, 17:03
At yalanı ......................... inanı.

Yukarıdaki boşluğa aşağıdakilerden hangisi gelecektir?

a) bulabilirsen
b) seveyim
c) işin bu, bulursun
d) öpsünler

Hadi ordan , sevimsiz şey!!!!1

burakpaşa
27.09.2010, 17:10

kardeş istifa istifa diye bağıran türübünleri unutmayalım

zek_58
27.09.2010, 17:12
Fikret ünsal uğur kavuk mesut bakkal de gidin artık şu takımın başından

RüStü ElmaS
27.09.2010, 17:22
Bu konu hakkında başkanımız Mecnun Otyakmaz tarafından tarafıma gönderilen yazıyı sizlerin bilgisine sunmak istiyorum:

Sivasspor kulübü adına cevap vermemek bir takım yanlış anlaşılmamalara sebebiyet vereceğinden oluşacak olumsuz gelişmeleri engellemek için bu cevap niteliğindeki yazıyı kaleme almak zorunda kaldım.

Bülent Uygun iyisi ile kötüsü ile Sivasspor ‘a hizmet etmiş bir çalışanımızdır ve yaptıkları ile Sivasspor tarihine yerini almış üzerine uzun uzun konuşulmuş ve herkesin kafasında bir Bülent Uygun portresi oluşmuştur. Artık bu saatten sonra Bülent Uygun’la röportaj yapmak Sivasspor ile ilgili sorular sorup yeni bir yapılanma içinde olan takımımıza bir katkıda bulunmayacağı gibi aksine bir takım olumsuzluklara ve polemiklere sebebiyet verir. Artık herkes kendi takımına yoğunlaşmalı ve hizmetini vermelidir.
Bir kaç madde halinde yazılmış anladığım kadarı ile bir röportajdan ziyade sohbetten edinilmiş ana fikirler hakkında benimde söyleyecek bir takım sözlerim var.

1 – Bilica geldikten birkaç maç sonra “bu bize yaramaz 100 bin Amerikan doları veren var satalım” diye rapor vermiştir, ama yönetim yeni bir maceraya gerek yok diyip teklifi reddetmiştir. Sezon sonu ise Fenerbahçe nin teklifine ve Yasin’e evet deyip “bu para ile daha iyi takım yaparız “ diyende Bilica’dan daha iyi diye M’boma’yı transfer ettirende kendisidir, ayrıca Bilica’yı elde tutma imkanımızın kalmadığı da göz önünde bulundurulmalıdır.

2 – Kadronun bozulması konusunda ki yönetimin tereddütlerine “daha iyi futbol oynayan takım yapacağım” diyen ve kendisine olan güvenimizden doğan yetkisi ile transferleri sunanda kendisidir. Birçoğunun problemli futbolcu olması transferlerin gerçekleşmesini engellemiştir, sadece Davidas adlı futbolcu ben isteksiz olduğum için alınmamıştır.

3 – Fikret Ünsal’ın takımın bozulmasında en büyük sorumlu olduğunu söylemesi EN BÜYÜK YALANDIR! Burada bir sorumlu varsa Başkan olarak ben ve tek yetkili olarak Bülent Uygun’un kendisidir! Eğer bu ifadeler gerçekse uzak bir ihtimal olan Sivasspor’a geri dönmesi tamamen ortadan kalkmıştır. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır, Fikret Ünsal’ın yoğurt yiyişini beğenmeyenler olabilir, fakat Fikret Ünsal Sivasspor’a çok büyük hizmetleri olmuş bundan sonrada olacak olan bir Sivasspor’ludur.Kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

4 - Bir çiçekle baharın gelmeyeceğini herkes bilir ama baharın gelmemesini temenni etmek bir işe yaramayacaktır, dolayısı ile elimizde ki kadro ve teknik heyet tekrar bize güzel günler yaşatabilecek kabiliyettedir.

5 – Sivas’lının vefasını yaşadağı 6 yıl içerisinde öğrenemediyse söylenecek bir şey yok. Hayatının en kötü döneminde ona kucak açıp Türkiye’nin 1 numaralı hocası yapan bu camia her kesin hakkını verecek olgunlukta ve yiğitlikte olduğundan isimleri YİĞİDO’dur.Sadece başarı sonrası davranışlar Sivas’lıları hayal kırıklığına uğratmıştır ama hizmetleri hep iyi şekilde anılıp kendiside karşılığını almıştır.

6 – Bu konu ülkemize has bir konudur, ama Sivas’lılar akılda verir destekte verir bunu defalarca ispat etmişlerdir. Fakat kendisi şu an akıl verip köstek olan konumundadır. Bülent Uygun’un böyle bir röportaj vermeyeceğini düşünmeme rağmen bir sohbet ortamında bile olsa böyle konuşup isim vererek Fikret Ünsal’ı töhmet altında bırakması anılarına gereken saygıyı göstermemiş olması üzücüdür.

Saygılarımla
SİVASSPOR KULÜBÜ BAŞKANI
MECNUN OTYAKMAZ

SIVAS58FOREVER
27.09.2010, 17:35
Beyler işte Mecnun başkanın cevabı yayınlandı, buyurun okuyun Bülent Uygun'un aslında nasıl birisi olduğunu. Kendini çok zeki sanıyor olmalı ki taraftarın rahatsızlık duyduğu Fikret Ünsal'a suç atıyor, sanki Fikret Ünsal transfer yetkilisi, adamın görevi sadece basın sözcüsü olmak.
Bülent Uygun'a kalsa bütün suçu kulübün çaycısına, hatta belki de top toplayan çocuklara atacak.
Sivas insanı bu kadar saf değil, gerçekte neler olduğunu zaten biliyordu ve Mecnun Odyakmaz da gerçekleri ilk defa bu kadar net bir şekilde açıkladı, kendisine teşekkür ederiz.

Holigann
27.09.2010, 17:36
gercekten bulent uygunla edılmıs boyle bı sohbet varsa bıle yarın bulent uygun bu cvp kulagına gıttıgınde sohbetı ınkar eder. sen töbet altında kalırsın sivasliadem kardeşim:)

ercan58.a
27.09.2010, 18:16
başarılı olan takımı kim bozdu dagıttı ise allah hepsinin belasını versin
sivassporu konuşamaz duruma geldik sayelerinde

sandal5877
27.09.2010, 18:30
burda kimhaklı kim haksız tartışması yapmaya gerek yok görünen köy kılavuz istemez işte takımın hali ortada.
demekki transfer yapmak yönetimin işiyimiş bülent gittide takım cokmu düzeldi iki yıl oluyor bir sürü oyuncu geldi nerede başarı bir zamanlar tüm taraftarın hatta tüm türkiyenin gıpte ile baktıgı takımı neden geri oluşturamadılar 2 hoca geldi bir birinden pısırık şurda bir anket yapılsa en zayıf takım hangisi diye sondan birinci oluruz....

kimse boşuna bir birini yemesin sivası tekrar oraya getirecek teknik kadro türkiyede yok ....bizim transferde bonservis verip aldıgımız oyuncu sayısı kaçtır arkadaşlar nerde yaşlı işi bitmiş oyuncu var onu aldk bülent zamanındada öyleydi şimdide öyle kulup borçlanmaktan korkup bu kadar kadro kurabiliyor hepsi bu ....

burakkova
27.09.2010, 18:35
helal olsun başkan.. şu takımdan herkes gider gelir ama senin gibisi gelmez..

kiNgSiZe58
27.09.2010, 18:52
sagol büyük baskan.
kafam karismisti yazin sayesinde soru isaretleri silinmis oldu ;)

Baykus~ibb34
27.09.2010, 19:01
Bülent Uygun , yazımı okuyarsan inşaallah okuyorsundur git git Fil dişi sahillerine ne bileyim Gambiya'ya Soma'liye oralarda Teknik Direktörlük yap , Ertuğrul Hoca dilde öğrenmiştir sana orda yardımcı olur ,Sen Tr'de olduğun sürece bu Takım zarar görecektir ,

Salim58
27.09.2010, 19:19
Bu konu hakkında başkanımız Mecnun Otyakmaz tarafından tarafıma gönderilen yazıyı sizlerin bilgisine sunmak istiyorum:

Saygılarımla
SİVASSPOR KULÜBÜ BAŞKANI
MECNUN OTYAKMAZ

Öncelikle Mecnun Başkanımızın bizlere böyle bir açıklama yapma gereği duyduğu için kendisine teşekkür ederim.

Bülent hocanın yaptıklarını görmeyecek kadar kör değiliz,iyi şeylerine hep iyi dedik destek olduk alkışladık.Kötü yaptığı şeyleride bırakında eleştirelim.Bu takımın iskeletini nasıl bozduğunu bilenler biliyor bilmeyenler okusun araştırsın ve öğrensin artık.Bülent hoca bu röpörtajı nasıl yaptı halen şaşıyorum,Belkide kardeşimizin iyi niyetini kırmadı her neyse.Ben beklerdimki gerçekleri söyleseydi yaptıkları iyi şeyleri söylemesine hiç gerek yok onları biliyoruz zaten,Başkanın bu güzel açıklamasından ben çok şeyler çıkardım.

Başkanımızın bu açıklaması Bülent hocayı savunanlara kapak olsun.

Neyse Bülent hocam işin gücün rast gelsin.

üçyıldız58
27.09.2010, 19:45
haftalar ilerledikce ligden düşme korkusu artıkca kulubumuzu karıştırıcı daha çok açıklamalarını izleyeceğiz okuyacağız
bülent uygun bunu yapacak kalekterde bir insan ama bizim kendi insanımızın buna çanak tutması şu zor günümüzde yangına körükle gitmesi bizi üzen
köpek bile ekmek yediği yere o yerin ev sahibine çoluğuna çocuğuna havlamaz yediği ekmeğin hatırını kıymetini bilir

MESSİ58
27.09.2010, 20:03
9.CU HAFTA YAKLAŞIYOR ONUN BÜTÜN DERDİ O. KENDİNİ SUÇSUZ MASUM GİBİ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYO Kİ YİĞİDOLARDAN KÜFÜR YEMİYİM DİYE.. SENİN NE MAL OLDUĞUNU PARA İÇİN NELER YAPACAĞINI ÇOK İYİ BİLİYORUZ BÜLENT EFENDİ SENİ ÇOK GÜZEL AĞIRLICAZ ESKİ GÜNLERİ YAD EDİCEZ 4 EYLULDE. İNŞALLAH FUTBOLCU KARDEŞLERİMİZDE O MAÇA KADAR TOPARLANMA SÜRECİNE GİRER KENDİLERİNE GELİRLERDE BÜLENTİ 4EYLÜLÜN ÇİMLERİNE GÖMERLER....

вαЯon™
27.09.2010, 20:10
bülen uygunu ben bu sene KPSS den full çekenlere benzetiyorum..

58 SiVaSıM 58
27.09.2010, 21:08
bırakın bunu bundan hayır gelmez iyiki gitti

bay_pipo58
27.09.2010, 21:33
atı alan üsküdarı geçti başkanım bülentin oyuncu olarak sivastan ugurlanışını cebinde yol parası olmadıgı günleri kim biliyor acaba getirdiniz baş tacı ettiniz belkide ismail hocada o nedenle gitti menajerken iyiydi ama farkına varamadı insan büyüdükçe küçülmeli o büyüdükçe kendini daha dev aynasında görmeye başladı benim dedi ben getirdim buralara bu kulübü şehri dedi bırakın kulübü şehri dedi herkesle ugraşmaya başladı kulüp çalışanı esnafı menajeri futbolcusu şu acıklamalardan sonra belki onun iş vereni olan yönetim kurulu üyeleri ile bile onun döneminde kaç tane oyuncu alındı başkanım haberiniz var mı kaç tanesi forma bile giyemeden gitti acaba getirdigi yada gönderdigi kaç tane oyuncudan komisyon aldı siz ne yaptınız hep destek oldunuz ta ki tribünler yeter diyene kadar hiç aklınza gelirmiydi başkanım sivas trübünlerinin bir gün büent istifa diye bagıracagı benimde gelmezdi sizde bir gün mecnun istifa diye bagırırlar diye hiç düşünmüyormusunuz başkanım hala mesut bakkalın arkasında duruyorsunuz bana bir tane başarısını söyleyebilirmsiniz mesut hocanın yok işte biliyormusunuz başkanım büyük oyuncuların kulüplerin şirketlerin hepsinin birer vizyonu vardır ve ona sahip olmak için birşeyler yaparlar ve ona sahip olacagını gösterirler yaptıkları ile ALLAH PEYGAMBER aşkına gerçekten mesut hocada siz vizyon görüyormusunuz ? son olarak unutmayın bu takım sizin babanızın malı degil bu takım size sivaslılar tarafından emanet emanete ne siz ne yöneticileriniz ne teknik heyetiniz nede futbolcularınız hıyanet etmesin yoksa bu taraftar birgün mecnun istifa diyede bagırabilir

CILGINSiVASLINL
27.09.2010, 22:14
Eger O roportaj dogruysa BASKAN COK GUZEL CEVAP YAZMIS;)

fatihtuztas
27.09.2010, 22:57
bence röportaj kesinlikle yanlış ya da yalandır; çünkü bülent hocanın o tarz bi röportaj vereceğine kesinlikle inanmıyorum, diğer röportajlarına baktığımız zaman da kesinlikle böyle şeyler söylemeyeceğine inanırız, ama eğer böyle bir şey demişse de başkanın söylediklerine sonuna kadar katılıyorum.

50sekiz
27.09.2010, 23:06
Ben Baskanin yerinde olsam bu yaziya cevap yazmadan önce Bülent Uygun`u arar sorardim böyle bisey dedin mi diye! ;)

MESSİ58
27.09.2010, 23:22
AĞZIMA OKADAR ÇOK LAF GELİYORKİ HANGİSİNİ YAZSAM BİLMİYORUM AMA Bİ ARKADAŞIM ÇOK İYİ TESPİT YAPMIŞ. HAFTALAR İLERLEDİKÇE BÜLENTİDE DÜŞME KORKUSU SARDI SAĞA SOLA SALDIRMAYA BAŞLADI DİYE EN İYİ BİLDİĞİ İŞİ YAPIYOR ŞUAN KULÜBÜMÜZ ZATEN SIKINTILI GÜNLER GEÇİRİYOR BÜLENTTE ÖLE KONUŞARAK TARAFTARLA YÖNETİMİ KARŞIKARŞIYA GETRİP İYİCE KAOSA SÜRÜKLEMEK İSTİYODUR. SENİN NE MAL OLDUĞUNU TÜM SİVAS BİLİYOR BÜLENT EFENDİ KADROYA ALDIĞIN ADAMLARDAN KOMİSYONN ALDIĞINI GETİRDİĞİN GÖNDERDİĞİN FUTBOLCULARIN MENACERLİĞİNİ YAPTIĞINI, KULÜPTE SENDEN İZİNSİZ KUŞ UÇMADIĞINI BİLİYORUZ AMA SEN EKMEK YEDİĞİN YERE İHANETLİK EDİYOSUN KARALIYOSUN.. FİKRET BEYİ SEVMEYEBİLİRSİN O KİŞİ KİMSE SEVMEZ ZATEN SEVMİYORDA İSTENMİYORDA AMASEN ŞUAN BÜLENT UYGUNSAN SİVASIN SİVASLININ SAYESİNDE OLDUN KÖPEK BİLE EKMEK YEDİĞİ KAPIYA İHANET ETMEZ. SİVASA GELDİĞİNDE BAKALIM NE YAPICAN TİBÜNLERDEN GELEN TEPKİLERE NASIL KARŞILIK VERCEN PARAA İÇİN HERŞEYİ YAPAN ADAM...MISIN Kİ!!!!!

yiğido0858
27.09.2010, 23:47
BÜLENT HOCA İNŞ GELİRSIN BİRGUN GERİ TEKRAR UNUTMADIK SENI BAZI KİŞİLER SENI KABUL ETMESEDE BEN SİVASSPORLU OLARAK SONUNA KADAR AARKANDAYIM BU TAKIMA HİÇ BİR ZAMAN YAŞAMAYAMICAĞI ŞELERİ YASATTIN 2 SENE BOYUNCA GURURLA DOLAŞTIK DAHADA ŞAMPIYONLUĞA DEĞİL ORTA SIRALARA ZOR OYNARIZ SENIN FARKIN BU İLK 7 8 HAFTA KOTU DIYE YOLLADILAR TARAFTAR İSTİFA DEDİ YAZIK NE DIYIM BU ADAM BIZE YASATMICAĞI ŞELERİ YASATTI SİVASSPOR BİR DAHA O BAŞARILARI GÖREMEZ KIMSEDE İNANMAZ BUNA İNŞLLAH BİRGÜN GERİ GELİRSİN EVİNE BÜLENT UYGUN...

Bulut@ğlu
28.09.2010, 02:13
ben onu bilmem abisi bülent uygun takımın dengesini iskeletini bozdu gitti SİVASSPOR'da adam oldu SİVASSPOR'u sırtından vurdu

Shan58
28.09.2010, 03:13
Sayın Başkan her şeyi anlayabiliriz ancak Fikret Ünsal'ı savunmanıza hiç mi hiç kabul edemeyiz.

Bi kere bu adam Bülent Uygun'a başarısız olunca kem küm edip, adama sırtını döndümü dönmedimi.
Bülent Uygun'u hiç sevmem ama benim benim gözümde Fikret Ünsal
yarım Bülent Uygun bile etmez.
Her ne kadar sevmesekte Kalite olarak Bülent Uygun, Fikret Ünsal'dan çok daha üstündür bunuda inkar edemeyiz.

Başarıyı kendine mal edip başarısızlıkta ortadan koybalan ve üslüp bilmeyen bu adamın yogurt yiğişini hiç kimse beğenmiyor, kusura bakma başkan.

Fikret Ünsal'ı hamal olarak kullanıyor olabilirsiniz ama sırf ayak işlerini yapıyor diye vasıfsız adamları neden kulüpte tutuyorsunuz.
Kulübün o kadar parası var, parayla profesyonel bir basın sözcüsü tutmak çokmu zor.

GS maçı sonrasında çıkıp Cuk diye oturup hava basmıştı ama gördükki bütün transferler fiyaskoymuş.
Şimdi bumu Vizyon'u olan, iş bilen, Sivas'a yararı dokunan yönetici.
Bi kere vizyon olsa, biraz yöneticilik vasfı olsa 15 takım dolaşan, emekliliği gelmiş futbolcuyu transfer edip takımı bu durumlara sokmaz.
Bu hatayı Trabzon yönetimi yaparmı yada Kayseri yönetimi yaparmı ?
Fikret Ünsal gibi birisini Kayseri yada Trabzon, kulübün kapısından içeri sokarmı ?
İş bilen yönetici 15 kez denemiş adamı daha fazla deneme ihtiyacı duyarmı?

Sizin ayak işlerinizi yapıyor, size yararı oluyor olabilir ancak bu adamın Sivas'a yarardan çok zararı olduğunu iki senedir çok net bir biçimde gördük.
Vizyonu olmayan adamları, sırf ayak işleri için daha ne kadar süre kulüpte tutarak bu kulübe zarar vermeye devam edeceksiniz.
Kendi menfaatlariniz uğruna, şehre mal olmuş kulübe daha ne kadar zaman zarar vereceksiniz.

Artık aynaya bakıp kendinizi sorgulama zamanı gelmiştir.
Şampiyonluğa oynayan takım nasıl bu hale getirilir diye, getirilirsede neden toparlanamaz diye artık kendinize samimiyetle sormanız lazım.

Eğer bu işi yapamıyorsanız, lütfen kulübe daha fazla zarar vermeden görevi bu işi daha iyi yapacak kişilere devredin.

hiko58
28.09.2010, 07:32

canım gardaşım sizden yaşça büyüğüm belki. ama bazı şeyleri unutmamak gerek. bülent uygun sivasa geldiğinde hiç bir şeydi. maddi durumuda iyi değildi. hatta osman seçilmiş başkan iken sivassporlu futbolculara abilik yapsın diye takıma transfer edilmişti. mehmet şahandı sanırım hoca bir kaç hafta sonra kadro dışı bırakıldı uygunsuz davranışlarından ötürü. görenler söylüyor tanıyanlar söylüyor sivasa geldiğinde depremzede idi. maddi yönden çok sıkıntısı vardı. çok eski model bir araba ile gelmişti. küçümsemek için söylemiyorum. allah herkesin yardımcısı olsun. ama varmak istediğim şey başka bişey. mecnun başkan ona sahip çıktı. menejer olarak görev verdi. para ile tanıştırdı. sonra hiç olmayacakl bişey oldu. kendisinin bile hayalini kuramayacağı bir şey. hoca olsu sivasa. hiç bir kulüp ona hocalık vermezdi vermezdi. çünkü bülent uygun hiç bir şey değildi. oda sebap etti kendini ispatlamak için çalıştı çırpındı ve sivassporda güzel günler yaşadı yaşattı. yalnız bir sorun oluştu. bülent uygun bu popüleriteyi kaldıramadı ve bir anda megoloman oldu. iyi takip edin göreceksiniz geçmişi iyi gözlemleyim. kendisinden başka adam olmadığını türkiyenin en iyi hocasının kendisi olduğunu söylemeye başladı. tv lerde gereksiz konuşmalarla bütün türkiyenin tepkisini topladı.bütün takımlar sivasspora kin gütmeye baŞLADILAR. ve transfer sezonunda olanlar malüm. ben her futbolcudan iyi futbolcu yaratırım edasıyla futbolcuları satma olayı daha anlatılacak çok şey var. bülent uygun şöhreti kaldıramadı.bu kadar basit.

berduh
28.09.2010, 07:41

onun için mi sivaslılar nankörlük etti dedi. bırakın allah aşkına şu bülent körlüğünü. Tum ve Sylla nın gittikten sonraki açıklamalarında hep bülent yokmuydu? Abdullah Avcı Erman'a karşılık Tum özellikle istemedi mi? Tum neler yapıyor bir bakın?

Bence Sivaslılar nankörlük etti diyen adama buraya gelince gerçek nankörlüğü gösterelim ve tüm stad protesto edelim

ofozturk
28.09.2010, 07:53

Saygılarımla
SİVASSPOR KULÜBÜ BAŞKANI
MECNUN OTYAKMAZ

bülent beyle yapılan röportaj dogru veya yanlış ama başkanımızın bu cevabı geçmişteki birçok konuya netlik getirmektedir. değerini bilelim arkadaşlar başkanımızın. böylesi sivassporumuza bir daha gelmez.

blacksky
28.09.2010, 08:28
Sayin Baskanin cevabi gayet yeterlidir.. uzerine soylenecek soz yok.. B. Uygun denen kisiyi bizi sampiyonluga oynatirken dahi sevmiyordum.. halleri, tavirlari, iliskileri, soylemleri bize ve sehrimize zarar veriyor diyordum.. o nasilsa gidecek, bu sezonlar da gececek biz yine sivasli, sivassporlu kalacagiz bizim imajimiza boyle kalici zarar vermeye hakki yok diyordum.. ustelik boyle dusunen tek kisi de degildim.. maalesef hakli ciktik.

SIVAS58FOREVER
28.09.2010, 09:02
Başkan'a bu aydınlatıcı bilgileri vermesinden dolayı teşekkür ediyoruz. Keşke bu bilgileri Bülent Uygun ayrıldıktan sonra açıklasaydı da bugüne kadar kafası karışmış halde olan arkadaşlarımız da gerçeğin ne olduğunu bilselerdi. Çünkü, gerçeği bilmeyen birçok yiğido geçen hafta bu takımın başına tekrar Bülent Uygun gelmeli şeklinde düşünüyordu. Ancak, şu an gerçeği gördüler.

Ayrıca Başkanın, transferlerde kendisinin de hatasını olduğunu kabul etmiş olması erdemli bir kişi olduğunu gösteriyor, ancak ara transfer döneminde sürpriz transferler yapıp bu takıma yakışan oyuncular alınmazsa bu sene zor kurtuluruz düşmemekten.

Bence kriz dönemlerinde gerçek gücü görünen iyi yöneticiler gibi Mecnun Odyakmaz'da olaya el atıp gerekeni yapacaktır.

Kendisinden bir başka ricamız da "Bülent Yıldırım", "Abdullah Yılmaz" ve benzeri Sivas düşmanı hakemlerin bizim maçlarımızı yönetmesinin engellenmesi.

karşıyakalı
28.09.2010, 09:17
bülent uygun yüzünden tüm anadolunun sevgilisi olan sivasspor herkesin antipatisini kazandı.herkes sivasspor düşmanı oldu onun yüzünden.her ne olursa olsun bir sivaslı ne kadar kötü olursa olsun bir sakaryalıdan daha çok memleketini düşünür.kimse bu kentin yigit insanlarına kendi reklamı için kötü konuşmamalı ve de konuşamaz.ey türbülent efendi sen önce bana antep maçında 1 0 öndeyken herve tum u çıkarıp kamanan ı almandaki sebebi açıkla.ve neden ist bel. maçına 3 forvetle başladıgını açıkla. bu iki maç benim tarafımdan hala şüpheyle bakılıyor ve burada bi şeylerin döndügünü tahminm ediyorum.içimi kemiriyor bu maçlar.önce sen bunları aydınlat daha sonra sivaslılara hakaret et.bir lafaımda bülentçi taraftarlara.bülent buraya para kazanmak için geldi ve kazandı gitti kendine bir kariyer yaptı başarısının karşılıgını fazlasıyla aldı.yönetim ise son dönemdeki yaptıkları işleri sevmememe ve istifaya davet etmeme ragmen bu işler sivas sevdasıyla yapmaktadır maddi bir çıkarları yoktur yani bir gönül işidir yaptıkları.yönetimle türbülenti kıyaslarken bu nüansları göz önünde bulunduralaım lütfen.son olarak sivaslıyı ancak sivaslı olanlar eleştirsin bu bir sakaryalıya düşmemiştir ona göre.

Turan 59
28.09.2010, 10:11
Ben hala anlamış değilim,takımın bu hale gelmesinde birinci derecede sorumlu olan komisyoncu bir şahsın hala bu sitede konuşuluyor olması Sivas halkına ve sivasspor camiasına yapılmış en büyük saygısızlıktır.Yazıklar olsun takımı bu hale getirenlere.

Divriği58
28.09.2010, 11:20
bilicanın yerine = yasin mi?
diallonun yerine =mbemba mı?
balinin yerine = agbetu mu?
herve tum un yerine = ersen martin mi?
syllanın yerine = erman kılıç mı?
momammet ali murat erdodan ve eski takım olsaydı anderlecht i yenip turu atlardık..

BUMU BÜLENT HOCA DAHA İYİ TAKIM??????????

slasher//z
28.09.2010, 11:58

BURADA 15 MAÇTA 1 MAÇ KAZNDI ŞEKLİNDE BAKMAMAK LAZIM.
GEÇEN SEZON MESUT HOCANIN ALDIĞI PUANLAR (BU PUANLARIN NASIL ALINDIĞI ÇOK DA ÖNEMLİ DEĞİL) LİGDE KALMAMIZI SAĞLADI İSE BU BİR BAŞARI SAYILMALIDIR.
6 MAÇTA 1 GALİBİYET OLARAK BAKMAK DAHA DOĞRUDUR. ANCAK ŞU DURUMDA BİLE BİR GALİBİYET TAKIMI ALT SIRALARDAN ALIP LİGDE 11.-12. GİBİ SIRALARA TAŞIYACAKTIR.
OYNANAN FUTBOLUN KALİTESİNE, TAKIMIN MAÇ İÇİNDE NE OYNADIĞINA DA BAKMAK LAZIM.

Murad_Kelleci58
28.09.2010, 11:58
bülent Uygun’la çay sohbeti başlıklı röportaja cevaben

Saygılarımla
SİVASSPOR KULÜBÜ BAŞKANI
MECNUN OTYAKMAZ

SAYIN BAŞKANIMA SAYGILARIMLA..

Aşağıdaki yazıyı ben Bülent UYGUN'u takımın başına getirdiklerde kalem almışım.. O zaman ki düşüncelerimi ve Bülent UYGUN ile ilgili yesilerimi yazmışım.. Zaman her şeyi gün ışığına çıkarıyor.. Ama keşke haksız olsaydım..

CAROL PECZE VE SONRASI BÜLENT UYGUN DÖNEMİ BAŞLANGICI

Başarısızlıkta eleştirmek kolay ama.. Bazı gerçeklerin altını çizmekte de fayda var.. Şimdi geçen sene takımın başına LORANT’ı getiriler.. Sorarım size LORANT'ın isteyip te aldırdığı kaç oyuncu vardır.. Her iki transfer döneminde.. Ya PECZE'nin.. İki hocanında isteyip te aldırdığı oyuncu sayısı belki de bir elin parmaklarını geçmez.. Adamlar Bülent UYGUN'un hep gölgesinde kaldılar.. Hatırlarsanız bir maç sonrası devre arasında alınan oyuncular hakkında LORANT'a sorulan bu futblcuları siz aldırmadınız mı dedi.. Hayır o sorunun muhatabı ben değilim.. Bu sorunun cevabını bu konuda yetkili olan kişiye sorun demiş.. Daha sonra Bülent UYGUN'un bu konu hakkında sorulan soruları üstü kapalı geçiştirmiş.. Her ne hikmetse bizim yerel tv ve gazetelerimizde bu konu üzerine gitmediler.. Tamam UYGUN 2.Lig'den Süper LİG'e çıkmamızda emekleri yadsınamaz.. Ama SÜPER LİG'de yaptıklarıda ortada.. Tamam menajer olabilir.. Bakın Kayserspor'un menejari hiç Ertuğrul SAĞLAM'ın yada Yönetimin işine karışıyormu.. Futbolcu, Teknik adam ve idareciler arasında köprü oluyor.. Teknik ve idari konularda konuşması gerekenler konuşuyor.. Ama bizde sadece Bülent UYGUN konuşuyor.. Yönetim tarafından verilen sınırsız yetkileri hoyratça kullananıyor.. Şimdi de eşofman giyip Teknik Direktörlük yapıyor.. Bakarsınız yarın birgün bir devrim yapar Mecnun başkanın koltuğuna oturur..!! Kimbilir Sivasspor'u da Avrupa Arenasınında sesini duyurur.. Sayın UYGU^'un sayesinde.. Yönetimi eleştirmeye hakkımız yok.. Çünkü onlara vefa borcumuz var.. Yıllardır özlemini duyduğumuz SÜPER LİG'e çıkmamız için gecelerini gündüzlerine kattılar. Özellikle sayım OTYAKMAZ hakkını helal etsin bizlere.. Ona çok şey borçluyuz.. Ama tek eleştireceğim yönü Bülent UYGUN'a verilen sınırsız yetkilerin verilmesi.. Umarım Bülent UYGUN'un teknik direktörlük sevdasından çabuk vazgeçer de onun gölgesinde kalmayacak bir Teknik Adam Sivasspor'a gelir.. Bence başarının tek şartı gelecek Teknik Direktöre "SINIRSSIZ TEKNİK YETKİ" verilmesi.. 06.11.2006

Halil Murat KELLECİ

YORUM SİZLERİN ARKADAŞLAR...

50sekiz
28.09.2010, 12:29
BURADA 15 MAÇTA 1 MAÇ KAZNDI ŞEKLİNDE BAKMAMAK LAZIM.
GEÇEN SEZON MESUT HOCANIN ALDIĞI PUANLAR (BU PUANLARIN NASIL ALINDIĞI ÇOK DA ÖNEMLİ DEĞİL) LİGDE KALMAMIZI SAĞLADI İSE BU BİR BAŞARI SAYILMALIDIR.
6 MAÇTA 1 GALİBİYET OLARAK BAKMAK DAHA DOĞRUDUR. ANCAK ŞU DURUMDA BİLE BİR GALİBİYET TAKIMI ALT SIRALARDAN ALIP LİGDE 11.-12. GİBİ SIRALARA TAŞIYACAKTIR.
OYNANAN FUTBOLUN KALİTESİNE, TAKIMIN MAÇ İÇİNDE NE OYNADIĞINA DA BAKMAK LAZIM.

Gecen sene icin yatip kalkip Ankaraspor ve Diyarbakir`a dua etmek lazim!
Bu sene icin de ben olaya puansal acidan bakmiyorum, oynanan futbola bakiyorum. Su an icin ligde kötü futbol oynayan 2 takim var biri EsEs digeri Sivasspor. Puan acisindan elbette sorun yok. 1-2 mac alsan yukarlara ziplarsin ama sen 1-2 mac alabilecek bir futbolu görüyor musun? Ben göremiyorum...
Görünen köy kilavuz istemez. Adam olacak cocugun ....
Takim takim degil sanki emekliler karmasi, haftalar ilerledikce performanslari dahada düsecektir, basta Ceyhun`un.

hacialicelik58
28.09.2010, 12:34
adam gibi adam olan bulent hocayi cekistirmenin bir faydasi olmayacak bunu boyle bilmek lazim. cunku ondan sonra gelen hocalarida gorduk takimin bu kotu gidisene nasil dur diyecez bunu konusmamliyiz gercek yigidolar olarak

Shan58
28.09.2010, 12:40
Tamam kardeşim bülent Uygun kötü bunu kabul ediyoruz ama Bu sene Bülent Uygun yok
ve transferleri bu yönetim ve getirdiği adam yaptı. geçen sene bülent Uygun hatalıydı bu senedemi o hatalı.
Muhsin Ertuğral kaliteli oyuncular getirdi, peki bu adamlar neden kulube ısınıp oynayamadı onun cevabınıda bi versene başkan.
Ben yabancı Futbolcu olsam Fikret Ünsal gibi yöneticileri görünce emin ol bu kulüpten soğur, performansımın yarısın bile ortaya koyamam.
Çünki bu tip adamları gören futbolcular burası ciddi bir kulüp değil burda profesyonellik yok diye düşünüyor.

Yabancılar bu kulüpte neden mutsuz ve kaçmak için bahene arıyor onun cevabınıda site yöneticisine bi zahmet yollayıver sayın başkan.
Getirdiğiniz hangi yabancı bu kulübe yararlı oldu çıkış yaptı.
Bu kadar futbolcu hatalı olamayacağına göre demekki en büyük sorun sizde.
Artık kendinizide sorgulayıp takıma daha fazla zarar vermeden görevi devretme konusunu ciddi ciddi düşünmeye başlayın lütfen.

necmettin_akcay
28.09.2010, 13:12
ben şahsen başkana katılıyorum çünkü kendisi menajerlikten gelme olduğu için gücvenerek transferlerde yetki verdiler ama tutmadı artık geçmiş sayfaları kurcalamaya gerek yok bir zaman geçti bitti herkes kendi kulübünü düşünsün bucaspor bizden yukarda değil

kaptann58
28.09.2010, 13:16
bu saatten sonra bülent uygunsuzu tartışmak çok yanlış geçen yıldan ders alınıp bu yıl iyi transferler yapılabilirdi bütün suç yönetimde takımın düştüğpü hal ortada transfer politikası ortada yine tşk ederiz hemde çok bizi çok güzel anlar yaşattılar unutamayız ama yıl yönetim sınıfta kaldı yanlış transferler kalite tesiz transferler

ankastre
28.09.2010, 13:24
Görüyoruz ki bazı yaşanılanlar kamuoyuyla daha açık ve aleni olarak paylaşılmamış. Bunun da doğal olduğuna inanıyorum, ancak taaki rakibin "kol kırılır yen içinde kalır" atasözüne riayet edemediği güne kadar.

Bülent kardeşim bugüne kadar yaşanılan güzel şeyleri; bizleri bırakın, tüm Türk futbolseveri alkışladı. Üzeri kapatılmış, senden sonra 2 teknik adam daha gelmiş ve şu anda da başka kulübün sorumlusu olarak görev yaptığın halde bu sorumsuzluğunun perde arkası nedir? Sivassporla yapacağın karşılaşma da o "unutulmaz anıların???" yaşandığı 4 Eylülde, bağrımıza basmayı mı düşünüyorsunuz. Çırpındıkça battığını birileri söylese umarım sana en akıllı hareketi yapmış olur. Yorumların tamamını okudum ve birçoğunda da rastladım ki, futbolculardan takım kadrosuna dahil edilmelerine karşılık özel ve gizli komisyonlardan tutun da transfer ücretlerinden komisyona varana kadar her futbolcudan aldığın bu ve benzeri haksız komisyon paraları ayyuka çıkmıış durumda... Onun için mümkün ise daha fazla batmadan, görevine dön asli görevini yap, yoksa "nereden buldun yasası" gibi Sivas'a ilk geldiğin günki gayrimenkul ve malvarlığın ile Sivasspordan aldığının dışında aldıkalrın...! sorgulanır.... (sana bir ağabey tavsiyesidir)

Sayın Odyakmaz başkanın açıklaması yerinde ve isabetli olmuş, teşekkür ediyoruz. Sivasspor yönetimi bir bütündür. Her ne kadar sevmediğiniz yada görmeyi arzu etmediğiniz insanlarda olsalar bunlara tahammül etmesini bilmeliyiz. Beş parmağımızın beşinin de bir olmasının mümkün olmadığı gibi..

deli_yigido
28.09.2010, 14:07
Baştan sonra kadar tüm mesajları gönderileri okudum.
Herkes boşa yorulmuş, Başkan dahil...
Konusu açılmadı bile hataydı bence!

skyhan
28.09.2010, 14:10
bülent uygunun sivasa sivasında bülent uyguna emeği coktur..inşallah başarılı olur.adam tarihimizdeki en büyük başarıları yaşarken takımın başındaydı..öyle veya böyle gecmişe bakmak lazım..ayrıca hakkında hersöylenen dogru değil..sivasa geldiğinde acmış bilmemne bırakın allah aşkına böle şeyleri senelerce top oynamış adam atlarıda arabalarıda daha önceden vardı adamın aileden zengin adam bedavadan yazmayın milleti kandırmayın..hala iddaa ediyorum kalsaydı gidendende gelendende daha başarılı olurdu hırslı ve dinamik adam bucada da başarılı olacak gibime geliyo..büyük hoca bülent boşverin ..biz sivasımıza bakalım

skyhan
28.09.2010, 14:11
eleştirilere bak hep aynı isimler 3,5 ayrı isimle girip bülente sallıyolar zavallılar..bülentin aile durumu zaten iidir maddi olarak..ilk geldiğinde arabası yokmuş spor gazetelerin arşivlerine bakın bülentin arabaları hep vardı ciftliği de hep vardı atlarıda..herşeyini kenara bırakıp sivas icin senelerini verdi giderkende tazminat felanda almadı[söylendiği gibi] bülent uygun milli olmuş.gol kralı olmuş hocalığında şampiyonlar ligi görmüş..hala bülente sallıyolar zavallılar..ayrıca röportajıda carpıtmışlar işleri yokki bu eziklerin..

skyhan
28.09.2010, 14:13
ammada biliyonuz futbolu herşeye inannıp ona buna sallamak nedir yani..kabullenin yaa artık sivas sporun tarihindeki en başarılı hocası bülent uygun.sevsenizde sevmesenizde birgünde tekrar gececektir butakımın başınaa ..yönetimin yanlışlarını adam gibi kabullendi istifa etti gitti kimse yapamaz oadamlığı ..

SIVAS58FOREVER
28.09.2010, 14:25
ammada biliyonuz futbolu herşeye inannıp ona buna sallamak nedir yani..kabullenin yaa artık sivas sporun tarihindeki en başarılı hocası bülent uygun.sevsenizde sevmesenizde birgünde tekrar gececektir butakımın başınaa ..yönetimin yanlışlarını adam gibi kabullendi istifa etti gitti kimse yapamaz oadamlığı ..

Skyhan, Mecnun Odyakmaz bu konuda bi açıklama yapmamış olsaydı, senin söylediklerine belki aramızdaki bazı kişiler inanabilirdi, ancak Mecnun Odyakmaz herşeyi detayıyla cevaplamış ve Bülent Uygun'un söylediği yalanları ortaya çıkarmıştır.
Şimdi sen Bülent Uygun'un neyi oluyorsun da yok geçmişinde parası vardı pulu vardı diye biliyormuş gibi yazıyorsun?
Yoksa bu sayfada yazılanları gören yiğidoların sayısı her geçen gün artıyor ve Sivas-Buca maçında Bülent Uygun'a gereken cevabı taraftarın tezahüratla vereceği endişesiyle Bülent Uygun tarafından mı yönlendirildin?
Gerçekler su yüzüne çıkmıştır, bu gerçekleri gördüğü halde hala Bülent Uygun'u kendisinden ve etrafındaki menfaatçilerden başkası savunamaz. Skyhan da bu sayfada Bülent Uygun'a verilen tepkileri azaltma rolü üstlenmiş her nedense.

Bülent Uygun dua etsin de Sivas insanı delikanlıdır, onu affetmiştir, bize yaptıklarını BucaSpor'a yapsın bakalım, BucaSpor'un psikopat olarak tanınan taraftarları bunu biz Sivas'lılar kadar olgun şekilde karşılayabilecekler mi!!!

deli_yigido
28.09.2010, 14:29
Bucaspor'un psikopat olarak tanınan taraftarları ......

Hiç gülesim yoktu. (:

SIVAS58FOREVER
28.09.2010, 14:29
Ben hala anlamış değilim,takımın bu hale gelmesinde birinci derecede sorumlu olan komisyoncu bir şahsın hala bu sitede konuşuluyor olması Sivas halkına ve sivasspor camiasına yapılmış en büyük saygısızlıktır.Yazıklar olsun takımı bu hale getirenlere.

Helal olsun sana Turan Abi, çok güzel yazmışsın

SIVAS58FOREVER
28.09.2010, 14:31
Hiç gülesim yoktu. (:

Senin kadar piskopat olamazlar, senin eline su dökemezler :D sen Sivas'ın en deli psikopatısın, ancak Bülent Uygun BucaSpor'a bize yaptıklarını bi yapsın da gör bakalım neler yapıyor Buca'nın psikopatları, izmir'i yakarlar

skyhan
28.09.2010, 14:32
sivas taraftarı bülente kızmamıştıki affetsin..sen ve senin gibiler sivasın yerine yazıyorsanız bilemem..ayrıca o röportaj yalandır..saf olmayın gercek olsaydı bu niyetler daha önce cıkardı ortaya ne başkan değişti ne bülent..

skyhan
28.09.2010, 14:34
fesatlığınızdan ölsenizde .. bülent büyük hoca

SIVAS58FOREVER
28.09.2010, 14:36
sivas taraftarı bülente kızmamıştıki affetsin..sen ve senin gibiler sivasın yerine yazıyorsanız bilemem..ayrıca o röportaj yalandır..saf olmayın gercek olsaydı bu niyetler daha önce cıkardı ortaya ne başkan değişti ne bülent..

Henüz bir yalanlama gelmedi, Mecnun Odyakmaz'da bu yazılanlar gerçek olmasa ciddiye alıp cevap bile vermezdi. Gerçek olsaydı daha önceden ortaya çıkardı diyorsun, daha önceden de Sivas'lılar nankörlük etti demişti, hala Bülent Uygun'u savunabiliyor olmana inanmıyorum, gerçek bir Sivas'lı bu yapılanlardan sonra Bülent Uygun'u savunamaz, bence sen Sivas'lı da değilsindir, hayır ben gerçekten Sivas'lıyım diyorsan lütfen Mecnun Odyakmaz'ın cevabını tekrar dikkatlice oku

SIVAS58FOREVER
28.09.2010, 14:38

Bülent büyük hoca olsa geçen sene Mehmet Yıldız sakatlanınca, takıma yeni bir sistem kurar puan toplardı, LORANT'ın SivasSpor için kurduğu sistemi kopyalayıp oynattı takımı, hatta LORANT'ın oturttuğu sistemi sadece devam ettirdi, büyük hoca olsa Mehmet sakatlanınca yeni bir sistem geliştirebilirdi, ama Teknik Direktörlük eğitimi de almadığı için bunu başaramadı.

Buca'da da suyu ısınmaya başlıyor

Salim58
28.09.2010, 14:39

Rahmetli de öyle diyordu.:rolleyes:

skyhan
28.09.2010, 14:42
yok öle bişi be kardeşimm..biraz akıllı olan anlar söylenenler doğru olsa bile ne bülent konuşur ayaküstü ne başkan gaza gelip normal bi şahsa bunları kağıda döker..yalan haber...milletin işi yokki...kaldıki başkanla bülent malum yerlerden ii arkadaş böle göz önünde birbirlerine sallamazlar diye düşünüyorum..

skyhan
28.09.2010, 14:43
sen rahmetline inan ..benim fikrim bu

Salim58
28.09.2010, 14:48
sen rahmetline inan ..benim fikrim bu

Bana inan desen şaşardım zaten.;) Seni güzel fikirlerinle baş başa bırakıyorum.:)

SIVAS58FOREVER
28.09.2010, 14:51
Arkadaşlar, merak edip de şu Skyhan kimmiş neler yazmış 2007'den bu yana diye bi baktım, Şubat 2007'den bu yana sadece 68 mesaj yazmış be bu 68 mesajın hepsi de sadece Bülent Uygun hakkında, tüm yazılarında Bülent şöyle iyi Bülent böyle iyi diye yazmış, diğer konularda yazma gereği hissetmemiş her nedense.

Bugün de burada kim tarafından bu tarz Bülent Uygun avukatlığı yapma rolü verildiği belli oldu.

Skyhan foyan belli oldu, git Bülent abinin elini öp sen, her ne kadar bu yazılanlara tepkilere azaltmak için çırpınsan da insanlar kimin ne olduğunu öğrendiler.

kartalyiğido
28.09.2010, 14:55
YİĞİDO NE İSTER:SİVASSPORUN BAŞARISINI
BAŞKA NE İSTER :SİVASSPORUN BAŞARISINI
DAHA BAŞKA NE İSTER :SİVASSPORUN BAŞARISINI
DAHA DAHA NE İSTER :SİVASSPORUN BAŞARISINI

Salim58
28.09.2010, 14:57
yok öle bişi be kardeşimm..biraz akıllı olan anlar söylenenler doğru olsa bile ne bülent konuşur ayaküstü ne başkan gaza gelip normal bi şahsa bunları kağıda döker..yalan haber...milletin işi yokki...kaldıki başkanla bülent malum yerlerden ii arkadaş böle göz önünde birbirlerine sallamazlar diye düşünüyorum..

Bülent hoca bu röpörtajın burda yayınlanacağını bilse belkide bu şekilde bir konuşma yapmazdı.Bu konuştuğu nekadar doğru onuda bilmiyoruz,Biz bu konuşulana göre cevap yazdık Bizim yazımızla beraber Başkanımızda aynen bu yazıya istinaden cevap yazmış.Siz belkide Başkanın açıklamasını onaylamıyorsunuz.Demek istediğiniz bu yazı Başkana ait değil diyorsanız yanılıyorsunuz,Bazı açıklamalar burada yapılmaz eğer öyle birşey olsaydı sizi tatmin edici yazılar yazardım da neyse boşver,Sen böyle devam et doğru yoldasın.

blacksky
28.09.2010, 15:06

1. Bulent' in hocaligini begenmem sahsen.. benim gozumde buyuk hoca moca degildir.

2. Tut ki buyuk hoca.. biz bulent'e buyuk hoca olamaz demiyoruz.

sebasteia
28.09.2010, 15:09

beyler bülent uygun bu kişinin ta kendisi bence :D

zira bu kadar bülent yalakası ancak bülent uygun'un kendisi olabilir, adam egolarının hastasıydı, şimdi kendisinisever, kendisinesevdalı ruh hastası forumlarımızda geziyor :D

ölü taklidi yapın, kimse yokmuş gibi davranın çekip gitsin :D

emin kara
28.09.2010, 15:13
Şu bulent hoca sitemizde nede çok seviliyor adamın adı geçmedigi gün yok denecek kadar az sürekli gündemde tutmak için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz bravo yigidolara sizlarade bu yakışır adam gideli nerdeyse 1 yıl olacak sanki sivasdan hiç ayrılmamış gibi yeter artık iyisiyle kötüsüyle yaşanmış bitmiş hala gündemde tutmanın ne anlamı var

SempaticH
28.09.2010, 15:58
ne bu bülen bülen kardeşim adam gitmiş takımıda mahvetmiş gitmiş ne oluyoruz ikide bir ısıtıp ısıtıp gündeme getiriyoruz biliyoruz ki tek suçlu o ama biz önümüze bakalım takım şimdi dahamı iyi ha bu ha ooo ne fark eder takımın hali kötü bırakalım bülenti de takımın halini düşünelim beyler

GuVeN
28.09.2010, 16:09
Sayın başkanın yazısı ilgili beyfendiye en iyi cevabı vermiş(tabi böyle bi röportaj varsa)
Yalnız başkanın Fikret Ünsal ile ilgili söylediği şey cogu taraftar gıbı benıde tatmın etmedı. Basın sözcülüğünü yapan insan duruşuyla,ağırlığıyla o mevkinin hakkını vermelıdir.Acaba başkanımızdan başka kendısını o koltuga yakıstıran kac Sivas'lı vardır merak edıyorum. Biz avaz avaz bagırsak da başkan bu konudaki düşüncesınıde Bülent Uyguna cevap verıyormuscasına aslında biz taraftarlara iletmişdir.

ready
28.09.2010, 16:52
Sayın başkanın yazısı ilgili beyfendiye en iyi cevabı vermiş(tabi böyle bi röportaj varsa)
Yalnız başkanın Fikret Ünsal ile ilgili söylediği şey cogu taraftar gıbı benıde tatmın etmedı. Basın sözcülüğünü yapan insan duruşuyla,ağırlığıyla o mevkinin hakkını vermelıdir.Acaba başkanımızdan başka kendısını o koltuga yakıstıran kac Sivas'lı vardır merak edıyorum. Biz avaz avaz bagırsak da başkan bu konudaki düşüncesınıde Bülent Uyguna cevap verıyormuscasına aslında biz taraftarlara iletmişdir.

Basın sözcüsü dedigin basına verdigi demeçlere dikkat eden oturmasını kalkmasını bilen ne zaman nerde ne diyecegini nasıl davranacagını bilen insan demektir fikret bey bu kriterlere hiç de uygun olmayan bir kişi

YiğidoGençlik
28.09.2010, 17:25
Bu uyduruk ropörtajı sitede yayınlayanlara inanamıyorum resmi bir açıklama değil kulakdan duyma şeyler Sivassporun bu zor zamanında bu şekilde bu açıklamaların yaynlanmasını doğru bir hareket olarak algılamıyorum.Ayrıca bu açıklamanın bu zor günlerde sızdırılması son derece manidar.Uyanık olun Sivasspor taraftarı Bucaspor maçı öncesi taraftarımızı galeyana getirmek isteyenler olabilir ve buda Sivassporumuza zarar verir.Bu şekilde açıklamaları yayınlayan arkadaşa veya arkadaşlara buradan sesleniyorum,''Bu olaydan sonra Bucaspor maçından takımımız herhangi bir ceza alıp, zarar görürse bunun hesabını nasıl verecekler en azından Bucaspor maçının geçmesi beklenebilirdi...

sivaslıadem
28.09.2010, 17:35
Her sunla konustum bunla konustum dıyen konu acarsa ısımız var! barı bı resım cektırseydın kardesım.

okuldan ders cıkışı yanına uğradım hazırlıksızdım cumada karşılaştık ilk olarak
yani bursaya gelmş makinayı yanıma alıp gideyim diyebir şey olmadı

tepkilere gelince :
bu kadar ciddi bir tepki beklemiyordum
sadece ziyaret etmek yakından tanımak istedim
doğal olarak da sivasspordan da konuştuk
takıma olabilecek olumlu fikirleri vardır diye düşünerek sizinle paylaştım bunları

yanlış anlaşılmalar için özür diliyorum

YiğidoGençlik
28.09.2010, 18:06

tepkilere gelince :
takıma olabilecek olumlu fikirleri vardır diye düşünerek sizinle paylaştım bunları

Sen medya mısın? yada yakın dostu musun? Bülent Uygun neden sana bu tür şeyleri konuştu.Hiç anlamadım.Ayrıca konuşsa bile elinde kanıt var mı neye göre yayınlayıp insanları gerip takıma zarar veriyorsun?

Respect58
28.09.2010, 18:08
İki acıklamayada inanmadım.Madem Bülent dağıttı takımı.Bülent gideli 2 yıl olmus yönetim ne yaptı bu iki yılda hiç birşey.Adamın almaya çalıstığı oyunculara 3 kuruş daha verip almadınız ki oda yeni takım kursun.Bülentin zamanındada kaliteli oyuncu almıyordunuz şimdide almıyorsunuz.Sorun Bülentte değil bence.

sebasteia
28.09.2010, 18:09

tepkilere gelince :

kardeş bu müthiş habercilik başarın için tebrik ederim :)

gerçekten iyi iş çıkardın, çekemeyenlere inat :D

sebasteia
28.09.2010, 18:11
Sen medya mısın? yada yakın dostu musun? Bülent Uygun neden sana bu tür şeyleri konuştu.Hiç anlamadım.Ayrıca konuşsa bile elinde kanıt var mı neye göre yayınlayıp insanları gerip takıma zarar veriyorsun?

anlayışınız bu kadar mı kıt? bu kadar mı anlama özürlüsünüz?

bir kardeşimiz bülent hoca ile karşılaşıyor, sivasspor'la ilgili bir sohbet yapıyor ve gelip burada bizimle paylaşıyor. ne var bunda?

öküz altında buzağı aramayı bırakın???? saçmalamayın!

YiğidoGençlik
28.09.2010, 18:16
anlayışınız bu kadar mı kıt? bu kadar mı anlama özürlüsünüz?

bir kardeşimiz bülent hoca ile karşılaşıyor, sivasspor'la ilgili bir sohbet yapıyor ve gelip burada bizimle paylaşıyor. ne var bunda?

öküz altında buzağı aramayı bırakın???? saçmalamayın!

Ne diyorsun sen senin anlayışın uyudurma haberlerle takımın zarar görmesi mi? Saçma sapan biri gelip biri yazıyor herkeste buna inanıp üzerine yorum yapıyor bu açıklmadan sonra takım zarar görürüse ne açıklama yapacaksınız.....

50sekiz
28.09.2010, 18:36
haberde gerceklik payi olmasa baskan cevap yazar miydi?
biraz saksiyi calistirin

Besyo_cu
28.09.2010, 19:30
Sayın başkanımızın bu açıklamarı için öncelikle teşekkür ederim gizli saklı şeylerin ortaya çıkması güzel ama bazı şeylerde kol kırlır yen içinde kalır hesabı olması gerekiyordu.

Klup trahine gecen 2 efsane ismin bu şekilde karşı karşıya gelmesi bizleri çok üzmektedir geçmişte yaşanılan bu kadar güzelliklerin hatrına haddim olmayarak her iki tarafıda artık sukunete davet ediyorum.

tapolat
28.09.2010, 20:09

Bülent hoca büyükse, bende mourinhoyum :))

noname87
28.09.2010, 20:15
Büyük hoca ya da değil geçen sene yapılanlar bizi 5 sene geriye götürdü bir daha bu takımı zor toparlarlar

GokhanTurna
28.09.2010, 20:35
Hangisi doğru hangisi yalan bilmiyoruz ama başkan bu işte kendini ve Bülenti sorumlu tutmuş helal olsun. Bülente eski günler için teşekkür ederiz.

Başkan'ım bu ekipe kimse güvenmiyor eski günlere nasıl gelcekmişiz anlamadım. Mesut Hoca hedefim ilk 10 dedi kabul etmedik onu bile yapamıyor küme düşme potasındayız. Daha yolun başı ama bu takım iyi görüntü çizmiyor.

İyi bi forvet şart. Murat Erdoğanıda gönderene akıl sır erdiremiyorum Maniisada tribündeydik adam Messi gibi oynuyor bizde oynarkende kötü oynamadı. Süper Lig takımı isek artık kaliteli futbolcu almayı deneyelim.

Borç yapmaktan çekinme başkanım başarı anca öle gelir. Borç yap iyi adamlar getir yoksa Bank asya ciddi bi şekilde bizi bekliyor.

Uğur,Hayrettin vs topçuları gönderin. Tecrübeli adam diye Tümeri alın ve yanına 2 3 nokta transfer yapın. Güney Afrikalı Modiseyi izleyin başkanım lütfen şuan afrikada oynuyor. Dünya kupasında da oynadı bu adamı istiyoruz.

Hoca için tecrübeli adam alın lütfen üst sıralara oynamış olan. Ersun Yanal şuan görevde ama ikna edilebilir veya Mustafa Denizli. Rıza yapamıcak biliyorum bunlar olmazsa yabancı hoca eski hocamız Lorant olur

serkankeskin
28.09.2010, 20:45
bülent uygun takımdan ayrılırken yaptığı açıklamada sivas lılara hayallerinde bile göremeyecekleri başarıları yaşattım demişti.ey bülent uygun sivasspor seni 3.lig den alıp ilk önce futbolcu sonra menajer daha sonrada teknik direktörlüğe getirmeseydi şu anda süper ligde teknik direktörlük yapabilirmiydin.

eyupk
28.09.2010, 22:22
bana göre tek suçlu Bülent UYGUN'dur. Başkanımızda suç göremiyorum ben kusura bakmayın, inanıyorumki çoğu taraftarımız benim görüşümde.

eyupk
28.09.2010, 22:24
Bu uyduruk ropörtajı sitede yayınlayanlara inanamıyorum resmi bir açıklama değil kulakdan duyma şeyler Sivassporun bu zor zamanında bu şekilde bu açıklamaların yaynlanmasını doğru bir hareket olarak algılamıyorum.Ayrıca bu açıklamanın bu zor günlerde sızdırılması son derece manidar.Uyanık olun Sivasspor taraftarı Bucaspor maçı öncesi taraftarımızı galeyana getirmek isteyenler olabilir ve buda Sivassporumuza zarar verir.Bu şekilde açıklamaları yayınlayan arkadaşa veya arkadaşlara buradan sesleniyorum,''Bu olaydan sonra Bucaspor maçından takımımız herhangi bir ceza alıp, zarar görürse bunun hesabını nasıl verecekler en azından Bucaspor maçının geçmesi beklenebilirdi...
adam niye yalan söylesin, ne biliyorsun yalan olduğunu ve neden yalan söylesin, adam düzgünce konuştuklarını yazmış.

eyupk
28.09.2010, 22:26
madem yalan bu haber, o zaman sende bu haberin yalan olduğunu kanıtla.

yigidocengiz
28.09.2010, 22:35
bırakın şunu ALLAH aşkına ya attığı kazıları hala çıkaramadık türbülent efendinin

xadox
28.09.2010, 22:52
Şu bulent hoca sitemizde nede çok seviliyor adamın adı geçmedigi gün yok denecek kadar az sürekli gündemde tutmak için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz bravo yigidolara sizlarade bu yakışır adam gideli nerdeyse 1 yıl olacak sanki sivasdan hiç ayrılmamış gibi yeter artık iyisiyle kötüsüyle yaşanmış bitmiş hala gündemde tutmanın ne anlamı var

sivas bu yüzden hic ilerlemiyorya be kardesim

kanımaksa58
28.09.2010, 23:02

aynen katılıyorum lafa gelince fikret bey konuşuyor şöyle böyle diye şimdi nerde acaba ???

kanımaksa58
28.09.2010, 23:05
İki acıklamayada inanmadım.Madem Bülent dağıttı takımı.Bülent gideli 2 yıl olmus yönetim ne yaptı bu iki yılda hiç birşey.Adamın almaya çalıstığı oyunculara 3 kuruş daha verip almadınız ki oda yeni takım kursun.Bülentin zamanındada kaliteli oyuncu almıyordunuz şimdide almıyorsunuz.Sorun Bülentte değil bence.

8. haftayı bekliyorum bakkal istifa diye bağırılacakmı acaba ??

YiğidoGençlik
29.09.2010, 10:40
madem yalan bu haber, o zaman sende bu haberin yalan olduğunu kanıtla.

İşte sorun orda ne gerçek olduğu ne de yalan olduğu belli olmayan bir şeyi nasıl kanıtlayım adam yazmış buraya ama neye göre yazmış bunlar çocuk oyuncağı değil Sivasspor da büyük bir camia böyle resmiliği olmayan bir açıklamanın bu kadar ciddiye alınmasını yadırgadım doğrusu.Hele başkanımzın böyle ne olduğu belli olmayan bir açıklamaya cvb vermesi son derece tuhaf..

Turan 59
29.09.2010, 10:43
Değil Bülocan'la çay içmek,adını bu sitede görünce futbol dan nefret etmeye başladım.

kangal06
29.09.2010, 11:42
benim söyleceklerimi burda birçok hemşerim söylemiş o yüzden yorum yapmama gerek kalmadığını düşünüyorum.. ben mecnun başkana teşekkür etmek istiyorum doğru veya yanlış bizleri kendi ağzından aydınlattığı için

KANIM AKSA 58
29.09.2010, 12:17

hay ağzın bal yesin gardaş

ugur
29.09.2010, 13:10
Önce bu mini röportajı yapan kişiyi kutluyorum.Bizleri aydınlattı ve Bülentin ne düşündüğünüde öğrenmiş olduk.
Güzel iş çıkardın seni kutlarım kardeş.
Burada cevap veren Mecnun başkanımızada çok teşekkür etmek istiyorum,bizleri böylesi önemli bir konuda aydınlattığı için.Bazıları başkan niye bu yazıyı dikkate aldıda cevap verdi diyenlerin tam tersine,eğer burada başkan cevap vermeseydi başkanımız büyük bir töhmet altında kalacaktı.Bu açıdan başkanımızın cevabı hem kendi adına, hem Sivasspor adına hemde Sivaslılar adına verilmesi gereken önemli bir cevaptı.Halen başkanın Bülent ile işbirliği içindeler diye düşünenlere güzel bir cevap oldu.
Umarım bundan sonra bu konuları tartışmayız,başkan zaten noktayı koydu.
Biz artık yolumuza bakalım.

yener_sahin
29.09.2010, 14:10
Ne çabuk unuttunuz sivas nankörlük yaptı diyen adamı da tutmuş şimdi bülent uygun naraları tekrar atılıyor.3 kuruşluk adama 5 kuruşluk değer verdik.Aradaki 2 kuruşa satıldık...Takımı antebe yanlız gönderen kendisi çanakkalede tatangalara seminer veren bülent bey değildi de fikret ünsalmıydı ??

-İnsanlar bu klubun bir numaralı ismi başkanımızın sözüne itimat etmiyor.Eski hocayı kaale alıyor.Transfer de dialloyu ağlata ağlata tesislerden gönderen kimdi.

-Durduk yere mavi forma çıkarıp adidasla anlaşan kimdi...

-Oyuncuların menegerliğini alamadığı için kadro dışı bırakan kimdi.

-Takımı satıp ruhsuz oyun oynayan ilk seferde takımdan oyuncuları alan kimdi.

-Çok arkasında durduk çok sahip çıktık.Ama sonunda hep ziyan gören biz olduk.

-Bouzza transferinde anlaşıp 1 gün adamı oynatıp ardından bırakan ve karşılığında para yiyen adam kimdi.

-Transferi gerçekleştiremiyorsa şimdi konuştuğu gibi yönetim suçluysa erkek gibi çıkıp konuşsaydı.HEr yere dili dönen adam bunu da yapsaydı...

-Sivası bütün anadolu takımlarına karşı kışkırtan kimdi.

- VErdiği demeçlerde 4 yeriz 5 yemeyiz gibi zırvalıklarla bütün oklarımızı üstümüze çeken kimdi...

-İnsanlardan dua beklediğini söyleyip, sonra ne işler çeviren kimdi.

Sanırım bunları ve daha yazmak isteyipde yazmadığım onlarca şeyi yönetyim yaptı fikret ünsal yaptı.Bu adam da sütten çıkma ak kaşık...Haklısınız bu takıma hayatını vermiş deplasmandan deplasmana koşan adamlar bilmiyorlar görmiyorlar neyin ne olduğunu...

Turan 59
29.09.2010, 14:16
Bu sitede gerçekleri göremeyip,hala Bülocan'ın arkasından göz yaşı döken arkadaşlar var.Sİvasspor'u ve sivas halkını sırf kendi amaçları uğruna satan Bülocan'dan medet uman taraftarlar var.

58_SEMİH_58
29.09.2010, 14:31
Hala 'Sivas'lılar nankörlük etti' diyen bülent uygun'u savunanlar ve yönetime sallayanlar var. Kafaya oynadıgımız zaman çıkıp konuşmasını övünmesini biliyordu.Peki işler tersine dönünce.Neden çıkıp sahiplenemedi bu sonuçları ? Zor günlerde bırakıp giden Bülent Uygun degilmiydi ?.Herkesin takdir ettigi sempati duydugu takımı konuşmalarıyla bir an da nefret edilemesini saglayan kişide bülent uygun degilmiydi ? Her ne durumda olursa olsun dimdik hala yerinde duran Mecnun Otyakmaz ve bir yönetim kurulumuz var. Her şeyi anlatan güzel bir resim !

http://resimzade.com/Show.html?i=24334&token=52392 (http://resimzade.com/Show.html?i=24334&token=52392)

Abdullah DuMaN
29.09.2010, 14:43
Bizler ona birkere yolun açık olsun dedik giden gitti tekrar tekrar gündeme taşınmasına gerek yok. ne olursa olsun eğer yönetim Bilica satılacak dediyse bile sende olacakları bilmene rağmen buna göz yumduysan suç senindir sen gerçekten hocaysan eğer ağırlığını koyup göndertmemeliydin
Sana bucasporda başarılar Bülent Uygun.

SempaticH
29.09.2010, 14:51
yav yine yazıyorum giden gitti iyi yaptı kötü yaptı daha bunu deşmenin anlamı yok bence herkes kimin ne olduğunu gayet iyi biliyor gereği yok bülentin de başkasının da allah sorsun iyisinide kötüsünüde boş verin artık

kempes
29.09.2010, 15:00
sayın uygun
seni A kategorisindeyken takıma monte eden Mecnun Odyakmazdır.(Vefa nerede)
Bu sayede cebine para girmiştir. (Vefa nerede)
Sonra Sivasspor yönetimi bünyesinde faaliyet göstererek spor camiasındaki varlığını devam ettirdin.(Vefa nerede)
Sonra Pecze takımı bırakınca sayın Odyakmaz'ın gayretleri ile takımın başına geçtin ve Sivasspor sayesinde Teknik Direktör oldun. (Vefa nerede)
Sana çok güvendiler ve sen Sivasspor sayesinde popüler oldun. (Vefa nerede)
Kurulu takımı bozan sen değilde yönetimse ve sen menajerlik yapıp futbolcuları değerlendirmiyorsan o zaman bu futbolcular alınıp satılırken istemediğin durumlarda spor kamuoyuna açıklama yapsaydın. En azından kötü gittiğimiz sezonda böyle bir açıklama yapsaydın.
Daha sonra konuşmak kolay...
Buraya yazıyorum, Bucaspor'da 5-6 haftalık ömrün kaldı...
Bu arada Vefa İstanbl'da bir semt. Bozacısı da fena değil...

58 SiVaSıM 58
29.09.2010, 15:45
İŞTE ŞİMDİ BÜYÜK BAŞKANSIMN MECNUN BAŞKAN bülent efendi ne pis herifmişsin

sibur
29.09.2010, 16:07
öncelikle bulent uygunun sohbetıne verilen cevap Sayın baskanımız Mecnun ODYAKMAZ A ait değildir..ve bulent uygun yönetımdekı futbol bılgısınden acız ınsan olan sahıs fikret ünsal hakkında az bıle konusmus..sahsı çıkarları reddedilen fikret efendı Bulent UYGUN hakkında karalama kampanyaları baslatarak hocanın huzurunu bozdugu dönemın fanatık gazetesınde de yer aldı..kaldı ki uzun yıllar kulübümüze hızmet etmıs bır basarılı hocanın tek sansı MECNUN ODYAKMAZ gibi saygıya değer bır baskanla çalısmasıdır.amaaa tek sanssızlığı futbol un F sinden anlamayan FİKRET ÜNSAL gibi sahısın yonetımde bulunmasıdır..ve akıllı SIVASSPOR taraftarı Bülent UYGUN konusunda hocaya saygısı ve guvenı sonsuzdur..ve şu haliyle sivasspor küme düşmenin en sanslı takımıdır....herkez haddını bılmelı

50sekiz
29.09.2010, 16:09
Bülent Uygun kendi kurdugu takimi kendisi dagitti ve basariz oldu ve gecen sezon 8. hafta sonu gitti.
Aradan nerede ise tam bir sezon gecti. Ama takim hala yerlerde sürünüyor.
Gecen seneki basarizlik Bülo`ya ait diyelim peki bu seneki basarisizli kim üslenecek? Bakkal mi yoksa Bakkal`i getiren yönetim mi? :confused:

Salim58
29.09.2010, 16:12
öncelikle bulent uygunun sohbetıne verilen cevap Sayın baskanımız Mecnun ODYAKMAZ A ait değildir..ve bulent uygun yönetımdekı futbol bılgısınden acız ınsan olan sahıs fikret ünsal hakkında az bıle konusmus..sahsı çıkarları reddedilen fikret efendı Bulent UYGUN hakkında karalama kampanyaları baslatarak hocanın huzurunu bozdugu dönemın fanatık gazetesınde de yer aldı..kaldı ki uzun yıllar kulübümüze hızmet etmıs bır basarılı hocanın tek sansı MECNUN ODYAKMAZ gibi saygıya değer bır baskanla çalısmasıdır.amaaa tek sanssızlığı futbol un F sinden anlamayan FİKRET ÜNSAL gibi sahısın yonetımde bulunmasıdır..ve akıllı SIVASSPOR taraftarı Bülent UYGUN konusunda hocaya saygısı ve guvenı sonsuzdur..ve şu haliyle sivasspor küme düşmenin en sanslı takımıdır....herkez haddını bılmelı

o açıklama Başkana ait değil derken bu kanıya nasıl vardınız bi açıklayında bilelim.Yok bilmiyorsanız boş boş konuşup ortamı germeyin.

SIVAS58FOREVER
29.09.2010, 16:20

Arkadaşlar, Fikret Ünsal'ın yerine bir başka basın sözcümüz olmasını ben de istiyorum, ancak birşeyi iyi anlamak lazım, Fikret Ünsal'ın görevi sadece "Basın Sözcüsü" olmak, yani yönetimden kendisine bildirilen konuları basına bildirmek, yani bu bir nevi elçilik görevi, kendisinin transfer yapmak yetkisi, kadro kurma yetkisi veya bunun benzeri görevleri yok, zaten ona bu görevleri de vermezler.

Ancak, bu adam kendisine iletilen bilgileri basına ve bize aktarıyor hepsi bu kadar, bu adamın gitmesi ne yazık ki takımımızda hiçbirşey değiştirmeyecektir.

Asıl sorumluları bulmak lazım, elçiye zeval olmaz, birçoğumuz galibiyet sonrası yüzünü gördüğümüz ve mağlubiyet sonraları yüzünü görmediğimiz için Fikret Ünsal'a gıcık gidiyoruz, hatta sinirleniyoruz, ancak bu şu demek oluyor, demek ki mağlubiyet sonrası kendisine basına iletmesi için bir bilgi verilmiyor. Yani Fikret Ünsal'a neden kızıyorsunuz anlamış değilim.

Bülent Uygun, taraftarın pek hoşlanmadığı Fikret Ünsal'ı hedef gösteriyor, çünkü ancak bu şekilde gündem değiştirebilir.

Bu takımın bu hale gelmesinde kale arkasında top toplayan çocuklar ne kadar suçsuzsa Fikret Ünsal'da o kadar suçsuzdur. Elma ile Armutu birbirine karıştırmayalım ve Basın sözcüsü ile Menajerin de görevlerini birbirine karıştırmayalım, arada dağlar kadar fark var.

Bülent Uygun'a kalsa suçu sadece basın sözcüsü gibi fonksiyonel olmayan birine atmakla kalmaz, takımın çaycısına, tesislerin temizliğini yapan görevlilere de suç atar.

hatem
29.09.2010, 16:41
YAW ARKADAŞ OLUR MU BÖYLE SAÇMALIK O SUÇU ONA ATIYO O DA BAŞKASINA.
BİR DEFA BİR TAKIMDA TEKNİK DİREKTÖRÜN İSTEMEDİĞİ OYUNCULAR ALINIP SATILIYOSA İSTİFA ET GİT ONDAN SONRA DA ÇIK AÇIKLAMA YAP BUNLAR TAKIMI MAHVEDİYO DİYE ONDAN SONRA MİLLET SENİ MUMLA ARASIN DA BULSUN.. BUNLAR BOŞ MEVZULAR PARA KAZANALIM BAŞKA BİR TAKIM KURAR YİNE BAŞARILI OLURUZ DEMEK SADECE SENİN GİBİLERİN YAPACAĞI İŞTİR..

50sekiz
29.09.2010, 16:43
YENİ ASIR Bülent Uygun Reportajindan bir pasaj.

Sivas'ta kısıtlı imkanlarla büyük başarılara imza attınız, nasıl başardınız? İstifa siz de nasıl bir etki yarattı?

B.U - Dünya bir efsane, hayatın bir drama sahnesi olduğu, başarısızlığın bir hüzün olduğunu, her zaman başarılı olmanın imkansız olduğunu biliyorum. Tek yapmam gereken olayları sineye çekip başka denizlere yelken açmak. Kırıldım, yıkıldım ama asla pes etmedim. Yaşamak bir umut, başarmak ise bir hayaldir deyip yolumu çizdim. Allah onlara Cumhuriyeti'nin temellerini atma görevini nasip etmiş. Özel şehrin yiğit insanlarıyla bir gün aynı yolda mutlaka buluşacağız.

http://www.yeniasir.com.tr/Spor/2010/09/09/riski_severim_asla_pes_etmem

GuVeN
29.09.2010, 17:01

Cevap başkana ait değilde papauyenıgınespor baskanınamı aıt?

nefhret_58
29.09.2010, 17:46
gençler neyin tantanası bunlar.ne diye birilerini savunma çabalarıyla uğraşıyorsunuz. bülent uygun saygılar. hizmet eden bir insan sivasspora. bu transfer konusu benim aklıma bir türlü yatmıyor. bu yönetim de kendisine biraz baksın bence. hocalar bundan öncede bu işin içindelerdi. örneğin, Aragonez İspanya yı Avrupa şampiyonu yaptı, ama Fenerbahçe yi ligin dışına gönderdi. takım sağlam olduktan sonra hoca her türlü yönetir. yoksa kümede kalma savaşı verilir

yiğido0858
29.09.2010, 17:46
YENİ ASIR Bülent Uygun Reportajindan bir pasaj.

Sivas'ta kısıtlı imkanlarla büyük başarılara imza attınız, nasıl başardınız? İstifa siz de nasıl bir etki yarattı?

B.U - Dünya bir efsane, hayatın bir drama sahnesi olduğu, başarısızlığın bir hüzün olduğunu, her zaman başarılı olmanın imkansız olduğunu biliyorum. Tek yapmam gereken olayları sineye çekip başka denizlere yelken açmak. Kırıldım, yıkıldım ama asla pes etmedim. Yaşamak bir umut, başarmak ise bir hayaldir deyip yolumu çizdim. Allah onlara Cumhuriyeti'nin temellerini atma görevini nasip etmiş. Özel şehrin yiğit insanlarıyla bir gün aynı yolda mutlaka buluşacağız.

http://www.yeniasir.com.tr/Spor/2010/09/09/riski_severim_asla_pes_etmem

şehrin yiğit insanlarıyla bir gün aynı yolda mutlaka buluşacağız

inanıyorum buluşucağız tekrar bir gün ve bu takıma yıne aynı zaferleri yaşatıcaksın senden başkasıda YASATAMAZ.

sebasteia
29.09.2010, 18:06
tarih: 20 mart 2010

röportaj: referans gazetesi

başlık: SİVASLILAR NANKÖRLÜK ETTİ, kalbimden vurulmuşa döndüm!

röportajdan pasajlar:

- Sivasspor'a şampiyonluk rüyası gördüren Bülent Uygun ile Bursa'daki çiftliğinde "paslaşmak" için buluşuyoruz. Çoğu midilli olmak üzere 22 at ve bir o kadar da kedi ve köpeği var. Hele ki "Baron": Müthiş bir kangal...
Fotoğrafçı arkadaşım Hasan Altınışık, Uygun'u ilk devrede at binmeye ikna edemiyor. Ama "güzel paslaşmalar"ın sonunda, o fotoğraf da çekiliyor; ikinci devrede.
Yakası açılmadık hiç konu bırakmıyoruz: Sivas'tan Milli Takım'a, mafyadan cemaat ilişkilerine, siyasetten ticarete kadar; her mevzuda top sektiriyoruz.

- "Tarihi başarılar kazandırdık ama 3 maç sonra işler iyi gitmeyince unutuldu. Statta istifa sesini duyduğumda, açıkçası kalbinden vurulmuşa döndüm. Yenilgide bile sorumluluğu üstüne almış, giyotinine âşık bir adam olarak başarısızlığı üstüne alacak kadar yürekli bir insanım."

- Uygun gideli Odyakmaz da pek görünmüyor medyada. Uygun, şifreyi çözen paslar atıyor: "Sivas'ın kapısına kilit vurulurken aldı. Trilyonlar harcadı. Ama statta bir gün olsun ‘İmparator Mecnun' diye bağrılmadı. ‘Kalbimizdesin' diyorlar. Öyle sevmeyin! Göremeyecekleri hayalleri yaşattı. Sorgulanması gerekenler o yüzden Sivas'tadır.." "Sivaslılar Odyakmaz'a nankörlük mü yaptı" diyerek küçük bir ara topu atıyorum ama Uygun, topu filelere gönderiyor: "Nankörlüğü ona yapmadılar da bize yaptılar..."

- Bülent Uygun, "kan kardeşim" dediği Hakan Şükür ile ticarette de "kan bağı" kurdu: "HES ve çimento işine gireceğiz. Birkaç ay içinde başlayacağız. Bir fanus içinde çimento üreteceğiz. Tozlarını bile kullanacağız. Çin'den getirilecek bu teknoloji Türkiye'de bir ilk olacak. Hakan, ben ve Alpay isimli bir arkadaşımızla ‘HBA' isimli şirket kurduk. Yaklaşık 10 milyon dolarlık bir sermaye ile işe başlıyoruz. 60 milyon dolar da kredi alacağız. Hakan ile Ankara'da fast-food işimiz var bir de."

şahsi fikrim: bu güzel şehrin insanlarına bu güzel(!) lafları kol gibi soktuktan sonra senle işimiz olmaz uygun!!!!!!!!!!! yaylan!

50sekiz
29.09.2010, 18:41
tarih: 20 mart 2010

röportaj: referans gazetesi

başlık: SİVASLILAR NANKÖRLÜK ETTİ, kalbimden vurulmuşa döndüm!

röportajdan pasajlar:

- Sivasspor'a şampiyonluk rüyası gördüren Bülent Uygun ile Bursa'daki çiftliğinde "paslaşmak" için buluşuyoruz. Çoğu midilli olmak üzere 22 at ve bir o kadar da kedi ve köpeği var. Hele ki "Baron": Müthiş bir kangal...
Fotoğrafçı arkadaşım Hasan Altınışık, Uygun'u ilk devrede at binmeye ikna edemiyor. Ama "güzel paslaşmalar"ın sonunda, o fotoğraf da çekiliyor; ikinci devrede.
Yakası açılmadık hiç konu bırakmıyoruz: Sivas'tan Milli Takım'a, mafyadan cemaat ilişkilerine, siyasetten ticarete kadar; her mevzuda top sektiriyoruz.

- "Tarihi başarılar kazandırdık ama 3 maç sonra işler iyi gitmeyince unutuldu. Statta istifa sesini duyduğumda, açıkçası kalbinden vurulmuşa döndüm. Yenilgide bile sorumluluğu üstüne almış, giyotinine âşık bir adam olarak başarısızlığı üstüne alacak kadar yürekli bir insanım."

- Uygun gideli Odyakmaz da pek görünmüyor medyada. Uygun, şifreyi çözen paslar atıyor: "Sivas'ın kapısına kilit vurulurken aldı. Trilyonlar harcadı. Ama statta bir gün olsun ‘İmparator Mecnun' diye bağrılmadı. ‘Kalbimizdesin' diyorlar. Öyle sevmeyin! Göremeyecekleri hayalleri yaşattı. Sorgulanması gerekenler o yüzden Sivas'tadır.." "Sivaslılar Odyakmaz'a nankörlük mü yaptı" diyerek küçük bir ara topu atıyorum ama Uygun, topu filelere gönderiyor: "Nankörlüğü ona yapmadılar da bize yaptılar..."

- Bülent Uygun, "kan kardeşim" dediği Hakan Şükür ile ticarette de "kan bağı" kurdu: "HES ve çimento işine gireceğiz. Birkaç ay içinde başlayacağız. Bir fanus içinde çimento üreteceğiz. Tozlarını bile kullanacağız. Çin'den getirilecek bu teknoloji Türkiye'de bir ilk olacak. Hakan, ben ve Alpay isimli bir arkadaşımızla ‘HBA' isimli şirket kurduk. Yaklaşık 10 milyon dolarlık bir sermaye ile işe başlıyoruz. 60 milyon dolar da kredi alacağız. Hakan ile Ankara'da fast-food işimiz var bir de."

şahsi fikrim: bu güzel şehrin insanlarına bu güzel(!) lafları kol gibi soktuktan sonra senle işimiz olmaz uygun!!!!!!!!!!! yaylan!

Fikret Ünsalin aciklamasina kizip öyle bisey söylemis olabilir.
Asagida Ünsalin aciklamasi var. Tarihlere dikkat et.

Tarih 01.03.2010 Pazartesi

Bülent Uygun'un tedaviye ihtiyacı var

Sivasspor basın sözcüsü Fikret Ünsal, eski teknik direktörleri Bülent Uygun aleyhine sert konuştu.

Bülent Uygun'un açıklamalarını Radyospor'da yayınlanan Aydın Cingöz'le Gündem programına değerlendiren Fikret Ünsal, "Bülent Uygun'un tedaviye ihtiyacı var." dedi.

Sivasspor'dan ayrılan Bülent Uygun'un istenilen transferler yapılmadı açıklamalarını değerlendirirken; "Buazza, Burak Yılmaz, Engin Baytar'ı istediğini söylemiş. Burak Yılmaz'ın adı yönetime bile gelmedi. Engin Baytar zaten Trabzon'u istiyordu ve oraya gitti. Buazza geldi, manyağın tekiydi, otelde kavga etti. Biz de gönderdik. Yönetimden bazı kişilerin para meselesi yüzünden bu transferleri istemediğini söylemiş. O kişi de Erdal Sarılar. Yönetim Kurulu üyemiz ve gelir giderleri belirliyor. Şimdi takımın da dengelerini gözönünde bulundurmak zorundasınız. O da bunu yaptı. Sivasspor'un fazla bir gelir kapısı yok. Onun için yaptığı transfer eleştirileri yersiz." dedi.

Bülent Uygun'un bu açıklamalarıyla çok sevdiğini söylediği başkana, yönetim kuruluna haksızlık ettiğini belirten Ünsal, "Bu açıklamaların hedefi yönetimdir. Çok sevdiğimiz bir teknik direktör ancak bunları neden yapıyor bilmiyorum." şeklinde konuştu.

Bülent Uygun'un milli takıma Guus Hiddink'i getiren federasyonun da yabancı olmasını değerlendiren Fikret Ünsal, "bu açıklamalar talihsizliktir. Ne demek federasyon yabancı isimlerden oluşsun. Bu açıklamaları yaptığı için Bülent Uygun'un tedaviye ihtiyacı var. Sevdiğim bir kişi ancak başka birisi bu yorumları yaparsa onu derhal akıl hastanesine atarlar. Böyle konuşması mantıksız. Ne demek federasyon da yabancı olsun." açıklamalarıyla sözlerini bitirdi.

eyupkocak
29.09.2010, 18:55
acayip bir iş sivas :confused:üzerinden reklam yapmasın bi daha

GokhanTurna
29.09.2010, 19:15
İşte sorun orda ne gerçek olduğu ne de yalan olduğu belli olmayan bir şeyi nasıl kanıtlayım adam yazmış buraya ama neye göre yazmış bunlar çocuk oyuncağı değil Sivasspor da büyük bir camia böyle resmiliği olmayan bir açıklamanın bu kadar ciddiye alınmasını yadırgadım doğrusu.Hele başkanımzın böyle ne olduğu belli olmayan bir açıklamaya cvb vermesi son derece tuhaf..

Ne biliyosunda başkanın falan açıklamasına uydurma diyorsun. başkan bu siteyi takip ediyor ve her zamanda dile getiriyor. Site yönetimi ile muhabbeti her zaman vardır. Başkanın açıklması resmidir bilip bilmeden milleti sen galeyana getirme asıl

ready
29.09.2010, 19:50
Ne biliyosunda başkanın falan açıklamasına uydurma diyorsun. başkan bu siteyi takip ediyor ve her zamanda dile getiriyor. Site yönetimi ile muhabbeti her zaman vardır. Başkanın açıklması resmidir bilip bilmeden milleti sen galeyana getirme asıl

mesut beyin biraz sivasspor com tr de kafasına göre yorum yapan gençleri biraz kulagını çekmesi lazım

Holigann
30.09.2010, 02:54
hala bulent uygunun avukatlıgına soyunanlar var,hala gerı donsun dıye bekleyenler var,hala benı cok gulduruyorlar,onların adına ben utanıyorum:)

kiNgSiZe58
30.09.2010, 02:57
bülent senin gibi adam varmi acaba daha yeryüzündeeee

Holigann
30.09.2010, 03:09

kendı fıkrını genelleme kardesım,cogunlugun kendısıne kızgın oldugu asıkar. roportajın gercek yada yalan oldugu sohbet eden arkadasla,bulent hocadan baska kımse tarafından kesın olarak bılınemez,yonetımın bu kadar cabuk galyana gelmıs olmasını ben de anlayamadım,keske bı telefonla sen boyle boyle konustun mu dıye teyıt edılseydıde cevap verılseydı..
ısın dıger tarafına gelınce mecnun baskanın sozunun yanında bulent hocanın sozunun sıvasspor taraftarlarının cogu ıcın bı hukmu olamaz. baskanımız dururken bulent hocaya ınanacak degılız..

50sekiz
30.09.2010, 12:05
http://www.bulentuygun.com.tr/images/genel/2hk5sbqw.jpg

AÇIKLAMA

İki gün önce bazı internet sitelerine düşen haberin içeriğiyle ilgili açıklama yapmam zorunluluğu doğdu. Keşke bana sorulsaydı, keşke ilk kaynak olarak benden bilgi alınsaydı. Kimileri geçmişte kalan hınçlarını almak için “Bu adam daha beterini bile söyler, bundan her şey beklenir” önyargısıyla acımasızca saldırırken, kimileri de bana göre daha sağduyulu davranıp “ Sanmam bunu demek istememiştir,” yada “dememiştir” karşı teziyle savunmaya geçmiş. Öncelikle şunun bilinmesini isterim ki, tek korkum vardır, o da haksızlığın karşısında susmak ve bizleri yaratan Yüce Rabbim’in karşısına, onun bizlere bahşettiği sevgi ve saygısından noksan bir sıfatla çıkmak. Bunların dışında her şey gündelik dünyanın gelip geçici zevkleridir. Bugün varız, yarın yokuz. Ne kalp kırmaya, ne incitmeye değer. Konuya gelince; Beni arayan bir delikanlı, Bursa'da öğrenci olduğunu, Sivaslı olduğunu, Sivasspor’a verdiğim hizmetlerden dolayı hem teşekkür etmek istediğini hem de tanışıp konuşmak istediğini söyledi. Kendisini tanımam bilmem, şimdi aynı kişi gelse inanın belki çıkaramam, “Buyurun gelin” dedim. Geldi oturduk konuşmaya başladık. Ancak bir süre sonra bana sordukları sorular karşısında “bir şeyler dedirtmeye çalışıyor bu” demedim dersem yalan olur. Kısaca şu mealde geçen konuşmalar oldu. Kendisinin iddia ettiği gibi konuşmaları bırakın benim konuşmamı, beni tanıdığını sanan kişilerden konuşabileceğime ihtimal veren varsa bile üzülürüm. Bu konuda hukuki yollar bile önümde açıkken, kendi bile bu kadar sansasyon yapcağını düşünmeden, beni ve yazının iddia ettiği muhataplarını düşünmeyen o Sivaslı öğrenci arkadaşa da sadece acıyorum, üzülüyorum. İddia ettiği konulara gelince, başarısızlığın ve transferin tek sorumlusu olarak sayın Fikret Ünsalı göstermiş olduğumu iddia etmesi, kendimi inkar etmem olur, başarısızlığın tek sorumlusu olduğumu her yerde ve her zaman söyledim, kabul ettim Transfer listem yönetime verildi, sıralamaya konuldu, kısıtlı imkanlar ve bütçemiz ölçüsünde değerlendirmeye tabi tutuldu. Listede olan bazı futbolcuların alınamadığını, bazılarının gelip kamptan ayrıldığını, bazılarının ise maça çıkıp bir saat sonra nasıl dönüş yaptıklarını hepimiz biliyorsunuz. Elimizde olanların ise büyük bir şekilde hayal kırıklığı yaratmadıklarına inanıyorum. Sezon başında yaşanan sakatlıkların sistemi ne kadar hırpaladığını gördük, Sedat’ın, Musa’nın, Abdurrahman’ın, Sezer’in, Hayrettin’in ve Mehmet’in uzun süre sakatlıkları peşpeşe geldi. Petkoviç’in omuzu uzun süre düzelmedi. Takım kurgusu ciddi anlamda zarar gördü. Ama her zaman söyledim, başarısızlığın tek sorumlusu benim. Kamanan’ın nasıl alındığını öğrendiğinde alkış tutan eller, aynı şekilde Bilica gelince homurdanmaya başladılar. Aynı oyun kurgusu içinde başarılı olan Bilica hem Sivas’a hem Sivasspor’a değer kattı. Satılması konusunda yaşı önündeki en büyük handikaptı, satılan her futbolcuda yönetim ve teknik heyetin onayı gerekir. Ben kulübün menfaatini gördüm ve onay verdim. Ciddi bir anlamda kazanç sağladığımız bu transferde zarar gördüğümüz tek kısım Yasin’in adaptasyon sorunu yaşaması ve takıma katkı sağlayamamasıdır. Tum’un satılması, bizim talip olduğumuz Erman’ın şartlarına bağlı olarak gelişti, ısrarlı bir şekilde bu futbolcuyu kadrosuna atmak isteyen Büyükşehir Belediyesi ile bu şekilde anlaşabildik. Üstelik üstüne de bir miktar para alınmıştır. Kanfory satılması konusunda ben ısrar ettim, bana maça çıkmadan önce “sakat değilim” diyen bir futbolcunun maç içerisinde söylediğiyle paralel gitmeyen durumu, kadro kurgusundaki teknik heyete ciddi zarar verir ve ben bu zararı gördüm, satılmasını istedim. Bu futbolcunun gittiği takımda kaç maç oynadığına bakarak haklı olduğumu söyleyebilrim. Sivasspor’dan ayrılırken her zaman ağabey olarak gördüğüm kulüp başkanımız Sayın Mecnun Odyakmaz’ın Fikret ağabeyide ziyaret et demesine rağmen gitmedim. Tamamen şahsi duygularla yaptığım bu davranışımın nedenleri bende saklı kalacaktır. Sayın başkanın sadece bu konuda sitemi olmuştur. Ancak Sayın Fikret Ünsal’ın söylemleri ne olursa olsun, Sivasspor’un başarısı için mücadele eden, dürüst, samimi ve mümtaz bir şahsiyettir. Kadronun bozulmasında birinci derece o sorumlu olmuştur gibi lafı söylemek benim boyumu aşar, riyaya kaçar. Kırgınlığım sadece bir şekilde hizmet etmiş bir insanın bir şehirden ayrılırken, yalnız bırakılmasıdır. Yine aynı şekilde Sivas’tan ayrılırken yolcu etmeye gelmeyen düşünce sahibi insanlar benim Sivas ve Sivaslı hakkında ki görüşlerimi hiçbir zaman değiştiremeyeceklerdir. Konuşmam içerisinde sıklıkla vurguladığım başarı için bir araya gelmek gerekiyor, geçmişten ders çıkarmak gerekiyor derken, bunu Sivasspor başarısız olarak vurgulamak insaf ölçüleriyle bağdaşmaz. Bugün bile bana, şu senin hakkında böyle konuşmuş, bu şöyle demiş” diyenlere gülüp geçiyorum. Sivasspor artık halka mal olmuş bir kulüptür, hep başarıları ile anılacaktır. Her takımın indiği çıktığı dönemler olur. Bu futbolun doğasında var. Aynı teknik yönetim sizi dünya şampiyonu da yapar sıradan bir kupa’ya katılmanızda da engel teşkil eder. Bunun nice örnekleri vardır. Her gelen hoca başarı için çalışır çaba sarfeder. Kimse başarısızlığı ile anılmak istemez. Son olarak söylemek istediğim şudur ki, ben bir takımın başındayım, o takımın başarısı için mücadele ediyorum, böylesine haksız, maksadını aşmış, hayal mahsülü şeylerle gündeme gelmek beni de, sevenlerimi de, her zaman sevip saydığım büyüklerimi de, ağabeylerimi de kardeşlerimi de üzer. Kimseye gönül koymadım, koyamam. Yaradılanı severiz, Yaradandan ötürü. Bülent UYGUN

30.09.2010

http://www.bulentuygun.com.tr/haberdetay.aspx?hbr=147 &goster=E

skyhan
30.09.2010, 12:21
kapak olsun başkanın ağzından bülentin ağzından yorum yapanlara. adam lığını birkere daha öğrendi sivaslı; bülent hoca..

yiğido0858
30.09.2010, 12:58
kapak olsun başkanın ağzından bülentin ağzından yorum yapanlara. adam lığını birkere daha öğrendi sivaslı; bülent hoca..

aynen kardeş adam gibi adam bülent uygun bılıyoruz biz seni bulent uygun SEN SİVASIN İÇİN BİŞİLER YAPTIN SENIN HAKKIN ODENMEZ SİMDİ KONUŞSUNLAR SANA LAF ATANLAR BÜLENT UYGUN BUDUR HEP ARKANDAYIZ BÜLENTT HOCA İNŞALLAH BİRGÜN GERİ DONECEKSIN EVINE HERZAMAN DESTEKLEMEYE HAZIRIZ TRANSFERDEDE BİLDİĞİN VARDIR SAKATLIKLAR KOTU ETKILEMİŞTİ O ZAMAN ŞANSSIZDIK OLMADI BIZIM SİVASLI INSANLARIMIZ HAKSIZLIK YAPTI BENCE SANA KARŞI 2 YIL ŞAMPIYONLUĞA OYNNATTIN SNRA TARAFTARIMIZ BAZILIAR İSTİFA DEDİ HERNEYSE GECMİŞTE KALDI UMARIM BİRGÜN GERİ GELİRSIN SENI SEVİYORUZ BULENT HOCA...

58Taraftar
30.09.2010, 13:16
aynen kardeş adam gibi adam bülent uygun bılıyoruz biz seni bulent uygun SEN SİVASIN İÇİN BİŞİLER YAPTIN SENIN HAKKIN ODENMEZ SİMDİ KONUŞSUNLAR SANA LAF ATANLAR BÜLENT UYGUN BUDUR HEP ARKANDAYIZ BÜLENTT HOCA İNŞALLAH BİRGÜN GERİ DONECEKSIN EVINE HERZAMAN DESTEKLEMEYE HAZIRIZ TRANSFERDEDE BİLDİĞİN VARDIR SAKATLIKLAR KOTU ETKILEMİŞTİ O ZAMAN ŞANSSIZDIK OLMADI BIZIM SİVASLI INSANLARIMIZ HAKSIZLIK YAPTI BENCE SANA KARŞI 2 YIL ŞAMPIYONLUĞA OYNNATTIN SNRA TARAFTARIMIZ BAZILIAR İSTİFA DEDİ HERNEYSE GECMİŞTE KALDI UMARIM BİRGÜN GERİ GELİRSIN SENI SEVİYORUZ BULENT HOCA...

giden gitmistir geri gelmesinide istemem

kimsede yaptiklarini inkar etmiyor ama bu basarilarida kendi basina elde etmedi, futbol bir ekip isidir, bu ekipe yönetim hocalar futbolcular dahildir
basari varsa buda hepsinin sayesindedir, yinede emekleri icin tesekkür etmisizdir

yazisina gelisin:
ögrenci kardesimiz ne basinla ugrasir ne yazardir, sanmiyorum ki herseyi uydurdu, zamaninda hayrani oldugu büyügünü görüp biraz sohbet edip bizlerle paylasmak istedigine eminim
ama bülent bey yazisinda ögrenci kardesimizin cogu yazilanlari uydurdugunu kendi kafasina göre yazdigini, ortaligi kizistirmak icin yazdigini demis

kisaca yanlis anlasilma oldu deyip konuyu kapayabilirdi ama yapmadi
ama zaten medya ile konusmalarindan hatirliyoruz onu
antipati toplamakta cok iyidir

"önünde hukuki yollar acikmis" bu sözleri zaten herseyi anlatiyor
adalat zaten kendiliginden yerini bulur hic merak etmeyin

kiNgSiZe58
30.09.2010, 14:04
kivirma bülent efendi. birkezde sucunda dur

Salim58
30.09.2010, 14:05
Biz Bülent hocanın geçmişte yaptığı güzel şeyleri hiçbir zaman inkar etmedikki.Bizim sitemimiz o güzelim kemikleşmiş takımı nasıl dağıttığıdır,Baktıki olmuyor olmuyacak kolay olanı seçti ve istifa etti.Röpörtaja gelecek olursak evet çok duygusal bi konuşma kaleme almış gözlerim doldu.:) Sadece Fikret Beye söylenen sözleri doğrulamıyor Başkanın sitemide en çok bu yöndeydi zaten.Yazısının sonunu keşke öğrenci kardeşimiz beni oyuna getirmiş diyerek bağlasaydı dahada güzel olurdu.;)

SIVAS58FOREVER
30.09.2010, 14:28
Bursa'daki öğrenci kardeşimiz Adem'e yapmış olduğu aydınlatıcı haber için çok teşekkür ederim. Bülent Uygun Sivas-Buca maçında yuhlanmamak endişesiyle Sivas'lılara hoş görünmeye çalışıyor, yazdığı yazıda ise hatalarını yüzeysel olarak kabul edip gene de Fikret Ünsal'ı hedef gösterip sıyrılmaya çalışıyor, çünkü biliyor ki taraftar sebepsiz yere zaten Fikret Ünsal'a gıcık gidiyor.

Bence Sivas-Buca maçından bu kadar korkmasına gerek yok, biz Sivas'lılar kendisini bir misafir olması nedeniyle gerektiği gibi ağırlarız ama bizden bundan fazlasını beklemesin, hele de tiribünlere çağrılıp alkışlanmayı vs. hiç beklemesin. Çünkü kendisi de bilir biz Sivas'lılar nankör (!) insanlarız ve dolayısıyla kendisini zaten alkışlamayız.

Bakalım bundan sonraki hayatında nankör dediği Sivas'lılardan daha mertleriyle karşılaşabilecek mi.

Bu konuyu fazla uzatmanın bi anlamı yok, şiirsel bir dille duygusal yazılar yazarak ezilmiş insan rolü ile kimseyi kandıramaz. Ben Sivas'lılara nankörlük yaptılar dediğim için özür dilerim desin olsun bitsin.

KANIM AKSA 58
30.09.2010, 14:33
http://www.bulentuygun.com.tr/images/genel/2hk5sbqw.jpg

AÇIKLAMA

İki gün önce bazı internet sitelerine düşen haberin içeriğiyle ilgili açıklama yapmam zorunluluğu doğdu. Keşke bana sorulsaydı, keşke ilk kaynak olarak benden bilgi alınsaydı. Kimileri geçmişte kalan hınçlarını almak için “Bu adam daha beterini bile söyler, bundan her şey beklenir” önyargısıyla acımasızca saldırırken, kimileri de bana göre daha sağduyulu davranıp “ Sanmam bunu demek istememiştir,” yada “dememiştir” karşı teziyle savunmaya geçmiş. Öncelikle şunun bilinmesini isterim ki, tek korkum vardır, o da haksızlığın karşısında susmak ve bizleri yaratan Yüce Rabbim’in karşısına, onun bizlere bahşettiği sevgi ve saygısından noksan bir sıfatla çıkmak. Bunların dışında her şey gündelik dünyanın gelip geçici zevkleridir. Bugün varız, yarın yokuz. Ne kalp kırmaya, ne incitmeye değer. Konuya gelince; Beni arayan bir delikanlı, Bursa'da öğrenci olduğunu, Sivaslı olduğunu, Sivasspor’a verdiğim hizmetlerden dolayı hem teşekkür etmek istediğini hem de tanışıp konuşmak istediğini söyledi. Kendisini tanımam bilmem, şimdi aynı kişi gelse inanın belki çıkaramam, “Buyurun gelin” dedim. Geldi oturduk konuşmaya başladık. Ancak bir süre sonra bana sordukları sorular karşısında “bir şeyler dedirtmeye çalışıyor bu” demedim dersem yalan olur. Kısaca şu mealde geçen konuşmalar oldu. Kendisinin iddia ettiği gibi konuşmaları bırakın benim konuşmamı, beni tanıdığını sanan kişilerden konuşabileceğime ihtimal veren varsa bile üzülürüm. Bu konuda hukuki yollar bile önümde açıkken, kendi bile bu kadar sansasyon yapcağını düşünmeden, beni ve yazının iddia ettiği muhataplarını düşünmeyen o Sivaslı öğrenci arkadaşa da sadece acıyorum, üzülüyorum. İddia ettiği konulara gelince, başarısızlığın ve transferin tek sorumlusu olarak sayın Fikret Ünsalı göstermiş olduğumu iddia etmesi, kendimi inkar etmem olur, başarısızlığın tek sorumlusu olduğumu her yerde ve her zaman söyledim, kabul ettim Transfer listem yönetime verildi, sıralamaya konuldu, kısıtlı imkanlar ve bütçemiz ölçüsünde değerlendirmeye tabi tutuldu. Listede olan bazı futbolcuların alınamadığını, bazılarının gelip kamptan ayrıldığını, bazılarının ise maça çıkıp bir saat sonra nasıl dönüş yaptıklarını hepimiz biliyorsunuz. Elimizde olanların ise büyük bir şekilde hayal kırıklığı yaratmadıklarına inanıyorum. Sezon başında yaşanan sakatlıkların sistemi ne kadar hırpaladığını gördük, Sedat’ın, Musa’nın, Abdurrahman’ın, Sezer’in, Hayrettin’in ve Mehmet’in uzun süre sakatlıkları peşpeşe geldi. Petkoviç’in omuzu uzun süre düzelmedi. Takım kurgusu ciddi anlamda zarar gördü. Ama her zaman söyledim, başarısızlığın tek sorumlusu benim. Kamanan’ın nasıl alındığını öğrendiğinde alkış tutan eller, aynı şekilde Bilica gelince homurdanmaya başladılar. Aynı oyun kurgusu içinde başarılı olan Bilica hem Sivas’a hem Sivasspor’a değer kattı. Satılması konusunda yaşı önündeki en büyük handikaptı, satılan her futbolcuda yönetim ve teknik heyetin onayı gerekir. Ben kulübün menfaatini gördüm ve onay verdim. Ciddi bir anlamda kazanç sağladığımız bu transferde zarar gördüğümüz tek kısım Yasin’in adaptasyon sorunu yaşaması ve takıma katkı sağlayamamasıdır. Tum’un satılması, bizim talip olduğumuz Erman’ın şartlarına bağlı olarak gelişti, ısrarlı bir şekilde bu futbolcuyu kadrosuna atmak isteyen Büyükşehir Belediyesi ile bu şekilde anlaşabildik. Üstelik üstüne de bir miktar para alınmıştır. Kanfory satılması konusunda ben ısrar ettim, bana maça çıkmadan önce “sakat değilim” diyen bir futbolcunun maç içerisinde söylediğiyle paralel gitmeyen durumu, kadro kurgusundaki teknik heyete ciddi zarar verir ve ben bu zararı gördüm, satılmasını istedim. Bu futbolcunun gittiği takımda kaç maç oynadığına bakarak haklı olduğumu söyleyebilrim. Sivasspor’dan ayrılırken her zaman ağabey olarak gördüğüm kulüp başkanımız Sayın Mecnun Odyakmaz’ın Fikret ağabeyide ziyaret et demesine rağmen gitmedim. Tamamen şahsi duygularla yaptığım bu davranışımın nedenleri bende saklı kalacaktır. Sayın başkanın sadece bu konuda sitemi olmuştur. Ancak Sayın Fikret Ünsal’ın söylemleri ne olursa olsun, Sivasspor’un başarısı için mücadele eden, dürüst, samimi ve mümtaz bir şahsiyettir. Kadronun bozulmasında birinci derece o sorumlu olmuştur gibi lafı söylemek benim boyumu aşar, riyaya kaçar. Kırgınlığım sadece bir şekilde hizmet etmiş bir insanın bir şehirden ayrılırken, yalnız bırakılmasıdır. Yine aynı şekilde Sivas’tan ayrılırken yolcu etmeye gelmeyen düşünce sahibi insanlar benim Sivas ve Sivaslı hakkında ki görüşlerimi hiçbir zaman değiştiremeyeceklerdir. Konuşmam içerisinde sıklıkla vurguladığım başarı için bir araya gelmek gerekiyor, geçmişten ders çıkarmak gerekiyor derken, bunu Sivasspor başarısız olarak vurgulamak insaf ölçüleriyle bağdaşmaz. Bugün bile bana, şu senin hakkında böyle konuşmuş, bu şöyle demiş” diyenlere gülüp geçiyorum. Sivasspor artık halka mal olmuş bir kulüptür, hep başarıları ile anılacaktır. Her takımın indiği çıktığı dönemler olur. Bu futbolun doğasında var. Aynı teknik yönetim sizi dünya şampiyonu da yapar sıradan bir kupa’ya katılmanızda da engel teşkil eder. Bunun nice örnekleri vardır. Her gelen hoca başarı için çalışır çaba sarfeder. Kimse başarısızlığı ile anılmak istemez. Son olarak söylemek istediğim şudur ki, ben bir takımın başındayım, o takımın başarısı için mücadele ediyorum, böylesine haksız, maksadını aşmış, hayal mahsülü şeylerle gündeme gelmek beni de, sevenlerimi de, her zaman sevip saydığım büyüklerimi de, ağabeylerimi de kardeşlerimi de üzer. Kimseye gönül koymadım, koyamam. Yaradılanı severiz, Yaradandan ötürü. Bülent UYGUN

30.09.2010

http://www.bulentuygun.com.tr/haberdetay.aspx?hbr=147 &goster=E

ya hocam senin ve başkanımızın sivasspora verdiği emekleri kimse inkar edemez insanın gözüne durur valla senin ne kadar sivası ve sivaslıları sevdiğini liğ tv yapılan röpörtajını dinledim sivasla sivas halkıyla ilgili söylediğin güzel şeyleri keşke arkadaşlarda dinlemiş olsalardı. sen gerçek sivasspora gönül verenlerin kalbinde eşsiz bir yerin var. sen bizim her zaman başımızın tacısın senin sivastan ayrılışını hala hazmedemiyorum ama biz seni hep sevdik daima seveceğiz allah yar ve yardımcın olsun dualarımız seninle allaha emanet ol

yiğido0858
30.09.2010, 14:54
ya hocam senin ve başkanımızın sivasspora verdiği emekleri kimse inkar edemez insanın gözüne durur valla senin ne kadar sivası ve sivaslıları sevdiğini liğ tv yapılan röpörtajını dinledim sivasla sivas halkıyla ilgili söylediğin güzel şeyleri keşke arkadaşlarda dinlemiş olsalardı. sen gerçek sivasspora gönül verenlerin kalbinde eşsiz bir yerin var. sen bizim her zaman başımızın tacısın senin sivastan ayrılışını hala hazmedemiyorum ama biz seni hep sevdik daima seveceğiz allah yar ve yardımcın olsun dualarımız seninle allaha emanet ol

bülent hoca her zaman anlatır sivaslıyı sevdiğini övdüğünü biliyoruz bunu gönlümüzde başka yeri var bülent hocanın dediğiniz gibi hep sevdik seveceğizde bülent hocayı

bozcelik
30.09.2010, 15:00
hocanın sitesinde hala sivassporla ilgili resimleri var, adam sevmese onları koymaz sitesine, bazılarının kafası hala basmıyor, yada bazılarının adamları yorum yapanlar, sivassporu karıştırmak için böyle yorum yapıyorlar

yiğido0858
30.09.2010, 15:00
AYRICA BÜLENT HOCANIN RESMİ SİTESINDEDE HALA SİVAS BÖLÜMÜ VAR GİRİN BAKIN DERİM.

http://www.bulentuygun.com.tr/Sivas.aspx

bozcelik
30.09.2010, 15:06
Arkadaşlar, Fikret Ünsal'ın yerine bir başka basın sözcümüz olmasını ben de istiyorum, ancak birşeyi iyi anlamak lazım, Fikret Ünsal'ın görevi sadece "Basın Sözcüsü" olmak, yani yönetimden kendisine bildirilen konuları basına bildirmek, yani bu bir nevi elçilik görevi, kendisinin transfer yapmak yetkisi, kadro kurma yetkisi veya bunun benzeri görevleri yok, zaten ona bu görevleri de vermezler.

Ancak, bu adam kendisine iletilen bilgileri basına ve bize aktarıyor hepsi bu kadar, bu adamın gitmesi ne yazık ki takımımızda hiçbirşey değiştirmeyecektir.

Asıl sorumluları bulmak lazım, elçiye zeval olmaz, birçoğumuz galibiyet sonrası yüzünü gördüğümüz ve mağlubiyet sonraları yüzünü görmediğimiz için Fikret Ünsal'a gıcık gidiyoruz, hatta sinirleniyoruz, ancak bu şu demek oluyor, demek ki mağlubiyet sonrası kendisine basına iletmesi için bir bilgi verilmiyor. Yani Fikret Ünsal'a neden kızıyorsunuz anlamış değilim.

Bülent Uygun, taraftarın pek hoşlanmadığı Fikret Ünsal'ı hedef gösteriyor, çünkü ancak bu şekilde gündem değiştirebilir.

Bu takımın bu hale gelmesinde kale arkasında top toplayan çocuklar ne kadar suçsuzsa Fikret Ünsal'da o kadar suçsuzdur. Elma ile Armutu birbirine karıştırmayalım ve Basın sözcüsü ile Menajerin de görevlerini birbirine karıştırmayalım, arada dağlar kadar fark var.

Bülent Uygun'a kalsa suçu sadece basın sözcüsü gibi fonksiyonel olmayan birine atmakla kalmaz, takımın çaycısına, tesislerin temizliğini yapan görevlilere de suç atar.

işte sivassporu bu kadar tanıyorsun arkdaşım, sen sivaslımısın, fikret ünsal basın sözcüsü de yönetim kurulu üyesi değil mi, alınan kararların altında imzası yok mu, madem yanlış kararlar alındı o zaman karşı çıksaydı, boş boş konuşmayın

kanımaksa58
30.09.2010, 15:14
valla bülent hocam bir sivaslı olarak senın basarılarını hıc kımse ınkar edemez yolun acık olsun bıze yasattıgın onca guzellık ıcın allah senden razı olsun kım ne derse desın vız gelır tırıs gıder bu kadar basıt

SIVAS58FOREVER
30.09.2010, 15:31
hocanın sitesinde hala sivassporla ilgili resimleri var, adam sevmese onları koymaz sitesine, bazılarının kafası hala basmıyor, yada bazılarının adamları yorum yapanlar, sivassporu karıştırmak için böyle yorum yapıyorlar

Bozcelik, sen neden bu siteye üye olduğun 08.02.2007 tarihinden itibaren sadece Bülent Uygun avukatlığı dışında başka konulara da bişeyler yazmıyorsun?
Senin gibi bir de Skyhan var, o da 09.02.2007 tarihinde senden bir gün ara ile üye olmuş, sadece Bülent Uygun iyi, Fikret Ünsal kötü demekten başka bişey yazmıyorsunuz.

Amacınız belli, Bülent Hoca'na telefon açıp söyle, korkmasına gerek yok, onu Sivas-Buca maçında iyi şekilde ağırlayacağız, çünkü misafir olarak gelecek.

Sivas-Buca maçı yaklaştıkça başladınız gene politika yapmaya.

Gurbet058
30.09.2010, 15:37
BU NE YA HALA BÜLENT UYGUN KONUSULUYOR
SIVASSPORDAN AYRILDI VE GITTI KONUYU KAPATIN
BIR YAZI YÜZÜNDEN SIVASLIYI SIVASLIYA DÜSÜRDÜ
BÜLENT UYGUNU TARTISACAGINIZA SIVASSPORU TARTISIN
BÜLENT GELMIS GITMIS BIZIM ICIN SADECE SIVASSPOR VAR
HIC BIR SAHIS SIVASSPORDAN ÜSTÜN DEGILDIR BUNU UNUTMAYIN
KIMSE KIMSEYI KAYIRMASIN NE FIKRET ÜNSALI NEDE BÜLENT UYGUNU
BIZ BIRSEYI SAVUNACAKSAK TARTISACAKSAK ODA SIVASSPORDUR

bülent hoca her zaman anlatır sivaslıyı sevdiğini övdüğünü biliyoruz bunu gönlümüzde başka yeri var bülent hocanın dediğiniz gibi hep sevdik seveceğizde bülent hocayı

DEDIKLERIYLE AMA SIVASLILAR ARASINDA TARTISMA YARATIYOR

AYRICA BÜLENT HOCANIN RESMİ SİTESINDEDE HALA SİVAS BÖLÜMÜ VAR GİRİN BAKIN DERİM.

http://www.bulentuygun.com.tr/Sivas.aspx

GÜNCELLEMEYI UNUTMUSTUR BELKI; VAKTI YOKTUR DEGISTIRMEYE NE MALUM

valla bülent hocam bir sivaslı olarak senın basarılarını hıc kımse ınkar edemez yolun acık olsun bıze yasattıgın onca guzellık ıcın allah senden razı olsun kım ne derse desın vız gelır tırıs gıder bu kadar basıt

BU SENIN DÜSÜNCEN YAZILARINI TEKIL OLARAK YAZ HERKESI KAPSAMA

ugur
30.09.2010, 17:57
bu konu fazlasıyla uzadı gitti, iki tarafta cevap verdiğine göre konunun kapanmasında fayda vardır.

emre41
30.09.2010, 18:01
Bence de konu kapansın, dini,diyaneti, insanlık değerlerini miri malı gibi kullanıp sömüren, pek modern küçük emrah kılıklı, çakma Fatih Terim havalı zevata ayıracak yeri ve zamanı yoktur bu insanların.

Malum şahıs, belediyenin döktüğü kumda oynamaya devam etsin.

mucahitbaba58
30.09.2010, 18:04
BASKANI SEVEN DESTEK ICIN PROFIL FOTOSUNUN BASKANIN FOTOSUNU KOYSUN VE NE KADAR SEVDIGIMIZI DESTEK OLDUGUMUZU GORSUNLER HAYDI DESTEKKKKK

yiğido0858
30.09.2010, 18:05

Süper konuşmuşsun hemşerim;)

yiğido0858
30.09.2010, 18:08
Bozcelik, sen neden bu siteye üye olduğun 08.02.2007 tarihinden itibaren sadece Bülent Uygun avukatlığı dışında başka konulara da bişeyler yazmıyorsun?
Senin gibi bir de Skyhan var, o da 09.02.2007 tarihinde senden bir gün ara ile üye olmuş, sadece Bülent Uygun iyi, Fikret Ünsal kötü demekten başka bişey yazmıyorsunuz.

Amacınız belli, Bülent Hoca'na telefon açıp söyle, korkmasına gerek yok, onu Sivas-Buca maçında iyi şekilde ağırlayacağız, çünkü misafir olarak gelecek.

Sivas-Buca maçı yaklaştıkça başladınız gene politika yapmaya.

BURDA KIMSE AVUKATLIK YAPMIYOR DOĞRULARI SOLUYORLAR BULENT HOCA HAKETTİ BUNLARI O ARKADAŞLAR DEĞİL SADECE BENDE ARKASINDAYIM BÜLENT HOCANIN ARKADAŞIM AYRICA POLITIKA YAPAN YOK GERCEKLERİ SOLUYORUZ

yiğido0858
30.09.2010, 18:12
BU NE YA HALA BÜLENT UYGUN KONUSULUYOR
SIVASSPORDAN AYRILDI VE GITTI KONUYU KAPATIN
BIR YAZI YÜZÜNDEN SIVASLIYI SIVASLIYA DÜSÜRDÜ
BÜLENT UYGUNU TARTISACAGINIZA SIVASSPORU TARTISIN
BÜLENT GELMIS GITMIS BIZIM ICIN SADECE SIVASSPOR VAR
HIC BIR SAHIS SIVASSPORDAN ÜSTÜN DEGILDIR BUNU UNUTMAYIN
KIMSE KIMSEYI KAYIRMASIN NE FIKRET ÜNSALI NEDE BÜLENT UYGUNU
BIZ BIRSEYI SAVUNACAKSAK TARTISACAKSAK ODA SIVASSPORDUR

DEDIKLERIYLE AMA SIVASLILAR ARASINDA TARTISMA YARATIYOR

GÜNCELLEMEYI UNUTMUSTUR BELKI; VAKTI YOKTUR DEGISTIRMEYE NE MALUM

BU SENIN DÜSÜNCEN YAZILARINI TEKIL OLARAK YAZ HERKESI KAPSAMA

GÜNCELLEMEYİ UNUTMUŞMUDUR GÜLDÜRME YAW ADAM BUCAYLADA İLGİLİ HABER KOYMUŞ SİVASI KALDIRMAMIŞ ARADAN 1 YIL GECTİ VE HALA SİVASLA İLGİLİ HERSEYI VAR SİVASI SİVASLIYI SEVIYOR AYRICA TARTIŞMA YARATMIYOR BENCE BİZ TARTIŞIYORUZ IKI TARAFA BOLUNDUK BEN HALA ANLAMIYORUM BIZE BU BAŞARILARA YARATAN ADAMA ARKASINDAN HALA YAZILANLAR ACIYORUM DAHA KIMSE GOREMEZ SIVASIN BU BAŞARISINI ŞİMDİ BANA DICEKLER SİVAS 2 YIL ŞAMPIYONLUĞA OYNUCAK BEN GÜLER GECERIM ADAMA BUNU YAPAN BÜLENT UYGUNDUR.

SivasSpor.Com
30.09.2010, 18:21
Bu konu kapatılmıştır.
Bu tartışmalar Sivasspor' umuza zarar vereceğini düşündüğümüzden dolayı kapanmıştır.