Orijinalini görmek için tıklayınız : Suçlu Kim?

izmirliyigido
09.11.2010, 08:37
Sivasspor'un geçen seneden beri yaşamış ve yaşatmış olduğu başarısızlığının nedeni kimler ?

Sağduyulu yorumlarınızla lütfen anketi işaretleyin. Amacımız ortalığı karıştırmak değil, taraftarın sesini mütevazi ve ılımlı bir şekilde birkez daha buradan duyurmaktır. Zaten suçlular belli ve kendilerini de biliyorlar ama, yine de buyrun kalem sizde...

Sivaspor'un bu günkü başarısız durumunun sebebi kim ?

1-) Futbolcular
2-) Teknik direktörler
3-) Yönetim
4-) Yanlış teknik direktör seçimi
5-) Yanlış futbolcu transferleri
6-) Yönetimin ilgisizliği ve bilgisizliği

AYK

izmirliyigido
09.11.2010, 08:44
Başarısında alkışladığımız gibi başarısızlığında da yanlışlarını görmeleri için eleştirmesini biliriz. Artık zamanı geldi, uyarmazsak, birşeyler yapmazsak yarın çok geç olabilir.

Nasıl ki sayın başkanımız "bizim bir tane SİVASSPOR'umuz var" diyorsa, aynısını biz söylüyoruz. Onu kaybettiğimiz zaman bir 38 yıl daha bekleyemeyiz. Zaten zor bela çıkmışız Süper Lige neden böyle basit bir şekilde düşelim. Buna engel olmak için, birilerini uyarmak için, uyayanları uyandırmak için Türkiye'nin en sakin, en centilmen, en hoş görülü TARAFTARI olarak sesimizi duyurmak hepimizin hakkı.

Sizlerden ricam, özellikle başkanımızı kırmadan, üzmeden yorumalrımızı yapalım, anketimizi cevaplayalım, bakalım suçlu kim ortaya çıkaralım. Sayın başkanımızın yaraya parmak basacağına bütün kalbimizle inanıyoruz. Asla karşısında değil, yanındayız..

Herşey SİVASSPOR için...

AYK

Harput0658
09.11.2010, 09:04
Tek suçlu takım için canını veren oyuncuları gönderen BÜLO'dur. Takımın kimyasını bozmuştur. Takımda gruplaşmalara neden olmuştur.

Balili, Tum, Sylla, Diallo, Murat Erdoğan, M.Ali(Az forma şansı bulsa da Takıma abilik yapıyodu en azından).
Bu oyuncuların kendilerini yırtmadıkları maçı görmedim. Hele TUM en çok çabalayan oydu ilk gönderilen o oldu. Bize gol atınca çok sevindim ne yalan söyleyeyim. Keşke 4 golüde o atsaydı.

fatih585858
09.11.2010, 09:26
Futbolda tabi ki futbolcular ve teknik heyet başarısızlığın sebebi olarak gösterilebilir ama , bir gerçek var ki onları bu kulübe getiren yönetimdir yani başarısızlığının en büyük sebebi onlardır.

58_babacan_58
09.11.2010, 09:42
SORUN YANLIŞ TRANSFER PARAYA KIYIP ALMAZSAN İYİ FUTBOLCU OLACAĞI BUYDU ZATEN
NEREDE BELEŞ RUHSUZ İHTİYAR VAR HEPSİ BİZDE
TAKIMI GENÇLEŞTİRMEK VE YETENEKLİ FUTBOLCULARI TAKIMA KAZANDIRMALIYIZ PARAYA KIYMALIYIZ ARTIK..

58akif34
09.11.2010, 09:55
futbolcuların içinde bir gruplaşma var bu gruptan bır tanesıne ceza gelse diğerleri düzgün oynamıyor nede olsa paramızı alıyoruz derdındeler ve biz bazı oyuncuları gözümüzde çok büyütmüşüz bu oyuncuların kendine ceki düzen vereceği de yok öyle bir niyetleri olsa iki senedir düşmeye oynamazdık acilen bu futbolcuların kulüpten tasviye edilip yerine kaliteli görevinin bilincinde futbolcular alınması lazım başkanın yaptığı açıklama bu yönde bakalım önümüzdeki maçlarda durum nasıl olacak önümüzdeki maclardan en az 12 puan alınması lazım yoksa ıkıncı yarı gelen futbolcular uyum sorunu falan derken baya zor gunler gecırecegız ve muhtemelen düşeceğiz allah sonumuzu hayırlı etsin

yigido_sampiyon
09.11.2010, 10:03
maalesef anketteki bütün seçenekler işaretlenemiyor...bence sıralanan bütün nedenler sivassporun başarısızlığına neden!!!

karahisarli
09.11.2010, 10:55
futbolcular ve yanlis transfer özellikle defans ve forvet hatti yetersiz kaliyor

ccey
09.11.2010, 11:25
bence, kadir, diallo, cihan, suarez, ziya artık sürekli ilk 11 de oynamalı diğerleri kredisini tüketti, en çok mücadele edenler bunlar,erman, i.şahin gibi akmaz kokmazlar kadro dışı bırakılmalı, bu ermanın adam olacağı yok, mehmet ne kadar gayret gösterse de bitik, ilk yarı bitene kadar dinlendirmek gerek

Turan 59
09.11.2010, 11:30
Bizim takım adeta ihtiyarlar yurduna benziyor.Ellerinde bir batonları eksik.Bolu'ya gitmişken bastonu Devrek'ten alsınlar.Çünkü Devrek,Bolu'ya çok yakın.

YİGİDOKENTLİ
09.11.2010, 12:14
SEBEBİ OYUNCULAR KİM OLACAK .

YİGİDOKENTLİ
09.11.2010, 12:14
TARAFTAR NE YAPSİN YÖNETİM NE HOÇA NE YAPSİN OYNADİKLARİ OYUN ORTADA.

ArifŞahin
09.11.2010, 12:18
[QUOTE=izmirliyigido;666986]Sivasspor'un geçen seneden beri yaşamış ve yaşatmış olduğu başarısızlığının nedeni kimler ?

Sağduyulu yorumlarınızla lütfen anketi işaretleyin. Amacımız ortalığı karıştırmak değil, taraftarın sesini mütevazi ve ılımlı bir şekilde birkez daha buradan duyurmaktır. Zaten suçlular belli ve kendilerini de biliyorlar ama, yine de buyrun kalem sizde...

1-) Futbolcular
2-) Teknik direktörler
3-) Yönetim
4-) Yanlış teknik direktör seçimi
5-) Yanlış futbolcu transferleri
6-) Yönetimin ilgisizliği ve bilgisizliği
7-)Hakemlerin yanlı tutumu

Örükcülü
09.11.2010, 12:41
Bülent Uygun'un sattığı futbolculara göz yuman, bu elde kalmış futbolcuları alan, uygun Teknik Direktörü seçemeyen, takıma gaz veremeyen, şu andaki duruma müdahele edemeyen YÖNETİM TEK SUÇLUDUR !...

Başkanda bu duruma göz yumuyor(sa) o da suçlu.. Ama yumruğunu masaya vurup hem Sivasspor'u, hem Sivas'lının onurunu hemde kendi gururunu kurtaracağına adım kadar eminim.

Başkanım hem seni, hem Rıza hocayı çok seviyoruz. Yüzümüzü yerden kaldırın lütfen...

GrP_GARDAŞLAR
09.11.2010, 12:57
ANKETTE Bİ EKSİK KALMIŞ ODA HEPSİ BUTONU ...

izmirliyigido
09.11.2010, 14:41
ANKETTE Bİ EKSİK KALMIŞ ODA HEPSİ BUTONU ...

Aslında çok doğru diyorsun. Hepsi birde olayın içinde...

AYK

omer58
09.11.2010, 14:50
Yönetim bülent uygUna çok yetki verdi o da takımın içine etti yine yönetim yanlış t.d getirdi onlarda tutdu yanlış oyuncu getirdi. yanlış oyuncular yanlış oynadılar. ruhsuz mücadele ettiler forma attılar yere kaptanlık pazobandı attılar kavga ettiler yönetim alternatifi yok varda almak için para yok dedi sustu ve onlar dahada kötüye gittiler yani her neticeden yönetim çıkıyor tabiki suçlu yönetim

Ama mecnun başkana can feda onun gibi bi daha çıkmaz bu sivastan. hata yaptığının oda farkında inkar etmiyor. güzel günleride yaşatan kendisi.masaya yumruğunu vurma vakti geldi vuruyorda zaten arkandayız mecnun başkan

58_SEMİH_58
09.11.2010, 14:55
Mesut Bakkal'la sezona başlanılması ve yanlış tranfser(+30 ve beleş futbolcu) politikası.

sorhuncuk58
09.11.2010, 14:58
ona buna suc vermiyelim...
Tek suclu olan, bu takimi bu hale getiren, eskiden cok sevdigimiz BÜLENT UYGUN!!!!!!!!:mad::mad::mad:

cılgınsivas58
09.11.2010, 15:11
yanlış transfer ve futbolcular

cılgınsivas58
09.11.2010, 15:11
sivassporumuzun duraklama nedenleri mi diyelim gerileme nedenlerimi diyelim :)

turks
09.11.2010, 15:14
futbolcular en büyük suçlu

tribalzx
09.11.2010, 15:19
SİVASSPOR: 0 - İSTANBUL BB: 4
Stat: 4 Eylül
Hakemler: Mustafa Kamil Abitoğlu xx, Adil Sinem xx, Muharrem Yılmaz xx
Sivasspor: Akın ?, Abdurrahman x, Sedat Bayrak ?, İvanovs ?, Ziya x, Kadir ? (Dk. 18 Sedat Yeşilkaya ?), Keita ?, Zita ? (Dk. 46 Erman ?), Ceyhun ?, Kamanan ? (Dk. 65 Suarez x), Mehmet Yıldız ?
İstanbul Büyükşehir Belediyespor: Oğuzhan xxx, Cihan xxxx, Serhat xxx, Ekrem xxx, Metin xxx, Mahmut xxx (Dk. 80 Efe xxx), Gökhan xxx (Dk. 72 Zeki xx), Holmen xxxx, Tum xxxx (Dk. 64 Ali Güzeldal xxx), Tevfik xxxxx, İbrahim Akın xxxxxx
Goller: Dk. 3 Holmen, Dk. 10 Tum, Dk. 15 ve 36 İbrahim Akın (İstanbul Büyükşehir Belediyespor)
Sarı kartlar: Dk. 30 Sedat Yeşilkaya, Dk. 31 Keita, Dk. 85 Ceyhun (Sivasspor), Dk. 72 Ali Güzeldal (İstanbul Büyükşehir Belediyespor)

Daha baska soze var mi?
Bu haber basindan alintidir.
Saygilar

DoomsDay58
09.11.2010, 15:22
Şuan daki kötü durumun büyük oranda suçlusu oyuncular bu çok açık görünüyo

ayna26
09.11.2010, 15:57
suçlu kim?suçlu bizlere bu tabloyu yaşatan oyunculardır.geçen yıldan beri sürekli düşüş var, denildiki hocalarda iş yok 3 hoca değişti ama düşüş devam ediyor.demekki bazı oyuncular herşeyi boş vermişler.profosyonel davranmıyorlar.bunlara müsamaha gösteren yönetim de en az onlar kadar suçlu.müdahalede geç kalınınca durum daha da kötüye gitmeye yüz tuttu.başkanın son açıklamaları durumu düzeltmezse yapılacak tek şey ruhsuz oynayan oyuncuları takımdan uzaklaştırmak.yerlerine başarıya aç profosyonel düşünen oyuncuları oynatmak önemli bir adım olsa gerek.

V1CT0RY
09.11.2010, 15:59
Suçlu Biziz...

Her Maça Gittük Ama Yanlışlara Karşı Sessiz Kaldık...

Ses Çıkarıncada Geç Kaldık..

demiryurt58
09.11.2010, 16:05
futbolcular suçlu aldıkları paranın hakkını vermiyorlar bir takım ancak bu kadar kötü olur hepsi gitsin:mad:

phenom58
09.11.2010, 16:15
yanlış futbolcu transferleri

fatihtuztas
09.11.2010, 21:16
Direkt olarak suçlular futbolculardır, tabi yanlış transferler de çok etkili.

furkandtr
09.11.2010, 21:35
Tek suçlu kendini bilmez bir kaç taraftardır.

Zamanında Sivasspor'a yeterince destek veredemik bu yönetim ve bazı futbolcular bize son uefa kupası şampiyonunu 10 milyona izleme fırsatı sundu ama yine tribünler dolmadı.

migroArmis
09.11.2010, 21:58
kardeşlerim...
topçu adam profosyoneldir...tamam sivası bursayı kayseriyi sewer senin benim gibide..ewwela aldığı paraya bakar..takımın başına bir şey gelirse ıkı üzüntü beyanatı werir sonra çeker gider süper ligde herhangi bir takıma...bunun elli tane orneğini gosterebilirim..futbolcu her ne kadar suclu olsada işi bu noktaya kadar getirip olanlara seyirci kalan yonetim herkesten her şeyden daha sorumludur..siwassporda kaç tane sivaslı futbolcu war ..weya şoyle soylemeliyim kaç tane futbolcunun içi sızlar takımın bu haline baka hesaplarına yatan meblalar cok daha fazla umurundadır...bir kaç istisna futbolcu dışında geneli boyledir profosyoonellikte bunların hepsi vardır ..ama ote yandan başta mecnun başkan ve tüm sivaslıların nacizhane bizim gibi destek berenlerin içi sızlar kahrolur...bu nedenledirki futbolcu veya başka faktorler yonetim kadar sorumlu ve suclu değildir...

şarkışla 58
09.11.2010, 23:37
Suçlu YÖNETİM dir.Açıklayayım,bir müessesede başarısızlık,zarar varsa tek suçlu bunun önlemini almayan,müessesini zarara uğratan yönetim kurulu ve başkanıdır.Futbolcu seçimi,teknik direktör seçimi falan zaten direkt yönetimle ilgili şeyler.

Sivaslibey
10.11.2010, 00:36
-------- KIM SUÇSUZ ? ---------

V1CT0RY
10.11.2010, 00:51
Suçlu Taraftardır Diyen Zihniyeti Anlamadım Anlayacağımıda Zannetmiyorum....
Arkadaş Bu Takımın Taraftarı Bu.9000 10000 Her Neyse.Daha Millet Tutturmuş Stad Dolmuyor , Destek Yok Ses Çıkmıyor.Yok Olmuyor İşte...Onun Taraftarı Şöyle Bunun Taraftarı Böyle Demeyle Bir Şey Olmuyor.Bizimki de Böyle Ne Yapalım Stada Geleni Kovalım mı?Daha Bunu Dillendirmeninde Manası Yok.Oraya Gelen 10000 Taraftar Ne Yapsın Bi Yerini mi Satsın...Suçlu Taraftar....Olduuu!...

Senin Transfer Politikası Diye Bir Politikan Olmasın,

Bas Bas Bağıran Akayan Yerlere Transfer Yapma/Vasat Transferlerle Geçirdir,

Vizyonu Sağlam Teknik Direktörle Çalışma Sezon Başı Buna Bile Bile Lades De ,

Hiç Bir Eleştiriye Tahammülü Olma ,

Suçlu Taraftar Sonra...

Ben Suçlu Değilim Arkadaş.Her Maça Gittim Gidiyorum Gideceğim , İSTİFA Diye Bağırmadım Ama Bu Yönetim Stilininde 1 Numaralı Eleştirmeniyim....

Mecnun Başkan , Erdal Sarılar Harici Yönetimdede Revizyon Yapmalı.Şu Yönetime İCRAAT Yapan Kişileri Almalı Şahsımca.Kendisine Lafımız Yok Zaten.Yanlışlarını Medyaya Dillendiriyor....

Ama Suçlu Taraftar Değil...

Bulut@ğlu
10.11.2010, 01:52

1-) Futbolcular (da ruh yok onur yok kazanmak için çaba yok olsaydı zaten yürekleriyle oynarlardı böyle bir ankete gerek kalmazdı.)

2-) Teknik direktörler (bülent uygun takımı sattı, mesut bakkal kadrom yeterli dedi her açıklamasında taraftarı oyaladı.)

3-) Yönetim (de gereksiz boş konuşan adam çok mecnun başkanın sessiz kalması üzücü bir durum ve masaya yumruğunu koyup yönetimi yeniden yapılandırmalı.)

4-) Yanlış teknik direktör seçimi (rıza hocaya laf söylemeye gerek yok çünkü bu kadroyu o kurmadı. mesut tamamen yanlış seçimdi adamın beraberlikten başka düşüncesi yok.)

5-) Yanlış futbolcu transferleri (yanlış transferde var uyum sağlamayanda var ama böyle bir takıma kimse uyum sağlayamaz. eksikler var akının yerine bir kaleci diallonun ayarında birdefans,sedatyeşilkaya ve kadirin yerine iki sağlam orta saha, apdurrahman ile ziya erdala iki alternatif, mehmet yıldızın yerine birde forvet lazım. takımdan hayrettin, mehmet yıldız,sedat bayrak,akın,sedat yeşil kaya ve kadirin kesinlikle gönderilmeli.)

6-) Yönetimin ilgisizliği ve bilgisizliği ( yönetimde boş adam çok işi bilse ne olur, işini bilmeyen yönetim ilgi gösterse ne olur.sayın başkanım yönetimi ince ele sık doku çarık çürüklerle işimiz yok.futbolcuları adam et ellerini vicdanlarına koysunlar yürekleriyle top oynasınlar.)

AYK[/QUOTE]

selahattin kip
10.11.2010, 09:45
her şey bir yana Mecnun başkan gibi bilgili,görgülü,tecrübeli,deli kanlı bu işi türkiyede en iyi bilen insanların başında gelen büyuk başkanın işin bu noktaya kadar gelmesine neden müsaade ettiğini ve müdahale etmediğini çok merak ediyorum allah rızası için aklı başında bir yetkili mümkünse sayın başkanın bu konuda bir açıklama yapmasını bekliyorum.suçlu kim konusuna girmek istemiyorum zira bu konu içinden çıkılamaz bir hale gelmiştir.57 yaşındayım emekli bürokratım istanbul bakırköyde oturuyorum sivassporun kurulduğu 1967 yılında sivas lisesine kayıt olmuştum çok zor durumlar yaşadık gençler bilmeye bilir bu kulüp amatör kümeye dahi düşmüştü.ben ve herkesin bu takımı sonuna kadar desteklemesinin şart olduğuna inanıyorum.Mecnun başkana güveniyorum kendine yakışanı yapacağına inanıyorum başarılar diliyorum sevgi ve saygılarımla

ercan_dpinar
10.11.2010, 10:45
futbolcular tabiki birde yanlış transferler

effenberg
10.11.2010, 14:57
Ben kesinlikle Yönetimin ilgisizliği ve bilgisizliği diyorum cünkü!!
Teknik direktörlerleri yönetim belirledi simdiye kadar ve alinan futbolculari da Teknik ekipin verdigi rapora göre alinda sanirsam hepsi olmasa bile bir cogu demek yanlis secim yapilmis her acidan..

tykinik58
10.11.2010, 15:26
Ben hangi birini sayayım ki; bir tanesini işaretledim ama, futbolcular diyeceğim, gidenleri aramış olacağım...

Gelenler oyuncu değil oduncu mu onlar da futbolcu ama gidenler yürekleriyle oynarken gelenler ve kalanlar ruhsuz oynuyor akılları başka yerlerde!!!!!

Yanlış transfer diyeceğim onlar da geldikleri takımda futbolcuydu, oynuyordu bu da gösteriyor ki birliktelik yok beraberlik yok kendine güven yok ruhsuz oynuyorlar ve haliyle başarısız oluyorlar.

Yönetim yumruğunu masaya vurmalı "YA SİVASSPOR YA DA KAPI ORADA YOLUNUZ AÇIK OLSUN " demeli... Ki futbolcular da şapkalarını önlerine koyup düşünmeliler.

Yoksa her hafta bir ümit ile gittiğimiz maçlardan hüsranla ayrılmak artık acı veriyor bize, canımızı acıtıyor. Tabii bundan ne yönetimin ne de futbolcuların haberi yok ruhu duymuyor. Gemi de delik açılmış her maçta su alıyor gemi batıyor dümende kaptan da yok tayfalar da yok, umursamıyorlar.

Artık haykırıyorum futbolculaaaaaarrrrrrrrr....!

Takım küme düşmeden ya kendinize gelin ya da kendinize başka kulüp bulun.
Yönetimin söylemediğini ben söyledim ama yine de içim rahatlamadı...

Yanıyor arkadaş içimiz yanıyor. ALLAH aşkınıza bir el atın da şu takımı eski günlerine döndürün yalvarıyorum.

KaNgAlLıYiGiDoO
10.11.2010, 19:26
Tek diyeceğim hoca bu topçu gidecek dedi yönetim göndermedi diyelim ve bunu diyende bulent uygun olsun. sizce bulent uygun o topçuyu bırakın 18i kadroya alırmı??????

mgulseven
10.11.2010, 21:30
Tabiki ilk suçlu yönetim.Yönetimin yanlış trasfer yöntemi ve para sevdasıyla elindeki futbolcuları satmasıyla başlayan bu sürüven ardı ardına yanlış tercih edilen hocalar ve SİVASSPOR'un bu duruma kaçınılmaz düşüşü.Şimdi kara kara düşünerek işin işinden çıkmaya çalışmaya çalışıyoruz.Ama nasıl.

Sivas_SporLu58
11.11.2010, 07:50
Burada Suclu Futbolcular Neden Mi Paralarını Zamanında Aldıkları İçin Kısa Ve Öz Deveyi Diken İnsanı .... Yaranır Bu Kadar Basit

Yozgatli Nower
11.11.2010, 15:51
Gardaş, bana sorarsanız dışarıdan biri olarak YÖNETİM diyorum. Niye mi?

Bülent Uygun'u suçluyorsunuz, onun kararlarına göz yuman YÖNETİM.
Muhsin Ertuğral'ı suçluyorlar.. Onu internetten bulup getiren YÖNETİM.
Mesut Bakkal'ı, başkan eleştiriyor onu getiren YÖNETİM.
Futbolcular oynamıyor, kulaklarını çekmeyen YÖNETİM.

Ya daha suçlu aramaya gerek var mı? Allah sonunuzu hayır etsin.

turks
11.11.2010, 15:52
en büyük suçlu futbolcular

Mamadou Diallo
11.11.2010, 18:04
Giden oyuncular Gelen oyuncular

Petkoviç Ramoviç
Bilica Ivanovs
Sylla Saidou
İbrahim Keita
Sezer Sedat Y.
Murat Erdoğan Zita
Musa Mehmet
Tum Ceyhun
Balili İbrahim

Banko olacak oyuncular

Ramoviç
Abdurrahman
Murat S.
Diallo
Hayrettin
Cihan
Keita
Kadir
Mehmet Nas
Mehmet Y.
Kamanan

Sedat , Pedriel ve Zita kalabilirde kalmyabilirde Sedat kalırsa 1 stoper yoksa 2 1 de sol bek ayrıca 2-3 tane orta saha 1 tanede forvet alınmalı tercih çok önemli defans oyuncuları kesinlikle berzilyalı veya italyan olmalı kesin yani orta sahanın 1i yerli olmalı kaliteli 2si ne olursa olsun sonuçta defans sağlam olsun yeter forvette bence siyahi olabilir.

2.yarının kadrosu:

Kaleciler : Ramovic , Alişan , Akın

Savunma : Murat , Diallo , Yabancı stoper , Sedat(yerli bir stoper) , Abdurrahman , Hayrettin , Ziya , Ferhat , Bir Sağ bek

Orta Saha : Keita , Kadir , Cihan , Mehmet Nas , 2 orta saha(1i yerli) , 1 Sol Açık(Bekte oynayabilen yabancı) ,

Forvet : Mehmet Y. , Kamanan , 1 yabancı santrfor , Pedriel

eyupkocak
11.11.2010, 19:45
ben yanlış futboolcu transferinin akımı bu hale getirdiğine inanıyorum
çünkü bülent varken hem başarılı olduk hem başarısız oyuncular satılınca kadro da dağıldı
tabii diğer etkenlerinde etkisi var

omer58
11.11.2010, 20:07
Maalesef yanlış transferler bizim her dönemimizde vardı önceden sportif başarı olduğundan pek fazla sırıtmıyordu.bülent bey devre arasında 2 ligden falan topluyordu mahmut hanefi falan gibi oyuncuları çoğu resmi müsabakaa forma bile giymedi ..bide sezon başında alınıpta forma giymeden gönderilen brezilyalılar var arada sırada tutanların hatırına fazla konuşulmuyordu menajer bülent klubü yol geçen hanına çevirmişti gerçekci olalım biraz.. bilica falan onları da bülent uygunu getirmedi hatta başkanın dediği gibi ilk başta istemiuordu işimize yaramaz diye

Maksadım isimleri eleştirmek değil bi gerçek var ortada bizim hiçbir zaman akılcı bir tansfer politikamız olmadı. inş bundan sonra bişeyler düzelir...

kızılova
11.11.2010, 20:18
Suçluları buz dağına benzetirsek:

Buz dağının üstündeki suçlular
1-) Futbolcular
2-) Yanlış futbolcu transferleri

Buz dağının altındaki suçlular
3-) Yönetim

Düşüncem budur. Sivassporumuza başarılar dilerim.

yadel
12.11.2010, 07:29
Yönetimin ilgisizliği vede BİLGİSİZLİĞİ.

ibrahim58
12.11.2010, 13:17
bence 1.sorumlu bülent uygundur.onun bu durumuna müdahale etmeyen başkan ve yönetimde 2.sorumludur.gönderilen futbolcuların yerine iyi transfer yapmayan yönetim daha da sorumludur aslında.çünkü 2 yıl geçti.ama çözüm bulumadılar.ruhsuz şuursuz onursuzca mücadele eden topçularımızda en az onlar kadar sorumludur.....

izmirliyigido
14.11.2010, 20:22
Suçlu kesinlikle yönetim. Bu takıma çeki düzen vermediği için, bile bile takımı kümeye düşürdüğü için tek suçlu YÖNETİM !...

AYK

Respect58
14.11.2010, 20:36
Geçen yıl bilindiği gibi manisasporda bizimle birlikte ligde kalma mücadelesi veriyordu.Ama bu sene görüyoruz ki adamlar çok iyi durumdalar.Deplasmanda ts,gs gibi takımları yeniyorlar.Eğer ilk dört hafta takımın başında Hikmet Karaman olsaydı şimdi zirveyi zorluyor olacaktı.Bunları neden anlatıyorum adamlar geçen yıldan ders aldı ve kaliteli transferler yaptılar,önlemini aldılar ve sonuç olarakta şimdi bu girişimlerin meyvesini alıyorlar.Peki biz ne yaptık???Futbol hayatını noktalama aşamasına gelmiş futbola ve paraya doymuş adamları getirdik.Adamlarda ne heyecan var ne istek nede gayret var.Hem az sayıda hemde yetersiz transferler yapınca bu sonuçta kaçınılmaz oluyor.Bu takımı bu duruma düşürenlerden Allah hesabını bir bir sorar inşallah.Devre arası eğer harbiden kaliteli 6-7 tane adam alınmazsa bu takım düştü denilebilir.

LosTie58
14.11.2010, 20:46
Futbolcular ..

B.DUMANLI
14.11.2010, 21:01
Futbolculari suclu olarak göstermek bence cok büyük bir hata .Kapasiteleri bu kadar.Defansimizin kötü olusu yedigimiz gollerden,forvetimizin kötü olusu attigimiz gollerden belli degilmi.Futbola ac gencleri takima kazandiramadik,eskilerin yanina monte edemedik.Iste hatamiz bu.Eski makinanin carklarini ,eski carklarla degistirdik ve calismadigini gördük .Sorun burda.

samor
14.11.2010, 21:11
BEN SUÇLU OLARAK FUTBOLCULARI SEÇTİM FAKAT O KADİR BEKMEZCİNİN TOPCU OLMADIĞINI ANLAMAYAN HOCALARADA SUÇ BULUYORUM ARTIK SAİDOYU ALIYOSUNUZ DEĞİŞEN YİNE BİŞEY YOK TOP OYNAMASINI BİLMEYEN BERBAT Bİ ADAMI ORTASAHAYA KOYUYORSUNUZ... İNŞALLAH O KADİR BEKMEZCİDE ÇARŞIDA PAZARDA KARŞIMA ÇIKAR

Dağcı
14.11.2010, 21:58
Suçlu olarak yönetimi görüyorum. Neden mi? Kulüplerin iki seçenekleri vardır. Ya parası vardır istediği iyi futbolcuları transfer eder, ya da altyapıya önem verirler. Bizim hangisini yapmamız lazım? Tabii ki ikinci şıkkı. Peki altı sezondur alt yapı’dan kimi takıma kazandırdık? -Ziya istisnası hariç- Hiç kimseyi. 2007-2008 sezonunda şampiyon olan Paf takım’dan hiç mi Sivasspor’da oynayabilecek kapasite de futbolcu yoktu?

Maalesef ülkemizde kulüpler altyapıyı tamamen angarya olarak görüyor. Biraz topa vurmasını bilenler ya da torpili olanlara hak etmedikleri değerler veriliyor. Türkiye futboluna yön veren önemli kulüpler bile alt yapılarına ne kadar önem veriyorlar tartışılır. Altyapıdan gelen oyunculara gerektiği gibi şans tanımayan kulüpler alt yapıdan yetiştirdikleri oyuncularını ya kiralık veriyor yâda başka oyuncularla takas ediyorlar. Yıllarca emek verdikleri bu oyuncuları bir kalemde silebiliyorlar. Bu konu’da Barcelona iyi bir örnektir. Altyapı’dan yetiştirdikleri 7-8 oyuncusunu ilk onbir de oynatıyor.

Kulüplerin bu davranışları ülkemizin futboluna büyük ölçüde zarar veriyor ve milli takımı bile etkiliyor. Bu zihniyet devam ettiği sürece bu ülkede ne futbol kulüpleri, nede Milli takımımız başarılı olur. Futbolda neden bir arpa boyu yol alamadığımız ortadadır.

Yiğiter
14.11.2010, 22:02
Tum iki tane daah yollamış bugün,Murat Erdoğan harika bir performans gösterdi bugün..
Geçmişe yanmak değil benimki..Bülent Uygun'a bu haddinden fazla müsamahayı gösterip,takımın içini boşalttırdığı için yönetime suç buluyorum!

Yigitalperen58
14.11.2010, 22:10
Yönetim ve Futbolcular. Mesut Hoca da, Riza Hoca da elinden geleni yapti ve yapmakta. Allah yar ve yardimcimiz olsun insallah.

Dağcı
14.11.2010, 22:13
Tum iki tane daah yollamış bugün,Murat Erdoğan harika bir performans gösterdi bugün..
Geçmişe yanmak değil benimki..Bülent Uygun'a bu haddinden fazla müsamahayı gösterip,takımın içini boşalttırdığı için yönetime suç buluyorum!

Bu iki futbolcu'da ihtiyar ! ? denilerek zorla Sivasspor'dan koparılmışlardı. :confused:

ekingölü
14.11.2010, 22:26
Kaç tane teknik adam geldi,takımda bir düzelme yok,demekki takım ruhu kalmamış,kadroda bulunan bütün oyuncular gitmeli.Paf takımıile devam edilsin.Bu oyuncularda kazanma azmi kalmamış.Oynayacaklarsa çekip gitsinler,ligden düşeceksek onurumuzla düşelim.İstanbulda yaşıyoruz,kimsenin yüzüne bakamıyoruz.Yeter artık bizleride düşünün.

amr
14.11.2010, 22:39
bugün ki maçta ikinci golün sebebi kim :)

bassguitar
14.11.2010, 23:05
herseyin meshuliyeti YÖNETIME aittir..i.b.b macindan sonra YÖNETIMIN ISTIFA etmesi lazimdi..iki sezonda önlem alamiyorlarsa,istifanin zamani gelmistir

57 Mehmet
14.11.2010, 23:38
suclu tabiki gecen sezondan dersini alamamis yönetimdir

ercan58.a
14.11.2010, 23:47
tek kelime yö ne tim
bayramı bu taraftara zehir ettiniz adi herifler size söylenecek söz bile bulamıyorum
allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın yakında bu taraftarıda mum yakıp ararsınız

eyuphulagu
15.11.2010, 00:18
Ben futbolcularda ve teknik direktörlerde fazla suç bulamıyorum..Çünkü adamın biri ne demiş NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE...Sivasspor son 3 yılda yeterli oyuncu transferleri yapabilseydi,yaklaşık 6-7 yıldır bazıları da 3-4 yıldır takımda oynayan heyecanını yitirmiş,mücadele gücünü kaybetmiş oyuncu kadrosunu yenilyebilseydi;yerlerine genç,dinamik,başarıya aç,90 dak. koşan,mücadele eden yerli yabancı oyuncular alınabilseydi kesinlikle bu durumda olmazdı...Yönetim yıllardır bu şehrin takımın yönetiyor...Sivassporun mali durumu da kötü değil;çünkü başkanımız açıkladı borcumuz yok dedi....O zaman niye istenen transferler yapılamadı anlamış değiliz..Taraftar sivasspor yönetiminden kesinlikle paralı transferler değil takım için mücadele edecek,genç dinamik oyuncular istedi..Gel gör ki bir türlü bu tür oyuncular takıma tarnsfer edilemedi...Sivassporun niye transfer komitesi yok,sivassporun niye oyuncu izleme ekibi yok?Eğer sivasspor son 3 yılda kiralık verilen sayısı belli olmayan oyunculardan bazılarını takıma kazandırabilseydi bu durumlara yine düşmezdi..Düşünün Paf takımı Türkiye Şampiyonu oluyor ama o takımdan 2 yıl hiçbir oyuncu Atakıma alınmıyor;sadece Ziya o da sakatlıklar sonucu alındı ve sonucu da hepimiz biliyoruz..Eğer o Türkiye şampiyonu takımın üzerine gidilip o takımın oyuncularına ilgi gösterilseydi o takımdan en az 4-5 oyuncu bu takımın 18 kişilik kadorunda en az 2*3 tanesi de Ziya gibi ilk 11 de bile oynayabilirdi..Ama sivasspor kesinlikle yanlış yaptı;yaşı geçmiş,unun eleğini elemiş devrini kapatmış,mücadele gücü düşmüş oyuncuları transfer etti..Eski takım yaşlanınca,bazı oyuncular sakatlık sorunu yaşayınca yerine alınan oyuncularda takıma adapte olamayınca beklenen başarısız sonuçlar alınmaya başlandı ve bu oyunculrdan en az 5-6 tanesi takımdan uzaklaştırılıp takım değişmezse;takıma taze kan gelmezse bu takım çok daha zor günler yaşayacak..Geçen yıl Muhsin Hoca ilk geldiği aylardan itibaren takıma kontollü futbol oynatarak bu takıma devre arasına kadar G. Antep ve ankaragücü maçlarını;2. devre de Mnisa,Denizli maçlarını kazandırmıştı..Rıza hocadan da devre arasına kadar kontollü futbol oynayark en azından 13-16 arası puan toplamamız gerkiyor ..Bu puanları alamazsak 2. yarı bu takıma çok iyi oyuncularda alınsa da gelen oyuncular eğer uyum problemleri yaşarlarsa istenen puanlar toplanamayıp takım çok daha zor durumlara düşer..Onun için bu takım mutlaka kalan maçlarda 7-8 puan kazanmayı hedeflenmeli..Yenemiyorsan yenilmeyeceksin;puanları tek tek toplayacaksın...