Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivas Emniyetini Kınıyoruz !

58_SEMİH_58
12.12.2010, 21:44
Bugun gördüğünüz üzere Mactan sonra galıbiyetı kutlamak ıcın mactan biraz gec çıkalım tribünde eğlenelim dedik...Ama başta stad müziklerini çalan " dengesiz" arkadasımız sonrada polis ve cevik kuvvet buna engel olmak için ellerınden geleni yaptılar...

Görevleri gereği son kişi cıkana kadar stadda olmak olan emniyet grubu evlerine 5 dk erken gitmek için her zamanki gibi olabildiğince kimi zaman yitekleyerek kimi zaman hakaret ederk zorla cıkartmaya calıstılar....Bizde haklı olarak tepkimizi gösterdik çıkıyoruz dedikçe daha cok agresifleşmeye başlandı..Kimse unutmasın ki Orda gerek özel güvenlik gerekse de polisler olsun her görevli Babasının hayrı için orda beklemiyor Devletten kuruşu kuruşuna parasını alıyor...Ve de kimse unutmasın ki ordaki emniyet görevlilerinin parasını hakaret ettıklerı itekledikleri insanlar veriyor...

Üstlerine giydikleri üniformalarla kabadayılık yapan şahsiyetlere hiçbir zaman pabuç bırakmadık hiçbir zamanda bırakmıyacağız..Amaçlari sadece insanlara saldırarak heyecan aramak isteyen üniformalı gorevliler bir an önce karsıdaki insanları vazgecmeli kabadayılıklarını üniformayı cıkarttıktan joplarını bırakıp bıber gazlarını bir kenara bırakarak yapmalıdır...

Ülkemizde üstüne üniformayı çeken her insan kendisini kimseden üstün görmemeli Karşı tarafı da anlayarak ortak çözüm yolları aranmalıdır...Bilindiği üzere 18 senelik tribün hayatıbulunan bu grubun bir kaç olayı dışında stadyumlarda şiddet yanlısı olmamıştır...4 eylül stadına gelen hemen hemen her deplasman taraftarları bir sorun yaşamadan memleketlerıne geri dönmüşlerdir...Bundan Sonra Emniyet güçleri bunlari göze alarak hareket etmeli Bizimde fair play cercevesinde düsüncelerımıze saygı duymalıdır...Aksi taktirde gelişecek olayların ne bize ne emniyete nede Sivas a hiç bir olumlu getirisi olmaz...Kaybedenin herkesi olacağı unutulmamalıdır...

Ellerine aldıklari joplarla lise öğrencilerine saldıran emniyet güçlerini Esefle kınıyoruz...

Yeniçeriler Grubu adına EMRE YILDIRIM !

NAUGHTYBOY58
12.12.2010, 21:50
Maçtan Sonra Müziği Kesmeyeni ve Sivas Cevikk Kuvveti Kınıyoruz 15 Yaşında Lise Cocuklarına Jop Vurdular.Yaptıklarını Kendilerine Yakıştırıorlarsa Gidip Diyarbakırda Mardinde Yapsınlar Bunlarıda Görelim Erkekliklerini Hepsi Kendini Jopla Biber Gazıyla Bi şey Sanan ZavaLLıLar Allah sorsun SizdeN..

sinan-58
12.12.2010, 21:53
maçtan sonra müziği kesmeyeni ve orantısz güç kullanan çevik kuvveti kınıyoruz

zaral
12.12.2010, 21:59
gardaş gerçekten çok güzzel bir konuyu dillendirmişsin ve haklı olduğunuza da eminim ama şöyle bir durum varki bu durumu Sivas Emniyetine mal etmen yanlış olur. Hee bunu okurken Sivas Emniyetini savunduğumu sakın düşünmeyin çünkü bu olay heryerde böyle ben istenbulda yaşıyorum ve her maçın ardından aynı muameleyi buradada görüyoruz ankaraya maça eliyoruz durmum ordada aynı mesele Sivas Emniyeti yada polisi arkadaşlar değil o adamlarda zaten sivil hallerinde öyle insanlar değil gayet senin benim gibi normal insanlar ama o üniformayı giyince doğa üstü güçlere kavuşuyorlar e bence normalde zaten düşünsenize sivil hayatta suratına bile bakmayacak insanlar bir anda sana memur BEY diyor bi elinde cop bi elinde gaz hemde gayet legal halde gelip seni dövebiliyo yiyosa sen bi laf söyle üstüne bide nezarete gidip orda cila yersin ve ne olursa olsun o haklı olur senin kesinlikle bi yerde amcan dayın yoksa yediğin dayakla kalırsın neyse gardaş senin haklı olduğuna eminim ama bu tür yazılar sadeceyazılır ama hiçbir anlam taşımaz yaptırımı olmaz hatta olacak en extrem durumda birazdan bunu bi polis okur hop birader neden polise karşı böylesiniz yok ön yargı var yok halk bizi sevmiyo falan der herneyse çok doğru ama bi o kadar sonuçsuz kalmaya mahkum bu yaklaşımını tebrik ederim gardaş Herkese Saygılar ...

58_SEMİH_58
12.12.2010, 22:07
gardaş gerçekten çok güzzel bir konuyu dillendirmişsin ve haklı olduğunuza da eminim ama şöyle bir durum varki bu durumu Sivas Emniyetine mal etmen yanlış olur. Hee bunu okurken Sivas Emniyetini savunduğumu sakın düşünmeyin çünkü bu olay heryerde böyle ben istenbulda yaşıyorum ve her maçın ardından aynı muameleyi buradada görüyoruz ankaraya maça eliyoruz durmum ordada aynı mesele Sivas Emniyeti yada polisi arkadaşlar değil o adamlarda zaten sivil hallerinde öyle insanlar değil gayet senin benim gibi normal insanlar ama o üniformayı giyince doğa üstü güçlere kavuşuyorlar e bence normalde zaten düşünsenize sivil hayatta suratına bile bakmayacak insanlar bir anda sana memur BEY diyor bi elinde cop bi elinde gaz hemde gayet legal halde gelip seni dövebiliyo yiyosa sen bi laf söyle üstüne bide nezarete gidip orda cila yersin ve ne olursa olsun o haklı olur senin kesinlikle bi yerde amcan dayın yoksa yediğin dayakla kalırsın neyse gardaş senin haklı olduğuna eminim ama bu tür yazılar sadeceyazılır ama hiçbir anlam taşımaz yaptırımı olmaz hatta olacak en extrem durumda birazdan bunu bi polis okur hop birader neden polise karşı böylesiniz yok ön yargı var yok halk bizi sevmiyo falan der herneyse çok doğru ama bi o kadar sonuçsuz kalmaya mahkum bu yaklaşımını tebrik ederim gardaş Herkese Saygılar ...

Kardeşim bu site kulüp yönetimi tarafından sürekli takip ediliyor.Gerekli mesaj anlaşılmıştır veya anlaşılacaktır! Liseli birine sanki kendi yaşıtındaki adammış gibi kafa tutan insanlarla karşılaşıyoruz biz stadda!16-17 yaşındaki adamlara ceblerinden çıkarttıkları biber gazıyla müdahale ediyorlar !

sivaslimete
12.12.2010, 22:24
Pkkliya Insan Haklari,Tribüncüye verin Joplari!

yeniceri_can
12.12.2010, 22:28
heryerde oldugu gibi olan gene gariban çocuguna Sivas çocuguna oluyor.bu yaşananları Türkiye'nin hiç bi stadında göremeyeceğimizden eminim.eğerki güneydoğu da aynı şekilde davranıyorsa emniyet mensupları lafımız yok..ha bize özel bi durumsa Allahtan bulsunlar..

adalı harun
12.12.2010, 22:30
yapsınlarya doguda bu duruma yönetim ağırlığını koymalıdır
statlar insanlar eglenmek için gidiyor
galibiyetin tadını çıkartmak hakları
trabzonlular maçtan yarım saat sonra ayrılıyorlar
emniyeti kınıyoruz bu duruma yönetim sessiz kalmamalı içişleri bakanlığına başvurmalı
federasyona bildirilmeli kimse orda babasının hayırına beklemiyor parasını aldığı vadandaşı zoplamak ne alaka
bütün terbiyesiz insanları seçipmi gönderiyorlar bu memlekete
tepkimizi, bundan sonra maçtan öncew gösterelim
görsünler sivasta görev yapmanın kolylığını sürüldülermi doguya hallerini görüyoruz derlerya seytan azapta gerek

ready
12.12.2010, 22:40
16-17 yaşındaki lise ögrencisine jopla saldırmak biber gazı sıkmak hangi mantıga uyar

serserilerin_prensi
12.12.2010, 22:47
beşiktaş çarşı cevik kuvvete beyazz desene diye bagırıyor...bunların demekki aralarında konyalı çoktuu

SivaSTeaM58
12.12.2010, 22:55
bizzat sahit oldum bugun olaylara mac bitdikden sonra gariptir normalde müzigi kesiyolar ama ne hikmetse bugun kesilmedi mac biteli 15 dk olmus hala müzik calıyor galibiyetin gelmesinde buyuk pay sahibi olan yeniceriler adlı grup mac boyunca bagırmıs buyuk bi gayret gosdermisdir mac bittikden sonrada tadını cıkarmak tabiki hakkıdır bunu engellemeye neden calısırlar anlamıs degilim müzik kes müzik kes die kac kez bagırmalarına ragmen ısrarla müzik calmaya devam etmisdr ne vardı yani müzik kesilip 5 dk bagırıp sonra herkez gitseydi coluk cocuga jopla müdahale etdiler el insaf ya zaten bagıran kisi sayımız o kadar azken milleti bide maca gelmeye korkar hale getirmeyemi calısıyorlar cok gariptir anlamıyorum !

zaralı19
12.12.2010, 23:21
hayatımda böyle bir saçmalik görmedim ne güzel maçı alıyoruz sonra sevineceğiz tabi bende orda olmak isterdim :( Eminiyeti kınıyoruz bu sevdan kimse vaz geçiremez bizi.geçmiş olsun arkadaşlar elbet birgün sorulur hesabı.BİZ YENİÇERİLERİZ KİMSE BU SEVDADAN BIKTIRAMAZ BİZİ...

Efsane Yeniceri
12.12.2010, 23:32
Aşkımız Joplara..!

kağanhan58
12.12.2010, 23:35
zaten 4 eylüldeki çoğu maçımızda bize deplasman takımlarından daha beter muamele yapıyorlar eline copu alan üstüne forma çeken kendini he-man sanıyor sayın emniyet müdürü de hiç birşey olmamış gibi bunları görmezden gelemeye devam ediyor

karyola
12.12.2010, 23:36
hakkarı de diyarbakır da goremiyoz boyle coplamayı.:mad:

Murad_Kelleci58
12.12.2010, 23:42
Ben hafta içinde bir konu açılmıştı.. "tribünlerde gözetleneceğiz" adı altında.. orda bir yorum yaptım.. Baktım iki dakika sonra yorumumda, konu başlığıda kalkmış siteden.. bri anlam veremedim.. şimdi böyle bir konu daha açılmış muhatap yine emniyet.. Sahibin yok ki.. sahiplensinler.. birileri çıkıpta demiyorki.. Ya kardeşim sen benim taraftarıma karışamazsın.. Milletvekili, Belediye Başkanı, Vali, Kulüp yöneticileri.. vs vs vs.. Maç öncesinde Mecnun başkana emniyetten plaket verildi.. Bileniniz duyanızı oldu mu.. "emniyete futbol terörü için verdiği destekten" dolayı.. Duyanda zanneder, Sivas'ta herhafta maçlarda birileri bıçaklanıyor, 3-4 kişi olaylarda dolayı sağlık durumu hala ciddiyetini koruyor.. maça gelmeden polis ve özel güvenlik elemanları Sivasspor taraflarından kesici, delici aletlerin 15-20 adet çıktığı gibi rüyalar mı görüyorlar.. Yoksa koltukları kırıp sahaya mı atıyorlar.. vesaire vesaire... Neymiş efendi federasyondan ceza geliyormuş.. merdivenlerde seyirci maçı izliyor diye..

Kargalar tulumbalar nerdesiniz.. Sizi karga tulumba federasyon-emniyet tiyatrosu, aralarına sivas yönetiminide yanına almaya çalışarak çadır tiyatrosu çevirmek için perdelerini 16.haftada ve geç kalınmış bir şekilde açmaya başladılar.... Duyanlar duymayanlara duyursun.. Çok güleceksiniz.. Gülerkende düşüneceksiniz diyorlar.. Oyunu sahneye koyanlar.. ben daha şimdiden karnım yırtılırcasına kahkalar atıyorumm. Bu çadır tiyatrosunu ortaya getirenlere.. Sormak gerek acaba bu çadır tiyatrosuna rağbet sadece bizim memlekettemi.. Neden acaba Canım Türkiyemin diğer şehirlerindeki insanlarnıı bundan mahrum ediyorsunuz. Yazık ediyorsunuz.. Ayıp ediyorsunuz.. neden çifte standart...!!! yapıyorsunuz.. Yoksa bu milletin kalkınmasının kültürden sanattan geçtiğini anlayabilecek kapasatideki insanlar sadece sivasta mı yaşıyorlar..

anlayan anlamıştır.. Arif olmayada gerek yoktur.. Vicdan sahibi iseler, bu memlekettede bir gün gelir çadır tiyatrosununda artık açılamayacağını bilmeleri gerekir..

aturk_5834
12.12.2010, 23:44
Kimse unutmasın ki Orda gerek özel güvenlik gerekse de polisler olsun her görevli Babasının hayrı için orda beklemiyor Devletten kuruşu kuruşuna parasını alıyor...Ve de kimse unutmasın ki ordaki emniyet görevlilerinin parasını hakaret ettıklerı itekledikleri insanlar veriyor..

KİMSE KENDİ KAFASINA GÖRE KEYFİ OLARAK İŞ YAPMIYOR ÇEVİĞİN BAŞINDAKİ MÜDÜR TARAFTARI ÇIKAR DİYORSA MEMURDA GÖREVİNİ YAPIP MECBUREN ÇIKARIYOR. ORTADA ŞAHSİ BİR DURUM YOK. OLAMAZDA ZATEN.SİVASSPOR TARAFTARININ CENTİLMENLİĞİNE DİYECEK LAF YOK. RAKİP TAKIM TARAFTARLARININ CUMHURİYET MEYDANIN GÖBEĞİNDE KUTLAMA YAPMASINA İZİN VERMİŞ BİR TARAFTARIMIZ VAR.
POLİS İZİNLİ GÜNÜNDE İŞE ÇAĞIRILIYOR MAÇA STAD GÖREVLİLERİNDEN BİLE ERKEN GELİYOR HERKESTEN ÖNCE GELİYOR HERKESTEN SONRA GİDİYO VE MAÇLAR İÇİN BİR KURUŞ BİLE PARA ALMIYOR BİRAZ EMPATİ KURALIM KİM BEDAVAYA FAZLADAN MESAİ YAPIYO VE İSTİYORSUNUZKİ BİRAZ DAHA FAZLA ÇALIŞSINLAR BİRAZ DAHA GEÇ GİTSİNLER EVİNE.
RAKİP TAKIMLARIN TARAFLARI MEYDANDA SEVİNSİN BİZDE STADDA. VALLA SÜPERMİŞ. POLİSİN MAAŞINI BİR TEK SEN VERMİYORSUN TEK VERGİ VEREN SEN DEĞİLSİN O VERGİ MEMURUN MAAŞI TAHSİL EDİLMEDEN KESİLİYOR ONDAN. BUNU KENDİNE YÜK OLARAK GÖRÜYORSAN BU AY VERME MAAŞLARINI.
BAZI ARKADAŞLAR GİTSİN DOĞUDA YAPSIN O POLİSLİĞİ DEMİŞLER. DOĞUYA KAÇ KEZ GİTMİŞDE GÖRMÜŞLER ORDA POLİSLİĞİN NASIL YAPILDIĞINI. ÖYLE TV DEN İZLEMEYE BENZEMİYO BENDE DOĞUDA GÖREV YAPIYORUM GELİN YAKINDAN BAKIN BİRAZ. KİMİSİDE ŞEYTAN AZAPTA GEREK DEMİŞ. KİMİN ŞEYTAN OLDUĞUNA KİMİN AZAP ÇEKECEĞİNE SEN KARAR VEREMEZSİN ARKADAŞIM BÖYLE BİR CÜMLE KULLANMANDA DEVLETİNE DEVLETİNİN MEMURUNA OLAN SAYGINI GÖSTERİR.
BENİM TARAFTARIMIZIN STADDA SEVİNMESİNE Bİ SÖZÜM YOK SORUN BİLİP BİLMEDEN KONUŞMALAR YANLIŞ ÇİRKİN SÖZLERİN SARFEDİLMESİ MEMUR ALDIĞI EMRİ UYGULUYOR EMİRDEN RAHATSIZ OLAN VARSA EMRİ VEREN KİŞİYİ BULUR BURDA SÖYLEDİKLERİNİ YÜZÜNE SÖYLER. FİZİKİ OLARAK Bİ ZARAR GÖRMÜŞSEDE DAVA YOLU ACIKTIR BURDA YORUM YAZARAK ZAMAN KAYBEDENE KADAR HEMEN GİDER DAVASINI AÇAR..

TS58
12.12.2010, 23:46
SİVAS'a var da Diyarbakır'a yohmi

NAUGHTYBOY58
12.12.2010, 23:53
Sevdamıza Kimse Enqel Olamaz Bazen Hüzün Vardır Bazen Mutluluk.
Sivas Sewqisinin Adı Konamaz Ne Kupa BüyükLüqü Ne ŞampiyonLuk!!

Murad_Kelleci58
12.12.2010, 23:58
aturk_5834'e hitaben..

KİMSE KENDİ KAFASINA GÖRE KEYFİ OLARAK İŞ YAPMIYOR ÇEVİĞİN BAŞINDAKİ MÜDÜR TARAFTARI ÇIKAR DİYORSA MEMURDA GÖREVİNİ YAPIP MECBUREN ÇIKARIYOR. ORTADA ŞAHSİ BİR DURUM YOK. OLAMAZDA ZATEN.SİVASSPOR TARAFTARININ CENTİLMENLİĞİNE DİYECEK LAF YOK. RAKİP TAKIM TARAFTARLARININ CUMHURİYET MEYDANIN GÖBEĞİNDE KUTLAMA YAPMASINA İZİN VERMİŞ BİR TARAFTARIMIZ VAR.
POLİS İZİNLİ GÜNÜNDE İŞE ÇAĞIRILIYOR MAÇA STAD GÖREVLİLERİNDEN BİLE ERKEN GELİYOR HERKESTEN ÖNCE GELİYOR HERKESTEN SONRA GİDİYO VE MAÇLAR İÇİN BİR KURUŞ BİLE PARA ALMIYOR BİRAZ EMPATİ KURALIM KİM BEDAVAYA FAZLADAN MESAİ YAPIYO VE İSTİYORSUNUZKİ BİRAZ DAHA FAZLA ÇALIŞSINLAR BİRAZ DAHA GEÇ GİTSİNLER EVİNE.
RAKİP TAKIMLARIN TARAFLARI MEYDANDA SEVİNSİN BİZDE STADDA. VALLA SÜPERMİŞ. POLİSİN MAAŞINI BİR TEK SEN VERMİYORSUN TEK VERGİ VEREN SEN DEĞİLSİN O VERGİ MEMURUN MAAŞI TAHSİL EDİLMEDEN KESİLİYOR ONDAN. BUNU KENDİNE YÜK OLARAK GÖRÜYORSAN BU AY VERME MAAŞLARINI.
BAZI ARKADAŞLAR GİTSİN DOĞUDA YAPSIN O POLİSLİĞİ DEMİŞLER. DOĞUYA KAÇ KEZ GİTMİŞDE GÖRMÜŞLER ORDA POLİSLİĞİN NASIL YAPILDIĞINI. ÖYLE TV DEN İZLEMEYE BENZEMİYO BENDE DOĞUDA GÖREV YAPIYORUM GELİN YAKINDAN BAKIN BİRAZ. KİMİSİDE ŞEYTAN AZAPTA GEREK DEMİŞ. KİMİN ŞEYTAN OLDUĞUNA KİMİN AZAP ÇEKECEĞİNE SEN KARAR VEREMEZSİN ARKADAŞIM BÖYLE BİR CÜMLE KULLANMANDA DEVLETİNE DEVLETİNİN MEMURUNA OLAN SAYGINI GÖSTERİR.
BENİM TARAFTARIMIZIN STADDA SEVİNMESİNE Bİ SÖZÜM YOK SORUN BİLİP BİLMEDEN KONUŞMALAR YANLIŞ ÇİRKİN SÖZLERİN SARFEDİLMESİ MEMUR ALDIĞI EMRİ UYGULUYOR EMİRDEN RAHATSIZ OLAN VARSA EMRİ VEREN KİŞİYİ BULUR BURDA SÖYLEDİKLERİNİ YÜZÜNE SÖYLER. FİZİKİ OLARAK Bİ ZARAR GÖRMÜŞSEDE DAVA YOLU ACIKTIR BURDA YORUM YAZARAK ZAMAN KAYBEDENE KADAR HEMEN GİDER DAVASINI AÇAR..[/QUOTE]

anlaşılan sende çadır tiyatrosunda figuran olsa bile bir rol kapsam diye uğraşanlardansın.. Teşkilat diğer illerde yapacağı görevleri unutup, gelip burda görevleri aklına geliyorsa bunu sorgularız kardeşim.. İster amir olsun, ister memur.. Çifte standart kalksın istiyoruz biz..

fazla mesai almdığnıı söylemişsin..Maaş Bordrolarını senmi düzenliyorsun.. !! Bunu da bilelim.. Polisin maaşını herkes veriyor ve verdiği ölçüde herkes iyi muamele bekliyor.. Polisin Sivas'taki insanı artık bir pkk'lı yada bir zanlıymış gibi rahatsız edici gözlerle bakmasın bırakmalı bir kenara.. Son sözüm şu "suçlu bağırmışta, suçsuzun ödünü koparmış" nüfuzun varsa suçluda olsan sorun değil.. Ondan sonrada canı yanan hesabı kesince ne diyorsunuz. Tukaka..!!!

zaral
13.12.2010, 00:16
Kimse unutmasın ki Orda gerek özel güvenlik gerekse de polisler olsun her görevli Babasının hayrı için orda beklemiyor Devletten kuruşu kuruşuna parasını alıyor...Ve de kimse unutmasın ki ordaki emniyet görevlilerinin parasını hakaret ettıklerı itekledikleri insanlar veriyor..

BENİM TARAFTARIMIZIN STADDA SEVİNMESİNE Bİ SÖZÜM YOK SORUN BİLİP BİLMEDEN KONUŞMALAR YANLIŞ ÇİRKİN SÖZLERİN SARFEDİLMESİ MEMUR ALDIĞI EMRİ UYGULUYOR EMİRDEN RAHATSIZ OLAN VARSA EMRİ VEREN KİŞİYİ BULUR BURDA SÖYLEDİKLERİNİ YÜZÜNE SÖYLER. FİZİKİ OLARAK Bİ ZARAR GÖRMÜŞSEDE DAVA YOLU ACIKTIR BURDA YORUM YAZARAK ZAMAN KAYBEDENE KADAR HEMEN GİDER DAVASINI AÇAR..

Şimdi gardaş hoş demişsinde anlayamadığım konu kimse kafasına göre iş yapmıyor demişsin ben Sivas ta değilim istanbulda yaşıyorum ve buradaki maçlarda birebir yaşadıklarımı söylüyorum o polis arkadaşlara ;
taraftarın anasına avradına küfür et emrini kim veriyor !!!
taraftara karşı ilk hamleni copunla yap emrini kim veriyor !!!
sırtındaki üniforma olmasa o hareketleri içlerinden kaçı yapabilir !!!
onların paralarınıda amirlerinin paralarınıda biz veriyoruz istersen verme diyorsun emin ol kimse onlara maaş vermeye can atmıyor zorla alıyorlar !!!
dava yolu diyerek falanda demogoji yapmana gerek yok ben ( senin değiminle )yorum yaparak zaman kaybetmeyi tercih ederim ben davacı değilim taraftarım!!! Herkese Saygılar...

aturk_5834
13.12.2010, 00:22
anlaşılan sende çadır tiyatrosunda figuran olsa bile bir rol kapsam diye uğraşanlardansın.. Teşkilat diğer illerde yapacağı görevleri unutup, gelip burda görevleri aklına geliyorsa bunu sorgularız kardeşim.. İster amir olsun, ister memur.. Çifte standart kalksın istiyoruz biz..

fazla mesai almdığnıı söylemişsin..Maaş Bordrolarını senmi düzenliyorsun.. !! Bunu da bilelim.. Polisin maaşını herkes veriyor ve verdiği ölçüde herkes iyi muamele bekliyor.. Polisin Sivas'taki insanı artık bir pkk'lı yada bir zanlıymış gibi rahatsız edici gözlerle bakmasın bırakmalı bir kenara.. Son sözüm şu "suçlu bağırmışta, suçsuzun ödünü koparmış" nüfuzun varsa suçluda olsan sorun değil.. Ondan sonrada canı yanan hesabı kesince ne diyorsunuz. Tukaka..!!![/QUOTE]

KİMİN NERDE NE İŞ YAPTIĞINI BİLMEK İSTİYORSAN CIKIP GEZECEKSİN MEMLEKETİN DÖRT BİR YANINI TV DEN İNTERNETTEN DEN GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ GÖRÜNMÜYO DİYARBAKIRDA HAKKARİDE. ÇİFTE STANDARTA MARUZ KALDIM COP YEDİM GAZ YEDİM DİYORSAN BUYUR SAVCILIK ÇOK UZAKTA DEĞİL. POLİSLERİN PARA KONUSUNA GELİNCE İDDAYI ORTAYA ATAN BELLİ ONLARA SORACAKSIN BORDRO ONLARDADIR. SAYISIZ MAÇ GÖREVİNE GİTMİŞ BİRİ OLARAK SÖYLÜYORUM BEN SUÇSUZ YERE TARAFTARI COPLAYANLARI KOLLAMIYORUM BENİM ANLATMAK İSTEDİĞİM EĞER BİR MAĞDUR VARSA ORTADA BURDA BOŞA ZAMAN HARCAMASIN HAKKINI YARGIDA ARASIN. AMA BURDA OTURDUĞU YERDEN, ALDIĞI EMRİ UYGULAYAN POLİSLERE DE KİMSENİN HAKARET ETMEYE HAKKI YOK. YOK İLLAKİ KLAVYE KAHRAMANLIĞI YAPACAM DENİYORSA ONA DA BENİM SÖZÜM YOK.

Murad_Kelleci58
13.12.2010, 00:35

fazla mesai almdığnıı söylemişsin..Maaş Bordrolarını senmi düzenliyorsun.. !! Bunu da bilelim.. Polisin maaşını herkes veriyor ve verdiği ölçüde herkes iyi muamele bekliyor.. Polisin Sivas'taki insanı artık bir pkk'lı yada bir zanlıymış gibi rahatsız edici gözlerle bakmasın bırakmalı bir kenara.. Son sözüm şu "suçlu bağırmışta, suçsuzun ödünü koparmış" nüfuzun varsa suçluda olsan sorun değil.. Ondan sonrada canı yanan hesabı kesince ne diyorsunuz. Tukaka..!!!

KİMİN NERDE NE İŞ YAPTIĞINI BİLMEK İSTİYORSAN CIKIP GEZECEKSİN MEMLEKETİN DÖRT BİR YANINI TV DEN İNTERNETTEN DEN GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ GÖRÜNMÜYO DİYARBAKIRDA HAKKARİDE. ÇİFTE STANDARTA MARUZ KALDIM COP YEDİM GAZ YEDİM DİYORSAN BUYUR SAVCILIK ÇOK UZAKTA DEĞİL. POLİSLERİN PARA KONUSUNA GELİNCE İDDAYI ORTAYA ATAN BELLİ ONLARA SORACAKSIN BORDRO ONLARDADIR. SAYISIZ MAÇ GÖREVİNE GİTMİŞ BİRİ OLARAK SÖYLÜYORUM BEN SUÇSUZ YERE TARAFTARI COPLAYANLARI KOLLAMIYORUM BENİM ANLATMAK İSTEDİĞİM EĞER BİR MAĞDUR VARSA ORTADA BURDA BOŞA ZAMAN HARCAMASIN HAKKINI YARGIDA ARASIN. AMA BURDA OTURDUĞU YERDEN, ALDIĞI EMRİ UYGULAYAN POLİSLERE DE KİMSENİN HAKARET ETMEYE HAKKI YOK. YOK İLLAKİ KLAVYE KAHRAMANLIĞI YAPACAM DENİYORSA ONA DA BENİM SÖZÜM YOK.[/QUOTE]

Senin yaşadığın kadar gezip görmüşlüğüm ve olayları aklımda tartıp ona göre konuşmuşluum varr. hariçten gazel okumuyorum güzel kardeşim.. Hangi teşkilat elemanı suçsuz birine jo vurmuşta hesap vermiş.. Güldürme Allah aşkına.. Bizim yaşadıklarımız Sanal alemde ve tv de değil.. Ortaya atılan bir bordro meselesi varsa karşı iddayıda sen ortaya koymuşsan belgelerinizi gösterirsiniz. Ortada mağdur var oda vicdan mağduru ve haksız emniyet teşkilatının içindeki psikolojisi bozuk kardeşlerimizdir.. Polis te haddini bilsin jop atıyorsa haksız yere yiyeceği hakaretide gözönüne alsın.. Klavye kahramanlığı diyede bir laf çıkarmışsınız onun arkasına sığınıp yazılar yazmayan sadece sizlermisiniz..??

V1CT0RY
13.12.2010, 00:39
Sivas'taki Polislerde Bir Hava...Biraz Pislik Çıkacaksınki Yaranasın Bunlara.

Ayıptır 15 Yaşındaki Çocuğa Jopla Vurulur mu?

Ne Yaptı Bu Çocuk?

Sahaya mı Atladı ? Koltuk mu Kırdı? Hırsızlık mı Yaptı ?

Sivas Emniyet Müdürü Kemal Seyahn Bey Hakikatlı Birisi Umarım Bu Konu Kulağına Gider de Gerekli Özveri Gösterilir....

migroArmis
13.12.2010, 00:50
her memleket taraftarının ortak derdidir bu..kendi memleketinin polisinden yersin copu..çok gördüm ben bunları...

hercaii_58
13.12.2010, 00:50
aturk arkadas bosversene bunları 2 hafta önce ankara deplasmanında bilet olduğu halde bilet satmayan gişe görevlilerine tepki gösteren taraftara sizi burdan sağlıklı göndermem diyen polis amiri -bun gücü ona kim verdi bilmiyorum ama sivilde gelse köpek olacak adam- taraftarı tehdit ediyor, sonra bu hafta bu tarz sacma sapan olaylar. Sonra polisi savunuyosun, savcılık falan diyosun. Bu ülkede hakkını arayacağına kendini köprüden at daha iyi. O zaman sunu sana soruyum; bundan bikaç sene önce benle tartısan alkollü asteğmenlerden şikayetçi olarak karakola gittik polislerle birlikte, yapacak bişey yok dediler, ama kendi çaplarında eğleniyolar, dedim mermur bey yapacak nası bişey yok falan konusuyoz. ordan öbür memur çıkmış kardeş sen de ne istiyon şikayetçi olsanda asacak halleri yok falan dedi. ben de sinirlendim dedim lanet olsun böyle işe cektim cıktım,daha sonra ögrendim ki bu durumda inzibatlara haber veriliomus onlarda üstleriyle birlikte şikayeti değerlendiriyorlarmış, ama bu memur beyler sadece işlerini yapmamak, rahat etmek için bana bu şekilde davranmışlar ya da mesleki bilgileri yok. sende gelmiş bana polisleri savunuyosun. zaten en büyük hata, türkiyede polislerin büyük bölümünün herhangi bir mesleki polislik bilgisi olmamasında kaynaklanıyo bu. okul bitti iş bulamadım polis oluyum mantığıyla polis yapılan insanlar kendilerini nimetten sayarak davranıyo. bütün mesele de burda ortaya çıkıo. o yüzden zaten koruma ihtiyacı hissetmişsin meslektaşlarını bence . saygılar...

GuVeN
13.12.2010, 01:03
Benım anlamadıgım gereksız yere darp edılen ınsanların,medenı sekılde kendılerıne yapılan tavırı kınamaları ıle ılgılı acılmıs bır konu baslıgı altında neyın tartısması yapılıyor! Gereksız yere yapılan her türlü haksızlık kım yaparsa yapsın yalnıstır.
Galıbıyetın tadını da cıkaramayacaksa bu taraftar ne yapacak. Yönetımı göreve davet edıyorum ,taraftarı maçlara cağırmak degıl önemlı olan,gelen taraftara elındekı ımkan dogrultusunda sahıp cıkabılmektır. Zaten bu konu baslıgı gorulurse gereklı uyarının yapılacagına da emınım.

adres58
13.12.2010, 01:12
Benım anlamadıgım gereksız yere darp edılen ınsanların,medenı sekılde kendılerıne yapılan tavırı kınamaları ıle ılgılı acılmıs bır konu baslıgı altında neyın tartısması yapılıyor! Gereksız yere yapılan her türlü haksızlık kım yaparsa yapsın yalnıstır.
Galıbıyetın tadını da cıkaramayacaksa bu taraftar ne yapacak. Yönetımı göreve davet edıyorum ,taraftarı maçlara cağırmak degıl önemlı olan,gelen taraftara elındekı ımkan dogrultusunda sahıp cıkabılmektır. Zaten bu konu baslıgı gorulurse gereklı uyarının yapılacagına da emınım.

Evet bence de gerekli şeyler yapılacaktır. Tek eğlencesi Sivasspor galibiyeti olan bu taraftara, bu şekilde tavırlar sergilenmesi gerçekten çok acı verici. Umarımki bu sıkıntı yarın akşamki Spor programında yankı bulacaktır. Ki bu takımın seyircisinin bu soğukta bu denli riskli bir maçta, hop oturup hop kalktığı elleri patlayana kadar, sesleri kısılana kadar desteklediğini bunun nihayetinde bu streslerini bu şekilde eğlenerek atmasına kimse engel koymamalı. Takımın kampına ziyarette bulunmak değil taraftarında gönlünü almak gerek. Sivasspor bir bütündür. Seyircisiyle kadrosu ile malzemecisiyle....

aturk_5834
13.12.2010, 01:15
Senin yaşadığın kadar gezip görmüşlüğüm ve olayları aklımda tartıp ona göre konuşmuşluum varr.

Yani güzel konuşuyorsun daha doğrusu güzel övüyorsun kendini. Eminim benim yaşadığım kadar gezip görmüşsündür. Sana iyi geceler arkadaş. Katılıp katılmamak başka herkes kendi görüşünü paylaşıyor yorumlarıyla bi yerde karakterini yansıtıyor saygımız var. Umarım bu tartışmalar sivasspora ve taraftarına katkı sağlar. herkese saygılar...

yeniceri_can
13.12.2010, 01:28
kimse kusura bakmasında hepimizin bildiği hani küçük çocuklar vardırya turnikelerin önünde durupta , abi benide içeri alırmısın diyen.Boyu bacak boyunu geçmeyen.onlarada jop sallanıyorsa bi yerde tepki vermek lazımdı..ister figuran olalım ister tiyatrocu..

gangster
13.12.2010, 02:18

Aslında sayın mod Güven en kısa şekliyle söylenecekleri söylemiş ama yinede mesaj içinde cevap verilmesi gereken birkaç ibare olduğu için yazma gereği duydum.

İlk olarak yazınızda eğer daha yumuşak bir üslup kullanmış olsaydınız anlatmak istediklerinizin daha rahat anlaşılabilir olacağı kanısındayım.

İkincisi burada mevzu bahis olaya tepki gösterenlerin ve sizinde kaçırdığınız nokta polisin müdahalesinden çok, polisin refleks gösterirken "vicdan"ını ne kadar sorguladığıdır.Eğer küfür, hakaret yok ise 15 yaşındaki lise öğrencilerinin coplanmasıdır.

Üçüncüsü; Güneydoğu veya Doğu örneği verilirken, orada polisi öldürmek istercesine taş yağdıran akranlarına bile cop kullanılmazken takımının galibiyet sevincini yaşamaktan öteye gitmeyen küçük Sivasspor taraftarlarına neden copun reva görüldüğüdür.(3 ay Hakkari merkezde polis lojmanlarında kaldım)

Son olarak; yargı yolundan bahsetmişsiniz.Buna cevaben sıkmasın diye özetleyerek bir olay anlatmak istiyorum.İki sene önce Ramazan ayı içindeki bir maçta su meselesi yüzünden maraton tribününde amcam polis tarafından darp edildi.Sonuna kadar haklı olduğumuz olay sonrası 10 günlük iş göremez raporu aldık ve yargı yoluna gittik.Mahkeme esnasında gördük ki şikayetçi olduğumuz memur ve amirinin 20 den fazla tanığı var.Kim oldukları tahmin etmek hiçte zor değil.O esnada o tribünde bulun diğer memurlar...Hazırlanan tutanakta ise %100 biz suçluyuz.Sonuç: Sıfır.Üstüne üstelik Sivasspor yönetimi gerekçesini hatırlayamadığım bir sebepten 1.250 tl para cezası uyguladı.Buda yanımıza kar kaldı.

Nokta

NAUGHTYBOY58
13.12.2010, 02:24
Tartışmaya Hiç Gerek Yok Polis Canı Sıkılıor Jop Çekiyor. Bu Bizim Deil Emniyetin Ayıbıdır Sadece ZavaLLıLar Bizim Gözümüzde O Jop Vurduqunuz Küçük ÇocukLar Kadar Dahii Gururunuz Yok Sizin Arkadaş Gidip Amirin Yetkilinin Yüzüne SöyLe Demiş Bunu Bırak Amiri Emniyet Müdürünün Yüzüne SöyLerim Bu Ülke Hukuk Ülkesi Kimse Kimseye Yaptırım UyquLayamaz!

karyola
13.12.2010, 08:47
emniyet mudurumuz cok degerlı bırısı ınsallah olaya el atar.2.yari daha cok macımız var tekrar etmez ınsallah

dedebey
13.12.2010, 08:57
ben buradan sedatı kınıyorum hiçbir futbolcu takımın ve şehrin kaderiyle oynayamaz buna fırsat verilmemeli ya tersi olsa yenilsek ne olacaktı düşünmek bile istemiyom buradan hakemide kınıyom yanlı yönetiği için sivasspor hem konyayı hemde hakemi ve trabzonu yenmiştir sahada mücadele eden topçuları kutluyom sedatı kınıyorum başarılar yiğidommmmmmmmmmmmmmmmm

izmirliyigido
13.12.2010, 08:58
Tek eğlencesi ve avuntusu Sivasspor olan, onunla ağlayıp, onunla gülen gencecik, aklı başında, terbiyeli, hiçbir zaman hiçbir yerde olay çıkartmayan, olaya karışmayan güzel şehrimin insanlarına yapılan bu haksızlığı taraftar olarak değil, insan olarak tasvip etmiyor, onaylamıyorum.

Bir arkadaşın dediği gibi maça taraftar çağıran yönetim birazda onlara sahip çıkmalı. Bu olayı bir yazı ile Emniyete deklare edip özür dilemesini sağlamalı ve bir daha böyle sudan sebeblerle insanlarımızı darp etmemeleri konusunda ciddi şekilde uyarılmalıdır.

Sivas Güneydoğu illerinden biri değildir, dışarıda sevdiği, saydığı, dost bildiği polisi maçta da sever ve sayar. Yanımızda dost olarak görmek isteriz. Burası Sivas, biz YİĞİDO'yuz, hepimiz her insanı çok severiz. Bunun ödülü bu olmamalı, yönetim bu olaya sahip çıkmalı.

AYK

atrium58
13.12.2010, 09:48
Son olarak; yargı yolundan bahsetmişsiniz.Buna cevaben sıkmasın diye özetleyerek bir olay anlatmak istiyorum.İki sene önce Ramazan ayı içindeki bir maçta su meselesi yüzünden maraton tribününde amcam polis tarafından darp edildi.Sonuna kadar haklı olduğumuz olay sonrası 10 günlük iş göremez raporu aldık ve yargı yoluna gittik.Mahkeme esnasında gördük ki şikayetçi olduğumuz memur ve amirinin 20 den fazla tanığı var.Kim oldukları tahmin etmek hiçte zor değil.O esnada o tribünde bulun diğer memurlar...Hazırlanan tutanakta ise %100 biz suçluyuz.Sonuç: Sıfır.Üstüne üstelik Sivasspor yönetimi gerekçesini hatırlayamadığım bir sebepten 1.250 tl para cezası uyguladı.Buda yanımıza kar kaldı.

Nokta[/QUOTE]

Sivasspor yönetimi kime yaranmaya çalışıyor acaba.. Sahip çıkmadığın taraftara daha sonra sitem etmezsin inşallah..

kadir984
13.12.2010, 10:04
!!!!!!!!!!

DEĞERLİ arkadaşlar şimdi bırakın yönetimi de sizi korumak için stada geldiğini söyleyen emniyet mensuplarını da.

Hiçkimse kusura bakmasın ben yıllarca o camiaya yakın çalıştım ama bizim sivas ta şu acı gerçek var;
emniyet mensuplarını kendilerinden çok üstün görenler var ve bu görüşde emniyetteki arkadaşların bazılarını havaya sokuyor ve kendilerini bulunmaz hint kumaşı sanıyor.

size bunu yapan memurların konyalı olduğundan eminim en azından içlerinden bir tanesi.

DEĞERLİ ARKADAŞLAR VARSA BİR YAKININIZ BUNU MEDYAYA YANSITIN ORADA DAHA GENİŞ YANKI BULACAKTIR

Efsane Yeniceri
13.12.2010, 10:10
yıkarız tüm saLtanatLarı bi isyana bakar !!! Yeniçeri...

alemdarlar
13.12.2010, 10:12
Emre kardeş.Klasik bir laf olacak ama belirteyim.
Burası TÜRKİYE.Ülkemizi kenera bırak,SİVAS 15 sene geriden gelmekte be kardeş.Yabancısı da,yerlisi de(işi önemli değil) bu tür ortamlar da cahillik gösterebilir ve gösterecektir de.Taki bazı şeyler öğrenilene kadar.

Verdiğiniz destek için teşekkürler.Anlıyorum seni.Keşke MAÇKAdaki polisler olsaydı diyorsun...
Polis ve Güvenlik görevlisi öyle olmalı..

okyay58
13.12.2010, 10:43
Doğu'da polislere taş ,molotof ve havai fişek atan kürt çocuklarına asla ve asla copla müdahale etmemeyen fakat maç sonrası 5 dk kutlama yapmak isteyen Türk çocuklarına ellerinden geldiğince sert davranan, bu muameleye rağmen o çocukların "Devletin Polisi" diyerek kendilerine el kaldırmamasını gözardı ederek copları indiren ,biber gazı sıkanları kınıyoruz!

xremix
13.12.2010, 10:45
halkından korkan bir devlet olamaz , taşkınlık olmadığı sürece zor kullanılamaz..15 16 yaşında sosyal bir faaliyette bulunan insana cop ile vurmak ayıptır ayıp...

kempes
13.12.2010, 11:48
bu işler sivasta oluyor her sezon
başka şehirlerde yok bu tür davranış
daha maç yeni bitmiş, başlıyorlar tahrike !

yigidocengiz
13.12.2010, 11:54
işte adımız çıktı bi kere yoksa onları oraya gömmek vardı ya neyse...

aman SİVASımıza zarar gelmesin aman kötü söylemesinler dur bakalım nereye kadar

YeniceriEmRe
13.12.2010, 14:21
Pkk Yunana İnsan HakLarı , Taraftara İndir JopLarı .... !
Sivas Emniyetini Kınıyoruz !

itaydas
13.12.2010, 14:22
Pkkliya Insan Haklari,Tribüncüye verin Joplari!
Ben bu lafı sevdim, doğrusu da bu zaten.

kadirakin58
13.12.2010, 16:13
Maçtan sonra Konya teknik direktörü Sivas komutanıyla, valisiyle taraftarıyla bütünleşmiş durumda demişti. Ancak anlaşılıyor ki emniyet müdürümüz bütünleşememiş. Emniyet sivasta prestijini korumak istiyorsa emniyet müdürü derhal istifa etsin veya görevden alınsın. Bu olay emniyet için utanç verici bir durum. Derhal yönetim tepkisini basına dile getirmeli. Yönetim sahip çıkmazsa taraftarına bu yönetime de pahalıya mal olur.

münihli_58
13.12.2010, 17:02
Kendi Cocuklari orda olsa vururlarmiydi acaba....:mad:

Turani58
13.12.2010, 17:44
Her ilin brokratları ve millet vekilleri var anında müdahale ediyorlar sağolsun bizim milletvekilleri sivasın hayırına hiçbir iş yapmadılar.Aynen robot gibiler parmak kaldır parmak indir görevleri birdaha seçilebilirmiyim düşüncesindeler Sivas hlkı bunu asla unutmayacak gelecek seçimde hesabını soracaklardır Sormayan namert olsun.
Arkadaşlarım haklı doğuda böyle bir hareket edemezler.

pover58
13.12.2010, 18:05
öncelikle bende şiddetle kınıyor ve oha diyorum bunlar sivasta saygı gördükleri için biyerleri kalkıyor. hata bizde kardeşim yüz vermiyecek saygı göstermiyeceksin bunlara .bide valimize ve emniyet müdürümüze iletilmeli bu konu.bizim insanımız eline bir yetki geçince çok abartıyor ve kötüye kullanıyor.buna fırsat vermemek için derhal yetkililere basın aracılıgı ile iletince gereken dersi alacaklarından eminim.bunlar sivastan başka yerde bu gibi hareketleri yapsınlarsana sıkıyorsa.gene diyorum suç bizde insana gereginden fazla deger verirsen böyle olur.15 yaşındaki çocugumuza jopla sopa atarlar.acaba başkası kendi çocuklarına böyle yapsa ne düşünürler...BÜTÜN SÖYLEDİKLERİM HAK EDENLERE .DÜRÜST SAYGILI SORUMLULUGUNU BİLEN POLİS KARDEŞLERİME SAYGI DUYMUYA DEVAM EDECEGİZ.ONLAR BİZİM BAŞTACIMIZ .DİGERLERİDE ÇÜRÜK HATTA KURTLU ELMALAR.

ayazoğlu
13.12.2010, 19:43
Sayemizde en rahat görevi Sivas,ta yapıyorlar PKK militanlarına 200 metre yaklaşmaları yasaktır onların

oNuR5Sekiz
13.12.2010, 20:00
Konuyu açan arkadaşıma sonsuz teşekkür ediyorum ve geçen kendilerine polis diyen bazı kişilerin vergi dairesi önünde YAYA geçidinden karşıya geçmeye çalışan birine komple otobüsten inip saldırmaları beni acayip şekilde sinirlendirdi bunlar gerçekten güvenliğimizi sağlayan polisimiz mi diye çok düşündüm senin suçsuz vatandaşa efelenme gibi bi hakkın yok ayrıca efeliğinizi masuma değil doğudakilere yapın bakalım.....

Efsane Yeniceri
13.12.2010, 20:29
Bizim istediğimiz Sivas'ımızın Takımını Desteklemek uğRuna Herşeyi yapmak.
Biz Bize yakışır şekiLde Davranalım Dedikçe Emniyetimiz ßize Her türlü Kötülügü Yapıyor. Trabzonda Bize Şiddet gösteren GüvenLik görevlilerini Çevik kuvvet Tepkisini gösteriyor. Deplasman taraftarı olmamıza Rağmen Bize Sahip Çıkıyor. Kendi evimizde Sivas'taki Cevikkuvvet jop Ve Biber Gazı kuLLanılıyor. iNş. basından Biri Bu haberi yayınLarda Çevik Kuvvet kendinden utanır üst yorumLardan ßirinde yazıLmış Kendi çocukLarı olsa yaparlarmıydı die :) neredee AdamLar BenciL kardeşim Adam evine 5 dakka Erken gitmek icin cocuğu yaşındaki insana Jop vuruor kac tane Liseli Kardeşlerimiz Çeşitli Yerlerinden Yara aLdıLar. Adam Hem Sivasspor'umuzu DestekLiyecek 5 kuruş para almadan hemde yediği sopa Yanlarına kaR kaLacak. ßirisi Buna Dur DemeLi
Emre abimin de dediği gibi 2 Tarafta Zararlı Çıkacak ßiz kanımızın Son damLasına kadaR davamızın Arkasındayız.
öLümüne Yeniceri

HooLigAnSsS
13.12.2010, 22:38

KİMİN NERDE NE İŞ YAPTIĞINI BİLMEK İSTİYORSAN CIKIP GEZECEKSİN MEMLEKETİN DÖRT BİR YANINI TV DEN İNTERNETTEN DEN GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ GÖRÜNMÜYO DİYARBAKIRDA HAKKARİDE. ÇİFTE STANDARTA MARUZ KALDIM COP YEDİM GAZ YEDİM DİYORSAN BUYUR SAVCILIK ÇOK UZAKTA DEĞİL. POLİSLERİN PARA KONUSUNA GELİNCE İDDAYI ORTAYA ATAN BELLİ ONLARA SORACAKSIN BORDRO ONLARDADIR. SAYISIZ MAÇ GÖREVİNE GİTMİŞ BİRİ OLARAK SÖYLÜYORUM BEN SUÇSUZ YERE TARAFTARI COPLAYANLARI KOLLAMIYORUM BENİM ANLATMAK İSTEDİĞİM EĞER BİR MAĞDUR VARSA ORTADA BURDA BOŞA ZAMAN HARCAMASIN HAKKINI YARGIDA ARASIN. AMA BURDA OTURDUĞU YERDEN, ALDIĞI EMRİ UYGULAYAN POLİSLERE DE KİMSENİN HAKARET ETMEYE HAKKI YOK. YOK İLLAKİ KLAVYE KAHRAMANLIĞI YAPACAM DENİYORSA ONA DA BENİM SÖZÜM YOK.[/QUOTE]

Bas Git İşine kardeşim Oyüzden Yıldızlı Polis Amiri Çevik Yeter die Bagırdıgında Hiç Biri Sallamadı Sonra Amir İki Tanesinin Yakasını Toplayıp Durdurdu Çocugun Biri Duvarın Dibine Kapanmış Abi Yeter Die BAgırmasına Ragmen Hala Joplarlarken Tribünden Abisi Üzerine Kapandı Sen Nie Üzerine Kpandın Dige Yere Yatırıp Tekmediler Orada Liseli Kız Cocuklarıda Vardı Polis Joplarla Onlarada Saldırdı Yine Tribünlerin Önde Gelen İsimlerinden Biri Araya Girdi Tam Altı Polis Tarafından Araya Alıp Joplandı Sen Bunları Bilmiosun O Yüzden Akıllı Ol Adam Gibi Ol Asıl Bilip Bilmeden Konuşma Dün Ankaragücü-Fenerbaqhce Maçında Ankara Güçlü İki Grup Birbirlerine Girdiler Tribünde Hiç Bi Pıolis Cıkamadı Tribüne Yine Bir Fenerbahce-Galatasaray Maçında Galatasaraylılar Polisleri Remen Linç EttileR İlla Bizdemi Karşılık Verelkim Bumudur...

wayBE58
13.12.2010, 23:08
Bu her zaman böyle oldu Kime ne söylesen boş Her yerde her şehirde ve sadece tr de bu böyle. Cahilden polis mi olur. İş bulamayan polis olursa bu tür polislerden karşımıza çok çıkar Ya da stadımıza..

sVs
13.12.2010, 23:10
Sivas'taki Polislerde Bir Hava...Biraz Pislik Çıkacaksınki Yaranasın Bunlara.

Ayıptır 15 Yaşındaki Çocuğa Jopla Vurulur mu?

Ne Yaptı Bu Çocuk?

Sahaya mı Atladı ? Koltuk mu Kırdı? Hırsızlık mı Yaptı ?

Sivas Emniyet Müdürü Kemal Seyahn Bey Hakikatlı Birisi Umarım Bu Konu Kulağına Gider de Gerekli Özveri Gösterilir....

uzun lafın kısası onlara bakarsan memleketi koruyorlar canlarını ortaya kouyorlar bir anımı anlatayım ben şişli de icra memuruyum bileniz varsa mahmut şevket paşa mahallesi vardır solcu grupların bolca olduğu bir mahalle neyse çilingirle kapı açacağız 155 den aslan türk polisi istedik 10 15 dk sonra zırhlı akrepler vardır bilirsiniz onla 3 tane POLİS! geldi terörden miş sivil 155 onları bizim buluduğumuz adrese yönlendirmiş. olay falan yok kimsecikler yok sadece kapı çilingirle açılacak yanımızda duracak 3 tane polise diyorum hadi çıkalım yukarı o diyor o çıksın o diyor o çıksın o diyor ben hiç çıkmam mahalle pek tekin mahalle değil diyorlar bunu söyleyen TERÖR ŞUBEDEN POLİSLER bunların delikanlılıkları maçta KARAKOLDA gerisi hikaye

NAUGHTYBOY58
13.12.2010, 23:16
LiseLi Kız Çocuquna Bile Jop Vuran Polise Kim dur Diyecek ???

kadirakin58
14.12.2010, 07:20
arkadaşlar yapacak en iyi şeyimiz sorumsuz polisleri yine emniyetimize ve valiliğe şikayet etmek. aşağıdaki linkleri kullanarak lütfen tepkilerinizi dile getirin ancak lütfen argo ifade kullanmayın. Yapmamız gereken şey sorumsuzluk yapan polislerin cezalandırılmasını istemek ve verilen ceza hakkında sivas halkının bilgilendirilmesini talep etmek.

sivas emniyeti:
http://www.sivas.pol.tr/ihbar.aspx

sivas valiliği e-mail:
sivas@icisleri.gov.tr

VALİLİK SANTRALI
Tel : 224 45 45

MaXiMuM
14.12.2010, 09:29
Maç öncesi kapılarda olmadık zorluklar çıkartan, maç sonrası taraftara şiddet uygulayan polisi şiddetle kınıyorum. Aynı şekilde emniyete de şikayet formuna yazdım. Eminim ki taraftara şiddet uygulayan bu çok eğitimli!!! polislerin memleketi ya trabzondur, ya konyadır, ya izmirlidir, ya da manisa veya eskişehir.... Anlayan anladı.....

58svs58
14.12.2010, 10:19
arkadaşlar buradan sallamayın POLİS olmazsa sokaklar ÇAKAL dolar. YOK ÜNİFORMALI KABADAYI falan gibi laflar bize yakışmaz onlar devleti temsil ediyor. eksik olan sivasın sahipsizliği. kusura bakmayın o kadar sahipsizizki DUL KARI gibi ortada kalmışız GARİBANIZ. bu duruma siyasiler tepkili olmalı. mesala 150 diye bir numara var orada BİMER GÖREVLİSİ var arayıp oraya tüm şikayetlerinizi yazdırın. görevde ihmali kusuru olan DEVLET MEMURU DEVLETE HESABINI versin. ama yok ünüformasız gelsin yok kendini bişey sanan gibi laflar sivasa ve sivaslıya yakışmaz. ayrıca bu site sivasspor yönetimi tarafından takip edilmiyor.

58svs58
14.12.2010, 10:21
arkadaşlar yapacak en iyi şeyimiz sorumsuz polisleri yine emniyetimize ve valiliğe şikayet etmek. aşağıdaki linkleri kullanarak lütfen tepkilerinizi dile getirin ancak lütfen argo ifade kullanmayın. Yapmamız gereken şey sorumsuzluk yapan polislerin cezalandırılmasını istemek ve verilen ceza hakkında sivas halkının bilgilendirilmesini talep etmek.

sivas emniyeti:
http://www.sivas.pol.tr/ihbar.aspx

sivas valiliği e-mail:
sivas@icisleri.gov.tr

VALİLİK SANTRALI
Tel : 224 45 45

bu arkadaşın önerisine kulak verirseniz kazanırsınız.

58_SEMİH_58
14.12.2010, 12:32
Yedigimiz joplar biber gazları yetmezmiş gibi abilerimizede 1,300 Tl + 6 ay müsabakalardan men cezası ! Nerede adalet !

KORKMAZ 58
14.12.2010, 12:52
insanmi bunlar yazik yazik

KORKMAZ 58
14.12.2010, 12:56
zalimin zulmu varsa mazlumun allahi var

alemdarlar
14.12.2010, 13:00
Geçmiş oLsun arkadaşLar.İdari ceza vermişLer sanırım.Üzücü bir durum.

Djamoka
14.12.2010, 13:04
Arkadaşlar tüm Türkiye biliyor en güvenilir stadyumun ve taraftarın Sivas'ta olduğunu. Ne bir koltuk kırılır ne bir madde atılır sahaya.

Geçen hafta İstanbul'da olanları hepimiz izledik.

Mağduriyetiniz ortada. Haklısınız. o yüzden ses getirene kadar bu konuyu güncel tutun.

İnşallah Abdullah Yiğit'te, Mustafa Ateş'te bu konuya sessiz kalmayacaklardır. Onlar her zaman taraftarın yanında yer alıyorlar ve bu haklı davanızda da yanınızda yer alırlar ve sesinizi duyururlar diye düşünüyorum.

Etrafına zarar vermeden, döner bıçakları ile etrafına saldırmadan, dükkanları kırıp dökmeden, kamuya zarar vermeden, otobüsü molotof kokteyli ile yakıp içindeki kız çocuğunun feryatlar içinde yanarak can vermesine sebep olmadan sadece memleketinin takımı galip geldi diye kendi mekanı olan stadyumda fazladan 5 dk durmak isteyen insanlara insanlık dışı muamele edenlere tepkimizi devam ettirelim.

V1CT0RY
14.12.2010, 13:19
Bazı Yazıları Hayret ve İbretle Takip Ediyorum.
Arkadaşlar Polisin Görevi Nedir?Halkın Güvenliğini Huzurunu Sağlamak , Sosyal Devlet Anlaşıyla Halka Hizmet Etmek vs. Çoğaltabiliriz.
Ama Polisin Görevi 15 Yaşındaki Çocukları DURDUKYERE Joplamak Değildir.
Bazıları Yazmış Burdan Sallayıp Durmayın Polis Olmasa Bizi Kim Koruyacak Diye?Bunu Yazan Arkadaş gerçekten Kronik Vaka :D
Burda Mevzu Bahis Olan Polisler Konya Maçında Maraton Tribünde Görev Yapan Polislerdir , Burdaki Eleştirilerin Odağıda Bahsettiğim Yerde Olan Polislerdir.Burdaki Arkadaşlar Polis Camiasını Değil Polislikle Bağdaşmayacak Harketler Yapıp Tüm Polisleri Zan Altında Bırakan SORUMSUZLARI Eleştirmektedir...

Anlayarak Yrum Yapalım Baylar Bayanlar...

V1CT0RY
14.12.2010, 13:27
Yedigimiz joplar biber gazları yetmezmiş gibi abilerimizede 1,300 Tl + 6 ay müsabakalardan men cezası ! Nerede adalet !

Bu Cezayı Geçen Sene Ben Kayseri Maçında Aldım ,Rakip Tribüne Atladık Darp vs Haklılardı. Aldığım 6. Cezaydı 6 sıda Sporda Şiddet Kanunu Çerçevesinde Biçilmiş Cezalardı...Kabul.

Şimdi Bu Cezayı Bu Çocuklara Verenlere Soruyorum???

Bu Çocuklar Konya Maçında Ne Yaptı?

Meşale mi Yaktı?
Sahaya mı Atladı?
Rakip Tribünemi Atladı?
Sahaya Birşey mi Attı?
Alkollü Maça mı Geldi?

Hiç Biri!....

Ne Yaptı Biliyor musunuz? 15 Yaşındaki Kardeşleri Joplanmasın Diye Polislerle Çocukların Arasına Girdi Çocukları Korumaya Kalktı Sonuç Görevi Başındaki Polise Mukavemet , Hiç Bir Darp Küfür İtiş Kalkış Olmamasına Rağmen....

Bu Kanun Böyle Geçerliyse İstanbulda Ankarada Eskişehirde Bursada Ceza Yemeyen Kalmaz Stadlar Bomboş Olur...

Yazıklar Olsun!...

alemdarlar
14.12.2010, 13:35
Son yorumlara bakarak yorum yapınız.Aradığınız cevabı bulacaksınız.
Polislere genel birşey söylenmiyor.Konyaspor maçında tribünde olan Polisler(Ö.Güvenlikler) için söylenmektedir.Taraftarlar 5-10 dakika bırakın da beklesin.Eğlensinler ve kutlasınlar galibiyeti.

Anladığımıza görede öyle yapmışlar.

Ama Polisler(Güv.ler) sanırım devletten alacağı primleri düşünerek bir veya birkaç arkadaşı merkezine götürmüşler.Burada tutanak düzenlenmişte olabilir.Anladığıma görede zaten ceza verilmiş.YAZIK OLMUŞ KARDEŞLERİMİZE.YAZIK OLMUŞ TRİBÜNDEKİ ABİLERE.

Konu devamlı kontrol edilmese buradaki site üyeleri başka şeylerde yazarlar.ANLAMıYORLAR Kİ ne denildiğini...Bugün bu kardeşlerimize olan,yarın sizlerede olabilir.Başka yorum yapmayacağım daha.Geçmiş olsun.

yener_sahin
14.12.2010, 14:26
İşin tuhaf tarafı ise bu haberin daha yerel medyamızda duyurulmamasıdır.En ufak konuları bile haber yapan medyamız buna neden sessiz kalıyor merak ediyorum !!!Onlarda mı duymadık görmedik bilmiyoruz diyorlar.

karyola
14.12.2010, 14:36
sadece okuyordum 2 yorum yaptım ama cezaları gorunce ısyan etmemek elde degil benim aklıma dırekt sındırme politikası geliyor.

necmettin_akcay
14.12.2010, 14:40
alnalına bakılırsa gerçekten çok ayıp etmiş emniyet maç öncesi valisi destek olurken maça gelen insanı maçtan sonra bir an önce stadtan çıkarmak istemek akla mantığa hiçbirşeye sığmaz takım kazanmış adamlar mutluluğunu yaşasın istedği kadar gerçekten çok ayıp etmiş emniyet

HooLigAnSsS
14.12.2010, 17:05
Arkadaşlar Ceza Olayı Gündeme Gelmiştir Fakat Daha Kesin Degildir...

Bilgilerinize...

Caner POLAT
14.12.2010, 19:37
İşin tuhaf tarafı ise bu haberin daha yerel medyamızda duyurulmamasıdır.En ufak konuları bile haber yapan medyamız buna neden sessiz kalıyor merak ediyorum !!!Onlarda mı duymadık görmedik bilmiyoruz diyorlar.

Aynen abi.Bu site yerel medya tarafından takip ediliyor.Anket sonuçları bile yerel medyada konu olabiliyor ama bize yapılan orantısız güç yer alamıyor ne kadat TUHAF gerçekden

Efsane Yeniceri
15.12.2010, 00:04
Hangi Liseli Polise hakaret etmiş ki Etse ßiLe
Polis Neyki öyLe çıkarıp Biber gazı ve JopLa Karşılık Vericek kafan basmıor GaLiba.KuraLLara uymayacak ßirşey yok Stadda mac ßiter ßitmez cıkılacak die kural ßilmiorm ßen. Warsa BiLe :) Hepi topu 2 dakika Sevinip Cıkacagız.iLLa Holigan die Tasfir edilen SöyLeme mi uyaLım ? Stadı mı yakaLım Cevik kuvvete karşı güc mü kuLLanaLım ??

Efsane Yeniceri
15.12.2010, 00:16
Biz Etiket (REKLAM) peşinde Değiliz.Biz ( YENİÇERİLER ) Sivassporn we FutbolcuLarımız aLeyhine bi Beste Yada Küfür SöyLemedik.

V1CT0RY
15.12.2010, 00:54
Uyyoruz Weya Uymuyoruz Abi Dışardan Dawulun Sesi Hoş Gelior Bide Tavsiye WeriorLar Abdurrahman Halayı Vurun Die Buna Ayar Oluyorum

Bizim Yaşadığımızın 1000 de 1 ini Bu Nasihat Verenlerden Biri Yaşasın Mahkemeye Dava Açmazlarsa Adam Değilim... :D :D :D

kadirakin58
15.12.2010, 01:02
Madem dışarda sevinç gösterisi olmuyor mu diyorsun o zaman herkes evinde maçı izlesin, radyodan takip etsin. Radyodan dinleyince de maçı takip etmiş olmuyor musun? Adam stadyumda eğlenmek istiyorsa orda eğlenecek, stadyumlar toplum mutlu olsun, halk eğlensin diye yapılıyor. 15 yaşındaki çocuklar coplansın diye değil.

Kasım Öktem
15.12.2010, 11:40
Arkadaşlarımın polis tarafından tartaklandığını duymuştum.
Rutin polis - taraftar arasında geçen tartışmalardan birisidir demiştim.

Ama okuğum kadarıyla, arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla sıradan, geçiştirilecek bir olay değil.

15 yaşında tüyü bitmemiş bir çocuğa nasıl jop kaldırılır ya.
Onlar polistir, devletimizin adamıdır, başımızın üzerinde yeri vardır diye saygı duyup karşılık bile vermezken. Tamam ağabey çıkıyoruz kızma derken polisin böyle bir tepki vermesi son derece üzücü.

Ahırdan mal çıkarırken bile hayvana böyle davranılmaz !
Ki bu çocuklar hayvan değil insan.
Yetişkin bile değil, çocuk !

Bu olayları esefle kınıyorum polislerimizi görevini layığıyla yerine getirmeye, orantılı güç kullanmaya davet ediyorum.

üçyıldız58
15.12.2010, 11:56
ne polis suçlu nede başka biri tek suçlu trübüne davet ettiği taraftarına sahip çıkmayan yönetim
malesef sivasspor yönetimi taraftara işi düşünce sarılıyor
stadyumdan girişde başlıyorlar insanı germeye otoparkın önüne koymuşlar iki tane ,,,,,,,,,,,,, burdan geçiş yok neden yasak tamam diyorsun başını öne eğiyorsun .
güreş eğitimin arkasından dolanıp tekrar önlerinden geçiyorsun ALLAH aşkına bu nasıl bir uygulama
haftalardır bizzat yönetime söylediğimiz halde böyle duyarsız yönetime lanet olsun artık kına geldi
istanbul belediye maçında içeri giriyoruz polis özel güvenliğe akıl veriyor biraz sert olun diye
böyle ,,,,,,,,,,,,olmaz biz bunları kime şikayet edeceğiz veya bize kim sahip çıkacak

yiğidoyiğit
15.12.2010, 12:20
Bu forumda Emniyet görevlisi arkadaşları taraftar olarak kınarken, dün akşam SİPAS TV'de Nail Sertakan Eminiyet Görevlilerine metiye düzüyordu ve yaşanan sorunlardan hiç bahsetmedi. Belki burası yeri değil ama medyada Sivasspor'u konuşan tartışan ve program yapan programcılar ve misafirleri sadece stadın VİP tarafını ve Yönetimi konuşuyor. Karşı maratonda ne oluyor, millet stada ve otopark girebiliyormu, üzerine tulavet (lağım) suyu akıyormu programcı arkadaşların umurunda değil. Eğer bizler birbirimizden habersiz devam edersek bir grup orada dayak yerken diğer grup dayak atana methiye dizerse biz daha çoook dayak (HEM HAKEMLERDEN, HEM GÖREVLİLERDEN) yeriz.

Birde akşam haberlerinde NUH devrinde kalma görüntülerle yerel kanallarımız haber yapıyor. Kim hasta kim gelmiş kim sakat hiç bir bilgi yok. Program yapıyorsan bir tesise git, bir takımla, görevlilerle konuş. Oturdukları yerden haber yapıyorlar, çoğuda yanlış haberler.

GuVeN
15.12.2010, 21:02
Konu dışı yapılan ikili münasebetlerle ilgili yorumlar silinmişdir. Lütfen konu dışına cıkarak ikili atışmalara girmeyelım.

tekdoktirin
15.12.2010, 21:50
sayın hocam işimiz zor allaha kaldı ama umut yinede seni sevi yorum bu takım mı sen bu yıl ligde bırak seneye sıvasta heykelini dikeriz işallah

V1CT0RY
15.12.2010, 22:24
Site Yönetiminden Ricamız Konunun Kapatılması Yönünde...