Orijinalini görmek için tıklayınız : Taraftarın sıkıntısı bitecek mi?

Salim58
06.01.2011, 13:27
http://resimzade.com/Show.html?i=25872&token=5366 (http://resimzade.com/Show.html?i=25872&token=5366)

Geçen gün arkadaşlarla sohbet ederken,konu dönüp dolaşıp 4 Eylül stadının eski haline, orada oynanan maçlara ve maç sonlarına yaşananlara geldi. Maç sonundan konu açılınca hemen herkes lafa karışıp bir şeyler söylemeye,daha doğrusu serzenişte bulunmaya başladı. Gerçi bu konuşulanları zaman zaman çok yazdım ve söyledim ama demek ki hala değişen pek bir şey olmamış. Anladığım kadarıyla 4 Eylül stadında giden taraftarın yaşadığı en büyük sıkıntıların başında,araç parkı sorunu ve çıkışlarda yaşanan sorunlar geliyor. Bir defa şunu belirtmekte yarar var. Araç parkı yönünden yapılacak fazla bir şey yok,çünkü mevcut araç park yerlerinin bırakın ihtiyaca cevap vermesini yarısını bile karşılayamaz. Stada ortalama 10 bin kişinin geldiğini var sayarsak en az 2 bin aracın park edeceği otopark olması lazım.Buda stadın şu andaki konumuyla mümkün değil. Dolayısıyla tek çare,maçlara özel araçlardan ziyade,toplu taşıma araçlarıyla gelmektir.Şöyle bir düşünüyorum da,yürüme problemi olmayan birisi,Doğukent,TOKİ lojmanları ve Karşıyaka mahalleleri dışında Sivas'ın her yerinden çok rahatlıkla yürüyerek maça gelebilir.Onun için bu konudaki asıl çözümün taraftarların bizzat kendisinde olduğunu söylemeliyim.
Diğer konuya gelince. Maçlardan sonra çıkış kapılarında yaşanan sıkıntılar aslında yıllardır devam ediyor. Son yıllarda girişler daha kontrollü ve daha fazla kapılı olduğu için çıkışlarda bir o kadar sıkıntılı oluyor. Aslında bu konuyu defalarca gündeme getirip yetkililerden çözüm istedik ama ne dense çözüm bulunamadı. Maç bitiminden sonra stad kapılarında ve güvenlik için konulan kapılarda izdiham yaşanıyor. Bu duruma bende birkaç defa şahit oldum. Stad kapılarından normal tahliye yapılıyor,fakat stad çevresine güvenlik için konan kapılar tamamen açılmadığı için birikim oluyor,dolayısıyla da arbede yaşanıyor.
Aslında yapılacak iş çok basit.Çıkışlarda kapıların tamamı açılacak. Kapalı tutmanın bir anlamı yok ki!
Dilerim ligin ikinci yarısında yönetim gereken tedbirleri alır ve Yiğidolarda böyle sorunlar yaşamaz.

Abdullah YİĞİT

izmirliyigido
06.01.2011, 13:33
Ben bu sene Sivas'ta 3 maça gittim hepsinde de çıkışta izdiham yaşanıyor. Nedir bu ya, bırakın insanlar rahat rahat çıksın kapılardan. Açın sonuna kaar, hatta tamamen kaldırın o kapıları insanlar evlerine gidiyor engel olmanın anlamı nedir anlamadım.

Bu gittiğim maçlardan bir tanesinde de taraftarlar kırdı attı kapıyı. Yani orada o kapı olsa ne olacak, olmasa ne olacak? Yönetimin ve Gençlik ve Spor Bölge Müdürlüğünün konuyla ilgilenmesini rica ediyoruz.

AYK

eyupkocak
06.01.2011, 14:53
geçekten insanları anlamak zor düdük .çalar çalmaz hemen kapıya yöneliyorlar tıka basa zar zor atıyo dışarı kendini beklese biraz rahat rahat çıkacak yaaa:)

tykinik58
06.01.2011, 15:35
Emniyet açısından güvenlik açısından çıkış kapıları girerken faydalı olsa da çıkarken taraftara işkenceden başka birşey değil. Tamamen kaldırmıyorsan bile sürgülü yap dış kapıyı, girerken kontrolünü yap çıkışta sürgülü olsun tamamen açılsın millet rahat rahat çıksın. Avrupa kriterlerinde bir stad deniyor daha dış kapı da herşeyi kaybediyor benim gözümde. Avrupanın değil Türkiye'nin neresinde maç çıkışı taraftara işkence çektiriliyor sorarım yönetime!!!! Yap şu kapıları sürgülü, maç çıkışı komple açılsın rahatça çıkış sağlansın...

oNuR
06.01.2011, 15:45
Yiğit,önemli bir konuya değinmiş. 2 bin araçlık park yerini ayrı tutuyorum.Olmasada olur.

Ancak kapı konusuna yönetimimiz bi an önce çözüm bulmalıdır.Kaç defa kapıların kırıldığına şahit oldum.Hem o insanlara hem kırılan o kapılara yazık

ready
06.01.2011, 16:34
Stada girmek ayrı bi dert çıkmak ap ayrı bi dert o kapılardan çıkan insanın sıkıntılarını bilmesi için yönetimdeki insanların bir gün maratonda maç seyretmesi lazım ki çıkıştı o rezilligi yaşasın taraftara hak versin

karyola
06.01.2011, 19:03
yeminle soyluyom deplasmanlarda giriş-çıkıs sıvastan kolay:mad:

Rallim58
06.01.2011, 21:13
Stada girmek ayrı bi dert çıkmak ap ayrı bi dert o kapılardan çıkan insanın sıkıntılarını bilmesi için yönetimdeki insanların bir gün maratonda maç seyretmesi lazım ki çıkıştı o rezilligi yaşasın taraftara hak versin

yeminle soyluyom deplasmanlarda giriş-çıkıs sıvastan kolay:mad:

Abdullah kardeşimiz, yiğidoların kanayan yarasına parmak basmıştır. Buna da kısa ve öz cevabı, ready ve karyola kardeşlerimiz vermiştir.

Sadece, otopark ve stada giriş çıkış işkencelerini gündeme getirmiştir.

Daha gündeme gelecek ne konular var da, demek ki şimdilerde sırası değil galiba...! Mesela, 20 kuruşluk suyun, 1 tl'ye, 50 kuruşluk çayın hava şartlarına bağlı olarak 1.25 tl'ye, 25 kuruşa satılan simiti 50 kuruşa satılmasına göz yumarak yiğidoların fahiş fiyatla alışveriş yapmasına müsaade etmesi de bir başka gündem konusu olabilir....

N O T : Yukarıda bahsedilen fahiş fiyatlı ürünleri, sayısı 7-8 bin civarı diye telaffuz edilen "sadık Sivassporlu, öz yiğidoların" tükettiği de bilinmelidir...

Respect58
06.01.2011, 21:19
Sağolsun Abdullah Yiğit bu konuyu öncedende gündeme getirmişti ama hala ilgilenen olmadı..Özellikle şu kapı olayı insanı çileden çıkarıyor..Kapıyı yarım acıp birde zincirle bağlıyorlar...

şarkışla 58
06.01.2011, 21:49
Çıkışlar daha rahat hale gelebilir ancak biraz da görev taraftara düşüyor.Çıkışlarda daha kontrollü olabiliriz.

Djamoka
06.01.2011, 22:59
Acaba bu en dıştaki giriş-çıkış kapıları ile kulüp yönetimi mi yoksa Gençlik Spor il müdürlüğü mü ilgileniyor.

Kulüp ilgilenmiyor olsa bile en azından bu mağduriyetin giderilmesi için devreye girebilir.

yigidocengiz
06.01.2011, 23:18
bravo!!! Abdullah bey çok önemli bir konuya temas etmiş gerçekten bravo!

ama şimdi bunları düşünemem.SİVASSPORumuz üst sıralara tırmansın,küme düşme potasından bi çıkalım ben bi sezon daha böyle olmasına razıyım valla:D:D

ama abdullah beyin duyarlılığından dolayı da kendisine canı gönülden teşekkür ediyorum.

ready
07.01.2011, 08:49
Abdullah kardeşimiz, yiğidoların kanayan yarasına parmak basmıştır. Buna da kısa ve öz cevabı, ready ve karyola kardeşlerimiz vermiştir.

Sadece, otopark ve stada giriş çıkış işkencelerini gündeme getirmiştir.

Daha gündeme gelecek ne konular var da, demek ki şimdilerde sırası değil galiba...! Mesela, 20 kuruşluk suyun, 1 tl'ye, 50 kuruşluk çayın hava şartlarına bağlı olarak 1.25 tl'ye, 25 kuruşa satılan simiti 50 kuruşa satılmasına göz yumarak yiğidoların fahiş fiyatla alışveriş yapmasına müsaade etmesi de bir başka gündem konusu olabilir....

N O T : Yukarıda bahsedilen fahiş fiyatlı ürünleri, sayısı 7-8 bin civarı diye telaffuz edilen "sadık Sivassporlu, öz yiğidoların" tükettiği de bilinmelidir...

gerek sivasspor kulübü olsun gerek stad konusu olsun taraftarlar nerde bir eksiklik gördüyse onu anlatmak için yorumlarını yazıyor acaba diyoruz sivasspor da görev yapan yönetici abilerimiz bu yazılanları okuyormu yoksa taraftar burda kendi okuyup kendimi yazıyor bazı konularda eksikligi görmek için birilerinin yönetimdeki insanları uyarması gerek sonrada her zaman oldugu gibi taraftarı kentin sivasspora ilgisizliginden hayıflanan kulüp yönetimi bazı konularda neden taraftarın rahatsız oldugu bir kısım eksikligi giderme yoluna gitmiyorlar

ready
07.01.2011, 08:51
Ha bi de şu stad içinde satılan yiyecek ve içecek maddeleri pet şişesi ve yasak olan bazı şeyleri stada almıyorsun hak veriyorum şimdi vicdan sahibi simit olsun çay olsun faiş fiyatlara satıyorlar bunları denetleyen insanlar varmı yoksa herkes kafasına göre fiyat mı belirliyor

HababamHa
07.01.2011, 09:16
Abdullah YİĞİT güzel bi konuya değinmiş,Maça gelen taraftarların en büyük sıkıntısı çıkışlardaki sorun.Buna bizzat şahit olduğum için buna artık bi çözüm bulmaları gerek.Yok böyle devam etsin denirse kapıyı söken alır giderler ne kapı kalır ne çerçeve........:)