Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Stadyum Hakkında Grubumuzun Açıklaması

sinan-58
16.01.2011, 14:04
Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğanın Yaklaşık 3 Sene öncesi Sivas Mitinginde Verdiği Stadyum Sözünün Hala Belirli Bir Noktaya Gelmemesi Bizleri Yeteri kadar üzmüştür...Süper ligde Esameleri bile Okunmayan Çorum Malatya Gibi Şehirlerin Stadyumları hızla ilerlerken Yıllardır Sivasımızda Böyle Bir çalışmanın üstüne düşülmemesi Grubumuzu Yaklaşan Seçimlerde Mevcut Hükümeti Sorgulamaya Yitebilir ve Türkiyede Yaşayan Sayısı 6 7 Milyonu Sivaslıyı da örgütlemeye götürebilir...

Yıllardır Şampiyonluğun İstanbul Takımlarının Arasında Gidip Gelmesine karşı çıkan , 2 sene boyunca şampiyonluğu kaçıran , Anadoludan bir şampiyon Çıkarmasına en büyük katkı sağlayan Bu şehir ve Taraftarının Modern bir stad hakkı muhakkaktır...Verilen vaadleri bir kenara bırakırsak Her seçim Döneminde Mevcut hükümete En çok Oy çıkaran kentlerin Başında gelen Sivasın bazı icraatleri görme zamanı çoktan geçmiştir...

Sayın Başbakanın Artık anlaşma sağlayamayan Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Toki Arasındaki anlaşmazlığı Gidermesini ve 3 Senedir yılan Hikayesine dönen bu inşaatin bir an önce başlamasını , Azami 35 bin kapasitede modern bir stadyumun Sivasımıza Yapmasını istiyoruz...Buna Rağmen hala olumlu ve hızlı Adımların Atılmaması durumunda Normal Maç günlerinde Stadyuma gelen taraftarlara el ilanlarıyla seçimlerde bir kez daha düşünmelerini isteyeceğiz...Hala bir adım gelmezse Bunu Kent Meydanlarındaki vatandaşlara duyuracağımızı Gerekirse Ev ev Araba araba broşürler dağıtarak Yıllardır Hem Stadyum Hemde Sanayii ve istihdam bakımından Uyutulan bu şehrin İnsanlarını Uyarmaya çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın...

Sivasspor Yeniçeriler Taraftar Grubu

Siz Sivaslılarında Bizlerle aynı görüşü Paylaşıyorsanız Bu yazıyı """"bimer@basbakanlik.gov.tr"""" mailine atmanızı.....Gerek Sivas internet portallarında Gerekse Sosyal paylaşım Sitelerinde tüm Sivas kimliği Taşıyanlara duyurmanızı Önemle Rica Ediyoruz....

http://img502.imageshack.us/img502/563/16488214513036221179410.jpg (http://img502.imageshack.us/i/16488214513036221179410.jpg/)

Yusuf Çevik
16.01.2011, 14:15
boşver anca laf war işte.

sinan-58
16.01.2011, 14:16
siz üstüne düşmesseniz lafta kalır ama herkes ortak hareket eder tepkisini gösterirse lafta kalmaz icraata geçer olay

kurtay58
16.01.2011, 14:17
Bu tür projeler kesinlikle sportif değil siyasi projelerdir, seçim yatırımlarıdır. Sivas şehri seçimlerde çantada keklik görüldüğü için (bknz. referandumda rize'den fazla evet çıkmış) kesinlikle stad falan yapmazlar, tunceli, muş, bingöl vs stad istesin şehir nüfusu kadar stad yaparlar, biz herşeyi hakeden bir şehir olmamıza rağmen, bizi temsil eden siyasiler olmadığı için bize stad falan yapmazlar, seçtiğimiz milletvekili sivas maçına fener şapkasıyla geliyor, bu tür siyasiler bizi ne kadar temsil ediyor ki :mad:

üçyıldız58
16.01.2011, 14:43
bir arkadaşım ne güzel söylemiş hepsi boş laf eğer yazılanların yüzde biri gerçekleşse idi şimdi metropol şehir olmuştuk stadyumumuzda bitmişti
biz anca boş yere laf kalabalığı anca klavye taraftarlığı yorum kirliliği yaparız
ben burda gidelim AKPARTİ önüne siyah çelenk bırakalım ,milletvekillerinin şehirde aylık toplantılarına katılalalım pankart yaptırıp stada asalım,başbakan sivasa gelecek gidip stad konusunda tezahürat yapalım protosto edelim derken siz nerdeydiniz
artık stadyum konusunda konu açılması bile beni sıkıyor neden derseniz bu konulae artık bir önemi kalmadı bu konularda populist yaklaşımlı konular
benim sana bir önerim var sinancığım sivasdaydan gel bir pankart yaptıralım antalya maçında açalım
konu açmak öneri sunmak yorum yapmakla olmuyor bu işler icraat lazım elini taşın altına koyacak delikanlılar lazım
bu sözlerimde sana değil yanlış anlama herkese

kendalli
16.01.2011, 14:51
helal olsun cok begendim kucukte olsa hedef icin cok buyuk bir adim bu, ben sonuna kadar sahsen destekliyorum, burdaki olumsuz yazilara bakmadan yolunuza devam edin unutmayin once yanliz baslar bu yolda akin sonradan arkanda bin saf bulunur elbet...hep destek tam destek !..

sinan-58
16.01.2011, 14:52
bir arkadaşım ne güzel söylemiş hepsi boş laf eğer yazılanların yüzde biri gerçekleşse idi şimdi metropol şehir olmuştuk stadyumumuzda bitmişti
biz anca boş yere laf kalabalığı anca klavye taraftarlığı yorum kirliliği yaparız
ben burda gidelim AKPARTİ önüne siyah çelenk bırakalım ,milletvekillerinin şehirde aylık toplantılarına katılalalım pankart yaptırıp stada asalım,başbakan sivasa gelecek gidip stad konusunda tezahürat yapalım protosto edelim derken siz nerdeydiniz
artık stadyum konusunda konu açılması bile beni sıkıyor neden derseniz bu konulae artık bir önemi kalmadı bu konularda populist yaklaşımlı konular
benim sana bir önerim var sinancığım sivasdaydan gel bir pankart yaptıralım antalya maçında açalım
konu açmak öneri sunmak yorum yapmakla olmuyor bu işler icraat lazım elini taşın altına koyacak delikanlılar lazım

başbakan sivasa gelince biz de düşündük gidip bağıralım stadyum nerde die ama polisler kuş uçurmuyor en küçük slogan atanı tutukluyorlardı çelenk koyma yürüyüş konusunda bu işler 100-200 kişiyle olmaz 4-5 bin kişi olacakki ses getirsin oda sivasta çok zor pankart konusunda ise hem fikiriz benimde düşüncem en iyi tepki pankart olur ama antalya maçında değil bjk maçı olabilir ses getirmeli kendi sitemizdede öneri olarak yazdım eğer abilerim uygun görür maddi konudada sıkıntı yaşamazsak pankart yapmayı bende isterim

velibircan
16.01.2011, 15:08

Yazıyı yazan benım emre abi...Yazdıklarının bi yanı dogrudur Bu yazıyı orda burda goren cogu insan okuyup gecicek eminim...Belki sadece Grubumuz belki bir kac kısı daha duyarlı ınsanın attıgı mail gidicek bu da dikkat cekmecek...Ama amacımız sadece bu konu ve yazıyla stad yapılması değil karıncanın Hz. ibrahimin ateşine sırtında götürdüğü bir damla misali safımızı belli etmek...Gerek ben Gerekse de arkadaslarım yeri geldiğinde fb beresiyle maça geldiğinde Nasıl ki Karsılastıgımda Tartışıp yazıklar olsun Sivasın adını kirletiyorsunuz diye karsılık veriyorsam yine taraftara söz verip tutmadıgında tribünde" s.... u... " dısarı diye bagırıyorsam avazımız cıktıgımız kadar birşeyler değiştirmese de ne tarafta oldugumuzu belirginleştirmek için elimizden ne gelirse onu yapmak içindi...

Bizler Yeri geldiğinde Kulup baskanına rest cekerek Yeri geldiğinde Bülent uygun istifa Bakkal istifa diye bağıran dile getiren insanlar bu konuda da gayet net ve açığız...Keşke Hepsi olmasa da gerek sanalda Gerekse reel ortamda Sivassporluyum diye caka atan insanlar bize yan cepheden sadece bakmakla değil de yanımızda yürüyerek destek verseler....keşke milletvekillerini dısarıya diye bağırdımızda bakmakla değil bize tempo tutarak beraber bağırarak destek verseler keşke o mılletvekıllerıne bağırdımızda yanımıza gelen emniyet müdürlerinin tehdit vari uyarılarında tepkilerini gösterseler...

Daha konusucak o kadar çooook şeyim varki ama burası yeri değil cünkü daha taraftarlık bilinci oturmamıs insanlarla dogru durust deplasmanı bırak sivasdakı maca gitmeyen Sivasda olmasa da takıma maddi destek olmayan insanlarla tartısmak bana koyuyor...bu yuzden 6 7 senedir üyeliğimin olduğu siteden ayrıldım...

pankart asma mevzusuna da gelirsek mevcut sistem sırf bir iki protesto yaptık diye emniyete çağırılan vede grubumuzdaki insanların dar gelirli olduğu için kesılecek cezaları karsılayacak durumlarda değil...Ve biz biliyoruz ki pankartları acdıgımızda bir iki besteyle tepki gösterdiğimizde bir kılıfa uydurulup bir kac arkadasımıza 1.300 lira ceza ve 6-12 ay maçlardan men olacağımızı biliyoruz...

Bizler rakip olarak gördüğümüz trabzon gibi "taraftar" bilincini bu şehir insanlarına empoze edemedik adamlar yaptı gerek birey gerekse de kurum baskılarını en kral stadı yaptırıyor...Biz de Koyun psikojisiyle devam edersek Sivasa bırakın stadı felan bir çivi dahi çakılmaz...Dün kayseri bugün malatya yarın yozgat tokat büyük şehir olur bizde el pençe devam ederiz.... emre

HababamHa
16.01.2011, 15:09
Sivasta yapılan tüm maçlarda toplu olarak tüm stad'ın bağırması gerek.

Tüm maçlar yayınlandığına göre böylesi bir girişimde sesimizi duyurabiliriz.
Bunun haricinde hem sivas kamoyu duyar hemde Vali, Bld Başkanı, sivil toplum örgütleri vs. Antalya maçıyla başlayarak Sivastaki tüm maçlarda bu toplu stad isteği devam etsin ben inanıyorumki seçimlerden önce temel atılır inşaat başlar....

üçyıldız58
16.01.2011, 15:24
ben sivasda yaşayan bir iş adamı olarak bu memleketten ekmek yiyen bir sivaslı olarak paradanda kaçmadım yenilecek bir yumrukdanda
bizim kuşağımız mücadele ortamında büyüdü her alanda vede duygularımızı düşüncelerimizi hemen hayata geçirmekti ideallerimiz
şimdiki kuşak ise sanal ortamda büyüyor bu gibi ortamlarda hiç birşey yapmadan klavye başında çok şey yapıyormuş gibi gözüküyor benim tepkim buna
şimdi ben burdan mesuta,fatihe,serhana desemki gelin antalya maçında bir protosto tertip edelim tüm taraftar gruplarıyla olmaz olamaz herkes ayrı yere çeker
ben hangi plartformada olursa olsun ateşde yanan hz.ibrahime su taşımaya razıyım vede varım
şimdi arkadaşım bu konuyu açtı sağolsun ama inan başbakanlığa meal atan 10 kişiyi geçmemiştir benim serzenişim bu

burakkova
16.01.2011, 15:24
Arkadaşlar ben stadyum için henüz erken olduğunu düşünüyorum. Biz şu anki stadımızı tam doldurabiliyor muyuz? kulübe stadyumdan çok büyük gelirler mi sağlıyoruz? kombine satışlarımız çok iyi fiyatlardan tavan mı yapıyor? yeni stadyum demek milyonlarca dolar para demek. önce koşulların oluşması lazım. stadyum sonra.. 4yeni stadyum için sezon ortalamasının en az %90 olması lazım.. bilet fiyatlarının ortalama 30 tl olması lazım ki yeni stadyum ihtiyacı doğsun..

üçyıldız58
16.01.2011, 15:31
Arkadaşlar ben stadyum için henüz erken olduğunu düşünüyorum. Biz şu anki stadımızı tam doldurabiliyor muyuz? kulübe stadyumdan çok büyük gelirler mi sağlıyoruz? kombine satışlarımız çok iyi fiyatlardan tavan mı yapıyor? yeni stadyum demek milyonlarca dolar para demek. önce koşulların oluşması lazım. stadyum sonra.. 4yeni stadyum için sezon ortalamasının en az %90 olması lazım.. bilet fiyatlarının ortalama 30 tl olması lazım ki yeni stadyum ihtiyacı doğsun..

peki burak kardeş rizenin nufusu 80.000 rizeye 20.000 kişilik stad yapıldı rizenin kemikleşmiş taraftarıda 10.000 bile yok
onlar neden bu stad bize büyük demedi birde kaldıkı rize bank asyada türkiyede şehrine yapılacak yatırıma bu yatırım bize büyük gerek yok diyen tek il sivas galiba buda hayyelerimi ufkumuzu gösteriyor
şuandaki sağlık müdürüde sivasa yapılacak bölge hastanesine 600 yatak fazla 400 yapalım hasta fazla olursa kayseriye göndeririz demiş
böylesi düşünceye sahip insamlarımızla nereye varırız kesdirmek mümkün değil

doktor38
16.01.2011, 15:33
sayın sivaslı kardeşlerim.öfkeyle kalkan zararla oturur şimdi siz birilerinin provakasyonuna gelipte sakınha yazlınlara dair hiçbir eylem yapmayın.sivasın makuz kaderiyle abdullatif şener oynadı birde siz oynamayın.diplomasi diye bir olay vardır.köy kabadayılığıyla hiçbirşey elde edilmez zati arenanın açılışında toki proğramında sivas stadıda söylendi.şimdi yapılacak şey diplomasi ile bunun trihini öne aldırmaya çalışmak.bu iş içinde istanbuldaki sivaslıları kullanmak gerek.

58MUAMMER58
16.01.2011, 15:42
KARDEŞ güzel konuya değinmişşinde,ben bundan bir sonuç çıkacağını sanmıyorum,yaşın kaç bilmiyorum,yaşadığın şehrin insanlarını tam tanımadığın belli,protesto etsen değilya ,broşür daıtsan değilya,tüm sivaslıları,körkuyuya atsan ,bu sivasa kötülük yapan ,zihniyetleri yine enfazla desteklerler,mesele A.K.P meselesi degil,ZİHNİYET meselesi. yıllar önce,rahmetli demeye dilim varmıyor,özalllı ANAP zihniyeti
durduk yere sivastan vagon fabrikasını malatyaya tasıdığında.BU SEHİRDE kimse sesini çıkartmadılar,yine enfazla desteği,sivaslılar yaptı,büyükkentlerdeki belediyeleri sivaslıların ,desteğiyle kazandı,kimse bana anap zihniyetinin sivasa yaptığı ,tek bir tesis gösteremez,yapmadıkları gibi ,olanlarıda sağa sola taşıdılar,odönemde,başta malatya ,kayseri,samsun,altın devrini yasadılar,ihya oldular,mesut yılmazlı dönemde zaten,adam 13 yıl sivas nerede bilmedi,ayak basmadı bile,yine refah partişi ,döneminde.ençok desteği sivas verdiği halde,hatta başbakanın belediye başkanı seçilmesinde bile en fazla desteği sivaslılar yaptı,ama vefa BAŞBAKAN İÇİN karagümrükte birsemt adıymış,odönemde refah zihniyeti,büyük kentlerde SİVASLI ne bir ilçe baskanı,ne bir belediye baskanı aday göstermedi,yinede enfazla desteği sivaslılar yaptı,zaten sivaslıların bir huyu var kim sivasa enfazla kötülüğü yapıyor,ençok ozihniyeti destekliyor,bence hiç zahmet etmeyin.broşüre filan gerek yok,böyle gelmiş böyle gider,milletin kulağının dibinde zurna calsanız,bu millet gaflet uykusundan uyanmaz,zaten sivaslıların uyandığı gün sivasın kurtuluş günü olur.

asdera58
16.01.2011, 17:03
böyle bişe yapmayı düşünürseniz destek çıkarız birisi bunu hatırlatmalı sık sık kulağına gitmeli başbakanın arkanızdayız yani..

ZiDaNe58
16.01.2011, 17:09
sesimizi yükseltmenin zamanı geldi..böle koyun gibi beklersek daha cook kazıklanırız arkadaşlar..hepimizn taşın altına elini koyması gerekiyor bence..

yener_sahin
16.01.2011, 17:17
Murat abi hem şahsi hemde grup olarak en sevdiğimiz abilerimizden birisin.Sendeki Sivasspor aşkı sevdası bir başkasında olsa kendinden büyük Sivassporlu yok zanneder.Bir çok konuda haklısın ama abi pankart konusu o kadar da kolay değil.Astırmazlar abi,arkamızda birileri durup da yiyeceğimiz milyarlarca cezayı üstlenmezse bu işi yapamayız.Bakın Bursaspor stadda sadece başbakana "Olacak olacak Olacak O kadar,Bu stad yerinde olacak o kadar..." dedi tribünden onlarca insana kaldıramayacağı cezalar kesildi.Hakeza pankart yaptı açtılar yine bin pişman oldu yapanlar,başbakanlık mahkeme kararı ile milyarlarca cezayı üstlerine yükledi.Başbakana pankart açmak o kadar kolay değil abi.Hersene kombinemizi zor alıyoruz,birde bu cezayı yersek kimse yüzümüze bile bakmaz yediğimizle kalırız...

Siyah çelenk yapılabilir.O da ses getirmesi için binler lazım...Sanırım şehir olarak da daha o olgunlukda değiliz...

tonusluyum
16.01.2011, 17:26
hagi ilin wekili kuwetlli ise o il bi adım öne çıkar umutlanmaya gerek yok her partiden wekilimiz war ancak malesef hepside pasif

efendigardaş
16.01.2011, 17:29
Yeni stad yapılması güzel ama lafta kalacağı belli biz mevcut stadı otuzbinlik olacak şekilde şükrü saraçoğlu gibi büyütebiliriz bu şekilde bazı rantçılarında önüne geçilmiş olur***

mustafaarslan
16.01.2011, 17:35
sivasın nufusu 335 bin yapılmak istenen stad 20 bin kişilik
trabzonun nufusu 220 bin Yapımı devam eden 40 binlik stad http://2.bp.blogspot.com/_iZux4kDbhpc/TJsRnK_gfNI/AAAAAAAABV4/MM7xZSI8Vo4/s400/akyazi.jpg
işte size adalet ve kalkınma partisinin adaleti....

ayazoğlu
16.01.2011, 18:02
Bu tür projeler kesinlikle sportif değil siyasi projelerdir, seçim yatırımlarıdır. Sivas şehri seçimlerde çantada keklik görüldüğü için (bknz. referandumda rize'den fazla evet çıkmış) kesinlikle stad falan yapmazlar, tunceli, muş, bingöl vs stad istesin şehir nüfusu kadar stad yaparlar, biz herşeyi hakeden bir şehir olmamıza rağmen, bizi temsil eden siyasiler olmadığı için bize stad falan yapmazlar, seçtiğimiz milletvekili sivas maçına fener şapkasıyla geliyor, bu tür siyasiler bizi ne kadar temsil ediyor ki :mad:

Sana katılıyorum doğru tesbit

58_SEMİH_58
16.01.2011, 18:43
Yeniçerilerolarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacagız.

sebasteia
16.01.2011, 18:57

nato kafa nato mermer!!!!!!!!!!!!

V1CT0RY
16.01.2011, 23:27
Aman Kaldırın Konuyu...

12 Eylül de Öyle Demokratikleştik ki Dün TT Arena da Demokratik Yoldan Islıkla Protesto Edilen Hükümet Üyelerine Karşı Bugün Kamera Tespit ve Stadlardan Men Çalışmaları Başlamıştır...

Bu Konuyu Gören Hükümet Mensupları ve Yandaşları Bu Konuyu Açan ve Açtıranlarıda Bir Yerlerden Men Çalışmalarına Başlarlar...

Kimse Bana Maval Okumasın...

Bir Şehrin %80'i Bu Hükümete Onay Veriyorsa , Bu Şehire Tek Çivi Çakılması İçinde Kimse Yalvarmasın...

Bu %80 Onay Veren Babayiğitler Düşsün Stadında Peşine...Sözü Onların Seçtikleri Verdi :)

Haydi Selametle...

yigidocengiz
16.01.2011, 23:37
SİVASa 35 bin kişilik stat yapacaklarına hiç mi hiç ihtimal vermiyorum,ama İNŞALLAH ben yanılırım.(eneramo transferine de ihtimal vermiyordum ama anlaşılan olmuş,bakarsınız belki bu da olur):D:D:D

yigidocengiz
16.01.2011, 23:41
Aman Kaldırın Konuyu...

12 Eylül de Öyle Demokratikleştik ki Dün TT Arena da Demokratik Yoldan Islıkla Protesto Edilen Hükümet Üyelerine Karşı Bugün Kamera Tespit ve Stadlardan Men Çalışmaları Başlamıştır...

Bu Konuyu Gören Hükümet Mensupları ve Yandaşları Bu Konuyu Açan ve Açtıranlarıda Bir Yerlerden Men Çalışmalarına Başlarlar...

Kimse Bana Maval Okumasın...

Bir Şehrin %80'i Bu Hükümete Onay Veriyorsa , Bu Şehire Tek Çivi Çakılması İçinde Kimse Yalvarmasın...

Bu %80 Onay Veren Babayiğitler Düşsün Stadında Peşine...Sözü Onların Seçtikleri Verdi :)

Haydi Selametle...

güzel kardeşim siyaset yapma,herkes istediğine oy verir.muhtemelen senin mensubu olduğun partiyide bu millet görmüştür,kim layıksa halk onu başına getiriyor.o yüzden fazla üstünüzü başınızı parçalamayın...

burası bir spor sitesi,insanlar bu siteye SİVASSPOR hakkında bilgi almak ve yorum yapmak için giriyor,siyasi fikirlerinizi,ideolojilerinizi kendinize saklayın...

migroArmis
17.01.2011, 00:59
peki burak kardeş rizenin nufusu 80.000 rizeye 20.000 kişilik stad yapıldı rizenin kemikleşmiş taraftarıda 10.000 bile yok
onlar neden bu stad bize büyük demedi birde kaldıkı rize bank asyada türkiyede şehrine yapılacak yatırıma bu yatırım bize büyük gerek yok diyen tek il sivas galiba buda hayyelerimi ufkumuzu gösteriyor
şuandaki sağlık müdürüde sivasa yapılacak bölge hastanesine 600 yatak fazla 400 yapalım hasta fazla olursa kayseriye göndeririz demiş
böylesi düşünceye sahip insamlarımızla nereye varırız kesdirmek mümkün değil

Sevgili Kardeşim:
Stadla ilgili bir başka konuda Sivasa neden stad yapmayacaklarını yapsalar bile bunun ileriki yıllarda olacağının nedenlerini tek tek belirttim.Katılanda oldu karşı çıkıp tepki verende..Ben foruma Bursadan katılıyorum uzun süredir.Bursasporlu olduğumuz kadar da Sivassporluyuz.yanlız yaptığımız en büyük yanlış gerçeklerin farkına warmadan reel dışı düşünceleri hayata sokmaya çalışmaktır.Şimdi buraya bir sürü bir şeyler daha yazacağım yine bir çok kardeşim kızacak Herkez kendi şehrine harika büyük bir stad yapmak ister .Bunun kadar doğal bir şey yok tabi..Ama bunu isterken Sivas kentinde bazı şeyler kriterinde olmalı..belirli bir standart yakalanmalı..Kayseriye stad yaptılar bu sezonki kayseri bursa maçında biletlerini 1 tl yapıp içeri girene bedava yiyecek ve içecek werdiler.Buna rağmen o maçta stadlarını dolduramadılar.Şimdi mantıklı olarak düşünürsek o stadın kayseriye faydasımı wardır zararımı?35 bin kişilk statta 15 bin kişi...yarısı boş seyircisi zaten ayağa bile kalkmaz tezahurat yapmaz rakibi baskı altına almaz..v.s v.s..trabzon her ne kadar sewmesemde maçlarını 15-20 bin ortalamayla oynuyor nüfusu Sivastan az ama stadı dolu..Adamlar stat isteğini stadı doldurarak haykırıyor Benim kişisel grüşüm bir bolgenin bir şehrin takım taraftarı hakediyorsa stad yapılmalıdır.Bu soylemimden kimse yanlış anlamlar çıkartmasın iyi güzel anlamda ne kadar beynimde düşünce warsa Bursadan sonra Sivas için wardır herhangi başka bir takım için yoktur Sizler kadar Sivassporluyum ama Sivas halkı bir bütün olarak şimdiye kadar gozlemlediğim kadarıyla kendi şehrinin takımına tam anlamıyla sahip çıkmış değil...Şurada bana herkez katılmaz mı bırakın stadı daha tribün anlamında bir bütünlük sağlanmış değil..daha ortada oluşumu tamamlanmamış bir taraftar kitlesi war..Elbette tribündeki kardeşlerim ellerinden geleni yapıyorlar buna zerre kadar şüphem yok ama en ufak bir olayda tribün anlamında anlaşmazlıklar gozlüyorum bazı zamanlar..Yani soylemim şudur ki ortada 30-40 bin ortalama taraftarın organize hareketi yok ama stat isteği var..Bu gün bir stad ortalama 200 milyon dolar(bütün masraflar) Her yerde olduğu gibi bunu da dewlet karşılayacak tabi Peki Sivassporun kasasından hiçmi para çıkmayacak elbette çıkacak..Sivassporun acil hedefi stad değil futbol takımının acilen yenilenip onümüzdeki yıl we yıllarda tekrar şampiyonluğa oynaması olmalı stad olmamalıdır ...Herzaman soylemeye dilimin warmadığı soyleyenede kızdığım bank asya liginde olduktan sonra neyleyeyim stadı...Bu takımın acilen ayağa kaldırılması Sivasspor taraftarınında acilen organize olup stadını doldurması gerekmektedir..bunlar olduktan sonra bakın neler oluyor..Biz daha düne kadar ligin dibinde Sivassporu seyrediyorduk.Bank asyada mardinlerle oynuyorduk..ama taraftar her daim takımının yanında oldu şehir her daim takımına sahip çıktı elbette kentsel artılarımız sanayi artılarımızda wardı ama taraftarıda wardı.WE şampiyon olduk..stadda geldi cl de geldi..Bu gün az nce keny mıller le anlaştıklarını oğrendim (Glaskow rangers) Insua yı aldılar bütün bunları bana bir kaç yıl once soyleselerdi güler geçerdim ama şimdi oldu...37 yaşımın 32 si tribünde geçti Şuna yemin ediyorum şampiyon olduğumuz yıla kadar ben bir tek bursasporlunun bile staddan bahsettiğini duymadım herkez takımın başarısını iyi futbolunu istiyordu..Umarım anlatmak istediğim gerçekler içlerinde acı kawramlar olsada yanlış yonlere çekilmez..

yener_sahin
17.01.2011, 01:16
Sevgili Kardeşim:
Stadla ilgili bir başka konuda Sivasa neden stad yapmayacaklarını yapsalar bile bunun ileriki yıllarda olacağının nedenlerini tek tek belirttim.Katılanda oldu karşı çıkıp tepki verende..Ben foruma Bursadan katılıyorum uzun süredir.Bursasporlu olduğumuz kadar da Sivassporluyuz.yanlız yaptığımız en büyük yanlış gerçeklerin farkına warmadan reel dışı düşünceleri hayata sokmaya çalışmaktır.Şimdi buraya bir sürü bir şeyler daha yazacağım yine bir çok kardeşim kızacak Herkez kendi şehrine harika büyük bir stad yapmak ister .Bunun kadar doğal bir şey yok tabi..Ama bunu isterken Sivas kentinde bazı şeyler kriterinde olmalı..belirli bir standart yakalanmalı..Kayseriye stad yaptılar bu sezonki kayseri bursa maçında biletlerini 1 tl yapıp içeri girene bedava yiyecek ve içecek werdiler.Buna rağmen o maçta stadlarını dolduramadılar.Şimdi mantıklı olarak düşünürsek o stadın kayseriye faydasımı wardır zararımı?35 bin kişilk statta 15 bin kişi...yarısı boş seyircisi zaten ayağa bile kalkmaz tezahurat yapmaz rakibi baskı altına almaz..v.s v.s..trabzon her ne kadar sewmesemde maçlarını 15-20 bin ortalamayla oynuyor nüfusu Sivastan az ama stadı dolu..Adamlar stat isteğini stadı doldurarak haykırıyor Benim kişisel grüşüm bir bolgenin bir şehrin takım taraftarı hakediyorsa stad yapılmalıdır.Bu soylemimden kimse yanlış anlamlar çıkartmasın iyi güzel anlamda ne kadar beynimde düşünce warsa Bursadan sonra Sivas için wardır herhangi başka bir takım için yoktur Sizler kadar Sivassporluyum ama Sivas halkı bir bütün olarak şimdiye kadar gozlemlediğim kadarıyla kendi şehrinin takımına tam anlamıyla sahip çıkmış değil...Şurada bana herkez katılmaz mı bırakın stadı daha tribün anlamında bir bütünlük sağlanmış değil..daha ortada oluşumu tamamlanmamış bir taraftar kitlesi war..Elbette tribündeki kardeşlerim ellerinden geleni yapıyorlar buna zerre kadar şüphem yok ama en ufak bir olayda tribün anlamında anlaşmazlıklar gozlüyorum bazı zamanlar..Yani soylemim şudur ki ortada 30-40 bin ortalama taraftarın organize hareketi yok ama stat isteği var..Bu gün bir stad ortalama 200 milyon dolar(bütün masraflar) Her yerde olduğu gibi bunu da dewlet karşılayacak tabi Peki Sivassporun kasasından hiçmi para çıkmayacak elbette çıkacak..Sivassporun acil hedefi stad değil futbol takımının acilen yenilenip onümüzdeki yıl we yıllarda tekrar şampiyonluğa oynaması olmalı stad olmamalıdır ...Herzaman soylemeye dilimin warmadığı soyleyenede kızdığım bank asya liginde olduktan sonra neyleyeyim stadı...Bu takımın acilen ayağa kaldırılması Sivasspor taraftarınında acilen organize olup stadını doldurması gerekmektedir..bunlar olduktan sonra bakın neler oluyor..Biz daha düne kadar ligin dibinde Sivassporu seyrediyorduk.Bank asyada mardinlerle oynuyorduk..ama taraftar her daim takımının yanında oldu şehir her daim takımına sahip çıktı elbette kentsel artılarımız sanayi artılarımızda wardı ama taraftarıda wardı.WE şampiyon olduk..stadda geldi cl de geldi..Bu gün az nce keny mıller le anlaştıklarını oğrendim (Glaskow rangers) Insua yı aldılar bütün bunları bana bir kaç yıl once soyleselerdi güler geçerdim ama şimdi oldu...37 yaşımın 32 si tribünde geçti Şuna yemin ediyorum şampiyon olduğumuz yıla kadar ben bir tek bursasporlunun bile staddan bahsettiğini duymadım herkez takımın başarısını iyi futbolunu istiyordu..Umarım anlatmak istediğim gerçekler içlerinde acı kawramlar olsada yanlış yonlere çekilmez..

Yazınızı keyifle okudum ama şunu da belirteyim ki Bursa da oturan ve bursasporu ve teksas tribünün iyi bilen birisi olarak bazı yerlere katılmıyorum.Bundan önceki vurularak öldürülen belediye başkanı dahil bir çok insan stad sözü verdi.Teksas tribünü artık açıklama üstüne açıklama yapıyordu.Tutulmayan vaadlerden sıkıldık diye.Seçim zamanı geldiğinde merhum belediye başkanı tribüne girdiğince teksas 3 lü çektirmeye çalışıyor tsc stadda siyaset istemiyoruz diye bağırıyor neredeyse kan gövdeyi götürecekti.O başkan da stad vaadleriyle gitti.Şimdi Recep Altepe stadı dilinden düşürmüyor.Ama ben inanıyorum ki o yapacak.Onun kadar daha Bursasporlu belediye başkanı daha gelmemiştir.Seçim zamanlarında stad önlerinde bursaspora verilen bedava otobüslerin,ibb maçına recep başkanın kaldırdığı bedava otobüslerin,amigoların eline geçip dağıtılan biletlerin haddi hesabı var mı?Siz benden daha iyi bilirsiniz.Şimdi bu kadar desteğin içinde Bursada tribün olmayacakda desteksizlikden kırılan sivasspor tribünlerinde mi taraftar oluşumu olacak.

Biz asla bir kayseri olmayız.Bizim 10.000 kemik taraftarımız herzaman vardır.Batmanpetrolspora da süper ligdeki maçlarımızda da en az bu kemik taraftarımız vardır.Kayseri benzetmesi abese iştigal olmuş.Bizim bu saatden sonra başarı diyeceğimiz tek şey şampiyonluk.Zaten 2.lik tarihimizde var.Bunlarla stad konusu çok ayrı şeyler.şehrin gelişimi ve futbol bilincinin oluşması noktasında stadyumlar her zaman en önemli etkenlerdir.

migroArmis
17.01.2011, 01:37
Yazınızı keyifle okudum ama şunu da belirteyim ki Bursa da oturan ve bursasporu ve teksas tribünün iyi bilen birisi olarak bazı yerlere katılmıyorum.Bundan önceki vurularak öldürülen belediye başkanı dahil bir çok insan stad sözü verdi.Teksas tribünü artık açıklama üstüne açıklama yapıyordu.Tutulmayan vaadlerden sıkıldık diye.Seçim zamanı geldiğinde merhum belediye başkanı tribüne girdiğince teksas 3 lü çektirmeye çalışıyor tsc stadda siyaset istemiyoruz diye bağırıyor neredeyse kan gövdeyi götürecekti.O başkan da stad vaadleriyle gitti.Şimdi Recep Altepe stadı dilinden düşürmüyor.Ama ben inanıyorum ki o yapacak.Onun kadar daha Bursasporlu belediye başkanı daha gelmemiştir.Seçim zamanlarında stad önlerinde bursaspora verilen bedava otobüslerin,ibb maçına recep başkanın kaldırdığı bedava otobüslerin,amigoların eline geçip dağıtılan biletlerin haddi hesabı var mı?Siz benden daha iyi bilirsiniz.Şimdi bu kadar desteğin içinde Bursada tribün olmayacakda desteksizlikden kırılan sivasspor tribünlerinde mi taraftar oluşumu olacak.

Biz asla bir kayseri olmayız.Bizim 10.000 kemik taraftarımız herzaman vardır.Batmanpetrolspora da süper ligdeki maçlarımızda da en az bu kemik taraftarımız vardır.Kayseri benzetmesi abese iştigal olmuş.Bizim bu saatden sonra başarı diyeceğimiz tek şey şampiyonluk.Zaten 2.lik tarihimizde var.Bunlarla stad konusu çok ayrı şeyler.şehrin gelişimi ve futbol bilincinin oluşması noktasında stadyumlar her zaman en önemli etkenlerdir.

Tribünün içinden biri olarak soyleyecek anlatacak bir çok şey war..Ben spor sozkonusu oluca siyaset konuşmayan biriyim en azından hoşlanmam.Lakin Texas tribünün stad soylemlerinin stad istek realitesinin ne kadar siyasi içeriğinin olduğunuda iyi bilirim..Bizim tribünlerde bir ara oyle şeyler oluyorduki takım kotu gidince biyediç para werip tribünleri lehinde tezahurat yapmasını sağlıyordu..Kayseri orneğini nüfusunun Sivastan fazla olmasından dolayı werdim Recep Altepeye gelince kendisi hemşehrim aynı zamanda cemiyette gorustuğumuz bir insandır..stadı geçen seçimlerde malzeme olarak kullanmayı başardı bu seçimlerdede inşaatına başlayarak yine kullanıyor..Bursada Recep Altepe olmasada o stad zaten yapılacak Bak yine siyaset bulaşıyor :D Bursada yaşadığına değilde burada yanlız olmadığıma sewindim doğrusu ...İki taraftan hemşehri olduk ...saygılar...

yener_sahin
17.01.2011, 01:44
Tribünün içinden biri olarak soyleyecek anlatacak bir çok şey war..Ben spor sozkonusu oluca siyaset konuşmayan biriyim en azından hoşlanmam.Lakin Texas tribünün stad soylemlerinin stad istek realitesinin ne kadar siyasi içeriğinin olduğunuda iyi bilirim..Bizim tribünlerde bir ara oyle şeyler oluyorduki takım kotu gidince biyediç para werip tribünleri lehinde tezahurat yapmasını sağlıyordu..Kayseri orneğini nüfusunun Sivastan fazla olmasından dolayı werdim Recep Altepeye gelince kendisi hemşehrim aynı zamanda cemiyette gorustuğumuz bir insandır..stadı geçen seçimlerde malzeme olarak kullanmayı başardı bu seçimlerdede inşaatına başlayarak yine kullanıyor..Bursada Recep Altepe olmasada o stad zaten yapılacak Bak yine siyaset bulaşıyor :D Bursada yaşadığına değilde burada yanlız olmadığıma sewindim doğrusu ...İki taraftan hemşehri olduk ...saygılar...

kendi belediye başkanımızın 1 otobüsle 100 kişi bizi kişi kayseriye gönderip 1 otobüs daha vermeyi çok görmesinden sonra,recep altepeyi diyarbakırda sivas da bursaspor maçında gördükden sonra,bursada metrodaki reklam panolarında bursaspor rozetli görükden sonra akıllı bir siyaset yaptığının göstergesi.Keşke benim belediye başkanım da en az onun kadar yardım etse ve bunu siyaset için yapsa...Yeterki yardım etse...

üçyıldız58
17.01.2011, 19:14
Sevgili Kardeşim:

kardeş sen bizim sitemizde yazıyorsun ben şahsen seni hiç kaçırmadan yazılarını takip ediyor okuyorum
bunuda yeri gelmişken söyleyim ben fanatik bir bursaspor taraftarıyım bursa şampiyon olduğu an arabaya atladım bayrağı kaptım şampiyonluk turu attım sivasda bursaspor için kavgaya girdim
benim için anadolu kardeşliği her şeyden önde gelir şu sitemimide yeri gelmişken söyleyim bende bir zamanlar bursaspor taraftar sitesinde sivasspor logosuyla yorum yapardım yediğim hakaretlerin haddi hesabı yoktu
sonra baktım bursaspor sempatim nefrete dönüşecek yazmayı bıraktım içerdeki her maçada bursaspor kaşkoluyle giderim
ayrıca bu sitede sana karşı olumsuz yazılarda oluyor bunu doğal karşıla en azından sizin sitede yediğim küfürlerin binde birini sana yapan yok buda sivas insanın asaletinden geliyor
yorumuna gelince evet biz bir trabzonspor değiliz bursaspor değiliz taraftar anlamında bir ankaragücü değiliz bu takımlar yıllardır süperligde biz 4. yılımızı geçiyoruz
ama her sene üstüne yüzde yüz koyuyoruz bunuda herkes görüyor
stadyuma gelince bana kayseriden örnek verme rizede ver nufusu 80.000 20.000 kişilik stad yapıldı onlar bizden daha çok hakedecek ne yaptılar
çoruma 25.000 kişilik stadyum yapılacak onlar bizden çok hakedecek ne yaptılar erzuruma yapılıyor ,urfaya yapıldı afyona yapılacak sana soruyorum stad yapılacak bu illerin türk futbolunda esamesi okunuyormu
bizim isyanımız stadyumda değil yıllardır gelen unutulmuşluk verilen sözlerin yerine getirilmemesi bizim stadyum aklımızda yoktu başbakan geldi belediye seçim öncesi kendi söz verdi
artık bizde bıktık verilen sözlerin yerine gelmemesinden bazı siyasi partilerin bizi oy deposu görmesinden
ama verdikleri söz bizim böyle ısrarımızla başlarına bela oldu olmayada devam edecek
seçimler yaklaşsın milletvekillerimiz kapı kapı dolaşmaya başlasın seçimler için sivasspor maçlarına gelsin bak ben o trübünde onları oturtuyormuyum bunada karşı çıkan babayiğit çıksın
nasılkı hamza yerlikaya osman kılıç trübünde yuhalandıysa aynı tepkiler devam edecek seçim öncesi stad projesi faaaliyete geçmesse
bizde şunu iyi biliyoruz seçim öncesi stadyumu kaptık kaptık kapamazsak bir 5 yıl daha stadyum diye birbirimizi yeriz
saygılar

dede58
17.01.2011, 19:22
ben sivasda yaşayan bir iş adamı olarak bu memleketten ekmek yiyen bir sivaslı olarak paradanda kaçmadım yenilecek bir yumrukdanda
bizim kuşağımız mücadele ortamında büyüdü her alanda vede duygularımızı düşüncelerimizi hemen hayata geçirmekti ideallerimiz
şimdiki kuşak ise sanal ortamda büyüyor bu gibi ortamlarda hiç birşey yapmadan klavye başında çok şey yapıyormuş gibi gözüküyor benim tepkim buna
şimdi ben burdan mesuta,fatihe,serhana desemki gelin antalya maçında bir protosto tertip edelim tüm taraftar gruplarıyla olmaz olamaz herkes ayrı yere çeker
ben hangi plartformada olursa olsun ateşde yanan hz.ibrahime su taşımaya razıyım vede varım
şimdi arkadaşım bu konuyu açtı sağolsun ama inan başbakanlığa meal atan 10 kişiyi geçmemiştir benim serzenişim bu

Daha da tanımam üstüne de yorum yapamam :) Duygularımın tercümanı olan söylem ve duruş budur işte.

Divriği58
17.01.2011, 20:42
Yapılacak en dogru şey Başbakan sivas tan oy çıkarmamak emın olunkı anlıyacaktır.Her seçimde en buyuk oy kesımı sivastan çıktıgını bılıyoruz.bizler galatasary gibi yuhh çekmıyoruz.başbakanı desteklıyoruz fakat destegımızın karşısınıda bu şekilde görmekteyız....

Burada forum açmak yada sivasa ait özel tv kanallarında gazatelerde konuşmak yetersizdir

seçim zamanında sivastan oy çıkmazsa başbakana bakın görün stad nasıl inşaa ediliyor. asıl tepki odur..başbakan yapmak ıstese 1 EVET demesine bakar iş.fakat yapmıyor..

çünki nasıl olsa sivastan istedıgını alıyor.bizde buna karşı kendımızı seçimde gostermelıyız kendılerı çok ıyı anlayacaktır bizleriii...

SAYGILARIMLA.....

ahmetcelik
17.01.2011, 22:27
1) Stadyum konusunda Sivasspor taraftarlari ve Basin iyi bir kamoyu olusturmali.

2) Kapasite 35 000 olmali.

3) Görkemli bir Stad olmali.

4) Sivas Uluslar arasi Müsbakalara ev sahipligi yapabilecek konuma getirilmeli.

5) Bizim derdimiz Üzüm yemek, Bagciyi dövmek degil.

Sporu Politikaya alet etmek dogru degil, galatasaray taraftarinin durumuna düsmek bize YIGIDOYA yakismaz.

Suna oy verelim sunu söyle yapalimla olmaz.

Adam gibi bir kamoyu hazirlamak lagzim, sadece STADYUM icin degil, SIVAS in bir cok meselesi icin.

Sayin BASBAKANIMIZ Sivas a ne kazandirdi bunlari söyle kisaca bir siralamak lagzim.

Uluslararasi Havalimani
600 km Duble Yol
Kizli Tren pardon Hizli Tren.
Bölge Hastanesi
Agiz ve Dis Saglik Hastanesi
Teknokent
yeni Adliye Sarayi
Lojistik Köy projesi
Akdeniz - Karadeniz Liman Yolu
Bircok Okul, Yurt ve Fakulte
Ilcelerimize Hastaneler, Hükümet Konaklari, Adliye Saraylari vs.
Toplu Konutlar (TOKI)
Dogal Gaz
Su Aritma Tesisi
Yeni ikinci bir Beton Travers Fabrikasi
Icme Suyu aritma tesisi ve Baraji
Yagmur suyu kanalizasiyonu
Kati atik depolama merkezi
Polis Meslek Yüksek Okulu
Yüksek Hizli Tren Gar Kompleksi
Tarihi Eserlerin Restoresi
Yildiz dagi Kayak Merkezi
Köprülü Kavsaklar alt gecitler, üstgecitler.
Arkeloji Müzesi
Bircok Baraj ve HES projeleri
Tarim ve Hayvancilik icin mali destek projeleri.

Ve daha aklima gelmeyen nice projeler yapiliyor veya yapilmak isteniyor.

Stadyum konusuna gelince Basbakan sadece stadyum sözü vermedi, Olimpik yüzme havuzu, Kapali Spor Salonu gibi buna benzer yan tesislerde söz konusu.

Simdi Kamoyu yaratirken oy tehditi elbet güclü bir silah gibi görünse de geri tepen bir silah olabilir, Sivas tarihinde sadece Cumhuriyetin ilk yillarinda gördügü yatirimlara yakin bir kalkinma periodu icine girdi.

Simdi baska Iller böyle tehditler savurmuyormu, hemde nasil trabzonlular hala oy tehditi yapiyor, ama trabzonun 6 Milletvekili AKP de.

Trabzon neden Sivas dan daha büyük yatirimlari aliyor?

Bunun cevabini aramak lagzim, Sivas evladi Milletvekillerimiz yeterli Siyasi kültüre sahiplermi bir Bakanlik mertebesine gelebilecek konum da mi bunu sormak lagzim.

AKP den beklenen Secimlerde Sivas Milletvekillerinden birini Bakanlik yapabilecek konumda olan bir aday göstermeli bu adya sivas disinda yasayan biri bile olsa kesinlikle bir Bakan adayimiz olmali.

Istanbul daki BÜYÜK LOBIMIZ ve YURT DISINDAKI Lobilerimiz yeterli lobi faliyetleri yapiyorlarmi?

Lobicilik konusunda eksiklerimiz giderilmeli, yillardir söylenen Vakiflar ve Dernekler Birligi Kurulmali ve O zaman güclü tek bir agiz dan Kamoyu calismalari yapilir ise iste o zaman ses cikartir ve cok daha etkili oluruz.

Derneklerimiz bölünmüs gibi görünüyor, sivas in bircok etnik ve Bölge dernekleri var bunlarin hedefleri sürekli farkli.

Örnek: kimisi Susehrini Vilayet yapma cabasinda
kimisi farkli hedefler pesinde.

Böyle calisma elbet olmali, buna sözüm yok, ama ortak meselerimiz icin hic bir masa kurulmuyor veya bir calisma grubu olusmuyor.

Rahmetli Muhsini Kayib etdik öksüz kaldik.
Abdullatif Beyi anlamak ta hala zorlaniyorum, bir akademisyene pek yakisir isler yapiyor diyemem, bu kadar basit siyaset sahnesinde imaj kayibina ugramaliydi.

Uzgünüm, cok iyi bir siyasetci görüntüs var idi kendinde.

Sivas Selami bey gibi veya Hamza Yerlikaya gibi amatör siyasetcilerle temsil edilir ise ve gelecek secimler icin yine bir amatör liste AKP Merkezinden onaylanir ise iste gelecek yillarimiz gecen yillardan hic farkli olmaz belki de gelen gideni aratacak, o da olabilir.

Bizim güclü Siyasetcilere ihtiyacimiz var parti icinde ses getirebilecek ve SIVAS LOBISINI arkasina alabilecek bir LIDERE ihtiyacimiz var.

O zaman isler corap sökügü gibi gelir.

Ben yinede Stadyumun 35 000 kisilik kapasite ile yapilacagindan umutluyum,
Sayin BASBAKANIMIZ R. TAYYIP ERDOGAN bey SIVAS imizi cok seviyor, ve SIVAS in yeri Kalbinde farkli bundan eminim, kendisi herzaman SIVAS icin özel gayretler gösterdi bugüne kadar, bu sebepden kimse AKP oy vermeyelim diye ukalalik yapmasin bizim insanimiz kime oy verecegini cok iyi biliyor.

BIZE HIZMETKAR LAGZIM ÖTEKILERINI GÖRDÜK hangisi SIVAS da tas üstüne tas koydu BIZE MILLETIN EFFENDISI lagzim degil.

Divriği58
17.01.2011, 22:56
AHMET ÇELIK

Ben yinede Stadyumun 35 000 kisilik kapasite ile yapilacagindan umutluyum,
Sayin BASBAKANIMIZ R. TAYYIP ERDOGAN bey SIVAS imizi cok seviyor, ve SIVAS in yeri Kalbinde farkli bundan eminim, kendisi herzaman SIVAS icin özel gayretler gösterdi bugüne kadar, bu sebepden kimse AKP oy vermeyelim diye ukalalik yapmasin bizim insanimiz kime oy verecegini cok iyi biliyor.

Tabi canım çok sevıyor sivastan ayrılamıyor 3 sene geçtı aradan umut etmeye devam et sen AHMET ABİ.

migroArmis
18.01.2011, 00:43
kardeş sen bizim sitemizde yazıyorsun ben şahsen seni hiç kaçırmadan yazılarını takip ediyor okuyorum
bunuda yeri gelmişken söyleyim ben fanatik bir bursaspor taraftarıyım bursa şampiyon olduğu an arabaya atladım bayrağı kaptım şampiyonluk turu attım sivasda bursaspor için kavgaya girdim
benim için anadolu kardeşliği her şeyden önde gelir şu sitemimide yeri gelmişken söyleyim bende bir zamanlar bursaspor taraftar sitesinde sivasspor logosuyla yorum yapardım yediğim hakaretlerin haddi hesabı yoktu
sonra baktım bursaspor sempatim nefrete dönüşecek yazmayı bıraktım içerdeki her maçada bursaspor kaşkoluyle giderim
ayrıca bu sitede sana karşı olumsuz yazılarda oluyor bunu doğal karşıla en azından sizin sitede yediğim küfürlerin binde birini sana yapan yok buda sivas insanın asaletinden geliyor
yorumuna gelince evet biz bir trabzonspor değiliz bursaspor değiliz taraftar anlamında bir ankaragücü değiliz bu takımlar yıllardır süperligde biz 4. yılımızı geçiyoruz
ama her sene üstüne yüzde yüz koyuyoruz bunuda herkes görüyor
stadyuma gelince bana kayseriden örnek verme rizede ver nufusu 80.000 20.000 kişilik stad yapıldı onlar bizden daha çok hakedecek ne yaptılar
çoruma 25.000 kişilik stadyum yapılacak onlar bizden çok hakedecek ne yaptılar erzuruma yapılıyor ,urfaya yapıldı afyona yapılacak sana soruyorum stad yapılacak bu illerin türk futbolunda esamesi okunuyormu
bizim isyanımız stadyumda değil yıllardır gelen unutulmuşluk verilen sözlerin yerine getirilmemesi bizim stadyum aklımızda yoktu başbakan geldi belediye seçim öncesi kendi söz verdi
artık bizde bıktık verilen sözlerin yerine gelmemesinden bazı siyasi partilerin bizi oy deposu görmesinden
ama verdikleri söz bizim böyle ısrarımızla başlarına bela oldu olmayada devam edecek
seçimler yaklaşsın milletvekillerimiz kapı kapı dolaşmaya başlasın seçimler için sivasspor maçlarına gelsin bak ben o trübünde onları oturtuyormuyum bunada karşı çıkan babayiğit çıksın
nasılkı hamza yerlikaya osman kılıç trübünde yuhalandıysa aynı tepkiler devam edecek seçim öncesi stad projesi faaaliyete geçmesse
bizde şunu iyi biliyoruz seçim öncesi stadyumu kaptık kaptık kapamazsak bir 5 yıl daha stadyum diye birbirimizi yeriz
saygılar

Bu konuda yaptığım yorumlar sanki benim stadı istemiyormuşum gibi bir izlenim oluşturmuş.Ben sivasa stat yapılmasını herkesten çok istiyorum bunu bir soyleyelim...şimdi bir bizim isteklerimiz war birde yaparlarmı yapmazlarmı war....İşte tam bu noktada yapmazlar diyorum ve nedenlerini sıralıyorum....Yoksa bizim stada karşı falan olduğumuz yok Adamın aklından zoru olması gerekir ..Anadolu kardeşliğini her daim benimsedik zaten...onun bunun küfrü veya karşıt gorüşlerini dinlemek yerine kucak açılan yerlere ynelmek onları dinlemek gerek..BİZ buradada kendi mekanımızdaki gibi rahatız...saygılar....

sivasli_kenan58
18.01.2011, 01:32
LÜTFEN

OKUYALIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

sevgili arkadaslar, yeni stadyumun olmasi herkes gibi benide sevince bogacaktir ama, olmamasi herkez gibi benide üzüyor! peki buna sebebi ne???
benim tahminimce: erdogan bu sene secimlerde oyunu daha dogrusu sivasimizi BBP kaptirmasiyla ilgili olabilir! kabul, sivas merhum Muhsin Yaziciogluna vefa borcunu ödedi ama birazda suc bizde degil mi?? adamin sagliginda oy vermezken kendisi rahmetli olduktan sonra mi oyumuzu veriyoruz! biraz gercekci olalim derim!
rahmetli olsaydi, inanin ki bu isler böyle olmazdi ve illerlemis bir sivas meydana cikardi! bu yönetimin benim acimdan hic bir katkisi olmadi gerek SIVASSPORUMUZA gerekse SIVASIMIZA! sivas erdoganin elinde olsaydi, ihmal edilirmiydi sizce?????? bence hayir!!!!!!!! biraz gerceksi olalim. az cok herkez bu sorunun cevabini biliyordur! :rolleyes: saygilarimla

hanifi_2005
18.01.2011, 08:01
sevgili yeniceriler her şeyi sayın başbakandan beklemek yanlış olur zaten sayın başbakan stadın sözünü zaten verdi ben inanıyorumki bizim sayın milletvekilleri ve bürokratlar bu işe yeteri kadar ilgi göstermiyor sayın başbakanımız zaten sporcu bir insan sporada gereken destegi veriyor bize ne oluyorsa bizden oluyor bizim birlik ve beraberlik olmamız lazım ben inanıyorumki en kısa zamanda sivasada moderin bir stad yapılacaktır

alemdarlar
18.01.2011, 08:58
Grup deplasmana gider,eleştirirsiniz.Grup Trabzonla Kayseriye gider yapar,eleştirirsiniz.Grup aramızda yaşasın kardeşlik der,eleştirirsiniz.Grup tribünde harbi dakikalarda ateşlenir,otur lan dersiniz.Bana sövdüreceksiniz ilk cezamı aldıracaksınız sitede.

Elin oğlu otobüsüne işer ve bayrağına pisler rekabettir dersiniz.Onunla bununla uğraşacağımıza ve uğraşacağınıza.....Grubun içine ettiniz beee.Yeter artık birlik ve beraberlik çağrısında şunu yapmayın.Millete yorumlarınız resmen terso yaptırmak.Kardeş doğru söylüyor.200-300 kişi kalırız ve biz binlerce kişi olmamızı kendimiz engelleriz.İçimize bu huy nerden girdiyse.

YENİÇERİLER GRUBUNU YÜREKTEN KUTLUYORUM.BENDEN TAM DESTEK.ÇAĞRIYA KULAK VERENLERE TEŞEKKÜRLER.

astaravisa
18.01.2011, 12:08
Bu sitede olan her birimiz zaten gönülden Sivassporluyuz. ve bu nedenle vaktimizden ayırıp siteye giriyoruz.
Ama ne yazık ki herkes bizim gibi değil. inanın Sivassporun kimle maçı var çok kişi bilmiyor.
Yada istanbul takım taraftarı...
burada tepki koyup yazınca sanıyoruz ki herkes bu işi ciddiye alıp istiyor. Ama biz yazıp biz okuyoruz.
ve ciddiye alınmıyoruz. Sesimizin daha gü çıkması için öncelikle statyumda gereken desteği sağlamalı Sivassporun sıradan bir takım olmadığını taraftarının olduğunu herkese göstermemiz gerek.
Aksi halde sadece biz yazar okuruz burada.

58DK
18.01.2011, 12:19
Arkadaslar bu is sabir isidir.. Basbakan sözverdiyse yapar. Er veya gec yapilacaktir. Hem zaten TT Arena'nin acilisinda söylendi stadin yapilacagini. Bu sözlerin hicbiri secimlerle alakasi yok, bu cok yanlis bir düsünce.

stain
18.01.2011, 13:10

sevgili kardeşim acaba kayseri stadını yüzde doksan dolduryor mu bir araştır sonra mesaj yaz ok

kayseri spora stad yapılmadan önceki sezon kayserispor 3-4 tane kombine bilet sata bilmiş vede bunlarında parasını almamış bir kaç duyarlı taraftarına bedava vermiştir

acaba kayseri stadını dolduruyorda bizimmi haberimiz olmuyor

verdiğim kayseri örneğiyle senin stad ihtiyacı anlayışını düşürmüş ezmiş geçmiş oldum kardeş

çakılan her çivi memlekete fayda sağlar bunu unutma kardeş

eğer stadımız 35 bin kişilik olsaydı bizde sivasta milli maç keyfi yapabilirdik kayserililerin yaptığı gibi

yazıkki ne yazık biz hep küçük düşünelim

stada negerek var ki yıksınlar bize yan taraftaki toprak saha yeter gerçi obile fazla

stain
18.01.2011, 13:13
LÜTFEN

OKUYALIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

sevgili arkadaslar, yeni stadyumun olmasi herkes gibi benide sevince bogacaktir ama, olmamasi herkez gibi benide üzüyor! peki buna sebebi ne???
benim tahminimce: erdogan bu sene secimlerde oyunu daha dogrusu sivasimizi BBP kaptirmasiyla ilgili olabilir! kabul, sivas merhum Muhsin Yaziciogluna vefa borcunu ödedi ama birazda suc bizde degil mi?? adamin sagliginda oy vermezken kendisi rahmetli olduktan sonra mi oyumuzu veriyoruz! biraz gercekci olalim derim!
rahmetli olsaydi, inanin ki bu isler böyle olmazdi ve illerlemis bir sivas meydana cikardi! bu yönetimin benim acimdan hic bir katkisi olmadi gerek SIVASSPORUMUZA gerekse SIVASIMIZA! sivas erdoganin elinde olsaydi, ihmal edilirmiydi sizce?????? bence hayir!!!!!!!! biraz gerceksi olalim. az cok herkez bu sorunun cevabini biliyordur! :rolleyes: saygilarimla

sivas akp nin 8 yıldır arkasında

adamlar 8 yıl duracak 8 yıl birinci günde yatırım yapacak zuhahahahahahhaa:D

stain
18.01.2011, 13:20
Sevgili Kardeşim:

kardeş kafadan rakamlarla konuşuyorsun trabz10 un stad mevcudu kaç da 15-20 bin ortalamayla oynasın

Stadın, 19.800[3] kişilik kapasitesine 2008'den sonra yapılan eklemelerle stadın kapasitesi 21.260[4][5]'a ulaşmıştır.

şimdi soruyorum adamların stadında hiç mi güvenlik görevlisi ne bileyim konuk taraftar yeri yoktur mantıklı ol

sivasın meşhur bir sözü vardır

AĞIR OL BATMAN GEL

:D

jaguar19
18.01.2011, 15:10
Arkadaş çok da yanlış söylememiş ama.
15-20 demiş ortası 17.500.
Trabzonun bu sene ortalaması 17 bindir 500 bin sapma olmuş yani.:)

eyupk
18.01.2011, 16:24
ARKADAŞLAR ŞİMDİ BAŞBAKANLIĞI MAİL YAĞMURUNA TUTSAĞIZ ÖLÜRMÜYÜZ

ahhguzum
18.01.2011, 16:27
şiimdi atıyorum sinan kardeş emeğine sağlık

eyupk
18.01.2011, 16:27
BEN YİNE ATTIM E MAİL ŞÖYLE YAZDIM;
"Hayırlı günler sayın Başbakanım, bugün Galatasarayın yeni stadının açılışı gerçekleştirildi, sayın Başbakanım biz Sivaslılarada 35 30 bin kişilik stad sözü vermiştiniz iki üç sene önce, halen stad konusunda bir gelişme olmaması bizi çok üzüyor, biz Sivassporlular olarak verilen sözün tutulmasını iştiyoruz, stadımızın yapılmasını iştiyoruz sayın Başbakanım. inanıyorumki mesajımızı cevapsız bırakmıycaksınız."
E MAİL ATMA SIRASI SİZDE...

yigidoyuzz
18.01.2011, 16:32
YİĞİDO GENÇLİK VE YENİÇERİ TARAFTARLARIMIZI KUTLUYORUM SİVAS İÇİN SİVASSPOR İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPIYORLAR SİZLERLE GURUR DUYUYOR VE ÖVÜNÜYORUZ ARKADAŞLAR NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZDIR

migroArmis
18.01.2011, 17:02
kardeş kafadan rakamlarla konuşuyorsun trabz10 un stad mevcudu kaç da 15-20 bin ortalamayla oynasın

Stadın, 19.800[3] kişilik kapasitesine 2008'den sonra yapılan eklemelerle stadın kapasitesi 21.260[4][5]'a ulaşmıştır.

şimdi soruyorum adamların stadında hiç mi güvenlik görevlisi ne bileyim konuk taraftar yeri yoktur mantıklı ol

AĞIR OL BATMAN GEL

Doluluk oranında güvenlik grewlisi polis taraftar gz ardı edilmez .İçeride koltukların dolmasına bakar...Anlatmak istediğim Trabzonun koltuklarının adedi falan değil ..Stat doldurma konusunda onde gelen illerden biri olması....

yener_sahin
18.01.2011, 17:20

AĞIR OL BATMAN GEL

kafaya oynerken olimpiyatda biz kaç kişi oynadık?Onlar kaç kişiye oynadı ???

Artık uzamasın konu herkes mail olarak göndersin üstüne düşen görevi yapsın.

eyupk
18.01.2011, 17:39
ARKADAŞLAR E MAİL ATMAYI UNUTMAYALIM, 1 DAKİKANIZI BİLE ALMAZ E MAİL ATMAK. LÜTFEN RİCA EDİYORUZ BAŞBAKANLIĞA E MAİL ATIN.

mühendisburak58
18.01.2011, 20:07
http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20110118/trabzonsporun_stadi_icin_dev_a dim.html

habere bakın.

mühendisburak58
18.01.2011, 21:07
adamlar daha deniz doldurma işlemi yapılan stadyum alanını google eartha eklemişler.

sivasli_kenan58
19.01.2011, 03:47
arkadslar iyi diyorsunuzda!

sayin basbakanimizin e mail adresi ne?

birtane buldum ama oradanda TC Kilmlik no istiyor!

peki ben yabanci vatandasligim varsa ben mail atamiyacakmiyim ???

Lütfen cevaplarsaniz sevinirim!

eyupk
19.01.2011, 10:27
arkadslar iyi diyorsunuzda!

sayin basbakanimizin e mail adresi ne?

birtane buldum ama oradanda TC Kilmlik no istiyor!

peki ben yabanci vatandasligim varsa ben mail atamiyacakmiyim ???

Lütfen cevaplarsaniz sevinirim!

bimer@basbakanlik.gov.tr bu adrese e mail atıcaksınız güzel kardeşim.

4eylül
19.01.2011, 10:52
adamların bir yazısını okudum trabzona verilen söz anında yürürlüğe girer burasıtrabzon buraya yanlış olmaz diye eh ne diyelim burasıda sivas

asdera58
19.01.2011, 12:28
ya şimdi bize 20 bnlk sata yapacaklarsa hiç yapmasınlar abicim bizim bir amacımızda bu stadtan ekmek yemek değilmi 35 bnlk güsel bir stad ve tesis yapsalar hemi hemi dünya kupası maçları oyna ihtimali var hemide başka maçlar bunlardan sivas ne kadar para kırar biliyormusnuz eğer dediğim gibi olursa sivas bunun gibi 2 olur kayseriyi göz önüne alalım geçen yıl basketbol şampiyonası ordada düzenlendi kaç para kar etmiş haberiniz varmı esnaflarına gidin bi sorun bakıım

vedat58
19.01.2011, 12:46
cok tesekkürler sinan58 yaninizda olamasakta kalplep sizinle, sizlerle gurur duyuyoruz

xremix
19.01.2011, 13:20
http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20110118/trabzonsporun_stadi_icin_dev_a dim.html

habere bakın.

elbette ihtiyaç ama,ilk öncelikli istihdam yaratacak yatirimlar yaratmali mevcut stadyumlar insanların ihtiyaçını karşılıyor..! neden işgücü yaratacak yatırımları kimse istemiyor ? herkes iş güç sahibimi ? sivasımıza 30 bin kişilik stadyum yapılınca ne olacak ? sivasdaki kahvaneler boşalacakmı ? halkım önce iş aş istesin daha sonra her şey olur.....bu yatırımlar ile insanların gözünü boyuyorlar...

xadox
19.01.2011, 13:26
adamların bir yazısını okudum trabzona verilen söz anında yürürlüğe girer burasıtrabzon buraya yanlış olmaz diye eh ne diyelim burasıda sivas

normal be kardesim, spor bakani trabzonlu , toki baskani trabzonlu basbakanda karadenizli daha kimbilir kimler var trabzonlu olan, trabzonun sirti saglam yani bizim gibi yetim degil

mordumann
19.01.2011, 14:04
normal be kardesim, spor bakani trabzonlu , toki baskani trabzonlu basbakanda karadenizli daha kimbilir kimler var trabzonlu olan, trabzonun sirti saglam yani bizim gibi yetim degil

onların her partide adamı var.

xadox
19.01.2011, 14:25
onların her partide adamı var.

sadece partilerde degil kardesim, her dalda adamlari var, helal olsun valla trabzonlulara baya tutkunlar istedikerini söke söke aliyorlar

58MerT99
19.01.2011, 16:25
yolladık bakalım inş. önemserler.

özmen58nadim
19.01.2011, 16:48
boşver anca laf war işte.
hep zaten boş vere boş vere bu hale geldi bu şehir vagon fabrikası tütemsaş dikimevi demirçelik ve daha niceleri boş ver boş ver zihniyetiyle gitti bu şehirden böyle bir laf yok boşver diye tepki göstermezsek daha çokkkkkkkkk sefalete itiliriz boş vermeyecez hakkımız olanı şeyi alacaz bu şehirde atamız cumhuriyet temellerini attı serhat şehri başkentlik yapmış bir şehir burası bunları şu and durumu hak ettiği bir durum değil bundan çok değil 15/20 sene öncesine kadar bölgedekien büyük şehirlerden bir tanesiiken şimdi neredeyse o şehirlerin yarısı kadar olmaz olamaz bunu kabullenemeyiz biz bunları hak etmiyoruz onun için boş vermeyecez son sözü gene halkın olduğu gibibizde yiğidolar olarak bu şehre gönül vermiş ler olarak bu takıma sivassporumuza gönül vermişler olarak yeni stadımız yapılmazsa en 35bin kişilik olması kaydıyla yapılmazsa sözümüzü sandıkda söyleyeceğiz seçimler yaklaşdı yakında liderler seçim turlarına başlayacaklar ve göreceksiniz yine bir sürü vaatlerle sivasa gelecekler ama hiç birini yapmyacaklar neden derseniz arkadaş demiş ya yukarda boşver diye işte bu tür ziniyetler oldukca bizde tepikimizi koymaksak onlarda boş verirler

mordumann
19.01.2011, 17:24
sadece partilerde degil kardesim, her dalda adamlari var, helal olsun valla trabzonlulara baya tutkunlar istedikerini söke söke aliyorlar

haklısın,kıt beyinleriyle heryere yerleşti beyinsizler

eyuphulagu
19.01.2011, 18:50
Başbakanlığa bende mesaj çektim..Tüm yiğidolardan bimer@basbakanlik.gov.tr adresine 30bin kişilik stat istiyoruz;verilen sözün tutulmasını istiyoruz mesajını çekmesini rica ediyorum..Bu işi yapsa yapsa başbakan yapacak;başka kimseden bize hayır yok..Trabzon'un Akyazı tesislerinde de toki ile aynı sorun çıkmış ve toki kabul etmemişti;en son başbakanımız devreye girip tokiye emir vermiş ve bu stat ve Akayazı tesisleri için düğmeye basılmıştı..Haydi yiğidolar ne kadar mesaj gönderirsek bu işi o kadar çabuk sonuçlandırırız..

üçyıldız58
19.01.2011, 19:38
saçma bir oyun monopoly türkiye için saatlerce mesaj gönderen BABAYİĞİTLER nerde

Gangstayigido
19.01.2011, 19:51
bilmiyorum ne kadar dogru ama cumartesi günü tt arenenin acilisini kanal d de izlerken spor dan sorumlu olan bakana mikrofon uzattilar ve arena yi sordular
bakan arenanin türk futbolu icin oldu ve tk futbolunda böyle stadlarin artacagini ve bazi sehirlere stad kazandirma projelerinin oldu ve bu sehirlerin arasinda sivas da oldugu söyledi
bilmiyorum nekadar samimiydi

eyupk
19.01.2011, 20:03
E MAİL ATMAYI SIKLAŞTIRMALIYIZ, LÜTFEN ARKADAŞLAR BİZE VERİLEN SÖZÜ UNUTMAYIN, VERİLEN SÖZÜ HATIRLATMA VAKTİDİR.

mesut_tncsvs
19.01.2011, 20:38
arkadaslar herkes üzerine Düşeni Yaparsa Bizde istediğimize Ulaşırız Önce herkes sivaslilığını Sivassporluluğunu mail yoluyla göstersin Gerekirse Tepkimizi Sivastada dile getiririz...Kaçkişi Durumu Maille Gönderdi Önce Bunlara Bakılır işleme girmesi için bir kişinin yada 10,40,50 kişinin gönderildiği önemsenmez bunun için 1000leri bulmamız lazım. Herkeste bu maili gönderirse İsteklerimize Cevap Bulucağımıza eminim...

ahmetcelik
19.01.2011, 20:57
ISTANBUL DA, ANKARA DA VE SIVAS DA HALK BIR EGLENCELI MITING DÜZENLESIN.

STADIMIZI ISTIYORUZ MITINGI.

Etkili Olmazmi?

Bütün Sanayicilerimiz, baskanlar, sanatcilar, sporcularimiz ve HALK katilsin.

Bunlari Organize edecek Vakiflarimiz ve Derneklerimiz devreye girmeli.

eyupk
19.01.2011, 21:02
DEMOKRATİK HAKLARIMIZI KULLANMALIYIZ, ŞİMDİLİK E MAİL YOLUYLA HAKKIMIZI ARAYALIM, EĞER BU YARAR SAĞLAMAZSA DİĞER SEÇENEKLERİ GÖZDEN GEÇİRELİM. LÜTFEN DESTEK OLALIM E MAİL ATALIM. SİVASIMIZIN GELİŞMESİNİ İŞTEMİYORMUSUNUZ, MİLLİ MAÇLAR SİVASIMIZDA OYNANSIN İŞTEMEZMİSİNİZ, AVRUPA KUPALARI SİVASIMIZDA OYNANSIN İŞTEMEZMİSİNİZ?

alemdarlar
19.01.2011, 22:10
Lütfen gündeme göre hareket edelim.Bu çağrıya mail atarak katıldım.

Ali Selim
20.01.2011, 10:45
Arkadaşlar Bilindiği üzere uzun zamandır gündemimizden düşmeyen ve düşmeyecek olan stad konusuna hiçbir şekilde olumlu yanıt alamadık. Sözde Başımızda Bulunan Milletvekillerimiz dahi bu konuda sessiz kaldılar sadece maçlara rakip takım şapkasıyla gelmeyi yeğelediler. Yeri geldi BİMERE mesaj çektik yeri geldi miting alanlarında protesto yaptık ama halen bir sonuca varmış değiliz. Acizane fikrim 29/01/2011 cumartesi günü saat 16:00' da oynanacak antalyaspor maçında elimizden gelen tepkiyi eylemi ortaya koyalım pankartlar tezarühatlar düzenleyelim maçtan önce meydanda bulanan Atatürk heykelinin orada buluşup basın mensuplarınada bilgi vererek sesimizi daha yüksek noktalara duyuralım. Anlaşılan şuki Sivasspor taraftarının sesi çıkmadığı sürece bu konu kapanmaya devam edecek ve hiçkimsede verdiği sözü tutmayacak biz sivasspor taraftarları olarakta Rakiplerimize yapılmış olan stadları hayranlıkla seyredeceğiz. Sizlerden ricam tek yürek tek bilek olarak grup ayrımı yapmadan bu eylemi , protestoyu bilinçli şekilde aşırıya kaçmayacak şekilde gerçekleştirelim...

Koru5858
22.01.2011, 10:05
hep beraber olmalıyız gerçekten çok etkılendım herkeze duyurcam .

şükrü çitil
22.01.2011, 14:05
stadımızı istiyoruz 3 sene oldu hala bir civi bile cakılmadı ne zaman başlanacak selamlar...........

akkara58
22.01.2011, 14:24
sanki bu stadı dolduruyozda yeni stad kaldı boşa yatırım...

yigidoyuzz
22.01.2011, 14:27
bir stat yapamadı toki

eyupk
22.01.2011, 14:30
sanki bu stadı dolduruyozda yeni stad kaldı boşa yatırım...
boş boş konuşma, sözlerinden belli Sivasın gelişmesini iştemediğin.

Tuncay
22.01.2011, 14:41
Birlik ve tek yumruk olunca hic bir kuvvet karsi gelemez.Birlikte hareket edersek istedigimizi elde ederiz. Tarih orneklerle doludur.

akkara58
22.01.2011, 15:34
boş boş konuşma, sözlerinden belli Sivasın gelişmesini iştemediğin.

ne alakası var gelişmesini istemediğmle onun yerine adam gibi bi işyeri fabrika yapılsın refah seviyesi yükselsin 4 eylülü dolduralım ondan sonra yapılır zaten o stad !!!
düşünmeden boş konuşanlar ortada !!!!

BOUN
22.01.2011, 20:32
Bu konuda bu sitede onlarca kez yazdık, çizdik. Yeni stadyumun Sivasspor'a ve Sivas'a neden gerektiği, neden kapasitenin en az 32-33 binlerde olması gerektiği vb konularda anlattık da anlattık! Ancak anlaşılan bazı kalın kafalılar için onlarca kez daha yazmamız gerekecek. Eskiler 'et tekrarü ahsen, velev kane yüzseksen' demişler, yani 'yüzseksen kere de olsa tekrar iyidir'. Bu sözü söylerken bir bildikleri varmış demek ki! O halde bazı gerekçeleri tekrar edelim.

Öncelikle 'ya hu önce şimdiki stadyumu dolduralım', '4 Eylül dolmuyor ki' vs ifadeler çok aptalca! Bunu söyleyen kişinin zekasından ve bilgisinden şüphe ederim. Galatasaray Ali Sami Yen'de, Mecidiyeköy gibi İstanbul'un ulaşım açısından en rahat stadında yıllardır ortalama 13-14 bin kişiye oynuyor. Kimse çıkıp da 'neden siz 55 bin kişilik stadyum yaptınız be adamlar, zaten 13-14 bin kişiye oynuyorsunuz?' demez iken, mevzu bize gelince 4 Eylül'e giden taraftar kapasitesi son derece lüzumsuzca sorgulanıyor. Benzer örnekleri çoğaltmak mümkün. Kayseri eski stadında 3-5 bin ortalamaya oynarken neden 32 bin kapasiteli stad inşa ettikleri sorgulanmadı, sorgulanmamalı da!

2000'li yılların ilk on yılında Avrupa'da İngiliz ve Alman futbolunun yükselişe geçişini ve kalitenin artmasını İngiliz ve Almanların yeni ve kapasitesi yüksek stadyumlar yapmalarına; İtalya'da ise son on yılda futbolun kalitesinde görülen düşüşü stadyumların eski, bakımsız ve demode olmasına bağlayan bir araştırmaya dair bir yazı okumuştum. Bugün bu stada ortalama 12-13 bin kişi rahat geliyorsa, standartları yüksek bir stadyuma ortalama 20-25 bin kişi gelecektir.

Yukarıda bahsettiğimiz husus işin sadece bir yönü. Diğer kısmı ise kulübün bünyesindeki tesisler ve stadyumuyla yakalayacağı ve dışarıya sunacağı bir prestijdir. Bugün Kayserispor'un başına Şota ve ekibinin gelmesinde Kayserispor'un tesislerini modernize etmesi ve 32 bin kişilik güzel bir stadyum yapmış olması çok önemli bir etkendir. Sivasspor Kamil Grosicki, Eneramo gibi daha nice yıldız veya yıldız adaylarını bünyesine katmak istiyorsa, dışarıya her açıdan kuvvetli, kudretli ve prestijli, standartların yüksek olduğu bir kulüp izlenimi vermelidir. Kapasitesi en az 32-33 bin seviyesinde olacak modern bir stadyum da bu konuda olmazsa olmazlardan birisidir.

Anlamayanlar, özelden telefonlarını atsınlar, bir de öyle anlatayım! O da olmazsa video konferans vs diğer yöntemlere geçeriz.

ready
22.01.2011, 20:53
Bu konuda bu sitede onlarca kez yazdık, çizdik. Yeni stadyumun Sivasspor'a ve Sivas'a neden gerektiği, neden kapasitenin en az 32-33 binlerde olması gerektiği vb konularda anlattık da anlattık! Ancak anlaşılan bazı kalın kafalılar için onlarca kez daha yazmamız gerekecek. Eskiler 'et tekrarü ahsen, velev kane yüzseksen' demişler, yani 'yüzseksen kere de olsa tekrar iyidir'. Bu sözü söylerken bir bildikleri varmış demek ki! O halde bazı gerekçeleri tekrar edelim.

Öncelikle 'ya hu önce şimdiki stadyumu dolduralım', '4 Eylül dolmuyor ki' vs ifadeler çok aptalca! Bunu söyleyen kişinin zekasından ve bilgisinden şüphe ederim. Galatasaray Ali Sami Yen'de, Mecidiyeköy gibi İstanbul'un ulaşım açısından en rahat stadında yıllardır ortalama 13-14 bin kişiye oynuyor. Kimse çıkıp da 'neden siz 55 bin kişilik stadyum yaptınız be adamlar, zaten 13-14 bin kişiye oynuyorsunuz?' demez iken, mevzu bize gelince 4 Eylül'e giden taraftar kapasitesi son derece lüzumsuzca sorgulanıyor. Benzer örnekleri çoğaltmak mümkün. Kayseri eski stadında 3-5 bin ortalamaya oynarken neden 32 bin kapasiteli stad inşa ettikleri sorgulanmadı, sorgulanmamalı da!

2000'li yılların ilk on yılında Avrupa'da İngiliz ve Alman futbolunun yükselişe geçişini ve kalitenin artmasını İngiliz ve Almanların yeni ve kapasitesi yüksek stadyumlar yapmalarına; İtalya'da ise son on yılda futbolun kalitesinde görülen düşüşü stadyumların eski, bakımsız ve demode olmasına bağlayan bir araştırmaya dair bir yazı okumuştum. Bugün bu stada ortalama 12-13 bin kişi rahat geliyorsa, standartları yüksek bir stadyuma ortalama 20-25 bin kişi gelecektir.

Yukarıda bahsettiğimiz husus işin sadece bir yönü. Diğer kısmı ise kulübün bünyesindeki tesisler ve stadyumuyla yakalayacağı ve dışarıya sunacağı bir prestijdir. Bugün Kayserispor'un başına Şota ve ekibinin gelmesinde Kayserispor'un tesislerini modernize etmesi ve 32 bin kişilik güzel bir stadyum yapmış olması çok önemli bir etkendir. Sivasspor Kamil Grosicki, Eneramo gibi daha nice yıldız veya yıldız adaylarını bünyesine katmak istiyorsa, dışarıya her açıdan kuvvetli, kudretli ve prestijli, standartların yüksek olduğu bir kulüp izlenimi vermelidir. Kapasitesi en az 32-33 bin seviyesinde olacak modern bir stadyum da bu konuda olmazsa olmazlardan birisidir.

Anlamayanlar, özelden telefonlarını atsınlar, bir de öyle anlatayım! O da olmazsa video konferans vs diğer yöntemlere geçeriz.

birileri ne derse desin görüyoruzki halen bazı arkadaşlar oldukları yerde saymaya devam ediyor.söz konusu stadın dolup dolmayacagı degil o kente dışardan gelecek insanların helal olsun sivasda futbol konusunda ilerlemeler varmış. Gelecek futbolcunun da kalitesi artacak Bu da Şehrin ekonomisinin ilerlemesine katkısı olacaktır

tekdoktirin
22.01.2011, 22:19
yine aynı şeyler stat komik yapmaz bu ayle çocukları sıvasa ancak oy alır ayle çocukları yakın seçim geli yor sıvaslı aciz iz malesef

migroArmis
22.01.2011, 23:32

Galatasaray dediğiniz takımı çok fazla sewmem lakin adamların bir süper bir uefa onlarca lig şampiyonluğu wardır...Bu stad mewzusunu bir başlıkta incelerseniz yanılırsınız...Bir çok kriter war..Bunlardan biri istenilen arzu edilen kritere uyuyorsa o stad için projeler hazırlanıyor...Bunu yapan ben değilim..Mevcut hükümet toki weya fedarasyon adını siz koyun ..Gonlümüz elbetteki Sivasa bir stad yapılmasından yanadır...Ama wermiş olduğunuz ornekler ornekteki takımın bir yanını kıstlasada obür yanının büyüklüğünü ortmemektedir..

mesut_tncsvs
23.01.2011, 01:19

Söylemlerinize Aynen katılmakla beraber sunlarıda eklemek istiyorum.
Birincisi Artık Stad Sadece futboldan Cıkıp Eğlence ve keyif alınan bir mekan olmustur.

ikincisi Hanginiz Kışın o Soğuğunda Dört Eylüle Gittiğinizde Affedersiniz G.... Donmadı?

3 Artık Yağmurunda Karında Taraftarı etkilememesi için Sivas Veya cevresindeki erzurum- kars - erzincan vs yapılan stadların üstleri kapalı olmalıki insanları Stada Cekebilesiniz.
bugün aksam galatasaray Macı Var.Diyorlar ki Gs 52. kişilik Stadı dolduramaz
Görüceksiniz ki Zaman icinde o stadda yer bulamayacaklar bizim sivas macında Gslıların Sivas tarafından bilet Alması gibi
Bu stad bursayada yapılsa dolar eskişehirede konyayada sivasada
Eski stadlar artık tarih olmalı Türk futbolu açısından.insanları cezveder duruma gelmeli, Seyirci yada taraftar Stada Gittiği Zaman sıcak Macını izliyiceği bir ortam olmalı ki insanlar maçlara Gelsin

4 Eylül Bu Haliyle kaldığı Sürece büyük macların dısında ne dolar nede insanlar mac izlemek için gelir.

Yeni Yapılıcak Stad'ın hem şehir için hem Sivasspor için Ne kadar prestij tasıdığının kacınız farkındasınız?

O stadda yeni kaç kişinin işçi olarak çalışıcağını düşündünüz mü?

4 eylülde maca gidenler Kışın Gittiğinizde Baştan Aşşa tüm vücudunuzun donmuş olduğunu unutmus olmalısınız?

Bu Stad yapılmalıdır Demiyorum SİVASIMIZ için SİVASSPORUMUZ için Sivas insanı için ne kadarönemli Bir bir projedir farkındamısınız?

şarkışla 58
23.01.2011, 08:07
Biz kendimiz,daha bu stadı dolduramıyoruz daha büyük stada ne gerek var diyorsak,başkaları ve yetkililer ne demez.Bende daha önceleri bu işin farkında değildim.Ama yeni ve modern bir stad bir kentin prestiji bakımından önemli.Milli maç olur kupa finalleri olur,turnuvalar olur şehrimizin tanıtımı olur.gs nin stadı toki yani devlet tarafından yapıldı.Stada 300 milyon harcandı.Ancak Ali Sami Yen stadını toki 475 milyon tl ye sattı.Karlı bir iş yani.Bizim stadın yerinin değeri ile yapacaklarına söz verdikleri stadın masrafı denk gelmiyor herhalde.Tabi bu bir kamu hizmetidir.Her zaman kar amacı güdemezsiniz.Ben bu stad konusunda şunu düşünüyorum hükümet SİVAS ı çantada keklik gördüğü için,bunlar zaten bizden biz bizden olmayanların oylarını alıp onlara hizmet götürelim diyor.

abdullahmkaya
23.01.2011, 09:26
Seçim Vaatleri.Derler Sonra Başa Geçerler Yapmazlar.

kangallıwert
27.01.2011, 12:54
eger sivasın oyları su andaki gibi cantada keklik olursa stadın yapmamak basbakana gore normal ama ankette halk bunu dile getirirse tepkisini ortaya koyarsa secimden once kazmalar vurulur diyorum...

eyupk
27.01.2011, 13:48
ben bu konu hakkında sayın Sivas milletvekilimiz Hamza Yerlikayaya e mail attım, ve kendisi sağolsun e mailimi cevapsız bırakmadı. bana söylediği cümleler; Su anda tam hızla alt yapısını hazırladıklarını ve tamamlamak üzere olduklarını sözlerinin sadece stad olmadığını spor komplekside yapmak için yola çıktıklarını, şu anda Sivasa 25 trilyon para aktardıklarını 5000 kişilik spor salonu için ve atletlere tartan pist yaptıklarını TOKİ'nin üzerinden iki tane yükü aldıklarını ve işlem hızlandığını ve 2011 içinde temelini atıcaklarını aynı zamanda amatör sporculara kullanıcakları 4 adet antrenman salonu ve olimpik yapıcaklarını. Havuz yapımınada başlıyacaklarını paralarını yollamaya başladıklarını engelleri tek tek atlattıklarını haklı olarak az geciktiğini ama neticesinin harika olacağını amaçlarının sadece stadyum olmadığını tek tesisin Sivasımız için hayırlı olmuycağını, Sivas'ı tesislerini tamamlamış her türlü uluslararası organıze almaya hazır bir il yapmak amaçları spor turizmine katkıda bulunmak. bana bunları söyledi sayın milletvekilimiz Hamza Yerlikaya.

Ali Selim
27.01.2011, 14:38
ben bu konu hakkında sayın Sivas milletvekilimiz Hamza Yerlikayaya e mail attım, ve kendisi sağolsun e mailimi cevapsız bırakmadı. bana söylediği cümleler; Su anda tam hızla alt yapısını hazırladıklarını ve tamamlamak üzere olduklarını sözlerinin sadece stad olmadığını spor komplekside yapmak için yola çıktıklarını, şu anda Sivasa 25 trilyon para aktardıklarını 5000 kişilik spor salonu için ve atletlere tartan pist yaptıklarını TOKİ'nin üzerinden iki tane yükü aldıklarını ve işlem hızlandığını ve 2011 içinde temelini atıcaklarını aynı zamanda amatör sporculara kullanıcakları 4 adet antrenman salonu ve olimpik yapıcaklarını. Havuz yapımınada başlıyacaklarını paralarını yollamaya başladıklarını engelleri tek tek atlattıklarını haklı olarak az geciktiğini ama neticesinin harika olacağını amaçlarının sadece stadyum olmadığını tek tesisin Sivasımız için hayırlı olmuycağını, Sivas'ı tesislerini tamamlamış her türlü uluslararası organıze almaya hazır bir il yapmak amaçları spor turizmine katkıda bulunmak. bana bunları söyledi sayın milletvekilimiz Hamza Yerlikaya.

İnşallah bu söylemlerde sadece sözde kalmayan cinsdendir.

Turani58
27.01.2011, 15:50
bu konuda tepki koyan tüm kardeşlerime teşekkür edelim, elimizde fırsat variken seçim atmosferine girilmişken topluca tepkimizi koyalım ,Bağırmaksa bağıralım siyah çelenk konulacaksa koyalım stat yoksa AKP de yok diyelim varmısınız.sözde kalmasın harekete geçelim yarın geç olabilir herkese saygılar.Allaha emanet olunuz.

Turani58
27.01.2011, 15:56
Hikaye anlatmış sivasdan bazı kuruluşlar taşınırken nerdelerdi,sivasta iş sahasımı kaldı tek tek taşıdılar sağolsun sesleri çıkmadı seçim zamanı gelince piyaseye çıktılar seçim bitince hepsi unutulur merak etmeyin şimdiye karad ne yaptılar ? iyi uykular dilerim sayın milletvekillerimize.

eyupk
27.01.2011, 17:18
inşallah bu sefer sözlerinde duracaklarına inanıyorum.

subasi29
27.01.2011, 17:30
bizeden oy almak icin gelmesinler arkadas !! memlekete hizmet icin gelsinler