Orijinalini görmek için tıklayınız : TFF protesto ve dev meşale organizasyonu

YiğidoGençlik
08.02.2011, 16:52
Yeter artık çekin o kirli elleri Sivasımızın üstünden.Sezon başından beri Sivasspor a karşı yapılan bariz hakem hataları artık amacını aşmaya başladı.Çok daha geç olmadan içimizden birileri bu yapılanlara dur demelidir.

Yiğido Gençlik grubu ve Sivasspor taraftarı olarak bu rezalete karşı tepkimizi belirtmek istiyoruz.Bu bağlamda Cumartesi günü oynanacak olan Ts maçı öncesinde Atatürk Heykeline siyah çelenk bırakılıp,protesto yürüyüşü yapılacak hemen akabinde meşale organizasyonu yapılacaktır.Sesimizi daha çok duyurabilmek için dev meşale organizasyonuna Sivaslıyım ve Sivassporluyum diyen tüm Yiğidoları bekliyoruz.Unutmayın ne kadar çok katılım olursa sesimiz o kadar çok duyulur.

Buluşma Yeri:Atatürk Heykeli

Buluşma Saati: 12:00

Buluşma Günü :Cumartesi

Not:Protestoya katılmak isteyen herkes Meşale alıp gelebilir.

UĞRUNA YAKARIZ BU GEZEGENİ...!

http://resimzade.com/Show.html?i=26561&token=5820 (http://resimzade.com/Show.html?i=26561&token=5820)

http://resimzade.com/Show.html?i=26560&token=59840 (http://resimzade.com/Show.html?i=26560&token=59840)

Turani58
08.02.2011, 17:01
HAKKINI ARAMAYAN TOPLUMLAR EZİLMEYE MAHKUMDUR.BİZDE BU HAKSIZLIĞA YETEEEEEEEEEEEEEEEEER DEMELİYİZ.
GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜ,SESİMİZİ DUYURMA ZAMANI.VARMISINIZ,VARIM DİYEN PEŞİMİZDEN GELSİN.

eskibektaşlı
08.02.2011, 17:03
Gündüz vakti gün ışığında meşale eylemi ne kadar doğru,daha iyi bir yol bulunabilirmi ?

hasanpolat44
08.02.2011, 17:08
Sivas ın hakkını kimsenin yemesine müsade etmeyelim yeter artık.Aferin size gençler bu protestoda öncü olduğunuz için tebrik ederim.

yigidoyuzz
08.02.2011, 17:10
hiçbir ulusal medya atatürk heykeline konulan çelenki görmez veyada görmemezlikten gelir maçta KIRMIZI BUYUK KARTON KAĞITLAR VAR YANİ ESNAFLARIN SARI KARTLAR UZERINE YAZILAR YAZDIKLARI KARTLARDAN ALIP HERKEZ HEKEMLERE Onu GÖSTERSİN ÜZERLERİNE MHK YETER TFF YETER ADİL OLUN GİBİ YAZILAR YAZIP GİDELİM

ygdgnçlk
08.02.2011, 17:11
emek hırsızları defolun gidin.......!

58alp58
08.02.2011, 17:12
tff-mhk Sivas la uğraşmayı bırakın artık..

YiğidoGençlik
08.02.2011, 17:14
hiçbir ulusal medya atatürk heykeline konulan çelenki görmez veyada görmemezlikten gelir maçta KIRMIZI BUYUK KARTON KAĞITLAR VAR YANİ ESNAFLARIN SARI KARTLAR UZERINE YAZILAR YAZDIKLARI KARTLARDAN ALIP HERKEZ HEKEMLERE Onu GÖSTERSİN ÜZERLERİNE MHK YETER TFF YETER ADİL OLUN GİBİ YAZILAR YAZIP GİDELİM

ne kadar kalabalık olursak o kadar görmek zorunda kalırlar bu bize bağlı bi yönden ayrıca dediğiniz şeyde yapılabilir.

B.DUMANLI
08.02.2011, 17:30
Hakemler su anda her takima karsi haksiz mac idare ediyorlar.Iste örnekleri Genclerbirligi-Buca,Bjk-Karabük,Bursa-Sivas.Sivas,Buca ve Karabük´ün hakki bu hafda gasp edilmistir.Bunlara bu kadar MHK pirim tanirsa olacagi bu.Veyahutda bu direktifleri dogrudan MHK´den aliyorlardir kim bilir?

ozledımeskıyı
08.02.2011, 17:31
herkes biraç arkadaşını alıp gelsin ne diyelim ve sokaktan milleti de çağıralım sadece bu site aracılığı ile olmuyor megafonla konuşma yapıp normal halkı da çarğırmak lazımmmmmmm.

YiğidoGençlik
08.02.2011, 17:33
medya ile iletişime geçip bilgilendirme yaptıracağız.

favori58
08.02.2011, 18:04
çok yerinde ve iyi düşünülen bir organizasyon. tebrikler yiğidolar. ancak burada bir şeyide unutulmasın. mutlaka ve mutlaka sivasın ulusal basınıyla temas kurulsun ( Andolu ajansı,İHA,DHA )aksi halde yine biz söyler biz işitiriz.ayrıca iyi konuşan birisi Sivassporun hakkı yenilen maçları tek tek söyleyip örnekler versin

karşıyakalı
08.02.2011, 18:10
olayı ulusal basına taşımak zorundayız aksi halde hiç bir etkisi olmaz.bence hakem maketi yapıp onu yakalım.üzerinede sivasın hakkını yiyen hakem yazıp asalım.bence çok ilgi çeker .hemde bunu stadın girişinde yapalımki kameralar çeksinler

karşıyakalı
08.02.2011, 18:12
hatta bu maketi meydandan stada kadar boynuna ip geçirip yerlerde sürüyelim stad girişindede yakalım.ve bu stada satılmış hakemler giremez diye tezahürat yapalım

favori58
08.02.2011, 18:13
olayı ulusal basına taşımak zorundayız aksi halde hiç bir etkisi olmaz.bence hakem maketi yapıp onu yakalım.üzerinede sivasın hakkını yiyen hakem yazıp asalım.bence çok ilgi çeker .hemde bunu stadın girişinde yapalımki kameralar çeksinler

Çok doğru bir tespit kardeşim. gerçektende hakem maketi yapıp yakmak lazım. böyle olursa medyanın ilgisi çekilir,yoksa hiç bir sonuç alınamaz.xhaydi sivas haydi sivaslı göster kendini

ready
08.02.2011, 18:39
olayı ulusal basına yansıtmadıktan sonra ne yapsak boş

zaral
08.02.2011, 18:49
harbiden helal olsun düşünce gerçekten çok güzel inşallah gerekli çoğunlukta sağlanabilir memlekette olsam asla kaçırmayacağım bir organizasyon ama maalesef istanbulda yaşıyorum ama memleketteki bütün yeğenler akrabalar eş dost herkese haber verecem mutlaka ben olamasamda yerime birilerini mutlaka gönderecezayrıca hakem yakma fikride daha önce yanlış bilmiyorsam uygulanmamış bir taktik büyük yankı uyandırabilir Herkese Saygılar...

münihli_58
08.02.2011, 19:06
ANCAK BÖYLE ANLARLAR DERDIMIZI :mad:

karyola
08.02.2011, 19:16
her gelen 2 tane alsın yanına trbz nun otelıde yol guzergahında

üçyıldız58
08.02.2011, 19:30
trabzon spor paşabey otelde kalacak büyük bir ihtimalle

nefhret_58
08.02.2011, 20:06
kardeşler protestoya tamam da Atamızın MHK ile ne bağlantısı var. yapmayın, Ulu Önderin hatırasını böyle bir şeye katıp, birilerini bıyık altından güldürmeyin. ben böyle yapılacak protestoya karşıyım...

YiğidoGençlik
08.02.2011, 20:16
kardeşler protestoya tamam da Atamızın MHK ile ne bağlantısı var. yapmayın, Ulu Önderin hatırasını böyle bir şeye katıp, birilerini bıyık altından güldürmeyin. ben böyle yapılacak protestoya karşıyım...

onun huzuruna çıkıp ne kadar adaletsiz olduklarını anlatmak istiyoruz yoksa Atamız başımızın tacı..

sivasfutbol
08.02.2011, 20:19
Arkadaşlar bu bununla bitmez. Bir kaç gazeteye ulaşın ulusal basından olsun. Fotomaç, Fanatik, Fotospor gibi gazetelerle iletişime geçin; aksi halde emekleriniz boşa gidebilir..

YiğidoGençlik
08.02.2011, 21:01
medya ayağı ile ilgili gerekli çalışmaları yapıyoruz.

58müco58
08.02.2011, 21:37
Bizim yerel tv kanalları, radyolarımız ne yapar sevgili yiğidolar, düzgün bir şekilde organizeler yapıp millete niye ön ayak olmuyorlar kimden ve de neden korkuyorlaaaarrr.,,, sivas ın ekonomik potansiyeli ile ayakta durmuyorlar mı ? fener, bjk veya gs nin yöneticileri mi bunlara reklam veriyor yoksa, unutmayın sivas tan başka sivas yoookkk,,,

oner162
08.02.2011, 21:58
çok güzel bişey düşünmüşsünüz abi. tff ve yandaşları hakemlere tepkimizi ve sivasın sahipsiz olmadığını göstermeliyiz. Bu organizasyona sivaslıyım diyen herkesin katılmasını bekliyorum...

badger5858
08.02.2011, 21:59

aynen öyle hocam ben yazacaktım siz önce davranmışsınız...
Atamız' ın heykeline siyah çelenk koymak çok saçmaaa. Sanki Ata' yı protesto ediyormuşuz gibi...

bence stad'ın girişinde böyle bir protesto yapsak , hazır tüm ajanslar ve ligtv oradayken daha etkili olur...

badger5858
08.02.2011, 22:02
mesela 10 dakikalığına stadın önündeki yolu kapatalım trafiğe , gerçi bizim polisimiz pek hoşgörülü değil bu konularda ama

58bilal58
08.02.2011, 22:02
simdiden tebrikler iste boyle yigidolar tek yurek olalim ben gelemem cunku yurt disinda yasiyorum ama kalbim sizin olacak

SvS58lka
08.02.2011, 22:28
bu yeni bir olay degil taa gecen sezondan beri bu federasyon mhk her ne melanetler ise sivassporu caktirmadan bitirmek derdindeler,, bunun orneklerini daha once liglerde gorduk simdi sira sivasta,, eger bizler sivaslilar gereken tepkiyi gostermezisek bunu yapacaklarda bu sene yada ileriki yillarda bunu yaparlar bunlara karsi koymak icin her alanda guclu olmak lazim,, tepkimizi agirligimizi koyarsak cesaret edemeyeceklerdir ,, art niyeti anlamamak icin cok saf olmak lazim ,,ben sahsen bunu bir kac defa buralarda dillendirdim ta bu olaylar olmadan once soylemistim simdi herkes soylemeye basladi ama bu yeni bisey degil bizim dusmanimiz cok bunu boyle bilecez,, federasyona imailler ile tepkimizi gostermemiz lazim ,,ben sahsen gonderiyorum elimden bu geliyor bunu tum sivassporlularin yapmasini isterim ,, saygilarimla,,

mucahitbaba58
08.02.2011, 22:58
yigidolar artik bu bir memleket davasi olmustur bilesiniz herkez bu konuya duyarli olmalidir biz avrupadakiler yapabilecegimiz e mail atip telefon acmak ben bu gorevimi defalarca yerine getirdim simdi sira sizde sivasta olanlar olayi iyice abartin adeta tadini kacirmadan ofkenizi gosterin ts maci bir buyuk firsat maci degil protestoyu konussunlar lutfen bu firsati kacirmayin eger kacirirsaniz yaziklar olsun

GuVeN
09.02.2011, 06:13
Yerel basının çok ilgi çekebileceğine inanmıyorum.O gün şehirde bulunacak olan Lig Tv muhabirlerinin ilgisinin çekilmesi gerekiyor. Gerekirse kaldıkları otele bir gün öncenin akşamından gidip rica edilmeli bana göre. Yerel basın aylardır bas bas bağırıyor zaten ve malesef kimsenın de umrunda değil. Yiğido gençliğin herşeye rağmen bunu düşünmüş olması bile son derece anlamlıdır. Teşekkür ederim bir yiğido olarak.

zgR
09.02.2011, 06:33
stad disindaki protesto cok guzel olur katilim cok olursa cok ses getirir,ayrica stad icinde protestoya devam edilirse cok daha fazla ses getirir emin olun.yeterki katilim cok olsun,maratondaki emekli amcalarida organize etmek lazim

Ali Selim
09.02.2011, 07:34
trabzon spor paşabey otelde kalacak büyük bir ihtimalle

Evet paşabeyde kalacak kardeşim o otelde çalışıyor oradan biliyorum bende :)

Salim58
09.02.2011, 07:48
Yiğido Gençlik protestoya hazırlanıyor

Sivasspor'un taraftar grubu Yiğido Gençlik son zamanlarda yaşanan hakem hatalarına dikkat çekmek için protesto eylemi yapacak.
Son haftalarda özellikle Sivasspor'un maçlarını yöneten hakemlerin verdiği yanlı kararlar sonrasında Yiğidolar puan yada puanlar kaybetmişti.
Kırmızı beyazlılara gönül veren taraftarlar Trabzonspor maçından birkaç saat önce kent meydanında toplanacak ve Atatürk anıtına siyah çelenk bırakacak.
Burada bir basın açıklaması yapacak olan grup daha sonra istasyon caddesinde meşale şovu gerçekleştirecek.
Maç saatinden önce 4 Eylül Stadyumu önünde takımı karşılayacak olan grup daha sonra 90 dakika boyunca takımlarına destek verecek.
Yiğido Gençlik grubunun yarın bir basın açıklaması düzenlemesi bekleniyor.

Sivasın Sesi.

Yesil_Gozlu_17
09.02.2011, 08:11
Yeter artık çekin o kirli elleri Sivasımızın üstünden.Sezon başından beri Sivasspor a karşı yapılan bariz hakem hataları artık amacını aşmaya başladı.Çok daha geç olmadan içimizden birileri bu yapılanlara dur demelidir.

Yiğido Gençlik grubu ve Sivasspor taraftarı olarak bu rezalete karşı tepkimizi belirtmek istiyoruz.Bu bağlamda Cumartesi günü oynanacak olan Ts maçı öncesinde Atatürk Heykeline siyah çelenk bırakılıp,protesto yürüyüşü yapılacak hemen akabinde meşale organizasyonu yapılacaktır.Sesimizi daha çok duyurabilmek için dev meşale organizasyonuna Sivaslıyım ve Sivassporluyum diyen tüm Yiğidoları bekliyoruz.Unutmayın ne kadar çok katılım olursa sesimiz o kadar çok duyulur.

Not:Protestoya katılmak isteyen herkes Meşale alıp gelebilir.

UĞRUNA YAKARIZ BU GEZEGENİ...!

http://resimzade.com/Show.html?i=26561&token=5820 (http://resimzade.com/Show.html?i=26561&token=5820)

http://resimzade.com/Show.html?i=26560&token=59840 (http://resimzade.com/Show.html?i=26560&token=59840)

BENDE GELMEK İSTERİM AMA İŞ MALUM BİRDE SARKİSLADAYİM AMA SİZDEN RİCAM O PROTESTOYU KAMERAYA ALİP SİTEDE PAYLASABİLİRMİSİNİZ...

mustafaarslan
09.02.2011, 08:31
Yozgattan gelecegim maç için orda olacagım İnşallah

YiğidoGençlik
09.02.2011, 11:12
Yiğido Gençlik protestoya hazırlanıyor

Sivasspor'un taraftar grubu Yiğido Gençlik son zamanlarda yaşanan hakem hatalarına dikkat çekmek için protesto eylemi yapacak.
Son haftalarda özellikle Sivasspor'un maçlarını yöneten hakemlerin verdiği yanlı kararlar sonrasında Yiğidolar puan yada puanlar kaybetmişti.
Kırmızı beyazlılara gönül veren taraftarlar Trabzonspor maçından birkaç saat önce kent meydanında toplanacak ve Atatürk anıtına siyah çelenk bırakacak.
Burada bir basın açıklaması yapacak olan grup daha sonra istasyon caddesinde meşale şovu gerçekleştirecek.
Maç saatinden önce 4 Eylül Stadyumu önünde takımı karşılayacak olan grup daha sonra 90 dakika boyunca takımlarına destek verecek.
Yiğido Gençlik grubunun yarın bir basın açıklaması düzenlemesi bekleniyor.

Sivasın Sesi.

basın yayın organları yolu ile bize destek veren herkese teşekkürü bir borç biliriz.

Sivaslibey
09.02.2011, 11:26

QUOTE=YiğidoGençlik;690986]medya ayağı ile ilgili gerekli çalışmaları yapıyoruz.[/QUOTE]

Yigidom, bu is medya ayagiyla olacak bir is degil. Hepimiz biliyoruzki Türkiye'de medya Trabzon'un en büyük yalakalaridir. Bunu kimse ama hiç kimse ekranlara tasimaz arti hiç kimsenin ruhu duymadan birde ceza yeriz PFK dan buda cabasi olur.

Fikir çok güzel. Ama bence irtibati Mecnun baskanlan kurmak lazim, neden, maç esnasinda ne türlü bir oragnizasyon'a müsade ederler ve ne tür bir destek ve yardim verirler onu konusmak lazim.

Protestoyu kesinlikle ve kesinlikle 90 dakika boyunca yapmak lazim. Ha bu nasil olur. Stad etrafina maçtan bir gün önce pankartlar asilabilinir propaganda amaci, görsel mesajlar yapilabilir (hangi sekilde bunu iyi düsünmek lazim).

Futbolcular siyah bir bantla çikabilirler.

Bizim taraftar olarak tepkimizi bu maçta göstermeliyiz, bu maç esnasinda kendimizi ifade etmeliyiz, kameralara mutlaka yansimali, gerekli yerler ve kisiler bunu görmeli, duymali ve hissetmeli.

YiğidoGençlik
09.02.2011, 11:51
QUOTE=YiğidoGençlik;690986]medya ayağı ile ilgili gerekli çalışmaları yapıyoruz.

Yigidom, bu is medya ayagiyla olacak bir is degil. Hepimiz biliyoruzki Türkiye'de medya Trabzon'un en büyük yalakalaridir. Bunu kimse ama hiç kimse ekranlara tasimaz arti hiç kimsenin ruhu duymadan birde ceza yeriz PFK dan buda cabasi olur.

Fikir çok güzel. Ama bence irtibati Mecnun baskanlan kurmak lazim, neden, maç esnasinda ne türlü bir oragnizasyon'a müsade ederler ve ne tür bir destek ve yardim verirler onu konusmak lazim.

Protestoyu kesinlikle ve kesinlikle 90 dakika boyunca yapmak lazim. Ha bu nasil olur. Stad etrafina maçtan bir gün önce pankartlar asilabilinir propaganda amaci, görsel mesajlar yapilabilir (hangi sekilde bunu iyi düsünmek lazim).

Futbolcular siyah bir bantla çikabilirler.

Bizim taraftar olarak tepkimizi bu maçta göstermeliyiz, bu maç esnasinda kendimizi ifade etmeliyiz, kameralara mutlaka yansimali, gerekli yerler ve kisiler bunu görmeli, duymali ve hissetmeli.[/QUOTE]

iyide bunun ts ile ne alakası var bu tepki Sivasspor a sezon başından beri yapılanlarla ilgili sesimiz az da duyulsa biz üstümüze düşeni yapalım da gerisi önemli değil..

bursivas
09.02.2011, 11:54
Arkadaşlar bu tepkiyi nerelere duyurabiliriz ayrı konu ama işin özeti şu tepkiyi göstermesi gerek öncelikli sivas spor yönetimidir. herşeye laklak yapan basın sözcümüz nerde ortada yok . bursa maçından hemen sonra sıcağı sıcağına birşeyler yapılmalıydı . takip ettiğim kadarıyla kimse bu maçla ilgili konuşmadı ulusal medyada yer almadı. hakem hatasıyla maçı kaybettik. kimse birşeyler söylemedi biz burda yazalım duralım somut birşey yok ortada.....

HaKaN
09.02.2011, 12:09
Yeter Artık Hakımızı Yemesinler!!!!!!

samor
09.02.2011, 13:56
alemin kralıyız en iyisini biz yaparız yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrr sivaslıyım ve sivassporluyum diyen hemşerilerimin hepsi gelmeliiiii

üçyıldız58
09.02.2011, 14:25
sivas için kim ne yapıyorsa saygı duymak lazım ben mesut kardeşimin çalışmalarını takdir ediyorum
ortaokul çağlarındaki gençleri yanına alması iyiyi güzeli göstermesi saygıyı sevgiyi göstermesi ,o gençlerinde ona saygı göstermesi takdire şayan birşey
yeni nesil gençlere sivasspor sevgisi aşılaması beni gayet mutlu ediyor
onlar bu aşkla devam etsinler bizde elimizden geleni yapmaya mecburuz

hoLiGan Enes
09.02.2011, 14:34
Aşkından Yanıyoruz Peşinden Geliyoruz Birazcık Anla Bizi Seni Çok Seviyoruz..

;););)

favorim58
09.02.2011, 14:59

Öncelikle bu tür protesto düşüncelerinden dolayı "yiğidogençlik" grubunu tebrik etmek lazım. Tebrik ediyorum.

Nasıl bir çalışma içerisindesiniz bilemem ama, öncelikle grup içerisindne bir heyet seçerek, Cuma gününden Sivasımızın görsel ve yazılı temsilcilerini (ulusal temsilciler dahil) ziyaret ederek; "Sivassporumuzun hakem hatalarından kaynaklı uğradığı haksızlığa karşı durmak için protestomuzu bir basın bildirisi iel duyurmak istiyoruz. Bu konuda bize destek verirsenzi seviniriz" gibi ziayretlerin ardından bu tepkiye hangi, basın mensubu detsek vereke ulusal anlmada duyurumuzu yaparsa onlarıda buradan duyuralım isterim.

Basın açıklaması ve protesto gösterisinin taraftarın stada gitmek üzere yoğun olduğu saate getirilmesi de ayrıca önemli zamandır. Mesela saat 13.30 veya 14.00 gibi. Birde o gün, lig tv'nin kamerlaları cadde-cadde, sokak-sokak dolaşacaklardır. Onlar içinde bir fırsat olacak, ilgi çekecektir. Basın açıklamasında hakem hatalarının pozisyonları ile toplamda kaybedilen puan miktarı da açıklanabilir.

Şimdiden başarılar diliyorum.

zgR
09.02.2011, 15:08
susarak,takimimiza yapilanlari sineye cekerek hic bir yere varamayiz arkadaslar.sizde goruyorsunuz buyuk takimlardan besiktas aninda tepkisini koyuyor basin toplantisi duzenliyor haksizmiyim.sebebi ne?adamlar anlayani cok oldu aglamayana kimsenin emzik vermedigini,tecrubeyi konusturup herseyi yapiyolar.arkadaslar guzel bi organizasyon yapacaklar lutfen imkani zamani olan herkes katilsin.

alemdarlar
09.02.2011, 15:54
Mesut gardaş.TS maçında cicim bicim yaklaşmayın lazlara.Teşekkürler.

Organizasyonda başarılar.

pover58
09.02.2011, 16:25
çok yerinde bir organizasyon yanlız pankart açılmalı.çevreye ve insanlara zarar vermeden yapılacak olan bu organizasyon faydalı olmalı onun içinde katılım fazla olmalı.

üçyıldız58
09.02.2011, 18:50
Evet paşabeyde kalacak kardeşim o otelde çalışıyor oradan biliyorum bende :)

turan dedemin oteline iyi bakın
şu sıra belediyesporun rakiplerini sivassporun rakiplerini kapıyorsunuz gözler üzerinizde
turan akkaş dedemi zengin edin inşallah sivasa birde 5 yıldızlı otel açacak

favori58
09.02.2011, 18:59
Bu işi gündeme getiren ve organize eden herkese teşşekür ediyorum. bende o gün orada olacağım. sizden rıcam organizeli ve bilinçli olsun.
ORGANİZE EDEN arkadaşlar kesinlikle ulusal basın ve ajansları ihmal etmeyin,aksi halde sesimizi kimse duymaz.
Ayrıca şunuda söyleyeyim. Benim iş yerimin sahibiyle Aptullah yiğit çok sık görüşürler,patronunum yanında lig ve Fanatik yorumcusu Tunç Kayacaı'yı arayıp yapılacak olan protestoyu lig tvdeki arkadaşlarına söyleyip çekmesini istemiş

YiğidoGençlik
09.02.2011, 20:08
Bu işi gündeme getiren ve organize eden herkese teşşekür ediyorum. bende o gün orada olacağım. sizden rıcam organizeli ve bilinçli olsun.
ORGANİZE EDEN arkadaşlar kesinlikle ulusal basın ve ajansları ihmal etmeyin,aksi halde sesimizi kimse duymaz.
Ayrıca şunuda söyleyeyim. Benim iş yerimin sahibiyle Aptullah yiğit çok sık görüşürler,patronunum yanında lig ve Fanatik yorumcusu Tunç Kayacaı'yı arayıp yapılacak olan protestoyu lig tvdeki arkadaşlarına söyleyip çekmesini istemiş

teşekkürler böyle duyarlı davrandığınız için müthiş olur..

YiğidoGençlik
09.02.2011, 20:10
sivas için kim ne yapıyorsa saygı duymak lazım ben mesut kardeşimin çalışmalarını takdir ediyorum
ortaokul çağlarındaki gençleri yanına alması iyiyi güzeli göstermesi saygıyı sevgiyi göstermesi ,o gençlerinde ona saygı göstermesi takdire şayan birşey
yeni nesil gençlere sivasspor sevgisi aşılaması beni gayet mutlu ediyor
onlar bu aşkla devam etsinler bizde elimizden geleni yapmaya mecburuz

eyvallah abi sizin gibi Yiğido duruşunu çok iyi sergileyen birinden bu sözleri duymak bizi mutlu ediyor.

YiğidoGençlik
09.02.2011, 20:15
Mesut gardaş.TS maçında cicim bicim yaklaşmayın lazlara.Teşekkürler.

Organizasyonda başarılar.

bakın bu konuyu yüz defa açıkladık yine açıklıyorum, adamlar bize ilk olarak kendileri yemek ısmarladı ts deplasmanında önceki senelerde.Bizde bunun altında kalmamak için onlara ısmarladık ama hiç bir zaman bunu stad içine taşımadık, taşımayızda özellikle biz grup olarak hep söylüyoruz, bunu bursa tribünlere çağırılıncada dedik, gs tribünlere çağırılıncada dedik ve tek tepki gösteren yine bizdik, SİVASIN SİVAS TAN BAŞKA DOSTU YOK..!

58MUAMMER58
09.02.2011, 20:25
ORGANİZASYONA katılacak olan tüm kardeşlerime şimdiden çok teşekkür ederim,istanbulda olduğum için katılamıyorum,umarım herkes mesajı alır,HEM GEÇEN SEZON,HEMDE BUSEZON,hırsız hakemler sivassporumuzun birçok puanlarını gaspetmişlerdir,hele buyıl, en az 15 puanımızı gaspettiler,bugün haksız olduğu halde haklıymış gibi görünen ,hakemler lehlerine birçok düdük çaldığı halde,bugün federasyonu mhk yi fırçalıyanların sesi çok duyuluyor,inşallh bu organizasyonla sesimizi gerekli yerlere duyururuz,hakemler biraz daha dikatlli olur inşallh,biz hakemlere bize çalışın yardım edin demiyoruz,sadece hakkımızı yemeyin diyoruz.tüm yiğidolar protestoya katılır inşallh,ulusal basın görmese bile dünyaya yayın yapan 2 kanalımız var onlar görür,güneş balçıkla sıvanmaz.

favori58
09.02.2011, 20:52
ARKADAŞLAR; AŞAĞIDA İKİ AYRI TRABZON GAZTESİNDE İKİ AYRI YAZI VAR BUNLARI DİKKATLE OKUMANIZI RİCA EDİYORUM,BİRİSİNDE TRABZON TAKA GAZETESİ,DİĞERİNDE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ TFF BAŞKANINA AÇIK TEHDİT ETMİŞ İŞTE BUGÜN TRABZON BASININDA ÇKAN O YAZILAR

Özgener’e Açık Mektup
Tarih: 09.02.2011 09:30:20

Sayın Başkan, önce yönetimin ve kurullarınla Trabzon’a hoş geldin diyoruz. Tarihi misyonu olan kent bir futbol şehridir. Acaba siz, bu futbol şehrinin 1996 ve 2005 yıllarında şampiyonluklarının çalındığını biliyor musunuz? Bu şampiyonlukları çalınmasında eli olan camiaları öğrendiniz mi?
Bakın sayın başkan! Trabzon spor camiası misafirperverdir. Başkanı Sadri Şener’in deyimi ile de ‘soyunma odalarını basmaz!’ Ancak, Trabzon spor camiası ayağa kalkarsa Bakanıyla Türkiye’deki 70 milletvekiliyle milyonlarca taraftarıyla sizi o koltuklardan indirir. Şu anda 32 kulübünün desteğiyle hareketi de başlatabilir!

Sayın Özgener, Trabzonspor 44 puanda. İkinci yarının ilk 3 haftasında 4 puanı çalındı. Bundan sonraki süreçte bu hatalar devam eder, TFF olarak sizde seyretmeye devam ederseniz bilin ki, Trabzon sokaklarında geçmişte yürüyen 30 bin kişi katlanır ve buradan yükselecek öfke sizi boğar. Yönetiminiz ve kurullarınıza gereken mesajı verin. Tarafsız olun. Korunmak, kollanmak istemiyoruz! Hak arıyoruz!
============================== =============

TRABZON AK Parti Milletvekili Asım Aykan, son günlerde hakemler üzerindeki tartışmadan yola çıkarak TFF Başkanı Mahmut Özgener’e mektup gönderdi. Aykan, mektubunda Fenerbahçe’nin hakemler üzerinde yarattığı baskıya Özgener’in duyarsız kaldığını kaydetti.

5 Yıl Önceyi Hatırlattı
TRABZONSPOR’UN bileğinin hakkıyla şampiyon olmak istediğini, başkasının hakkını gasp etmek istemediğini ve de kendi hakkını yedirmeyeceğini ifade eden Aykan, “5 yıl önce Trabzonspor’a haksızlık yapıldığı için 30 bin kişinin yürüdüğünü hatırlatmak isterim” dedi.

Geç Olmadan Adalet İstedi
AYKAN, hakemlerin baskı altına alındığı için objektif davranamadıklarını belirterek, “Lütfen geç olmadan gereğini yapın. Sizlerden iane değil, adalet istiyorum. Varlığınızı ve otoritenizi açık şekilde gösterin. Yoksa tartışılacaksınız” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Trabzon Milletvekili Asım Aykan son günlerde hakemler üzerindeki tartışmadan yola çıkarak önemli bir duyarlılık gösterdi ve Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’e mektup yazdı. Akyan, mektubunda özellikle Fenerbahçe’nin hakemler üzerinde yarattığı baskıya Özgener’in duyarsız kaldığını dile getirdiği mektubunda şu ifadelere yer verdi: "Bu mektubu süper lig devre arasında yazılı ve görsel medyamıza yansımış, özellikle Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı ve futbol takımı teknik direktörünün beyânları üzerine yazmak istiyordum. Ancak; "siyasiler spora müdahil olmamalıdır" doğru ölçü ve esprisinden hareketle beklemeyi uygun gördüm ve sizin o beyanların kamuoyuna yansıdığı an sorumluluğunuz ve kurumsal göreviniz gereği tepki koymanızı bekledim.

‘HAKKIMIZI ASLA YEDİRMEYİZ’
Maalesef zamanında gerekli müdahaleyi yapmayarak bugünlerin önünü açtınız. O gün hakemlerinize baskı oluşturmak isteyenlere haddini bildirmeniz ve hakemlik kurumunun baskı altına alınmasına meydan vermemeniz gerekirdi. Milletvekili olduğum ilin bir kültür kenti olduğunu ve köklü bir spor merkezi olduğunu bilirsiniz. Bizim şehir olarak kimsenin yardımına ihtiyacımız olmadığını özellikle vurgulamak istiyorum. Biz bileğimizin hakkıyla şampiyon olmak istiyoruz. Tıpkı geçmişte olduğu gibi. Başkasının da hakkımızı gasp etmesine ASLA müsaade etmeyeceğimizi de bilmenizi istiyorum. Beş yıl önce futbol takımımıza haksızlık yapıldığı gerekçesi ile şehrimizde 30 bin kişinin yürüdüğünü özellikle hatırlatmak istiyorum."

‘BİZ SADECE ADALET İSTİYORUZ’
"Lütfen Türk Futbolunun birkaç kulübün ipoteğine girmesine fırsat vermeyiniz. Şehrimizde şu kanaat hasıl olmaya başlamıştır. Hakemler baskı altına alındığı için maçlarımızda objektif davranamıyorlar. Bizler siyasiler olarak Federasyonumuza özerkliğini iade eden bir anlayışın sahipleriyiz. Ancak seçmenimizin ve şehrimizin yukarıda özetlediğim hassasiyetlerine de ilgisiz kalamayacağımızı takdir edersiniz. Lütfen GEÇ olmadan gereğini yapın. Sizlerden iane değil ADALET istiyorum. Lütfen varlığınızı ve otoritenizi açık ve net bir şekilde gösteriniz. Bu tavrınızda net olmazsanız kamuoyu önünde tartışılmaktan kurtulamayacaksınız. Bundan zarar gören sadece futbolumuz değil, aynı zamanda şehirlerimiz

yigidocengiz
09.02.2011, 21:48
ben bu orgasnizasyona yeniçerileri de davet etmelisiniz gençler.hatta davete gerek yok onlarda iştirak etmeliler...sen-ben kavgası bi tarafa bırakılmalı ve tek kaygımız,tek derdimiz,tek gözbebeğimiz olan SİVASSPORumuz için mücadele göstermeliyiz.

hep beraber büyük ve ses getirecek bir gösteri olmalı.

sefilix
09.02.2011, 21:54

bende katılıyorum. çelenk koymak anlamsız olur kimse dikkat etmez söylemez. bu kırmızı karton işi daha güzel olur. tüm stat kırmızı kartonlara YETEEEEEEERRRRRRRRR
diye yazıp gidelim. nasılsa Digiturk maçı naklen veriyor. bu hakemler sırf yağ çekmek için bu hafta trabzonada kıyak geçerler. son pişmanlık fayda etmez.

YiğidoGençlik
09.02.2011, 22:44
bende katılıyorum. çelenk koymak anlamsız olur kimse dikkat etmez söylemez. bu kırmızı karton işi daha güzel olur. tüm stat kırmızı kartonlara YETEEEEEEERRRRRRRRR
diye yazıp gidelim. nasılsa Digiturk maçı naklen veriyor. bu hakemler sırf yağ çekmek için bu hafta trabzonada kıyak geçerler. son pişmanlık fayda etmez.

biz bunu yapıyoruz herkes elinden geleni yapsın.

DOGU_BEY
09.02.2011, 23:17
çok iyi fikir, sivasta olup da gitme imkanı olan herkes gitmeli ayrıca maç içerisnde de maç öncesinde de bu protesto güçlü bi şekilde yapılmalıdır...

eyupk
09.02.2011, 23:19
sivasspor yiğido gençlik taraftar grubumuzu tebrik ediyorum.

Holigann
09.02.2011, 23:42
Hakemler ısınmaya cıktıgı andan ıtıbaren dozunda gereklı tepkı gosterılmelı.Kendılerıne karsı pankart yaptırılabılır.en azından ses getırır.ulusal ekranlarda görulur.
Adi olmayın Adil olun gibilerinden :D

Battalgazi
10.02.2011, 09:19
Bizim yerel tv kanalları, radyolarımız ne yapar sevgili yiğidolar, düzgün bir şekilde organizeler yapıp millete niye ön ayak olmuyorlar kimden ve de neden korkuyorlaaaarrr.,,, sivas ın ekonomik potansiyeli ile ayakta durmuyorlar mı ? fener, bjk veya gs nin yöneticileri mi bunlara reklam veriyor yoksa, unutmayın sivas tan başka sivas yoookkk,,,

Herkesi zan altında bıraktın, sen gazeteciler olarak bizlerin Mesut beyle yada diğer grupların yöneticileri ile her an görüştüğümüzü biliyor musun ki bunları yazıyorsun. Cumartesi görelim bizim kadar biraz da sen sahip çık takımına...

Battalgazi
10.02.2011, 09:23

Şimdi buradaki Ulusal ajansın veya gazete temsilcisinin muhabiri ne kadar yazarsa yazsın, haberi gönderdiği editör istemezse girmez,
Şans olurda inşallah İNSAN evladı bir editör o gün karşımıza çıkar. Sivas'ı, Sivasspor'u Sivaslılar seven sayan bir editör.
Yoksa Ulusal Basına haber gönderilmiş gönderilmemiş önemli değil, yayına İstanbul'daki editör alıyor sonuçta.

Battalgazi
10.02.2011, 09:27
Başta Mesut Bey olmak üzere etkinliğe katılacak tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Trabzonspor maçına denk gelmesi isabet olmuş. Ben başarılı olacağınıza inanıyorum.
Saygılar.

Yusuf Çevik
10.02.2011, 09:52
Taraftar TFF'yi protesto edecek

Sivasspor taraftarları cumartesi günü oynanacak olan Trabzon maçından önce TFF'yi ve MHK'yi protesto edecek.
Yiğido Gençlik grubu tarafından konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı.
“Yeter artık çekin o kirli elleri Sivasımızın üstünden.Sezon başından beri Sivasspor a karşı yapılan bariz hakem hataları artık amacını aşmaya başladı.Çok daha geç olmadan içimizden birileri bu yapılanlara dur demelidir.
Yiğido Gençlik grubu ve Sivasspor taraftarı olarak bu rezalete karşı tepkimizi belirtmek istiyoruz.Bu bağlamda Cumartesi günü oynanacak olan Ts maçı öncesinde Atatürk Heykeline siyah çelenk bırakılıp,protesto yürüyüşü yapılacak hemen akabinde meşale organizasyonu yapılacaktır.Sesimizi daha çok duyurabilmek için dev meşale organizasyonuna Sivaslıyım ve Sivassporluyum diyen tüm Yiğidoları bekliyoruz.Unutmayın ne kadar çok katılım olursa sesimiz o kadar çok duyulur”

YiğidoGençlik
10.02.2011, 11:29
Başta Mesut Bey olmak üzere etkinliğe katılacak tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Trabzonspor maçına denk gelmesi isabet olmuş. Ben başarılı olacağınıza inanıyorum.
Saygılar.

herkes sizin gibi inançlı olursa emin olun başarılı oluruz çok teşekkürler.

YiğidoGençlik
10.02.2011, 11:36

Sivasspor taraftarları cumartesi günü oynanacak olan Trabzon maçından önce TFF'yi ve MHK'yi protesto edecek.
“Yeter artık çekin o kirli elleri Sivasımızın üstünden.Sezon başından beri Sivasspor a karşı yapılan bariz hakem hataları artık amacını aşmaya başladı.Çok daha geç olmadan içimizden birileri bu yapılanlara dur demelidir.
Yiğido Gençlik grubu ve Sivasspor taraftarı olarak bu rezalete karşı tepkimizi belirtmek istiyoruz.Bu bağlamda Cumartesi günü oynanacak olan Ts maçı öncesinde Atatürk Heykeline siyah çelenk bırakılıp,protesto yürüyüşü yapılacak hemen akabinde meşale organizasyonu yapılacaktır.Sesimizi daha çok duyurabilmek için dev meşale organizasyonuna Sivaslıyım ve Sivassporluyum diyen tüm Yiğidoları bekliyoruz.Unutmayın ne kadar çok katılım olursa sesimiz o kadar çok duyulur”

HÜRDOĞAN GAZETESİ..

YiğidoGençlik
10.02.2011, 11:39

HÜRDOĞAN GAZETESİ..

TEŞEKKÜRLER HÜRDOĞAN.

HaKaN
10.02.2011, 12:02
Sivasın Hakkını Kımse yemesın YETER ARTIK!!!

Sivaslibey
10.02.2011, 12:04
iyide bunun ts ile ne alakası var bu tepki Sivasspor a sezon başından beri yapılanlarla ilgili sesimiz az da duyulsa biz üstümüze düşeni yapalım da gerisi önemli değil..

Ts ile nemi alakasi var, biz cumartesi Trabzon ile oynuyoruz alakasi burda, ve protestoda bu hafta sonu yapilacak yanlissam düzelt.

Medya o kadar Trabzonspora sahip çikiyorki, maç baslayana kadar, sadece TS konusulur bu maçta, Sivasspor'umuzu konusmazlar.

Bariz golümüzü yediler Bursa maçinda, hiç bir Allah'in kulu tv veya gazetelere çikipta bu golü konusmadilar bile, gereke duyup görmediler bile.

Trabzon'a karsi bizi hiç konusmazlar bile.

Ben destek olmak istiyorum, köstek degil.

Ama bence maç disindaki protestolar anlamsiz kalir, sadece ve sadece orda bulunacak taraftar kendini tatmin eder.

Protestolar 90 dakika içinde olmasi gerekiyor, ki herkes görsün ve duysun.

Bak bir sonraki mesajim ajansspor.com'dan alinan bir haber. Ben Sivasspor hakemi hakkinda yazilani okuyunca sok oldum, inan aglayasim geldi. Bizi kimse sallamiyor bile. Cunku gerektigi zaman, gerektigi yerde, isyanimizi ortaya koyamiyoruz !!!

Sivaslibey
10.02.2011, 12:06
Huzurlarınızda By Hakem !..
Hakem Tribünü, By Hakem'in kaleminden başladı.. Çok konuşulan Beşiktaş-Kardemir Karabükspor maçı için ne yazdı, diğer hakem performanslarını nasıl yorumladı ?..

Bugüne kadar başka yerlerdeydik. Bugünden sonra siz değerli Ajansspor okurlarıyla satırlarımızı paylaşacağız. Türkiye’de skor değil sporseverlerin artmasını ilke edinmiş, fair play ilkelerini önde tutmaya çalışan, hakemlerin de insan olduğunu hatırlatan, az da olsa onların sesi olmaya çalışan, herkesi empatiye davet eden, bazen düşündüren, bazen ağlanacak halimize güldüren yazılarımızı sizlerle paylaşacak olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.

Sizlerin de katılımlarıyla hepimizin birbirimizi daha iyi anlayacağımızı düşünüyoruz. Bazen dinlemeye, bazen anlamaya, bazen de anlaşılmaya ihtiyacımız oluyor.

HAFTANIN DEĞERLENDİRMESİ
Çok konuşulan bir haftayı geride bıraktık.
Kuşkusuz haftanın en çok konuşulan maçı Beşiktaş- Kardemir Karabükspor maçı oldu. Ligimizin kalbur üstü hakemlerinden Sayın Kamil Abitoğlu, kendi tecrübesine yakışmayacak hatalar yapınca bir anda hedef tahtasına konuverdi. Lisansını yırtanlar, en az bir yıl maç vermeyenler, bu saatten sonra kimseyi vereceği kararın doğruluğuna inandıramaz, en iyisi bıraksın diye tavsiyelerde bulunanlar televizyonlarda boy gösteriyorlar. Bizim de onlara bir tavsiyemiz olacak. Hakemi teknik açıdan eleştirin ama kendinizi hakim yerine koymayın. Bırakın hakemiyle ilgili kararı MHK ve Federasyon versin. Bu sezonun formda hakemlerinden Sayın Abitoğlu’nu hata yaptı diye asacak değiliz. MHK, hakemine sahip çıksın. Tabi ki bir süre dinlendirsin ama asla kaybetmesin.

Maçtaki hataların en vahimi Emenike’ye yapılan hareket ve verilmeyen penaltı. O yüzden Beşiktaşlı dostalrımız hakemi bitirmek için uğraşmaktan vazgeçsinler. Kaleci Hakan’ın Emenike’ye yaptığı hareket tartışmasız penaltı ve kırmızı kart. Keza İbrahim Toraman’ın Emenike’ye yaptığı hareket tartışmasız kırmızı kart. Ayrıca İbrahim Toraman’ın bu pozisyondan sonra en az üç tane daha ihtarlık hareketi var. Ceza alanı içinde yine İbrahim Toraman’ın Emenike’yi ittiği bir pozisyon var. Beşiktaş maçı 11 kişi tamamladı. Bunlar sıralamada önde olan pozisyonlar. Belki bunlarda doğru uygulama yapılsaydı bambaşka bir maç seyredebilirdik. Ama olmadı.

Simao’ya yapılan hareket ceza alanı dışında değil içinde. Dolayısıyla serbest vuruş değil, penaltı gerektiriyor. Hakem hatalı karar vermiş. Çizgiyi geçti geçmedi tartışması yaşanan pozisyonda top çizgiyi geçmiş ve içeride zıpladıktan sonra oyun alanına dönmüş. Tartışmasız gol. Hakem ve yardımcı hakem pozisyonu süzememiş. Yardımcı hakemin bu pozisyondan 15 dakika kadar önce bir sakatlık geçirdiğini hatırlatmak isterim. Maça devam etti. O pozisyonda hızla kaleye inemeyişi sakatlığı yüzünden olabilir. Yardımcı hakem maça devam edemese yerine dördüncü hakem yardımcı hakemlik yapacaktı. Dördüncü hakem Mustafa Öğretmenoğlu belki de son 4-5 yıldır hiç yardımcı hakemlik yapmadı. Oyuna dahil olmak zorunda olsa acaba nasıl bir yardımcı hakemlik yapardı. Ya o meşhur çizgi tartışması yaratan pozisyon Sayın Mustafa Öğretmenoğlu yardımcı hakemlik yaparken başına gelseydi. O zaman ne olurdu MHK’nin hali? Var mı MHK’nin yardımcı hakemin sakatlandığı durumda uygulayabileceği bir B planı?

Saydıklarımızın tamamı çok ciddi hatalar. Tamamı maçın sonucuna doğrudan tesir eden hatalar. Sezon başından beri belki de en çok siyah beyaz hatanın yapıldığı maç oldu. Sayın Abitoğlu iyi gününde değildi, beklenenin çok altında bir performans gösterdi. Bir süre dinlendikten sonra eskisinden daha iyi bir performansla süper lige döneceğine eminim. Bu tür zor günler herkesin başına gelebilir.

Diğer maçların tamamı bu maçın gölgesinde kaldı. Sayın Hüseyin Göçek, liderin puan kaybettiği maçta baskı altında kalmadan iyi sayılabilecek bir performans gösterdi. Mustafa Yumlu’nun elle gol atma teşebbüsünü göremedi. İhtar gerekirdi. Aynı oyuncu daha sonra bir ihtar gördü. Ali Zituni’nin kaleci Onur’un degajını engellemesi bence Kenan’ın oyun alanı dışına çıkan topa vurmasına göre daha ağır bir hareket. Birisinde kaleci oyuncunun önünü kesmesi yüzünden bir türlü degajını yapamıyor. Bence ihtar gerekir. Diğerinde tamam oyuncu topa vurmuş ama anında yedek top geliyor, hiç bir zaman geçirici unsur yok. Belki biraz centilmenlik dışı ama ilki ihtar olmayıp ikincisi ihtar olunca sanki bir şeyler eksik oluyor. İlk yarıda Burak’a yapılan bir hareket var. Ağır çekimde Burak ayağının ucuyla topa dokunmuş ve sonra rakibi Burak’a temas etmiş görünüyor. Ağır çekim yanıltabilir. Ama eğer öyleyse bir penaltı gerektirir.

Sayın Cüneyt Çakır, Baros’un ihtarında haklı ama öncesinde Baros’a yapılmış bir faul var görünüyor. İptal edilen Batuhan golünde yardımcı hakem hatalı ama öyle bir maç ki aynı yardımcı hakem Cana’nın attığı golde, Eskişehirspor’un attığı ilk golde çok iyi performans gösterdi ve pek çok insanın ilk bakışta ofsayt dediği pozisyonlarda verdiği doğru kararlarla müsabakaya olumlu katkı sağladı.

Sayın Fırat Aydınus, Bursa maçında geçen haftanın gerginliğini üzerinden atmış gibiydi.

Sayın Kuddusi Müftüoğlu, Semih’e yapılan harekete penaltı vermekte haklı.

Kayserispor maçında Sayın Koray Gencerler’in maçı bu kadar uzatması şimdilik gündemde fazla yer işgal etmedi ama Ankaragücü’nün kendi iç tartışmaları olmasa bu olay bu kadar hafif geçilmezdi.

Gençlerbirliği ile Bucaspor bu ara iki akraba gibi oldu. Sayın Serkan Çınar’ın yönetimi hiç beğenilmedi. İyi bir ivme yakalamıştı, tavsiyem kaybetmesin.

Konyaspor-Gaziantepspor maçında İlker Meral iyi gözüktü. Yeni isimlere ihtiyaç var.

Trabzosnpor’un üst üste kaybettiği puanlardan sonra lig yarışı çok kızışacağa benziyor. Üç takımın oynayacağı her maç çok zorlu geçecek. Keza geriden gelen Kayserispor ve Beşiktaş’ın yetişebilmek için her maçı ölüm kalım maçı görerek oynayacakları kesin. Kasımpaşaspor’un işi bu saatten sonra çok zor. Ligden düşecek diğer iki takım için çetin bir mücadele olur. Zevkli bir lig bizi bekliyor. Trabzonspor’un bu haftadan başlayacak şekilde ibreyi tekrar terse döndürebilecek potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. Takımda, sanki aradaki puan farkını eritti rahatladı gibi bir hava var. Stresleri azaldı. Belli ki açık ara önde olmak takıma yaramadı. Fenerbahçe, çok formda. Bursaspor, Kenny Miller takviyesiiyle gol yollarında daha rahat. Beşiktaş, defans yapamadığı her maç puan kaybetmeye aday. Kayserispor, sessiz ve derinden gidiyor. Bu hafta oynayacakları maç onların kaderini belirler.

Alkışların en büyüğü her zaman olduğu gibi amatör kümelerin isimsiz kahramanlarına.

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20110208/huzurlarinizda_by_hakem_.html

Sivaslibey
10.02.2011, 12:07
Ne demek gibiydi, rezalet üstü bir yönetim ortaya koydu, adami herkes övecek resmen !!!

hakan5837
10.02.2011, 12:27
onun huzuruna çıkıp ne kadar adaletsiz olduklarını anlatmak istiyoruz yoksa Atamız başımızın tacı..

Cahile söz anlatmaktansa deveye hendek atlamak iyidir.. atalarınız böyleder

hakan5837
10.02.2011, 12:41
Ts ile nemi alakasi var, biz cumartesi Trabzon ile oynuyoruz alakasi burda, ve protestoda bu hafta sonu yapilacak yanlissam düzelt.

Medya o kadar Trabzonspora sahip çikiyorki, maç baslayana kadar, sadece TS konusulur bu maçta, Sivasspor'umuzu konusmazlar.

Bariz golümüzü yediler Bursa maçinda, hiç bir Allah'in kulu tv veya gazetelere çikipta bu golü konusmadilar bile, gereke duyup görmediler bile.

Ama bence maç disindaki protestolar anlamsiz kalir, sadece ve sadece orda bulunacak taraftar kendini tatmin eder.

Bak bir sonraki mesajim ajansspor.com'dan alinan bir haber. Ben Sivasspor hakemi hakkinda yazilani okuyunca sok oldum, inan aglayasim geldi. Bizi kimse sallamiyor bile. Cunku gerektigi zaman, gerektigi yerde, isyanimizi ortaya koyamiyoruz !!!

Acı söz insanı dinınden tatlı söz insanı yılanın deliginden çıkarır atalarımzın sozü bunu herkes okusun

YiğidoGençlik
10.02.2011, 16:35

ANLATMAK İSTEDİĞİMİ ANLAMADIN GALİBA BEN SADECE TS YE YAPILAN BİR TEPKİ DEĞİL DİYORUM BU TEPKİ TFF VE MHK YE TS MAÇINDA ETKİSİNİ GÖSTERMEZSE ONDAN SONRA Kİ MAÇLARDA GÖSTERİR TS MAÇI İLE SEZON BİTMİYOR.DEDİĞİN GİBİ BİZ KENDİMİZİ TATMİN EDİYORUZ SİZDE KENDİNİZİ TATMİN EDECEK BİR ŞEYLER BULUN.BU USLÜP HİÇ DE HOŞ OLMAMIŞ BİLESİN.

Sivaslibey
10.02.2011, 17:14
ANLATMAK İSTEDİĞİMİ ANLAMADIN GALİBA BEN SADECE TS YE YAPILAN BİR TEPKİ DEĞİL DİYORUM BU TEPKİ TFF VE MHK YE TS MAÇINDA ETKİSİNİ GÖSTERMEZSE ONDAN SONRA Kİ MAÇLARDA GÖSTERİR TS MAÇI İLE SEZON BİTMİYOR.DEDİĞİN GİBİ BİZ KENDİMİZİ TATMİN EDİYORUZ SİZDE KENDİNİZİ TATMİN EDECEK BİR ŞEYLER BULUN.BU USLÜP HİÇ DE HOŞ OLMAMIŞ BİLESİN.

Arkadas ben baska dildemi konusuyorum ??? Anlamayan sensin, halen TS'den bahsediyorsun. Bu hafta Trabzonspor ile oynayacagimiz için Trabzon'u örnek aliyorum, gelecek hafta hangi takimla oynayacaksak o takimdan bahsederdim.

Kaldiki Buca maçinda protesto yapmaktansa Trabzon maçinda protesto yapki, yaptigin protesto daha çok ise yarasin, haykirisini daha çok kitle duysun, ama sen hala takilmis Trabzon'u savunuyorsun.

Banane Trabzon'dan, ben su an lig lideri olan takimdan bahsediyorum. Trabzon 10. sirada olsa bu polemige girmem bile senlen.

Ha kusura bakma ben kimseyi rencide etmek istemem, kimseye küfür etmedim, kimseyi kirdigimi düsünmüyorum.

Ben sadece burdan güzel insanlarimiz bir tepki koymak istemis ortaya ve bununda önderligini sen yapiyorsun Allah razi olsun diyorum senden ve gönüldaslarimdan, sadece bende yardim etmek için kendi fikrimi ortaya koydum, paylasmak istedim, elimden maalesef daha fazlasi gelmiyor, özürdiliyorum, belliki benim fikirlerim seni bir hayli rahatsiz etmis ama nedenini anlamadim.

Kötü bir sey söyledim ise affola.

Benim yakacagim bir mesale beni ne tatmin eder nede mutlu eder. Bizim sesimizi herkes duyarsa en azindan gerekli kisiler duyarsa o zaman tatmin olurum ancak.

Ben senin gibi Sivas'ta yasama sansina sahip degilim gardas. Gurbet'te, Fransa'dan ancak bu kadar geliyor elimden. Benim Paris sokaklarinda bir mesale yakmam, yada isyanimi haykirmam hiç kimseye bir fayda vermez inan buna.

Benimde bu çorbada bir tuzum olsun, bende elimi bir sekilde tasin altina sokayim dedim, sokmaz olaydim !!!:confused:

YiğidoGençlik
10.02.2011, 18:33
Arkadas ben baska dildemi konusuyorum ??? Anlamayan sensin, halen TS'den bahsediyorsun. Bu hafta Trabzonspor ile oynayacagimiz için Trabzon'u örnek aliyorum, gelecek hafta hangi takimla oynayacaksak o takimdan bahsederdim.

Kaldiki Buca maçinda protesto yapmaktansa Trabzon maçinda protesto yapki, yaptigin protesto daha çok ise yarasin, haykirisini daha çok kitle duysun, ama sen hala takilmis Trabzon'u savunuyorsun.

Banane Trabzon'dan, ben su an lig lideri olan takimdan bahsediyorum. Trabzon 10. sirada olsa bu polemige girmem bile senlen.

Ha kusura bakma ben kimseyi rencide etmek istemem, kimseye küfür etmedim, kimseyi kirdigimi düsünmüyorum.

Ben sadece burdan güzel insanlarimiz bir tepki koymak istemis ortaya ve bununda önderligini sen yapiyorsun Allah razi olsun diyorum senden ve gönüldaslarimdan, sadece bende yardim etmek için kendi fikrimi ortaya koydum, paylasmak istedim, elimden maalesef daha fazlasi gelmiyor, özürdiliyorum, belliki benim fikirlerim seni bir hayli rahatsiz etmis ama nedenini anlamadim.

Kötü bir sey söyledim ise affola.

Benim yakacagim bir mesale beni ne tatmin eder nede mutlu eder. Bizim sesimizi herkes duyarsa en azindan gerekli kisiler duyarsa o zaman tatmin olurum ancak.

Ben senin gibi Sivas'ta yasama sansina sahip degilim gardas. Gurbet'te, Fransa'dan ancak bu kadar geliyor elimden. Benim Paris sokaklarinda bir mesale yakmam, yada isyanimi haykirmam hiç kimseye bir fayda vermez inan buna.

Benimde bu çorbada bir tuzum olsun, bende elimi bir sekilde tasin altina sokayim dedim, sokmaz olaydim !!!:confused:

konuyu nereye taşımak istediğini anlamış değilim hangi yorumumda ts yi savunmuşum Allah aşkına bi göster ben senin fikrine zaten saygı duyuyorum herkesin ki ne duyduğum gibi ama insanlar emek veriyor senin kullandığın lafa bak ''ancak kendinizi tatmin edersiniz'' böyle fikir vereceksen verme arkadaşım.Ayrıca söylediğin şey çok saçma ts yi savunsam neden ts maçından önce yapalım mantıklı ol..

üçyıldız58
10.02.2011, 18:44
bence önce bir arkadaşların yaptığı protosto görülsün amacına ulaştımı ulaşmadımı bakılsın
sonra herkesin eleştirmekde, tebrik etmekde en doğal hakkı
şahsen ben bile olsam bir işe kalkışmıssım daha bismillah demeden eleştiri oldunmu hayal kırıklığı yaratır
toplu bir eyleme geçmeden fikir sorula bilir herkesde fikrini söyleyebilir buda herkesin en doğal hakkı
ayrıca neden bizim sitemizde fikirler hep tartışmaya yol açıyor anlamış değilim
birbirimize karşı çok tahammülsüzüz kaybettiğimiz noktada bu

B.DUMANLI
10.02.2011, 21:07
Sivasspor´un basrisina engel olmak isteyenleri ,Allah´a havale ediyorum.Allah onlari bildigi gibi yapsin.

YiğidoGençlik
10.02.2011, 21:52
.............................. .....AMİN.

ygdgnçlk
10.02.2011, 22:21
''HAKSIZ DAVALARIN SULTANI OLACAĞIMA HAKLI DAVALARDA YALNIZ KALMAYI YEĞLERİM''...BÜYÜK REİS..

58alp58
10.02.2011, 22:27
herkesin bu konuya duyarlı olması lazım mağlum şu en çok sıkıntı çektiğimiz konu hakemler..

hasanpolat44
10.02.2011, 22:42
Allah utandırmasın arkadaşlar bende yeğenlermi göndereceğim Sivas ta olsam bende gelecektim..nasip..

YiğidoGençlik
10.02.2011, 22:44
Allah utandırmasın arkadaşlar bende yeğenlermi göndereceğim Sivas ta olsam bende gelecektim..nasip..

eyvallah abi umuyorum herkes senin gibi düşünüyordur..

birolsvs58
10.02.2011, 22:56
hiç bir şeye gerek yok sakin olmalıyız sadece hakemler degil tüm vatandaşlarımızın sivaslıya bakış açısını degiştirmek lazım bunun için çok çalışmalıyzı
1 İSTANBUL YALAKASI OLMAMALIYIZ

2MİLLİYETÇİ OLMALIYIZ
3 SİVASA GELENLERE SİVASA GELDİKLERİNİ HATIRLATMAMIZ LAZIM
SİVASSPORUMUZU YÜREKTEN DESTEKLEMEK LAZIM
BİZ BUNLARI YAPARSAK BU ADAMLAR BAKACAKLARKİ BURADA BİRLİK BERABERLİK VAR ONA GÖRE HARAKET EDECEKLERDİR

Ahmet92
10.02.2011, 23:05
Yigido Genclik Sivasspor Traraftar Grubumuzu tebrik ederim gercekten hep Organizasyon yapiyorlar.

Yusuf Çevik
11.02.2011, 08:27
6 bin kırmızı kart!

Sivasspor taraftarı yarın oynanacak Trabzon maçı öncesi hakemleri ve MHK'yi protesto etmeye hazırlanıyor.
Lig başından bu yana bir çok maçta Sivasspor aleyhine düdükler çalarak,Kırmızı-Beyazlı takımın sahadan puansız ayrılmasına neden olan hakemler,yarınki maç öncesi ve maç esnasında protesto edilecek.
Yiğidolar ilk önce hükmet meydanında toplanarak çeşitli pankartlar ve tezahüratlarla MHK'yi protesto edecek. Daha sonra ise 4 Eylül stadında 6 bin adet kırmızı kart taraftarların elinde olacak. Taraftarlar,hakemler sahaya çıktığı zaman ellerindeki kırmızı kartları göstererek tepkilerini ifade edecekler.

Salim58
11.02.2011, 08:46
Yiğido Gençlik’ten Sivaslılara çağrı

Yarın Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'nu protesto edecek olan Yiğido Gençlik taraftar grubu Sivaslılara çağrıda bulunarak protestoya ortak olmaya çağırdı.
Sivasspor taraftar sitelerinden Sivasspor.com'da konuyla ilgili açıklama yapan Yiğido Gençlik taraftar grubu şu açıklamada şu ifadeleri kullandı;
"Yeter artık çekin o kirli elleri Sivasımızın üstünden. Sezon başından beri Sivasspor a karşı yapılan bariz hakem hataları artık amacını aşmaya başladı. Çok daha geç olmadan içimizden birileri bu yapılanlara dur demelidir. Yiğido Gençlik grubu ve Sivasspor taraftarı olarak bu rezalete karşı tepkimizi belirtmek istiyoruz. Bu bağlamda Cumartesi günü oynanacak olan Trabzonspor maçı öncesinde Atatürk Anıtına siyah çelenk bırakılıp, protesto yürüyüşü yapılacak hemen akabinde meşale organizasyonu yapılacaktır. Sesimizi daha çok duyurabilmek için dev meşale organizasyonuna Sivaslıyım ve Sivassporluyum diyen tüm Yiğidoları bekliyoruz. Unutmayın ne kadar çok katılım olursa sesimiz o kadar çok duyulur.”

http://www.sivasinsesi.com/haber.aspx?id=28126

HaKaN
11.02.2011, 09:27
Yeter Artık Sivasa Yapılan Bu Kadar Adaletsizlikler..Protesto Yapan Tüm Yigido Kardeslerime Tessekur Ediyorum..

YiğidoGençlik
11.02.2011, 11:53
Yigido Genclik Sivasspor Traraftar Grubumuzu tebrik ederim gercekten hep Organizasyon yapiyorlar.

.............................. ....................işimiz bu

YiğidoGençlik
11.02.2011, 11:54
Yiğido Gençlik’ten Sivaslılara çağrı

Yarın Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'nu protesto edecek olan Yiğido Gençlik taraftar grubu Sivaslılara çağrıda bulunarak protestoya ortak olmaya çağırdı.
Sivasspor taraftar sitelerinden Sivasspor.com'da konuyla ilgili açıklama yapan Yiğido Gençlik taraftar grubu şu açıklamada şu ifadeleri kullandı;
"Yeter artık çekin o kirli elleri Sivasımızın üstünden. Sezon başından beri Sivasspor a karşı yapılan bariz hakem hataları artık amacını aşmaya başladı. Çok daha geç olmadan içimizden birileri bu yapılanlara dur demelidir. Yiğido Gençlik grubu ve Sivasspor taraftarı olarak bu rezalete karşı tepkimizi belirtmek istiyoruz. Bu bağlamda Cumartesi günü oynanacak olan Trabzonspor maçı öncesinde Atatürk Anıtına siyah çelenk bırakılıp, protesto yürüyüşü yapılacak hemen akabinde meşale organizasyonu yapılacaktır. Sesimizi daha çok duyurabilmek için dev meşale organizasyonuna Sivaslıyım ve Sivassporluyum diyen tüm Yiğidoları bekliyoruz. Unutmayın ne kadar çok katılım olursa sesimiz o kadar çok duyulur.”

http://www.sivasinsesi.com/haber.aspx?id=28126

organizasyon basında geniş yer bulmaya devam ediyor Allah utandırmsın.

hoLiGan Enes
11.02.2011, 13:22
Basında çok geniş yankı uyandırdı inşallah yüzümüzün akıyla çıkacağız bu işten...

sebasteia
11.02.2011, 13:35
haydi beyler görelim sizi, uzaktan uzağa gurur duyalım sizinle! cumartesi video ve fotolarınızı bekliyoruz. meşaleniz bol, sesiniz gür, yolunuz açık olsun! tff protesto görsün.

HaKaN
11.02.2011, 14:27
Sivasa Yapılan Bu Kadar Adaletsizlige Artık DUR DEMELİYİZ...!!!!!

YiğidoGençlik
11.02.2011, 19:20
haydi beyler görelim sizi, uzaktan uzağa gurur duyalım sizinle! cumartesi video ve fotolarınızı bekliyoruz. meşaleniz bol, sesiniz gür, yolunuz açık olsun! tff protesto görsün.

videonunda fotonunda protestonunda kralı olacak merak etme..

58alp58
11.02.2011, 19:28
herşeyin en iyisini biz yaparız reis ayıp ediyon şov izlesinler yarın..belki öğrenirler o zaman..

58alp58
11.02.2011, 19:41
SİZE HERYER trabson DEĞİL..SİZE BİZİM OLDUĞUMUZ HERYER CEHENNEM..!

YiğidoGençlik
11.02.2011, 19:46
SİZE HERYER trabson DEĞİL..SİZE BİZİM OLDUĞUMUZ HERYER CEHENNEM..!

........................İMZA ATILACAK Bİ SÖZ...!

yiğidosalim58
11.02.2011, 21:15
güzel SÖZ KAPTAN

58alp58
11.02.2011, 23:17
yarın istasyon caddesi yanacakkkk......

handsome251
12.02.2011, 01:02
organize için teşekkürler. fakat diğer gurupla birlikte hareket edilseydi daha doğru olur. kaldıki ben bu guruplara karşıyım. stadta bir hava estirmek isteniyorsa. bir köşeye çekilip kendi bildiği gibi sloganlar yapmak yerine. 4-5 amigo belirlenmeli. şuanki zaten amigoluk yapamıyor. seçilen amigolar sloganları sıraya koyup. taraftarlara öğretmeli. taraftarı stada çekmenin yolu eğlenceden geçer. 2-3 hafta böyle yapılsın. bakın görün stadtaki havayı. bir video var. googledan cavese diye yazıp. bu videoyu sadece gol sonralarında taraftara öğretsek yeterli olacaktır. zaten sonra devamı gelir.

handsome251
12.02.2011, 01:07
amigolar sloganları seçerken. hepbir ağızdan çıkacak şekilde. aynı slogan düzeninde hareket etmeli. şimdiki amigonun fuzuli şekilde stadta dolanması bile alay konusu oldu. lütfen bu önerimi dikkate alınız.

HaKaN
12.02.2011, 08:29
Yeniçeri ve YigidoGençlige ve tum yigido abilerime kardeslerime tesekur ediyorum cok iyi bir organizasyon..

yigidoyuzz
12.02.2011, 11:04
YEREL MEDYA DA HABER YAPSAYDI BİR KAÇ GÜN BOYUNCA PROTESTO VAR TÜM HALKIN KATILSIN DİYE

astaravisa
12.02.2011, 11:56
:confused:
Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, Trabzonspor ve Sivasspor’un dost şehirler olduğunu ve kendileri Anadolu takımı oldukları için ligin lideri Trabzonspor’u bu sezon şampiyon olarak görmek istediklerini söyledi.

Trabzon basınının Sivas basınındaki bilgileri araştırarak Sivas’ta bazı taraftar gruplarının maç öncesi kentte MHK’yı protesto için yürüyüş yapacağını ve bunun Trabzonspor maçı öncesi olmasının düşündürücü olduğunu yazmasıyla ilgili konuşan Sivasspor Basın Sözcüsü Ünsal, “Sivas’ta böyle bir hazırlık yoktur. Bu 2 şehir Anadolu şehridir. Ben isterim ki bu sezon Trabzonspor şampiyon olsun. Yürüyüş olmayacak öyle bir şey yok. Ben bizim Sivas’taki tüm gazetelere baktım. O da bir gazetede yazıyor ve o gazetenin ifadeleri de kendilerini ilgilendirir. Bizim yönetimimizle alakası yoktur. Ben iki şehrin arasındaki dostluk bozulmasın diye bir açıklama bile yapmadım. Kesinlikle Trabzon ve Sivas dosttur" dedi.

Ünsal, Sivasspor'un stadyumundaki alttan ısıtmanın da çalıştığını söyledi

Ahmet92
12.02.2011, 14:14
Sivassporlu bir grup taraftar, hakem kararlarına tepki amacıyla meşaleli yürüyüş yaparak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu'nu (MHK) protesto etti.

12 Şubat 2011 Cumartesi - 14:56
AA

Sivassporlu bir grup taraftar, hakem kararlarına tepki amacıyla meşaleli yürüyüş yaparak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu'nu (MHK) protesto etti. Spor Toto Süper Lig'de bugün saat 16.00'da oynanacak Sivasspor-Trabzonspor karşılaşması öncesinde Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nda toplanan 150 civarındaki Sivasspor taraftarı, TFF ve MHK aleyhine tezahüratlar yaptı.

''Paha Biçilemez Hakemler İstiyoruz'' ve ''Çekin Kirli Ellerinizi!!!'', ''Biz TFF ve hakemlerden destek istemiyoruz, biz TFF ve hakemlerden adil yönetim istiyoruz, biz hak etmediğimiz yerde zorla kalmak istemiyoruz, Sivasspor olarak mücadele ederek kalacağız diyoruz'' yazılı siyah pankartlar taşıyan taraftarlar, TFF ve MHK'yı protesto etti.

Atatürk Anıtı önünden tezahüratlar yaparak Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi yanındaki alana geçen gruptakiler, burada da protestosunu sürdürdü. Grup adına basın açıklaması yapan Sivasspor Yiğido Gençlik Taraftar Grubu tribün lideri Mesut Daştan, ''Bu bir isyandır. Burada bizim yaptığımız çifte standarda ve eyyamcılığa isyandır. Açıkça söylüyoruz bizim burada isyanımız hakem hatalarına değil, hakemlerin kasıtlı kararlarınadır. Tabii ki futbolda hakem hataları olacaktır, bizler bunu bilecek ve ayırt edecek düşüncelere sahibiz, fakat son haftalarda Sivasspor'a yapılanı hata değil, kasıt olarak yorumluyoruz biz'' dedi.

Her takımın hakemlerle ilgili şikayeti olabileceğini ifade eden Daştan, şöyle konuştu:

''Sivasspor olarak bizim şikayetimiz bir taç, korner pozisyonu değil. Bizim isyanımız Gaziantepspor maçında 'gol' diye verilip de iptal edilen ve nedenini bilmediğimiz şekilde iptal edilen pozisyona. Bizim isyanımız Kayserispor maçında Kayserili futbolcunun adeta futbolcumuzun üzerine çıkarak attığı goledir. Bizim isyanımız Fenerbahçe ile oynadığımız maçın ikinci yarısında Fenerbahçeli bir futbolcunun, takımımızın futbolcusuna yumrukla vurması ve bunun hakemin gözünün önünde olmasınadır. Bizim isyanımız sezon başında Bursaspor maçında yapılan hatalaradır. Bizim isyanımız bir hafta önce yine aynı şekilde Bursaspor maçında nedenini hiç anlamadığımız bir şekilde sürekli hakemin kasıtlı kararlarına ve hiç kimsenin yorumlayamadığı kasıtlı kararlaradır. Biz Sivasspor taraftarı olarak diyoruz ki, MHK'ya, federasyona ve hakemlere sesleniyoruz, yeter artık, Sivas'ımızın ve Sivassporumuzun üzerinden ellerinizi çekin, biliniz ki Sivasspor yalnız değildir, 7 milyon Sivaslınındır. 7 milyon Sivaslının vebalını, yükünü kimse çekemez ve herkes altında kalır.''

Daştan'ın konuşmasının ardından çeşitli tezahüratlarda bulunan taraftarlar, İnönü Bulvarı-İstasyon Caddesi güzergahına doğru yürüyüşe geçti.

Yola inerek trafiği kesen grup, maytaplar patlatıp meşaleler yakarak 50. Yıl Kavşağına kadar yürüdü. Grubun yaktığı meşaleler nedeniyle İstasyon Caddesinde yoğun duman oluştu. Grup daha sonra, caddede trafik akışını sağlamak isteyen polisin uyarısıyla kaldırıma çıktı. Polis, Trabzonspor takımının kamp yaptığı otelin önünden geçen grubun takım otobüsüne ve otele yaklaşmaması için çaba gösterdi. Polis ekiplerinin uyarısı sonucu otelin karşısındaki kaldırıma geçen gruptakiler, Sivasspor lehine ve Trabzonspor aleyhine tezahüratlar yaptı. Taraftarlar, bir dönem Sivasspor forması giyen Sezer Badur'un otelde kaldığı odanın penceresinden kendilerine baktığını görünce, eski oyuncularına da tezahüratlarla tepki gösterdi.

Gruptakiler, daha sonra çevik kuvvet ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri altında 4 Eylül Stadyumu'na kadar yürüdü.

sefilix
12.02.2011, 17:08
ben dedim bu hakemler biz yakacak diye adam ince ince doğradı. trabzonun bütün siyasileri bile yaygara kopardı biz yatalım uyuyalım. bu memleket soğuk diye bu takımı küme düşürecekler.adamlar gelmek istemiyor. tüm yorumlarda tüm haberlerde hep soğuk vs vs. hadi onlar böyle ya bize ne oluyor ya bir takım santradan gol yer mi. şu tarbzondan hiç bir şe olmaz. avrupa kupası bile hayal olur bunlara. yazık oldu be alın terine bu emeğe:mad:

karyola
12.02.2011, 18:55
hakem kibriti çaktı takımımızı yaktı ulan ******** trbzn inşallah şampiyon olamazsın.:mad:

ready
12.02.2011, 21:35
ben dedim bu hakemler biz yakacak diye adam ince ince doğradı. trabzonun bütün siyasileri bile yaygara kopardı biz yatalım uyuyalım. bu memleket soğuk diye bu takımı küme düşürecekler.adamlar gelmek istemiyor. tüm yorumlarda tüm haberlerde hep soğuk vs vs. hadi onlar böyle ya bize ne oluyor ya bir takım santradan gol yer mi. şu tarbzondan hiç bir şe olmaz. avrupa kupası bile hayal olur bunlara. yazık oldu be alın terine bu emeğe:mad:

bunlar hep boş laf sen golü at 1 dakka sonra santradan golü ye sonra kalk yok hakemler hakkımız yedi bir memleket soguk diye küme düşürülürmü buna kargalar bile güler hayrettinden stoper mehmet yıldızdan da forvet olursa bunun üzerine oyunu okuyamayan bir hoca çabuk gol yeme hastalıgına tutulmuş bir de takımın varsa hatayı başka yerde aramak yanlış hata takım futbolcu yönetici üçgeninde

Yasinoviç
12.02.2011, 23:12
Arkadaşlar protestomuz www.fanatik.com da yayınlanmış ben istanbulda olduğum için katılamadım kusura bakmayın.

YiğidoGençlik
13.02.2011, 12:44
Yeniçeri ve YigidoGençlige ve tum yigido abilerime kardeslerime tesekur ediyorum cok iyi bir organizasyon..

Bu organizasyonu Yiğido Gençlik grubu yapmıştır.

YiğidoGençlik
13.02.2011, 18:02

sanırım sesimiz gayet net duyuldu.

efendigardaş
13.02.2011, 20:36
Bu pretesto çok yerinde olmuştur.Katılanlara teşekkürler devamını bekleriz,İstanbulda ve Ankaradada yapmak lazım***

hasanpolat44
19.02.2011, 09:04
TEPKİNİZDE NE KADAR HAKLI OLDUĞUNUZU BİR KEZ DAHA GÖRDÜK SAĞOLUN VAROLUN..

YiğidoGençlik
19.02.2011, 09:06
TEPKİNİZDE NE KADAR HAKLI OLDUĞUNUZU BİR KEZ DAHA GÖRDÜK SAĞOLUN VAROLUN..

abi ne kadar haklı olduğumuzu biz biliyoruz ve herkeste bildi duydu ama sivas halkı hala anlamak istemiyor galiba

ygdgnçlk
20.02.2011, 14:46
PROTESTO ETKİSİNİ GÖSTERDİ BENCE BU HAFTA HAKEM HİÇ OLMADIĞI KADAR İYİYDİ.