Orijinalini görmek için tıklayınız : Dosyalar Karara Bağlandı.

Salim58
04.03.2011, 08:20
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Başkan Avukat M. Reşat Bostan başkanlığında yaptığı toplantıda gündemdeki 31 dosyayı görüşerek karara bağladı.
http://resimzade.com/Show.html?i=27175&token=8993 (http://resimzade.com/Show.html?i=27175&token=8993)

PFDK, Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında oynanan Trabzonspor - Kayserispor maçının ardından yaşanan olaylar nedeniyle bordo - mavililere bir maç saha kapama cezası verdi. Buna göre Trabzonspor - Kasımpaşa maçında seyircisinden yoksun olarak mücadele edecek.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun bugün yaptığı 72 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar şöyle:

1- Trabzonspor A.Ş.'nin, 27.02.2011 tarihinde oynanan Trabzonspor A.Ş. – KAYSERİSPOR Spor Toto Süper Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 1 MAÇ SAHA KAPAMA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada Trabzonspor A.Ş.'nin, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada Trabzonspor A.Ş. görevlisi HALİL YAZICIOĞLU'nun, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı eylemi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA ve YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI CEZASI ile cezalandırılmasına,

2- Bucaspor Kulübünün, 25.02.2011 tarihinde oynanan Bucaspor – Bursaspor Spor Toto Süper Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

3- MEDICAL PARK Antalyaspor Kulübünün, 28.02.2011 tarihinde oynanan MEDICAL PARK Antalyaspor - BEŞİKTAŞ A.Ş. Spor Toto Süper Lig grup futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 7.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

4- SİVASSPOR Kulübünün, 27.02.2011 tarihinde oynanan SİVASSPOR – MANİSASPOR Spor Toto Süper Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir."

Yusuf Çevik
04.03.2011, 08:23
Trabzonspor taraftarı hak etti bunu.Hakem`in kafasını yararsan yersin cezayı.

Bize az para kesmişler ama.Neden kesmişler anlamadım.
Taraftar ne yaptıki.

Salim58
04.03.2011, 08:25
SİVASSPOR Kulübünün, 27.10.2010 tarihinde oynanan SİVASSPOR - MANİSASPOR Ziraat Türkiye Kupası futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

Bu maçta'da aynı nedenle aynı ceza verilmişti.:)

Benim anlamadığım bu maçta taraftar ne yaptıki ceza verildi........

Yusuf Çevik
04.03.2011, 08:27
Ya buldular bizim gibi gariban takımı kes cezayı.

Ben Manisa maçında görmedim taraftarın ne küfür ettiğini nede başka birşey yaptığını.

Neyse canımız sağolsun.Biz önümüzdeki maçlara bakak ceza önemli değil.

Hadi bakalım hayırlısı.

58_SEMİH_58
04.03.2011, 08:27
SİVASSPOR Kulübünün, 27.10.2010 tarihinde oynanan SİVASSPOR - MANİSASPOR Ziraat Türkiye Kupası futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

Bu maçta'da aynı nedenle aynı ceza verilmişti.:)

Benim anlamadığım bu maçta taraftar ne yaptıki ceza verildi........
Dagıtılan bayrakların sopalarını kırıp fişek yapıp sahaya atanlar vardı :D 4-5 defada torpil atıldı sahaya :)

Salim58
04.03.2011, 08:34
Dagıtılan bayrakların sopalarını kırıp fişek yapıp sahaya atanlar vardı :D 4-5 defada torpil atıldı sahaya :)

Tmm onu anladıkta bu maçta ne oldu onu anlayamadım.

Sivasta oynanan her iki maçta'da aynı para cezasını almışız.5.000.TL.:)

ZiDaNe58
04.03.2011, 08:39
Trabzon taraftarının yaptığını biz yapsak en az 3 mac kapatılırdı sahamız.. ama onların isine geldi kapatılması malum 3 mactır berabere kalıyolar evlerinde:D seyircinin önünde elleri ayakları dolanıyo:D eminim daha fazla kapatılma beklemislerdir Tsli futbolcular:D

izmirliyigido
04.03.2011, 09:52
Trabzonspor'a ödül verilmiş bence. Sahasında ki maçlarda başarılı olamamaya başlamışlardı. Deplasmanda galibiyet alıyorlar ya (!) federasyon ödüllendirmiş bence de.

Yalnız bize 2 hafta da bir ceza verilmesi iyice can sıkmaya başladı.

AYK

dv9000
04.03.2011, 11:09
Federasyon bır bıldırı yayınlasın barı SIVASSPORU super lıgde ıstemıyoruz desın barı TURKIYEDE SIVAS seyırcısı kadar centılmen seyırcı varmı acaba

cılgınsivas58
04.03.2011, 15:05
görende sahaya atladık sanacak ne kadar saçma cezalar veriyorlar türk futbolu ve mhk hiç iyi yönetilmiyor yeter federasyon yeter

HababamHa
04.03.2011, 16:20
Manisa maçında taraftarlarımız ne yapmışki bu ceza verilmiş.?

Stada giden taraftarlar bu konuda niye birşeyler yazmadılar acaba.?
Biz Tv den takip ettik bi taşkınlık göremedik.

sinansakru
04.03.2011, 17:04
Herkes bizim düşmemizi istiyor hepsinin maziden acısı var . Onlara inat DÜŞMEYECEĞİZ!!!

yiğidosalim58
04.03.2011, 17:17
CEZALAR AZ BİLE

akkuzu
04.03.2011, 17:37
üst üste 2 kere hakem kararına tepki için 1-2 çakmak ve bayrak sopası ve kartopu atıldı seyirci hemen tepki verdi devamı gelmedi.Seyircilerimizin daha duyarlı olması gerekir,bakın en ufak bir iki çakmak kazandırdığınız 5 TL den 1000 kat fazlası olarak geri dönüyor lütfen ufak tefek şeylerle kulübümüzü zarara uğratmayalım.hem bu küçük olayların bir kaç defa tekrarında saha kapatma geliyor bu da en kritik maçımıza denk gelebilir dikat diyorum.

recep cevik
04.03.2011, 18:58
Ya Nerde Kartopu Vardı Allah Aşkına ?
Karmı Vardı O Gün, Ben mi Beynimi Kaybettim ?
Hakem Ne zaman Tribüne Yaklaştıki ? Kafasına Çakmak Atılsın ?
Sadece 1 Tane Torpil Atıldı, Manisasporlular Isınırken.. Buda Polislerin Kamerasına Yansıdı. Olay Bundan İbaret , Abartmayalım.

adalı harun
04.03.2011, 19:29
valla yanlı mhk bir kez daha saşırtmadı
trabzondaki olaylar seyirci olayları onun cezasıda seyircisiz oynama ne yaptı mhk ödül verecek maçı ya samsuna ya istanbula seyirci istediği pisliği yine yapacak
eger tsnin yaptığını biz yapsak en az 3 maç verirlerdi
bu mhkye inat bu liğte borumuz ötecek bu hafta hakem f aydınusmuş bursa maçındaki başarısından dolayı

58MUAMMER58
04.03.2011, 19:46
İYİKİ sahaya giren yok,yoksa sezon sonuna kadar sivasta maç izleyemeyiz,federasyon kendine iyi ekmek kapısı bulmuş,alakasız adamları yurt dısında gecesi 1000 euroluk otellerde misafir edeceği adamların masrafını sivasdanmı çıkartacak ne,acaba 4 eylül stadının tüm cirosu 5 milyar edermi,bütün hasılatı,herhafta federasyona veriyoruz,yazık gerçekten,ALLAH belalarını versin hepsinin haram ,zehir, zıkım, kan katran olsun,cezayı kesenlere,mezar parası olsun,geberirlerde inşallh ,helva parası olsun.

ready
05.03.2011, 11:26
bir avrupa liginde bir maç seyredin birde bizim liglerden bir maçı statda binlerce kişi oturmuş maçını seyrederken hakem bir hata yaptıgı zaman ne bir itiraz ne bir sahaya atılan yabancı madde bizde ise hakem hatasında hakemin üstüne yürümeler sahaya yagan yabancı maddeler argo sözler sonrada kalkıp deriz mhk yanlı peki herkes suçlu biz de hiç mi suç yok

etzel1967
05.03.2011, 13:08
trabzona gene kıyak geçmişler...maçlarda her türlü rezilliği yapmalarına rağmen, nedense es geçiliyor, görmezden geliniyor...hem manisa maçında taraftar ne yapmış ki bize ceza veriliyor, anlayamadım...

Kasim58
05.03.2011, 13:24
Ben bizim bu TFF maliyeye benzetiyorum adamalar istedikten sonra her yerde bir acik buluyorlar yada gelip sana su kadar ceza düsüyor kabul etmezsen sudan sebebten daha fazlasini aliyorlar yeterki kafaya koymasinlar nasil olsa bunlara kimsenin ceza kesmesi yok.Tff uyguladigi bu istersen ihtiraz et edebiliyorsan yada kime edeceksen???