Orijinalini görmek için tıklayınız : Ciddiyetimizi Bozmayalım

Salim58
31.03.2011, 08:00
TFF SİVAS’TAN MEMNUN
Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Sivas 4 Eylül Stadyumunda oynanan Türkiye-Lieschtenstein maçı öncesi ve sonrasında Mili takım yetkililerinin Sivas’tan oldukça mutlu ayrıldıklarını, Sivas’ın yakın bir zamanda büyük bir organizeye ev sahipliği yapabileceğini söyledi.
25 BİN KİŞİLİK STADYUM YETERLİ
Sivas’a yapılması planlanan yeni stadyumun kapasitesi hakkında da açıklamada bulunan Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz,” Şu an bizi her maçta destekleyen 10 bin kemikleşmiş taraftarımız var. Stad kapasitemiz 17 bin kişi ancak biz en fazla 15 bin taraftar önünde oynadık. Şampiyonluğa oynarken bile 4 Eylül Stadyumunu dolduramadık.25 bin kişilik stadyum en az 20 yıl Sivas’ın ihtiyacını karşılar diye düşünüyorum. Stadyum yapılamadan önce mutlaka görüşlerimiz alınmalı. Faydalı olur”.diye düşünüyorum.”dedi.
TESİSE YÖNELİNCE SPORTİF BAŞARI GELMEDİ.
Başkan Otykmaz,” Sivasspor yönetim kurulu olarak tesisleşmeye girince Sportif anlamda başarısız olduk. Taraftarımızı iki sezondur çok üzdük. Tekrar Sportif anlamda başarı yakalamak için uğraş veriyoruz. “dedi.
ÖDEVİMİZE HAZIRLIKLI DEĞİLDİK
Başkan Otyakmaz,” geçen sezon kriz döneminde Mesut Bakkal hocamızı getirdik. Bize çok büyük katkısı oldu. Hocamız o dönem işi gereği ligde kalmak için program yaptı. Bunda da başarılı oldu. Sezon başı kendisiyle tekrar devam kararı alınca tanıdık, bildik belirlediği futbolcularla yola devam edeceğini bildirdi. Bazı istediği futbolcuları da biz almadık. Lige de çok iyi başladık. Arkası gelmedi. Bizde hocamızla oturup karşılıklı konuştuk. Sözleşmesini fesh ettik. Rıza Çalımbay hocamızla anlaştık.”dedi.
PARA AZ FUTBOLCU İYİ OLSUN
Başkan Otyakmaz,” iki sezon üst üste şampiyonluğa oynarken yapmış olduğumuz kadromuz az bütçeyle yapılmıştı. O sezon yaptığımız transferler tutmuştu. Az parayla iyi futbolcu politikamız iki sezon tuttu. Geçen sezon bu yaptığımızın tutmadığını gördük. Bazen de çok para harcamak iyi olmuyor. Tutmuyor. Uyuşmuyor. Bu sezon devre arasında Risk alarak kredi alarak kaliteli futbolcular transfer ettik. Taraftara hoş gelen futbol oynayan bir takım oluşturduk.”dedi.
OLAĞAN GENEL KURUL YAPACAĞIZ.
Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Bu sezonun sonunda 3.yılımız dolduğu için olağan Genel kurulumuzu yapacağız. Zamanı gelince bunu camiamıza duyuracağız.”dedi.
“DUA” LI DESTEK
Başkan Otyakmaz,” Sivasspor Yönetim kurulu ve yayıncı kuruluş haricinde Sivasspor’a maddi anlamda destek veremeyenlerin kırmızı-beyazlı takıma sadece “dua “ ile destek verdiklerini söyleyerek bundan dolayı da kendilerine ayrıca teşekkür ettiklerini belirtti.
CEZA VERDİRENLER CEZALANDIRILMALI
TBMM’de görüşülen ve çıkarılması için çalışmalar yürütülen ,” Sporda Şiddet Yasası”nın çok faydalı olacağını belirten Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz,” son birkaç maçımıza bakalım. Tribünde yaşanan olaylardan dolayı kulübümüz 50 bin liraya yakın ceza almış. Ne gereği var. Kulübünü seven takımına zarar vermez. Bunun içindir ki kulüplerin ceza almasına sebep olanlar kesinlikle cezalandırılmalıdır.”dedi.
SİVAS BASINI KENDİNİ GELİŞTİRMELİ
İşlerimin yoğunluğu sebebiyle çok fazla medyayı takip etmiyorum diyen Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, birazda olumsuz yönde etkilenmemek için izlemiyor. Yada okumuyorum. Açıkçası, Sivas basınını çok takip edemiyorum. Ancak, Sivas basını bunu öz eleştiri olarak kabul etsin. Kendini mutlaka geliştirmeli.”diye düşünüyorum.
CİDDİYETİMİZİ KORUMALIYIZ.
Bucaspor maçını kazanarak avantajlı konuma geçtik. Şu an rakiplerimize göre ciddi bir iç saha avantajımız var. Deplasmanda İstanbul Belediye, Karabükspor ve Konyaspor ile oynayacağız. Hepsinden puan çıkaracak güçteyiz. Altımıza bir iki takım daha alabiliriz.
SOYUNMA ODASINA GEREKİRSE İNERİM.
Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, “br kulüp başkanı soyunma odasına inmeli ya da inmemeli diye bir durum söz konusu olamaz. Kulüp başkanı gerekirse, teknik heyetin veya futbolcuların isteği doğrultusunda soyunma odasına gidilebilir. Bunda bir sıkıntı olmaz. Tekrar söylüyorum. Gerektiği zaman bir kulüp başkanının soyunma odasına gitmesinde bir sakınca görmüyorum. Bülent Uygun zamanında karşılıklı görüşür soyunma odasına girerdim. Rıza Çalımbay döneminde şimdiye kadar bir kez girdim. Oda Bucaspor maçı sonrasında tebrik etmek içindi.”dedi.
BAŞKAN DEĞİL FUTBOLCU SAHADA KONUŞMALI
Futbol’da konuşulacak çok şey yok diyen Sivasspor kulübü başkanı Mecnun Otyakmaz,” her şey sahada bitiyor. Siz ne kadar konuşursanız konuşun. Son sözü futbolcu sahada söylüyor. Bana göre konuşmak ekrana çıkmak konuşmak sahada mücadele eden futbolcunun hakkıdır ben öyle düşünüyorum. Ekrana çıkarak teknik ve futbolcunun başarısını tamamen sahiplenmek bana göre doğru değil.”dedi.
ŞİMDİ KAZANMA ZAMANI
Hafta sonu Beşiktaş ile çok önemli bir maç oynayacağız. Bunu konuda çok açıklamada bulunmam ama Beşiktaş ile oynayacağımız Beşiktaş maçını kazanacağımızı düşünüyorum. Ancak bu maçta taraftar desteğine ihtiyacımız var. Mutlaka 4 Eylül Stadyumuna gelsinler stadyumu doldursunlar. Beşiktaş maçı öncesi taraftarımıza bayrak dağıtacağız. Görsel anlamda onlara destek vereceğiz.
TARAFTARI BİRLEŞTİREMEDİM.
Başkan Otyakmaz,” Sivasspor’da birçok konuda istediğimizi yaptık. Ancak sadece taraftar konusunda başarılı olamadık. Maçlarda blok taraftar desteğini hiç sağlayamadık. Taraftar gruplarını birleştirme konusunda başarılı olamadım. İki grubu birleştiremedim. Birleşselerdi onlara her türlü desteği vereceğimi söylemiştim. Onun için gruplar dışında kalan suskun taraftarlarımız mutlaka harekete geçmeli, takımlarına destek konusunda sahamızda oynayacağımız final niteliğindeki maçlarımızda suskun çoğunluk işin içine girmeli”.dedi.
ZAFERE ORTAK OLUN
Sezon başında belirlediğimiz bilet fiyatlarında hiçbir değişiklik yapmadık. Büyük maç küçük maç ayrımı yapmadık.5 liraya Süper lig maçı izletiyoruz. Artık Beşiktaş maçında herkes bir adet sigara parasından fedakârlık etsin. Beşiktaş maçında tribünleri tamamen doldursun. Cumartesi günü sahamızda oynayacağımız Beşiktaş maçında kazanacağımız Zafere ortak olsun.”dedi.

http://sivaspostasi.com.tr/haber_detay.asp?haberID=5329

4eylül
31.03.2011, 08:24
tabiki ciddiyetimizi bozmayacağız bu maçta 15bini geçeceğimize inanıyorum seni seviyoruz büyük başkan

Yusuf Çevik
31.03.2011, 08:26
Evet,ciddiyeti bırakırsak zaten dağılırız.inşALLAH Beşiktaş maçını ve diğer maçları yenerek ligde kalacağız.

Ahwettt
31.03.2011, 08:27
Adam gibi adam Sivas sevdalısı bir başkan.Eğer Sivasspordan nemalanan kuruluşlar(Otelelr Lokantalar ve diğer ticari ifrmalar) , Siyasiler ki bir zamanlar şampiyonluğa oynadığımız zmanalr Sivassporun kaşkolunu boyunlarından hiç nidirmezlerdi.Şimdi Sivassporumuz böyle bir daha olmutu. Herşey için teşekküler başkan iyiki varsın. Her soruya yalnsız dolansız içtenlikle cevap vermişssiniz.

Poyrazcan
31.03.2011, 08:40
Tebrikler BÜYÜK BAŞKAN!..
Sizin bu takımda emeğiniz çok.

güneşyurdu
31.03.2011, 08:54
reklam hastası değil bizim başkan.gereksiz yere çıkıp basına demeç vermiyor...bu yönüyle diger başkanlardan farklı.
ALLAH utandırmasın.ALLAH daima muzeffer etsin.
başkana stad konusnda kesinlikle katılmıyorum...bize enn az 35 bin kişilik stad lazım.
taraftar oluşumlarını şimdilik doğal haline bırakmak lazım...

hiko58
31.03.2011, 09:13
başkanım sivaslı seni çok seviyor her zaman seni sivassporun başında görmek istiyoruz.

Rallim58
31.03.2011, 09:19
..........................TARA FTARI BİRLEŞTİREMEDİM.
Başkan Otyakmaz,” Sivasspor’da birçok konuda istediğimizi yaptık. Ancak sadece taraftar konusunda başarılı olamadık. Maçlarda blok taraftar desteğini hiç sağlayamadık. Taraftar gruplarını birleştirme konusunda başarılı olamadım. İki grubu birleştiremedim. Birleşselerdi onlara her türlü desteği vereceğimi söylemiştim. Onun için gruplar dışında kalan suskun taraftarlarımız mutlaka harekete geçmeli, takımlarına destek konusunda sahamızda oynayacağımız final niteliğindeki maçlarımızda suskun çoğunluk işin içine girmeli”.dedi.
.............................. ....

Bana göre röportajın en can alıcı paragrafı bu olsa gerek. Yiğidoların kanayan yarası haline gelen bu konunun bir gün düzeleceğine inanmak isterim.

Sivas'ta her alanda birlik sağlandığı gün "Sivas'ımızın gelişmeye başladığı gün" olacaktır...

58hsn58
31.03.2011, 09:51
Baskanim cok guzel konusmussun... Kafamizdaki bazi soru isaretlere aydinlik getirdin... Tskler baskanim... Agg bide taraftarlarimiz bi butunlesse daha cok guzel seyer olacak... insallah o gunleride gorecegiz...

favorim58
31.03.2011, 09:57
Gerçekten şu gruplar neden birleşmezler.?

Bilmediğimiz ??? şeyler nedir ???

Milli maçta bile ayrı ayrı sesler geliyordu.

Birlikten kuvvet doğar ama, demekki kuvvetli olmayı istemiyorlar, başka ne denirki, kaybedeb sivas olur yazık, çok iyi düşünüp gerekn hemen yapılmalı, tabii bunu anlmak için içlerinden eğitimli varsa onlarla paylaşılmalı. Yazık Sivasımıza yazık yoksa kim kaç kişşiden grup kurarsa kursun ama sivas destek için birlikte ses çıkarılması lazım

burakkova
31.03.2011, 11:15

en çok bu konu dikkatimi çekti. başkan bile bu konuyu halledemiyse, grupların arasında çok büyük sorunlar oldu demektir. yazık.. sivasımıza zarar veren ne olursa olsun herkes biraz taviz verebilmeli..

calipso
31.03.2011, 12:05
bu ara hiç iyi olmadı,, aynı hızla beşiktaşı da yenerdik

HababamHa
31.03.2011, 13:10
[QUOTE=Salim58;704498]TFF SİVAS’TAN MEMNUN
Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Sivas 4 Eylül Stadyumunda oynanan Türkiye-Lieschtenstein maçı öncesi ve sonrasında Mili takım yetkililerinin Sivas’tan oldukça mutlu ayrıldıklarını, Sivas’ın yakın bir zamanda büyük bir organizeye ev sahipliği yapabileceğini söyledi.
Sivas’a yapılması planlanan yeni stadyumun kapasitesi hakkında da açıklamada bulunan Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz,” Şu an bizi her maçta destekleyen 10 bin kemikleşmiş taraftarımız var. Stad kapasitemiz 17 bin kişi ancak biz en fazla 15 bin taraftar önünde oynadık. Şampiyonluğa oynarken bile 4 Eylül Stadyumunu dolduramadık.25 bin kişilik stadyum en az 20 yıl Sivas’ın ihtiyacını karşılar diye düşünüyorum. Stadyum yapılamadan önce mutlaka görüşlerimiz alınmalı. Faydalı olur”.diye düşünüyorum.”dedi.
Başkan Otykmaz,” Sivasspor yönetim kurulu olarak tesisleşmeye girince Sportif anlamda başarısız olduk. Taraftarımızı iki sezondur çok üzdük. Tekrar Sportif anlamda başarı yakalamak için uğraş veriyoruz. “dedi.
Başkan Otyakmaz,” geçen sezon kriz döneminde Mesut Bakkal hocamızı getirdik. Bize çok büyük katkısı oldu. Hocamız o dönem işi gereği ligde kalmak için program yaptı. Bunda da başarılı oldu. Sezon başı kendisiyle tekrar devam kararı alınca tanıdık, bildik belirlediği futbolcularla yola devam edeceğini bildirdi. Bazı istediği futbolcuları da biz almadık. Lige de çok iyi başladık. Arkası gelmedi. Bizde hocamızla oturup karşılıklı konuştuk. Sözleşmesini fesh ettik. Rıza Çalımbay hocamızla anlaştık.”dedi.
Başkan Otyakmaz,” iki sezon üst üste şampiyonluğa oynarken yapmış olduğumuz kadromuz az bütçeyle yapılmıştı. O sezon yaptığımız transferler tutmuştu. Az parayla iyi futbolcu politikamız iki sezon tuttu. Geçen sezon bu yaptığımızın tutmadığını gördük. Bazen de çok para harcamak iyi olmuyor. Tutmuyor. Uyuşmuyor. Bu sezon devre arasında Risk alarak kredi alarak kaliteli futbolcular transfer ettik. Taraftara hoş gelen futbol oynayan bir takım oluşturduk.”dedi.
Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Bu sezonun sonunda 3.yılımız dolduğu için olağan Genel kurulumuzu yapacağız. Zamanı gelince bunu camiamıza duyuracağız.”dedi.
“DUA” LI DESTEK
Başkan Otyakmaz,” Sivasspor Yönetim kurulu ve yayıncı kuruluş haricinde Sivasspor’a maddi anlamda destek veremeyenlerin kırmızı-beyazlı takıma sadece “dua “ ile destek verdiklerini söyleyerek bundan dolayı da kendilerine ayrıca teşekkür ettiklerini belirtti.
TBMM’de görüşülen ve çıkarılması için çalışmalar yürütülen ,” Sporda Şiddet Yasası”nın çok faydalı olacağını belirten Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz,” son birkaç maçımıza bakalım. Tribünde yaşanan olaylardan dolayı kulübümüz 50 bin liraya yakın ceza almış. Ne gereği var. Kulübünü seven takımına zarar vermez. Bunun içindir ki kulüplerin ceza almasına sebep olanlar kesinlikle cezalandırılmalıdır.”dedi.
İşlerimin yoğunluğu sebebiyle çok fazla medyayı takip etmiyorum diyen Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, birazda olumsuz yönde etkilenmemek için izlemiyor. Yada okumuyorum. Açıkçası, Sivas basınını çok takip edemiyorum. Ancak, Sivas basını bunu öz eleştiri olarak kabul etsin. Kendini mutlaka geliştirmeli.”diye düşünüyorum.
Bucaspor maçını kazanarak avantajlı konuma geçtik. Şu an rakiplerimize göre ciddi bir iç saha avantajımız var. Deplasmanda İstanbul Belediye, Karabükspor ve Konyaspor ile oynayacağız. Hepsinden puan çıkaracak güçteyiz. Altımıza bir iki takım daha alabiliriz.
Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, “br kulüp başkanı soyunma odasına inmeli ya da inmemeli diye bir durum söz konusu olamaz. Kulüp başkanı gerekirse, teknik heyetin veya futbolcuların isteği doğrultusunda soyunma odasına gidilebilir. Bunda bir sıkıntı olmaz. Tekrar söylüyorum. Gerektiği zaman bir kulüp başkanının soyunma odasına gitmesinde bir sakınca görmüyorum. Bülent Uygun zamanında karşılıklı görüşür soyunma odasına girerdim. Rıza Çalımbay döneminde şimdiye kadar bir kez girdim. Oda Bucaspor maçı sonrasında tebrik etmek içindi.”dedi.
Futbol’da konuşulacak çok şey yok diyen Sivasspor kulübü başkanı Mecnun Otyakmaz,” her şey sahada bitiyor. Siz ne kadar konuşursanız konuşun. Son sözü futbolcu sahada söylüyor. Bana göre konuşmak ekrana çıkmak konuşmak sahada mücadele eden futbolcunun hakkıdır ben öyle düşünüyorum. Ekrana çıkarak teknik ve futbolcunun başarısını tamamen sahiplenmek bana göre doğru değil.”dedi.
ŞİMDİ KAZANMA ZAMANI
Hafta sonu Beşiktaş ile çok önemli bir maç oynayacağız. Bunu konuda çok açıklamada bulunmam ama Beşiktaş ile oynayacağımız Beşiktaş maçını kazanacağımızı düşünüyorum. Ancak bu maçta taraftar desteğine ihtiyacımız var. Mutlaka 4 Eylül Stadyumuna gelsinler stadyumu doldursunlar. Beşiktaş maçı öncesi taraftarımıza bayrak dağıtacağız. Görsel anlamda onlara destek vereceğiz.
ZAFERE ORTAK OLUN
Sezon başında belirlediğimiz bilet fiyatlarında hiçbir değişiklik yapmadık. Büyük maç küçük maç ayrımı yapmadık.5 liraya Süper lig maçı izletiyoruz. Artık Beşiktaş maçında herkes bir adet sigara parasından fedakârlık etsin. Beşiktaş maçında tribünleri tamamen doldursun. Cumartesi günü sahamızda oynayacağımız Beşiktaş maçında kazanacağımız Zafere ortak olsun.”dedi.

Başkanımız gerçekten güzel konulara değinmiş özellikle taraftar konusunda çok haklı.Saygıdeğer başkanımıza teşekkür ediyorum.

DoomsDay58
31.03.2011, 16:31
Stad konusundaki görüşü dışında kalan bütün görüşlerine katılıyorum büyük başkanın keşke stad konusunda biraz ısrarcı olsaydı.

SİVAS ULAN 58
31.03.2011, 16:42
baştan aşağı harika şeyler söylemiş başkan ben inanıyorum seneye zirvede banko biz varız BÜYÜK BAŞKAN !!!!!!!!!!!!

B.DUMANLI
31.03.2011, 16:55
Sivas her zaman herseyin iyisine layiktir.Sayet baskanimiz 25 000 kisilik stadyumu yeterli gördüyse ,en azindan ileride stadyum kapasitesi artabilecek bir stadyumun yapilmasi en hayirli olanidir.Sivas´daki guruplarin kendilerinin bulacagi yeni bir isim altinda toplanmalari en hayirlisi.Artik seyirci ses getiren stadyum istiyor ,hic bir guruba mensup olmayan seyirciyi bu zevkten mahrum etmemek gerekir.Birlikten kuvvet dogarmis misali guruplar birlesmeli.TEK BIR SIVASSPOR´A TEK BIR GURUP YETER.

furkandtr
31.03.2011, 18:33
Ben şu konuda başkana katılmıyorum.Simdilik 25 bin yeterli ama bundan 10 sene sonra yeterli olmuyacak.Geleceği düşünmek lazım. Birleşme konusuna gelince artık bu saatten sonra omaz.

B.DUMANLI
31.03.2011, 18:46
Paranin az olusu ve oyuncunun iyi olma durumu kulaga hos geliyorda böyle birini bulmak ve takima uyum saglayabilmesi ancak bir sans eseri gerceklesebilir.

İbrahim58070
31.03.2011, 19:22
UYARI: LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYUNUZ..!

Rıza Hoca'nın bugün yaptığı basın toplantısının tam metnini okudum.Biraz duygusal açıklamalar yapmış.Bence futbolda duygusallık olmamalıdır.Oyuna duygusallık karışırsa kötü sonuçlar doğurabilir.Bu her takım için geçerlidir.Avrupa'da bir takım zirveye yada düşmemeye oynadığında duygusallığa kapılmıyorlar.Zaten kapılsalar ya düşerler yada şampiyon olamazlar.O bakımdan Rıza Hoca bu tip maçlarda duygularını değil profesyonelliğini ön plana çıkarmalıdır.Size geçen sezondan çok önemli bir örnek veriyim.Rıza Hoca, Eskişehir'in başındayken Eskişehirspor deplasmanda Beşiktaş'a konuk olmuştu.O maçta Eskişehirspor ilk 30 dk içerisinde 2-0 öndeydi.Ama duygusal davranan Rıza Hocamız o maçta 2-0 takımı öndeyken takım hep önde basmıştır.Sonucunda Beşiktaş maçı 3-2 kazandı.O sebepten dolayı takım handikaplı öne geçmişse sen savunma oynatacağına duygularına yenik düşük maçı 3-2 kaybetmişsin.Bu maçta inşallah Rıza Hocamız duygusallığı değilde profesyonelliği ön plana çıkarır.Oyun içi gerek taktik gerekse değişikliklerinde de hata yapmadan takımı yönetir.Bunları göz önde bulundurarak Beşiktaş karşısında, Sivasspor'umuzunda içinde bulunduğu durumu göz önünde bulundurursa soğuk ve sakin olması gerekmektedir.Umarım böyle olur.

Sizlerle ilginç bir istatistik bilgiyide paylaşmak istiyorum.

Rıza Hoca'nın bulunduğu takımlarda Beşiktaş'a karşı bir galibiyeti yok.En ilginç olanı ise Es-Es Bjk maçında 2-0 dan 3-2 Es-Es in yenilmesidir.Arkadaşlar sakın bu yazdıklarımdan dolayı Rıza Hoca Bjk'ye maç veriyor gibisinden yanlış anlamayın.Rıza Hoca sadece BJK'ye karşı profesyonel değilde duygusal davrandığından bu sonuçlar ortaya çıkıyor.Bunu iyi anlamak lazım.
Gelelim maça;

Bu maçta dengeli ve rakibe önlem alırsak en önemlisi maçı gol yemeden götürürsek ofansımızda sıkıntı olmadığı için gol atarız...

Saygılarımla...

ZiDaNe58
31.03.2011, 19:37
Süperligin en mütevazi başkanı:Mecnun başkaan:)sivassporumuzada ancak böyle ağır başlı bir başkan yakışır.

Besyo_cu
31.03.2011, 20:43
Başkan Otykmaz,” Sivasspor yönetim kurulu olarak tesisleşmeye girince Sportif anlamda başarısız olduk. Taraftarımızı iki sezondur çok üzdük. Tekrar Sportif SİVAS BASINI KENDİNİ GELİŞTİRMELİ

İşte büyük başkan olmak böyle birşey Tesisleşmeye yönelince gerçekten sportif başarıyı yakalamayamadık...

Sivas basını kendini geliştirmeli kısmı ise çok önemli bir konu ne yazıkki hep aynı kişiler aynı şeyleri yazıp duruyor sadece sorun üretiyorlar ama çözüm yok...

58MUAMMER58
31.03.2011, 21:05
TFF SİVAS’TAN MEMNUN[/B]
tffnin memnun kalmasına sevindim.inşallah daha büyük organizasyonda verirler sivasa
sayın başkan ona bakarsan hiç stad yapılmasın yine mevcut 4 eylül stadı 10yıl yeterli,25 bin kişilik stad 10 -15 yıllık vadede yetebilir belki bizim derdimiz uluslar arası maçların yapılabileceği sivas şartlarına uygun modern bir stad yapılmasıdır.sizinde bu yönde istekde bulunmanızı isterim.
tesisleşmeyle uğraşmak sportif anlamda başarız olmanızı gerektirmemeliydi,her ikiside yürütülebilirdi,geçen yıl bülent hocaya uyup takımı dağıttınız yerine iyi takım kurmadınız ,güçbela ligde kaldık,bu yılda mesut hocaya uyup ancak ligde kalma mücadelesi verecek takım kurdunuz,sonuç ortada can çekişiyoruz,geçen yıldan ders çıkartmalıydınız.
geçen yıl mesut hocanın aldığı 6 beraberlikle ligde kaldık,takımın yetersiz olduğunu sizinde görmeniz,hocayada bunu söyleyip kaliteli takım kurabilirdiniz,mesut hocanında ilerleyen haftalarda sivasspor için yetersiz olduğunu anladık, ancak çok geçoldu,buyıl inşallah ligde kalacağız rıza hocanın istediği futbolcuları alırda üsttarafa oynayacak takım kurarsınız.
para az futbolcu iyiolsun taktiği lige çıktığımızdan beri iyi tutmuştur,genelde ligden düşen takımların oyuncularını ve yurt dışındandan ucuz yabancı oyuncular alarak büyük başarılar yakalamıştık,ancak aldığımız oyuncuların çoğu kaliteliydi,geçen yıl tabiri caizse iyi adamları satıp yerine yetersiz ,kalitesiz ,oyuncular aldık tutmadı .50 bin€ vermemek için otomoyossiyi almadınız,gol sorunu yaşadık,feyenord 100bin€bonservis istegiği için karim saidi gibi stoperi elden kaçırdık adeta gol manyağı olduk, şimdi okalitede oyuncuyu 2 milyon € alamayız bence.
inşallah yönetim içinde futboldan futbolcudan anlayan adamlar fazla olur sizden başka futbol bilgisi olan adam olduğunu sanmıyorum.
“DUA” LI DESTEK
duayla destek olmak işin manevi kısmı, bize önemli olan hem maddi hem manevi anlamda destek olacak taraftarların olmasıdır,yinede duası sivassporla olan herkese teşekkürederim,
2 3 taraftarın küfretmesiyle sahaya yabancı cisim atmasıyla bir kulübe bukadar ceza verilmez, bunu yapanların yakalanıp cezalandırılması gerekir 5 tl verip merdiven boşluğunda oturup .koltuk kırıp .sahaya cisim atıp .kulube ceza aldıran zaten ne sivasspor taraftarı nede insan olabilir.
sivasda gündemi sivas basını takip ediyor,sayenizde ,fikret ünsalında katkılarıyla artık ulusal spor basınında sivasssporun esamesi okunmuyor,takımla ilgili şikayet ,sorun,beklenti,eleştiri,istek vs nevarsa sivastaki basın mensupları takip ediyor yazıyor,elinizden geldiğince takip ederseniz daha iyiolur bence sivas basını yetersiz olsa bile.
henüz ligde kalmadık sadece az avantaj sağladık inşallah bunu sezon sonuna kadar koruruz ,yanlız bu ligde herşey normal gitmiyor,lige el değiyor,bu ligde maç sadece sahada oynanmıyor masa başındada oynanıyor ,malesef sivasspor çoğu zaman masa oyunlarına kurban gitmiştir,inşallah buyıl sahada hakederek ligde kalacağız.
soyunma odasına futbolculara hırs aşılamak,kazanmaya teşvik etmek ,tebrik etmek maksadıyla herzaman girilmelidir bence.
bencede futbolcular sahada oyunlarıyla, futbollarıyla konuşmalıdır.
ŞİMDİ KAZANMA ZAMANI
bence bu yılın enzor maçına çıkacağız ,bjkyi inönüde elimizden kaçırdık 4 eylülde bırakacağımızı sanmıyorum,yeterki oyuncular inansın dikkatli ve hırslı oynasınlar.taraftarlarımızda gerekli desteği verecektir inşallah.
taraftar grupları ne için birleşmiyorlar onu anlayamadım ,farklı isimler altında olsalarda tribünlerde tek ses olmaları sivassporun hayrına olacaktır,deplasmana gidecek taraftar gruplarına mazot yada ulaşım açısından yardımcı olursanız makbule geçer başkanım.
ZAFERE ORTAK OLUN
süper lige çıktığımızdan beri en ucuz maç biletleri sivassporda satılıyor,bu konuda size teşekkür ederim ,sivasspor taraftarı bu jeste karşılık vermelidir.hermaçda stadı doldururlar inşallah,istanbulda yüreğim dualarım sivassporla olacaktır, umarım hepimiz bu büyük zafere ortak olacağız.

Djamoka
01.04.2011, 00:05

Valla bu sözlerin altında çok şey yatıyor. Hele ki başkan altı çizili cümleyi söylemesine rağmen kabul edilmediyse denecek fazla bişey yok...

recep cevik
01.04.2011, 03:07
Bir Başkan, Daha Ne Diyebilirki ?
Okuduktan Sonra Gerçekten Üzüldüm..

favorim58
01.04.2011, 09:23
Başkanın ağırlığı yetiyor, helal olsun başkana. söylencek ne varsa hepsini demiş. şu taraftarlarında sevgileri kayıtsız şartsız sivas evgisi ise bir gün birleşirler diyorum. eğer bilmediğimzi başka sevgileri varsa onuda bilmiyoz. neticede kazanan sivas olması için ne gerekiyorsa yapmalarını isterim

poolat58
01.04.2011, 11:44
BÜYÜK BAŞKAN ÇOK GÜZEL KONUŞMUŞ HER KONUYA DEYİNMİŞ. BÜTÜN MÜTEVAZİLİĞİ İLE SORULARI YANITLAMIŞ HELAL OLSUN SANA!
TESİSLERİMİZ TÜRKİYEDE DERECEYE GİRECEK KADAR GÜZEL OLDU. BAŞKANIM ŞİMDİ SENİNDE DEDİĞİN GİBİ FUTBOLCUYA TAKIMA PARA HARCAMA ZAMANI...