Orijinalini görmek için tıklayınız : Cumhuriyet Kupası Turnuvası İstiyoruz

izmirliyigido
26.07.2011, 09:09
4 takımın katılımıyla Turnuva şeklinde enson 07-09.Eylül.2007 tarihinde düzenlenen Geleneksel hale gelmiş olan, CUMHURİYET KUPASI TURNUVASI'nın bu sene ligin geç başlaması sebebiyle 4 yıl aradan sonra TEKRAR DÜZENLENMESİNİ İSTİYORUZ.

Hem lig için hazırlanmak adına, hemde taraftarımızın son gelişen olaylardan sonra takıma sahip çıkması ve destek vermesi adına, kamuoyunun da dikkatini dağıtmak için bu Turnuva çok iyi gelecektir. Hem o kadar da zaman varken zamanı değerlendirmiş oluruz.

Yönetimi bu konu da göreve çağırıyor ve güçlü takımların katılacağı bir turnuva düzenlenmesini bekliyoruz..

.

Yusuf Çevik
26.07.2011, 09:23
Ben de dediklerine katılıyorum Yalçın abi.Zaten haberlerde biri konuşurken takımların bu arayı kendi aralarında turnuva yaparak doldurulursa iyi olur demişti sanırım.

Lig başlayana kadar böyle turnuva maçları,dostluk maçları yaparak lige iyi şekilde hazırlanmış oluruz.

Süper Lig`deki takımlar da buna itiraz etmezler heralde.Hiç yoktan kupa veriyoruz. :)

babayavuz
26.07.2011, 10:11
valla gardaş haklısın dediklerine aynen katılıyorum

berduh
26.07.2011, 10:13
Teklif Götürülebilecek Takımlar.
Galatasaray
Trabzonspor
Beşiktaş
Kayserispor
Bursaspor
Eskişehirspor

yigido_sampiyon
26.07.2011, 10:56
Galatasaray
Trabzonspor
Beşiktaş
Kayserispor
Bursaspor
Eskişehirspor

ts nin ne işi var cumhuriyet turnuvasında?????????????????? ???????????

museboy
26.07.2011, 11:16
Galatasaray
Trabzonspor
Beşiktaş
Kayserispor
Bursaspor
Eskişehirspor

Trabzon ve Bursa'nın avrupa kupalarında maçları var Beşiktaş'ın durumu da belirsiz. Eskişehir,Galatasaray ve Manisa,Samsun,Ankaragücü üçlüsünden biri olabilir bence..

HALIL
26.07.2011, 11:37
bence oynansin kim oldugumuzu hatirlasinlar cumhuriyetin temelini attildigi sehir sivas

kangallıwert
26.07.2011, 11:43
Teklif gidecek takimlari neden sadece bu ligle kısıtlıyoruz..Biraz Avrupa'dan takim getirsek cokmu zor..
Benim Onerdigim Takimlarda Sunlar:
1)Mallarco
2)St Etienne
3)Roma
4)Feyenoord
5)Anderlecht
6)Sunderland

Bu takimlari buraya getirmek cokda zor degil..Ayrıca cabada bulanmalari bile yeter ama bizimkiler anca 2.ligdeki konya,denizli onlara teklif götürür..Ahanda buraya yaziyom...

Besyo_cu
26.07.2011, 12:01
Açıkcası ben artık bu turnuvayı çok önemli görmüyorum. Bu tür organizasyonları sponsorlara yaptırarak zarar etmeden kar etmenin yoluna gidilmeli Sivas'a getirilecek takımlara harcanacak para az para değil bilet satışından elde edilemez. Sponsorsuz bu işi yapmak kulubümüze ciddi manada zarara sokar. Sanırım yönetimde sponsor konusunda ciddi sorunlar yaşadığı için bu turnuvayı yapmıyor.

Avrupadan bir takım getirip bunu yapmam ise tam bir çılgınlık... Rahmetli Adile Naşit'in o paraya öküz alırız demesi gibi o paraya forvet alırız daha iyi ;)

Turan 59
26.07.2011, 12:17
Bu sene,bence de bu turnuvanın hiç bir önemi yok.Çünkü ne olacağımız henüz belli eğil.

burak58as553
26.07.2011, 12:22
Bu Sivas'a özgü bir turnuva neden 4 senedir yapmıyorlar anlamıyorum

izmirliyigido
26.07.2011, 12:32
Açıkcası ben artık bu turnuvayı çok önemli görmüyorum. Bu tür organizasyonları sponsorlara yaptırarak zarar etmeden kar etmenin yoluna gidilmeli Sivas'a getirilecek takımlara harcanacak para az para değil bilet satışından elde edilemez. Sponsorsuz bu işi yapmak kulubümüze ciddi manada zarara sokar. Sanırım yönetimde sponsor konusunda ciddi sorunlar yaşadığı için bu turnuvayı yapmıyor.

Avrupadan bir takım getirip bunu yapmam ise tam bir çılgınlık... Rahmetli Adile Naşit'in o paraya öküz alırız demesi gibi o paraya forvet alırız daha iyi ;)

Bence çok haklısın Osman kardeşim... Bir sponsor bulup hem o firmanın reklamı olur hemde masrafları o karşılamış olur. Yönetimde bu işi yapacak bir yönetici yok ki yapsın. Halbu ki, güçlü firmalar (Beko, Ülker, Vestel, Kale Kilit, Renault vb büyük firmalar) var. Bunlarla 3 veya 5 yıllık bir sponsorluk anlaşması yaparsın her sene rahatsın. Masrafları ve organizasyonu o yapar sen de takımları seçersin, stadını ve otellerini açarsın hem turnuva gerçekleşir hemde o firmanın reklamı olur.

.

GuVeN
26.07.2011, 12:48
Hiç olmadı klübe başvuralım Sivasspor.com karması yapalım,biz oynayalım Sivasspor ile :D .9 avans versinler 10 'da bitsin :D

Şaka bir tarafa ama 4 eylül kupası bizim için bir klasik olma yolundayken ara verılmesı bencede hoş olmadı,ligler başlamadan önce mücadele edeceğimiz takımlar karsısında takımızı son kez gorecegımız,tartacagımız maclar olması vesılesı ıleiyi oluyordu. Ayrıca gurbetçilerimiz de geldıklerınde Sivasspor maçlarını seyredebılme ımkanını yakalıyorlardı.

münihli_58
26.07.2011, 12:53
Zaten hep iyi takimlara oynayip fark yiyoruz aman aman kalsin...bizim ilimizde yapiliyorsa rakip iyi olsa bile bizim kazanmamiz lazim o kupayi

HaKaN
26.07.2011, 13:14
inşallah düzenlenir.Bizde çok istiyoruz

ozledımeskıyı
26.07.2011, 13:29
en son turnuva ne 2007 si ya aykut kocaman geldi ya bilica felan oynadı 3-0 kaybettik ne zamanın konusu arkadaşım bu

alemdarlar
26.07.2011, 13:48
Bu Sivas'a özgü bir turnuva neden 4 senedir yapmıyorlar anlamıyorum

Y A P I L M A S I N

Cumhuriyet Kupası Turnuvasını TERTEMİZ Sivasspor yönetimi oluşunca yapılmasını isterim. SINIFTA çok kaldı bu turnuvada mevcut yönetim. Yok sıkıştık, yok Avrupa maçları v.s. demediler mi. Özür yayınlamadılar mı. Ara vermediler mi. Dünü unutmayalım. Kupa kupalıktan çıkmadı mı. 4 lü olan turnuva 2 liye düşürülmedi mi.

CUMHURİYETİN TEMELLERİNİN ATILDIĞI ŞEHİR BU KUPA MAÇINI ŞUAN DESTEKLEMEMELİ.MALUM ŞİKE OLAYI VE DELİLLER BİZLERİ ÜZMÜŞTÜR.

SİVASSPOR ÜRÜN SATIŞ NOKTASINI AÇAMAYANLARA MI SESLENİYORSUNUZ!!!

sVs
26.07.2011, 17:14
4 takımın katılımıyla Turnuva şeklinde enson 07-09.Eylül.2007 tarihinde düzenlenen Geleneksel hale gelmiş olan, CUMHURİYET KUPASI TURNUVASI'nın bu sene ligin geç başlaması sebebiyle 4 yıl aradan sonra TEKRAR DÜZENLENMESİNİ İSTİYORUZ.

Hem lig için hazırlanmak adına, hemde taraftarımızın son gelişen olaylardan sonra takıma sahip çıkması ve destek vermesi adına, kamuoyunun da dikkatini dağıtmak için bu Turnuva çok iyi gelecektir. Hem o kadar da zaman varken zamanı değerlendirmiş oluruz.

Yönetimi bu konu da göreve çağırıyor ve güçlü takımların katılacağı bir turnuva düzenlenmesini bekliyoruz.

.

çok doğru söylüyorsun da ikinci lige çıktığımız sene full oynandı ondan sonra 300 500 kişiye oynandı.300 500 kişiyeoynanacaksa hiç olmasın en azından hatırlandıkça insanın aklına güzel şeyler gelsin. ayrıca takıma falan da kimse sahip çıkmaz arkadaşlar inanın kimse zahmet edipde gelmez.üzgünüm ama gerçek bu.

sVs
26.07.2011, 17:17
Bence çok haklısın Osman kardeşim... Bir sponsor bulup hem o firmanın reklamı olur hemde masrafları o karşılamış olur. Yönetimde bu işi yapacak bir yönetici yok ki yapsın. Halbu ki, güçlü firmalar (Beko, Ülker, Vestel, Kale Kilit, Renault vb büyük firmalar) var. Bunlarla 3 veya 5 yıllık bir sponsorluk anlaşması yaparsın her sene rahatsın. Masrafları ve organizasyonu o yapar sen de takımları seçersin, stadını ve otellerini açarsın hem turnuva gerçekleşir hemde o firmanın reklamı olur.

.

çok güzel ama onlar sponsor olmak ister mi bence hayır

Kasım Öktem
26.07.2011, 17:24
Geçen sene Fenerbahçe ile Cumhuriyet Kupası maçı oynamıştık ama turnuva yapılmamıştı.
Gurbetçi hemşerilerimizin de maça gelebileceği bir tarihte bu turnuva yapılmalı.

serkan_ozcan58
26.07.2011, 19:02
turnuvanın olması hem hazırlık kapsamında hemde taraftarımızın yenı futbolcuları yakından ızlemesıne sebep olacaktır.bence olursa yerınde olur takım ve taraftar butunleşir...

4eylül
26.07.2011, 19:40
her kesin görüşüne saygımız var cumhüriyet şehrine böyle bir turnuvanın geri gelmesinden yanayım

izmirliyigido
26.07.2011, 20:06
en son turnuva ne 2007 si ya aykut kocaman geldi ya bilica felan oynadı 3-0 kaybettik ne zamanın konusu arkadaşım bu

Evet haklısın da dikkat edersen 4'lü turnuva dedim. Enson 2007'de 4 takımın katıldığı turnuva yapıldı sonra da 2008'de Kayserispor'la oynadık 1-0 yenerek kupayı aldık, 2010'da ise F.Bahçe ile oynadık ve 3-0 kaybettik.

Yani 4 senedir 4'lü turnuva yapılmıyor..

.

58MUAMMER58
26.07.2011, 20:09
:confused:CUMHURİYET KUPASI turnuvasının heryıl düzenli olarak yapılmasını çok isterim yalnız geçmişteki turnuvalara baktığımızda çokda amacına ulaştığını söyleyemeyiz cumhuriyetin kurulduğu şehirde adına düzenlenen turnuvaya 300 kişinin gitmesi bizi rezil eder bide son fb maçında gördük millet sahaya atladı muhtemelen ceza alacaklar ALLAH korusun bi yanlış harekette ceza almamız kaçınılmaz olur bide 2 yıldır bizi hakemler vasıtasıyla düşürmek isteyenler başaramayınca masa başında düşürmek için fırsat kollarken bellimi olur turnuvada şike yaptılar diye düşürtürler kimseye güvenmiyorum bu ortamda hele bi kaderimiz ne olacak belli olsunda bu işleri sonra düşünürüz 4 yıldır yok zaten 1 yıldaha olmasın varsın hernekadar olsun diye oyversemde korkuyorum neyalan söylim.:confused:

PETKOVİC
26.07.2011, 20:11
fener sivas besiktas eskisehir anlamlı olur :D

münihli_58
26.07.2011, 21:14
fener sivas besiktas eskisehir anlamlı olur :D

Kupanin isminide Cumhuriyet Kupasi degilde Sikeciler Kupasi koyalim dedigin kalmadi...

Örükcülü
27.07.2011, 22:02
Yapılsın. Neden? Hem takım için iyi bir hazırlık olur hem de şu meşum, melun ve lanet olaylar bir nebze unutulmuş olur. Hatta bu sene 4 takım değil 6 takım ile yapılsın. 3'erli 2 grup halinde lig usulü yapılıp ilk sırayı alan 2 grup 1.ncisi arasında final maçı yapılarak daha fazla maç izleme ve oynama imkanı sağlanır.

Bir hafta boyunca sürer ve Sivas'ta bir heyecan fırtınası eser. Tabi, sponsor firma bulunursa çok daha iyi olur. Ama kulüpte bunu düzenleyerek "bizim paraya ihtiyacımız yok, bakın kendi imkanlarımızla turnuva bile düzenliyoruz" mesajı da verebilir.

Haydi yönetim duy sesimizi..

1. Grup

Ankaragücü
Samsunspor
Antalyaspor

2. Grup

Sivasspor
G.Birliği
Orduspor

Örükcülü
27.07.2011, 22:04
Açılan bu haberi Hürdoğan Gazetesi de haber yapmış. Teşekkürler "HÜRDOĞAN"..

http://www.hurdogan.com/?hur=haberdetay&id=8821

Haberin linki yukarıda.

yigido_ersin58
27.07.2011, 22:09
Bence bu turnuva yapılmalı ve liğe verilen 1 aylık arada da takımlara iyi gelicektir..
benım önerdiğim takımlar bu sene süper liğe katılan yenı takımlar:
samsunspor
mersin id
ordu
ve
kayseri
bu takımların olmasıdır

HALIL
27.07.2011, 22:52
bu cumhuriyet kupa turnuvasi insallah yapilir destek cig gibi buyur insallah

mexsis
27.07.2011, 23:28
Teklif gidecek takimlari neden sadece bu ligle kısıtlıyoruz..Biraz Avrupa'dan takim getirsek cokmu zor..
Benim Onerdigim Takimlarda Sunlar:
1)Mallarco
2)St Etienne
3)Roma
4)Feyenoord
5)Anderlecht
6)Sunderland

Bu takimlari buraya getirmek cokda zor degil..Ayrıca cabada bulanmalari bile yeter ama bizimkiler anca 2.ligdeki konya,denizli onlara teklif götürür..Ahanda buraya yaziyom...

Bu mesaja farkli bir acidan cevap vereyim. Bencede yabanci takimlar olsun, sebebine gelince cumhuriyet kupasina layik takim kalmadi ligimizde, Allah'in gayrimüslimi bile bu adilerden cok hakeder..

Yusuf Çevik
28.07.2011, 07:58
Sivasspor turnuva için düğmeye bastı!

Sivasspor'un 3.ligde oynadığı dönemlerde yapmaya başladığı, ancak süper lige çıktıktan sonra zaman zaman yapılmayan “Cumhuriyet kupası 4'lü futbol turnuvası” tekrar gündeme geldi.

TFF'nin liglerin başlama tarihini 9 Eylül olarak açıklamasından sonra harekete geçen Sivasspor yönetimi, taraftarlarında sesine kulak vererek 4 yıl aradan sonra yeniden 4'lü futbol turnuvası yapmaya hazırlanıyor.

Önceki gün Avusturya kampından dönen ve pazartesi gününe kadar izinli olan Sivasspor'da Teknik Direktör Rıza Çalımbay'ında futbol turnuvansın oynanmasını istediği de belirtildi.

Sivasspor kulübü tarafından yapılması planlanan “ Cumhuriyet kupası 4'lü futbol turnuvasının ne zaman ve hangi takımlarla yapılacağının daha sonra netlik kazanacağı öğrenildi.

PETKOVİC
28.07.2011, 08:20
Kupanin isminide Cumhuriyet Kupasi degilde Sikeciler Kupasi koyalim dedigin kalmadi...

sen anlamıssın ya sorun yok gardas

PETKOVİC
28.07.2011, 08:21
Bence bu turnuva yapılmalı ve liğe verilen 1 aylık arada da takımlara iyi gelicektir..
benım önerdiğim takımlar bu sene süper liğe katılan yenı takımlar:
samsunspor
mersin id
ordu
ve
kayseri
bu takımların olmasıdır

kayseriyi daha almayız onların 2 senedir yaptıkları yetti ve arttı bile

tykinik58
28.07.2011, 08:26
Yapılsın. Neden? Hem takım için iyi bir hazırlık olur hem de şu meşum, melun ve lanet olaylar bir nebze unutulmuş olur. Hatta bu sene 4 takım değil 6 takım ile yapılsın. 3'erli 2 grup halinde lig usulü yapılıp ilk sırayı alan 2 grup 1.ncisi arasında final maçı yapılarak daha fazla maç izleme ve oynama imkanı sağlanır.

Bir hafta boyunca sürer ve Sivas'ta bir heyecan fırtınası eser. Tabi, sponsor firma bulunursa çok daha iyi olur. Ama kulüpte bunu düzenleyerek "bizim paraya ihtiyacımız yok, bakın kendi imkanlarımızla turnuva bile düzenliyoruz" mesajı da verebilir.

Haydi yönetim duy sesimizi..

1. Grup

Ankaragücü
Samsunspor
Antalyaspor

2. Grup

Sivasspor
G.Birliği
Orduspor

Cumhuriyet Kupası Turnuvası'nın yapılması gerçekten çok güzel olur. Yapılmasından yanayım hatta örükcülü kardeşimin dediği iki 3'erli 2 grup daha güzel daha heyacanlı ve daha çekici olur bence. Sponsor bulunsa çok daha iyi ama her gün bir 1. gruptan bir 2.gruptan olmak üzere 2 şer maç oynansa hem özlediğimiz futbola ısınırız hem SİVASSPOR'umuzu tanımış olur (yeni gelenleri) hem de şu lanet şike olaylarından dolayı kulübümüze destek ve moral vermiş oluruz. Herkes konuşşsun dursun bu lanet şike şaibesinden SİVASSPOR'um ve başkanımız tertemiz çıkacaktır çünkü tertemizler ben inanıyorum. Şu mikrop F.Bahçe bile bence temiz ama ne yaptıysa başkanları Aziz YILMAZ yaptı ve kurunun yanında yaşı da yakıyorlar.