Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivas Halkı Kandırılıyor mu ? (Stadyum)

İbrahim58070
10.09.2011, 09:22
Değerli Arkadaşlar,

TOKİ' nin Sivas'a yapacağı stad konusunda ciddi şühpelerim var.Sayın R.T.E ' nın son mitinginde verdiği sözde sonra www.toki.gov.tr internet sitesinin İHALELER kısmında 33.000 Sivas sdad Kompleksi ihalesinin tarihi 23.08.2011 olarak eklenmiştir.Ancak ihale tarihi yaklaştığında, ihale detaylarını TOKİ belirtmemiştir.Nitekim 600 yataklı devlet hastanesi ihalesinin detayları belirlenmiştir ama stad ihale detayları son günde dahi belirtilmemiştir.Ve sonunda ihale tarihide geçti, ancak şuanda tokinin web sitesindeki ihaleler kısmında Sivas 33.000 kişilik Stad Kompleksi isminde bir ihale bulunmamaktadır. İhale ertelendi ise neden erteleme tarihi yok? İhale tarihinin geçmesiyle birlikte erteleme tarihi olmadığı gibi Toki tarafından ihale detayları dahi belirlenmemiştir.Stadyumun yapılacağını bir Sivaslı olarak aldatmaca olarak görüyorum.

Saygı ve Sevgilerimle..

davudi
10.09.2011, 09:25
bunu düşünmek için erken. zaten stadı dolduramıyoruz birde büyüğünü istiyoruz. önemli olan takımımızın adının temize çıkmasıdır. stad işi bundan sonra gelmelidir.

İbrahim58070
10.09.2011, 09:29
bunu düşünmek için erken. zaten stadı dolduramıyoruz birde büyüğünü istiyoruz. önemli olan takımımızın adının temize çıkmasıdır. stad işi bundan sonra gelmelidir.

Kardeş stadı dolduramıyoruz diyorsun ama senin düşüncen sadece bugünlük içindir.Stadyum yapılsa Sivasspor'un ileriki yıllar için düşüneceksin.Şimdi dolmazsa ileride dolar.Yanlış bir düşünce.Kayseriye 33.000 kişilik stad yapıldı kayserililer en fazla 10 000 kişisini dolsuruyor normal maçlarda sakat bir düşünce

fatih585858
10.09.2011, 10:00
Söz verileli kaç yıl oldu daha ihalesi olmadı. Çok merak ediyorum acaba kaç yıl sonra yapılacak stadımız?

mcevahir
10.09.2011, 11:02
Evet gerçekten uzadı ama ihalenin yeni tarihinin belli olması için ihaledeki teknik eksiklilerinin giderilmesi gerekiyor proje tamamlanmamış gençlik ve spor genel müdürlüğü projeyi tamamen bitirdikten sonra ihale tarihi yeniden belirlenir. Hilmi Bilgin dün srt de açıkladı bu olayı.belki uzun sürüyor ama sonunun çok güzel olacağını tahmin ediyorum belki bu proje ile Sivas, sporun önemli merkezlerinden birisi olacak özellikle güreşle ilgili.
Ayrıca 2020 olimpiyatlarını da alırsak burada yetişen güreşçilerimiz belki de bizi temsil edebilir.

<Sivasspor58>
10.09.2011, 11:05
Bizi daha çoook kandırırlar sadece stat konusunda her konuda Sivas'ım küçülmeye geri gitmeye mahkum zihniyet yok bu şehirde.

ZiDaNe58
10.09.2011, 11:55
Bu hikayenin sonu yok arkadaşlar devamını bidahaki miting alanına giderek dinleyebilirsinz.aslinda başbakanın gelmesine gerek yok bi önceki miting kasetini göndersin yeter gene ayni hikayeleRden bahsedip bizi gene kandıracak nede olsa

58ToPraK58
10.09.2011, 12:24
Onlar da suş yok ki buraya gelip Sivas'a değil de İstanbul'a yapılacakları anlatanları dinleyenelerde suç. Bizim stad için ne zaman söz verildi Trabzon için ne zaman ve Trabzon'a başlandı, Trabzona yapılmasına istemiyor değilim tabiki de yapılsın, ama orda deniz doldurulup yapılırken burda zahmet edilip daha ihalesi bile yapılmıyor. Şu da var o stadı dolduramıyoruz daha büyüğünü ne yapacağız diyip geleceği göremeyen şekilde yorumlar olduğu sürece stadın yapılmasını daha çok bekleriz biz. Stad sadece Sivasspor için değil şehir için de kazanç olacak ama bizim insanımız geleceğe yönelik değil de günü kurtarmaya baktığından hala yapılsa ne olur diyorlar. Böyle yapılacaksa zaten yapılması söz dediğin ağızdan bir kere çıkar. Ağızdan çıkana kadar söz sana bağlıdır ağızdan çıktıktan sonra da sen ona bağlısındır. Sivasa hiçbir yatırım yok zaten verilen sözleri miting alanındaki insanları oyalamak için veriyorlar halkımızda her seferinde aynı şeyleri yeniymiş gibi alkışlıyor ne diyelim bu şehri bu hale düşürenler utansın...

HALIL
10.09.2011, 12:38
vallaha yine safligimizdan yararlaniyor bunlar yapacaksalar bile 10 yilda biter o styadyum

zaralı19
10.09.2011, 13:12
hastanenin ihalesi yapılacak daha yapılmadı ve stadında proje çıktıkdan sonra yapılacak kimse kimseyi kandırmıyor merak etmeyin söz verildi ise yapılacak....

favori58
10.09.2011, 13:17
Değerli Arkadaşlar,

TOKİ' nin Sivas'a yapacağı stad konusunda ciddi şühpelerim var.Sayın R.T.E ' nın son mitinginde verdiği sözde sonra www.toki.gov.tr internet sitesinin İHALELER kısmında 33.000 Sivas sdad Kompleksi ihalesinin tarihi 23.08.2011 olarak eklenmiştir.Ancak ihale tarihi yaklaştığında, ihale detaylarını TOKİ belirtmemiştir.Nitekim 600 yataklı devlet hastanesi ihalesinin detayları belirlenmiştir ama stad ihale detayları son günde dahi belirtilmemiştir.Ve sonunda ihale tarihide geçti, ancak şuanda tokinin web sitesindeki ihaleler kısmında Sivas 33.000 kişilik Stad Kompleksi isminde bir ihale bulunmamaktadır. İhale ertelendi ise neden erteleme tarihi yok? İhale tarihinin geçmesiyle birlikte erteleme tarihi olmadığı gibi Toki tarafından ihale detayları dahi belirlenmemiştir.Stadyumun yapılacağını bir Sivaslı olarak aldatmaca olarak görüyorum.

Saygı ve Sevgilerimle..

Bu haber için sana teşekkür ibrahim kardeşim. Fakat dikkatimi çekti,sivas basını uyurken bu görevi sen yaptın. Eğer biz gerçekten sivasımıza bir şeyler yapılsın istiyorsak,önce sivas basını görevini yapmalı. Başbakanın stad sözünün üstünden 3-4 yılm geçti,her yıl alay eder gibi açıklama yapılıyor ve hiç bir Sivas basını görevini yapıp haber yapmıyor.
Eğer sivas basını adam olsa, o kasıntı AKP il başkanı burhanettin'e bunun hesabını sorar,ve o da söke söke açıklama yapma zorunda kalır.
Ama nerdeeeee..
Sivasa her şeyin en güzeli yakışır ama Sivasın basını ve halkı kesinlikle buna layık değil.

karakocyakup58
10.09.2011, 13:30
ççokta tınnn.. yapmasınlar. stat mıtat.. ihtiyacımız yok suan .. ama er yada geç yapılacak size söyliyim rahat 6 yıl sürer yanı 10 yıla stadyum teslim. ;)

Salim58
10.09.2011, 13:32
Bu haber için sana teşekkür ibrahim kardeşim. Fakat dikkatimi çekti,sivas basını uyurken bu görevi sen yaptın. Eğer biz gerçekten sivasımıza bir şeyler yapılsın istiyorsak,önce sivas basını görevini yapmalı. Başbakanın stad sözünün üstünden 3-4 yılm geçti,her yıl alay eder gibi açıklama yapılıyor ve hiç bir Sivas basını görevini yapıp haber yapmıyor.
Eğer sivas basını adam olsa, o kasıntı AKP il başkanı burhanettin'e bunun hesabını sorar,ve o da söke söke açıklama yapma zorunda kalır.
Ama nerdeeeee..
Sivasa her şeyin en güzeli yakışır ama Sivasın basını ve halkı kesinlikle buna layık değil.

BU SESSİZLİK NEDEN

Sivas'taki STK'lar "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" fikriyle koltuklarının tadını çıkarmaya devam ediyor. Sivaslıları ilgilendiren hiçbir konu ile oralı olmayan STK'lar stadyum konusundaki gelişmeler karşısında da sessiz kalmayı tercih etti. Sivaslıların kandırılmasına tepki göstermeyen STK'lar ve muhalefetin ne işe yaradığını sorgulayan kamuoyu, vurdumduymaz STK başkanlarının görevini bırakmasını istiyor.

Sivas, ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda büyük sıkıntılarla boğuşan bir memleket olmaktan kurtulamıyor. Sanayi trendini kaçıran ancak hizmet sektöründe de aklını kullanamayan ilimiz, kaçırdığı fırsatlarda hakkını aramayı da bilmiyor. Sivas’ta herkes sus pus oturmayı daha rahat bulduğundan, tepki göstermesi gereken konuları da görmezden geliyor. Sivil toplum kuruluşları ve muhalefet Sivas’ın menfaatlerini yeterince düşünmüyor. STK’lar “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” fikri ile sadece koltuklarının kendilerine sağladığı faydanın tadını çıkarıyor. Devletin yapacağı yatırımların takibini bile yapmaktan aciz olan STK başkanları Sivas’ın kaderini değiştirebilecek konularda bile ne verilirse onu kabullenmekte ısrar ediyor. BU STK’ların nerede konuştukları, neden var oldukları da toplumun hiçbir kesimi tarafından irdelenmiyor. Zaman zaman düzenledikleri basın toplantıları ile vatandaşın karşısına çıkan STK başkanları bu toplantıları da düzenlemiş olmak için düzenliyor. Toplumu yönlendirme konusunda pasif olan STK’lar protokol listesinde fazlalık olarak bulunuyor. Muhalefet de Sivas ile ilgili kararlar karşısında sessiz kalıyor. Özellikle seçimlerden sonra bu suskunluk daha da derinleşmesi dikkat çekiyor.
Yiğidoları yakından ilgilendiren stadyum konusundaki gelişmeler de vurdumduymaz STK’ların ilgisini çekmedi. İhalesi Ağustos ayında gerçekleştirileceği belirtilen ve TOKİ’nin internet sitesinde duyurulan bu haberin de bir yalan olduğu ortaya çıktı ancak STK’lardan ses çıkmadı. Aslında seçim öncesinde vatandaşı susturmak için böyle bir ilanın verildiği ancak stadyum projesinin dahi hazır olmaması nedeniyle ilanın seçim sonrası kaldırıldığı anlaşılsa bile STK’lar ve muhalefet bu duruma seyirci kaldı. Hakkını aramak ve hesap sormak için parmağını kıpırdatmayan STK’lar kamuoyu tarafından kınandı. İhale tarihini öğrenmek için en ufak bir girişimde bulunmayan ve Yiğidoların kandırılmasını doğal karşılayan STK’ların ne işe yaradığı merak ediliyor.

Sivaspostası

eyupk
10.09.2011, 14:38
arkadaşlar stadı unutalım, hükümet güvenini artık kaybetti. ben inanmıyorum artık bunların stad yapıcağına, yaparlarsada 20 25 bin civarında yaparlar önümüze koyarlar hadi eyvallah derler.

OzkanBaskan
10.09.2011, 14:45
Güzel bir başlık işte siyasetçilerin yapmış olduğu siyaset:)) Ben zaten inanmıyorum buraya stad yapılacağına biz kendi kendimizi kandırıyoruz ve inandırıyoruz.. spor bakanı çıktı söyledi öncelikle trabzon,ordu ve mersin stadları yapılacak ayrıca hani bazen stadtan ses geliyor SAHİPSİZ ŞEHRİN SAHİPLERİYİZ diye çok doğru taraftardan başka bu konularla ilgilenen yok!! bu memleketetn giden vekiller çok çabuk unutuyor.

mucahitbaba58
10.09.2011, 14:48
yw arkadas su stad konusuna girince deli oluyom sinirlerim geriliyor muhattabi kimse basbakan dahil yakasina yapismak istiyorum
gerci ne yalan soyleyim ben soz verildigi gunden beri inanmiyordumda halada inanmiyorum

yiğidobaytar58
10.09.2011, 15:29
herşey millet vekillerimizin elinde...özellkleden savunma bakanı olan ismet yılmazın o bile sözünü geçiremeyip yaptıramazsa , su stadda hastanede zor yapılır...

asabibaba
10.09.2011, 15:47
GÜNAYDINLARRRRR BİZ BUNU SEÇİMDEN ÖNCE SÖYLEDİK KİM SİVASA NE YAPMIŞ Kİ BUNLAR NE YAPACAK DEMİŞLER GÜNAYDINNNN

migroArmis
10.09.2011, 16:06
Bu süreç çok ağır işleyen bri süreç..Bursadaki yapılan stadın önünde bile elli tane engel çıkardılar.Kısa bir süreçte olacağını sanmıyorum..

yiğidomustafa
10.09.2011, 16:09
Söz verileli kaç yıl oldu daha ihalesi olmadı. Çok merak ediyorum acaba kaç yıl sonra yapılacak stadımız ?

PETKOVİC
10.09.2011, 18:36
yapılır yapılmasına da biraz uzun sürecek gibi

sivasfutbol
10.09.2011, 18:44
sivas zaten köy olmuş durumda son 3 yılda sivastan 53000 kişi büyük şehirlere göç etmiş durumda memleketimizde iş yok devlet dairelerinde çalışan insan sayısıda en alt seviyeye düşmüş durumda mesela tc karayollarında 4000 kişi calışırken şimdi sadece 300 kişi calışır durumda hemen hepsininde emekliliği gelmiş durumda biten köy olan bir şehire hiç kise yatırım yapmaz 600 yataklı hastane neyinize birde kalkmış 33 bin kişilik stad istiyorsunuz çok zor kardeşim çok elinizdekinide kaybetmeyinde...

mexsis
10.09.2011, 18:59
Mesele tartisma konusu degil. Tokinin kendi internet sitesinin ve bilgi verenlerinin cahil olmasindan kaynaklaniyor. Düsününkü bir büyük site cocuklar tarafindan idare ediliyor, maalesef kimsede bu durumu tvlerde elestirmiyor. Sözüm ona spor programi yapanlar bir defa bile tokiyi elestirmedi...Tokiyi yönetenlerden kuskum cok büyük, nedenine gelince, karadeniz kökenli cok idareci var onun icindirki trabzon samsun gibi sehirlerrin stadlari okeylendi..

58MUAMMER58
10.09.2011, 20:38
:mad:STADYUM YAPILIP içinde maç oynandığını görmeden inanmam demiştim hala aynı düşüncedeyim bu stad sözüyle sivas 3 seçim geçirdi hala ortada bişey yok sivas halkı kendilerini kandıran aptal yurduna koyanları cezalandırmayı öğrenemesse daha çok seçim gecirir TOKİ kurulduğundan beri karadeniz kökenli yöneticiler tarafından yönetiliyor kamuoyunda ucuz kaliteli ev yapıp ihtiyaç sahiplerine satıyor görünüyor öyle değil aslında degerli arazileri toki aracılıyla ucuza kapatıp basta ekşioğulları ve ağa oğulları oomak üzere kolpacı laz mütehitlere 3 30 a peşkeş çekiyor ayrımcılığında daniskasını yapıyor trabzon samsun stadlarını daha bi sevkle yürüyorlar bu stad yapılır er yada geç söz verildiğinde 36 yasındaydım şimdi 41 belki yasarsam 50 yasında insatt calışmalarını görrüm diye düşünüyorum aslında konuşacak çok şey varda içimizdeki yalakaları üzmek iştemiyorum.:mad:

alemdarlar
10.09.2011, 20:47
RTE nı sevmiyorum ama ağzından çıkanı yapıyor.Geçte olsa erkende olsa.Ama ne yazıkki bizim işimiz tabikide geç biter.Çünkü biz sandıklarda malın bankosuyuz.Çok gol attı RTE bize.Yani 2-3 sezon sonra yeni stadda oynarız.Belkide yerel seçimleride bekleyebilir.Gelir Sivasa der ki; Size stad yapacağım.Sizde:D:D:d:FDf:f:Fd

Salim58
10.09.2011, 20:49
Daha öncede yazmıştım stad nezaman yapılır ilk maçı izlersem işte ozaman inanırım.

Bu mesajı yaklaşık iki ay önce yazmıştım bu sürede hiç bi gelişme olmadı bundan sonra olurmu olursada belki bizler göremeyiz.

34orhan58
10.09.2011, 21:30
şike olayları filan sebep olurmu diye düşünüyorum ama mazeret sayılamaz tabii he birde stat dolmuyor deniliyor doğru dolmuyor fakat öbnüzmüdeki yılarda nüfus arttıkça seyircide artcak haliylee kayseri stadını dolu göremiyoruz öyle değilmi kandırılmak değilde bizim pasif kalmamızdan kaynaklanıyor bence pankart yaptırıp parti önünde filan ( olaysız ve küfürsüz tabiki) protesto yapılabilir buda mutlaka iktidara iletilir iktidar partisinin önünde yapılacak bir protesto

sebasteia
10.09.2011, 21:39
bu konuda tavarih başkandan açıklama bekliyoruz! ;)

hadi bir kez daha yüreklere su serp başkanım! :)

MaXiMuM
10.09.2011, 22:27
Söz Namustur diyorum, başka da birşey demiyorum....

yigidoss
10.09.2011, 22:37
AB nin ülkemize yaptığını ülkemizin yöneticileri! de maalesef bize yapıyorlar. Yazık çok yazık

kamışlı58
10.09.2011, 22:44
Söz verenler utansın tabi utanmayı bilmekte bir erdemliktir

kamışlı58
10.09.2011, 22:47
SİVASSPORUMUZA Stat degil taraftar destegi lazım bizim sahada gereken cevabı vermemiz gerekiyor

kurtay58
10.09.2011, 22:51
önümüzdeki yerel seçimde, bilemedin genel seçimde, yada 2023 de veya 2071 de :mad:

şarkışla 58
10.09.2011, 22:53
Neden 33000 kişilik stadın istendiği konusu buradan defalarca ben ve diğer arkadaşlar tarafından belirtildi.Ancak hala konuyu anlamayan arkadaşlar olduğu için bir defa daha açıklama ihtiyacı duydum.

Kapasitesi 30000 altında olan stadlara,Milli maç,ş.ligi finali,uefa finali veya turnuva ve olimpiyat maçları verilmiyor.

58akif34
11.09.2011, 07:29
tam beklediğim bir sonuç ama biz yılmadan bizi kandıranlara oy vermeye devam edelim

alcaponemontana
11.09.2011, 08:40
Kardesim sayin basakanimiz ulkenin dort bir yanina canla basla yatirim yapiyor sivasimiza verdigi sozude tutacaktir, benim anlamadigim sizin siyasi gorusunuzden dolayi hukumete dusmanlik yapmanizdir, yaziklar olsun her firsatta sayin basbakani karalamakicin elinizden gelni yapiyorsunuz, sivaslimizi sivasimizi rezil ettiginiz yeter artik, susun ve bekleyin

sebasteia
11.09.2011, 10:03
Kardesim sayin basakanimiz ulkenin dort bir yanina canla basla yatirim yapiyor sivasimiza verdigi sozude tutacaktir, benim anlamadigim sizin siyasi gorusunuzden dolayi hukumete dusmanlik yapmanizdir, yaziklar olsun her firsatta sayin basbakani karalamakicin elinizden gelni yapiyorsunuz, sivaslimizi sivasimizi rezil ettiginiz yeter artik, susun ve bekleyin

hop dedik birader, ağır ol biraz. burada tam 4 yıldır elli kez sözü verilip yapılmayan bir iş var ve insanlar bu yüzden feveran ediyor. kimsenin kimseye düşmanlık filan ettiği de yok. burada kimse başbakanın diğer icraatlerine laf atmadı ki, sen getirip diğer icraatlerini milletin gözüne sokuyorsun. ağır ol, batman gel. önce konuyu anla, söyleyecek sözün varsa söyle dinleyelim, alacağımızı alalım. yoksa da ortalığı boş yere germe.

subasi29
11.09.2011, 15:23
Basbakan Guzel Islere Imza Atiyor !Ona Lafimiz Yok,Lakin Bizde Senelerdir Bekliyoruz,Umutlarimiz Yeserdi Derken Birde Ne Duyuyoruz ? Ihale Tokinin Sitesinden Kaldirilmis , Baskanimiz Yapin Dese Yaparlar Buna Emin Ol ! Sanki O Dedi de Toki mi Baslamiyor !!!
Bizi Her Secimde Affedersiniz Etli Eekmek Malzemesi Gibi Kullaniyorlar .

mustafa58aa
11.09.2011, 15:39
kardeşim sizniye üzülüyorsunuz gönderdiğimiz insanlar utansın
stat yapılmadıysa

mustafa58aa
11.09.2011, 15:41
kardeşim bunların hepsi sivaslı işte gelend aynı gidende

avare
11.09.2011, 16:37
önümüzdeki secimlere kadar bekleyelim ozaman tekrar gundeme gelir belki

NECMEDDİN ÖZBEK
11.09.2011, 22:24
bu gidişle daha çok bekleyeceğiz gibi gözüküyor

eyuphulagu
11.09.2011, 23:16
Bu konuda en çok mesaj yazan birisi olarak Sivas Tarftarına Sabır diliyorum...Çünkü başka yapacak bir şeyimiz de yok..Şu anda yeni bakanlığı getirilen Samsun Milletvekili Suat KILIÇ ın açıklamalarına göre yakın bir zamanda 13 ilimize stat yapılacağı müjdesini verdi.. Bu haberi lig başlamadan önce süper lig kulüpleriyle yapılan toplantıda vermiş sayın bakan..Bu haber bizzat Antalyaspor başkanı tarafından açıklandı..Daha önce yazın AA tarafından basına geçilen haberde 9 ile stat yapılacağı açıklanmıştı..İçlerinde Sivas,Trabzon,Malatya,G.antep gibi illerde vardı..Antalya,Sakarya gibi bazı şehirler bu duruma itiraz edip m.vekilleri aracılığıyla sayın bakana iletmişler..Ayrıca taraftarlarda Sayın bakanın sitesine Ve Tewetter hesabına mesajlar göndermişler..O kadar çok mesaj gönderilmiş ki sayın bakan da bu konuda gerek tewetter den gerekse basın aracığıyla açıklama yapmış;diyor ki:Sakaryalılara ve Antalayalılara müjdem var;onlara da aynı açıklanan diğer iller gibi yeni stat yapacağız diyor..Ayrıca Samsun a yeni stat için düğmeye basılmış;çünkü bakan Samsun m.vekili..Bende sayın bakanın Tewetter hesabına mesajlar gönderip bizim stat ihalesi ile ilgili bazı sorular ilettim...Yiğidolardan da sayın bakanın Tewetter hesabına mesaj göndermesini bekliyorum...Bizim stat işi uzadı uzadıkça sakıza dönmüş durumda..Geçenlerde M.vekilimizde srt de açıklama yaptı:Diyor ki:Stat ihalemiz ertelendi çünkü stat projesi ve diğer projeler(kapalı salonlar,Yüzme havuzları,çok amaçlı salonlar ve diğer tesislerin projeleri)henüz hazırlanmadığı için iptal edilmiş;yani ihale teknik sebeblerden ertelenmiş...Bakalım bu işin sonu ne olacak;bence eğer stat yapılırsa temeli ancak 2012 sonun kalır diye düşünüyorum;çünkü ortada hala somut bir gelişme yok....Tavarih den yeni gelişmelerle ilgili bilgi bekliyoruz..

58svs58
12.09.2011, 12:28
ne yapacaksınız stadı bende bunu anlamadım

alemdarlar
12.09.2011, 12:40

Stadda ne yapılır? Biz kimiz? Ne için istiyoruz sence....
Soruya bak ya nasıl cevap vereceğimi şaşırdım sana....:)

migroArmis
12.09.2011, 22:03
''Bu stadı dolduramayacaksan stadı ne yapalım '' mantığı güden arkadaşlara hatırlatmak isterim.Sivas mevcut stadını dolduramasa ve yerine 50 bin kişilik bir stad yapılıp bunuda doldurmasa hiç önemli değil...Burada amaç stadı doldurmak değil Sivas kentinin ileride vizyonunu genişletmek adına araç olarak kullanılacak bir projedir stadyum..Türkiyede büyükşehir statüsünde yer alan ıstanbul Bursa İzmir we Ankara akıllara gelebilecek her türlü organizasyonu etkinlikleri ve bunların geri dönüşümü olan maddiyatı daha kaba bir tabirle kaymağını yiyiyor zaten...Sivas kentinin pu paydan nemalanmak için Türkiyede o kadar çok rakibi var kii..Ve bu rakipleri geçmek için Sivas kentine her türlü yatırımın yapılması gereklidir Bunların en başındada çeşitli kompleksleri olan güzel bir stadyumdur...Burada başta kentin dinamikleri ve Sizler Sivassporun sahipleri bunun için her türlü girişimlerde bulunmalı buna destek vermelisiniz diye düşünüyorum..Bu nedenle ''stadı ne yapacağız'' diye bir düşüncenin akıllardan kalkması gerekmiyormu ??

GuVeN
12.09.2011, 22:14
Burada başta kentin dinamikleri ve Sizler Sivassporun sahipleri bunun için her türlü girişimlerde bulunmalı buna destek vermelisiniz diye düşünüyorum..Bu nedenle ''stadı ne yapacağız'' diye bir düşüncenin akıllardan kalkması gerekmiyormu ??

1 MİLYON DEFA DA SÖYLESEK bazı beyinler bunu algılayamıyorlar yada siyasi alınganlık yaparak anlasalarda anlamamazlığa veriyorlar MALESEF!!!

migroArmis
12.09.2011, 22:21
1 MİLYON DEFA DA SÖYLESEK bazı beyinler bunu algılayamıyorlar yada siyasi alınganlık yaparak anlasalarda anlamamazlığa veriyorlar MALESEF!!!

Amaç Sivas Kentine ve Sivasspora fayada sağlamak gelir getirmek ufkunu açmaksa o yerde politika olmamalı...Her birey her görüş bu noktada tek yumruk olmalı..İnanın bu konuda olumsuz fikirlere şaşıyorum doğrusu....

yigidoss
12.09.2011, 22:44

Hiç bir şey yapamıyorsak iki kamelya kurar piknik yaparız mangal yakarız. Onu anlarsın değil mi?

elbeylii
12.09.2011, 22:55
birileri çıkıp tv58 de bizim ihtiyacımız yok stada derse bize bişi yapılmaz böle kişilere yorumcu demeye iğrenmeye başladım

34orhan58
13.09.2011, 21:37
sana katılıyoru dostumm

Morten58
13.09.2011, 21:49
Tepkilerimizi iletelim bimer@basbakanlik.gov.tr

Basbakanla sorunum yok ama insani kandirilmis gibi oluyor.

Kasim58
14.09.2011, 00:01
Bencede ihale ve stad yapilacak ama simdi degil önümüzdeki secim kampanyasinda mazeme olarak kulanacak Tayib bey.Ondan sonra
Allah kerim elbet birgün biter.

4eylül
14.09.2011, 00:50
inşaallah birdaki seçimlerde yapılır şunun şurasında ne kaldıki

fatih585858
14.09.2011, 00:52
Acaba "Mevcut stadı dolduramıyoruz, daha büyük bir stada ne ihtiyacımız var" diyenler! Yapılmasını umduğumuz yeni stadta , sadece bir Türkiye Kupası finalinin oynatılmasının dahi şehrimizin ekonomisine sağlayacağı katkıyı nasıl düşünemiyorlar, aklım fikrim almıyor.

migroArmis
14.09.2011, 02:39
Acaba "Mevcut stadı dolduramıyoruz, daha büyük bir stada ne ihtiyacımız var" diyenler! Yapılmasını umduğumuz yeni stadta , sadece bir Türkiye Kupası finalinin oynatılmasının dahi şehrimizin ekonomisine sağlayacağı katkıyı nasıl düşünemiyorlar, aklım fikrim almıyor.

Olası avrupa kupalası dünya kupası uefa weya sampynlar ligi finalleri çeşitli organizasyonlar Olası bir olimpiyat bu sayılanlarımdan biri veya birkaçı önümüzdeki yıllarda Türkiyede olacak..Ve bunlar olurken Türkiyede bir çok stadyumda müsabakalar olup insanlar gelirken Sivas kentinin pozisyonu ne olacak...Her şeyi geçiniz güzel bir stadınız olacak..ve bu olacak stadı Sivas kenti veya Sivasspor değil devlet karşılayacak...Olmaması için sebep varmıdır?

migroArmis
14.09.2011, 02:43

Ayrıca yanlış anlaşılmasın ben yorumunuzu beğendiğim ve onayladığım için üstteki yorumu teyit anlamında yaptım.Söylemim size karşı değil stadı kabul etmeyen düşüncelere karşıdır...

B.DUMANLI
14.09.2011, 05:31
Secimlerden önce TOKI secim propagandasi olarak Sivas´a yapilacak 33 000 kisilik stadyumu listesine alip halkin gözünü boyadi,secim bitimindede listesinden cikardi.Olayin ic yüzü bu.

eyuphulagu
25.09.2011, 01:26
Spor Bakanı, Suat Kılıç dün trt3 de canlı yayında açıkladı.Diyor ki:başbakanın seçim öncesi söz verdiği statların 2012 de temelleri atılacak..Yalnız öncelikle şu anda stadı olmayan Antalya ya stat yapacağız dedi..Mersin stadının temeli de yakında atılacak dedi bakanımız..Temmuz ayında 9 tane stat protokoluna imza attım dedi ..Bu statlar Sivas,Elazığ,Malatya,Afyon,G.A ntep,Konya,Eskişehir,Ankara,An talya statlarıydı..Ayrıca bakana değişik yollarla baskı yapan Samsun,Sakarya,Adana illerine de yeni stat yapılacağını söyledi bakanımız...İsmet Yılmaz da geçen hafta Sivas ta yaptığı konuşmalarda Stat ihalesinin projeler tamamalanır tamamlanmaz yapılacağını açıkladı...Bu işin peşindeyiz sonuna kadar takipçiyi dedi sayın bakan..Bakalım verilen sözler gerçekten tutulacak mı;2012 de inşallah yeni stadın temelini atarız;beklyip göreceğiz zaten 5 yıldır bekliyoruz...Bu konuyu mutlaka gündemde tutup sürekli siyasilere hatırlatmalıyız....Sürekli gündemden düşerse bu iş daha çok uzar..

yigidoss
25.09.2011, 01:58
Spor Bakanı, Suat Kılıç dün trt3 de canlı yayında açıkladı.Diyor ki:başbakanın seçim öncesi söz verdiği statların 2012 de temelleri atılacak..Yalnız öncelikle şu anda stadı olmayan Antalya ya stat yapacağız dedi..Mersin stadının temeli de yakında atılacak dedi bakanımız..Temmuz ayında 9 tane stat protokoluna imza attım dedi ..Bu statlar Sivas,Elazığ,Malatya,Afyon,G.A ntep,Konya,Eskişehir,Ankara,An talya statlarıydı..Ayrıca bakana değişik yollarla baskı yapan Samsun,Sakarya,Adana illerine de yeni stat yapılacağını söyledi bakanımız...İsmet Yılmaz da geçen hafta Sivas ta yaptığı konuşmalarda Stat ihalesinin projeler tamamalanır tamamlanmaz yapılacağını açıkladı...Bu işin peşindeyiz sonuna kadar takipçiyi dedi sayın bakan..Bakalım verilen sözler gerçekten tutulacak mı;2012 de inşallah yeni stadın temelini atarız;beklyip göreceğiz zaten 5 yıldır bekliyoruz...Bu konuyu mutlaka gündemde tutup sürekli siyasilere hatırlatmalıyız....Sürekli gündemden düşerse bu iş daha çok uzar..

Sadece :) :) :)

Yanlış anlama kardeşim sana değil siyasilerimizin sözlerine gülüyorum :)

YYILDIRIM
17.01.2012, 16:00
arkadaşlar ocak ayında stad ihalesi olacaktı, tokinin ihale listesinde stad projesi yok neler oluyor bitiyor bi bilginiz var mı?
spor bakanı bir çok ilde stad yapacağız diyor sivasın adı geçmiyor anlamış değilim bu işi.
bilgisi olan yazsın paylaşalım.:confused:

infial§
17.01.2012, 16:31
stadyum meselesi sivasspor.com'da ki uyeler dişinda kimin umrunda 350 bın nufuslu sehir uyuyor:mad::mad:

dogan5880
17.01.2012, 16:46
yaparlar stadı ama bıraz bastırmak lazım

YENiCERiavrupa
17.01.2012, 17:01
Bize Stadyum felan yapilmaz bosa umitlenmeyin Soz verip milleti oyaliyolar sadece Doneklik yapiyolar. Bu Zamana Kadar ne yaptilarki Sivasa Simdi Yapsinlar. Rahmetli Muhsin Yazicioglu olsaydi ozaman yaparlardi !!! Simdi kimimiz var ki ????

eyupk
17.01.2012, 17:06
geçen hafta tv58'de projenin bittiğini, sadece yer sorununun olduğu söylendi. anlıycağınız stadın nereye yapılacağı sorunu devam etmekte.

ozledımeskıyı
17.01.2012, 18:41
Günaydınnnnnnnnn Güneş

ozledımeskıyı
17.01.2012, 18:42
geçen hafta tv58'de projenin bittiğini, sadece yer sorununun olduğu söylendi. anlıycağınız stadın nereye yapılacağı sorunu devam etmekte.

Sivasta yer bulamıyolarsa bir şey söylenmez daha. Türkiyenin en büyük 2. şehri ve yer bulamıyolar bu işler karışıktır fakat bu kadar olmaz adliye işini de böyle yaptılar hastane işini de üniversite işini de arkadaş yuh yani yatırım yapılacak bunlar yer yok diyor ya

ready
17.01.2012, 18:45
iktidar her zamanki gibi agzımıza bir parmak bal çalıyor nasıl olsa sivaslının oyları çantada keklik bölge hastanesi yapılaca dediler yok stadyum yapılacak dediler yok şimdi memleketime faydası dokunmayan bu insanlara neden oy veriyoruz sürekli bizi kandırsınlar diye mi

yiğidosalim58
17.01.2012, 18:48
Değerli Arkadaşlar,

Saygı ve Sevgilerimle..

yav ne diye bozgunculuk çıkarıyorsun kardeşim, amacın konu açmak mı ne anlamadım sitede böyle fesat yayarak milleti sinirlendirmeye mi çalışıyorsun...

YYILDIRIM
17.01.2012, 18:51

bildiğim kadarıyla tesislerin karşısına yapılacaktı, yer bulundu diye biliyordum ama bu iş de bi iş var, sallıyorlar.
sivasın bi bakanı var spor bakanı ile her zaman rahat kolay konuşma imkanı var bu iş hallalur ama kaile alan yok ankaraya giden sivası unutuyor!!!:mad:

sivaslı savaş
17.01.2012, 18:56
arkadaşlar bu şehire yatırım yapılmıyor demişler ama sen 28 000 km2 lik yerde yatırımcıya 50 mt yer gösteremezsen o zaman kim gelir buraya Sivas tam bir rant sağlama yeri haline gelmiş belediyesiyle valiliğiyle kurumlarıyla sivil toplum kuruluşlarıyla hepsi 5 kuruş menfaat peşinde yada ben yaptım gözüksün derdinde.

İbrahim58070
17.01.2012, 19:15
yav ne diye bozgunculuk çıkarıyorsun kardeşim, amacın konu açmak mı ne anlamadım sitede böyle fesat yayarak milleti sinirlendirmeye mi çalışıyorsun...

Kardeşim bu konu açılalı 2-3 ay oluyor, sen şimdi görüyorsun ben o anki düşüncelerimi belirrttim, bir sorunun varsa yöneticilere şikayet edersin.

İbrahim58070
17.01.2012, 19:19
arkadaşlar bu şehire yatırım yapılmıyor demişler ama sen 28 000 km2 lik yerde yatırımcıya 50 mt yer gösteremezsen o zaman kim gelir buraya Sivas tam bir rant sağlama yeri haline gelmiş belediyesiyle valiliğiyle kurumlarıyla sivil toplum kuruluşlarıyla hepsi 5 kuruş menfaat peşinde yada ben yaptım gözüksün derdinde.

Güzel kardeşim, evet rant sağlama şehri olduk.2002 yılından itibaren belediyesiyler valisiyle iş ranta dönüştü.Halende devam ediyor.Kardeş yer gösteren varda iş Sivas olunca yapan yok.Trabzon'a stadın adı geçtiği anda ihalesi hemen 1 ayda yapılıp projelendirilip deniz doldurularak yapılıyorsa birileri Sivas'ı umarsamıyordur.Ayrıca biraz iş siyasi olacak ama var olan değerlerimizide kaybettik.Örneğin: DMO (Devlet Malzeme Ofisi), Dikimevi, Tüdemsaş ta gitti gidiyor.Krndi malzememizi biz kullanırken DMO gitti şimdi malzememiz sanırsan Trabzondan geliyor.Vesselam...

İbrahim58070
17.01.2012, 19:22

Doğruya doğru, eğriye eğri demek suçmu şeker kardeşim.Bu söz verileli 4 yıl oldu.Yapıldı yapılacak denildi.Senin gibi düşünmediğim içinmi bu sözler.Şikayetini yöneticilere yap bi sorunun varsa. vesselam.

eyuphulagu
17.01.2012, 19:39
Bazı genç arkadaşlar malesef Sivas gündemini hiç takip etmiyorlar...Çünkü hala ihale aşamasına gelen yeni statyum hakkındaki son gelişmelerden malesef hiç haberleri yok..Sivasspor.com da haberler bölümünde yeni statyumla ilgili bir arkadaşımızın açtığı başlıkta bu konudaki son gelişmeler paylaşılmakta...Ben size gelinen son durumu bir kez daha kısaca özetleyeyim:En son 33000 kişilik yeni statyum yapılan proje Mimar Bahadır KUL tarafından bitirilerek TOki ye teslim edilmişti..1 ay önce bütçe görüşmeleri sırasında Spor bakanı Suat Kılıç TBMM de yaptığı konuşmada statyum projelerini anlatmış;25000 kişilik Malatya Stadının ihalesini 11 Ocak'ta yapacağız demişti..Son olarak Malatya Stadından sonra İhalesi yapılacak il de Sivas olacak demişti bakanımız..Malatya Stadının ihalesi yapıldı bizde bizim stadın ihalesinin yapılmasını bekliyoruz..Ayrıca bundan 1 hafta önce Sivas Valisi Ali Kolat ta bir yerel kanalın canlı yayınında stat konusu ile ilgili konuşmuş; ihale yakında yapılacak demişti;sayın vali ayrıca stat kapasitesi ile ilgili de :GSB aslında bize 25000 kişilk stat yapmak istiyordu ama bakanımız devreye girerek kapasitenin 33000 kişilik olmasını sağladı dedi..En son olarak da 2 gün önce tv58 de canlı yayında konuşan milletvekilimiz Ali TURAN Bey de stat konusu ile ilgili valinin yaptığı açıklamayı o da tekrarladı..Sayın Turan:Kpasitenin aslında GSB ve Toki bize 25000 kişilik stat yapmak istiyordu ama Sayın bakanımız ve biz eğer bize büyük stat yaparsanız kabul ederiz yoksa kabul temeyiz diyerek karşı çıktık ve kapasitenin 33000 kişilik olmasını sağladık dedi.Şu anda gelinen durum bu..Bakanın eğer dedikleri kesin çıkarsa en yakın zamanda ihalenin yapılması gerekiyor...Yalnız burası Türkiye her an her şey olabilir diye de bir söz var..İhale tokinin sitesinde çıkıp temel atılmadan hiç kimse bu stat kapasitesi 33000 kişilik ve kesin yapılacak diyemez..Son olarak bakanımız maşallah çok daha faal..Sürekli illeri dolaşarak yeni yapılması düşünülen 18 tane stat konusunda bilgi veriyor..İnşallah yakında Sivas'a da gelir de bizde kendi stadımızın durumu hakkında kendisine sorular sorarız...İnşallah yakında ihale ilanı çıkarda bu konudaki olumsuz düşünenler de en azından susma haklarını kullanırlar...Önümüzdeki günlerde Sivas dışında Batman,G.antep,Hatay ve diğer illerin ihalelerinin peşi sıara yapılacağı söyleniyor..Çünkü bakan bizim stat,Malatya,,Trabzon,Batman statlarıyla beraber 18 tane ile yeni stat yapılacağını ve ihalelerin de peşi sıara yapılacağını söyledi..Ayrıca dün de İzmir'e 2 tane stat sözü verildi bunula beraber sayı da 20 yeçıkmış oldu..Onun için bizim stadın ihale tarihinin çok yakında açıklanacağını düşünüyorum...

mucahitbaba58
17.01.2012, 20:16
sivasa stad gerekmez !!once bunu doldurun

ozsivasli58
17.01.2012, 20:36
hayırlısı Allahtan gec olsun güç olmasın temiz olsun.33 bin olsun.

migroArmis
17.01.2012, 21:38
Neden 33000 kişilik stadın istendiği konusu buradan defalarca ben ve diğer arkadaşlar tarafından belirtildi.Ancak hala konuyu anlamayan arkadaşlar olduğu için bir defa daha açıklama ihtiyacı duydum.

Kapasitesi 30000 altında olan stadlara,Milli maç,ş.ligi finali,uefa finali veya turnuva ve olimpiyat maçları verilmiyor.

Haklısın.Hatta 30000 bin cl finaline yetimiyor sadece uefa finaline yetiyor...Kapasitesi yüksek stad Sivas adına bence olmazssa olmazlardan biri..Dolup dolmadığının bu konuyla bir alakası yok...

Kibrisli
17.01.2012, 21:39
Cevap veriyorum evet kandırılıyor:)

OzkanBaskan
17.01.2012, 22:47
Bence bu memlekete stad felan yapmazlar elinde bulunan stadı daha dolduramıyorsun 33bin kişilik stadtan bahsediyorsun önce mevcut stada gelinsin taraftarlık destek nasıl verilir görülsün de sonra stad isteyelim.

sivas_5201
18.01.2012, 00:23
yani daha once de yazmistim, bu surec Turliye`nin yarim asirdir devam eden AB ye girme surecine benziyor, bir de dusunmek lazim ihtiyac varmi, mevcut stadin yeri cok guzel, bence genisletilme olasiligi da var, arkadaki havuz yikilir, biraz da alttan zemine baslanir, mis gibi yerde 25000 kisilik stad olur, bence bu da bize yeter.....

58akif34
18.01.2012, 07:01
buldular safları biz bunları sürekli kandırıriz ortaya bir stat ihalesi çıkartır yine oyları toplarız mantığıyla hareket ediyorlar bu güne kadar da başarılı oldular durmak yok yola devam

4eylül
18.01.2012, 07:19
yaparlarda ne zaman belli değil

nightmare58
18.01.2012, 07:20
Umarım seçimlere malzeme edilmiyoruzdur tekrardan... Tek temennim bu ama Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç uğraşıyor bu işlerle sanırım...

tykinik58
18.01.2012, 07:35
yani daha once de yazmistim, bu surec Turliye`nin yarim asirdir devam eden AB ye girme surecine benziyor, bir de dusunmek lazim ihtiyac varmi, mevcut stadin yeri cok guzel, bence genisletilme olasiligi da var, arkadaki havuz yikilir, biraz da alttan zemine baslanir, mis gibi yerde 25000 kisilik stad olur, bence bu da bize yeter.....

İşte senin gibi düşünenler olduğu için (bu stad yapma işini söz verenler, ihalesini alanlar vs. vs. vs.) bizim stadımız yapılmıyor yapılmaz. Ne demek "düşünmek lazım ihtiyaç var mı?" Var efendim var hem de alasıyla var. Gördünüz mü? Duydunuz mu? Okudunuz mu? 2016 U-20 Avrupa Şampiyonasını Kayseri'ye verdiler. Niye? İncelenen stadlar içerisinde en ideali Kayseri Kadir Has Stadı olduğundan. Biz de genişletelim diye derme çatma stadda Avrupa kupaları veya şampiyonlukları bekleyelim ağzımız açık... Bizden sonrakiler,çocuklarımız torunlarımız da iyi bir stada yatırıma sahip olmasınlar bu dönemdeki elindekiyle avunmaya alışık bir toplum ilerisi için çivi çakılmasına kendi ağzıyla düşsün, elin adamı da gelir çok çivi çakar, çok yatırım yapar bekleyelim. İçimizde bu tarz düşünce de olanlar olduktan sonra hiç kimseyi suçlamaya hakkımız yok. Onlar diyor durmak yok yola devam, sen ve senin gibi düşünenler de bu şekilde (Sivas'a yatırıma gerek yok biz elimizdeki mevcut olanlarla yetiniriz) devam. Ohh ne ala memleket her şehre neler yepılsın neler. SİVAS'ımıza gelince sesimizi çıkaracağımız yerde aman devlet zarar etmesin, yatırım yapıp masrafa girmesin, şehrimiz gelişmesin, ilerisi için güzel şeyler olmasın devammmm.
Yapmayın beyler yapmayın arkadaşlar. Hakkımızı arayacağımız yerde hakkımızı yediriyoruz haberiniz yok. Hak böyle savunulmaz. :mad:

eyupk
18.01.2012, 07:48
ya ben şunu anlamıyorum, koca sivasta stad yapılacak yeri kaç seneden beri bulamadılar bu nasıl iştir arkadaşlar, bi tesislerin karşısına yapılcak dediler, bi başka yere yapılcak dediler falan filan. geçen hafta tv58de yer sorununun devam ettiğini duyunca iyice moralim bozuldu, trabzona kayseriye malatyaya bulmasını biliyorlar ama sivasa gelince neden hep sorun yaşanır bi anlam veremiyorum. artık uyanmanın vakti geldi de geçiyor.

nightmare58
18.01.2012, 07:58
ya ben şunu anlamıyorum, koca sivasta stad yapılacak yeri kaç seneden beri bulamadılar bu nasıl iştir arkadaşlar, bi tesislerin karşısına yapılcak dediler, bi başka yere yapılcak dediler falan filan. geçen hafta tv58de yer sorununun devam ettiğini duyunca iyice moralim bozuldu, trabzona kayseriye malatyaya bulmasını biliyorlar ama sivasa gelince neden hep sorun yaşanır bi anlam veremiyorum. artık uyanmanın vakti geldi de geçiyor.

Oysa yüzölçümü bakımından Türkiye'nin ikinci büyük şehriyiz, Sivas'ımızda da yer bulamıyorsa ölsünler valla...

yiğidosalim58
20.01.2012, 00:07
Doğruya doğru, eğriye eğri demek suçmu şeker kardeşim.Bu söz verileli 4 yıl oldu.Yapıldı yapılacak denildi.Senin gibi düşünmediğim içinmi bu sözler.Şikayetini yöneticilere yap bi sorunun varsa. vesselam.

sen önce bir klubün başkanına sahip çıkmasını bil. Klubün bir daha ki sezon nerede oynayacağı belli değil ne stadındn bahsediyorsun.

sivas_5201
20.01.2012, 23:26
İşte senin gibi düşünenler olduğu için (bu stad yapma işini söz verenler, ihalesini alanlar vs. vs. vs.) bizim stadımız yapılmıyor yapılmaz. Ne demek "düşünmek lazım ihtiyaç var mı?" Var efendim var hem de alasıyla var. Gördünüz mü? Duydunuz mu? Okudunuz mu? 2016 U-20 Avrupa Şampiyonasını Kayseri'ye verdiler. Niye? İncelenen stadlar içerisinde en ideali Kayseri Kadir Has Stadı olduğundan. Biz de genişletelim diye derme çatma stadda Avrupa kupaları veya şampiyonlukları bekleyelim ağzımız açık... Bizden sonrakiler,çocuklarımız torunlarımız da iyi bir stada yatırıma sahip olmasınlar bu dönemdeki elindekiyle avunmaya alışık bir toplum ilerisi için çivi çakılmasına kendi ağzıyla düşsün, elin adamı da gelir çok çivi çakar, çok yatırım yapar bekleyelim. İçimizde bu tarz düşünce de olanlar olduktan sonra hiç kimseyi suçlamaya hakkımız yok. Onlar diyor durmak yok yola devam, sen ve senin gibi düşünenler de bu şekilde (Sivas'a yatırıma gerek yok biz elimizdeki mevcut olanlarla yetiniriz) devam. Ohh ne ala memleket her şehre neler yepılsın neler. SİVAS'ımıza gelince sesimizi çıkaracağımız yerde aman devlet zarar etmesin, yatırım yapıp masrafa girmesin, şehrimiz gelişmesin, ilerisi için güzel şeyler olmasın devammmm.
Yapmayın beyler yapmayın arkadaşlar. Hakkımızı arayacağımız yerde hakkımızı yediriyoruz haberiniz yok. Hak böyle savunulmaz. :mad:

U-20 maclari da mi seyircisiz oynanacakmis Kayseri de, gercegi gorelim artik, o stad Sivas`a yapilmaz...

Tuncay
21.01.2012, 00:14
Stad mutlaka yapilmali. Icini doldurmak sorun olarak dusunulmemeli.Turkiyede yapilacak musabakalar yapilir sivas kazanir.En basit olarak bunu dusunun.Daha onlarca faydasi var,en onemlisi ve guzeli SIVASSPOR var. Dunyanin en guzel stadinda oynamasini kim istemez. Yalniz anlamadigim bu stad konusunu kesin bir yetkili yerden ogrenilmesi zormu.Valilikten,sivasspor yonetiminden.Bizde bilelimde rahatlayalim.

ünisivas
21.01.2012, 08:57
ne stadı arkadaşlar Sivas ı kullanmaya dewam ediyorlar bizde izliyoruz . kusura bakmayında çok da güzel oluyor. benim içim rahat werenler düşünsün . Allah sorar benim içim çok rahat...

svsli585858
21.01.2012, 15:55
arladaşlar bu stad full doluyorya bide yeni stad istiyoruz bence hiç gereği yok şehir merkezidneki stad dolmuyorsa şehrin dışında yapılacak bi stada hç kimse gitmez bence bu stadın üstünü tamamen kapatsınlar yeter bize haksızsam söyleyin..

kara
21.01.2012, 22:06
BAŞLARIM ONLARIN YAPACAĞI STADA YAPILIRSA İLK BEN GİDİP SI...CAM O STADA ADİLER DİYARBAKIR GİBİ BİR YERE FUTBOLUN F SİNDEN HABERLERİ OLMAYAN YABANİLERİN ŞEHRİNE YAPILIYORDA SİVASA VERİLEN SÖZ NERDE KİMSE KUSURA BAKMASINDA SİVASSPORUNDA TARAFTARI YOK SİVASLI SİVASSPORA SAHİP ÇIKMIYOR SİVASLI ÇOĞU İSTANBUL TAKIMLARINI DESTEKLİYOR SİVASSPORU SEVMİYORUM DİYOR SİVAS ÇAKTIYA TAKIMLARINA SEVMEZLER ZORUMA GİDİYOR ARKADAŞ ZORUMA GİDİYOR GÖZLERİM DOLUYOR AYIPTIR YA GÜNAHTIR BU ŞEHRİN EKMEĞİNİ YİYİPTE BAŞKA TAKIM TUTMAK NİYEEEEEE

dülger58
22.01.2012, 00:54
DEGERLİ HEMŞERİMİZ SAYIN MİLLİ SAVUNMA BAKANIMIZ İSMET YILMAZ BU KONUN TAKİPCİSİ OLMASI LAZIM.AYRICA SAYIN MİLETVEKİLLERİM BU KONUYU TAKİP ETMELERİ LAZIM....

serhatcan
22.01.2012, 04:23
hayrettt:))))))))) sivas halkının kullanıldığını söyleyenler çıktı nihayetindee. ama acı olan konu stad olunca kandırıldıklarını anladı,iş ekmek olunca .vatan millet sakarya olsun gerisi teferruat dendi:)))

İbrahim58070
22.01.2012, 12:08
DEGERLİ HEMŞERİMİZ SAYIN MİLLİ SAVUNMA BAKANIMIZ İSMET YILMAZ BU KONUN TAKİPCİSİ OLMASI LAZIM.AYRICA SAYIN MİLETVEKİLLERİM BU KONUYU TAKİP ETMELERİ LAZIM....

Değerli kardeim, milletvekillerinin hepsi İstanbul'da yaşamı.Sivas'tan haberi yok, sen takipçisi olması lazım diyorsun.Mesude Nursuna Memecan gibi vekillerin Sivas'ın ilçelerini bilmiyordur eminim.

Sivaslibey
22.01.2012, 15:13
http://www.samanyoluhaber.com/foto-galeri/Iste-yeni-stad-yapilacak-iller/10284/

eyupk
22.01.2012, 19:09
Bu fotoğraflar bugün yayınlanmış arkadaşlar http://www.samanyoluhaber.com/foto-galeri/Iste-yeni-stad-yapilacak-iller/10284/resim-4/ sivassporumuzun stat projesi müthiş

eyuphulagu
22.01.2012, 19:24
Bu açılan başlık ve burada paylaşılan mesajlar şu anda boşa çıkmış durumda..Çünkü dün AA. ve Sabah gazatesine konuşan G.Ve Spor Bakanı Suat KILIÇ yeni yapılacak 22 Statla ilgili müjdeli haberi verdi..Bakan muhabirin ısrarı üzerine de önümüzdeki günlerde yapılacak statları illeri ve kapasitelileri de kendi ağzından açıkladı...Bakan özetle şunları söylemiş:Malatya Stadı:25000 kişilik olacak;kayısı figürü şeklinde olacak.(İhalesi yapıldı) Trabzon:40000 kişilik olacak;balık şeklinde olması düşünülüyor.G.Antep:33000 kişilik olacak;fıstık ve baklava motifleri taşıyacak;2 tane spor salonu yapılacak..Sivas:33000 kişilik olacak; 1000 kişilik spor salonu,1000 kişilik yüzme havuzu ve gençlik merekezi yapılacak. Hatay:25000 kişilik stat ve spor kompleksi..Mersin:25000 kişilik stat yapılacak(İhalesi yapıldı temeli 1 ay sonra atılacak)Afyon:15000 kişilik olacak,ayrıca spor kompleksi de yapılacak:Batman:15000 kişilik olacak;spor kompleksi de yapılacak.....Bunlar yalan değil gerçek...Söyleyen bu ülkenin Gençlik Ve Spor Bakanı..İsmi geçen illerin ihalesi çok yakında yapılacak dedi bakan...Kaynak:A.A.,Sabah.com. tr..ve bütün internet...

eyupk
22.01.2012, 19:29
Bu açılan başlık ve burada paylaşılan mesajlar şu anda boşa çıkmış durumda..Çünkü dün AA. ve Sabah gazatesine konuşan G.Ve Spor Bakanı Suat KILIÇ yeni yapılacak 22 Statla ilgili müjdeli haberi verdi..Bakan muhabirin ısrarı üzerine de önümüzdeki günlerde yapılacak statları illeri ve kapasitelileri de kendi ağzından açıkladı...Bakan özetle şunları söylemiş:Malatya Stadı:25000 kişilik olacak;kayısı figürü şeklinde olacak.(İhalesi yapıldı) Trabzon:40000 kişilik olacak;balık şeklinde olması düşünülüyor.G.Antep:33000 kişilik olacak;fıstık ve baklava motifleri taşıyacak;2 tane spor salonu yapılacak..Sivas:33000 kişilik olacak; 1000 kişilik spor salonu,1000 kişilik yüzme havuzu ve gençlik merekezi yapılacak. Hatay:25000 kişilik stat ve spor kompleksi..Mersin:25000 kişilik stat yapılacak(İhalesi yapıldı temeli 1 ay sonra atılacak)Afyon:15000 kişilik olacak,ayrıca spor kompleksi de yapılacak:Batman:15000 kişilik olacak;spor kompleksi de yapılacak.....Bunlar yalan değil gerçek...Söyleyen bu ülkenin Gençlik Ve Spor Bakanı..İsmi geçen illerin ihalesi çok yakında yapılacak dedi bakan...Kaynak:A.A.,Sabah.com. tr..ve bütün internet...
inşallah dediğin gibidir kardeşim

İbrahim58070
22.01.2012, 19:51

Kardeşim 4 yıldır hiçe sayılan bir durumdur bu.Ben temelini görmeden inanmam.İnş hayırlı olur.

ozsivasli58
22.01.2012, 20:32
İnşallah hayırlısı ile yapılır.En kısa zamanda olur.

bozatli58
22.01.2012, 21:24
bence sivashalkında birlik beraberlik yok olsa stat da yapılır bakanlarımızda olur sivas vakili olması şart degil sivaslı olması yeter mecliste kaç sivaslı var enaz 60-65 olması lazım hani nerde istanbulun yarısı sivaslı ama bir ilçede belediye başkanımız var bize düşen bukadarmı partı önemli degıl biz baskı kurup pas yapsak partıleri peşimizden koştururuz ama yok birlik yokyok gardaş yok yok biz buyuz işte öle biz kendimize inanmiyoruzki

BLacKy
23.01.2012, 10:10
Sivas'a yapılacak olan ihale iptal edildi Sivas'a stadyum yapılmıyacak...

vahit5834
23.01.2012, 10:13
Değerli Arkadaşlar,

Saygı ve Sevgilerimle..
söylediklerine harfiyen katılıyorum ama seçim gelsin 5 yıldan beri ertelenen stat
6 dı ayda biter saygılar

al kırmızı
23.01.2012, 17:10
Sivas Stadına Kavuşuyor. 22 şehire stat projesinde düğmeye basıldı. Doğu ve Güneydoğu illerine öncelik verilecek. Statların mimarisinde şehrin simgeleri kullanılacak. Sivas’ta öncelikli 5 şehirden biri.23 Ocak 2012, 13:13Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın verdiği müjde kapsamında statlarına kavuşacak şehirler belli oldu. 'Her ile bir Aslantepe' projesi ile yola çıkan bakanlık, statlar için Doğu ve Güneydoğu'daki illere öncelik verecek.

Statların yapım görevi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'na (TOKİ) devredilirken, TOKİ birçok ilin stat projeleri ile ilgili protokolleri ve ihale şartnamelerini hazırladı. Statların ilk yapılacağı iller Sivas, Malatya, Batman, Mersin ve Gaziantep. Spor Bakanlığı, TOKİ'den, statların yapıldıkları illerin karakteristik özelliklerinden izler taşımasını isterken, inşaatı süren Bursa stadının 'Timsah' figüründe yapılması, tüm projelerde şehri ya da takımı anlatan modellerde stat yapılması fikrini doğurdu.

Malatyalılar, mimarisi kayısıyı andıran bir stada kavuşacak. Büyük heyecanla beklenen statlardan Mersin'inde yapılacak olanı karetta-karettayı andıracak.

İŞTE İLLER VE YENİ STATLARI

Malatya: Kayısı figürlü 25 bin seyirci kapasiteli inşa edilecek. 4 bin seyirci kapasiteli spor salonu yapılacak.

Batman: 15 bin kişilik stadın yanı sıra biri kapalı, iki açık tenis kortu ile 500 seyirci kapasiteli yarı olimpik yüzme havuzu yapılacak.

Sivas: 33 bin kişilik stat ve bin seyirci kapasiteli olimpik yüzme havuzu, bin seyirci kapasiteli spor salonu yapılacak.

Gaziantep: 33 bin seyirci kapasiteli stat için fıstık ve baklava figürleri ön plana çıkıyor. Bin seyircili bireysel spor branşlarına uygun, 2 adet bin seyircili çok amaçlı spor salonu da yapılacak.

Bursa: 35 bin kişilik timsah stat.

Mersin: 25 bin kişilik stat kaplumbağa figüründe olacak.

Hatay: 25 bin kişilik stat yapılacak.

Trabzon: Akyazı projesi kapsamında 40 bin kişilik dev stat yapılacak.

Afyon: 15 bin kişilik.beyler yeni acıklandı 22,01,2012 bakan acıkladı

falcon58
24.01.2012, 09:11
SİVAS halkı boyle oldukca daha cok kandırılır.Nerde verilen sozler hani stad.Super ligde takımı olmayan sehirlere bile stadlar yapıldı yapılyor bizde kac senedir hala tık yok.Ne is yapar bu ilin milletvekilleri il baskanları partilleri.Kimse kimseyi kandırmasın yok stad dolmazmıs yok bilmem ne cahillik yapmayın ileriyi dusunun.ALAYINA İSYAN ALAYINA GİDER...

serki58
17.05.2012, 07:32
valla bzim sivas halkı 4 eylülü zor dolduruyorz demesiyle kaybediyoruz....

Elbeyliliyiz
17.05.2012, 10:45
Biz Basbakandan söz aldik. Ama hernedense ertelenip duruyor. Ismet Yilmaz abi yapin birseyler 25000 kisilik stad is te mi yo ruz neden mi cünkü olimpiyat lar olsun önemli milli maclar olsun neden sivas da oynanmasin? Yoksa mevcut stad bize yeter ya sözünü yemezsiniz gecen seneki agustos daki ihale yi Tokinin. Ne yazikki antalya ya gösterilen hassasiyet sivasa gösterilmiyor.

ünisivas
17.05.2012, 11:40
acaba tepkilerimiz sonuç verdi stadın kapasitesi mi büyütülecek ..

migroArmis
18.05.2012, 00:37
Sivas Stadına Kavuşuyor. 22 şehire stat projesinde düğmeye basıldı. Doğu ve Güneydoğu illerine öncelik verilecek. Statların mimarisinde şehrin simgeleri kullanılacak. Sivas’ta öncelikli 5 şehirden biri.23 Ocak 2012, 13:13Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın verdiği müjde kapsamında statlarına kavuşacak şehirler belli oldu. 'Her ile bir Aslantepe' projesi ile yola çıkan bakanlık, statlar için Doğu ve Güneydoğu'daki illere öncelik verecek.

Statların yapım görevi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'na (TOKİ) devredilirken, TOKİ birçok ilin stat projeleri ile ilgili protokolleri ve ihale şartnamelerini hazırladı. Statların ilk yapılacağı iller Sivas, Malatya, Batman, Mersin ve Gaziantep. Spor Bakanlığı, TOKİ'den, statların yapıldıkları illerin karakteristik özelliklerinden izler taşımasını isterken, inşaatı süren Bursa stadının 'Timsah' figüründe yapılması, tüm projelerde şehri ya da takımı anlatan modellerde stat yapılması fikrini doğurdu.

Malatyalılar, mimarisi kayısıyı andıran bir stada kavuşacak. Büyük heyecanla beklenen statlardan Mersin'inde yapılacak olanı karetta-karettayı andıracak.

İŞTE İLLER VE YENİ STATLARI

Malatya: Kayısı figürlü 25 bin seyirci kapasiteli inşa edilecek. 4 bin seyirci kapasiteli spor salonu yapılacak.

Batman: 15 bin kişilik stadın yanı sıra biri kapalı, iki açık tenis kortu ile 500 seyirci kapasiteli yarı olimpik yüzme havuzu yapılacak.

Sivas: 33 bin kişilik stat ve bin seyirci kapasiteli olimpik yüzme havuzu, bin seyirci kapasiteli spor salonu yapılacak.

Gaziantep: 33 bin seyirci kapasiteli stat için fıstık ve baklava figürleri ön plana çıkıyor. Bin seyircili bireysel spor branşlarına uygun, 2 adet bin seyircili çok amaçlı spor salonu da yapılacak.

Bursa: 35 bin kişilik timsah stat.

Mersin: 25 bin kişilik stat kaplumbağa figüründe olacak.

Hatay: 25 bin kişilik stat yapılacak.

Trabzon: Akyazı projesi kapsamında 40 bin kişilik dev stat yapılacak.

Afyon: 15 bin kişilik.beyler yeni acıklandı 22,01,2012 bakan acıkladı

Haberinizin kaynağının neresi olduğunu bilmiyorum..Ama belkide eski kaynaklı olduğundandır ki Bursa Büyükşehir Timsah Arena kapasitesi 35 bin değil 45 bin dir..Ve ayrıca stadı bildiğim kadarıyla Toki değil Bursa Büyükşehir belediyesi kendi imkanlarıyla yaptırıyor..Ama devlet bu projeleri üretirken Bursaya düşünülen stad daha farklıydı ve kapasitesi 35 bindi.Belkide bu kaynaklı bir haberdir..Düzeltmek istedim...

erolbal
18.05.2012, 11:36
Sivas halkı ne zaman kanmamış ki! Ezelden beri siyasetçilerinin bu kadar başarısız olduğu, siyasetçilerden isteklerini yerine getirtmede bu kadar başarısız başka bir il kesinlikle yoktur. Bana ne stadyumdan deyip, maç günü iyi iş yaptık diyen esnaf sadece bizde vardır herhalde.... Allah akıl fikir versin...:confused::mad::D

YİĞİDO EMİR 58
18.05.2012, 22:54
siz kafanızı yormayın SİVASLILARI KİMSE KANDIRAMAZ BU ÜLKEYİ YAKARIZ CANIMIZI SIKMAYIN!!!! biz sadece usulca bekliyoruz ama akıllı olsunlar sadece bekliyoruz BAŞLARSAK DURMAYIZ

Countach
19.05.2012, 01:17
sivası pısırık sanıp ustelemeye basladı akp zihniyeti sabrımızı sınıyorlar illa isyanmı edelim illa polısemı saldıralım ne ıstıyolar..

kkemal58
19.05.2012, 10:27
sivası pısırık sanıp ustelemeye basladı akp zihniyeti sabrımızı sınıyorlar illa isyanmı edelim illa polısemı saldıralım ne ıstıyolar..

O kadar abartmaya gerek yok arkadaşlar polis bizim polisimiz başkasının değil. herşey konuşarak hallolur. Sivasın çantada keklik olmadığını gerekirse seçimlerde gösteririz. Ayrıca bir bakanımız var bizim. Herkes mail atsın bir şekilde ulaşmaya çalışsın. Milletvekili Ali Turan ın facesinde bir fotografın altında yorum yapmış Sayın Bakanımız. Daha herşey bitmedi karar değişikliği basın yoluyla duyurulacaktır demiş. Herkesin facebook u var değil mi. Girin Ali TURAN(Sivas Milletvekili) ın sayfasına arkadaş olarak eklemeye bile gerek yok zaten sayfa görünüyor. 3. resimin(Sayın Bakanımızın resmi) altında yorumlar var 33.000 kişilik istiyoruz diye. Hadi yiğidolar herkes yazsın oraya, göstersin tepkisini.

mustafa58aa
19.05.2012, 11:25
mesele bizim stadı doldurmamız değilarkadaşlartürkiye dünya veya avrupa maçlarına adayolduğu zaman sivastada neden oynanmasın mevcut stadımız yetersizbir avrupa maçına evsahipliği yaması için enaz 30 000 kişilik olması gerekiyor stadın

kkemal58
21.05.2012, 17:13
mesele bizim stadı doldurmamız değilarkadaşlartürkiye dünya veya avrupa maçlarına adayolduğu zaman sivastada neden oynanmasın mevcut stadımız yetersizbir avrupa maçına evsahipliği yaması için enaz 30 000 kişilik olması gerekiyor stadın

Vizyon gerek ki insanlar onu anlasın...

58SARKISLALI58
21.05.2012, 17:34
bunu basbakan erdogana oy verirkene dusunun ey sıvas halkı resmen basbakan sıvaslıları ektı daha ne olsun yapacagı sdatında yapacagınında neyse ama suna uzuluyorum yedı mılyon sıvaslı var dedık ıyı ve yuksek mekanlarda sıvaslılar var dedık hepsı bos adı ustunde yıgıt ısmını kullanarak nankor ınsalar var yazık ama bundan sonra oy kullanırken ıkı kez dusunursunuz artık

kkemal58
25.05.2012, 08:24
33.000 kişilik stadyum ihalesinde bir türlü detayı açıklayamayan toki 25.000 kişilik olunca bakın nasıl detayı açıklamış yazıklar olsun http://www.toki.gov.tr/programlar/ihale/c_ilangoster.asp?id=1782

TOKİ (TOPLUMU KANDIRANLAR İDARESİ)

İbrahim58070
25.05.2012, 18:55
33.000 kişilik stadyum ihalesinde bir türlü detayı açıklayamayan toki 25.000 kişilik olunca bakın nasıl detayı açıklamış yazıklar olsun http://www.toki.gov.tr/programlar/ihale/c_ilangoster.asp?id=1782

TOKİ (TOPLUMU KANDIRANLAR İDARESİ)

Gerçekten seçim zamanı milletin ne istediğini her ile göre tespit edip ona göre hareket etmişler. Helal olsun.

kamışlı58
25.05.2012, 19:09
HİÇ GEREK YOK BİZİM STADIMIZ BİZE YETER

Sivaslibey
25.05.2012, 20:12
Milletin belediyeleri kiçi kirik toki statlarini begenmeyip kendileri planlayip projeleyip yapmaya çalisiyorlar. Bizim belediye baskani daha bugune kadar stadin s sini agzina almis degil.

Mevcut stadin yerine cok seyler yapilir para kazandiracak.

Ama bosuna konusuyoruz, bizim kendimize faydamiz yokki baskalarindan medet umuyoruz.

Erdogan verdigi sözü tutmuyormu o zaman stat falan istemiyoruz yapmasinlar bosuna zahmet denilecek, seçim meçim hikaye Akp Sivas'ta herzaman istedigini rahat alir.

Vardir bir tane babayigit çikipta stadimizi yapacak artik bir isadami mi bulunur yada yeni bir belediye baskanimi, zor ama hayirlisi insAllah. Suat Kiliç ve Erdogan Bayraktar'a ihtiyacimiz yok.

kkemal58
25.05.2012, 21:05
Milletin belediyeleri kiçi kirik toki statlarini begenmeyip kendileri planlayip projeleyip yapmaya çalisiyorlar. Bizim belediye baskani daha bugune kadar stadin s sini agzina almis degil.

Ama bosuna konusuyoruz, bizim kendimize faydamiz yokki baskalarindan medet umuyoruz.

Erdogan verdigi sözü tutmuyormu o zaman stat falan istemiyoruz yapmasinlar bosuna zahmet denilecek, seçim meçim hikaye Akp Sivas'ta herzaman istedigini rahat alir.

Vardir bir tane babayigit çikipta stadimizi yapacak artik bir isadami mi bulunur yada yeni bir belediye baskanimi, zor ama hayirlisi insAllah. Suat Kiliç ve Erdogan Bayraktar'a ihtiyacimiz yok.

Belediyeye mail atmıştım herkesin belediyesi yapıyor halkın istediği gibi yapıyor diye siz yapın kahraman olun dedim ama adamlar cevap bile vermeye tenezzül etmediler :)

kkemal58
25.05.2012, 21:11
Gerçekten seçim zamanı milletin ne istediğini her ile göre tespit edip ona göre hareket etmişler. Helal olsun.

aynen öyle başbakan sivas a geleceği gün veya birkaç gün önce konuldu diye hatırlıyorum 33000 kişilik stadyum ihalesi ilanı.

kkemal58
27.05.2012, 18:41
http://www.yeniulke.net/6234/sivas_4_eylul_arena_bekleniyor

şu habere bakın ya. bunlar nerenin medyası halka bu kadar duyarsızlık olur mu ya. adamların haberine bak
"Akıllı stadyum olarak bilinen ekolojikstadyumun yaz dönemi içerisinde temelinin atılmasını bekleyen taraftarlar “ Yeni stadyumun inşaat çalışmalarını bekliyoruz. Ne zaman temel atılacak bilemiyoruz. TOKİ’nin biran önce stadyumla ilgili açıklama yapmasını ve temeli atmasını bekliyoruz.”dediler

arkadaşlar sizden böyle diyen oldu mu? kime sordular acaba? yazıklar olsun bunlar sivas medyası olamaz. Halkın feryadına bu kadar duyarsızlık olur mu? Burdan taraftarlar bas bas bağırıyor 33.000 kişilik stadımızı istiyoruz diye. Bunlar kime sordular da kendi kendine bu cevabı aldılar acaba?

İbrahim58070
27.05.2012, 18:50

Kardeş kusura bakma ama o dediğin belediyeler, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı bir ili kimse önemsemiyor.

nefhret_58
27.05.2012, 20:30
hastanenin ihalesi yapılacak daha yapılmadı ve stadında proje çıktıkdan sonra yapılacak kimse kimseyi kandırmıyor merak etmeyin söz verildi ise yapılacak....

kardeş sözüm sana. bizim insanımız milletvekili olucca memleketi unutuyor. bakanımız milletvekilimiz var mecliste Sivasın adı yok. Uludereler bile konu olurken sivasımızın kaç köyü kaç ay kışta mahsur kalıyor belirten yokk. bu anlayış seçme seçilme hakkını elde tutanlar için bir çok vaatten birisi. İl Özel İdaresi, valilik, belediye ne işe yarıyor hastane ihalesi bile meclistekilerden geliyorsa. genç isen sözüm yok ama büyüksen biraz daha büyük bak bu olaylara. sivasımızın bir stadı var. emirates stadı tarihi bir staddır ama bunu yaptıran Kraliçe Elizabeth değildir. biz bu stadımızı bence büyütmeye gayret edelim. modernizasyon daha akıllı bir iş olacak gibi görünüyor.

Sivaslibey
27.05.2012, 21:00
Kardeş kusura bakma ama o dediğin belediyeler, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı bir ili kimse önemsemiyor.

Ibrahim kardesim haklisin bende biliyorum büyük sehir olduklarini fakat ben demiyorumki hemen bizde kendimiz yikip kendimiz yapalim. Nefhret_58arkadasin dedigi gibi kendimizde büyütebiliriz stadimizi yavas yavas olsun varsin seneler sonra olsun ama en azindan mevcut arazi Sivasspor'da kalir.

Biz stadimizi büyütmeye baslarsak en azindan bir proje bir adim birseyler atsak ortaya Suat efendi ve toki dostlari harekete geçer.

Vallahi çok üzülüyorum arkadas bir tane adam çikmazmi su Sehir'den bri konuma gelipte memleketine canini feda edecek !!!

Neyse bu stad zaten yilan hikayesine döner ama elbet bizimde onlardan hesap sorma günümüz gelecek ve o gün ben bir sekilde orda olacagim.

mühendisburak58
28.05.2012, 01:56
Arkadaşlar birlik olup Stadyumumuzu Toki'ye değil belediyeye yaptıralım.Bu dönem olamsa bile bir sonraki Seçim zamanı bu belediye başkanları için büyük bir koz olur.Üstelik Sivas 2 defa kazanmış olur hem İsteidğimiz büyüklükte ve şekilde stadımız olur hemde Toki değil Sivas Belediyesi para kazanmış olur ve bu kazanç yine Sivas'a yatırım olarak dönüşür.Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda...

kkemal58
28.05.2012, 07:15
Arkadaşlar birlik olup Stadyumumuzu Toki'ye değil belediyeye yaptıralım.Bu dönem olamsa bile bir sonraki Seçim zamanı bu belediye başkanları için büyük bir koz olur.Üstelik Sivas 2 defa kazanmış olur hem İsteidğimiz büyüklükte ve şekilde stadımız olur hemde Toki değil Sivas Belediyesi para kazanmış olur ve bu kazanç yine Sivas'a yatırım olarak dönüşür.Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda...

ben yazdım belediyeye ve ayrıca da doğan ürgüp e yazdım sivasımızın stadını siz yapın o değerli arazi de size kalsın diye mail attım.

eyupk
28.05.2012, 08:27
ben yazdım belediyeye ve ayrıca da doğan ürgüp e yazdım sivasımızın stadını siz yapın o değerli arazi de size kalsın diye mail attım.
sözleşme tokiyle imzalandı, artık 4 eylül stadımızın yeri malesef tokinin.

Harput0658
28.05.2012, 10:18
SİVAS 25.000 SEYİRCİ KAPASİTELİ STADYUM İNŞAATI İŞİ
T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı-TOKİ
Sivas 25.000 Seyirci Kapasiteli Stadyum İnşaatı İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
İhale Kayıt Numarası

:

2012/53977

1-İdarenin
a) Adresi

:

T.C.Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Bilkent Plaza B1 Blok Bilkent 06800 ÇANKAYA/ ANKARA
b) Telefon ve faks numarası

:

3122667680 - 3122660134
c) Elektronik Posta Adresi

:

msoylu@toki.gov.tr
ç) İhale dokümanının görülebileceği internet adresi

:

https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/
2-İhale konusu yapım işinin
a) Niteliği, türü ve miktarı

:

İhalenin niteliği, türü ve miktarına ilişkin ayrıntılı bilgiye EKAP’ta (Elektronik Kamu Alımları Platformu) yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.
b) Yapılacağı yer

:

SİVAS
c) İşe başlama tarihi

:

Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 5 gün içinde
yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır.
ç) İşin süresi

:

Yer tesliminden itibaren 800 (Sekizyüz) takvim günüdür.
3- İhalenin
a) Yapılacağı yer

:

T.C.Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Bilkent Plaza B1 Blok Bilkent 06800 ÇANKAYA/ ANKARA
b) Tarihi ve saati

:

18.06.2012 - 14:00

----------
Artık 5 senede de bitirirler.

kkemal58
28.05.2012, 10:48
sözleşme tokiyle imzalandı, artık 4 eylül stadımızın yeri malesef tokinin.

stadı yapması halinde tokinin. daha ortada stad yok. ki ben bu ihalenin de erteleneceğini düşünüyorum.

kkemal58
28.05.2012, 12:09
arkadaşlar belediyeden mailime cevap geldi
"KONU İLE İLGİLİ OLARAK GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ KONU İLE
İLGİSİ DAHİLİNDEDİR.

İLETİŞİM BİLGİLERİNDEN TALEBİNİZİ BİLDİREBİLİRSİNİZ;

Telefon : Santral : 0 346 223 5914 Özel Kalem : 0 346 223 5996
Faksa : 0 346 225 3053
E-Posta : sivas@gsb.gov.tr
Web Adresi : http://sivas.gsb.gov.tr/

SAYGILARIMIZLA..

yani gençlik ve spor il müdürlüğü olur verirse biz razıyız diyor belediye. Bunun üzerine ben de sivas@gsb.gov.tr adresine mail attım. 25.000 istemiyoruz 33.000 kişilik projeyi istiyoruz dedim. siz de mail atın arkadaşlar belediyemiz bu işe razı görünüyor. Haydi gayret.

kkemal58
04.09.2012, 18:18
çok şükür bi tane gazete dile getirdi artık pes doğrusu...

http://www.gazeteizci.com/haber/6201...a-dokunma.html

kkemal58
04.09.2012, 18:19
çok şükür bi tane gazete dile getirdi artık pes doğrusu...

http://www.gazeteizci.com/haber/6201-stadimiza-dokunma.html

ayazoğlu
04.09.2012, 19:02

ESKİDEN DE YOLLAR ÇOK GENİŞTİ ŞİMDİ ARAÇLARA PARK YERİ BULAMIYORUZ

ayazoğlu
04.09.2012, 19:06

ÇANINI SIKMA ZATEN YAPILMAYACAK SECİMLERDEDE GELİR YA ALLAH DER OYLARI ALIR GİDER

mnt3
04.09.2012, 20:44
1--Abdullah Gül cumhurbaşkanı,memleketi Kayseri'ye harika stadyum ve spor salonu yapıldı.Milli maçlar oynanıyor orada,birkaç gün sonra Türkiye-İtalya milli basketbol maçı Kayseri de oynanacak,Kayserililer senelerce bu tesisler sayesinde yapılacak organizasyonlar çok para kazanacaklar
2--.Recep Tayyip Erdoğan başbakan,memleketinin takımı Çaykur Rizespor süper ligde bile değilken Rize ye çok güzel 2.stat yapıldı.
Hiçkimse kem küm yapmasın,adamlar apaçık memleketlerini kayırıyorlar ondan sonra adaletten ve kalkınmadan bahsediyorlar.Biz Sivaslılar da birbirimizin arkasından çekememezlik yapmaya,biraraya gelmekten kaçmaya devam edelim:!!

astaravisa
05.09.2012, 08:30
Biz uyumaya devam edelim.
Konyaspor statyumu başladı

http://d1209.hizliresim.com/11/4/cmvnm.jpg

Bursaspor statyumu
http://farm8.staticflickr.com/7082/7234677410_81ba1e0567_c.jpg

Trabzonspor statyumu
http://d1208.hizliresim.com/10/u/c8szp.jpg
660 bin metrekareden 795 bin metrekareye çıkarılmış dolgu alanı.
http://www.tokihaber.com.tr/image/genel/akyazmetn.jpg

Uyumaya devam

sivaslıadem
05.09.2012, 09:07
bursanın stadının kaba inşaatı bitmek üzere
Önünden geçtikçe içim gidiyor
Bizim stadımız hepsinden önce konuşulmaya başlandı
Ancak yine sona kaldık
Sürekli proje değişti
Icraata geçirme işini beceremiyoruz bir türlü
Inşaat bir başlasaydı 33000 kişilik proje değişmezdi

kkemal58
05.09.2012, 09:46
bursanın stadının kaba inşaatı bitmek üzere
Önünden geçtikçe içim gidiyor
Bizim stadımız hepsinden önce konuşulmaya başlandı
Ancak yine sona kaldık
Sürekli proje değişti
Icraata geçirme işini beceremiyoruz bir türlü
Inşaat bir başlasaydı 33000 kişilik proje değişmezdi

eskişehirin stadı da 33.000 kişilik olarak toki de ihaleye çıkmış maalesef. Uyu sivas bürokratı uyuuuuuuu!

elbeylii
05.09.2012, 10:25
Rize, Trabzon, Gümüşhane, Giresun, Ordu ve Sivas İlleri 1460 Adet Konut, 200 Yataklı Hastane, 25 Yataklı Hastane, Ticaret Merkezi, Büfe, Cami, 16 Derslikli Lise, 32 Derslikli İlköğretim Okulu, 200 Kişilik Pansiyon, 25000 Kişilik Stadyum ve Hizmet Binası İnşaatları ile Adaiçi Altyapı, Genel Altyapı ile Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşlerinin İnşaat Aşaması ve İnşaat Sonrası Danışmanlık Hizmetleri İşi

Eskişehir 33.000 Seyirci Kapasiteli Stadyum İnşaatı İşi
http://www.toki.gov.tr/
hepsi var ama sivas yok haklısınız

elbeylii
05.09.2012, 10:27
okumuyorlar heralde sivas en üstte

Ahwettt
05.09.2012, 10:38

Okusan ne olacak hemşerim yıllardır sivasın adını okuya okuya beynmize kazdık önemli olan icrat keşke 1 defa okusaydıkta inşaatı başalsaydı

Ricardo Pedriel
05.09.2012, 13:10
25.000 stada yeter diyen eminimki sivastan nefret ediyor

HababamHa
05.09.2012, 13:58
verilen sözde durulması gerek başbakana selamlarımızı yolluyoruz

serrrkan
05.09.2012, 13:59
SAYIN BAKANIMIZ VE MİLLETVEKİLLERİMİZ BİRAZ KENDİ YANDAŞLARININ FESTİFALLERİN İŞYERİ AÇILIŞLARINA ARA VERSİNLERDE ŞU MEMLEKETE SAHİP ÇIKSINLAR. BUNLARDA AYNI ÇIKTI..MİLLETVEKİLİ DEĞİL MAAŞVEKİLİ BUNLAR..
ALLAHINIZDAN BULUN BAŞKA BİŞEY DEMİYORUM

karşıyakalı
05.09.2012, 16:35
yeter artık iyice sıktı bu stad işi yapmıyosanız bırakın gidin be ikide bir stad diye gündeme getirip durmayın.yapıyosanız yapın yoksa gidin bi daha gündeme getirmeyin

kkemal58
05.09.2012, 21:09

güzel kardeşim sivasın stad ihalesi 26 haziranda yapıldı. Biz eylüldeyiz ve hala sözleşme imzalanmadı ihaleyi kazanan firmalarla. Madem danışmanlık gerekiyordu stadyum ihalesi ile birlikte yapılsaydı. Biz yıllardır bu işi takip ediyoruz. Ne ihaleler gördük tokinin sitesinde. sivasta inşaat sezonu bitmek üzere zaten yani kaldı bir sonraki yıla. o zaman da yerel seçimlerin telaşesi gelecek kalacak bir diğer yıla. yani bizim yeni stadyum hayal oldu anlayacağınız.

58CeZa58
05.09.2012, 21:19
Sivasda yasiyanlar AKP ye oy vermesin
en büyük BBP
AKP sizi yalanlarla dolandirip oylari alip gidiyor
ikinci defa düsmeyin bu camura

tekdoktirin
05.09.2012, 21:30
BU DEDİNİZ SITTATTAN URFADA BİLEVAR URFADA FITBOL VAR ULAN BEN BU ÜLKENİN SİYASETÇİLERİNE SELAM YAZIM

tekdoktirin
05.09.2012, 21:33
AMA HİÇKİMSE ŞUNU UNUTMASINKİ ADALET TOPAL BİR KARICAYA BENZER BİR GÜN TECELİ EDER DÜŞSEDE KALKSADA MUTLAKA MENZİLE ULAŞIR HERKES BUYNU BÖYLE BİLE,,ANADOLU ,,ALPERENLERİ,,

Ricardo Pedriel
06.09.2012, 16:43
EURO 2020 kullanılması düşünülen stadlar
-Atatürk Olimpiyat (76.000)
-TT Arena (52.652)
-Şükrü Saraçoğlu (50.530)
-İzmir Atatürk (50.000)
-Kadir Has (40.458)
-GAP (30.000)

Neden Sivas'ta o maçlardan bir kaç tanesine ev sahipliği yapmasın hem statü değişti Euro 2016'dan itibaren katılacak takım sayısı 24'e çıktı yani ne demek oluyor daha maç demek oluyor.Ancak Başbakan Mersin ve Malatya'yı bahane ederek kapasiteyi 25.000'e çekti Mersin zaten 2013 Akdeniz Oyunlarına ev sahipliği yapacak.Malataya'ya ise şimdikin 2 katı yapılacak.Ve Türk futbolunda Mersin İY ile Malatyaspor'un Sivasspor kadar yeri yok.

kkemal58
06.09.2012, 19:10
-TT Arena (52.652)
-İzmir Atatürk (50.000)
-Kadir Has (40.458)
-GAP (30.000)

Neden Sivas'ta o maçlardan bir kaç tanesine ev sahipliği yapmasın hem statü değişti Euro 2016'dan itibaren katılacak takım sayısı 24'e çıktı yani ne demek oluyor daha maç demek oluyor.Ancak Başbakan Mersin ve Malatya'yı bahane ederek kapasiteyi 25.000'e çekti Mersin zaten 2013 Akdeniz Oyunlarına ev sahipliği yapacak.Malataya'ya ise şimdikin 2 katı yapılacak.Ve Türk futbolunda Mersin İY ile Malatyaspor'un Sivasspor kadar yeri yok.

25.000 lik stadı bile yapmıyorlar ki zaten hani 2 ayı geçti bir sözleşme imzalanamadı. Bir tane haber dahi yapılmıyor ve bizim medyamız bu konuya değinmiyor bile.

eyuphulagu
09.09.2012, 16:03
Son Dakika Haberi:Geçen hafta Cuma Günü bir toplantıda konuşan akp milletvekillerden birisi şu avukat olanı statyum konusunda bir açıklama yapmış;sayın milletvekilimiz statyumu ihalede kazanan firmaya(Can-Yıldırım İnşaatı Ortaklığına) yer tesliminin yapıldığını inaşaatın yakında başlayacağını söylemiş...Hayırlısı Olsun..Umarım en geç 2 yıl içinde bu inşaatı bitirirler...

eyuphulagu
09.09.2012, 16:21
Son Dakika Haberi:Geçen hafta Cuma Günü bir toplantıda konuşan akp milletvekillerden birisi şu avukat olanı statyum konusunda bir açıklama yapmış;sayın milletvekilimiz statyumu ihalede kazanan firmaya(Can-Yıldırım İnşaatı Ortaklığına) yer tesliminin yapıldığını inaşaatın yakında başlayacağını söylemiş...Hayırlısı Olsun..Umarım en geç 2 yıl içinde bu inşaatı bitirirler...

Biraz önce bu konuşmayı dinleyen arkadaşla görüşme fırsatım oldu...Statyumun yer tesliminin hafta içi yapıldığını ve inşaatın yakında başlayacağını Hilmi BİLGİN söyledi dedi..

kkemal58
10.09.2012, 08:59
Biraz önce bu konuşmayı dinleyen arkadaşla görüşme fırsatım oldu...Statyumun yer tesliminin hafta içi yapıldığını ve inşaatın yakında başlayacağını Hilmi BİLGİN söyledi dedi..

bu saatten sonra sivasta inşaat başlamaz ki ne beklemişler iki aydır. ekim demeden sivasta inşaatlar durur zaten. hilmi bilgine sorsalarmış ne beklemişler şimdiye kadar?

astaravisa
10.09.2012, 10:02
başlasalar ne olur..
bitirseler ne olur..
25 bin kişilik statla kimi kandırıyorsunuz.
koca Sivasspor camiası bunu kabul edermi sanıyorsunuz.

kkemal58
10.09.2012, 12:19

bu sene başlamasalardı seneye seçim zamanı 33.000 e çıkardı kapasite. Bürokrasi de herşey seçime endekslidir. Kimse halkı düşünmez. Seçimi nasıl kazansam ı düşünür. Dolayısıyla seneye kalsaydı keşke demek geliyor içimden.

58CeZa58
10.09.2012, 12:44
-TT Arena (52.652)
-İzmir Atatürk (50.000)
-Kadir Has (40.458)
-GAP (30.000)

benim duyduma göre 2 mac istanbulda yapilacak

koca türkiyede 3 stadinda ayni sehirde olmasi sacma
arena ve bir stadt daha olacakmis olursa artik

benim duydugum stadlar
1.Trabzon
2.Istanbul 1
3.Istanbul 2
4.Izmir
5.Ankara
6.Kayersi
7.Antalya
8. stadi bilmiyorum belki erzurum olabilir

cünkü bütün 8 stadlar türkiyede dagitlimis olmasi dahada mantikli olur

Ricardo Pedriel
10.09.2012, 14:26
Başbakan Sivas'a gelip oy dilenmesin.Sahtekarlara verilecek oy yok

eyuphulagu
10.09.2012, 22:22

.........Bugün yolum Fuar Alanına düştü...Daha doğrusu Gültepe'de bir işim vardı,gelmişken Fuar Alanına da uğrayıp Yapımı devam eden Atletizm Stadını bir görüyüm dedim..Gittim gördüm Atletizm Stadı neredeyse bitmek üzere;Tartan Pist ,Soyunma Odaları İnşaatı devam ediyordu..İnşaatı izlerken inşaatda görevli arkadaşla biraz muabbet ettik..Laf döndü dolaştı;Statyum konusuna geldi..Çünkü Atletizm Stadında çalışan görevli Statyum İhalesini kazanan Kayseri Firmalarının işbaşı yaptıklarını;inşaat için çalışmalara başladıklarını söyledi...Bir anda şaşırdım çünkü ben Statyum alanının yer tesliminin yeni yapıldığını;firmanın henüz işe başalmadığını düşünüyordum..Ayrıca ben statyumun yapılacak yerin Atletizm Stadının arka tarafı;Askeri Depoya yakın olan lan olduğunu duymuştum..Nerde çalışıyorlar diye sordum;o da Necati Erşen Anadolu Lisesinin karşısındaki alan olduğunu söyledi..Ben de buraya gittim..Gittiğimde inşaat yapılacak yerdeki otların bir kısmının inşaat için temizlendiğini gördüm..Biraz ilerde de 2-3 tane 38( Plakalı aracın orada durduğunu,arabalardan demir türünden malzeme indirdiklerini gördüm..Yanlarına gidip oradaki bir kaç görevliyle muhabbet edip kendilerine burada ne yaptıklarını sordum:Görevliler bana Buraya Stat inşaatına başlamak için geldiklerini ;yakında burasının tam bir şantiyeye dönüşeceğini söylediler...Görevlilerle yeni statla ilgili biraz muabbet ettik.....Görevli kişiler Can-Yıldırım İnşaat tarafından görevlendirilen ilk ekip olduklarını;asıl ekibin önümüzdeki günlerde burada Şantiye alanı oluşturup temel kazma;kazık çakma çalışmalarının başlacağını söylediler...Bahsettiğim yer şu anda Bilici İnşaatın Rezidans yaptığı yere de çok yakın bir yer...Önümüzdeki günlerde gerçek inşaat başlayacak;yapacak daha çok iş var;bu inşaatın temeli çok sağlam olmak zorunda ..Çünkü inşaatın yapılacağı yer çok yumuşak bir arazi;ilkbaharda amatör maç izlemeye gelirken burasının göler bölgesine döndüğünü bir çok kere gördüm...Bakalım kışa kadar temelin ne kadarını kazacaklar...

Ricardo Pedriel
10.09.2012, 22:30
.........Bugün yolum Fuar Alanına düştü...Daha doğrusu Gültepe'de bir işim vardı,gelmişken Fuar Alanına da uğrayıp Yapımı devam eden Atletizm Stadını bir görüyüm dedim..Gittim gördüm Atletizm Stadı neredeyse bitmek üzere;Tartan Pist ,Soyunma Odaları İnşaatı devam ediyordu..İnşaatı izlerken inşaatda görevli arkadaşla biraz muabbet ettik..Laf döndü dolaştı;Statyum konusuna geldi..Çünkü Atletizm Stadında çalışan görevli Statyum İhalesini kazanan Kayseri Firmalarının işbaşı yaptıklarını;inşaat için çalışmalara başladıklarını söyledi...Bir anda şaşırdım çünkü ben Statyum alanının yer tesliminin yeni yapıldığını;firmanın henüz işe başalmadığını düşünüyordum..Ayrıca ben statyumun yapılacak yerin Atletizm Stadının arka tarafı;Askeri Depoya yakın olan lan olduğunu duymuştum..Nerde çalışıyorlar diye sordum;o da Necati Erşen Anadolu Lisesinin karşısındaki alan olduğunu söyledi..Ben de buraya gittim..Gittiğimde inşaat yapılacak yerdeki otların bir kısmının inşaat için temizlendiğini gördüm..Biraz ilerde de 2-3 tane 38( Plakalı aracın orada durduğunu,arabalardan demir türünden malzeme indirdiklerini gördüm..Yanlarına gidip oradaki bir kaç görevliyle muhabbet edip kendilerine burada ne yaptıklarını sordum:Görevliler bana Buraya Stat inşaatına başlamak için geldiklerini ;yakında burasının tam bir şantiyeye dönüşeceğini söylediler...Görevlilerle yeni statla ilgili biraz muabbet ettik.....Görevli kişiler Can-Yıldırım İnşaat tarafından görevlendirilen ilk ekip olduklarını;asıl ekibin önümüzdeki günlerde burada Şantiye alanı oluşturup temel kazma;kazık çakma çalışmalarının başlacağını söylediler...Bahsettiğim yer şu anda Bilici İnşaatın Rezidans yaptığı yere de çok yakın bir yer...Önümüzdeki günlerde gerçek inşaat başlayacak;yapacak daha çok iş var;bu inşaatın temeli çok sağlam olmak zorunda ..Çünkü inşaatın yapılacağı yer çok yumuşak bir arazi;ilkbaharda amatör maç izlemeye gelirken burasının göler bölgesine döndüğünü bir çok kere gördüm...Bakalım kışa kadar temelin ne kadarını kazacaklar...

25000 kişilik ise canı cehenneme

Ricardo Pedriel
10.09.2012, 22:43
25 bin kişilik stat yeter diyenler sivaslı değildir

Ricardo Pedriel
10.09.2012, 23:36
2013 u20 DÜNYA KUPASINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK ŞEHİRLER

-Antalya
-Bursa
-Gaziantep
-İstanbul
-Kayseri
-Rize
-Trabzon

kkemal58
11.09.2012, 09:19
25000 kişilik ise canı cehenneme

aynen katılıyorum sana...

bozatli58
11.09.2012, 10:10
davudi kardeş sen ve senin gibi gunluk yaşayanlar için normal biz ileriye dönük düşünüyoruz bende diyorum bu sivas niye bir adım ilerlemiyor şimdi daha iyi anliyorum günü kurtaralım zihniyeti

Ricardo Pedriel
11.09.2012, 14:25
Maçlarımızı 25.000 kişilik Sivas Arenada oynamaktansa,16.000 kişilik 4 Eylül'de oynamayı yeğleriz

migroArmis
11.09.2012, 22:04
-TT Arena (52.652)
-İzmir Atatürk (50.000)
-Kadir Has (40.458)
-GAP (30.000)

Biz 35000 kişilik stadı dolduramayız bu stad veya 25000 bin bize yeter de artar diyen arkadaşlar şimdi bu organizasyonları tv den seyrederler

kkemal58
12.09.2012, 09:15
Biz 35000 kişilik stadı dolduramayız bu stad veya 25000 bin bize yeter de artar diyen arkadaşlar şimdi bu organizasyonları tv den seyrederler

anlatamadık anlamazlar...