Orijinalini görmek için tıklayınız : Hedef 3 Puan

SivasSpor.Com
06.12.2011, 14:12
http://www.sivasspor.com/images/stories/riza/1.rizahoca11.JPG

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, tek amaçlarının Orduspor maçından, iyi bir şekilde oynayıp iyi mücadele ederek puanla dönmek olduğunu söyledi.
Çalımbay, Orduspor maçının hazırlıklarını sürdüren kırmızı-beyazlı ekibin idmanında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Orduspor maçından sonra Manisaspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Samsunspor ile karşılaşacaklarını söyledi.

Bu maçların hepsini çok iyi bir şekilde bitirmeleri gerektiğini ifade eden Çalımbay, Trabzonspor, Galatasaray, Gençlerbirliği maçında kaybettikleri puanları telafi etmek istediklerini bildirdi.

Orduspor deplasmanının da kendileri için en zor deplasmanlardan biri olduğunu vurgulayan Çalımbay, ''İyi bir takım, iyi bir kadroları var. Ama bizim de şiddetle puana ihtiyacımız var. Tek amacımız iyi bir şekilde oynayıp, iyi mücadele edip, oradan puanla dönmek. Yani başka bir düşüncemiz yok'' diye konuştu.

Çalımbay, sakatlığı devam eden Eneramo ile ilgili de, ''En önemli oyuncularımızdan bir tanesi Eneramo, ondan yine yararlanamayacağız. Maalesef tam iyileşmedi. Biz de riske etmek istemiyoruz. O yüzden Orduspor maçına götürmeyeceğiz. Onun dışında antrenman eksiği olan arkadaşlarımız var. Kıvanç'ın, Rasmussen'in durumuna bakacağız. Onların durumuna göre de kadroya alıp almayacağımıza da karar vereceğiz'' dedi.

Futbolda şike iddialarına ilişkin hazırlanan iddianame
Rıza Çalımbay, ''Şike iddianamesinin içerisinde Sivasspor'dan Mahmut Boz da tedbirli futbolcular arasında yer aldı. Bunun hakkında ne söyleyeceksiniz?'' şeklindeki soruyu şöyle yanıtladı: ''Söyleyecek bir şey yok. Herkes için yapılan bir şey o. Bekliyoruz, biliyorsunuz lig başından beri Sivaspor'la ilgili böyle şeyler vardı. Biz de hem ona, hem işimize yoğunlaşmaya çalıştık. Hissettirmemeye çalıştık. Bunda başarılı olduğumuza inanıyorum. Bütün arkadaşlarımla mükemmel şekilde mücadele ettik. Yönetimimiz olsun, taraftar olsun, herkes destek verdi ve biz de onları hissettirmeden işimize bakıyoruz. Bütün amacımız bu seneyi çok iyi bir şekilde bitirmek. Onun için de o olaylardan uzak durmaya çalışıyoruz. Sadece buraya çok iyi bir şekilde konsantre oluyoruz. Tek amacımız da şu kalan dört tane maçı iyi bir şekilde bitirmek, başka bir düşüncemiz yok. Bitirebilecek güçte bir takımız. Hep söylüyorum ama bizim sesimiz az çıkıyor Anadolu takımı olduğumuz için. Yalnız hakem hatalarını ben affedemiyorum. Bir Trabzonspor maçında, Galatasaray maçında, Eskişehir maçında, Karabük maçında, buna benzer birçok maçlarımız oldu. Bunları affedemiyorum, bizim en büyük sorunumuz şu anda o. Bir daha söylüyorum, kimseden bir beklentimiz, bir sıkıntımız da yok. Tek şey bizim maçımızı da normal yönetsinler, normal yapsınlar. İsteyerek yaptıklarına kesinlikle inanmıyorum ama maalesef hatalar son maçlarda hep bizi buldu.''

Devre arasında transfer konusunda en fazla iki oyuncu alabileceklerini ifade eden Çalımbay, belirledikleri ve izledikleri oyuncular olduğunu belirtti. Yardımcılarının şu anda yurt dışında oyuncu arayışında olduğunu anlatan Rıza Çalımbay, ''Yurt dışından ve yurt içinden en fazla iki oyuncu alabileceğiz. Bu sene biliyorsunuz bütün kulüplerin yaşadığı bir sıkıntı var. Aynı sıkıntılar bizde de var. Takımımıza faydası olacak en fazla 2 oyuncu alacağız. Hem bizi zora düşürmeyecek, hem takımımıza zora sokmayacak en fazla 2 tane oyuncu alacağız'' diye konuştu.

58akif34
06.12.2011, 14:18
bizde 3 şuan istiyoruz hocam orduyu yenerek sivasa dönersiniz inşallah

Alişan
06.12.2011, 14:39
Trabzon maçında yaptığımız ufak hatalar nedeniyle ve rakip ceza sahasında golcülerimizin biraz heyecanı ve birazda tecrübesizlikleri nedeni ile rahatlıkla 4 -2 alacağımız maçı berabere bitirdik.Deplasmanda orduyu yenecek güçteyiz tek zayıf noktamız ordu kendi evinde almak zorunda bizde kazanmak zorundayız bu hafta alt takımlardan kopabiliriz yeterki orduyu yenip üç puanı alalım bu hafta alırsak daha çok rahatlarız diğer maçlarımıza çok daha pozitif enerji ve düşünceyle çıkarak kazanabiliriz inşallah bu hafta ordu maçını alıp üç puanı koparırız

KaanK
06.12.2011, 14:55
Sivasın başındaki bu talihsiz dönemde Rıza Çalımbay gibi dürüst ve adam gibi adam niteliğinde ve Sivaslı bir hocanın takımımızın başında bulunması gerçekten bir şanstır

58 SiVaSıM 58
06.12.2011, 15:13
eneramo yoksa çok kötü gerçekten ama yinede ben bu maçtan puan alacağımızı düşünüyorum

DoomsDay58
06.12.2011, 16:00
Eneramonun olmaması yine çok etkileyecek bizi umarım Rıza Hoca bu maçta forvette Cihanla maça başlar duruma göre Pedriel veya maça yetişirse Rassmusseni oyuna alır bence ileri uçta bu şekilde etkili oluruz

infial§
06.12.2011, 16:43
kivanc mutlaka oynamali, orta saha direnci onemli,orduspor son 20 dk larda gol yiyor

Divriği58
06.12.2011, 18:31
2 dorvet almalısın hocam. 2 seçenegınde forvet olmalı

58MUAMMER58
06.12.2011, 19:39
:D2 takım içinde zor maç yenilen kabus görür ordu kazanamıyor sivasspor kazanacak kadar oynuyor fakat hakemler müsade etmiyor ordunun kapanacağını sanmıyorum mutlak kazanmak isteyecektir açık oynayacaktır bu sivas için avantaj olabilir orta sahayı kalabalık tutup fırsat kollamalıyız ordu takım defansını iyibeceren takım :confused:ceza sahasına yapılan yan ortalarda çaresiz kalıyorlar son 30 dak pilleri bitiyor ne olursa olsun sivassporumun puanla inşallah 3 puanla döneceğine inancım :D

HALIL
06.12.2011, 20:23
yeter artik konustun riza baba artik 3 puanlar istiyoruz !

Rallim58
07.12.2011, 08:25
Ordu 19 Eylül stadyumunda, Divriğispor'un 3. lige yükselme karşılaşmasını izlemiştim. Fanatik taraftar grubu var (sanıyorum Akıncılar dı).

Bu müsabakadan puan ya da puanlar almak zorunda olduğumuz bir karşılaşma. Ne olaydı ki Sivas'tan akın akın taraftar topluluğu, yiğidolar Ordu'ya gitseydi. takımın taraftar desteğine ihtiyacı olduğu zamanları yaşıyoruz, organziasyon yok...! Üzüntü verici bir durum.

sero58
07.12.2011, 09:32
cihan yılmaz kadrodamı bir bilgisi olan arkadaş varsa yazarmı...

eSrArEnGiZ_
07.12.2011, 10:16
ARKADAŞLAR 2-0 ALIRIZ BU MAÇI SIKINTI YOK :)

58megayigido
07.12.2011, 11:13
forvette cihanla başlasak kazanırız .. artık pedriel yedek kalmalı btün kredilerini bitirdi neredeyese ... rıza hoca duy sesimi pedriel den bize fayda yok

Mehmet ATEŞ
07.12.2011, 11:27
GOL SIKINTIMIZMI VAR ARKADAŞLAR FORVET ALALIM LİGDE EN ÇOK GOL ATAN TAKIMLAR ARASINDAYIZ AMA YEDİĞİMİZ GOLLERE BAKARSAK DEFANS ALMALIYIZ RIZA HOCA NE YAPACAK DAHA MERAK EDİYORUM TAKIM ÇIKIYOR OYNUYOR KÖTÜDE OYNAMIYOR HOCAMIZA SAHİP ÇIKALIM

nightmare58
07.12.2011, 12:12
Sağlam bi sağ bek lazım bencee bir de Borjan çok düşündürüyor beni, yerine daha iyisi alınabilir...

DoomsDay58
07.12.2011, 14:10
GOL SIKINTIMIZMI VAR ARKADAŞLAR FORVET ALALIM LİGDE EN ÇOK GOL ATAN TAKIMLAR ARASINDAYIZ AMA YEDİĞİMİZ GOLLERE BAKARSAK DEFANS ALMALIYIZ RIZA HOCA NE YAPACAK DAHA MERAK EDİYORUM TAKIM ÇIKIYOR OYNUYOR KÖTÜDE OYNAMIYOR HOCAMIZA SAHİP ÇIKALIM

Gol sıkıntımız mı var ? ligin en fazla gol atan takımlarından biriyiz sadece kayseri maçında 6 gol yediğimiz için eksi averajdayız ama yinede sağlam bi forvet şart tabi

kangallıwert
07.12.2011, 14:14
Su deplasman maclarina ne zaman 1 puan icin cıkacaz merak ediyom :D Her maca 3 puan icin cıkıyoruz sonra 0 puanla dönüyoz:rolleyes: Umarim bu sefer yanilirim...

hiko58
07.12.2011, 14:17
yenin artık puanlara ihtiyacımız var. neden bizlerde playoff un içinde olmayalımki. niyi takımımız var. yenin haydi

FANATIK YIGIDO
07.12.2011, 16:55
hocam senden ricam su kaleciyi deyistirin milan borja hic guven vermiyor cok hatali goller yiyor atillayi gecirin kaleye atilla enazindan milan dan daha iyi guven veriyor

mustafaarslan
07.12.2011, 17:43
İnşallah 3 puan bizim olur, yoksa potaya giriyoruz.
http://www.facebook.com/pages/SADECE-SIVASSPOR/265364623513551

Salim58
08.12.2011, 06:52
cihan yılmaz kadrodamı bir bilgisi olan arkadaş varsa yazarmı...

Bir süredir takımda forma şansı bulamayan ve son haftalarda maç eksiği nedeniyle A2 takımı ile karşılaşmalara çıkan Cihan Yılmaz, Sivasspor ile yol ayrımına geldi.
Genç oyuncunun Pazartesi gününden buyana takımla birlikte çalışmalara katılmadığı görülürken, menajerinin Cihan için takım arayışına girdiği öğrenildi.

58nursah58
08.12.2011, 08:16
Sivasın başındaki bu talihsiz dönemde Rıza Çalımbay gibi dürüst ve adam gibi adam niteliğinde ve Sivaslı bir hocanın takımımızın başında bulunması gerçekten bir şanstır SİVASLI OLUNMAZ SİVASLI DOGULUR:D:D

58nursah58
08.12.2011, 09:11
Şimdi kazanma zamanı
Sivasspor bu akşam ligin en enteresan takımlarından birisiyle karşı karşıya gelecek.Ayrıca, daha önce Kırmızı-Beyazlı takımda forma giyen Abdurrahman Dereli,Sedat Bayrak ve Onur Tuncer eski takımlarına karşı mücadele edecek olmaları da maça ayrı bir anlam kazandıracak. Ligin en az gol atıp,en az gol yiyen takımlarından birisi olan Orduspor hiçbir maçta 2 golden fazlasını atmadığı gibi,2 golden fazlasınıda yememiş.2 gol atarak kazandığı Eskişehir ve Karabük maçlarında birerde gol yemiş. Özetle Orduspor kazandığı 4 maçıda bir farkla almış.Karadeniz ekibi zor gol atan,zorda yiyen bir takım olarak kendini gösteriyor. Samsun’dan sonra ligin en az gol atan takımı olan Orduspor,rakip fileleri 11 kez havalandırmış,buna karşılık 10 golle ligin en az gol yiyen 3 takımından birisi olmuş.Sivasspor ise ligin en fazla gol yiyen-atan takımların başında geliyor.Daha önce oynadığı maçlarda olduğu gibi Sivasspor’da bu akşamki maçta gol yada goller atacak. Yeterki,basit hatalarla goller yemesin.Bu maçta Sivasspor’un en büyük dezavantajı Eneramo gibi bir golcünün olmayışıdır. Sivasspor’un ofansif gücünün en önemli ismi olan Eneramo’nun pazartesi oynanacak Manisa maçına tam hazır olarak çıkması en büyük dileğimdir.
Bu akşamki maçta sonucun çıkmasında tabiki her iki takımda oynayan futbolcuların performansları etkili olacak.Fakat Sivasspor’un maçlarına baktığımız zaman genellikle hakemlerin futbolcuların önüne geçtiğini görüyoruz. Bu sezon henüz 13 hafta geride kalmasına rağmen,gerçekten hakemlerden yaka silkmekten bıktım usandım! Bu akşamki maçta makul hakem hatalarının dışında hatalar olmamasını temenni ediyorum. Maçın sonucunu hakem hatalarının değil,futbolcuların kendi yaptıkları hatalarla belli olmasını diliyorum.
Şansın bol olsun Sivasspor…

Abdullah Yiğit/Hürdoğan Gazetesi..

inşşşşş 3 puanla dönerizz İlac gibi olurr.

Editörün Notu : Alıntı yapılan yazıları lütfen, kaynak göstererek belirtiniz. Bu alıntı düzeltilmiş olup, ilgili yazarımızdan özür dileriz.

shang
08.12.2011, 11:07
bence futbolcuların morali gayet bozuktur mesela dun fenerbahçeninde bu çalkantılı donemden etkilendıgını düşünüyorum bizim için çok zor maç ilerde zaten top tutamıyoruz eneramoda oynamıcak orduda kotu takım değil onlarda kazanmak isticektir son haftalardakı kotu gıdıse dur demek ısteyeceklerdır çok sıkıntılı bir maç ...

sivaslıadem
08.12.2011, 11:59
''Çok istikrarsız bir lig yaşanıyor''

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ''Çok istikrarsız bir lig yaşanıyor'' dedi.

Ordu'ya puan ya da puanlar almak için geldiklerini belirten Çalımbay, ''Bizim amacımız Ordu'dan puan yada puanlarla ayrılmak. Zor bir maç oynanacak, iki takım içinde zor olacak. Ama hakikaten Ordu takımı iyi bir takım, iyi kadroları var. Bunu ligin başından itibaren gösterdiler zaten. Bizim de bu maçta eksiklerimiz var. Ancak her şeye rağmen iyi bir şekilde döneceğiz'' diye konuştu.

Karmakarışık bir lig sezonu geçirdiklerini vurgulayan Çalımbay, şöyle devam etti:

''Bence bu yıl lig karmakarışık. Başlangıcı, maçlar ve maç tarihleri her şey karmakarışık. O yüzden çok istikrarsız bir lig yaşanıyor. Bence şu anda lig istenildiği tempoyu yakalayamadı. Ben ligin ikinci yarısının daha tempolu, daha iyi geçeceğine inanıyorum. Çünkü çok güzel bir hedef var, o da play-off. Onun için bütün takımlar orada olmak isteyecektir. Bu nedenli ligin ikinci yarısının daha güzel geçeceğine inanıyorum.''

Lig'de maç tarihlerinin sıklığına da değinen Çalımbay, ''Bizim içinde zor, Ordu takımı için de zor. Maçlar o kadar önemli değil oynarız da deplasmanlara gidiş gelişler çok zor oluyor. Hiç dinlenmeden diğer maça bakmamız gerekiyor. Yani ne üzülecek zaman buluyoruz ne de sevinecek zaman. Bu sene iyi bir tempo yakalayıp gitmek lazım. Başka yapacak bir şey yok'' diye konuştu.

Çalımbay, yasaklı futbolcularla ilgili soruya ise, ''Ben onların hepsinin düzeleceğine inanıyorum. Yani böyle gitmeyecektir mutlaka. Bir çözüm bulunacaktır bununla ilgili. Bakalım bekliyoruz'' dedi.

Çalımbay, Sivasspor'un sıkıntılı günler yaşadığını, hedeflerinin bu sezonu en iyi şekilde atlamak olduğunu da sözlerine ekledi.

AA

muhsin koçak
08.12.2011, 13:20
Beraberliğin bile galibiyet kadar değerli olduğu bir maça çıkacak takımımız,Alla yardımcıları olsun.

nightmare58
08.12.2011, 14:45
Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ''Çok istikrarsız bir lig yaşanıyor'' dedi.

Çalımbay, yarın oynanacakları Orduspor maçı öncesi kampa girdikleri otelde açıklamalarda bulundu.

Ordu'ya puan ya da puanlar almak için geldiklerini belirten Çalımbay, ''Bizim amacımız Ordu'dan puan yada puanlarla ayrılmak. Zor bir maç oynanacak, iki takım içinde zor olacak. Ama hakikaten Ordu takımı iyi bir takım, iyi kadroları var. Bunu ligin başından itibaren gösterdiler zaten. Bizim de bu maçta eksiklerimiz var. Ancak her şeye rağmen iyi bir şekilde döneceğiz'' diye konuştu.

Karmakarışık bir lig sezonu geçirdiklerini vurgulayan Çalımbay, şöyle devam etti:

''Bence bu yıl lig karmakarışık. Başlangıcı, maçlar ve maç tarihleri her şey karmakarışık. O yüzden çok istikrarsız bir lig yaşanıyor. Bence şu anda lig istenildiği tempoyu yakalayamadı. Ben ligin ikinci yarısının daha tempolu, daha iyi geçeceğine inanıyorum. Çünkü çok güzel bir hedef var, o da play-off. Onun için bütün takımlar orada olmak isteyecektir. Bu nedenli ligin ikinci yarısının daha güzel geçeceğine inanıyorum.''

Lig'de maç tarihlerinin sıklığına da değinen Çalımbay, ''Bizim içinde zor, Ordu takımı için de zor. Maçlar o kadar önemli değil oynarız da deplasmanlara gidiş gelişler çok zor oluyor. Hiç dinlenmeden diğer maça bakmamız gerekiyor. Yani ne üzülecek zaman buluyoruz ne de sevinecek zaman. Bu sene iyi bir tempo yakalayıp gitmek lazım. Başka yapacak bir şey yok'' diye konuştu.

Çalımbay, yasaklı futbolcularla ilgili soruya ise, ''Ben onların hepsinin düzeleceğine inanıyorum. Yani böyle gitmeyecektir mutlaka. Bir çözüm bulunacaktır bununla ilgili. Bakalım bekliyoruz'' dedi.

Çalımbay, Sivasspor'un sıkıntılı günler yaşadığını, hedeflerinin bu sezonu en iyi şekilde atlamak olduğunu da sözlerine ekledi.

kadirakin58
08.12.2011, 16:19
Hocam, bu maçı almak çok önemli, bu sene ligin dibine demir atmayalım bari..

Elbeyliliyiz
08.12.2011, 16:28
Inanarak oynarsak üc puani zorlanmadan aliriz culio ya dikkat!

58Sivaslilar
08.12.2011, 22:23
Insallah riza hoca simdi artik noksanlarini tespit etmis olmali SIVASSPOR yüzde yüz kazanacagi maclari kayip ediyor cünkü zor gol atiyoruz bize acil golcü gerek yoksa takim cok iyi oldu kaleci idare eder goocüüüüüüüüüüü ikinci yariya riza hoca ne et et cok iyi bir goolcü SSpora ilac olur daha yigidoya kimse dayanmaz:confused:

58Sivaslilar
08.12.2011, 22:33
Riza hoca perdiyelle takimi zorluyor ve strese sokuyor cünkü on pozüsyondan birini bile zor goole ceviriyor perdiyelle filan bu is olmaz takim masallah koc yigido olmus fakat goolcü gerek golcü riza hoca gözünü ac bunlari gör hakemle filan ugrasma yanlis yede hak ariyorsun golcünü bul gooleri at hakemde birsey yapamaz:confused: