Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Yarı da Yiğido Gençlik..

ygdgnçlk
27.12.2011, 21:27
2011/2012 sezonunun ilk yarısını geride bırakırken bizde grubumuz hakkında sizlerden görüşlerinizi almak istedik..

Malumunuz geçen sezonlarda Kale Arkası Gar A Blok ta yer alırken bu sezon Maraton A blok ta yer aldık..

Bu sene Yiğido Gençliği Maraton tribününde nasıl buldunuz, ilk yarı da Yiğido Gençliğin en iyi olduğu maçlar hangileriydi..

Teşekkürler..

izmirliyigido
27.12.2011, 21:30
Eski yeriniz daha mı güzeldi? Orada daha çok göze batıyordunuz sanki.

.

58alp58
27.12.2011, 21:32
Tribünlerin genelinin çoğu maçda boş kalmasına rağmen grubumuzun her maç belli bir ortalaması oldu ve bu ortalamanın altına hiç düşmedi.

Özellik ts maçın da çok iyiydik Sivasspor tarihihin en ii kasabını yaptık maraton A blok u komple alarak ts lilerin sesini çıkarmadık..

ikinci yarı daha ii olacağımıza yürekten inanıyorum..

ygdgnçlk
27.12.2011, 21:35
Eski yeriniz daha mı güzeldi? Orada daha çok göze batıyordunuz sanki..

evet görüntü açısında eski yerimiz daha iyiydi ancak üstün açık olmasından dolayı bazı dezavantajları oluyordu..

YGTayfa
27.12.2011, 21:38
en iyi maçlarımız Bursa ve Ts maçlarıydı

hasanpolat44
27.12.2011, 21:40
Bence gayet iyiydiniz her zaman ki gibi en iyi şekilde desteğinizi verdiniz maraton da sanki sesiniz biraz daha gür geliyor tv ye..başarılar..

infial§
27.12.2011, 22:07
sayıyı artırmalıyız arkadaslar,polis baskısı cok fazla uzerımız de.kameralar,gozler,joplar hep tepemızde

gangster
27.12.2011, 22:17
Arkadaşlar "her zaman ki" gibi gayet iyiydiniz,emeği geçen herkesin yüreğine sağlık.Ancak iki husus çok dikkatimi çekiyor.Aynı saate gelmeyen hemen hemen bütün maçları izlediğim için özellikle belirtmek istiyorum.

Birincisi; maçın ilk yarısında çok organize olan grup ikinci yarı sayı olarak çok azalıyor.Nedenini öğrenmek isterim.

İkincisi; ligtv yayını ile ilgili.Birçok takıma göre çok daha iyi bir tribüne sahip olmamıza rağmen bunu ses olarak televizyon yayınına aktaramıyoruz.En az taraftarı stada çeken Antalyasporun bile daha çok sesi yayına yansıyor.Özellikle Samsun maçında 90 dk şirinleri dinlemek zorunda kaldık.Bunun nedeninin kameraların lokasyonu ile ilgili olduğunu düşünüyorum.Diğer statlara nazaran seyircinin kameralara en uzak kaldığı stat bizimkisi.Bunu örgütlü bir biçimde ligtv ye veya yönetimimize bildirerek en azından bir mikrofon yerleştirilmesini sağlayabiliriz.Böylelikle emeğinizin karşılığını daha fazla almış olursunuz diye düşünüyorum.

4eylül
27.12.2011, 22:37
nerede olursanız olun her zaman her yerde iyisiniz

58MUAMMER58
28.12.2011, 00:44
gözler aşina olmuş hep kale arkası gar tarafında yiğido gençliğe maraton herzaman olduğu gibi emmilerin stadta olmanız yeterli artık tv spor proğramlarında maç öncesi takım otobüşünü mesalelerle davullarla stada getirme görüntüleriniz yok alıştık yiğido gençlere çok tesekkür diğer destek veren gruplarada gereksiz küşkünlüklere gerek yok takımın herzaman sizlere ihtiyacı vardır

muhsin koçak
28.12.2011, 02:43
Sizlerde olmasanız stadın cenaze evinden bir farkı kalmayacak.Küçük bir eleştirim olacak affınıza sığınarak; sayısal olarak çok azsınız,grubun büyümesi için çalışma yapmalısınız bence.

şarkışla 58
28.12.2011, 06:40
Genelde en ateşli taraftar grupları kale arkalarında olur.:D

yiğidobaytar58
28.12.2011, 06:44
her zaman ki gibi çok iyisiniz..bizde elimizden geldiğince gelip size katılıyoruz...ancak şu küfür olayını bitirmek lazım, bu bazen gruba gölge düşürüyor....umarım sayınız gittikçe artar....maratona geçmeniz çok iyi oldu , çünki kapalı olduğu için ses daha gür çıkıyor....

ünisivas
28.12.2011, 08:40
bence türkiye liginde en pasif grubuz. hem sayı hem organize bakımından . kalagrafi hazırlayamıyoruz bestelerimiz çok az .. kimse bana kızmasın ama ben bizim grubu hiç beğenmiyorum.. meydan da toplanıp dawullar birlikde istasyon caddesini inleterek gelmemiz lazım . heyecan gelmesi lazım tek olmamız lazım ilk önce kawgayı bitirmemiz lazım . hemen hemen her maçda grub içinde kawga çıkıyor. bide en önemlisi yöneticilere sözümüzü geçirmemiz lazım. ne gerekiyorsa karşılamaları lazım.. teşekkür ederimm..

Ferhat06
28.12.2011, 10:03
Köklü bir geleneği ihya ettiniz canlandırdınız maratona geçerek.Çünkü eskiden beri en sıkı taraftar o tribünde otururdu.Bir de kalearkası her zaman dolmadığı için pek iyi durmuyordu grup.Hem böyle maratona bi enerji veriyorsunuz.B enim sivas dışından naçizane gözlemim bu,yanlış değildir umarım.

ygdgnçlk
28.12.2011, 11:56
bence türkiye liginde en pasif grubuz. hem sayı hem organize bakımından . kalagrafi hazırlayamıyoruz bestelerimiz çok az .. kimse bana kızmasın ama ben bizim grubu hiç beğenmiyorum.. meydan da toplanıp dawullar birlikde istasyon caddesini inleterek gelmemiz lazım . heyecan gelmesi lazım tek olmamız lazım ilk önce kawgayı bitirmemiz lazım . hemen hemen her maçda grub içinde kawga çıkıyor. bide en önemlisi yöneticilere sözümüzü geçirmemiz lazım. ne gerekiyorsa karşılamaları lazım.. teşekkür ederimm..

Türkiye liginde bizden sayı olarak az olan gruplar da var ancak sesimiz tv ye yeterince gitmiyor bunun nedeni maraton tribünün üzeri kapalı ama diğer statlardaki gibi değil çok yüksekten kapatılmış ve arka tarafta boşluk var ikincisi tv kamerasına uzak ve bulunduğumuz yerin yakınında bi mikrofon yok bundan az ses gidiyor..

beste olarak tribünlerde söylenen belli başlı besteler vardır onların hepside maçta yapılıyor..

Atatürk Anıtının orada toplanıp şen şakrak stada gidiyoruz kareografi ve meşale şovlarını bu sezona kadar çok sık yapıyorduk ancak bu sezon pek yapmadık ama ikinci yarı İnşallah bu tür etkinliklere devam edeceğiz..

kavga olayına gelince ufak tefek bazı maçlarda tartışmalar olabiliyor bu bir çok tribünde olan bir şey bunu da minimum a indirmeye çalışacağız...

Kizilirmak58
28.12.2011, 12:05
eski yerini çok çok daha güzlidi . bu yeni yerinizde adeta yok olmuşsunuz . çünki bizler gurbetteki yiğidolarız tv den iziliyoruz .. siz sölemseydiniz yiğidogençlik kapandı zannediyurudm.. eski yerizne gecin

ygdgnçlk
28.12.2011, 12:09
Arkadaşlar "her zaman ki" gibi gayet iyiydiniz,emeği geçen herkesin yüreğine sağlık.Ancak iki husus çok dikkatimi çekiyor.Aynı saate gelmeyen hemen hemen bütün maçları izlediğim için özellikle belirtmek istiyorum.

Birincisi; maçın ilk yarısında çok organize olan grup ikinci yarı sayı olarak çok azalıyor.Nedenini öğrenmek isterim.

İkincisi; ligtv yayını ile ilgili.Birçok takıma göre çok daha iyi bir tribüne sahip olmamıza rağmen bunu ses olarak televizyon yayınına aktaramıyoruz.En az taraftarı stada çeken Antalyasporun bile daha çok sesi yayına yansıyor.Özellikle Samsun maçında 90 dk şirinleri dinlemek zorunda kaldık.Bunun nedeninin kameraların lokasyonu ile ilgili olduğunu düşünüyorum.Diğer statlara nazaran seyircinin kameralara en uzak kaldığı stat bizimkisi.Bunu örgütlü bir biçimde ligtv ye veya yönetimimize bildirerek en azından bir mikrofon yerleştirilmesini sağlayabiliriz.Böylelikle emeğinizin karşılığını daha fazla almış olursunuz diye düşünüyorum.

dedidklerinde çok haklısın sana katılıyorum..

2.yarıda azalmasının sebebi arkadaşların bazıları tribünde yeni olduğu için belli bir dk dan sonra yorulup kaytarıyorlar ancak zamanla bu sorununun tamamen olmasa bile kısmen çözüleceğine inanıyorum..

ayna26
28.12.2011, 12:26
Taraftar gurubu olmasa stad sessiz kalacak, çekirdek çıtlama sesini bastıran bu guruba teşekkür etmek gerek.Daha organize olunmalı, gurup içi etkileşim ve birlik sağlandıktan sonra stad içindeki diğer seyircilerin de gurubla birlikte hareket etmesinin sağlanması gerek, bunun da yönetimin vereceği destek ile olacağı kanaatindeyim.Küfür olayının da taraftar gurubunca kaldırılması gerek, küfre gerek olmadan tezahüratla tepki verilebilir.

ünisivas
28.12.2011, 13:39
Türkiye liginde bizden sayı olarak az olan gruplar da var ancak sesimiz tv ye yeterince gitmiyor bunun nedeni maraton tribünün üzeri kapalı ama diğer statlardaki gibi değil çok yüksekten kapatılmış ve arka tarafta boşluk var ikincisi tv kamerasına uzak ve bulunduğumuz yerin yakınında bi mikrofon yok bundan az ses gidiyor..

beste olarak tribünlerde söylenen belli başlı besteler vardır onların hepside maçta yapılıyor..

Atatürk Anıtının orada toplanıp şen şakrak stada gidiyoruz kareografi ve meşale şovlarını bu sezona kadar çok sık yapıyorduk ancak bu sezon pek yapmadık ama ikinci yarı İnşallah bu tür etkinliklere devam edeceğiz..

kavga olayına gelince ufak tefek bazı maçlarda tartışmalar olabiliyor bu bir çok tribünde olan bir şey bunu da minimum a indirmeye çalışacağız...

gardaşım bana sitem ederek konusmussun biraz :) yorum yapmamızı istemişsiniz bende yorum yaptım sitem edilecek birşey yok. bide ben öle stada gelmeyen biride değilim kimse öyle anlamasın . içeride ki bütün maçlarına geldim ve hepsinde de maratonda yerimi aldım ... ben benim gördüğüm eksikleri yazdım bide tv kamerası uzak değil gardaşım bizlerin içinde olacak değil ya. bide kavga olayına gelince ufak tefek bazı maçlarda kavga oluyo diyosun da hemen hemen her maçda tartışılıyor. neyse ben gördüklerimi söyledim inşalllah çok güçlü taraftar grubu oluruz .. teşekkür ederim...

HababamHa
28.12.2011, 16:03
Herzaman olduğu gibi harikasınız devammm!!!

ygdgnçlk
28.12.2011, 20:30
gardaşım bana sitem ederek konusmussun biraz :) yorum yapmamızı istemişsiniz bende yorum yaptım sitem edilecek birşey yok. bide ben öle stada gelmeyen biride değilim kimse öyle anlamasın . içeride ki bütün maçlarına geldim ve hepsinde de maratonda yerimi aldım ... ben benim gördüğüm eksikleri yazdım bide tv kamerası uzak değil gardaşım bizlerin içinde olacak değil ya. bide kavga olayına gelince ufak tefek bazı maçlarda kavga oluyo diyosun da hemen hemen her maçda tartışılıyor. neyse ben gördüklerimi söyledim inşalllah çok güçlü taraftar grubu oluruz .. teşekkür ederim...

yok neden sitem edeyim burda herkes seviyeli olduğu sürece görüşlerini yazabilir..görüşlerin için teşk ederiz..

alemdarlar
29.12.2011, 16:38
Sesin net ve anlaşılır çıkması için,kapalı tribünlerde bulunan bölümlerde olunması gerektiğini belirtir,yerinizin iyi olduğunu söyleyebilirim.Kayseri ve Trabzon maçlarında tüm oluşumlarla beraber birleşilerek rakiplere yüklenilmesi bizleri memnun etmektedir ve edecektir.Bilindik eski bestelerle yola devam edilmeli ve kulağa hoş gelen bestelerle diğer tribünlere kıvılcım verilmelidir.Ayrıca grubunuzdan ve tarfatarlardan foto ve video gibi paylaşımlar sitelerimizde olmalıdır.İlk yarıda tribünümüz yokmuş dedikoduları var.

TRABZON MAÇINDA TRİBÜNLERİ BEYENDİM.KAYSERİ DERBİSİNDE İNŞALLAH MUHTEŞEM OLACAK.Derbi öncesi ve sonrası grubun çok çok ön planda olmasını isterim.Ayrıca sanal alem iyi kullanılmalı.Teşekkürler değerli grubumuz YG.

58alp58
29.12.2011, 19:33
gel Gayseri gelllllllllllll..........

YgFaruk
01.01.2012, 22:27
YİĞİDO GENÇLİK artık bundan sonra mabedi olan kale arkası garda faliyetlerine devam edecek..

infial§
01.01.2012, 22:38
YİĞİDO GENÇLİK artık bundan sonra mabedi olan kale arkası garda faliyetlerine devam edecek..

Gardaş bende bugun duydum hayırlısı olsun,maraton tribunde tembelleştınız,bız maratonu idare ederiz.

ddolphiner
01.01.2012, 22:42
Bence sanal alemi iyi kullanmalısınız facede falan grubunuz varmı bilemiyorum ama yoksa orada paylaşımlarla resim ve videolarla teşviki arttırabilirsiniz benimkisi sadece bir tavsiye ;)

koyu58
16.02.2012, 16:52
tüm grubları birleştirip daha büyük bir grub olsanız daha güçlü olursunuz

sonüye
16.02.2012, 18:11
Besiktas macinda kartopu atma sacmaligini yapan arkadaslarinizi almayin araniza. Daha guzel olur

mustiss58
16.02.2012, 19:58
bu konuyu açtığınız iyi olmuş.gurbetçi bir yiğido olarak maçları ligtvden takip ediyorum.öncelikle sayınız az olsada sesiniz gür çıkıyor.tebrikler.umarım bir gün tüm maraton ayağa kalkar, size ve takımımıza destek olur.bunun içinde yaş ortalamasının düşmesi şart.
eleştirilere geçersek
neden öndeki tellerde pankart yok.diyeceksiniz ki polis müsade etmiyor.o zaman sivas polisi neden yeniçerlerinde kendini fesederken yaptığı açıklamada bahsettiği gibi gfblere müsade ediyorda size etmiyor.bunu bi sorun. sorumlu kulüp yöneticileriyle görüşün ve bence artık bu sorunu aşın.

daha güzel daha aklıda kalan herkesin eşlik edebileceği tezahüratlar yazın ve söyleyin

az öncede dediğim gibi tribünlerimizin yaş ortalaması çok yüksek.bu nedenle millet çekirdek çitlemeyi tercih ediyor.içinizde halil rıfat paşa, sivas, kongre, atatürk,fen,anadolu gibi liselerde okuyan arkadaşlar vardır.bi zahmet organize edin şu adamları artık.hiç boşuna da bilet fiyatından yakınmasın bu arkadaşlar kızlara hava atacaz diye malbora içmesini biliyorlar :D
cumhuriyet üniversitesi öğrencilerinin yarısından fazlası sivaslı.her taraftar oluşumunun bir ÜNİ gurubu varken benim üniversitem nerde arkadaş.

antik58
16.02.2012, 22:58
sayıyı artırmalıyız arkadaslar,polis baskısı cok fazla uzerımız de.kameralar,gozler,joplar hep tepemızde

Sizlerin polisle ne işiniz var dostum taraftarlar bilinçli hareket ettiği sürece sıkıntı olmazki;)

OzkanBaskan
17.02.2012, 07:27
Sayınız daha da artmalı maçın skoruna ve gidişatına göre beste okumalısınız bunları da göz önüne alacak olursanız daha iyi olacağınıza eminim..

58CeZa58
15.04.2012, 14:31
arkadaslar bende Yigido Genclik grubuna dahil olmak istiyorum
almanya oturuyorum
bu yazinda izine gelecegim

oguzhan58 sivas
15.04.2012, 16:52
Yigido Genclik Avrupa!