Orijinalini görmek için tıklayınız : Adım adım Liverpool'a

Salim58
28.12.2011, 07:42
http://resimzade.com/Show.html?i=34050&token=24639 (http://resimzade.com/Show.html?i=34050&token=24639)

4 Eylülspor'da U-15'lerde gösterdiği performansla adından sıkça söz ettiren Muhammed Furkan Işık, harikalar yaratmaya devam ediyor.

Ligde ve Milli Takım seçmelerinde herkesin gözdesi haline gelen genç oyuncu, Futbol Prensi Seçmeleri'nin de en çok konuşulan isimler arasında yer aldı.

İngiltere Premier Ligin güçlü temsilcilerinden Liverpool ile TRT'nin ortaklaşa düzenlediği “Türk Futbolu Prensini Arıyor" Samsun elemelerinde gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Işık, İstanbul'da yapılacak yarı final elemelerinde yeteneğini konuşturacak.

Geçtiğimiz günlerde Samsun seçmelerinde onlarca rakibi eleyerek ilk 5 futbolcu arasına seçilen ve yarı final elemelerine adını yazdıran Işık, Liverpool hayallerine adım adım yaklaşıyor.

Sivas'ta amatör kulüplerce yakından takip edilen 14 yaşındaki genç oyuncu, İstanbul'da yapılacak yarı final elemelerini kazanması halinde İngiltere'de, Michael Owen, Jamie Carragher ve Steven Gerrard gibi yıldızları yetiştiren Liverpool Futbol Akademisi'nde bir yıl eğitim görecek.

2 YARI FİNAL ELEMESİ

Türkiye genelinde 5 Şubat'ta bitecek elemelerin ardından, İstanbul'da 80 sporcunun katılımıyla 2 yarı final elemesi yapılacak.

1.5 ay sürecek finaller döneminde birlikte çalışacak olan oyuncular, antrenörlerin gözetiminde günlük idmanlarını yaparken, yeteneklerini geliştirmek için verilen özel çalışmaları ve ödevleri tamamlamaya çalışacaklar.

Genç yaşta yeteneğiyle göz dolduran Işık’ın yarı final elemelerinde nasıl bir performans sergileyeceği herkes tarafından merakla beklenirken, futbol yorumcusu ve eski hakemlerden Ahmet Çakar, Furkan’ı turnuvanın favori isimlerinden biri olarak görüyor.

Sivas'ın Sesi

8SvS8
28.12.2011, 10:36
İnşallah Başarılı Olur.

ahhguzum
28.12.2011, 11:16
alın bunu sivasa göndermeyin eğitimini alsın gelsin ...

DoomsDay58
28.12.2011, 11:36
Eğer akademiye seçilirse 1 yıllık eğitimin ardından bence hemen kontrat imzalatmalıyız ilerde çok yüksek paralara avrupanın büyük kulüplerinde oynayabilir, bu sayede hem Sivasspor kazanır hem Türk futbolu kazanır.

ozledımeskıyı
28.12.2011, 14:49
Şu işe bak ülkemizdeki en iyi yetenekleri bulup ingilterdeki kulübün eline teslim ediyoruz adamlara elimizle elmas teslim dediyoruz onlarda haklı Türkiye de alt yapı diye bir şey yok ztn