Orijinalini görmek için tıklayınız : ASIL YATIRIM BU....( MU ?)

shadow3458
12.11.2005, 14:52
Teşvik yasası kapsamında İtalyanlar Sivas’a yatırım yapacak
Teşvik Yasası ile birlikte yatırımların yeni rotası haline gelen Sivas’a Almanlar’dan sonra, İtalyanlar da yatırım yapacak. İtalyan BİOLETTİ Firması, çelik tencere fabrikası kurmak için Sivas’a geldi. Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım’ı ziyaret eden BİALETTİ Şirketi yetkilisi Gıanluıgı Mazzottı. Türkiye’de yatırım yapma kararı aldıklarını açıkladı.
Yatırım için Türkiye’de üç ilde incelemelerde bulunacaklarını açıklayan Mazzotti, Sivas’ta sağlanan imkanları değerlendirmeyi düşündüklerini kaydetti. İzmir’de de Türk ortaklı bir fabrikalarının bulunduğunu anlatan Mazzotti, Sivas’ta 8-10 bin metre kare kapalı alanda kurmayı hedefledikleri fabrikada 150 kişiye istihdam sağlayacaklarını söyledi.
Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım ise Yerli ve Yabancı sermayenin gözdesi haline gelen Sivas’ta İtalyan BİOLETTİ şirketinin fabrika temellerini atmaktan büyük gurur ve mutluluk duyacaklarını söyledi. Başkan Yıldırım, Sivas’ın kısa süre içerisinde sanayileşerek kalkınmış modern bir Sivas haline geleceğini belirtti.
İtalyan BİALETTİ firması Avrupa da Tefal’den sonra ikinci büyük paslanmaz çelik tencere üreticisi olma unvanını taşıyor.

Serd@r
12.11.2005, 15:11
iNŞALLAH güzel Sivasımızda işsizlik büyük problem birnebze olsun merhem olur,bizleri gurbet ellerede atan bu işsizlik değilmiydi zaten.HADİ HAYIRLISI...

Siir_Misali
12.11.2005, 15:22
hadi hayırlısı olsun...inşallah lafta kalmaz...

muRTix1
12.11.2005, 15:23
herkese hayırlı olsun yaklaşık 1 sene sonra hem turizim hemnde sanayi bakımından çok yol katedicez işallah

ofgurleyuk78
12.11.2005, 17:13
Her şey yakışır yakışıklı şehrime. İnşallah hayırlı olur.

dogukan58
12.11.2005, 17:18
budaha bi başlangıç bence daha ne firmalar gelecek insallah sivasa

Arif Coşkun
12.11.2005, 17:57
Sivas'a neden yıllardan beri öksüz çocuk muamelesi yapılmıştır anlamak zor.Yer konum olarakta sanayie yatkın bir yer. Komşumuz Kayseri'ye bakıyoruz hızlı bir sanayiileşme gerçekleştirdiler.İnşallah daha çok yatırım ve teşfik olur ileriki yıllarda Kayseri düzeyini yakalarız. Haydi hayırlısı.

GeCeVeMaVi58pRf
12.11.2005, 18:04
inşallah bu yatırımlar devam eder ve böylece sivastaki işsizlik sorunu çözülmüş olur yoksa durum hiç iç acıcı degil

abircan
13.11.2005, 00:46
SİVASIMA AZ BİLE , İTALYAN YUNAN YAHUDİ FARKETMEZ MEMLEKETİMİZE YATIRIM GELSİN 150 AİLE DAHA GEÇİMİNİ TEMİN ETSİN, YOKSULLUK ÇEMBERİNİ KIRALIM ARKADAŞLAR, SİVASIM ÇELİĞİN BAŞKENTİ OLACAK İNŞALLAH, BU SAYEDE ÇELİK GİBİ TAKIMIMIZ OLACAK

muRTix1
13.11.2005, 00:48
sivasımıza hayırlı olur işallah işsizlik sorunu giderek bitecek işallah

agca58
13.11.2005, 02:13
işte bunlar gerek sivasımıza ya..inşallah sivas ekonomisiyle de kendinden söz ettirir sivas...işte sivasın TSL 'inde olmasını yaraları bence...hadi sivasım artık seni kimse engelleyemez

drummer
13.11.2005, 03:33
işallah biz göremedik sivasta sanayi yatırımlarını,çocukalrımız görürde faydalanır.
kim gelirse gelsin yatırım için,tek gelsinlerde.

1967 dernek serkan20
13.11.2005, 10:12
habere gerçekten çok sewindim
sivasımıza güzel bir yatırım
inşallah hep böle devam eder
hayırlı olsun

sarkislali
13.11.2005, 10:24
Her secimde Sivas halki muhalefet partisine oy verdiginden kentimize hizmet gelmedi. Aslinda Ipek Yolu´nun üzerinde, Anadolu´nun ortasinda oldugumuz icin 1. Demir celik fabrikasi acilacakti. Siyasetcilerimizin basiretsizligi yüzünden Iskenderun´a, arkasindanda Karabük´e fabrikalar yapildi. Is bulamayanlar baska kentlere göctüler. Sermayesi olanlarda kentimize yatirim yapmayip bu göcü desteklediler. Su anda sporun sayesinde belli bir silkinme gözleniyor. Insallah arkasi gelir. Ama takimimizin su andaki performansda yürümesi "Sivas" adini hep gündemde tutmasi sartiyla. Bunun bilincinde olalim ve takimimizi destekleyelim. M. Ali Bozkurt gibi dünyanin en zenginlerinden olan Sivas kökenlilerinde akillari basina gelir ve bütün ilimize yatirimlar yaparlar. Kangal´imizi, baliklarimizi yabancilar bizden calip tüm dünyaya pazarladilar. Bizde alevi sünni tartismasiyla sivasimizi bosalttik. Sivas´lilarin % 80 i ilimiz disinda yasiyor. Hepimize saglik, basari ve bolluk dilerim.

BOUN
13.11.2005, 11:52
SİVAS'TA DEV ALMAN TESİSİ KURULACAK
Milli geliri bin 500 doların altında kalan illeri kapsayan ve yatırımcıya çeşitli avantajlar sağlayan Teşvik Yasası ile birlikte Sivas cazibe merkezi haline geldi. Yerli sermaye kadar yabancı sermayenin de gözdesi konumundaki Sivas’a iki Alman firması daha yatırım yapacak. Böylelikle Sivas’taki Alman yatırımcı sayısı 6’ya yükselmiş oldu.

Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım, Sivas’ı bir Alman yatırım üssü haline dönüştüreceklerini belirterek, “Sivas’ı bir dünya kenti yapacağız. Dünya kendi olmanın adımlarını hızla atıyoruz. Cumhuriyet’in 100. yılı olan 2023’de Sivas Türkiye’nin merkezinde bir dünya kenti haline gelecektir” dedi.

850 MİLYON EUROLUK DEV YATIRIM

Müteşebbislere karlı bir yatırım ortamı sunan Sivas’ta 5 ve 6. Alman firmaları ortak yatırım yapma kararı aldı. Almanya’da üretim yapan Caratex ve Intek firmaları Sivas’ta 7 ayrı fabrika kuracak. Dev yatırım projesinin ilk ayağı olarak İntec Park Ltd. Şti. ve Repa Park Ltd. Şti. adında iki ayrı şirket kurularak yatırıma başlanacak. Fabrikaların temeli önümüzdeki günler içerisinde atılacak.

Alman firmaların sahipleri Franz Kohut ve Hannelore Vollrath Sivas’ta yatırım yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, Sivas’ın yatırım yapılacak uygun bir kent olduğunu söylediler.

2 BİN 500 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK

Alman firmalar Odamızı ziyaret ederek şirketlerini kurdular. Firmaların Yatırım Danışmanı Av. Oğuz Sarıkaya Sivas’ta kurulacak olan 7 ayrı fabrikada toplam 2 bin 500 kişiye istihdam sağlanacağını söyledi.

Sarıkaya, “250 hektarlık bir alanda 7 ayrı fabrika kurulacak. Bu fabrikalarda eski araba tekerlekleri realizasyonu, otomotiv yan sanayi, inşaat malzemeleri ve makine üretimi konusunda imalat yapacak. İki firmamızın şirketini kurduk. Arsa tahsislerini de gerçekleştirerek, önümüzdeki üç ay içerisinde ilk temeli atmayı hedefliyoruz. Ayrıca bu fabrikalara ilave olarak, sosyal tesisler, hastane, alış veriş merkezi, spor tesisler şirket tarafından kurulacak” dedi

SİVAS BİR DÜNYA KENTİ OLACAK

Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım, Sivas’ın hızla sanayileşmeye başladığını vurgulayarak, Alman yatırımcı konusunda 10 olan hedeflerine hızla ulaşmaya başladıklarını kaydetti.

Başkan Yıldırım, “12 Haziran 2004 tarihinde attığımız 41 temelin içinde 2 tane de Alman firması vardı. Bizim hedefimiz bu yılsonuna kadar 10 tane Alman yatırımcıyı Sivas çekmekti. Geçen yıldan bugüne kadar 4 Alman firması Sivas’a geldi. Bu firmalardan ikisi Haziran ayı içerisinde üretime başlayacak. 10 olan Alman yatırımcı hedefimize bugün iki tane daha katarak sayıyı 6’ya çıkartıyoruz. Bu Alman firmalarımız çok büyük ve hayallerimizi zorlayan bir yatırım yapacaklar. Yaklaşık 850 milyon Euro’luk bir proje var. Bu fabrikalarımız ile Sivas’ı bir dünya kenti yapacağız. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor. Dünya kendi olmanın adımlarını hız atıyoruz. Cumhuriyet’in 100. yılı olan 2023’de Sivas Türkiye’nin merkezinde bir dünya kenti haline gelecektir” diye konuştu.

Kaynak:http://www.sivastso.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=1

1967 dernek serkan20
13.11.2005, 11:53
hayırlı olsun

BOUN
13.11.2005, 11:58
Arkadaşlar bu haberi Sivas Ticaret ve Sanayi odasının sitesinde gezinirken gördüm. Tarihinden de anlaşıldığı üzre yaklaşık iki-üç ay öncenin haberi... Fakat beni şaşırtan şey haberde verilen yatırım miktarı. 850 milyon euro demek yaklaşık 1 milyar dolar demektir ve bu devasa büyüklükte bir yatırımdır. Dubaililerin İstanbul'a yapacakları gökdelenlerin maliyetinin 500 milyon dolar olduğunu biliyoruz. Almanların vermiş olduğu bu rakam ise gökdelenlerin tam iki katı yapıyor.

Sitemizde bu haberin doğruluğunu teyid edebilecek birileri var mı?Eğer bu haber doğruysa Sivas'ın başına talih kuşu kondu demektir. Yetkili ve ilgili kişilerden bu haberi doğrulayıcı bir cevap bekliyorum....

Yigidogurbette
18.12.2005, 15:47
kardeş o 500 milyar dolar :D

serhankaburcuk
18.12.2005, 16:08
Kardeş Sivasımızda aslında herşey var...Sosyal ve kültürel bütün etkinlikler fazlası ile var...Ama en büyük problemimiz iş ve ekmek problemi...Bu sebebten çok insanımızı Sivas dışına göç olarak verdik...İnşallah böyle iş sahaları açılırsa Sivasta istihdam alanı olarak büyür ve artık göç vermeyiz...Sivas zaten benim gözümde MEDENİYETLER BEŞİĞİ...

YatodaSin
18.12.2005, 16:12
Eger bu yazilanlar gerceklesirse Insanimiz Sivastan disari degil,Sivasa dolacak.
Insallah gerceklesir ve Sivasimiz ilerler ve dahada güzellesir

DJMuRaT
18.12.2005, 16:14
Hayırlı olsun...Tso Başkanı Osman yıldırım ın Lens Fabrikasıda Sivas a ii reklam yaptırdı

serhankaburcuk
18.12.2005, 16:14
Eger bu yazilanlar gerceklesirse Insanimiz Sivastan disari degil,Sivasa dolacak.
Insallah gerceklesir ve Sivasimiz ilerler ve dahada güzellesir

Sivas şehri ve insanı bunu gerçekten çok hakediyor....

HAVASI SERT İNSANI MERT....

DJMuRaT
18.12.2005, 16:17
Bencede Sivas Halkı Herşeyin en iyisine layık!!!!

ygd
18.12.2005, 16:55
GARDAŞ SAÇMALAMA NE 500 MİLYAR DOLARI YA!!!O DUBAİ HOLDİNG DENEN FİRMANIN TÜRKİYEYE YAPACAGI TOPLAM YATIRIM MİKTARI 5 MİLYAR DOLAR...KULELERİN MALİYETİDE 500 MİLYON DOLAR,ARKADAŞ DOĞRU YAZMIŞ YANİ!!!BURDA TL'DEN BAHSETMİYOZ..KOLAY GELİYO O RAKAMLARI TELAFFUZ ETMEK ANLAŞILAN:)!!!

GuNaY
18.12.2005, 17:11
Arkadaşlar bu haberi Sivas Ticaret ve Sanayi odasının sitesinde gezinirken gördüm. Tarihinden de anlaşıldığı üzre yaklaşık iki-üç ay öncenin haberi... Fakat beni şaşırtan şey haberde verilen yatırım miktarı. 850 milyon euro demek yaklaşık 1 milyar dolar demektir ve bu devasa büyüklükte bir yatırımdır. Dubaililerin İstanbul'a yapacakları gökdelenlerin maliyetinin 500 milyon dolar olduğunu biliyoruz. Almanların vermiş olduğu bu rakam ise gökdelenlerin tam iki katı yapıyor.

Sitemizde bu haberin doğruluğunu teyid edebilecek birileri var mı?Eğer bu haber doğruysa Sivas'ın başına talih kuşu kondu demektir. Yetkili ve ilgili kişilerden bu haberi doğrulayıcı bir cevap bekliyorum....
Bu miktar yatarım için oldukca büyük ve sivası çok büyük ölçüde rahatlatır...

drummer
18.12.2005, 18:33
yatırımların sonuçlarını dört gözle bekliyoruz.
bakalım ne olacak

BOUN
19.12.2005, 18:21

Sevgili arkadaşım benim verdiğim rakam doğru. Sen 500 milyar doların ne olduğunu biliyor musun? Şu an Türkiye'nin bütçesi yaklaşık 120 milyar dolar. Yani sonuç olarak benim verdiğim rakamlar doğru...

Benim asıl merak ettiğim bu muazzam yatırım haberi doğru mu değil mi? Haberi aldığım kaynak birinci dereceden bir kaynak. ( Yani Sivas TSO ) Umarım doğrudur. Bu Sivas'ın kurtuluşu olur.....

abircan
20.12.2005, 21:08
LEYLEĞİN ÖMRÜ LAKLAK LA GEÇMESİN BİRAZDA BU KONULARI İZLEYİP TAKİP EDELİM ÖNCELİK MELEKTİN KALKINMASIDIR, İŞSİZLİĞİN ÖNÜNE GEÇİLMESİ GEREKİR, KARNI DOYANIN DİĞER SOSYAL KONULARA EĞİLİP ÇÖZÜM ÜRETMESİ DAHA KOLAY SORUNSUZ OLUR, SİVASSPORU OZAMAN DEĞİL TÜRKİYE DÜNYA KONUŞACAK İNŞALLAH, ELELE VERİP SAĞCI SOLCU DİNCİ GERİCİ ÜLKÜCÜ KOMİNİST, ŞERİATÇI , LAİK AYRIMINA GİTMEDEN KARDEŞLİĞİ İLERLETELİM ŞEHRİMİZİ ÖRNEK KALKINMIŞ KAYNAŞMIŞ BİR KÜLTÜR ŞEHRİNE DÖNÜŞTÜRELİM

eren1
20.12.2005, 21:26
SİVAS'TA DEV ALMAN TESİSİ KURULACAK
Milli geliri bin 500 doların altında kalan illeri kapsayan ve yatırımcıya çeşitli avantajlar sağlayan Teşvik Yasası ile birlikte Sivas cazibe merkezi haline geldi. Yerli sermaye kadar yabancı sermayenin de gözdesi konumundaki Sivas’a iki Alman firması daha yatırım yapacak. Böylelikle Sivas’taki Alman yatırımcı sayısı 6’ya yükselmiş oldu.

Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım, Sivas’ı bir Alman yatırım üssü haline dönüştüreceklerini belirterek, “Sivas’ı bir dünya kenti yapacağız. Dünya kendi olmanın adımlarını hızla atıyoruz. Cumhuriyet’in 100. yılı olan 2023’de Sivas Türkiye’nin merkezinde bir dünya kenti haline gelecektir” dedi.

850 MİLYON EUROLUK DEV YATIRIM

Müteşebbislere karlı bir yatırım ortamı sunan Sivas’ta 5 ve 6. Alman firmaları ortak yatırım yapma kararı aldı. Almanya’da üretim yapan Caratex ve Intek firmaları Sivas’ta 7 ayrı fabrika kuracak. Dev yatırım projesinin ilk ayağı olarak İntec Park Ltd. Şti. ve Repa Park Ltd. Şti. adında iki ayrı şirket kurularak yatırıma başlanacak. Fabrikaların temeli önümüzdeki günler içerisinde atılacak.

Alman firmaların sahipleri Franz Kohut ve Hannelore Vollrath Sivas’ta yatırım yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, Sivas’ın yatırım yapılacak uygun bir kent olduğunu söylediler.

2 BİN 500 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK

Alman firmalar Odamızı ziyaret ederek şirketlerini kurdular. Firmaların Yatırım Danışmanı Av. Oğuz Sarıkaya Sivas’ta kurulacak olan 7 ayrı fabrikada toplam 2 bin 500 kişiye istihdam sağlanacağını söyledi.

Sarıkaya, “250 hektarlık bir alanda 7 ayrı fabrika kurulacak. Bu fabrikalarda eski araba tekerlekleri realizasyonu, otomotiv yan sanayi, inşaat malzemeleri ve makine üretimi konusunda imalat yapacak. İki firmamızın şirketini kurduk. Arsa tahsislerini de gerçekleştirerek, önümüzdeki üç ay içerisinde ilk temeli atmayı hedefliyoruz. Ayrıca bu fabrikalara ilave olarak, sosyal tesisler, hastane, alış veriş merkezi, spor tesisler şirket tarafından kurulacak” dedi

Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım, Sivas’ın hızla sanayileşmeye başladığını vurgulayarak, Alman yatırımcı konusunda 10 olan hedeflerine hızla ulaşmaya başladıklarını kaydetti.

Başkan Yıldırım, “12 Haziran 2004 tarihinde attığımız 41 temelin içinde 2 tane de Alman firması vardı. Bizim hedefimiz bu yılsonuna kadar 10 tane Alman yatırımcıyı Sivas çekmekti. Geçen yıldan bugüne kadar 4 Alman firması Sivas’a geldi. Bu firmalardan ikisi Haziran ayı içerisinde üretime başlayacak. 10 olan Alman yatırımcı hedefimize bugün iki tane daha katarak sayıyı 6’ya çıkartıyoruz. Bu Alman firmalarımız çok büyük ve hayallerimizi zorlayan bir yatırım yapacaklar. Yaklaşık 850 milyon Euro’luk bir proje var. Bu fabrikalarımız ile Sivas’ı bir dünya kenti yapacağız. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor. Dünya kendi olmanın adımlarını hız atıyoruz. Cumhuriyet’in 100. yılı olan 2023’de Sivas Türkiye’nin merkezinde bir dünya kenti haline gelecektir” diye konuştu.

Kaynak:http://www.sivastso.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=1
ÇOK GÜZEL BİR HABER

İNŞALLAH BİR AN ÖNCE HAYATA GECER BU PROJELER

DJMuRaT
20.12.2005, 21:49
ÇOK GÜZEL BİR HABER

İNŞALLAH BİR AN ÖNCE HAYATA GECER BU PROJELER

iNŞALLAH SİVASIMIZ BU PROJELER CANLANDIRACAK!!!!

Yigido58_NL
20.12.2005, 21:59
GARDAS BENDE OYLE SANIYORDUM AMA,RESMI KAYNAKLARDAN OGRENDIM 500 MILYON DOLAR.

DJMuRaT
20.12.2005, 22:01
GARDAS BENDE OYLE SANIYORDUM AMA,RESMI KAYNAKLARDAN OGRENDIM 500 MILYON DOLAR.

AMA YİNEDE İYİ Bİ RAKAM

Yigido58_NL
20.12.2005, 22:01
Sevgili arkadaşım benim verdiğim rakam doğru. Sen 500 milyar doların ne olduğunu biliyor musun? Şu an Türkiye'nin bütçesi yaklaşık 120 milyar dolar. Yani sonuç olarak benim verdiğim rakamlar doğru...

Benim asıl merak ettiğim bu muazzam yatırım haberi doğru mu değil mi? Haberi aldığım kaynak birinci dereceden bir kaynak. ( Yani Sivas TSO ) Umarım doğrudur. Bu Sivas'ın kurtuluşu olur.....
HAKLISIN GARDAS,500 MILYAR DOLAR DEMEK TURKIOYEYI HEM DIS HEM IC BORCTAN CIKARIP TURK EKONOMISIN BIHAYLI YUKSELTMEK DEMEKTIR.GONUL ISTERDIKI 500 MILYAR DOLAR OLSUN AMA 500 MILYON DOLAR.

Yigido58_NL
20.12.2005, 22:02
EGER BU HABER DOGRUYSA,KI INSALLAH DOGRUDUR.VE BU TUR YATIRIMLARIN ARKASI GELIR VE BIZDE SU KAHROLASI GURBETTEN KURTULUP MEMLEKETIMIZE GERI DONERIZ.

Yigido58_NL
20.12.2005, 22:03
AMA YİNEDE İYİ Bİ RAKAM
TABIKI IYI BIR RAKAM .TURKIYEYE HAYIRLI UGURLU OLSUN BU YATIRIMLAR.ALLAH DEVAMINI NASIP ETSIN

rguler
20.12.2005, 22:04
EGER BU HABER DOGRUYSA,KI INSALLAH DOGRUDUR.VE BU TUR YATIRIMLARIN ARKASI GELIR VE BIZDE SU KAHROLASI GURBETTEN KURTULUP MEMLEKETIMIZE GERI DONERIZ.
inşallah yeğenim inşallah

Yigido58_NL
20.12.2005, 22:08
inşallah yeğenim inşallah
INSALLAH DAYI INSALLAH.BURDA GAVURA HIZMET EDIP GAVUR ELLERINDE SURUNECEGIME GELIR KENDI VATANIMDA KENDI MILLETIME HIZMET EDERIM ONDAN IYIDIR.

koz58
21.12.2005, 23:23
İl Kültür Turizm Müdürlüğü Sivas’ın tanıtımı için, Sivas’ın tarihi ve kültürel özelliklerini tanıtan dev broşürler bastırdı. Sivas’ı hem il içinde hem de Türkiye çapında tanıtmak için kolları sıvayan İl Kültür Turizm Müdürlüğü 9 farklı resimden oluşan, dev posterlerden 2 bin adet bastırarak, Sivas’ta ki kurumlara ve Sivas dışına dağıtmaya başladı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, Sivas’ın hem il içinde hem de il dışında daha iyi tanıtılabilmesi için, çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını belirterek, bu kapsamda 9 farklı resimden oluşan 2 bin post

eri kurumlara ve devlet dairelerine dağıtmaya başladıklarını ifade etti. Amaçlarının en iyi şekilde Sivas’ı tanıtmak olduğunu vurgulayan, Pürlü, “Sivas tarihi ve kültürü ile çok zengin bir il, biz yaptığımız çalışmalarla bu zamana kadar gösterilemeyen Sivas’ın zenginliklerini hem kendi vatandaşlarımıza hem de dışardan gelecek insanlara tanıtmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız 2 bin adet dev posteri, Sivas’ta ki kurumlara, işyerlerine dağıtıyoruz. Artık herkesin işyerinde Sivas’ı tanıtan posterler görmek istiyoruz. Biz bu posterleri il dışında düzenlenen fuarlarda da dağıtıyoruz” şeklinde konuştu. Pürlü son olarak, Sivas’ın tanıtımı için yoğun çalışmalar yaptıklarını ve ilerleyen zamanlarda yeni projeleri hayata geçireceklerini de sözlerine ekledi.

Tangor
02.01.2006, 01:26
ne kadar o kadar ekmek yeterki yatırım olsun insanlar iş bulsunçalışsın memlketimiz gelişsin

ygd
26.01.2006, 14:37
http://www.bahcelievler.bel.tr/2004_yeni/etkinlik2004/o_d_ry_altgecit_02.jpghttp://www.bahcelievler.bel.tr/2004_yeni/etkinlik2004/o_d_ry_altgecit_01.jpgSivas`ta uzun yıllarda ortaya çıkan trafik sorununa bir çözüm bulmak için Sivas belediyesi 2007 yılında alt ve üst geçit yapacak.
Ankara`dan gelen firma ile görüşen Sivas belediyesi ilk olarak 50. Yıl Kavşağına alt geçit yaparak start verecek. Ankara`dan gelen bir firma yetkilisiyle görüştüklerini söyleyen Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, "Bu firmamız proje çalışmalarına başlamıştır. Önümüzdeki yıl ilk olarak 50. Yıl Kavşağında altgeçit uygulamasına başlayacağız ve diğer kavşaklarımızı da zaman zaman yapacağız" dedi.

1967_DERNEK_10UR
26.01.2006, 14:42
http://www.bahcelievler.bel.tr/2004_yeni/etkinlik2004/o_d_ry_altgecit_01.jpgSivas`ta uzun yıllarda ortaya çıkan trafik sorununa bir çözüm bulmak için Sivas belediyesi 2007 yılında alt ve üst geçit yapacak.
Ankara`dan gelen firma ile görüşen Sivas belediyesi ilk olarak 50. Yıl Kavşağına alt geçit yaparak start verecek. Ankara`dan gelen bir firma yetkilisiyle görüştüklerini söyleyen Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, "Bu firmamız proje çalışmalarına başlamıştır. Önümüzdeki yıl ilk olarak 50. Yıl Kavşağında altgeçit uygulamasına başlayacağız ve diğer kavşaklarımızı da zaman zaman yapacağız" dedi.
bu haber çok iyi her vilayette alt-üst geçit var ama sivasta yok..belediye artık bir şeyler yapsın..

sinan-58
26.01.2006, 15:50
harika olur sivas için

1967 dernek serkan20
26.01.2006, 16:14
hadi bakalım her şey sivas için güzel olacak

twity_58
26.01.2006, 17:36
hayırlı olsun :)

veysel
26.01.2006, 17:38
HADI HAYIRLISI

koz58
26.01.2006, 18:15
Sivasimiz icin cok güzel olacak.

sinan58_34
26.01.2006, 18:19
cok guzel bı calısma sıvasımıza hayırlı olsun ınsallah bu calısmaların devamı gelır sivasımız dahada guzel hale gelır

yusuf_07
26.01.2006, 18:52
İYİ OLUR İNŞALLAH....

eren1
26.01.2006, 19:02
modern bir şehir için büyümeden önce gereken alt yapı ve trafık sorunlarını çözüp ondan sonra hızla büyümek en güzeli.....

bu projeler geleceğin sivası için güzel adımlardır......

sadece_sVs
26.01.2006, 19:17
iNşallah böle çalışmalar dewam eder..Sivas ımz içn herşeyin hayırlısını diliyorum.

Arif Coşkun
26.01.2006, 19:23
Sivas'a iyi bir görünüm kazandıracağı kesin,hayırlı olsun.

bozok1071
26.01.2006, 19:25
Hayırlısı olur inşallah Sivasımız neden gıçı kırık kayseri kadar olamasın

1071 den beri TÜRK YURDU

TÜRK'e kefen biçenin ölümü korkunç olur

ygd
26.01.2006, 19:55
ASLINDA 5 SENE ÖNCE DAHA BÜYÜK Bİ PROJE VARDI...50.YIL KAVŞAGINDAN MEYDANA KADAR ALT GEÇİT YAPIP..TARAFİĞİ DİREKT ATATÜRK CADDESİNE VERMEK,BU SAYEDE VALİLİK KONAGI,MEDRESE VE KONGRE BİNASI ÜÇGENİ TAMAMİYLE BİR PARK HALİNE GETİRİLİP TARİHİ SİT ALANI OLACAKTI..AMA HİÇTE EKONOMİK OLMIYACAĞI DÜŞÜNÜLEREK VAZGEÇİLDİ!!!İNŞALLAH BU PROJELER EN KISA ZAMANDA GERÇEKLEŞİR...

alimuharrem58
26.01.2006, 20:37
SİVAS SEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN

ReDYiGiDo
26.01.2006, 20:44
Bence geç kalınmış bir proje hayırlısı olur inşallah. Valla Ispartada okuyorum. Buraya bile alt geçit yaptılar geçen sene Sivasımızda neden olmasın.. Burdakiler 4 ayda anca bitirdiler Sivastada böyle olursa ulaşım açısında Çok sıkıntı çekilir..

Serd@r
26.01.2006, 20:47
Böyle ve benzeri projeler güzel SİVASımızın güzelliğine güzellik katar.

Etem-Murat
03.03.2006, 20:10
valla 6 yıldır görmedim nasıl düzen içinde
yapılırsa harika olur galiba

Etem-Murat
03.03.2006, 20:16
hayırlı olsun gardaş

SEMİH-58
03.03.2006, 20:21
ALT ÜST GEÇİT OLMASI İÇİN TRAFİK SORUNU OLMALI

SEMİH-58
03.03.2006, 20:22
YARDIM GELSİNDE GELİŞELİM

Etem-Murat
03.03.2006, 20:23

TracyMcGrady58
03.03.2006, 21:08
insallah gerceklesir.hayirli olsun

Sivasli_Celal
03.03.2006, 21:09
hayirli olsun güzel memleketime

insallah olur ve sivas KAYSERI´yi gecer

TracyMcGrady58
03.03.2006, 21:09
cok güzel olur sivasimiz icin.insallah gerceklesir

TracyMcGrady58
03.03.2006, 21:11
insallah buda gerceklesir.hayirlisi bakalilm

58-Göksun
03.03.2006, 21:16
Ah ah keşke bunlar daha önce olsaydıda millet gurbet ellere göçmeseydi.ama genede geç değil

MERİÇ
03.03.2006, 22:02
inşallah ii olur Sivasım için....

Etem-Murat
05.03.2006, 22:55
Teşvik yasası kapsamında İtalyanlar Sivas’a yatırım yapacak
Teşvik Yasası ile birlikte yatırımların yeni rotası haline gelen Sivas’a Almanlar’dan sonra, İtalyanlar da yatırım yapacak. İtalyan BİOLETTİ Firması, çelik tencere fabrikası kurmak için Sivas’a geldi. Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım’ı ziyaret eden BİALETTİ Şirketi yetkilisi Gıanluıgı Mazzottı. Türkiye’de yatırım yapma kararı aldıklarını açıkladı.
Yatırım için Türkiye’de üç ilde incelemelerde bulunacaklarını açıklayan Mazzotti, Sivas’ta sağlanan imkanları değerlendirmeyi düşündüklerini kaydetti. İzmir’de de Türk ortaklı bir fabrikalarının bulunduğunu anlatan Mazzotti, Sivas’ta 8-10 bin metre kare kapalı alanda kurmayı hedefledikleri fabrikada 150 kişiye istihdam sağlayacaklarını söyledi.
Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım ise Yerli ve Yabancı sermayenin gözdesi haline gelen Sivas’ta İtalyan BİOLETTİ şirketinin fabrika temellerini atmaktan büyük gurur ve mutluluk duyacaklarını söyledi. Başkan Yıldırım, Sivas’ın kısa süre içerisinde sanayileşerek kalkınmış modern bir Sivas haline geleceğini belirtti.
İtalyan BİALETTİ firması Avrupa da Tefal’den sonra ikinci büyük paslanmaz çelik tencere üreticisi olma unvanını taşıyor.

BU TÜR YORUMLARINIZI VEYA ACILACAK KONULARINIZI LÜTFEN http://www.sivaslilar.net/ SITESINDE DEGERLENDIRINIZ. !!!!
TESEKKÜRLER