Orijinalini görmek için tıklayınız : Abdullah YİĞİT Göreve !...

izmirliyigido
13.03.2012, 09:44
Geçen seneden beri oynanan oyunlar bu sene değişik bir versiyonla gözler önüne seriliyor ve maalesef ki maalesef, yönetimimiz GERÇEKTEN BEYEFENDİ İNSANLARLA dolu olduğu için kimse basın-medya-yorumcu ağzını bilemediği için hakkımızı koruyacak şekilde açıklamalar, eleştiriler yapmıyor.

Halbu ki, enazından bir Trabzonspor gibi maçtan önce haksızlığa set çekilecek tarzda, maçtan sonra varsa haksızlık uygun bir dille ve üslupla, beyefendi bir tarzda, ortalığı kasıp kavuracak, tehdit edecek, hakemlere gözdağı verecek, taraftarın sesi olacak, kulübün haklarını savunacak, yönetimin üzüntüsünü veya sevincini tüm medyaya duyuracak, kulübün ve futbolcuların son durumlarını halkla, taraftarla paylaşacak, kulübü, camiayı ve Sivas'ı her girdiği platformda TEMSİL EDECEK, BİLGİLİ, BİRİKİMLİ, TECRÜBELİ VE SİVASSPOR AŞIĞI bir BASIN SÖZCÜSÜ'ne ihtiyaç var.

Bunu mutlaka yönetimde düşünmüştür ama kendini basın sözcüsü sanan Fikret ÜNSAL'dan sonra kimseyi bu göreve getirmedi. O yüzden de, yönetimin ses temsilcisi olmadığı için YENİLEN HAKLARIMIZ kimse tarafından dile getirilmiyor. Artık yeter ama, sessiz kalmayalım. Birisi bunu yapsın.

Bu konuda benim aklıma gelen sayın Abdullah YİĞİT'tir. Sayın Abdullah Yiğit'i Görev başına BEKLİYORUZ !...

İnanıyorum ki Sayın Abdullah YİĞİT'te bu görevi yapmak isteyecektir. Onun SİVASSPOR'u ne kadar sevdiğini bilmeyen yoktur. İkili ilişkilerinin, taraftarla olan diyaloğunun, basın ve gazetecilik birikiminin, ulusal medya ve basınla olan iyi diyaloğunun ne kadar iyi olduğunu onu tanıyanlar gayet iyi biliyordur. Bunu pekala yapabileceğine ve haklarımızı savunacağına inanıyorum !...

.

hoLiGan Enes
13.03.2012, 09:48
Kesinlikle harika bir karar olur gerçektende bir SİVASSPOR aşığına ihtiyaç var orda ve bu kişi Abdullah Yiğit..

turks
13.03.2012, 09:49
izmirli abi abdullah yiğit sivas özel idarede çalısıyor basın sözcüsü olmasına engel teşkil edebilirmi acaba yoksa bencede bu işi en iyi yapacak insan abdullah yiğittir

serrrkan
13.03.2012, 09:50
Volkan Şen'in Kağan'a yaptığı hareket bariz kırmızı kartlık bir pozisyondu ama malesef yıllardır Sivas'ımızı bu ligde hor gören hakemlerden kuddusi yine ALLAH KORKUSU olmadan sarı kartla geçiştirdi. Ve ne yazıkki sizinde bahsettiğiniz gibi bu ve bunun gibi onlarca pozisyondan sonra kulübümüzden bir açıklama gelmemesi çok üzücü.. RESMEN SÜPER LİGDE İSTENMİYORUZ bu ap açık ortada !

Besyo_cu
13.03.2012, 09:59
Sivasspor kadar haksızlığa uğrayıpta konuşmayan 2. bir takım yok.

Üzerimize ölü toprağı atılmış gibi, maçtan sonra hocamızın yorumlarını hayretler içerisinde dinledim. Eskişehirspor'dayken hakemin yanlış taç atış kararından sonra nerdeyse sahaya girip hakeme darp uygulayacakken yanı başında meydana gelen olayla ilgili tek kelime konuşmuyor.

Bizi savunacak derdimizi anlatacak en iyi kişi bazen eleştirsemde Abdullah YİĞİT olduğu gerçeği ortada.

58MUAMMER58
13.03.2012, 10:08
BEĞENMEDİĞİNİZ FİKRET ÜNSAL ORTALIĞI VELVELEYE VERİYORDU şimdi onu bile arar olduk :mad:takımın mutlaka basın sözcüsüne ihtiyacı var abdullah yiğit olur başkası farketmez ben yine çare olacağına inanmıyorum tek çare böyle hatalı maçlardan sonra 3 5 hakemin bacağına sıkıp sakat bırakmak belki bacağını seven hakemler hata yapmaz bu kesin çözümdür gerisi hikaye :mad:

falcon58
13.03.2012, 10:14
Geçen seneden beri oynanan oyunlar bu sene değişik bir versiyonla gözler önüne seriliyor ve maalesef ki maalesef, yönetimimiz GERÇEKTEN BEYEFENDİ İNSANLARLA dolu olduğu için kimse basın-medya-yorumcu ağzını bilemediği için hakkımızı koruyacak şekilde açıklamalar, eleştiriler yapmıyor.

Halbu ki, enazından bir Trabzonspor gibi maçtan önce haksızlığa set çekilecek tarzda, maçtan sonra varsa haksızlık uygun bir dille ve üslupla, beyefendi bir tarzda, ortalığı kasıp kavuracak, tehdit edecek, hakemlere gözdağı verecek, taraftarın sesi olacak, kulübün haklarını savunacak, yönetimin üzüntüsünü veya sevincini tüm medyaya duyuracak, kulübün ve futbolcuların son durumlarını halkla, taraftarla paylaşacak, kulübü, camiayı ve Sivas'ı her girdiği platformda [B]TEMSİL EDECEK, BİLGİLİ, BİRİKİMLİ, TECRÜBELİ VE SİVASSPOR AŞIĞI bir BASIN SÖZCÜSÜ'ne ihtiyaç var.

[B]Bunu mutlaka yönetimde düşünmüştür ama kendini basın sözcüsü sanan Fikret ÜNSAL'dan sonra kimseyi bu göreve getirmedi. O yüzden de, yönetimin ses temsilcisi olmadığı için YENİLEN HAKLARIMIZ kimse tarafından dile getirilmiyor. Artık yeter ama, sessiz kalmayalım. Birisi bunu yapsın.

Bu konuda benim aklıma gelen sayın Abdullah YİĞİT'tir. Sayın Abdullah Yiğit'i Görev başına BEKLİYORUZ !...
İnanıyorum ki Sayın Abdullah YİĞİT'te bu görevi yapmak isteyecektir. Onun SİVASSPOR'u ne kadar sevdiğini bilmeyen yoktur. İkili ilişkilerinin, taraftarla olan diyaloğunun, basın ve gazetecilik birikiminin, ulusal medya ve basınla olan iyi diyaloğunun ne kadar iyi olduğunu onu tanıyanlar gayet iyi biliyordur. Bunu pekala yapabileceğine ve haklarımızı savunacağına inanıyorum !...

.[/QUOTE]

yigidolar06
13.03.2012, 11:00

Halbu ki, enazından bir Trabzonspor gibi maçtan önce haksızlığa set çekilecek tarzda, maçtan sonra varsa haksızlık uygun bir dille ve üslupla, beyefendi bir tarzda, ortalığı kasıp kavuracak, tehdit edecek, hakemlere gözdağı verecek, taraftarın sesi olacak, kulübün haklarını savunacak, yönetimin üzüntüsünü veya sevincini tüm medyaya duyuracak, kulübün ve futbolcuların son durumlarını halkla, taraftarla paylaşacak, kulübü, camiayı ve Sivas'ı her girdiği platformda TEMSİL EDECEK, BİLGİLİ, BİRİKİMLİ, TECRÜBELİ VE SİVASSPOR AŞIĞI bir BASIN SÖZCÜSÜ'ne ihtiyaç var.

Bunu mutlaka yönetimde düşünmüştür ama kendini basın sözcüsü sanan Fikret ÜNSAL'dan sonra kimseyi bu göreve getirmedi. O yüzden de, yönetimin ses temsilcisi olmadığı için YENİLEN HAKLARIMIZ kimse tarafından dile getirilmiyor. Artık yeter ama, sessiz kalmayalım. Birisi bunu yapsın.

.Ulusal medyada hiç yazısı yayınlanmışmı sivasta yazan gazeteci bence ulusal basınla diyalogları iyi olan gazeteci arkadaşlar daha iyi olur derim

favori58
13.03.2012, 11:01
BENDE BU FİKRİ DESTEKLİYORUM APTULLAH AĞBİ TAM BİR SİVASSPORLU VE DUYARLI AMA bu işi yaparmı

Rallim58
13.03.2012, 11:19
BENDE BU FİKRİ DESTEKLİYORUM APTULLAH AĞBİ TAM BİR SİVASSPORLU VE DUYARLI AMA bu işi yaparmı

Neden? yapmasın ki...
Sivasspor sevdalısı olduğu herkes tarafından biliniyor...
Sivassporun ve taraftarın sesi olmaktan, görevin tevdi edilmesi halinde bu görevden kaçacağını düşünmüyorum.

Anket yapılarak, kimi görmek istersiniz denilse, açık ara Abdullah Yiğit'in bu göreve gelmesi talep edilecektir.

Her ne kadar, yazılarında devrik cümleleri, imla hataları ile makaleleri, yorumları, yazıları eleştiriliyor olsa da, sözlü ifadelerde bu farkı ortadan kalkar diye düşünüyorum.

Salim58
13.03.2012, 11:36
Abdullah bey'in ne Sivas sevdasını tartışırım nede Sivasspor sevdasını tartışırım.

Basın sözcümüz kim olsun dense gözüm kapalı Abdullah YİĞİT derim.

izmirliyigido
13.03.2012, 11:48
Neden? yapmasın ki...
Sivasspor sevdalısı olduğu herkes tarafından biliniyor...
Sivassporun ve taraftarın sesi olmaktan, görevin tevdi edilmesi halinde bu görevden kaçacağını düşünmüyorum.

Anket yapılarak, kimi görmek istersiniz denilse, açık ara Abdullah Yiğit'in bu göreve gelmesi talep edilecektir.

Her ne kadar, yazılarında devrik cümleleri, imla hataları ile makaleleri, yorumları, yazıları eleştiriliyor olsa da, sözlü ifadelerde bu farkı ortadan kalkar diye düşünüyorum.

Yazı ve yorumlar da ki imla hataları editlenir o önemli değil. Önemli olan canlı yayınlarda ağzı laf yapsın, vurdum mu oturtsun. Kaba bir dille değil, güzel bir üslupla. Aslında bu konuda başkanımızın üslubu, konuşma tarzı ve sakinliği çok etkileyici. Onun gibi konuşan bir basın sözcüsü istiyoruz.

Bu işi yapabilecek, başka yerel gazeteci isimleri var mı ki?

.

favori58
13.03.2012, 12:29
Arkadaşlar 10 dakika önce Aptullah abi bizim işyerindeydi. Patronla konuştular ve çok vahim bir konu anlattı.

Kendisine hakemle ilgili çok sayıda eleştiri telefonları geldiğini söyleyen Aptullah abi,şunu anlattı :Bu Sabah Sivasdaki ulusal ajanslardan birini muhabirini arayıp, Sivaslı yerel gazetelerden hakmelere tepki diye bir haber yapılmasını ve hakemin bu vaıstayla ulusal medyada gündem oluşturmkasını istemiş. Sonra o muhaber tekrar Aptullah abiyi arayıp demişki : Sadece hürdoğan'da hakemle ilgili eleştiri vardı,diğer gazetelerde yokki,onun için böyle haber yapılmaz.
Şu işe bakın sivasta o kadar çok gazete var ve bir hürdoğan hariç hakeme eleştiri yapmamış,aslında bizim en büyük sorunumuz hakem filan değil sivas yerel madyası

calipso
13.03.2012, 12:34
bütün mesele şike davası başkanının uzun süre içerde kalması ve federasyonda ağırlığımızı kaybetmemiz, sivasın sahipsiz kalması..

federasyon bejeke ve tesenin elinde istedikleri gibi at koşturuyorlar.. 4 büyütülmüşler play off oynayacak bu yazılmış çizilmiş iş bitmiş..söylenecek fazla birşey yok... ikinci dörde girip tese ve bejekeyi evre çevire yenmemiz lazım.. bu hakemlerle nasıl olacak o da ayrı bir konu :confused:

SivassporunSesi
13.03.2012, 12:46
Abdullah Yiğit göreve gelmeli.

ramazan5842
13.03.2012, 13:07
son dönemde takım yönetimlerine; kulübe kim param var derse onlar geçiyor.kim ben sponsorum derse onlar geçiyor.tamam tabiki kulübe destek olmak için yönetimdede söz sahibi olacaklar.fakat.bunların yanında, gerçekten bilgili,konuşmasını bilen,ve her mecrada takımı savunan kişiler ne yazık ki göreve gelemiyor.
inşallah Abdullah YİĞİT le bu düzene bir son verilir.

Abdullah DuMaN
13.03.2012, 13:46
Gerçekten layıkı ile yapacağı bir iş kendiisini orda görmeyi çok isteriz

noname87
13.03.2012, 14:35
Şu an için bizim hakkımızı arayan tek adam Abdullah Yiğit inşallah göreve getirilir

Army
13.03.2012, 14:43
Başkanımız sonunda konuya el atıyor orduspor maçından önce bir basın açıklaması yapacak..

tykinik58
13.03.2012, 14:52
Ağzı laf yapan, hakkımızı arayan, haksızlıkları dile getiren, basın açıklamalarıyla gündeme ışık tutan ne bileyim işte SİVAS'ı ve SİVASSPOR'u destekleyen, hakkının yenmesine göz yummayan, tatlı sert üsluplu bir basın sözcüsüne gerçekten ihtiyaç var. Ben de Abdullah YİĞİT olsun isterim. Sonunda yanılmazsak...

58 SiVaSıM 58
13.03.2012, 15:59
kesinlikle katılıyorum abdullah yiğit göreve !!!

hoLiGan Enes
13.03.2012, 19:07
Yönetim bu sese kulak ver...

Djamoka
13.03.2012, 20:07
Adam zaten elinden geldiğince gönüllü basın sözcülüğünü yapıyor. Her platformda konuşup sorunları dile getiriyor. En azından resmiyet kazanmış olur. Güzel fikir.

Basında sağda solda Abdullah Yiğit ten başka Sivassporla hallenen başka bir yerel medya mensubu var mı? Var da ben mi bilmiyorum....

favori58
13.03.2012, 21:52
Ulusal medyada hiç yazısı yayınlanmışmı sivasta yazan gazeteci bence ulusal basınla diyalogları iyi olan gazeteci arkadaşlar daha iyi olur derim

Eğer Aptullah abiyi kastediyorsan böyleyim. Aptullah abi,taa ben küçüktüm Türkiye gazetesinde yazıları çıkıyordu,sonra Fanatik,Fotomaç,eğer yanılmıyorsan star gaztesesinrdede haberleri çıkıyordu. Şampiyonluğa oynadığımız dönemde (3 yıl önce) 2 sezon boyunca fotomaçta haberlerini ve köşe yazılarını okudum

KaNgAlLıYiGiDoO
13.03.2012, 22:53
Bence de abdullah yigit gelmeli.
Faruk Tassetenden iyidir.

DOGU_BEY
13.03.2012, 23:05
artık bu kadar adiliğe, kansızlığa sert ve gür ses verecek bir isim lazım bize...abdullah yiğit abi eğer bunu kabul ederse bu işi rahatlıkla başarabilir...ayrıca şu saate kadar hala yönetimden sert ve etkili hiçbir açıklama yapılmaması beni çileden çıkarıyor!

infial§
13.03.2012, 23:36
apdullah abı ıyı basın sozculuğu yapar,ozkaynaklarımız değerlendirilmelı,sivasspor memleket meselesıdir,bırılerı gorur ınsallah bu taleplerı,bırde fotomaç gazetesın de sivasspor'u yazan ali erdogan dıye bır yazar vardı,eskısı gıbı sivasspor dan bahsetmıyor

şarkışla 58
13.03.2012, 23:37
Abdullah abimiz bu işi en güzel şekilde yapacaktır.Bundan şüphem yok.

mucahitbaba58
14.03.2012, 00:03
buradan bende kendisine sesleniyorum eminim oda okuyacak cunki burayi takip eden biri lutfen ama lutfen goreve
sen taraftarin duygularina herzaman soz oldun artik bu sozler bir kosede degil medyada yuksek sesle duyurulacak sivastan bir yigit daha ciksin meydana haydi abdullah yigit bu taraftar seninle !!

Tuncay
14.03.2012, 01:35
Gardaslar her seferinde yaziyorum,en buyuk guc TARAFTAR'dir.Evet Abdullah Yigit'de seve seve yapar.Fakat taraftar sahada protesto etse,haber yapmayan yerel gazeteler protesto edilse bakin neler oluyor.Sitede iki taraftar gurubu var, YENICERILER ve YIGIDOGENCLIK toplanip,haber yapmayan yerel gazetelerin onune gidip protesto etseler,tek tek dolasip esnafa bir sure bu gazeteleri almayarak destek verin dense,neler olur neler.KUDDUSU denen alcak verdigi kararlarin yarisinda karakterinin payi varsa diger yarisindada t.s. nin seyirci tepkisi,korkusu vardir. En buyuk guc tarafdardir.Spor camiasini harekete gecirecek,Sivassporun buyuklugunu hatirlatacak guc,taraftardir.

dogan5880
14.03.2012, 05:28
apdullah yıgıte gerek yok yoldan gecen sıvaslıyı basın sozcusu yapsak su ankı durumdan kat kat ıyıdır mecnun başkan bıraz konuş be adam nasıl başkansın sen

engin2609
14.03.2012, 10:44
fikret ünsanldan kotusu olamaz dedik nerdeyse hepiimizz ama şuanda fikret ünsalı arar olduk... Artık şu yonetim kendine çeki düzen vermesi gerekirr bu iş boyle yürümez susdukça ezilmeye mahkumuz