Orijinalini görmek için tıklayınız : Bataklıktan Kurtulduğumuz Günler

DOGU_BEY
01.04.2012, 00:54
BU TAKIM NERELERDEN NERELERE GELDİ VE O ZAMANKİ TARAFTAR DA NERELERDEN NERELERE GELDİ, YAŞAYANLAR GÖRENLER BİLİR, BAŞKA DA SÖZE GEREK YOK!!!

Spor Toto 3. Lig Arşiv » 1998-1999 Sezonu

http://resimzade.com/Show.html?i=34975&token=54330

DOGU_BEY
01.04.2012, 01:06
2004 - 2005 2.LİGDE ŞAMPİYON OLUP SÜPER LİGE ÇIKTIĞIMIZ SENE...

http://resimzade.com/Show.html?i=34976&token=62103

ozsivasli58
01.04.2012, 01:08
Helal Olsun Dogu Bey Görmeyenler Görsünde bu takıma sahip çıkılsın.Bir iki maglubuyette takıma kızmasın.Biz son bir maçta Adanademirspora kaptırılan Birinci lige çıkamamayıda unutmadık sene yanılmıyorsam 1974 veya 1975 di.Yıllarca Kendimize gelememiştik.Bir Futbolcu bizi satmıştı.Penaltıyı atmamıştı veya Bilerek Kaçırmıştı o zaman öyle söylenmişti Geçmişini bilmeyen geleceği bilemez yorumlayamaz. Bütün SİVAS'lı Hemşehrilerime Selemlar.Allaha Emanet Olunuz.

DOGU_BEY
01.04.2012, 01:30
BU DA 2.LİGE İLK ÇIKTIĞIMIZ SENE BİZİ HANGİ MANTIKLA VERDİKLERİNİ HALA MERAK ETTİĞİM 5.GRUPTA YANİ GÜNEYDOĞU GRUBUNDA ADIYAMAN SPOR'U 3-0 YENİP 2.LİGDE KALDIĞIMIZ MAÇ VE OLUŞAN PUAN DURUMU...O MAÇTAN SONRA HER SENE ÜZERİNE KOYARAK YOLUMUZA DEVAM ETMİŞTİK VE O MAÇTA TRİBÜNLERDEKİ TIKLIM TIKLIM DOLULUK VE COŞKU HALA DÜN GİBİ AKLIMDA...

http://resimzade.com/Show.html?i=34977&token=67782

http://resimzade.com/Show.html?i=34978&token=38836

yigido yakup
01.04.2012, 02:23
BU DA 2.LİGE İLK ÇIKTIĞIMIZ SENE BİZİ HANGİ MANTIKLA VERDİKLERİNİ HALA MERAK ETTİĞİM 5.GRUPTA YANİ GÜNEYDOĞU GRUBUNDA ADIYAMAN SPOR'U 3-0 YENİP 2.LİGDE KALDIĞIMIZ MAÇ VE OLUŞAN PUAN DURUMU...O MAÇTAN SONRA HER SENE ÜZERİNE KOYARAK YOLUMUZA DEVAM ETMİŞTİK VE O MAÇTA TRİBÜNLERDEKİ TIKLIM TIKLIM DOLULUK VE COŞKU HALA DÜN GİBİ AKLIMDA...

o seneki teknikdirektörümüz suanki riza hocamizin teknik kadrosundaki bülent albayrakti

yigidolar06
01.04.2012, 08:08
Helal Olsun Dogu Bey Görmeyenler Görsünde bu takıma sahip çıkılsın.Bir iki maglubuyette takıma kızmasın.Biz son bir maçta Adanademirspora kaptırılan Birinci lige çıkamamayıda unutmadık sene yanılmıyorsam 1974 veya 1975 di.Yıllarca Kendimize gelememiştik.Bir Futbolcu bizi satmıştı.Penaltıyı atmamıştı veya Bilerek Kaçırmıştı o zaman öyle söylenmişti Geçmişini bilmeyen geleceği bilemez yorumlayamaz. Bütün SİVAS'lı Hemşehrilerime Selemlar.Allaha Emanet Olunuz.http://balkesarsivi.tr.gg/1972_73-Sezonu-Arsivi.htm O penaltıyı atamıyan naci idi yanlız naci için sivas halkının yorumu ağır olmuştur nedemek maç satmıştır diyorsunuz o yıllarda kamaramı vardı her yönden ağır oynatarakmı bu karara vardınız ayıp ya

Ferhat06
01.04.2012, 09:13
Helal Olsun Dogu Bey Görmeyenler Görsünde bu takıma sahip çıkılsın.Bir iki maglubuyette takıma kızmasın.Biz son bir maçta Adanademirspora kaptırılan Birinci lige çıkamamayıda unutmadık sene yanılmıyorsam 1974 veya 1975 di.Yıllarca Kendimize gelememiştik.Bir Futbolcu bizi satmıştı.Penaltıyı atmamıştı veya Bilerek Kaçırmıştı o zaman öyle söylenmişti Geçmişini bilmeyen geleceği bilemez yorumlayamaz. Bütün SİVAS'lı Hemşehrilerime Selemlar.Allaha Emanet Olunuz.

Sene 1972 idi.Adana Demirspor Fatih Terim,Rasin gibi çok iyi bir kadrosu vardı.O zaman Sivas da Sivasspor da müthişdi.İşsizlik bu kadar değildi,sadece tüdemsaşda 5 bin kişi çalışıyordu.

Ferhat06
01.04.2012, 09:20
Bayram yerine gider gibi stada giderdik.Hala öyle ,ben Ankarada,Eskişehirde SİVASSPOR maçlarına bayram heyecanıyla gidiyorum.

infial§
01.04.2012, 09:27
dogu grubu ceza gıbıydı,o gunlerden kurtulduk çok şukur,sivasta'kı maçlara guvenliği sağlamak icin asker geliyordu

myway
01.04.2012, 09:38
http://balkesarsivi.tr.gg/1972_73-Sezonu-Arsivi.htm O penaltıyı atamıyan naci idi yanlız naci için sivas halkının yorumu ağır olmuştur nedemek maç satmıştır diyorsunuz o yıllarda kamaramı vardı her yönden ağır oynatarakmı bu karara vardınız ayıp ya

penaltıyı kalecinin üstüne yuvarlayan naci.. şike yaptıgını anlayan ve kenardan penaltıyı naciye attırmayın diye bagıran bir teknik direktör..

yaşım kurtarmasa da tüm ailem bu macta staddaymış ve hiç güzel anmazlar naciyi.

myway
01.04.2012, 09:41
dogu grubu ceza gıbıydı,o gunlerden kurtulduk çok şukur,sivasta'kı maçlara guvenliği sağlamak icin asker geliyordu

sivaspor adıyaman ve sivasspor tokatspor maçları stadın en kalabalık olduğu 2 maçtı.. kesinlikle soyleyebilirim ki stadyum kapasitesi şu andaki kapasitenin yarısıydı ama bugün oynanan maçlardan daha kalabalıktı stad bu iki maçta ve orda olmak çok güzeldi..

ben ankarada yaşadığım halde 3.ligde 7-8 maça sivasa gelmiştim turhal dogubeyazıt carsamba fatsa amasya tokat pazar maçları.. arkadaşımla gumushane deplasmanına gittim..şimdi süper ligde şampiyonluk kovalıyoruz o günlerden eser yok...

58MUAMMER58
01.04.2012, 09:51
Paylaşım için teşekürler eski günleri şöyle gözümüze getirdik bilmeyen bilmez görsünlerde bu takım nerden nereye gelmiş bilsinler çok iyi hatırlıyorum sivasspor diyarbakırla oynuyor kazanırsa ligde kalacak beraberlik yaramıyor 2-2diyarbakır şampiyon oldu sivasspor küme düştü hüngür hüngür ağladım bataklıktan tam 14 15 sene çıkamadık o zaman 9 bin kişilik tribünde salkım saçak 15 binden fazla seyirci vardı bu işler şakaya gelmez kim derdiki manisa düşecek düştü işte düşen şehir takımlarından ders çıkartmak lazım ona göre elimizdeki değere sahip çıkmak lazım sivasspor sivasın ve sivaslının en büyük markasıdır öylede kalacaktır

infial§
01.04.2012, 10:01
sivaspor adıyaman ve sivasspor tokatspor maçları stadın en kalabalık olduğu 2 maçtı.. kesinlikle soyleyebilirim ki stadyum kapasitesi şu andaki kapasitenin yarısıydı ama bugün oynanan maçlardan daha kalabalıktı stad bu iki maçta ve orda olmak çok güzeldi..

ben ankarada yaşadığım halde 3.ligde 7-8 maça sivasa gelmiştim turhal dogubeyazıt carsamba fatsa amasya tokat pazar maçları.. arkadaşımla gumushane deplasmanına gittim..şimdi süper ligde şampiyonluk kovalıyoruz o günlerden eser yok...

Adıyaman maçı ınanılmaz kalabalıktı,bence en kalabalık olan ve olum kalım maçımızdı,amasya,carsamba,trab zon ılcelerı,taraftar akın edıyordu,gumushane ye bende gıtmıstım 0-0 bıten mac,yenı stadda oynanmıstı,tunelın cıkısına stad yapmıs tas kafalar

yigidolar06
01.04.2012, 11:52
penaltıyı kalecinin üstüne yuvarlayan naci.. şike yaptıgını anlayan ve kenardan penaltıyı naciye attırmayın diye bagıran bir teknik direktör..

yaşım kurtarmasa da tüm ailem bu macta staddaymış ve hiç güzel anmazlar naciyi.[B[/B]Bende o maçtaydım hala bu dedi kodu konuşulur acaba doğrumudur bence naciye haksızlık yapılmıştır. Kaçan şampiyonluktan sonra tüm sivasın diline dolanmıştır

adres58
01.04.2012, 12:02

Mustafacım... Bende Gümüşhane deplasmanına gitmiştim. Kesin şu ayaklarımın altından çekil bacaksız demişimdir sana :D :D

Çok güzel günlerdi o günler... Hemen hemen her deplasmana gitmeye çalışırdık. Maşallah şimdi yeni arkadaşlarımız da böyleler. Ama tek fark şuydu. O zaman coşku çok farklı idi. Şunun için söylüyorum. Günümüz deplasmanlarına da gitmeye çalışıyorum. O zamanın tadı bambaşkaydı. Herkes ferhat06 gibi olamayabiliyor :D

üçyıldız58
01.04.2012, 12:13
hangi deplasmana gitmedikkki çevre illerde ne kadar ilçe varsa dolandık
turhalspor yönetimi o zaman futbolcu transfer edeceği zaman alacağı futbolcuya
sivasspor şampiyonluğa oynar burayada seyircisi gelirse size şu kadar para veririz yoksa veremeyiz diye transfer yapardı bunu bizzat yıllarca turhalda top oynayan halaoğlu anlattı
turhalda ,erbaada,termede,çarşambada herkes bize acıyarak bakarlardı şunlara yazık 2. lige çıksalarda kurtulsalar diye
eskiden gittinmi sağlam giderdik tutkunduk şimdi herşey sanal olmuş

HALIL
01.04.2012, 13:26
vay be nereden nereye

ozsivasli58
01.04.2012, 17:33
http://balkesarsivi.tr.gg/1972_73-Sezonu-Arsivi.htm O penaltıyı atamıyan naci idi yanlız naci için sivas halkının yorumu ağır olmuştur nedemek maç satmıştır diyorsunuz o yıllarda kamaramı vardı her yönden ağır oynatarakmı bu karara vardınız ayıp ya

Biz Kimseye İftira Atmıyoruz olan olayları söylüyoruz.Bunu ben değil bütün SİVAS lılar söylüyor.Ayrıca Naci denen o futbolcu o gün Sivas'ı terk etmişti. kendinden emin olan insan niye şehri terk etsin.Cesurlar bir kere Ölür Korkaklar her gün ölür.Ben kimseyi suçlamam orada degildim ama sölenen yazılan o zaman öyleydi.

cılgınsivas58
01.04.2012, 18:22
güzel bi arşiv hazırlayanın eline saglık

cılgınsivas58
01.04.2012, 18:23
bu arada ygs ye giren varmıydı

YİĞİDO EMİR 58
01.04.2012, 20:03
ulan şer..siz naci inşallah allah belanı vermiştir o.çocuğu:mad::mad::mad::mad:

HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK SİVAS

ekrem5810
01.04.2012, 23:13
O MAÇTA BEN STADDAYDIM TAMDA PENALTININ ATILDIĞI KALENİN YNINDA TEL ÖRGÜNÜN DİBİNDE İDİM KARŞIYAKA KALECİSİ PANTER KESİLMİŞTİ,AMA NACİ SANKİ PENALTIYI ÖZELLİKLE ATMAMIŞTI VE YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM KÜTAHYA İLE O ZAMANKİ RAKİBİMİZİN MAÇINDA KÜTAHYA SIVAS İÇİN MAÇIN SON DAKİKASINA KADAR MAÇA ASILMIŞTI.KARŞIYAKA KÜME DÜŞMÜŞTÜ SIVASA GELMEYELİM DİYE SÖYLEMİŞLER GÜYA 3-0 RAZILARMIŞ SS AVARAJ DÜZELTELİM DİYE GETİRMİŞTİ SÖYLENTİ ÖYLE İDİ

ekrem5810
01.04.2012, 23:21
Ben bu stata ilk girdiğimde takvimlerde 197o yazıyordu, ilkokul 1 sınıftaydım, o yıllarda sivasspor 1 lige çıkacak diye tam 3 sene hiç bir maç kaçırmadım. allah rahmet eylesin gündüz kılıç geldi sivasspor-adana demirspor maçına demişlerdi maça çocuk alınmayacak dediler, ben ordaydım.

yavuz, cesim, aydın, ahmet tuna, selahattin, küçük mehmet, büyük mehmet, naci .beykozlu cemal, göksel,deli lütfi oynadı bu takımda. ya takımlar feriköy-beykoz-altınordu-toprakofisi-iskenderunspor-şekerspor-zonguldakspor-adanademirspor-uşakspor-kütahyaspor-ankara demirspor-konya idman yurdu-balıkesirspor. bülent eken antronorlüğünü yaptı. amigo ehsan amigosu idi. ya karşiyaka maci nacinin kaçırdığı penaltı, bir daha naciyi ne gören oldu nerede olduğunu duyan. çok söz söylendi o penaltıyı mahsus atmadı diyenler. oysa o naci uşakspor kalesine doğrudan kornerden adil(fenerbahçe ankaragücü kalecisine) bacak arası attığı gol istasyon tarafına kale görenler penaltıyı atmadı diye kızdılar. her seyrettiğim maçın gecesinde gece uyurken o maçı sabaha kadar rüyalarımda tekrar tekrar gördüm. BİR HEMŞEHRİM YAZMI BUNU SANKİ BEN BENDE O ÇOCUK YAŞIMDA ORADAYDIM DELİ LÜTFÜ GOLÜ ATINCA ARKADAŞLARI SEVİNÇTEN ADAMI MAHVETMİŞTİ,

ekrem5810
01.04.2012, 23:33
ŞİMDİ DİYORUM RAHMETLİ AMİGO EHSAN SAĞ OLSAYDI O STAD BAKIN NASIL İNİM İNİM İNLİYORDU TEL ÖRGÜLERİN ÜZERİNDE CAMBAZ GİBİ DOLAŞARAK NASIL KIMIZI BEYAZ 3 YILDIZ SIVAS SIVAS HEY ÇEKTİRİYORDU...BİR ELİNİ KAALIYA KALDIRIP BİR ELİYLEDE NASILDA MARATONU COŞTURURDU,KEL MUSTAFA VARDI GOL KRALIMIZ HELEDE KARLI SAHALARI ÇOK SEVERDİ TİREYE 6 TANE GOL ATTIĞIMIZ O ARLI SAHA HALA GÖZLERİMİN ÖNÜNDE,TAKIMIMIZIN KIYMETİNİ BİLİN BİLELİM EN SIVASTA BİR İŞİMDEN DOAYI BULUNDUĞUM TARİHTE SON SIVASTAKİ SIVAS-GS MAÇINA GİTTİM SONUÇ NE OLURSA OLSUN O STADDA MAÇ İLEMEK ÇOK HOŞTU...BU SIVASSPOR NERELERDEN NERELERE GELDİ KYMETİNİ BİLİN BİLELİM

ekrem5810
01.04.2012, 23:45
BİR ANIMI DAHA YAZAYIM KAYSERİ MAÇINDAN SONRAYDI BİZİM MAHALLEDEKİ (PAŞABEY MAH)CUMHURİYET İLKOKULUNUN ARKA HAMAMDAN TARAF GİRİŞİNİN KARŞISINDAKİ KAYSERİLİLERİN ŞEKER İMALAT FABRİKALARINI O ZAMANKİ DİYİŞİYLE VE TUZCULARIN BAŞINDAKİ ŞEKERCİ DÜKKANLARINI TALAN ETMİŞLERDİ

yigidolar06
02.04.2012, 00:19
http://balkesarsivi.tr.gg/1968_69-Sezonu-Arsivi.htm Samsun sporla son maçımızı oynamıştıkbizi yenselerdi 3 lige düşüyorduk o yıl golcüleri vardı abidin sivasa karşı penaltı oldu sağ olsun o penaltıyı dışarı attıda ligte kaldık o maçtan sonrada sivasta şampiyonluk turunu 4 eylülde atmışlardı

Tuncay
02.04.2012, 05:44
Eline saglik gardasim,buraya gelene kadar ne cefalar cekildigini herkes bilsin. Sivasspor ne buyuk bir sevda hepimiz anlayalim. O gunlerin zorlugunu cekenlerde sivasspor sevdalisiydi, bugun sefasini surenlerde bizleriz. Bugun herkes sivasspora vefa borcu var,hemde omur boyu surecek. Hep beraber kendimize gelelim arkadaslar. Sivasspor icin birsey yap,bayrak al,forma al,maca git,kucukde olsa nakdi yardim yap,cocuguna sivassporu anlat(disarida olanlar)sivassporun hakkini yiyen hakeme,basina,yazara bir tepki gonder,daha yuzlercesi vardir. Hic birsey yapamiyosan,kahvede baska mac seyredilirken ayaga kalk sivasspor diye bagir.O an deli derler ama eve gidince olayi anlatirken sivassporu soylemek zorunda kalirlar.Kahvede 50 kisi her evde 4 kisi,200 kisi sivassporu duydu ogrendi.:D

yigidolar06
02.04.2012, 08:01
Eline saglik gardasim,buraya gelene kadar ne cefalar cekildigini herkes bilsin. Sivasspor ne buyuk bir sevda hepimiz anlayalim. O gunlerin zorlugunu cekenlerde sivasspor sevdalisiydi, bugun sefasini surenlerde bizleriz. Bugun herkes sivasspora vefa borcu var,hemde omur boyu surecek. Hep beraber kendimize gelelim arkadaslar. Sivasspor icin birsey yap,bayrak al,forma al,maca git,kucukde olsa nakdi yardim yap,cocuguna sivassporu anlat(disarida olanlar)sivassporun hakkini yiyen hakeme,basina,yazara bir tepki gonder,daha yuzlercesi vardir. Hic birsey yapamiyosan,kahvede baska mac seyredilirken ayaga kalk sivasspor diye bagir.O an deli derler ama eve gidince olayi anlatirken sivassporu soylemek zorunda kalirlar.Kahvede 50 kisi her evde 4 kisi,200 kisi sivassporu duydu ogrendi.:DGörev icabı balıkesirdeyim çevreme sivassporu aşıladım arabamın arkasında sivasspor yazısıyla erdek, edremit, burhaniye, akçay geziyorum hele dün akşam lokantada son maçı lokanta çalışanlarıyla değerlendirmeye başladık sonra müşterilerde katıldı sözün kısası kendi bulunduğum cevremi sivasspor sevgisi aşılamışımdır.

Kokomo
02.04.2012, 11:18
O ünlü Karşıyaka maçına Rahmetli eniştem ve dayımda gitmiş. Onlarında dediklerine göre Naci gerçektende penaltıyı bilerek atmamış ve ertesi gün Sivas'ı terketmiş.

Fakat o sezonun puan durumunu inceledim, zaten yensekte şampiyon olma şansımız zayıfmış. Bu gerçekte gözlerden kaçıyor !

yigidolar06
02.04.2012, 16:03
O ünlü Karşıyaka maçına Rahmetli eniştem ve dayımda gitmiş. Onlarında dediklerine göre Naci gerçektende penaltıyı bilerek atmamış ve ertesi gün Sivas'ı terketmiş.

Fakat o sezonun puan durumunu inceledim, zaten yensekte şampiyon olma şansımız zayıfmış. Bu gerçekte gözlerden kaçıyor !http://balkesarsivi.tr.gg/1972_73-Sezonu-Arsivi.htm iyi araştırmamışsınız o zaman 1 puanla kaybetmişizadanademirspor43siv asspor 42

Djamoka
02.04.2012, 19:45

O zaman ki hoca da şimdi ki yardımcı antrenör Bülent Albayraktı. Maçtan önce TV ye çıkıp Adıyamanlıların bize yaptıklarının hesabını gelip maç günü stadda hesap sormayan Sivaslılar benim yüzüme bakmasın demişti.
Ömründe 90 dk maç izlemeyen dayım bile artık nerden duyduysa bugün Sivasın ölüm kalım maçıymış diyerek o da gitmişti....
O gün kü coşkuyla maç başlamadan maçı almıştık....

yigidolar06
05.03.2013, 00:07
Sivassporumozun morale ihtiyacı var eski bir konu ama birlik beraberlik zamanı

DOGU_BEY
05.03.2013, 00:30
Sivassporumozun morale ihtiyacı var eski bir konu ama birlik beraberlik zamanı

aynen abi...takım yine kritk bir durumdayken şu eski günleri yeniden hatırlayınca eldekinin ne kadar kıymetli ve önemli olduğu gerçeğinin farkına tekrar varabiliyor.... boşa söylenilmemiş geleceğe güvenle bakabilmek için geçmişi asla unutma diye...

poyrazer5858
05.03.2013, 09:10
bu dağ ne fırtınalar gördü.eğer kenetlenirsek bugünleri de atlatırız.
kötü oynamıyoruz sadece gol yollarında etkili değiliz. daha önümüzde 10 maç var.
en kötü ihtimal 4 galibiyet daha alsak ligde kalırız. kupada da final oynayacağız inşaallah.

tekdoktirin
05.03.2013, 10:36
tüm sıvas lıları duyarlı olmaya davet bu ülkede susarsan gidersin haklarımızı alıyorlar her zamanki gibi ama sıvaslı lara duy rulur ya dün yada buka dar duyarsızlık ayıp ya