Orijinalini görmek için tıklayınız : Adil uygulama isteriz

Rallim58
11.05.2012, 08:40
http://resimzade.com/Show.html?i=35579&token=12873 (http://resimzade.com/Show.html?i=35579&token=12873)

Düne kadar, "kapasite 33.000 idi, 25.000 olması yönünde karar verildi" söylemlerinin Sivas'ımızın geleceği adına yapılan yanlışlıklardan dem vurduk, durduk. Sadece haksızlık olduğunu savunup durduk.

Ama dün itibariyle basında da yer aldığı gibi ise, 2. lige düşen bir takım olan Samsunspor'a ve Samsunlu olan suyun gözündeki Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç'a tebriklerimi, ilgisiz kalanlara da tepkilerimi iletiyorum.

33.000 olarak açıklanan "yiğidoya akıllı stadyum" reklamları sonrası, ne oldu da 25.000 kapasiteye düşürüldü. Kimse bana taraftar sayısı, bölgenin doğal şartları, coğrafi yapısı vs. vs. anlatmasın. Çünkü bu tezlerin hepsine Sivas'ta, Sivassporda, yiğido da uyuyor olarak görüyoruz.

Taraftar sayısı olarak hep eleştirip dururuz, Kayserispor taraftarı bizden dahamı çok, ama Cumhurbaşkanı var, 2. lig takımı Samsunspor'un da hakeza Gençlik ve Spor Bakanı var ve stadyumları 33.000 kapasitelidir.

Kimse yiğidoya yutturmaya kalkmasın. Yiğido kül yutmaz. Adil uygulama, adil yönetim isteriz.

N O T : http://spor.internethaber.com/spor/diger-haberler/samsuna-yeni-stat-mujdesi-124064.html

Verdiğim linki tıklayıp, Sayın "asıllarımızın" vakitleri olup okuma zahmetinde bulunurlarsa sevinirim

Salim58
11.05.2012, 08:54
Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç Samsunspor'u yenip ligden düşürdüğümüz için ince ayar yapmış olabilirmi.?

Rallim58
11.05.2012, 09:23
Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç Samsunspor'u yenip ligden düşürdüğümüz için ince ayar yapmış olabilirmi.?

Bazı Bakan, ince ayarla kupa peşinde, bazı Bakan da memleketine 33.000 kapasiteli stad peşinde...

Dönemin Cumhurbaşkanı, Özel Kalem Müdürüne "Hangi illerden heyetler görüşmek için bekliyor" sorusuna sayılan iller arasında Sivas'ı söyleyince..

-Sivas'ı alın, O'nların işleri yatırım amaçlı değildir, tayin terfiidir, uzun sürmez...

Sivas'a atılan; kazık temeller de, kazıklar da unutulmaz...

58hsn58
11.05.2012, 09:33
yokki basimizda konusacak birisi. Kac kez buralarda soylendim durdum, taraftarlar protesto etsin, sesimizi duyursunlar... Buyuklerle konusulsun, belki bunlarin hepsi yapilmistir ama yine yapilsin, biz bikmadan yilmadan devam etmeliyiz ki onlar biksinlar ve stadyumu yapsinlar...

4eylül
11.05.2012, 10:02
sahipsiz memleketin sahipsiz taraftarı olmak artık ruhumu incitiyor her şeyde geri planda kalmak onurumu incitiyor adanada konuşan başbakanın adanaya yapacakları stadı duyunca iliklerim titriyor vah sahipsiz sivasımın onurlu taraftarları bizler burada daha ne kadar çırpınacağız

HababamHa
11.05.2012, 10:47
Vekillerimizin maşallahı var güzel çalışmalarının neticesinde sivasa güzel yatırımlar yapılıyor.durmak yok kandırılmaya devammm..

Mete209
11.05.2012, 10:56
Yok mu bir yetkili arkadaş. 18 Hazirana kadar güzel bir protesto yapalım. İmza toplayalım, pankart açalım, tepkisiz kalmayalım.

ünisivas
11.05.2012, 11:09
kim yapacak protestoyu bana Sivas da bi tane adam gösterin eğri oturup doğru konuşalım bizden bi cacık olmaz... kimse bana kızmasın.

TÜRKCAN58
11.05.2012, 12:14
PROTESTO YAPALIM GEREKİRSE TEMEL ATTIRMAYALIM PANKART AÇALIM ORGANİZASYONU DÜZENLEYELİM VE ORADA GÖSTERELİM SİVASLININ GÜÇÜNÜ NEZAMAN NEREDE NASIL BULUŞAMLIM ORGANİZASYONU DUYURALIM DİYARBAKIRLI KADARDAMI ADAM YERİNE KONULMUYORUZ DİYARBAKIR 33 BİN KİŞİLİK OLDU SAMSUN 33BİN MERSİN 33 Bİ OKADARMI BU ÜLKE SİVAS VATAN HAYİNİ GÖRÜYOR ÖLENE KADAR SİVASLIYIZ ÖLDÜKTENDE SONRA SİVASLIYIZ

dogan5880
11.05.2012, 12:22
yav boşa yazıp durmayın bızlerden başka okuyan yok yazdıklarımızı ..

eskibektaşlı
11.05.2012, 12:27
Arkadaşlar Sivas'lı hemşehrilerimin maalesef protesto refleksleri yok az ile yetinen kaderci anlayış Sivas'a yapılanı da yapılmayanı da sorgulamaktan uzak her seçim döneminde bir parmak sunni bal ile yetinen bir toplumdan kendi memleketine fayda sağlayacaklarına inanmıyorum, Sivasın bunca kayıplarına rağmen seçim sonuçlarına bakarsanız haklılığımı anlarsınız bu kadar basit....

tykinik58
11.05.2012, 13:01
http://resimzade.com/Show.html?i=35579&token=12873 (http://resimzade.com/Show.html?i=35579&token=12873)

Düne kadar, "kapasite 33.000 idi, 25.000 olması yönünde karar verildi" söylemlerinin Sivas'ımızın geleceği adına yapılan yanlışlıklardan dem vurduk, durduk. Sadece haksızlık olduğunu savunup durduk.

Ama dün itibariyle basında da yer aldığı gibi ise, 2. lige düşen bir takım olan Samsunspor'a ve Samsunlu olan suyun gözündeki Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç'a tebriklerimi, ilgisiz kalanlara da tepkilerimi iletiyorum.

33.000 olarak açıklanan "yiğidoya akıllı stadyum" reklamları sonrası, ne oldu da 25.000 kapasiteye düşürüldü. Kimse bana taraftar sayısı, bölgenin doğal şartları, coğrafi yapısı vs. vs. anlatmasın. Çünkü bu tezlerin hepsine Sivas'ta, Sivassporda, yiğido da uyuyor olarak görüyoruz.

Taraftar sayısı olarak hep eleştirip dururuz, Kayserispor taraftarı bizden dahamı çok, ama Cumhurbaşkanı var, 2. lig takımı Samsunspor'un da hakeza Gençlik ve Spor Bakanı var ve stadyumları 33.000 kapasitelidir.

Kimse yiğidoya yutturmaya kalkmasın. Yiğido kül yutmaz. Adil uygulama, adil yönetim isteriz.

N O T : http://spor.internethaber.com/spor/diger-haberler/samsuna-yeni-stat-mujdesi-124064.html

Verdiğim linki tıklayıp, Sayın "asıllarımızın" vakitleri olup okuma zahmetinde bulunurlarsa sevinirim

Sayın Sivas'lı bakanım İsmet YILMAZ, sayın Sivas'lı millet vekiilerim bu haberi sizler de lütfen okuyun da iş işten geçmeden bu konuya el atıp, hakkımızı yedirmeyin. Sayın Sivas'lı millet vekilleri bu saatten sonra milletin vekili olmayın Sivas'ın Sivas'lının vekili olun da 33 bin kişilik stad yatırımını gerçekleştirin. Herkes kendi memleketine yatırımlar yaptırdığı gibi sizler de SİVAS'ımıza yatırımlara öncülük yapın. Korkmayın birşey kaybetmezsiniz, aksine çok şey kazanırsınız SİVAS'tan.

kkemal58
11.05.2012, 13:40
YAZIKLAR OLSUN YAA. TEK KELİME İLE. EY SAHİPSİZ SİVASIMMMMM....

TÜRKCAN58
11.05.2012, 15:00
bimer@basbakanlik.gov.tr stadyum sikayeet için buraya yazın 2000 geçersek değerlendirmeye alınacak

kkemal58
11.05.2012, 16:58
bimer@basbakanlik.gov.tr stadyum sikayeet için buraya yazın 2000 geçersek değerlendirmeye alınacak

Ben gönderdim eşime dostuma söyledim onlar da gönderecekler. Hadi bakalım gayret edelim.

kkemal58
11.05.2012, 17:04
http://bimerapplication.basbakanlik.g ov.tr/Forms/pgApplication.aspx

başbakanlık iletişim merkezi adresi.

bu adresten dilekçe hakkı kısmına tıklayın ve istek kısmını tıklayın. sonra stadyumumuzun kapasitesinin düşürülmemesini istiyoruz diye yazalım. hadi gayret. Ne kadar çok başvuru o kadar başarı...

MaXiMuM
11.05.2012, 19:48
Yok mu bir yetkili arkadaş. 18 Hazirana kadar güzel bir protesto yapalım. İmza toplayalım, pankart açalım, tepkisiz kalmayalım.

Tepkimizi geçen seçimde %70 ile verdik ya gardaş. Maalesef Sivaslı bu.

MaXiMuM
11.05.2012, 19:53
SİVASIMIZIN EN GÜZİDE YERİNİ TOKİYE PEŞKEŞ ÇEKENLERİ LANETLİYORUM. EN UFAK BİR HAKKIM VARSA HARAM OLSUN.

Morten58
11.05.2012, 19:59
Rahmetli uzakdan da akrabam olan Muhsin Yazicioglu olsaydi hakkimiz savunurdu! Mekani tekrar cennet olsun ,!

Artik Yönetim ve Türkiye Milli Savunma Bakani Sivasli İsmet Yılmaz ise el koymali hakkimiz savunmali!

MaXiMuM
11.05.2012, 20:06
Çarşıdan yürüme mesafesiyle 10 dk. uzaklıkta olan stadımıza, az seyirci geldiğinden yakınıyoruz. Peki şehrin dışına yapılacak olan bu stada kaç kişi gider acaba ?

Kale arkaları sahaya yakınlaştırılarak zaten 25.000 kapasiteye ulaşılır.Yapılacaksa 1 kere yapılsın ama adam gibi yapılsın, Sivasa yakışır olsun.

SEÇİM MEYDANLARINDA SÖZ VERENLER , SÖZLERİYLE KALSIN, BU HALİYLE BU STADI İSTEMİYORUZ.

infial§
11.05.2012, 20:29
peygamber efendimiz(sav)'ın buyurduğu uzere;'bïr gunluk adil yonetim,60 yıl ibadet etmekten ustundur'

üçyıldız58
11.05.2012, 20:46
biz sivaslılar olarak apdüllatif şenerin kıymetini bilmessek böyle olur işte şimdiki vekillerimiz bakanda dahil bir şener edermi acaba
ak partili kardeşlerim sivasa o yatırımları şenermi yaptı hukumet yaptı diyorlardı
haydi şener gideli 5 yıl oldu sivasa bir tane yatırım yaptınızmı
şener zamanında bölge hastanesi 1200 yatakdı 5 yıl oldu daha temel atamadınız
şener gitti fuar alanı çürümeye bırakıldı, ordu karadeniz yolu unutuldu,adliye sarayı yarı yarıya proje küçültüldü,tarihi eserlerimiz çürüyor güya restore edilecek,stadyum meselesi en kolay iş 3 vekil 1 bakan yüzüne gözüne bulaştırdı
ya sizde hiçmi yürek yok 4 vekil rendevu isteyin sayın başbakanım sivasda söz verdiniz kapasite 25.000 düştü sivaslı çok tepkili başbakınımız sözünde dursun diyor deyin bakalım yapabilirmisiniz
burhanettin kuru değilmiydi ismet yılmaz başbakanla kanki ,nursena memecanla ailecek görüşüp çay içiyorlar ,ali turanla senli benliler ,hilmi bilginide sivasla ankara arası kordinasyonu sağlamak için vekil yapdık diyen
nerde bu vekiller ne işleri var sivasa hizmetten başka biz daha seçim görmeyeceğiz ömür boyu vekilmi kalacağız sanıyorlar az bekleyin belediye seçimleri geliyor sizinle görüşürüz

bulentt07
11.05.2012, 20:49
Bu tartısmayı yapan her 10 kısıden 7 kısı bu hukumete oy verdı Sıvasta.Yanı halkımız 10 yıldır yatırım yapsada yapmasada son 5 yıldır anaokulu gıbı buyuk acılıslar yapan bu hükümetten memnun.Samsuna yapılan tesısler sadece stad degıl 8 farklı spor salonu var komplekste.

Trabzona denızı doldurmaya Sıvasın stad parasından cok butce ayıran Erzıncana Erzuruma Kayserıye bonkör yatırımlar.

Sivasa uvey evlat muamelesı.

Savunma bakanımız ve ıktıdar mılletvekıllerımız Halka hesap vermelı.

kara
11.05.2012, 21:37
Sami aydın belediye başkanı olsaydı şimdiye stadımız yapılmıştı bile ne akp destekçisiyim nede bir parti yandaşı akp hükümeti sami aydına çok destek veriyordu nede olsa kendi partisi.

58MUAMMER58
11.05.2012, 21:46
:mad::mad:ADINDA adalet geçen bu zihniyetin adaletini ......:mad::mad:trabzona deniz doldurularak yapılacak stadın 10 da 1 parasını sivasa layık görmediği için erzuruma kış olimpiyatlarına harcanan paranın 10 da 1 ni sivasa layık görmediği için 2.lig takımına 33 bin kişilik stad yaptığı için profesyonel ligde takımı olmayan malatyalıların şikayetiyle kapasiteyi düşürdükleri için :mad:adamlar öyle bi şımarmışki biz bu halkı evire çevire amuda kaldırıp işini bitirsek bile kuru kellemizin resmini halka gösterip ceketimizide aday koysak yine her seçimi kazanırız havasındalar korku yokki rakipte yok olsaydı böyle YAVŞAK lık yapamazlardı zaten:mad::mad:[/b]

sebasteia
11.05.2012, 23:10
samsun'a 33 bin, diyarbakır'a 35 bin..... bu iki takım türkiye'yi sürekli şampiyonlar liginde temsil ediyor tabi.

başbakan da olsa bakan da olsa tüm yalancılara tüm döneklere lanet olsun!

ayrıca sivas'ın arazisini toki'ye peşkeş çekenlerin de allah belasını versin.

şarkışla 58
11.05.2012, 23:19
Siz Samsunluya-D.Bakırlıya-Kayseriliye takla attırabilirsiniz ama SİVAS lıya takla attıramazsınız................ ....Sizin yapacağınız stadın daaaaaaaaa.
Her zaman söylediğim olayı yine yazıyorum.Gelin bu dönem seçimlerde sandık başına gitmeyelim.Hiçbir siyasi partiye oy vermeyelim.
Bu akşam haberlerde Başbakan Trabzon da idi.İl kongresi vardı.Salon yarı yarıya boştu.ts liler protesto yapmışlar.

sebasteia
11.05.2012, 23:21
Siz Samsunluya-D.Bakırlıya-Kayseriliye takla attırabilirsiniz ama SİVAS lıya takla attıramazsınız................ ....Sizin yapacağınız stadın daaaaaaaaa.
Her zaman söylediğim olayı yine yazıyorum.Gelin bu dönem seçimlerde sandık başına gitmeyelim.Hiçbir siyasi partiye oy vermeyelim.
Bu akşam haberlerde Başbakan Trabzon da idi.İl kongresi vardı.Salon yarı yarıya boştu.ts liler protesto yapmışlar.

protesto yapan kıymete biniyor. başbakan sivas'ı bir tarafına takmadı bile.

sivas kongresine bizim işe yaramaz ismet'i gönderdi.

4eylül
12.05.2012, 07:30
protesto yapan kıymete biniyor. başbakan sivas'ı bir tarafına takmadı bile.

sivas kongresine bizim işe yaramaz ismet'i gönderdi.

aynen gardaş katılıyorum bende bu konuya değinecektim her il kongresinde var sadece bizde yok

sefilix
12.05.2012, 07:45
Bazı Bakan, ince ayarla kupa peşinde, bazı Bakan da memleketine 33.000 kapasiteli stad peşinde...

Dönemin Cumhurbaşkanı, Özel Kalem Müdürüne "Hangi illerden heyetler görüşmek için bekliyor" sorusuna sayılan iller arasında Sivas'ı söyleyince..

-Sivas'ı alın, O'nların işleri yatırım amaçlı değildir, tayin terfiidir, uzun sürmez...

Sivas'a atılan; kazık temeller de, kazıklar da unutulmaz...

unutulur kardeşim zaten unutulmasa bu durumda olmazdık. gani müjde ne demiş kafasına s...dığında piyango bileti alan milletin ağzına s...na oy vermesi çok doğal.

izmirliyigido
12.05.2012, 07:45
aynen gardaş katılıyorum bende bu konuya değinecektim her il kongresinde var sadece bizde yok

Bizim Sivas'lı da daha gözü kapalı versin bu partiye oyunu. Söyleyecek söz yok..

.

sefilix
12.05.2012, 08:03
Sami aydın belediye başkanı olsaydı şimdiye stadımız yapılmıştı bile ne akp destekçisiyim nede bir parti yandaşı akp hükümeti sami aydına çok destek veriyordu nede olsa kendi partisi.

hiç bir şey olmazdı.adamlar bizi çantada keklik gördüklerinden yapmıyor. nede olsa yüzde 50 den fazla oy alırız sivaslı birlik olmaz diye düşünüyorlar. başka il olsa aman bu adamları küstürmeyelim diye yıkama yağlama yaparlardı. şekil 1 a da görüldüğü üzre trabizon.adamlar denize stat yaptırıyor. ama yinede temkinli yaklaşıyorlar iktidara.biz öylemiyiz adamlar bizi garanti kazanılmış il olarak görüyor.sivaslıdan bir cacık olmaz arkadaşım.adamlar sivasa stada gerek yok gitsin kayseride tokatta yapsın maçlarını dese sesimiz çıkmaz.haklılar daha önce yazdım KAFASINA KUŞ S....ĞINDA ŞANS OYUNU OYNAYAN TOPLUMUN AĞZINA S....NA OY VERMESİ NORMALDİR..

Rallim58
13.05.2012, 16:16
Bizim Sivas'lı da daha gözü kapalı versin bu partiye oyunu. Söyleyecek söz yok..

.

Buradan hareketle, devreye girmesi gereken kurulların harekete geçmesi lazım.

Nasıl ki bizim 33.000 iken, 25.000'e eçkilmesi iptaline gerekçe olarak sözüm ona "diğer vilayetlerin tepkisi" bahanesinde olanlar, Samsuna, Kayseriye, Diyarbakır ve Urfaya nasıl yol, yön verdi ise, Anadolunun göbeğine de, bu hak verilmelidir, bu imtiyaz değil ihtiyaç olacağı da görülmelidir.

MaXiMuM
13.05.2012, 20:02
Buradan hareketle, devreye girmesi gereken kurulların harekete geçmesi lazım.

Nasıl ki bizim 33.000 iken, 25.000'e eçkilmesi iptaline gerekçe olarak sözüm ona "diğer vilayetlerin tepkisi" bahanesinde olanlar, Samsuna, Kayseriye, Diyarbakır ve Urfaya nasıl yol, yön verdi ise, Anadolunun göbeğine de, bu hak verilmelidir, bu imtiyaz değil ihtiyaç olacağı da görülmelidir.

Bu saatten sonra imkansız artık.

B.DUMANLI
13.05.2012, 22:01
Adana ,Samsun,Diyarbakir,Kocaeli,Sak arya gibi iller 30000´den fazla seyirci kapasiteli stadyumlar yapilacak bu sehirlerin takimlari ya bank asya´da yada, ikinci ligde .Biz süper ligdeyiz bize 25000 kisilik stadyum yapilmak isteniyor bu bize revamidir?

psychology58
13.05.2012, 22:22
Yazıklar olsun bu kararı alanlara. Güya sivastan bakan var hakkımızın savunur diyoruz herkes koltuk sevdasına düşmüş hiç vekilin ne sivası ne de sivaslıyı düşündügü var eger stad bu şarlarda yapılacaksa hiç yapılmaması bizim yararımıza olur şehrin içindeki stada gelmeyen taraftar şehrin dışındaki stada hiç gelmez boş tribünlere oynarız hem sivasımızın hemde sivassporumuzun marka degeri düşer antalyaspora bakın adamların stadı şehir dışına taşındıktan sonra bom boş tribünlere oynadılar kümede kalmayıda son hafta bizim sayemizde başardılar umarım bizimde sonumuz böyle olmaz !

MaXiMuM
13.05.2012, 22:29
Adana ,Samsun,Diyarbakir,Kocaeli,Sak arya gibi iller 30000´den fazla seyirci kapasiteli stadyumlar yapilacak bu sehirlerin takimlari ya bank asya´da yada, ikinci ligde .Biz süper ligdeyiz bize 25000 kisilik stadyum yapilmak isteniyor bu bize revamidir?

İlk önce içimizdeki İrlandalılara !!! yanlış olduğunu ve şehrimize haksızlık yapıldığını bile bile, sırf partisine laf gelmesin diye savunan akp partizanlarına anlatmak gerek derdimizi !!!

ankastre
14.05.2012, 08:54
bu nasıl bir karar arkadaş. hangi ligde oyayacağı belli olmayan diyarbakır ile 2.lige düşen takım samsuna, urfaya, kayseriye, mersine yap yapacaanı, hele trabzona deniz doldurarak yapacağın masrafın yarısını bile bulmaz sivasın 33.000 lik stadını iptal et. bugüne kadar verdiğimde verdirdiğimde yazıklar olsun haram olsun ayıp gardaşım ayıp ayıp ayıp.allahtandamı korkadınız stdaın sayısını düşürmeye.geleckte nüfusun patlamasında taraftarın aptlasmasında size rahmet okumazlarmı ayıp ayıp.

acilen devreye akparti girmeli.samsuna trabzona rizeye orduya kısaca karadenize deniz doldurarak yapılcak stadın yarı parasına sivasımın stadını 33000'e çıkartın yoksa .....

ankastre
16.05.2012, 13:41
aslında site yönetimi bu konuyla stadyumma gözünü haberi birleştirlsede herkes bu linki başbakana gönderip

bak burada yiğidolar tepkili dese. ne güzel olur aslında